PDA

Teljes verzió megtekintése : Modell helikopter versenysorozat 2009

oldal : [1] 2

M.Józsi
2008-10-06, 22:19
Azthiszem sokan tudják miért nyitottam ezt a topicot, remélem a többieknek a késöbbiekben ki fog derülni.

Többen változtatni szeretnénk a helikopter versenyeken persze egyetértve, megbeszélve, átrágva.
Nincs még kész a saját változatom, de hamarosan megtudjátok a formát ami remélem jó vitaalap lesz.

Addig is bármi ötlet jöhet.

pilot001
2008-10-07, 09:19
Üdv...

Szerintem legyen....má verseny sorozat !!
Na csak azért is hogy legalább az oszgában szétszórt helis közösség találkozásaira legyen valami formális alap is (főleg otthon legyen mire hivatkozni ;D ;D )

ÁKOS

Be004990
2008-10-08, 12:18
Tisztelt Moderátor remélem ezt már nem moderáljátok ki ! Ha mégis akkor tényleg elgondolkodom miféle diktatórikus fórumnak vagyok tagja.

NaSa:) Azért látod az embernek az önértékelése azért csak a helyén van. Tudom, hogy a tudásomhoz képest szarul repültem. Azt is láttam, hogy atöbbiek mit repültek, és az első futam után a 12.-hely azért sértő volt. Ezért mérgemben 2 órával hamarább eljöttem, és otthagytam az egészet. Pedig ha most megnézed akkor az első futam után 8.-9. lettem amit én is reálisnak tartottam volna, és ott maradok a második futamra, és vagy javítok, vagy rontok, de akkor is tudom mit repülök.

Most békében várnánk a novemberi találkozót !

Én most veszek egy nagy levegőt, és itt most bocsánatot kérek tőled, és a bíróktól az erélyes hozzászólásokért. Hisz a hibát nem ti követtétek el !

A moderálást, és a hozzászólásokat viszont tényleg sajnálom mert a vita hevében, a megszólalt bírókkal, azért tényleg sikerült rávilágítani a jelenlegi versenykiírás hiányosságaira, és azthiszem ezek a hozzászólások hiányozi fognak a 2009 évi versenysorozat topicjából.

Ami megmaradt, az hogy hogyan is csinálják ezt külföldön. Ezt már ugye egyszer leírtam, hogy ez egy gépi fordítás, nem kell szószerint értelmezni, hanem az egészet kéne nézni, és valami hasonlóra törekedni nekünk is.

http://www.hangosit.hu/hatrafele.mht (DE!!!! ez csak explorerrel jelenik meg - microsoft trükk) vagy
http://www.hangosit.hu/hatrafele.zip (firefoxhoz)

NaSa
2008-10-08, 12:56
Zoli!

Ne haragudj de mire gondolsz azzal, hogy hasonlóra törekedjünk?
Hasonló leírásokra vagy hasonló feladatokra?

Be004990
2008-10-08, 13:18
Én azt szeretném ha minden teljesítendő feladat hasonló módon le lenne írva. Lehet, hogy ez egy picit túl szájbarágós, de legalább ebbe nem lehet belekötni.

NaSa
2008-10-08, 17:24
Zoli!

Minek?
Mindenki megtudja nézni a feladatot, hogy kell megcsinálni.
Ezért ne kelljen már 40 oldalas feladatgyüjteményt kinyomtatni, léccccccciiiiiii.
Az 17*40oldal juj

Tomcs
2008-10-08, 17:40
nem kell kinyomtatni elég lenne 1 .doc is

nekem is komoly gondom hogy nem tudom hogy néznek ki igazából a figurák...
ha esetleg van valahol 1 komoly link megnézném én is.

seahawk92
2008-10-08, 17:44
Szerintem ha megkéritek Almát vagy Józsit akkor megmutatják majd az összejövetelen szim.-en, de az egyszerűbbeket én is szivesen. ;)

extrembmx
2008-10-08, 18:05
De te élőben :D ;D

seahawk92
2008-10-08, 18:39
Én nagyon szivesen megmutatom élőben is, a rotákat persze nem igazán, illetve az autorotációs káoszt megcsinálom de az tényleg káosz szerű lesz ;)

Be004990
2008-10-10, 12:11
NaSa !

Kicsit vitázzunk már, vigyünk már ebbe a topicba egy kis életet, mert ez a hallgatás nem viszi előbre a dolgokat.

Szerinted hogyan tovább ? Szerinted minden jól van így ahogyan van ?

Ja és a moderált felszólalások között volt két értelmes bírói hozzászólás is, szerintem ők is leírhatnák, az asztal másik oldaláról, hogy ők mit látnak jónak, ill rosznak abból a székből.

( Majd keresek valamit amibe beleköthetek, mert ha van benne egy kis személyeskedés is, akkor az csak jót tesz a vitának ! )

NaSa
2008-10-10, 14:57
Így biztos, hogy nincs jól !!!!

A feladatokat bővíteni kell ! De nem elvenni a kezdők kedvét csak kemény feladatokkal.
Viszont van egy 5let, mi lenne ha figuratív versenyen a feladat lerepülése után a versenyzőnek beszámolna a bíróság, hogy mi volt rossz és miért.
A másik, kicsit szigorúbban venni a feladatokat. Ami nem sikerült azt nullára pontozni keményen. Ez lehet vinne egy kis mozgást az anyázásba.
Most is volt egy pár feladat ami igazából nullás volt!

hmmmmmmmmmm? Zoltán?

Be004990
2008-10-10, 16:55
Sándor !!!!!!!!!!!!

Nem hiszem, hogy az anyázás ott a versenyen segít a dolgokon. Amellet látod most én sem mentem oda reklamálni, pedig lehet, hogy már ott kiderült volna a számítógép hibás számíása. Mellesleg az általad emlegetett versenykiírásban most benne van, hogy ott nincs helye vitának.

Egyébként alapjában nem tartom elvesztett ötletnek, hogy a versenyző azonnal kontrolálhatná mit is repült valójában.

Még mindig tartom magam ahhoz, hogy jó lenne ha a figuratív versenyeken a verseny szervezőinek biztosítani kellene, hogy videófelvétel készüljön a versenyről. Ennek azért elég sok előnye lenne, hisz a versenyző önmaga is láthatná utólag a bírók szemszögéből, hogy hogyan is repült. Utólag akár othon is meg lehetne beszélni, elemezni a hibákat. Általában látja ezt az ember repülés közben, de mégis sokszor segít, ha valaki hozzáértő elmondja, hogy azt a hibát miért is csinálja a helikopter. Nekem pl: András szokta mondani, főleg az ügyességi pályán, hogy hol lehet, még időt nyerni.

Még az is jó lenne, csak ennek még a megvalósítását nem tudom, hogy verseny közben folyamatosan lehetne látni, melyik bíró melyik feladatra, melyik versenyzőnek milyen pontszámot adott. Így is azonnal lehetne kontrolálni a repült eredményt.
((( mélyen zárójelben egy ötlet. Wifis hálózaton keresztül, mások számára olvasásra megosztott excel tábla, és aki kíváncsi az vigyen magával egy laptopot )))

Szerintem az sem jó, hogy a versenyző, és a segítője a bírók előtt áll, és kitakarja a startkör felettti mutatványokat a bírók elől.

M.Józsi
2008-10-10, 20:27
Szerintem az sem jó, hogy a versenyző, és a segítője a bírók előtt áll, és kitakarja a startkör felettti mutatványokat a bírók elől.

Egy pár embernek segítettem és a bírók volt amikor szóltak, hogy álljunk arrébb mert nem látnak.
Amikor én következtem felidegesített, mert a rotákat stb. úgy gyakoroltam be, hogy a kör távolsága ki volt számolva.

modell.hu
2008-10-10, 20:46
Láttatok már olyat, hogy a műkorcsolya, vagy jégtánc után minden versenyző odamegy a bírókhoz és elkezdik a bírók magyarázni a döntésüket?
Majd 1-20 perc vita és videó nézegetés után folytatódik a verseny?

A rendezők eddig mindíg a saját költségükön rendezték a versenyeket, szerintem érdemes lenne megkérdezni őket is, hogy vállalják-e a teljes videófelvételt, wifis hálózatot és egyéb további költségeket, mert nem érdemes olyan feltételeket szabni amit nem fognak teljsíteni és így nem lesz verseny.

Azzal teljesen egyetértek, hogy a futamok után meg lehessen nézni a pontozást és tudni lehessen melyik versenybíró mennyi pontot adott a produkcióra.

Végh Tamás

M.Józsi
2008-10-10, 20:48
Nekem a feladatok milyenségével van problémám.

A verseny után a nézők közül sokan a versenyzők részéről is egy páran rákérdeztek, hogy ez mi volt?
Azt nézni, hogy pilóták a háton lebegést firtatják több fordulón keresztül az látványnak elég sovány. Amikor a Rekordkisérletet csináltuk
sokan szkeptikusak voltak erre én azt mondtam, hogy elégettem a modellezés oltárán egy gyertyát. Ez úgy jön ide, hogy utána voltam pár helyen és a helis versenyeket szívesen fogadnák. Szerintem azokra a helyekre az Utazó Cirkuszt kellene vinni, látványossággal, bulival.

A feladat

A feladatokat bővíteni kell ! De nem elvenni a kezdők kedvét csak kemény feladatokkal.

Nem a kezdők kedvét kell elvenni: s, keservben annyi hű...

Ne szenvedjünk, szakértők szerint az egész országunk szenvedésre ítéltetett, kár lenne nekünk is ezt folytatni. A kezdő azért kezdő mert később indult, de teljesítménnyel, akarattal fogja magát fejleszteni és odacsap.

M.Józsi
2008-10-10, 20:53
Láttatok már olyat, hogy a műkorcsolya, vagy jégtánc után minden versenyző odamegy a bírókhoz és elkezdik a bírók magyarázni a döntésüket?
Majd 1-20 perc vita és videó nézegetés után folytatódik a verseny?

Nem, de Jégkorongban IGEN.

Gyorsabb a játék, a bíró aki persze a játék része ( egy pár évet végignyomtam pár csapatsportban ) nem vitatható.

NaSa
2008-10-10, 21:06
Hát!

Én nem gondoltam vitára a futam után hanem csak annyi ezt és ezt elszurtad és kész.
Viszont más.
Mi lenne ha pontozotábla lenne és azon mutatná be mindegyik biro a pontjait.

hmmmmmmm?

ps Tamásnak igazsága vagyon ám mert igy se minden versenyen volt betartva a lista.

ja : és nézem ezt az oldalt legalul és mit látok ? http://emh.hu/index.php?letoltes

M.Józsi
2008-10-10, 21:12
Mit látsz Sanyi?

extrembmx
2008-10-10, 21:17
ehh kicsit előre ugrottunk ;D

M.Józsi
2008-10-10, 21:18
Hát!

Mi lenne ha pontozotábla lenne és azon mutatná be mindegyik biro a pontjait.

Most elég noname volt. Véleményem, hogy most a bírók igazságosan ítéltek, de álljanak ki magukért és egymásért.

M.Józsi
2008-10-10, 21:20
ehh kicsit előre ugrottunk ;D

Hova???

Ne beszéljünk rébuszokban, fejtsd ki!!!

extrembmx
2008-10-10, 21:30
csak a 2009 es eredményekre gondoltam! vagyis a listára...

Egyébként jókisfiú módjára olvasom a nagyok tanácskozását! ::)

M.Józsi
2008-10-10, 21:36
Na mész a cementbe... ;D ;D ;D

M.Józsi
2008-10-10, 21:37
Jövőre nem szeretnél jobbat nyomni?

extrembmx
2008-10-10, 21:58
Ha ez nekem szólt akkor persze hogy szeretnék,de sok meló kell hozzá....

M.Józsi
2008-10-10, 22:01
Nem akarom saját magam szajkózni:

http://img505.imageshack.us/img505/5218/feladatsor003nj7.jpg

http://img392.imageshack.us/img392/872/feladatsor004pw8.jpg

http://img410.imageshack.us/img410/6893/feladatsor005xb9.jpg

http://img407.imageshack.us/img407/789/feladatsor006wi6.jpg
Ezek a feladatok a teljesítményt tükrözik.

Nem a HÁTONLEBEGÉST.

extrembmx
2008-10-10, 22:07
na ezeket kerestem!

értelmezés ...szimu..élő próba.. :D

M.Józsi
2008-10-10, 22:09
Ok, sok próba és kivitelezés.

M.Józsi
2008-10-10, 22:12
A Real Flight G3 -ban minden feladat le van repülve.Ezt be lehet hozni és megcsinálni PONT

M.Józsi
2008-10-10, 22:15
Real Flight G3 by M und H

NaSa
2008-10-10, 22:38
Józsi!

Nehogy félre érts, de te melyik figurába is törted a helit?
Csak mert a háton lebegést emlegeted, az is kell azt is lehet szépen és rosszul csinálni.
Vagy háton lebegés és három VEZETETT piruet.
A nyolcasok mindegyike lehetett volna nulla.
A loopingok is, a looping és tetején piruett, nahát azok kritikán aluliak voltak.
Csak hát ezekről szemérmesen halgatunk.
De mondom igazad van kellenek ujabb feladatok is, viszont ha nem lesz meg a kubáni nyolcas akkor NULLA pont.
És ebből nagy viták lesznek egy versenyen.
Tehát nagy elővigyázattal és abszulut biztonsággal kell ujjitani, hogy a versenyek JOBBAK legyenek.
Az ügyességit ezért igyekeztünk minnél mérhetőbbé tenni.

M.Józsi
2008-10-10, 22:40
A VERSENYEK JÓK !!!

M.Józsi
2008-10-10, 22:48
Józsi!

Nehogy félre érts, de te melyik figurába is törted a helit?

Amikor ( és nem akarom hasonlítani magam senkihez) Jetsin három helit tör négy perc alatt mindenki (Szabo) is nevet. Nekem valaki azt mondta ez a játék része.

mociker
2008-10-10, 23:16
Sziasztok
Az én véleményem az,hogy nem kell szigorítani a figurák értékelésén,szerintem jó volt ez így,ahogy volt.Nem kell bonyolítani sem.Csupán annyit kell tenni,hogy a feladatokat kell jobban széthúzni,pontszámok tekintetében,valamint létezik sokkal több figura a mostani listán kívül,amit be kell rakni a jövő évi listába.Kijelző,meg WIFI,meg mittom én,hát ennyire véresen komolyan akarjuk venni?Nem hiszem.Mi az elsődleges cél?Hogy jól érezzük magunkat!!!!Nem kell mindenért egyből felháborodni!!!Kell toleranciát is mutatni a bírók felé,ők sem gépek.A figuratív versenyeket,nem lehet stopperórával pontos keretek közé szorítani,egyik bírónak ez tetszik,a másiknak meg amaz!!Na bumm,akkor mi van?A verseny szabályok változtatásával,egyébként ,finoman kell bánni.Nem szabad sok mindent egyszerre megváltoztatni,mert ez megbosszulja magát mindég.Csak apró lépésekben finomítani,ez a bevált taktika a forma 1 -ben is.

NaSa
2008-10-10, 23:23
Ez jóóóóóóóóóóóó

akkor legyen ugy mint a F1 ben és én játszom Bernie Ecleston -t. ;)

M.Józsi
2008-10-10, 23:26
Sziasztok
toleranciát is mutatni a bírók felé,ők sem gépek.A figuratív versenyeket,nem lehet stopperórával pontos keretek közé szorítani,egyik bírónak ez tetszik,a másiknak meg amaz!!Na bumm,akkor mi van?A verseny szabályok változtatásával,egyébként ,finoman kell bánni.Nem szabad sok mindent egyszerre megváltoztatni,mert ez megbosszulja magát mindég.Csak apró lépésekben finomítani,ez a bevált taktika a forma 1 -ben is.

Mindenki adja bele a magáét.

NaSa
2008-10-10, 23:27
Daráljuk le a birokat?

M.Józsi
2008-10-10, 23:29
Daráljuk le a birokat?

Nem A bíráskodásnak szentsége van.

NaSa
2008-10-10, 23:31
akkor csak birokra a bírókkal ;D

mociker
2008-10-10, 23:35
Nem kell birkózni!!!!
Nem is értem,miért kell baszogatni a bírókat,hogy elfogultak,meg stb.Neki nem tetszett az,és kész.A másik bírónak meg amaz tetszett.Kicsit el voltam szomorodva,mikor olvasgattam a moderált részt.Nekünk tetszett így is ahogy volt.Szórakozni,kikapcsolódni,meg dumálni megyek a sporikkal,egy versenyre.
NASA,lehetsz Ecleston tőlem,tiéd a tulajdon jog.

NaSa
2008-10-10, 23:36
És a csajok?????????????????

Én ezt irigylem nagyon.

mociker
2008-10-10, 23:51
Lesznek,csak csábítani kell a versenyre,versenyzőnek.Volt már 1 db.az utolsón!!Jövőre hátha többen lesznek.
Emancipáció mindenütt felüti a fejét!Meglátod ,azt vesszük észre nem soká,hogy a versenyeken,versenyzőként többen lesznek a csajok,mint a hímek. ;D
Most akarok venni egy kis elektromos helit,de az asszony kikötötte,hogy ezzel már meg kell tanítani őt is repülni.

M.Józsi
2008-10-10, 23:54
Most akarok venni egy kis elektromos helit,de az asszony kikötötte,hogy ezzel már meg kell tanítani őt is repülni.

HAJRÁ!!!

Be004990
2008-10-11, 11:28
Látom életre kelt a topic !!!

Hajrá !!!

A pontozó táblát jó ötletnek tartom, hisz az értékelés azonnali nyilvánossága szerintem jó hatással, van a versenyre, és a bíráskodásra is. Igen tessék a bíróknak kiállni egymás, és a saját döntésük mellet.

Az is igaz, hogy szórakozni, beszélgetni megyünk egy versenyre. De el kell dönteni, hogy baráti repülésre, bemutatózni, megyünk, vagy megmérettetni a tudásunkat kívülállók bírók előtt. A kettő nem zárja ki egymást, sőt, az a cél, hogy mindkét opció megvalósuljon, egy-egy verseny alkalmával.

A Wifi-s hálózat egy db Acces-point kérdése, akár 5000-ft Amivel én fogom a jövő évben megtámogatni a helikopter modellezés versenybíróit. Ezt én itt most bevállaltam, és pont.

A szabályok módosításához tényleg óvatosan kell hozzányúlni. Nem szabad, hogy elvegyük a kezdők kedvét, de az eredménynek mindenféleképp, tükrözni kell a repülésbe belefektetett munkát, ami most nem minden esetben valósul meg.

extrembmx
2008-10-11, 12:47
A Real Flight G3 -ban minden feladat le van repülve.Ezt be lehet hozni és megcsinálni PONT

kicsit off!

Akinek nincs meg a szimu már csak emiatt is érdemes megvenni!

Eddig láttam sok videót szép dolgokrol de semmit se ért ehhez képest!

Magyaráz;mutat;és látom is hogy mit csinál a kezével!

köszi a tippet!

extrembmx
2008-10-11, 19:38
Ok, sok próba és kivitelezés.

Hihetetlen !

Ma szénné szimulátoroztam magam és életem első pirokúpját megrepültem :D

De jó lenne a nagyok között gyakorolni,arra a HK területe felé..... ::)

M.Józsi
2008-10-11, 22:25

kicsit off!

Akinek nincs meg a szimu már csak emiatt is érdemes megvenni!

Eddig láttam sok videót szép dolgokrol de semmit se ért ehhez képest!

Magyaráz;mutat;és látom is hogy mit csinál a kezével!

köszi a tippet!

Ha valaki tudja avi -nak ( vagy bármi értelmes videonak ) menteni szívesen venném. Közkincsé tudnánk tenni.

Be004990
2008-10-13, 20:15
Hát én ma elővettem a G3-at de nem találtam benne ezeket a bemutatókat. Tudom én vagyok a balfa.z, de segíthetne valaki merre keressem !

M.Józsi
2008-10-13, 20:16
Training
Virtual Flight Instruction
Helicopter

Be004990
2008-10-13, 20:22
Köszi holnap megnézem.

Azoknak az oldalaknak a pontos linkje is érdekelne amit ide feltettél !

M.Józsi
2008-10-13, 20:26
Az egyik:

http://www.munich-heli-masters.com/mhm_2008.php

F3N Maneuvres 2008 menü alatt

Másik:

http://www.3dx.eu.com/

Set Manoeuvres menü alatt.

M.Józsi
2008-10-13, 21:08
Van itt is egy feladatsor :

http://www.youtube.com/watch?v=HYesEpdvcXk

lazarcopter
2008-10-13, 23:56
Én ma szerződtettem egy új sztárpilótát a csapatba, hogy jövőre biztosan megtudjuk repülni ezeket a figurákat. Lázár Bencének hívják, 3840g és 53cm magas épen pilóta méret. :)
http://kepfeltoltes.hu/081013/jhetje_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/081013/lullul_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/081013/posta1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Helizo
2008-10-14, 00:30
Én ma szerződtettem egy új sztárpilótát a csapatba, hogy jövőre biztosan megtudjuk repülni ezeket a figurákat. Lázár Bencének hívják, 3840g és 93cm magas épen pilóta méret. :)

A legjobb dolog a világon.
Gratulálok.
Üdv Mihóky Zoli

M.Józsi
2008-10-14, 07:40
Gratulálunk.

Jó egészséget a mamának és a kis pilótának.

Mojzes család.

csabcsa
2008-10-14, 07:55
Gratulálok Jani!
Sok boldogságot!

PS: a 93cm nem csak 53 akart lenni?

Aron1
2008-10-14, 08:10
Gratulálok, anyukának üdvözletem.

Az első évben csak coaxot. :)

Áron

Be004990
2008-10-14, 09:34
Ehhez a pilótához én is csak Gratulálni tudok.

mociker
2008-10-14, 09:42
Gratulálok én is.

seahawk92
2008-10-14, 09:57
Gratulálok!

lazarcopter
2008-10-14, 14:46
Köszönjük mindenkinek. Igazán jól esik. Ilyenkor érzi az ember hogy tartozik valahová, és ez nagyon jó dolog. :) :) :) ;)

NaSa
2008-10-14, 15:09
Janikám !!!

Most jutottam a forumhoz.

GRATULÁLOK SOK EGÉSZSÉGET ÉS BOLDOGSÁGOT !!!!!!!

Üdv az új helisnek !!!!!!

Pifi
2008-10-14, 17:23
Én is gratulálok!! :)

NaSa
2008-10-15, 16:35
akkor tessék

teszek valamit az ügy érdekében

http://www.emh.hu/index.php?versenynaptar2009

????????????????????????????????????????????????

M.Józsi
2008-10-15, 20:10
2009.10.04. Figuratív ;D ;D ;D

NaSa
2008-10-15, 21:15
Mi rötyörögsz rajta?

Elrontottam valamit?

M.Józsi
2008-10-15, 21:18
Nem. Szeretném megrendezni. :(

NaSa
2008-10-15, 22:00
mi baj ?

mé nem?

seahawk92
2008-10-16, 18:18
Sziasztok!

Látom itt sokan nézegetik az esetlegesen új feladatsorokat, én csak leírom a véleményemet:

Szerintem nagyon jó dolog az F3N, de szerintem nem muszály a teljes figuratív feladatsort eltörölni és helyette az újat alkalmazni, hanem vagy a figuratív feladatsort kicsit pofozgatni, kivenni néhány elemet és berakni néhány újat (kúprepülése,tic-toc,káosz stb...) vagy az F3N-t olyanra alakítani ami az itthoni versenyzőknek is megfelel. Mivel mi nem tudunk úgy repülni (Persze vannak kivételek) mint esetlegesen a nagyobb külföldi országok versenyzői, hisz ők többen is vannak és jobban el is terjedt ez a sport. Jelenleg nekem eggyetlen "bajom" van figuratív feladatsorral, hogy van olyan feladat amit egy 50-es vagy 90-es géppel meglehet csinálni (vagy akár egy T500-al) de nem lehet egy kisebb pl. 450-es méretű géppel. Az utorotáció erre a legjobb példa és talán az eggyetlen is, mivel egy 450-essel még csak-csak le lehet rotálni (bár ehez nagyon jónak kell lenni) de egy 180 fokos orsót vagy netalán egy aurotorotációs káoszt megcsinálni lehetetlen ill. nagyon-nagyon-nagyon nehéz.
Persze vannak feladatok pl a háton lebegés ami olyan pont értékű mint egy autorota, de valamivel könnyebb, ezeket kellene átalakítani. :D

Üdv: Ádám

M.Józsi
2008-10-16, 18:52
Sziasztok!

Látom itt sokan nézegetik az esetlegesen új feladatsorokat, én csak leírom a véleményemet:

Szerintem nagyon jó dolog az F3N, de szerintem nem muszály a teljes figuratív feladatsort eltörölni és helyette az újat alkalmazni, hanem vagy a figuratív feladatsort kicsit pofozgatni, kivenni néhány elemet és berakni néhány újat (kúprepülése,tic-toc,káosz stb...) vagy az F3N-t olyanra alakítani ami az itthoni versenyzőknek is megfelel. Mivel mi nem tudunk úgy repülni (Persze vannak kivételek) mint esetlegesen a nagyobb külföldi országok versenyzői, hisz ők többen is vannak és jobban el is terjedt ez a sport. Jelenleg nekem eggyetlen "bajom" van figuratív feladatsorral, hogy van olyan feladat amit egy 50-es vagy 90-es géppel meglehet csinálni (vagy akár egy T500-al) de nem lehet egy kisebb pl. 450-es méretű géppel. Az utorotáció erre a legjobb példa és talán az eggyetlen is, mivel egy 450-essel még csak-csak le lehet rotálni (bár ehez nagyon jónak kell lenni) de egy 180 fokos orsót vagy netalán egy aurotorotációs káoszt megcsinálni lehetetlen ill. nagyon-nagyon-nagyon nehéz.
Persze vannak feladatok pl a háton lebegés ami olyan pont értékű mint egy autorota, de valamivel könnyebb, ezeket kellene átalakítani. :D

Teljesen jogos hiszen azt beszéltük, hogy aki akar változtatni a feladatsoron vagy bármi máson az írja le vagy vezesse elő novemberben.

NaSa
2008-10-16, 20:57
2009.10.04. Figuratív ;D ;D ;D

Akkor ez most mi is volt?

Minek nevezzem a feladatot ami nem ügyességi lesz?

Vagy nem jól értettem?

NaSa
2008-10-16, 21:06
A novemberi bulihoz megint kéne egy - két dolog!

Legelsőbb igéret kéne, hogy nem pakoltok és nem ültök az asztalokra. ( láttátok a tulajt tavaly, na ő fog szkanderozni majd helyettem ) :-)

Aztán megint egy kis kaja, ha ízlett a tavalyi akkor újból felszolgálnánk. ( :-) )

nos? hmmmmmmmmmm?

seahawk92
2008-10-16, 21:22
Jelentem tavaly sem pakoltam és idén sem fogok pakolni az asztalokra. Szerintem jó volt tavaly a kaja. ;)

extrembmx
2008-10-16, 21:26
én is csatlakozok Ádámhoz és jövőre se fogok rá pakolni! A kaja jó volt de mire vettem volna repetát elfogyott >:(
Szal midnen ok!!! :P

megyünk! és viszünk minden tartozást a mocskos papírmunkát ;D ;D

M.Józsi
2008-10-17, 01:40
Hozzátok a listát és " programot " az excel táblába beillesztett verseny feladatokat. Addigra el kellene mindenkinek készítenie a saját feladatsorát. Persze ezt elötte itt a forumon egyeztetve esetleg szavazásra kirakva lehetne besorolni. Van idônk, most kell elôállni a farbával nem pedig úgy mint múltkor amikor csak beszéltünk, beszéltünk és mégsem történt semmi.

Én most nézem át a külföldi értékelésrendszert, feladatsort. Nem az a lényeg hogy Ôket másoljuk hanem, hogy jólérezzük magunkat. Ami viszont nekem számít az a befektetett munka megfelelô értékelése, amit a feladatok megfelelô sorrendbe állításával lehetne eszközölni.

Be004990
2008-10-17, 11:31
Sziasztok!

Igazad van, de azért az éremnek másik oldala is van ! Hisz a földközeli manőverek Pl: Háton lebegés 1 re, azhiszem némiképp nyugisabb egy olyan helivel, ami 1 m-re a föld felett még orsózni is tud.

Mindenesetre sajnos szerintem bármit is teszünk mindig lesz olyan feladat amit a kis helivel, könnyebb, vagy nehezebb mint egy naggyal. Azt, hogy egyformák legyenek az esélyek, azt csak akkor tudjuk megteremteni, ha lesz elég versenyző, és lehet külön kategóriát indítani heli méret szerint.

Ez egyébként az ügyességire is igaz, ott a robbanósok vannak hátrányban, mert méretükből adódóan nagyobb helyre van szükségük, tömegükől eredően lustábbak a hirtelen irányváltoztatásokban, ezért lassabban tudják teljesíteni a feladatot.

NaSa
2008-10-17, 14:17
Igazad van, de azért az éremnek másik oldala is van ! Hisz a földközeli manőverek Pl: Háton lebegés 1 re, azhiszem némiképp nyugisabb egy olyan helivel, ami 1 m-re a föld felett még orsózni is tud.

ez azért nem teljesen így van

M.Józsi
2008-10-17, 14:19
mi baj ?

mé nem?

Sanyi írjál be légyszíves a 2009.10.04.-én tartandó verseny rendezésére.

NaSa
2008-10-17, 14:22
Értetttem!!!!

kérekengedélyt

NaSa
2008-10-17, 18:39
http://emh.hu/index.php?versenynaptar2009

seahawk92
2008-10-17, 19:06
Sziasztok!

Mindenesetre sajnos szerintem bármit is teszünk mindig lesz olyan feladat amit a kis helivel, könnyebb, vagy nehezebb mint egy naggyal. Azt, hogy egyformák legyenek az esélyek, azt csak akkor tudjuk megteremteni, ha lesz elég versenyző, és lehet külön kategóriát indítani heli méret szerint.

Ez egyébként az ügyességire is igaz, ott a robbanósok vannak hátrányban, mert méretükből adódóan nagyobb helyre van szükségük, tömegükől eredően lustábbak a hirtelen irányváltoztatásokban, ezért lassabban tudják teljesíteni a feladatot.

Szia, én arra gondoltam hogy olyan feladat ami kis géppel nem repülhető meg, az érjen olyan pontszámot mint amit egy kicsivel is meglehet, bár ennek elég nehéz a kivitelezése ;)

Be004990
2008-10-17, 20:50
MEGVAN !!!! ( Realflight G3.5 )

Végre látom a figurákat. Igaz, hogy azt sem tudom, hogy az én helim hol van, de legalább valaki tudja mi a feladat.

extrembmx
2008-10-17, 21:57
Ha videót nézel akkor addig csak a modellt látod amin megmutatja!
aztán ha kinyomod akkor jössz te majd újra v gomb és megnézheted újra...

NaSa
2008-10-18, 08:59
jéééééééééééé

mik vannak ember a holdon

fuge
2008-10-23, 01:02
Korábban felmerült az autorotáció vs. 450-es kategória kérdése.
Nemrég láttam egy videót orsó-rotáról 450-es géppel, íme :o ;D
http://www.sendspace.com/file/y7tpvg

seahawk92
2008-10-23, 12:05
szia,

Azt tudjuk hogy meg lehet csinálni, de nagyon nehéz. Itthon én csak két embert tudok aki még tudja csinálni.
Én is elkezdtem próbálgatni és szép lassan meg is tanulom, hogy jövőre meg tudjam csinálni a versenyen.

M.Józsi
2008-10-23, 14:12
szia,

Azt tudjuk hogy meg lehet csinálni, de nagyon nehéz. Itthon én csak két embert tudok aki még tudja csinálni.
Én is elkezdtem próbálgatni és szép lassan meg is tanulom, hogy jövőre meg tudjam csinálni a versenyen.

Ki a másik???

seahawk92
2008-10-23, 14:15
Hát, én Almára gondoltam ;)

M.Józsi
2008-10-23, 21:20

ÉN IS !?

M.Józsi
2008-10-23, 21:58

ÉN IS !?

At the end, there can be only one.

seahawk92
2008-10-23, 22:41
?? ::)

seahawk92
2008-10-23, 23:23
Nincs kedvetek idén vagy esetleg jövőre egy nagy Fun-fly ( ;D) összejövetelre valahol? Nem verseny csak bemutató illetve találkozó.

M.Józsi
2008-10-24, 22:25
Nincs kedvetek idén vagy esetleg jövőre egy nagy Fun-fly ( ;D) összejövetelre valahol? Nem verseny csak bemutató illetve találkozó.

A versenyek alkalmával pontosan ezeket lehetne tenni.
Szervezzük meg a versenyeket és ne csak letudjuk, ezzel nem bántani akarok senkit hiszen nálunk is ez volt idén.
Ezen lehetne változtatni:
- Reggel Fun-fly kezdésnek
- Délelőtti futam
- Ebéd
- Fun-fly
- Délutáni futam
- Szabad repülés

Ez csak példa, sok ember a saját napjával is bajban van de helyes időbeosztással sok mindent el lehet érni.

Sok embert rá kell beszélni a " verseny-összejövetel" fontosságára. ( Ha tudunk egymástól tanulni az tuti.)

seahawk92
2008-10-24, 22:27
Szia!

Nekem tetszik ez az ötlet, a Fun-fly -ra pedig most leadnám a jelentkezésemet ;) ;D

extrembmx
2008-10-25, 11:11
Nekem is tetszik!

seahawk92
2008-10-26, 19:30
Nekem már "régi" vágyam egyszer megnézni illetve résztvenni egy olyan találkozón ahol egy Own music kategóriát lebonyolítanánk.
Kiváncsi lennék hogy nektek is van-e kedvetek ilyen versenyhez/bemutatóhoz akár résztvevőként akár nézőként (illetve hallgatóságként ;))

Amióta elkezdtem szimulátorozni, azóta mindig megy a repülésem alatt zene, és szerintem többen is akik így gyakorolnak, akaratlanul is elkezdenek a zene ritmusára repülni. ;D Mostanában már külön ehez keresek zenéket és nagyon jó buli, aki még nem próbálta szerintem próbálja ki, nem kell hard 3D-t repülni lassú zenére repülés (ami még nehezebb) -nél is nagyon jó.

Kiváncsi vagyok a véleményetekre......na meséljetek: ;)

Itt van egy példa, bár ezen 3D Master (Dominic Hagele) repül/reptet, de csak hogy tudjátok mire is gondolok:

http://www.youtube.com/watch?v=ID5OJh_TB60&feature=related

seahawk92
2008-10-31, 20:15
Hello,

Tudni már valamit a November-i gyűlésről? Mert azt tudom hogy lesz de azt hogy mikor pontosan még nem tudom.

NaSa
2008-11-01, 15:29
Hali!

Akkor most kezdjük mint tavaly!

november 15. 14:00

A hidegtálra kellene befizetni.

nos?

seahawk92
2008-11-01, 18:04
Ok, hova és mennyit utaljunk, vagy kézpénz?

mociker
2008-11-02, 10:11
Jászberényiek ott lesznek.Mennyit kellene átutalni,fejenként?És kellene a bankszámlaszámod is NASA.

NaSa
2008-11-02, 14:55
Ugyan úgy jó lesz mint a Tavalyi záró?

extrembmx
2008-11-02, 14:57
hely kaja hangulat ok de a többire nem emlékszek..

NaSa
2008-11-02, 16:49
Akkor csapjunk a lecsóba!!

A kérésem az lenne, hogy feltétlen írjatok nevet is hozzá és akkor maradunk a 2000,- ft nál.
K&H Lakossági Bankszámla 104090158153485357551000
Tehát 2008. november 15. szombat 14.00 - 18.00 ig XVI. ker. Csömöri és Szlovák út sarok. Café biliárd.
Még ide kívánkozik, hogy addigra mindenki készüljön el javaslataival, dokumentálva, és azokat kiértékelhetjük!

Még annyit,hogy érdemes lenne újból átolvasnotok ezeket
http://forum.rcmodell.hu/index.php?topic=34533.0

seahawk92
2008-11-02, 22:14
Szia,

Nem beleszólni akarok, de szerintem már senki sem emlékszik arra hogy mit mondtál max. részletekre. Mindenki arra emlékszik hogy a verseny után az első hozzászólásodban ilyesmit írtál:

"Köszönöm NaSa hogy számomra így elku..tad az év utolsó versenyét"

Ez volt a kezdet, majd kb. 2 oldalon keresztül veszekedtél mindenféle káromkodást illetve sértegetést használva.
Ezekt után ÉN nem csodálom hogy nem reagál NaSa az írásaidra, ha velem valaki így beszélne akár ha igaza van akkor is, én jó ideig nem szólnék felé bárhogyan is kérhet elnézést.

De ha rosszul gondolom javítsatok ki!

Be004990
2008-11-03, 09:47
Szia,

Nem beleszólni akarok, de szerintem már senki sem emlékszik arra hogy mit mondtál max. részletekre. Mindenki arra emlékszik hogy a verseny után az első hozzászólásodban ilyesmit írtál:

"Köszönöm NaSa hogy számomra így elku..tad az év utolsó versenyét"

Ez volt a kezdet, majd kb. 2 oldalon keresztül veszekedtél mindenféle káromkodást illetve sértegetést használva.
Ezekt után ÉN nem csodálom hogy nem reagál NaSa az írásaidra, ha velem valaki így beszélne akár ha igaza van akkor is, én jó ideig nem szólnék felé bárhogyan is kérhet elnézést.

De ha rosszul gondolom javítsatok ki!

Nem akarom túlragozni a dolgokat, de nézzük fehéren, feketén a dolgokat.

1, Az igaz, hogy nem éppen kellő hangnemben közelítettem meg a dolgokat, de azthittem felnőtt emberek vagyuk, és nempedig durcás kisgyerekek.
2, Igazam volt abban, hogy ekúrták az eredményeket. Azok nem a repült teljesítményt tükrözték ? ( válaszolj igennel, vagy nemmel )

Én személyesen 6 olyan embert ismerek akik abbahagyták a repülést, mert azt mondták a versenyekre idézek, nem az én szavaim " Csókos bu... gyülekezete " és abbahagyták, pedig jól repülnek. Hidd el egy méltatlan értékelés elveheti az ember kedvét az egészből. Mikor hazajöttünk a versenyről a saját klubvezetőm, megkérdezte, hogy hogyan tovább, egyáltalán lesz e tovább ? Azt, hogy mit mesélt ezután, miért hagyott ki 3 évet a versenyzésből azt most nem írom le. Nézd azoknak akik azalatt a két nap alatt míg a kimoderált rész élt felhívtak, én megigértem, hogy igazságosabbá teszem az értékelést, akkor is ha ennek az az ára, hogy engem esetleg nem annyira fognak szeretni. Én ezt bevállaltam, mert ők ilyen-olyan okból nem vállalják a véleményüket. ( Idézhetném ide Nasa szavait, hogy "ne ovodások találják ki" stb ) Hidd el olyanok is vannak ezek az emberek között akikről nem is gondolnád ! Néhányra magadtól is rájöhetsz, ha néhány topicot visszaolvasol. Én megtartom az igéretemet nekik, és tiszteletben tartom azt, hogy ők nem vállalják a nyilvánosságot, mert szerintem ők lesz..nak dolgokat, vagy embereket.

Azt kéne észrevenni, hogy versenyekről beszélünk, az én célom is, hogy előre tekintsek. Egy éve már ennek nekifutottunk, és akkor elértük, hogy magasabra emeljük a versenyek színvonalát. Most szintén az a cél, hogy észrevegyük a hibákat, tanuljunk a külföldi versenyszervezőktől, és kijavítsuk az idén elkövetett hibákat. Ebben egyik érzékeny, nagyon érzékeny pont az értékelés, és ezért fáj ez nagyon mindenkinek. Nem akarok bántani senkit, de le kell írni pontosan, hogy tőlünk versenyzőktől mit követelnek a bírók. Mit akarnak látni egy versenyen ahol az ország legjobb pilótái gyűlnek össze. Persze egy ilyen rendezvényen nem csak az eredmény a fontos, hanem a társaság is. Sőtt nekem az fontosabb mint az eredmény, szeretek beszélgetni azokkal akik igazán értenek a helizéshez, jó tanulni tőlük, mert mivel vidéki vagyok így ritkán jutok el a profik társaságába, de nem szeretem ha megalázó értékelést kapok.

Ui: Mellesleg nem kell NaSa -nak beszélni velem. Egyszerűen fognia kéne a gépét és beírni a versenynaptárba a ceglédi versenyt, és kész. Mert ez egy országos verseny, az ország helikoptereseinek találkozója, és nem a mi kettőnk személyes vitája. Én aszerint élek, hogy aki megharagszik annak az a büntetése, hogy meg kell, hogy bocsásson, mert nagyon megkeseredett ember az aki saját haragjában őrli magát. Közbe meg a kutyát sem érdekli, hogy ő mennyire haragszik.

Még egy mondat ! Azt ne hidd, hogy én őt nem tisztelem azért a munkáért amit a modellezésért végez. Hidd el tisztában vagyok vele, hogy mi az a munka amit önzetlenül végez a helikopteresekért, és ezért tényleg tisztelem, és becsülöm. Az hogy nem mindig értek vele egyet, meg hogy néha indulatosabban kezelek dolgokat mint kéne, azthiszem az más lapra tartozik.

seahawk92
2008-11-03, 10:22
Szia,

Én idén kezdtem el versenyezni eddig összesen 2 versenyen indultam, de ÉN eggyáltalán nem a versenyeredmény miatt mentem hanem hogy megmutassam szabadrepülésbe mit is tudok, illetve jókat beszélgessünk. Nekem is elszámolták a helyezésemet 3. lettem de elösször 6.-nak letem értékelve. Én akkor is örültem neki.

A második forduló eredményeit elrontották! IGAZ.

(Én most sem írnék ilyen hogy "elkúrták" mert ez megint csak arra jó hogy NaSa-t vagy másokat feldűhíts)

De szerintem meg kellene nézni hogy eddig, az összes eddigi verseny alatt 2002-től vagy mikortól, összesen hányszor lett ilyen baki elvétve, a bírók is emberek, ők is tévedhetnek. (Tudom ezt már leírták de szerintem igaz)

De ne érts félre nem szeretnék újabb vitát kirobbantani mert az semmire sem vezet.

NaSa
2008-11-03, 11:52
Akkor csapjunk a lecsóba!!

A kérésem az lenne, hogy feltétlen írjatok nevet is hozzá és akkor maradunk a 2000,- ft nál.
Tehát 2008. november 15. szombat 14.00 - 18.00 ig XVI. ker. Csömöri és Szlovák út sarok. Café biliárd.
Még ide kívánkozik, hogy addigra mindenki készüljön el javaslataival, dokumentálva, és azokat kiértékelhetjük!

http://forum.rcmodell.hu/index.php?topic=34533.0

csabcsa
2008-11-03, 22:21
Én személyesen 6 olyan embert ismerek akik abbahagyták a repülést, mert azt mondták a versenyekre idézek, nem az én szavaim " Csókos bu... gyülekezete " és abbahagyták, pedig jól repülnek.

Nem tudok értük könnyeket potyogtatni, ők ezek szerint a versenyekért éltek, de a legtöbben köztük én is a modellezésért.
Engem speciel a versenyek tökre nem hatnak meg, de a helizés az már igen! :D

Be004990
2008-11-04, 09:00
Én személyesen 6 olyan embert ismerek akik abbahagyták a repülést, mert azt mondták a versenyekre idézek, nem az én szavaim " Csókos bu... gyülekezete " és abbahagyták, pedig jól repülnek.

Nem tudok értük könnyeket potyogtatni, ők ezek szerint a versenyekért éltek, de a legtöbben köztük én is a modellezésért.
Engem speciel a versenyek tökre nem hatnak meg, de a helizés az már igen! :D

Most nem akarok bunkó lenni, de kikívánkozik belőlem, hogy akkor mi a francnak olvasod ezt a topicot. Talán nem egyértelmű a címe ? Azt, hogy minek írsz bele már meg se merem kérdezni.

seahawk92
2008-11-04, 09:04
Hali!

Szerintem itt és most hagyjuk abba a veszekedést és maradjunk a kultúrált módszernél, haggyuk rá a másikra amivel nem értünk egyet, mert itt újból vita és kimoderálások lesznek!

csabcsa
2008-11-04, 09:16
Most nem akarok bunkó lenni, de kikívánkozik belőlem, hogy akkor mi a francnak olvasod ezt a topicot. Talán nem egyértelmű a címe ? Azt, hogy minek írsz bele már meg se merem kérdezni.

Bocsi de én sem akarok bunkó lenni, csak tudod érdekelnek a helizéssel kapcsolatos dolgok, ha már nem is akarok versenyezni bocsika, és "csípem" a bunkó értelmetlen beszólásaidat is, ami mellet csak röhögve tud elmenni az ember, olyan vagy mint egy óvodás aki nem kapja meg a játékszerét.
Nem is értem mit keres még a helis csapatban, nem ég a pofád néha?
Egyébként meg mi a p.csának szenvedsz itt és kardoskodsz a versenyzéssel és az emberekkel, nem hogy egy normális nyolcast tanulnál meg repülni.
Részemről most van befejezve.
Szép napot neked is!

Be004990
2008-11-04, 09:47
Egyébként meg mi a p.csának szenvedsz itt és kardoskodsz a versenyzéssel és az emberekkel, nem hogy egy normális nyolcast tanulnál meg repülni.
Részemről most van befejezve.
Szép napot neked is!

Mert nekem van vér a pucámban, és fel merek szálni egy versenyen, ellentétben veled aki még felszálni sem mer egy versenyen. Ha olyan nagy ász vagy akkor miért tartod titokban a tudásod ?

Tényleg ez már tényleg ebbe a topicba tartozik. Áruld el miért titkolod oly nagyon, hogy te milyen nyolcast tudsz repülni ?

NaSa
2008-11-04, 10:22
Akkor megint csak csapjunk a lecsóba!!

http://forum.rcmodell.hu/index.php?topic=34533.0 (http://][b]http://forum.rcmodell.hu/index.php?topic=34533.0

Vagy hagyjuk a francba az egészet és inkább itt ki anyázzuk magunkat?

seahawk92
2008-11-04, 19:24
Hali,

Szerintem ez a vita amit Belánszki úr folyamatosan kezd illetve fojtat sosem fog végetérni!

Mennyünk el a találkozóra és majd ott beszélünk, aztán majd kiderül hogy ott hányan értenek vele egyet.

Be004990
2008-11-05, 09:32
Hali,

Szerintem ez a vita amit Belánszki úr folyamatosan kezd illetve fojtat sosem fog végetérni!

Mennyünk el a találkozóra és majd ott beszélünk, aztán majd kiderül hogy ott hányan értenek vele egyet.

Először is valahol feljebb van egy levél amit aláírtam, úgyhogy tiszteljük meg egymást azzal, hogy legalább a nevét rendesen leírjuk.

Tényleg ez már tényleg ebbe a topicba tartozik. Áruld el miért titkolod oly nagyon, hogy te milyen nyolcast tudsz repülni ?

Másodszor is ebben mi a vita ? Egyszerű kérdés amire lehet egyszerűen válaszolni, vagy méllyen halgatni, mindkettőnek megvan a jelentése.

Mellesleg én sajnos vitát itt sehol sem látok, mert a vita előre vinné a dolgokat. Én nem vitatkozni, hanem érvelni, és mások érveit meghallgatni megyek el a rendezvényre. Meg azthiszem ez a fórum a vita helye, ennek a közösségi portálnak pont az a célja, hogy egymástól távol élő emberek megvitassák gondolataikat, ötleteiket, hogy azokkal szenbesüljön a nyilvánosság.

Harmadszor meg ugyan elmegyünk a találkozóra, de érdemi döntést a versenyek jövőjéről akkor tudunk hozni, ha nem ott szembesülünk először egymás ötleteivel. M_Józsi már ide feltett néhányat, és én kíváncsian várom a folytatást mikor teszi fel ide, mert ész érvekkel mellette, vagy ellene akkor lehet érvelni ha részleteiben meg tud vele ismerkedni az ember, ha megérti, illetve végiggondolja az előadó gondolatmenetét. Szerintem ez nagyobb horderejű kérdés annál, hogy ott szembesüljünk vele először. Persze ha ott megtudjuk az is több a semminél, mert legalább megvan a jobbítási szándék, a tenni akarás.

MÁS !

Akkor megint csak csapjunk a lecsóba!!

http://forum.rcmodell.hu/index.php?topic=34533.0 (http://][b]http://forum.rcmodell.hu/index.php?topic=34533.0

Vagy hagyjuk a francba az egészet és inkább itt ki anyázzuk magunkat?

NaSa azért írja le ezeket a sorokat, mert szerintem mindenki üll a babérjain, ráérünk még jelszóval. De jelzem, a kaját előre kell megrendelni, a helységet előre kell lefoglalni, és legalább egy hozzávetőleges létszámot tudnia kéne, tehát kérek mindenkit, hogy aki ott lesz az jelezze érkezési szándékát NaSának.

És szerintem NaSa is komolyan gondolja, hogy mindenki hozza magával legalább oda a javaslatait, mert tavaly megállapodtunk, hogy egy szezont egy versenyszabályzat alapján versenyzünk végig, amin módosítani ezen a rendezvényen lehet. Amellet nem szeretném ha mindenki bele esne abba a hibába, hogy várja M_Józsi sültgalambját, hogy a szájába repüljön, aztán meg fintorog ha nem ízlik.

Én személyesen most kijelentem, hogy bármilyen döntés is születik, én jövőre annyi versenyen fogok részt venni, amennyin a munkám engedi. Magam részéről nem lehet, hogy elmondjam, hogy ha nem a számízének kedvező döntés születik akkor én nem megyek el. Pofáztam már annyit, hogy legalább a részvételemmel meg kell, hogy tiszteljek minden eggyes versenyszervezőt.

Na ez már megint hosszúra sikeredett, de még leírom a saját módosításaimat.

1,-Tehát én a NaIv versenyek szabályzatába tenném be, hogy az üveget, ne lehessen rotorlapáttal leverni, hanem csak helivel, vagy helitalpal, de lehessen bármilyen heli talpára rudat szerelni, ami nem lóghat ki a heli rotorja alól.
2,-Nomeg azt is beletenném, hogy ne 1 kör ideje számítson hanem háromé, vagy öté. Mivel most nagymértékben függ a végeredmény a leszállás pontosságától, és így mivel csak 1 leszállás lenne, arányaiban csökkenne az esélye, hogy ez döntően beleszóljon az eredménybe. Persze a leszálás
továbra is fontos csak nem lenne annyira hangsúlyos.
3,-Azt is leírnám, hogy nevezések lezárta után, a verseny résztvevői módosíthassanak a ( főleg a NaIv ) szabályokon a rendkívüli időjárási körülményekre való tekintettel.

NaSa
2008-11-05, 17:22
1,-Tehát én a NaIv versenyek szabályzatába tenném be, hogy az üveget, ne lehessen rotorlapáttal leverni, hanem csak helivel, vagy helitalpal, de lehessen bármilyen heli talpára rudat szerelni, ami nem lóghat ki a heli rotorja alól.

Nem jó. Már bebizonyosodott, hogy rendkívűl sok vitára ad okot!
Volt olyan verseny ahol már az volt a vita , hogy csak egy kicsit ért az oszlophoz a heli. ;D

2,-Nomeg azt is beletenném, hogy ne 1 kör ideje számítson hanem háromé, vagy öté. Mivel most nagymértékben függ a végeredmény a leszállás pontosságától, és így mivel csak 1 leszállás lenne, arányaiban csökkenne az esélye, hogy ez döntően beleszóljon az eredménybe. Persze a leszálás

A verseny ügyességi verseny, ennél fogva kiváncsiak vagyunk ki tud ügyesen lebegni, ennek egyik mérési lehetősége a pontos leszállás.

3,-Azt is leírnám, hogy nevezések lezárta után, a verseny résztvevői módosíthassanak a ( főleg a NaIv ) szabályokon a rendkívüli időjárási körülményekre való tekintettel.

Na nehogy már a versenyzők ott módosítgathassanak csak úgy. Akkor minek vannak a bírák, majd ők módosítanak, úgy ahogy eddig is tették ha szükséges volt. Vagy a pontozást is megbeszélik a versenyzők és az szerint lesznek a helyezések, amíg nincs teljes egyetértés addig se nem esznek se nem isznak. ;D

M.Józsi
2008-11-05, 18:34
Sziasztok 15-én sajnos programom van.
Elnézést.

seahawk92
2008-11-05, 20:07
Elnézést kérek amiért elítram a nevedet Zoltán, nem szándékos volt.

Be004990
2008-11-06, 09:02
Sziasztok 15-én sajnos programom van.
Elnézést.

Nem mondod ! Hisz te vagy az egyik pillére a reformoknak ! Mi lesz így a figuratív versenyek reformjaival. Ezzel te dolgoztál eddig, a te ötleteid vannak benne, ki fogja ezeket olyan lelkesedéssel, olyan helizés iránti elhivatotsággal képviselni mint te ?

Nem jó. Már bebizonyosodott, hogy rendkívűl sok vitára ad okot!
Volt olyan verseny ahol már az volt a vita , hogy csak egy kicsit ért az oszlophoz a heli. ;D

NaSa ugyanarról beszélünk ? Én nem az oszlop kerülgetésre, hanem a feldöntendő üvegre gondoltam.

A verseny ügyességi verseny, ennél fogva kiváncsiak vagyunk ki tud ügyesen lebegni, ennek egyik mérési lehetősége a pontos leszállás.

Igen továbbra is fontos maradna a leszállás, de nem lenne akkora hansúlya a végeredményben. Ha három kört számolunk, akkor jobban kijönnek a köridők közti külömbségek, és ez talán látványosabb versenyt eredményez. Egyetlen körversenyben sem 1 kör ideje számít !

NaSa
2008-11-06, 10:03
ENNYI

M.Józsi
2008-11-06, 22:46
ENNYI

ENNYI ? ? ?
ENNYI ! ! !

Dehogy ennyi...

Megpróbálok valamit:

Versenyfeladatok Leírása

EZ A VERSENY HÁROM SZAKASZBÓL ÁLL:

a) 3 kötelező manőver a repítési csoportunkra vonatkozóan.
b) Az Ön által választott 3 K faktor manőver.
c) egy 2 perces szabadstílusú szakasz, ahol bemutathatja a tudását.

A REPÍTÉSE ALATT:

1. Amikor készen áll a repítésének megkezdéséhez, felrepülhet. A segítője értesíti a bírókat a startról és
minden egyes manőver befejezéséről a kötelező szakaszok (a) alatt.
2. Amint befejezte őket, a segítője kijelenti a kötelező manőverek végét.
3. Ezután elkezdi a kiválasztott K factor (b) manővereket repülni.
4. A 2 perces szabadstílusú program (c) időzítése a duda megszólalásától kezdődik.
5. Egy dudaszó hallatszik 1 perc 45 mp után, amely a szabadstílusú program végét jelzi.
A második percnél a helikopternek a földön kell lennie.
Egy 5 pontos büntetés jár MINDEN EGYES bíró pontszámából, ha a helikopter nincs a földön.

BÍRÓK:
A hangsúly a részvételen, a biztatáson és a szórakozáson van; ezáltal a pontozása ezt fogja tükrözni.

SZAKASZOK:

a)

Első Csoport
1. 10 mp Lebegés
2. Kör repülése farokcsővel a pilóta felé
3. Oldalt leszállás

Második Csoport
1. Egy looping
2. Egy orsó
3. Egy 540-es forduló

Harmadik Csoport
1. Kettő orsó
2. Kettő 540-es forduló egymással szemben
3. Kettő looping

b) K Faktor manőverek:

Három manőver a K faktor listából.

c) Szabadstílusú repülés:

2 perc szabadstílusú repülés a pilóta választása szerint.( a pontozása összhangban van a nehézségi fokkal és a repülés teljességével.)

PONTOZÁS:

Mindenki saját belátása szerint választ csoportot.

a) A kötelező feladatok pontozása 0 – 20 pontig lehetséges, melyet a bírók egyénileg döntenek el.
Az egyes feladatokat külön-külön kell értékelni.

b) A K faktor manővereit NEKÜNK kell összeállítani . ( ezt csak amiatt raktam hozzá, hogy fel tudjam vázolni a verseny pontozását.)

K faktor Első Csop. Második Csop. Harmadik Csop.

http://img401.imageshack.us/img401/9069/feladat001rt3.jpg
http://img352.imageshack.us/img352/7665/feladat002xn9.jpg

Ezeknek a manővereknek az értékelését a bírók közösen értékelik ami arról szól, hogy a választott figurát a pilóta megrepülte vagy sem. ( ez akár lehet szubjektív is, nemcsak az adott figura pontosságán van a hangsúly.)

c) A Szabadstílusú repülés 25 pontig értékelhető melyet a bírók ismételten egyénileg döntenek el.

A végeredmény:

A Kötelező feladatokra kapott pontokat meg kell szorozni a K faktor egyes csoportokra vonatkozó számával és az egészhez hozzá kell adni a Szabadstílusú repülés pontjait.

seahawk92
2008-11-07, 07:46
Nekem tetszik... :D

Be004990
2008-11-07, 09:52
Na ez már VALAMI !!!!!

Micropixel
2008-11-07, 14:49
Én ezt a leírást csak azért értem azt hiszem, mert élőben már végig hallgattam! :o
Tehát 3 körre van osztva a verseny. Az első körben három kategóriából lehet választani.

Ezt az első körben kapott pontokat pedig szorozzuk a második körben kapott értékkel.
Harmadik kör eredményét meg ehhez adjuk hozzá.
Tömören ennyi asszem.

UDV Micropixel

M.Józsi
2008-11-07, 18:27
Szeretnék mindenkit arra kérni, hogy itt jelezze a részvételi szándékát.

1 fő Mojzes József ( délután 3-ra érek)

seahawk92
2008-11-07, 18:40
Megyek

M.Józsi
2008-11-07, 18:50
Megyek

Kettő

extrembmx
2008-11-07, 19:14
Na csak úgy néz ki hogy Jászberény felvonul ;)

3 fő + sokan mások :)

M.Józsi
2008-11-07, 21:25
Na mi van????

extrembmx
2008-11-07, 21:33
Megyünk Robi ,Csabi, Én + a lányok :D

M.Józsi
2008-11-07, 21:41
Megyünk Robi ,Csabi, Én + a lányok :D

Öt fő.-

Pifi
2008-11-07, 22:06
Hali!

Most mások nevében írok, de nagyon valószínű, hogy Székesfehérvárról 3fő :)

Üdv.

M.Józsi
2008-11-07, 22:09
Hali!

Most mások nevében írok, de nagyon valószínű, hogy Székesfehérvárról 3fő :)

Üdv.

NYÓCAN!!!!!!!

NaSa
2008-11-08, 11:10
Nyóc az elég karcsú

Micropixel
2008-11-08, 11:24
Én is jövök! mint hallgatóság.

Martin
2008-11-08, 12:09
Megyünk mi is többen Debrecenből.

Sys-Ak
2008-11-09, 00:24
Sys-Ak report in for duty!

Pifi
2008-11-09, 19:07
Fehérvárról csak max 2 ember :)
én dolgozok, sajnos nem tudok elmenni :-\

Be004990
2008-11-11, 09:05
Nyóc az elég karcsú

NaSa miért érzem pesszimistának a hozzászólásodat ?

Egyébként te 9 én meg 10 tehát nem NYÓC !

Meg qtya kötelessége az utolsó verseny díjjazotjainak ott lenni, hisz újbóli eredményhíretés is lesz ünnepélyes keretek között ! Csak azt tudnám, hogy a reptéri, első három helyezett helijének fotóját hogy fogjátok újracsinálni. Na jó nem húzogatom a gyufát !

NaSa
2008-11-11, 13:33
Nekem nyóc

nem tom megnézni ki küldött pézetet a bulira

seahawk92
2008-11-11, 15:55
Üdv!

Ha nem gond én helyben vizetnék.

seahawk92
2008-11-11, 15:55
Illetve, a tagsági díjat is most kell majd befizetni, ha igen akkor mennyit is pontosan?
Illetve, a jővő évi biztosítás is itt lesz tárgyalva? ???

Be004990
2008-11-11, 21:03
NaSa !

Úgy látom hátulról kezdődik a 2009-es versenyévad !

2009.09.13-at ismét elvállaljuk Ceglédre, hátha kevésbé lesz szeles. Úgy is sok karónk maradt meg az idei versenyről. Van még mit pusztítani jövőre is. ( A kajából nem maradt, úgyhogy azt újat kaptok ! )

Kedves NaSa elérted a célod ! Az igaz, hogy amikor az idézett hozzászólásomat írtam az nem csak a saját döntésem volt, de ez most kizárólag az én döntésem. Mivel az eltelt húsz nap alatt nem méltattad arra, hogy egyáltalán bármilyen irányba nyilatkozz. Ezért én most visszavonom a fent idézett hozzászólásomat. Elérted a célod, én ezzel most visszavonom a verseny rendezési szándékunkat. Azaz én nem veszek részt annak szervezésében. Én nem kívánok egy olyan versenysorozat egyetlen állomásának a szervezésében sem részt venni, ahol az ellenvélemény bűn, a vélemény nyilvánítókba pedig belé fojtják a szót. Gratulálok ! Azt hiszem összekeverted a személyes sérelmedet a helisek érdekeivel.

Ne örülj ! A versenyeken azért továbbra is részt veszek, és megmutatom a világnak, hogy nem csak az interneten tudok pofázni, hanem én egy versenyen el is merek indulni.

Ui: Tudom ettől még meg lehet tartva ez a verseny Cegléden, de elérted, hogy annak szervezésében, rendezésében én személyesen ne vegyek részt. És azt akkor majd valaki más nevéhez kötheted.

NaSa
2008-11-12, 13:28
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Lehet te is eléred a célod.

Joker
2008-11-13, 12:11
Sziasztok!

Szeretnék egy ötletet vitára bocsátani.

A figuratív versenyek kiegészítő eleme lehetne egyfajta párbaj.
Esetleg a versenyen második helyezést elért versenyző kihívhatná az elsőt.

A feladat:

Mind a két versenyző egyszerre áll rajthoz repülésre készen.
A bírók, egy előre megadott listáról, kisorsolnak egy feladatot. (ez a lista lehet a figuratív verseny listája)
A kihívó megrepüli a feladatot. (Itt már nincs gyakorlás.)
Felszáll, megrepüli a feladatot, azonnal leszáll.
A bírók értékelnek, mondjuk 1-10, táblán felmutatva.
A kihívott megrepüli a feladatot, leszáll.
A bírók értékelik a kihívottat.
A bírók kisorsolják a következő feladatot.
Így tovább 5 feladatig.

A végén összesített értékelés.

Azt remélem, hogy pörgős, látványos. Talán meg lehet csinálni úgy,
hogy a feladatok között újra sem kell indítani a helit.

A következő figuratív versenyen, mondjuk az ebédszünetben, mindenképpen szeretném kipróbálni,
ha találok egy vállalkozó szellemű pilótát. :)

Joker

NaSa
2008-11-13, 12:17
érdekes lenne

megér egy próbát

extrembmx
2008-11-13, 12:19
Wow ez kemény dolog lenne :D

Bár nekem a párbajrol a Drag race jut eszembe :D láttam már pár helis videón poén az is ...
http://www.youtube.com/results?search_query=heli+drag&search_type=&aq=f
http://www.youtube.com/watch?v=x0Zm_xbSqeM&feature=related

NaSa
2008-11-13, 15:32
Nem is tudom mit mondjak!

Úgy látom mindenki szarik erre az egész helikopteres szarságra!

Eddig kb 11 ember jelezte megjelenési szándékát.

Azt hiszem ezzel le is zárjuk szombaton a dolgokat.

Martin
2008-11-13, 15:36
Nem is tudom mit mondjak!

Úgy látom mindenki szarik erre az egész helikopteres szarságra!

Eddig kb 11 ember jelezte megjelenési szándékát.

Azt hiszem ezzel le is zárjuk szombaton a dolgokat.

Tanulj meg számolni légyszives ! És ne használj királyi többest mert én meg a barátaim nem szarunk !!

Kösz

M.Józsi
2008-11-13, 16:02
Sanyi szerintem nem mindenki szarik aki meg szarik szard le.

NaSa
2008-11-13, 16:18
Tudod Józsi baromi elkeserítő, hogy csinálsz valamit, baszogatnak is miatta aztán meg leszarják az egészet annyira, hogy még válaszra se méltatnak.

M.Józsi
2008-11-13, 16:28
Válaszra?

Hiszen mindenki káoszozik ahol csak tud. Aki régebb óta csinálja annak azért, aki most kezdte annak meg azért megy el a kedve. CSak kiállni valamiért és csinálni azt ...

seahawk92
2008-11-13, 17:17
Hy!

Nekem hasonló ötletem lenne a párbalyra, de én szerintem ott (persze csak figuratív fersenynél) egy szabadrepülést, avagy Fun-Fly -t kellene repülni és azt értékelnék a bírók.

Itt egy példa. bár ez már a Level 2 ;D

http://www.youtube.com/watch?v=lpJqM4-3iTU

SALI
2008-11-13, 19:07
Szia Nasa!
Nem kell elkeseredned,szerintem egész jó dolgokat vetettek fel a srácok. Mi a DVMK részéről jövőre is bevállaljuk a Hajdúszoboszlói verseny rendezését. Én is indulni fogok, majd jól rázárok ;D (ezt még néhányan nem értik) :D Illés Peti és én biztosan megyünk, a részvételi díjat a helyszinen rendezzük.
Üdv:SALI

Be004990
2008-11-13, 20:27
Tudod Józsi baromi elkeserítő, hogy csinálsz valamit, baszogatnak is miatta aztán meg leszarják az egészet annyira, hogy még válaszra se méltatnak.

Azt, hogy ki, kit nem méltat válaszra azt hagyjuk !

seahawk92
2008-11-13, 20:38
Sziasztok!

Nem akarok beleszólni de megint kezdődik a vita.

Szerintem akinek van egy kis esze az hagyja hogy irjon más amit akar aztán majd szombaton megbeszéljük szemtől-szembe.

"okos enged, szamár szenved"........van benne valami, nem?

M.Józsi
2008-11-14, 21:48
Holnap hozza mindenki magával az utolsó versenyen elért helyezésének megfelelő oklevelet illetve kupát.http://www.smileygarden.de/smilie/Sport/2eme.gif (http://www.smileygarden.de)

Martin
2008-11-14, 22:36
Sajnos holnap csak Joker és Csabi megy. Engem ma reggel 8 kor műtöttek :'( :'( így nem tudok részt venni. Jokernek elmontam az én ötleteimet. Remélem lesz lehetőség rá hogy tolmácsolja.

Üdv.

extrembmx
2008-11-15, 20:09
Na sziasztok!

Ezt a létszámot volt hogy versenyen túlléptük .... ez pedig nagy szó :-\

Na midnegy!
Én nekem tetszik az ami meg lett szavazva és megpróbálom minden egyes TALÁLKOZÓRA toborozni az embereket és buzdítani őket!!!

NASA: nézem a fórumot :P

Sys-Ak
2008-11-15, 20:34
Háj!
Nekem is tetszik az új koncepció, szintén benne vagyok a toborzásban!
Holnap kezdem is egy rakás FP-s helis között ;D
Üdv.: Albert

seahawk92
2008-11-15, 21:28
Megvolt,

Nagyon jó volt, jó hogy végre sikerült megeggyezni a versenyekkel /találkozókkal kapcsolatban. Majd meglátjuk milyen is lesz... ;D

mociker
2008-11-15, 22:53
Sziasztok
Mivel le kellett lépnünk idő előtt,idefirkantanátok,hogy akkor miben is maradt a gyűlés!!A NAIV verseny is teljesen megszűnik létezni??Válaszotokat,nagyon megköszönnénk.
Üdv:Idő előtt eltávozottak.

NaSa
2008-11-15, 22:56
http://emh.hu/index.php?versenynaptar2009

Nos ?
Hogy néz ki?

seahawk92
2008-11-15, 23:02
Zsíííír. ;D

M.Józsi
2008-11-16, 08:34
A megbeszéltek alapján 2009-ben NYolc helikopteres rendezvény lesz. A Szabadszálláson megrendezésre kerülő rendezvény lesz az Országos bajnokság, a többi Találkozó szerepet tölt be.
A Találkozókat az ország egyes területein lévő klubbok, csapatok, modellboltok, társaságok rendezhetik.http://emh.hu/index.php?versenynaptar2009
(http://emh.hu/index.php?versenynaptar2009)
Ezeknek a rendezvényeknek a célja, hogy jól érezzük magunkat. Minden rendező saját maga dönti el, hogy milyen " program " lesz a saját találkozóján.
TEgnap az ötletek sokasága hangzott el,( párbaj, fun-fly kötetlenül, ALign rendezvényekből merített feladatok mint horgászat stb. ) ezekből remélem néhány meg is fog valósulni 2009-ben. Ezeknek a Találkozóknak ugyanúgy lesz kiírása -egy hónappal előtte- amiből ki fog derülni, hogy az aktuális rendezvényen "mi fog történni".
A CÉl az lenne, hogy minél többen legyünk, és egymás szórakoztatására valamilyen kereten belül találkozzunk, repüljünk.

Remélem a következő évet sok találkozóval, rendezvénnyel, bulival zárjuk.

seahawk92
2008-11-16, 10:09
Szia Józsi!

Kimaradt a zenés műrepülés ;D

T-rex
2008-11-16, 11:26
"A Találkozókat az ország egyes területein lévő klubbok, csapatok, modellboltok, társaságok rendezhetik."
Magán személyek nem is rendezhetnek versenyeket? ???

extrembmx
2008-11-16, 11:36
Szerintem igen csak nem a 2009 es verseny kiírás keretein belül,mert azok az időpontok,és helyszinek fixek fixek. Ha egy külön topikot kezdesz hozzá ,szerintem találkozót bárki bármikor bárhol szervezhet.

T-rex
2008-11-16, 11:48
Szerintem igen csak nem a 2009 es verseny kiírás keretein belül,mert azok az időpontok,és helyszinek fixek fixek. Ha egy külön topikot kezdesz hozzá ,szerintem találkozót bárki bármikor bárhol szervezhet.

Én nem találkozót fogok szervezni, hanem versenyt!
Egy független Modell Helikopter versenyt mely egyrészt könnyebb a kezdőknek is motiváló feladatokkal lesz fűszerezve! ;)
De ügye ez már nem ide tartozik! További szépeket!

M.Józsi
2008-11-16, 11:58
"A Találkozókat az ország egyes területein lévő klubbok, csapatok, modellboltok, társaságok rendezhetik."
Magán személyek nem is rendezhetnek versenyeket? ???

Itt nem erről van szó. Esetünkben a 2009-es évadot szeretnénk úgy végigcsinálni, hogy sok embernek legyen kedve eljönni és ezzel egyetemben repülni vagy akár nézelődni. NEm megmérettetés lesz hanem BUli, amit ezen hat találkozó keretén belül kívánunk megrendezni.

Ha bárki szeretne ezenfelül ( még itt sincs meg az összes rendező ) szervezni kupát találkozót az mindenki szuverén joga.

M.Józsi
2008-11-16, 12:03

Egy független Modell Helikopter versenyt mely egyrészt könnyebb a kezdőknek is motiváló feladatokkal lesz fűszerezve! ;)

De ide tartozik.

Itt ebben a topicban ( és máshol is ) fel lett hívva mindenki figyelme erre az eseményre ahol átbeszélhetjük a 2009-es évadot.

ÖSzesen 15-en voltunk, nemkülönben az idei versenyeket. Egymást kergettük néha öten-hatan.

A kifogások voltak:

MEssze van
NEm szállok fel a Profik között
JAjj meg JUjj stb...

A HElisek érdeklődésének felkeltése lenne a CÉl

T-rex
2008-11-16, 12:16

De ide tartozik.

Itt ebben a topicban ( és máshol is ) fel lett hívva mindenki figyelme erre az eseményre ahol átbeszélhetjük a 2009-es évadot.

ÖSzesen 15-en voltunk, nemkülönben az idei versenyeket. Egymást kergettük néha öten-hatan.

A kifogások voltak:

MEssze van
JAjj meg JUjj stb...

Nem szeretnék illúzióromboló lenni, de én szeretnék ebből a ti "klubbotokból" vagy minek is nevezzem ezt a szétzihált csapatot, akik csak veszekedni tudnak 10oldalon keresztül, kimaradni és egy mindentől és mindenkitől független Versenyt, létrehozni melyben nincs elfogultság és ebből következő botránykeverés!
Természetesen szívesen elmegyek, ha a közelben van egy verseny melyet ti, szerveztek de csak is nézőnek!
Ja és a verseny szó önmagában is egy kihívást jelent melyben szó nincs buliról! Buli azoknak, akik nézik! Nem kap minden egyes versenyző díjat, mert hogy ott van és repült egyet, hanem csak az kap, aki megnyeri illetve a 2 -3 helyzet. Tehát nem buli, hanem verseny!!!
Ha eljutunk a verseny szervezéséig, akkor majd nyitok neki egy külön topikor és majd ott lesz olvasható a független modell verseny-ről több információ. De mint mondtam, nem ide tartozik! Nem szeretném tele offolni a topikot!

extrembmx
2008-11-16, 12:29
Természetesen szívesen elmegyek, ha a közelben van egy verseny melyet ti, szerveztek de csak is nézőnek!

ez az egyik baj és emiatt változattunk a VERSENY kifejezésen is hogy ne ez legyen >:( Nem Vérre megyünk hanem népszerűsíteni a helizést és ha eljön valaki legyen bátorsága felszállni az éppen aktuális feladatok között mert egyik se lessz vérre menő!

Ja és a verseny szó önmagában is egy kihívást jelent melyben szó nincs buliról! Buli azoknak, akik nézik! Nem kap minden egyes versenyző díjat, mert hogy ott van és repült egyet, hanem csak az kap, aki megnyeri illetve a 2 -3 helyzet. Tehát nem buli, hanem verseny!!!

Pont ezt szűkítettük le 2 napra az OB re . A többi az ebböl adódó görcsös nem felszállás és nem merek repülni ha néznek elkerülésére lessz megtartva!Persze akik most versenyeztünk szivesen versenyezünk bármikor csak ha minden így maradt volna mint idén akkor jövöre is csak átlak 8-9 en indultunk volna mindenhol....

mociker
2008-11-16, 14:35

De ide tartozik.

A kifogások voltak:

MEssze van
JAjj meg JUjj stb...

Nem szeretnék illúzióromboló lenni, de én szeretnék ebből a ti "klubbotokból" vagy minek is nevezzem ezt a szétzihált csapatot, akik csak veszekedni tudnak 10oldalon keresztül, kimaradni és egy mindentől és mindenkitől független Versenyt, létrehozni melyben nincs elfogultság és ebből következő botránykeverés!
Ha eljutunk a verseny szervezéséig, akkor majd nyitok neki egy külön topikor és majd ott lesz olvasható a független modell verseny-ről több információ. De mint mondtam, nem ide tartozik! Nem szeretném tele offolni a topikot!

Sziasztok
Mivel ez a topic a versenyekről szól,és nem a 15-ünk versenyéről.Ezért én személyszerint örülnék,ha mindenki beírná,hogy miért nem jött versenyre ebben az évben,és miért nem jött el a meghirdetett megbeszélésre,ahol szomorúan láttam,hogy csak 15-en voltunk?Le lehet írni,az akár sértő megjegyzéseket is,csak ne személyeskedve.!!!Vitatkozzunk már végre,hogy miért van az,hogy kevesen járunk versenyre,és miért van az,hogy a HK-ban rendezett HBK2 találkozó oly népszerű volt.Mivel ott kb:30-an voltak,igaz csak 1-2 ember mert repülni!De miért????Pedig az egyik verseny ugyan ott volt? Szeretném,ha minél több helis írná le a véleményét,és nem csak1-2 helis vitatkozna itt, hogy miért nem szeret ismeretlen sporttársak előtt repülni Magyarország szinte teljes,helis társadalma?A HBK2 találkozóról nekem az szűrődött le,hogy nem merünk egymás előtt repülni.Van Magyarországon jó pár remekül modellhelikopterező ember,akik nem akarnak egymás előtt repülni.Még lebegni sem.De miért???
Kérek mindenkit,hogy írja le a véleményét,hogy milyen feltételek mellett venne részt,egy találkozón,vagy versenyen,persze nem nézőként,hanem aktív résztvevőként,aki fel is mer szállni,modellező sporttársak előtt,ha mindjárt csak lebegni is tud.Most nem azok véleményére vagyok kíváncsi akik ott voltak rendszeresen,az idei versenyeken.
Azt hozzátenném még,hogy nem vagyunk klub,hanem modellező emberkék vagyunk,akik össze szeretnének fogni,hogy minél több résztvevő legyen egy helis rendezvényen.Természetesen vitatkozunk,és összevesznek egyes modellezők,egyes témákon,de a vége mindég az,hogy,csak megbeszélik,és nevetve kezet fognak.Most is ez történt a megbeszélésen.Mindenki belátta,hogy néha túl lőtt a célon.Ilyen fajta vitatkozás,a legjobb családban is előfordul,nem kell ezektől megijedni.Én személy szerint,csak mosolyogtam,olvasva a vitatkozást.
Tehát,hajrá!!!!
Lehet,véleményezni a probléma gyökerét!!!Miért nem merünk mások előtt repülni???

Martin
2008-11-16, 16:24
Sziasztok !

Szerintem meg kéne probálni kategorizálni. Miért is ?

Én magam kb 1 éve repülök ami alatt már tudok pár dolgot meg nagyon sokat nem. Ha kimegyek egy versenyre vagy talira én fel merek szálni mert azt a keveset meg merem repülni emberek előtt is. Csakhogy van egy nagy gond.

Motiváció hiány !!

Sok kezdő srác van aki még csak a lebegésnés vagy a nyolcasnál jár. Akinek nincs motivációja mert nem szeretne 20 ból 20 dik lenni. Milyen igaz. Én attól hogy tudok mondjuk háton repülni nem tudom érdemben felvenni a versenyt az első 5 vagy 8 pilotával. Azért indulni hogy 10. legyek meg hát kinek megéri kinek nem. Főleg ha beleveszem hogy nekem (de gondolom más is van így aki nem fővárosi) egy Győri vagy Hk versenynek csak az utiköltsége 30 rugo és korán kell kelni és eleve fáradtan érek oda ( 240-300km után ) ha meg előtte megyek akkor a szállás is ott van. Ezt nem biztos hogy sokan meg tudják finanszírozni vagy akarják egy 9 helyért. De a verseny lázban lehet megtesszük mert hajt minket a siker vágy.

A siker az ami legjobban motivál. A sikertelenség és az hogy Jokerhez vagy M.Józsihoz képest nullák vagyunk az kissé hátráltat. Én magam a megyei versenyre pl: viszont szivesen gyúrtam mert az indulók közül tudtam hogy van esélyem dobogóra. Meg is lett a 3. és baromi boldog vagyok vele. Rengeteg lendületett adot. De az is igaz hogy ha mondjuk ugyanezt repülöm a proxima kupán akkor sehanyadik futott még lettem volna.

Szóval véleményem az hogy motiválni kell a kezdő és a közép haladó pilótákat olyan versenyekkel ahol nem Alma vagy Jozsi ellen küzdenek hanem egymás ellen. És ha a feladat csak a lebegés akkor legyen első a legjobban lebegő és vigye haza büszkén a kupáját, még akkor is ha 3 an indulnak. Mert az a generácio aki ráérez a versengés izére az ha eljön az ideje akkor szivesen fog versenyezni M Józsival vagy Almával is.

De ha nincs verseny és a "nagyok" játszanak csak akkor sok embernek a kedve lankad marad, az elmegyek ha kiadja az időm majd a végén el se jön már.

Nem akartam okos lenni de én Alapítója vagyok a Magyar Mobil Media versenyszövetségnek (autohifiversenyek) és ott ez működik több éve eredményesen. Lehet talán át lehetne venni valamit itt is.

Lényeg szerintem hogy akár kis kaliberű versenyekkel akár csak kezdőknek egyre több embert megajándékozni a sikerélménnyel. Ahol a dobogó és a siker érzését nem szabad hogy elvegyék a "sztárpilótáink"

Köszönöm.

T-rex
2008-11-16, 17:19
Egyet értek!
Ezért kel független modell helikopter verseny, ami megcélozná a kezdők részvételét a és adna némi motivációt a fejlődéshez!

M.Józsi
2008-11-16, 17:48
Eddig hol voltatok?

Az EMH szervezésében kb. tíz éve folynak versenyek ami kisebb-nagyobb részvétellel működött.
Nekem személy szerint ez az első évem, tavaly amikor ott voltunk a 2007-es évértékelőn novemberben kb. negyven ember volt ott és tette fel a kezét, jelezve részvételi szándékát. Ezeknek az embereknek nagy része meg sem jelent sehol.

T-rex, Martin ti merre jártatok ez idő alatt?
MOst mindenki nyomja, HA OLYAN FELADATOK LETTEK VOLNA szövegelést, Nasa és az ENH ezért elég sokat tett az elmúlt időszakban,
egyszerű azt mondani HA így lenne HA úgy lenne. A mostani összejövetel pont erre volt hivatott, hogy mindenki mondja el a véleményét,
javaslatát. Arra nem lett méltatva az egész, hogy megjelenjetek. MESSZE VAN, DRÁGA, NEM LESZEK ELSŐ....

A motivációról meg annyit, hogy az a fasza ha hárman elindulnak valamilyen versenyen és mind a három nyer az már valami.

NaSa
2008-11-16, 17:49
JAAAAAAAAAAAAJ

Most akkor amit kitaláltunk az megint nem jó.
Megint kár volt beszélgetni?
Viszont azt mondanám, ha valaki el se jött az évzáróra, akkor annak ........
És még, nekem nem tetszik, hogy csak nick névvel beszél bele valaki valamibe, és a saját nevét oda se adja.
Kíváncsi leszek mennyivel leszünk többen egy Talin mint a versenyen.
Végül is kiderül azért nem jönnek versenyre mert szégyenlősek, ja és talin se fognak repülni mert szégyenlősek.
Kategorizálni!
azaz az Alma a Józsi menjenek a p... versenyezni..?
Siker élmény? ( azért meg kell dolgozni )
Most kaptam a híreket, hogy a focit is átértékelik, hogy a magyarcsapat is elérhessen eredményeket, mi a kukacokkal és ízeltlábuakkal fogunk egy osztályban indulni.
Emberek látogatottság kell !!!
Tehát ha eljönne az a sok mihaszna akikre hivatkoztok, akkor lehetne kezdő haladó kategóriát csinálni.
Ilyen mentalitás mellett minek? Csak azért, hogy mindenki haza vihessen egy első helyezett kupát? ( Budapest XIV. kerület Róna utca 1. Győzetesek Boltja, ott vehet magának mindenki )

M.Józsi
2008-11-16, 17:50
Egyet értek!
Ezért kel független modell helikopter verseny, ami megcélozná a kezdők részvételét a és adna némi motivációt a fejlődéshez!

Marha nagy motiváció az ÉDesapám mindíg azt mondta, hogy gyengébb ellen NE sakkozzak, mert annak nincs semmi értelme.

NaSa
2008-11-16, 17:56
Még annyit

Az EMH ahogy Józsi írta.............
A bujkákós beleszólósok pedig semmmmmmi!!!!
Vaze ingyen kaja ingyen kupa ingyen ajándék....
Mi a köszönet?
Hülyék vagytok ezt nem így kell csinálni ez nem jó az nem jó eddig ezt kapta az EMH. ja meg hülye klub ...
Erre én meg azt mondanám ha személyesen beszélgetnénk, hogy .... m.... a p... és k... a f....

T-rex
2008-11-16, 17:57
Egyet értek!

Marha nagy motiváció az ÉDesapám mindíg azt mondta, hogy gyengébb ellen NE sakkozzak, mert annak nincs semmi értelme.

Akkor mit keresel a versenyeken?
Nem fogadtad meg a tanácsát!

T-rex
2008-11-16, 18:05
Még annyit

Mi a köszönet?
Hülyék vagytok ezt nem így kell csinálni ez nem jó az nem jó eddig ezt kapta az EMH. ja meg hülye klub ...
Erre én meg azt mondanám ha személyesen beszélgetnénk, hogy .... m.... a p... és k... a f....

Szedd már össze magad!
Egyébként én pont ezért mondtam, hogy nem ide tartozik József úr, pedig azt mondja, hogy ide!
Ha leírom, hogy mi az elképzelésem akkor meg nyomdafestéket nem tűrő szavakat öntesz a képernyőre, persze kipontoztad, mert úgy gondolod, hogy így nem leszel teljesen jellemtelen!
Inkább el kéne gondolkodni, hogy miért kapjátok fel egyből a vizet, ha valaki ki meri mondani a véleményét!
Igaz én nem voltam ott, és ha rajtam múlik nem is, leszek soha pont, ezért mert ha valaki megszólal azt rögtön anyázni kel!
Inkább innentől nem szolok hozzá a témához és akkor nem lesz majd vita alap!
Köszönöm a lehetőséget! És bocsánat, ha beletapostam valaki lelkivilágába!

NaSa
2008-11-16, 18:10
Na ez volt a legjobb amit írhattál.

Ha valamibe beleakarsz szólni akkor tegyél érte, ha más nem a tiszteletedet!!!

M.Józsi
2008-11-16, 18:12

REndeztem versenyt és megtiszteltem a többi rendezőt azzal, hogy elmentem az összes rendezvényre.( persze ezt sokan nem tették)

NEkem volt motivációm Almási Istvánnak hívják.
NEked mi???

T-rex
2008-11-16, 18:15

REndeztem versenyt és megtiszteltem a többi rendezőt azzal, hogy elmentem az összes rendezvényre.( persze ezt sokan nem tették)

NEkem volt motivációm Almási Istvánnak hívják.
NEked mi???

Mindenkitől elnézést kérek hogy bele mertem ugatni eme nagyszerű topikba! Nem teszem többet!

NaSa
2008-11-16, 18:17
Neki az Józsi, hogy a szájkarate lett a legdivatosabb dolog mostanság.
Tehát itt a fórumon kell versenyt rendezni.

stipi stopi én hátáról indított 180 fokos autórotát káosszal repülök , mind három biro 10 10 10 pontot ad a kivitelre

Különben még mindig nem derült ki ki ki .

Most elmegyek kajálni tehát a többire csak később osztom az észt ( ingyé )

M.Józsi
2008-11-16, 18:21
;D

mociker
2008-11-16, 18:21
Na akkor megint le lett ba..va az aki ide mert szólni.Javaslom,hallgassuk meg a többieket is,hogy miért nem!!Várjunk még srácok. ???
Ha azt akarjuk,hogy többen legyenek,akkor meg kell hallgatni nagyon sok helist,és az ő véleményüket komolyan véve dönteni a továbbiakról.Lássuk be,a gyűlésen a döntéseinkkel,visszafejlődtünk.
Tavaly el lett döntve,hogy ha lesz elég versenyző,akkor szét lesz szedve több kategória.Voltunk 17-én,de nem lett szétszedve.Ha tovább figyeljük a létszámokat,akkor folyamatos csökkenést figyelhetünk meg.Ha az a kívánság,hogy legyen 3-4-5 kategória akkor meg kell tenni,ha nincs sok értelme akkor is.Ahhoz viszont el kell jönni a versenyre versenyezni.Most az értelmet nem nézve több kategória lenne a megoldás?Ha igen,akkor legyen így.Aki nem érezte esélyesnek magát,az is esélyes lenne.Többen jönnének,mint ahogy az első versenyre is sokan jöttek.Lehet,hogy azért fogyott a kezdetleges létszám,mert látták,hogy nem lett kategória osztás,és így tovább nem jöttek.
Józi
Igazad van,de:
Lehet,hogy nem mindenki így fogja fel.Nem szeretne kapásból "profikkal kezdeni"
Sanyi
Ilyen mentalitás mellett minek? Csak azért, hogy mindenki haza vihessen egy első helyezett kupát? ( Budapest XIV. kerület Róna utca 1. Győzetesek Boltja, ott vehet magának mindenki )
Ha 2-3 szor annyi kupát is kell kiosztani,még mindég olcsóbb lenne,mint méreg drága heliajándékot szétosztani a szerencsés nyertesek közt,mint amit megbeszélésen letárgyaltunk.
Trex
Mi van akkor,ha a te általad rendezett versenyeken ugyanúgy nevez M Józsi,vagy Alma?Nem engeded őket részt venni a versenyen?Ezért én személy szerint fölöslegesnek tartom a független versenyeket.Beszélj NASA-val és beír,mint rendezőt,és kész!!Tudod,egységben az erő!!!Csak meg is rendezd komolyan,ne legyen az utolsó pillanatban visszamondva.Mindenki rendezhet versenyt,csak egyeztetni kell,és kész.
Martin
A legjobb az lenne,ha te is kitalálnál valamilyen koncepciót,mert te is mondhatsz jó ötleteket,amiket itt közösen átrághatnánk.Higgyétek el nem egy elzárt közösség vagyunk,mindenkit,és mindenki ötletét szívesen fogadjuk.
Mindezek után,még több vélemény kell még több ember tollából,szájából,billentyűzetéből!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mociker
2008-11-16, 18:24
Egy csomó hozzászólás született az írásom születése alatt.
Legfontosabb szabály az lenne,hogy ne szóljunk már be egymásnak,mert úgy nem jutunk előbbre!!!
Aki nem írt még ide az nem is fog,ha szájalunk egymással!!!Csak higgadtan srácok!!!!Ötletek kellenek!!!!

Martin
2008-11-16, 18:39
JAAAAAAAAAAAAJ

Most akkor amit kitaláltunk az megint nem jó.
Megint kár volt beszélgetni?
Viszont azt mondanám, ha valaki el se jött az évzáróra, akkor annak ........
És még, nekem nem tetszik, hogy csak nick névvel beszél bele valaki valamibe, és a saját nevét oda se adja.
Kíváncsi leszek mennyivel leszünk többen egy Talin mint a versenyen.
Végül is kiderül azért nem jönnek versenyre mert szégyenlősek, ja és talin se fognak repülni mert szégyenlősek.
Kategorizálni!
azaz az Alma a Józsi menjenek a p... versenyezni..?
Siker élmény? ( azért meg kell dolgozni )
Most kaptam a híreket, hogy a focit is átértékelik, hogy a magyarcsapat is elérhessen eredményeket, mi a kukacokkal és ízeltlábuakkal fogunk egy osztályban indulni.
Emberek látogatottság kell !!!
Tehát ha eljönne az a sok mihaszna akikre hivatkoztok, akkor lehetne kezdő haladó kategóriát csinálni.

Nasa !

Neked fura elképzeléseid vannak. Mert én válalltam a nevem és már bocsánat de ha téged műtenek és beraknak az álkapcsodba egy implantátumot akkor megnézném hogy másnap elutazol 240km et és felszólasz.

Martin
2008-11-16, 18:42
Egyet értek!

Józsi !

Nem akarok vitattkozni de nincs igazad. Mert akkor neked nem itthon kéne versenyezni hanem a Lukas Rivá -val együtt mert Mo.-on neked már nincs motiváció a tudásod alapján. És azt is számold hogy neked mennyi energiád van benne.

Üdv.

Martin
2008-11-16, 18:46
Még annyit

Mi a köszönet?

elárulnád mi balyod ??? Senki nem hülyézet én csak leírtam mit gondolok. Ne magyarázz bele mást. Amúgy ki fizet ?? Nekünk itt Debrecenben képzeld senkinek esik le a gyűrű az újjáról amikor rendezvény van. Mindenki belead és van kaja meg kupa meg mobil wc meg minden.. Szégyen ha ezt mások más klubnál nem tudják megoldani.

Martin
2008-11-16, 18:55
Na akkor megint le lett ba..va az aki ide mert szólni.Javaslom,hallgassuk meg a többieket is,hogy miért nem!!Várjunk még srácok. ???
Ha azt akarjuk,hogy többen legyenek,akkor meg kell hallgatni nagyon sok helist,és az ő véleményüket komolyan véve dönteni a továbbiakról.Lássuk be,a gyűlésen a döntéseinkkel,visszafejlődtünk.
Tavaly el lett döntve,hogy ha lesz elég versenyző,akkor szét lesz szedve több kategória.Voltunk 17-én,de nem lett szétszedve.Ha tovább figyeljük a létszámokat,akkor folyamatos csökkenést figyelhetünk meg.Ha az a kívánság,hogy legyen 3-4-5 kategória akkor meg kell tenni,ha nincs sok értelme akkor is.Ahhoz viszont el kell jönni a versenyre versenyezni.Most az értelmet nem nézve több kategória lenne a megoldás?Ha igen,akkor legyen így.Aki nem érezte esélyesnek magát,az is esélyes lenne.Többen jönnének,mint ahogy az első versenyre is sokan jöttek.Lehet,hogy azért fogyott a kezdetleges létszám,mert látták,hogy nem lett kategória osztás,és így tovább nem jöttek.
Józi
Igazad van,de:
Lehet,hogy nem mindenki így fogja fel.Nem szeretne kapásból "profikkal kezdeni"
Sanyi
Ha 2-3 szor annyi kupát is kell kiosztani,még mindég olcsóbb lenne,mint méreg drága heliajándékot szétosztani a szerencsés nyertesek közt,mint amit megbeszélésen letárgyaltunk.
Trex
Mi van akkor,ha a te általad rendezett versenyeken ugyanúgy nevez M Józsi,vagy Alma?Nem engeded őket részt venni a versenyen?Ezért én személy szerint fölöslegesnek tartom a független versenyeket.Beszélj NASA-val és beír,mint rendezőt,és kész!!Tudod,egységben az erő!!!Csak meg is rendezd komolyan,ne legyen az utolsó pillanatban visszamondva.Mindenki rendezhet versenyt,csak egyeztetni kell,és kész.
Martin
A legjobb az lenne,ha te is kitalálnál valamilyen koncepciót,mert te is mondhatsz jó ötleteket,amiket itt közösen átrághatnánk.Higgyétek el nem egy elzárt közösség vagyunk,mindenkit,és mindenki ötletét szívesen fogadjuk.
Mindezek után,még több vélemény kell még több ember tollából,szájából,billentyűzetéből!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nagyon igazad van. Mert ha lehülyézik a kicsiket kezdőket akkor ne várják hogy mennek lelkesen.

Sajnos a műtétem miatt nem tudtam menni mint írtam, de Jokernek elmondtam az ötleteim.

Szerintem össze kéne fogni és közösen dolgozni még akkor is ha Magyarországon nem ezt láttuk még felnőttünk. Az összefogáshoz fontos azonban mindenkinek kompromisszumot kötni. Még akkor is ha másképp gondolja mert ha mindig a negatívumot keressük akkor nem lessz megoldás.

Nasa ! Mociker jól látja a helyzetet ellentétbe vele te most izomból tárgyalsz. Ez nem jó nem vezet sehova. Javaslom kicsit csillapodj és gondold át. Mert az én írásom nem támadás volt csak egy ötlet és sehova nem írtam hogy kötelező. Egyelőre el van döntve minden így ezek amiket itt írunk csak ötletek és gondolatmenetek. Semmi más....

M.Józsi
2008-11-16, 19:07
Józsi !

Nem akarok vitattkozni de nincs igazad.

Üdv.

Nem vitatkozni szeretnék, hanem a tegnap felvetődött kérdésre -miként miért nincs heliversenyző- megtalálni a választ. Rajtam nem múlik, nem indulok el egy hazai versenyen sem. Tavalyi idényben kaptam hideget-meleget mert nem indultam ezért idén elindultam. Most azt hallom, hogy miattam...

Én idén rendeztem versenyt, volt amit szponzoráltam is nehogy elmaradjon ( ha elmarad másképp alakul a végeredmény ;D ), ezt a versenyek és a hazai helizés miatt csináltam.

Martin
2008-11-16, 19:14
Józsi !

Nem vitatkozni szeretnék, hanem a tegnap felvetődött kérdésre -miként miért nincs heliversenyző- megtalálni a választ. Rajtam nem múlik, nem indulok el egy hazai versenyen sem. Tavalyi idényben kaptam hideget-meleget mert nem indultam ezért idén elindultam. Most azt hallom, hogy miattam...

Én idén rendeztem versenyt, volt amit szponzoráltam is nehogy elmaradjon ( ha elmarad másképp alakul a végeredmény ;D ), ezt a versenyek és a hazai helizés miatt csináltam.

[/quote]

[/quote]

Nekem ez csak egy ötlet volt semmi több. Hifi versenyeken működött. De vedd az én példám alapul. Még ahhoz kevés vagyok mint egy borso hogy veled vagy a topp pilotákkal küzdjek a nyolcason meg rég túl vagyok. Én csak próbáltam elmondani mit gondolok. Nehéz a helyzeted tudom. Mert mint meghatározó egyéniség van véleményed. Megint magyar példa semmi nem jó de aki mond valamit az hülye. Persze magán ötlet nincs. Én is megkaptam a magam lehülyézését Nasa tol mert valamit mertem mondani.

Szóval amíg ilyen a tisztelt közönség hozzáálása addig részemröl nincs több comment mert nem akarom hogy lehülyézzenek alaptalanul. Maradok a megyei kis bajnokságunknál mert ott nem a hülyézés hanem a sport a lényeg.

Üdv.

csabcsa
2008-11-16, 19:40
Furcsa ez a Magyar helis társadalom, eddig voltak versenyek, igaz baj volt mert sok is volt, meg oszlopkerülgetősre is sikeredett, idén már kevesebb volt az oszlop, de az sem lett jó végül, hát lett heli-tali bőven, mert ezt szerettük volna, most meg kiderül, hogy már ezt sem jó.
Akkor most mit is akartunk?
Tíz éven keresztül fotóztam aktívan és jártam klubokba összejövetelekre és fórumoztam az INDEX-en, ahol ez idő alatt egyetlenegy moderációt sem láttam, illetve ezekhez hasonló veszekedéseket sem tapasztaltam.
Furcsa egy társaság ez a helis, kis hazánkban, az egy biztos! :o

Martin
2008-11-16, 19:45
Furcsa ez a Magyar helis társadalom, eddig voltak versenyek, igaz baj volt mert sok is volt, meg oszlopkerülgetősre is sikeredett, idén már kevesebb volt az oszlop, de az sem lett jó végül, hát lett heli-tali bőven, mert ezt szerettük volna, most meg kiderül, hogy már ezt sem jó.
Akkor most mit is akartunk?
Tíz éven keresztül fotóztam aktívan és jártam klubokba összejövetelekre és fórumoztam az INDEX-en, ahol ez idő alatt egyetlenegy moderációt sem láttam, illetve ezekhez hasonló veszekedéseket sem tapasztaltam.
Furcsa egy társaság ez a helis, kis hazánkban, az egy biztos! :o

Csabcsa !

itt felnőtt egok ( és némi kamasz) simán hülyézi a másikat. mégis ki mit vár egy másik egotól hogy majd csendbe marad ??

Üdv.

extrembmx
2008-11-16, 19:51
Én azt nem értem hogy egy éve helizek és amikor még gőzöm nem volt a heli versenyröl elmentem a megbeszélésre vettük a faadságot már akkor is!
Meg lett szavazva valami... Kiderült hogy az idén nem volt jó sokak szerint akik el se jöttek, egyikre se...
most megint vettük a fáadságot páran akik elmentünk a gyűlésre megbeszéltünk valamit ami hátha kedvében jár a eddig el se látogatóknak meg akik csak írkálni tudnak személyeknek....
erre most ez is sz@r azt még el se kezdődöt...
Valóban az a kérdés hogy mit akartok?
Nekem az idei évvel se volt bajom mert nem az a fajta ember vagyok mint amit Martin felfest..engem nem keserít el ha egy olyannal indulok akit tudásban még soká fogok elérni és tudom előre hol végzek a versenyen.
A lényeg hangulat és a Buli!!!!! Én is utaztam több száz kilómétert egy 8. meg 9. helyért.. ÉS???? RÍTTAM VALAKINEK???? NEM magyarázni eljönni kell addig amíg ember nincs nincs miröl beszélni...
sokan nem fogják fel hogy ebböl tanul az ember....

csabcsa
2008-11-16, 19:54
A legtöbb fotós sem tinédzser, sőt nem is nyugdíjas a fotósok anyagi beruházása simán übereli a helisekét, így továbbra sem értem a viszályok valódi okát!
Talán erre felé egy kicsit több az okostojás! ;D

extrembmx
2008-11-16, 20:09
Semi más nem kéne csak a már TALÁLKOZÓRA áttitutált dolgra eljönni mindenkinek aki szereti a helizést és akármilyen szinten műveli is,és repülni! Már nem vérre fog menni meret mint kiderült ez sokakat sokkol....
Meg lett szavazva hogy Buli az elsődleges nem a Harc!

Ezek után miröl beszélünk???? A Bulit meg az élvezkedést se szeretitek???

Részemröl tetszeni fog bármi poénos kis feladat amit a találkozókon az éppen aktuális rendezők kitalálnak!
A versenyre meg gyúrjon mindenki és aki eddig csak a billentyűzetet koptatta jöjjön el azt mutassa meg mit tud!
Az OB-n majd lessz versengés ;)

A lényeg: Amíg a gép előtt osztjátok az észt se kategória se hatalmas buli se semmi nem lessz!!!!! >:( :-\ :'( ::) Ezt asszem érti mindenki!!

NaSa
2008-11-16, 20:15
Hát halljátok ?

Kaja után jót nevettem ahogy átolvastam az új bejegyzéseket. ( az enyémnek volt értelme mert sokan bekapcsolódtak )

Martin neked jobbulást kívánok, de ezt üzentem is mikor hallottam mi történt veled. ( direkt tulajdonítod magadnak a beírásaim )

Az én beírásaimnak a lényege nem izomból van. Azért írtam mert nekem ez a véleményem tömören. ( de láthatod másnak is )

A nagy igazság, hogy olyanok mondják el, hogy nem jó a verseny akik el sem jöttek egyre se, ha valaki mást akar akkor eljön versenyre és változtat.

Na mindegy a lényeg, hogy jót kacagtam kaja után.

Martin
2008-11-16, 20:30
Hát halljátok ?

Kaja után jót nevettem ahogy átolvastam az új bejegyzéseket. ( az enyémnek volt értelme mert sokan bekapcsolódtak )

Martin neked jobbulást kívánok, de ezt üzentem is mikor hallottam mi történt veled. ( direkt tulajdonítod magadnak a beírásaim )

Az én beírásaimnak a lényege nem izomból van. Azért írtam mert nekem ez a véleményem tömören. ( de láthatod másnak is )

A nagy igazság, hogy olyanok mondják el, hogy nem jó a verseny akik el sem jöttek egyre se, ha valaki mást akar akkor eljön versenyre és változtat.

Na mindegy a lényeg, hogy jót kacagtam kaja után.

Köszönöm. Remélem mi hamarabb rendbe jövök. Lehet valamit félre értelmeztem. Elnézést érte.

Üdv.

Be004990
2008-11-16, 20:34
Jó estét mindenkinek !

Az utolsó néhány oldalt olvasgatva, én mint főanyázó egy kicsit munkanélkülinek érzem magam. Csakhogy az évértékelőn nem résztvevők is lássák, én elmentem, és NaSa -val a vérre menő vitánk után nevetve kezet fogtunk, és azt hiszem jó hangulatban végigbeszélgettük az estét.

Én most éreztem, hogy elvették a játékomat. A találkozón eldöntötteket azthiszem csak én nem szavaztam meg, de kisebbségben maradtam. Miért is nem szavaztam meg ? Egyszerű a válasz. Azért mert ha egy rendezvény arról szól, hogy a résztvevők szabad akaratukból repülhetnek, és nincs kihívás, vagy verseny, vagy motiváció, akkor én azt mondom, hogy repülni otthon is tudok. Ahhoz nem kell egyetlen km-t sem utaznom, hogy egy jót repüljek, Nem kell adott helyzetben több száz km-re elmennem, korán kelnem, fáradtan odaérnem stb.

De ugye az éremnek két oldala van. Szó nincs arról, hogy a fennmaradt, 6 rendezvény szervezői nem rendezhetnek versenyt. Szabad a pálya, mindenki olyan versenyt, rendez a saját rendezvényén amilyet akar. Szerintem M_Józsi az általa összehozott versenyszabályzat alapján fog a saját rendezvényén egy versenyt rendezni. ( Szerintem a találkozónak személy szerint ő a legnagyobb vesztese, hisz kifogták a szelet a vitorlájából. ) Csupáncsak az éves összesítés marad el ami szerintem azért sokunkat motivált. Mint a Forma1-ben, kis utazó cirkusz.

Hazaérve Andrással azon beszélgettünk, hogy profi pilóta kis hazánkban 15-20 van ebből is igen kevesen mennek el versenyre, de most nem is ők érdekelnek. Viszont az utóbbi időben megnőtt az eladott helikoptereket megvásárló, önmaga örömére repülő pilóta száma, és nekik nincs rendezvény. Szerintük, nincs ahova elmehetnének, tanácsot kérni, tanulni, hisz a versenyek szerintük nem nekik szólnak. Szándékosan használtam a szerintük szót többször is. Hisz mi helisek tárt karokkal várjuk őket, és szeretnénk őket üdvözölni a helisek táborában, csak nem hívta őket meg senki. Tehát mi, ( ti ) versenyzők ezért mondtunk le a versenyekről. Egy találkozóra ugye mindenkit szeretettel várunk, profit, kezdőt egyaránt. Az más kérdés, hogy egy ilyen rendezvényen szerintem ugyanúgy a profik fognak továbbra is repülni. De legalább, legalábbis remélem sokan leszünk. Ez is egy lépés, igaz picike, de lépés.

Én most azon töröm a fejem, hogy hogyan is lehet közvetlenül megszólítani a kezdők táborát. Hogyan lehetne életet vinni a kezdők információ, tudásra, tanulásra éhes csapatába. Ehhez mondhatnátok ötleteket, ami azthiszem nemcsak nekem lenne tanulságos.

A vitától, meg az anyázástól, meg senki ne ijedjen meg. Az első gondolatsort azért írtam le, hogy senki se gondolja NaSa-t egy kötöszködő, akadékoskodó szószólónak. Nem az. Egyszerűen csak szerintem egy picit megfáradt, a sok hülyeség hallatán. Hidjétek el nem haragszik ő senkire, csak emberi hangon meg kell győzni, az igazunkról. Ezt most furcsa az én hozzászólásomban olvasni, még nekem is.

Azt tudni kell, ez egy közösségi portál. Ez a helye a vitának, az anyázásnak, mert az ellenvélemény, az ötlet viszi előre a dolgokat. Pl: Miért nem így, vagy úgy ? Igen tessék írni, vitázni a fórum erre való ! Hidjétek el NaSa bírja a kritikát, én már csak tudom.

Martin
2008-11-16, 20:35
BMX !

Neked bejön másnak nem. Ha mindenki 1 értene nem lenne vita. Az is gond szerintem hogy sokan többek között én is rá akarjuk tukmálni a másikra az igazunkat mert nekünk az a jó. De közbe nem értjük hogy a másik mit is mond igazából. És ebböl jön a vita. Egy ügyvéd barátom modja néha.

Attól hogy nem értünk 1 nem biztos hogy neked van igazad.

Ezt most senki ne vegye magára. De kicsi kompromisszum és kevesebb manifesztáció és siker a vége.

Üdv.

mociker
2008-11-16, 20:42
Srácok
Le kellene fektetni egy alapvető szabályt:Nem anyázunk,és mindenki higgadt marad,csak így érünk el valamit,ez a legfontosabb,mindenkinek meg kell adni a tiszteletet.
Csabcsa!
A találkozós döntés egy úgymond kényszerdöntés.Ha van jobb,van idő átírni.
Az én elképzelésem,hogy a NAIV versenyt,háromfelé kellene szedni,ami régóta felvetődött 550-es és fölötti kategória,valamint a 500-as,és az alatti,kategória,ezek a haladók.Valamint a teljesen kezdő kategória,létszámtól,és rotorátmérőtől, függetlenül.Azt,hogy valóban a kezdő kategóriába tartozik-e mindenki a saját belátására bízzuk,de az első versenyen,ha még soha nem versenyzett ilyen stílusban,automatikusan a kezdő kategóriában kezd.Természetesen,ha jobbnak tartja magát,akkor egyből kezdhet a másik"haladók"kategóriában,ami ugye 550fölött,és az 500 alatti.Aki a kezdő kategóriában jobb időt megy,mint a haladók,rotorátmérőnek megfelelő kategóriájának legrosszabb ideje,az automatikusan,átkerül(nek)a haladókhoz.Ha a haladók közül az időeredmény valakinek rosszabb,mint a kezdőknek a legrosszab ideje,akkor visszaesik a kezdőkhöz.Ha egy kategóriában 3-an,vagy kevesebben jelentkeznek,nem kerül kiosztásra az összes serleg.Úgy kerül kiosztásra,hogy az utolsó helyezett nem kap.Tehát,ha 3-an indulnak,akkor az első 2 kap,ha ketten indulnak,akkor csak az első.A teljesítendő körszámot,a mindenkori versenyszervező dönti el,de nem lehet több 2-nél.Az "üveget" csak talpal szabad leütni,esetleg a talpra szerelt rudazattal,ami nem lóghat ki a rotor átmérője alól.Az "üveg" anyagát tekintve,a jól bevált műanyagcső talp,tetején,egy 40cm-es polisztirol habcsík,ami a kishelik sérülését hivatott megakadályozni.Lásd Ceglédi verseny.Így 9,vagy kevesebb kupa elegendő lenne egy versenyre,és a kezdők is nagy eséllyel indulhatnának.Lehetne különböző egyéni kis díjacskákat is kiosztani,amit a szervező döntene el,hogy milyen elv alapján osztja ki,persze titoktartás mellett,hogy ne lehessen rá bliccelni.Természetesen,ha akar.A tervezett körszámot a versenykiírásban közzé kell tenni.A többi versennyel kapcsolatos szabályok,a 2008-as szabályokkal megegyeznek.
Mit szóltok hozzá?

extrembmx
2008-11-16, 20:47
Csabi!!

Az ötlet jó meg egyértelnű de ha nincs ember hiába fektetsz vagy fektzet akárki is rentgeteg órát a tervezésbe!
Előbb legyen kiírva az éppen aktuális telálkozó programja "nagyvonalakban" majd ha ott leszünk és leszünk is annyian mint amennyien csak írogatunk akkor majd kiderül hogy lehet e egyáltalán kategóriát alakítani...

Előre beszélni szép és jó .. de kiderült idén hogy fölösleges.... :-\

Martin:

Én midnen téren abbol indultam ki hogy 1 éve helizek és minden versenyen ott volatam! Láttam azt amiröl többen csak írnak és olvasnak....

M.Józsi
2008-11-16, 20:49
SZerintem nem az a kérdés, hogy milyen formában szedjük szét a mezőnyt, hanem egyáltalán van -e mezőny.
Osztunk, szorzunk, közben kb. hatan-heten témázunk most is. Politizáljunk egy kicsit HOZZON MINDENKI MAGÁVAL MÉG EGY EMBERT.

mociker
2008-11-16, 20:49
Józsi !

Üdv.

Nem vitatkozni szeretnék, hanem a tegnap felvetődött kérdésre -miként miért

nincs heliversenyző- megtalálni a választ. Rajtam nem múlik, nem indulok el egy hazai versenyen sem. Tavalyi idényben kaptam hideget-meleget mert nem indultam ezért idén elindultam. Most azt hallom, hogy miattam...

Józsi el kell indulnod,de lehet,hogy majd egy nektek kialakított "profi"kategóriában,mert sokat veszítene a verseny látványossága nélkületek,és hidd el nagyon hiányozna a mentalitásotok,tudásotok.Tik lennétek a tanárok,az alattatok lévő kategóriások számára,és szemében.Szerintem ezt sokan nem kérdőjelezik meg.

Be004990
2008-11-16, 20:52
Mit szóltok hozzá?

Semmit !

Hisz most nincs NaIv verseny sorozat országosan kiírva. A többi meg a verseny rendező saját kiváltsága.

Mellesleg a megmaradó egy verseny szabályait nem módosítottuk pedig ez lett volna az egyetlen alkalom, tehát, mint figuratív, mint ügyességi marad az idei szabályok alapján ! M_Józsi Figyelsz ???

M.Józsi
2008-11-16, 20:52
J.Tik lennétek a tanárok,az alattatok lévő kategóriások számára,és szemében.Szerintem ezt sokan nem kérdőjelezik meg.

Na ezt ne!!!

extrembmx
2008-11-16, 20:53
SZerintem nem az a kérdés, hogy milyen formában szedjük szét a mezőnyt, hanem egyáltalán van -e mezőny.
Osztunk, szorzunk, közben kb. hatan-heten témázunk most is. Politizáljunk egy kicsit HOZZON MINDENKI MAGÁVAL MÉG EGY EMBERT.

Pontosan!!!!!!!!! ;) http://kepfeltolto.hu/i/?289982&t=img

Be004990
2008-11-16, 20:55
Él a topic gyerekek ! Nem győzök olvasni.

M.Józsi
2008-11-16, 20:56
M_Józsi Figyelsz ???

Mire?. Egyenlőre szó sem volt a Szabadszállási versenyről.

Be004990
2008-11-16, 20:57
M_Józsi Figyelsz ???

Mire egyenlőre szó sem volt a Szabadszállási versenyről.

Na ez az ! A lényegről meg el is felejtkeztünk. Azt mondtuk szó szerint "az megmarad" !

M.Józsi
2008-11-16, 21:02
M_Józsi Figyelsz ???

Na ez az ! A lényegről meg el is felejtkeztünk. Azt mondtuk szó szerint "az megmarad" !

VErsenynek és időpontnak... ;D ;D ;D

extrembmx
2008-11-16, 21:07
MOTIVÁCIÓ az eddig el nem látogatóknak!!!

Fel lett vetve hogy ki mennyi ideje helizik és hogy ki hogy mer a nagyok előtt/melett repülni....
1 éve helizek én is.... :P
ez elég motiváció szerintem!

http://kepfeltolto.hu/i/?t=thb&id=289980 (http://kepfeltolto.hu/i/?289980)
http://kepfeltolto.hu/i/?t=thb&id=289981 (http://kepfeltolto.hu/i/?289981)

Többen is hasonló szinesfém gyüjteményt vittünk haza ;D

Engem akkor is motivál egy verseny ha semmit nem viszek haza,mert látom a célt és azt hogy mit kéne repülni mihez...

Na szóval aki birtokol egy helit vagy többet és repülni is tud akkor ezentúl jöjjön el és repüljünk mindannyian,tudásbéli külömbségek szóbeli kihangsúlyozása nélkül.. ;)
Higgyétek el edig egy versenyen se volt lenézés inkább tanácsadás és segítés...De ha nem is repülsz nem tudunk segíteni ;)

Be004990
2008-11-16, 21:08
M_Józsi Figyelsz ???

VErsenynek és időpontnak... ;D ;D ;D

De a verseny szabályokon 1 évben 1 szer az éves értékelőn lehet módosítani. Hisz ez az egyetlen olyan rendezvény ahol ott vannak az országból azok akik érdekeltek a versenyekben. Más módon való szabálymódosítást, egyoldalú előnykovácsolásnak is fel lehetne fogni.

Mi ezen a rendezvényen nem változtattunk, tehát helybenhagytuk a tavalyi szabályzatot.

Mellesleg úgy érzem, hogy a 2009-es rendezvénysorozat még nem teljesen lefutott ügy. Még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy még az első rendezvényig egyszer összejövünk.

mociker
2008-11-16, 21:15
Lehet még változtatni Zoli,itt is lehet szavazni ha akarjuk!!Valamint megint össze is ülhetünk!!!
Tehát továbbra is várjuk a kezdő helisek ötleteit!!!
Most szerintem ez a legfontosabb!!
Én leadtam már egy változtatási variációt,ha valaki mégis akar NAIV futamot rendezni.Szerintem,mivel ezt könnyebb teljesíteni,mint a figuratívot,szívesebben eljönnének a kezdő helisek,erre a típusú versenyre,és itt igen komoly esélye van a kezdőknek is,hiszen egymás ellen kellene versenyezniük.
Tehát,aki még nem volt versenyen,mi a véleménye,milyen feltételekkel jönne el részt venni rajta?

Be004990
2008-11-16, 21:17
Lehet még változtatni Zoli,itt is lehet szavazni ha akarjuk!!

Igen, de már ez is egy szabálymódosítás amit meg kéne szavazni. Mellesleg ezt nem tartom jó ötletnek, hisz személytelenné válna az egész.

M.Józsi
2008-11-16, 21:18
Tehát,aki még nem volt versenyen,mi a véleménye,milyen feltételekkel jönne el részt venni rajta?

Ezt linkeljétek be egy pár helyre és tegyétek fel sokaknak a kérdést.

extrembmx
2008-11-16, 21:21
Hamarosan elkezdjük a toborozást....

kaiserosfefe
2008-11-16, 21:59
Mindenkinek GRATULÁLOK, nézőként is jó volt minden, remélem jövőre már én is felzárkózom hozzátok.

Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Bocs az offér, de szerintem (asszem írhatom a nevében) Gaaalka ott lesz a versenyeken, ha lesz "kezdő" kategória... Ha látni fogja ezeket a sorokat, ő maga is jelentkezni fog tuti.

Üdv

NaSa
2008-11-16, 22:09
Csabi ( mociker )

Tetszik az akarásod !

Figyelj nem kérek mást csak írd össze az első versenyt kategóriánként.
Segítek
Haladó : Almási, Mojzes, ?

folytasd lécci

kamarasm
2008-11-16, 22:13
Én eddig nézőként voltam csak versenyen, nem is vágyok többre. Nem csak hozzátok képest tartom kezdőnek magam, de még a saját elvárásaimnak megfelelően is.
Viszont a rendszer, amit mociker leírt, az tetszik. Hogy lássátok, nekem is sokat jelent a magyar modell helis sport, egy ilyen rendszer keretein belül én is beneveznék!
De nem ér majd röhögni, izgulok én annélkül is! ;D

Üdv,
Marcell

Ezt linkeljétek be egy pár helyre és tegyétek fel sokaknak a kérdést.

Gyima
2008-11-17, 00:31
Bocsi, nem olvastam végig a topicot de van egy kérdésem: 2009-be lesz aeromusical freestyle heli verseny vagy csak kötött figariv? Elörre is köszi!

Üdv. Gyima

extrembmx
2008-11-17, 07:12
Asszem lessz Zenész repülés is...

Csabi megírja azt amit Nasa kért akkor én meg majd megpróbálom a lehető legtöbb helisnek elterjeszteni bármi módon mert vannak sokan akik még csak a heli versenyekröl se tudtak vagy esetleg erreöl a topikrol hogy ,hogy ez miröl szól vagy hogy egyáltalán van...
Népszerűsítésbe bármi módon de beszállok ;)
Talán ha a legtöbb hírt személyesen kapják az emberek akkor jobban kedvet kapnak... ;)

Be004990
2008-11-17, 09:16
Csak egy ötlet !

Kérdezze már meg valaki, aki beszélő viszonyban van a fórum moderátoraval, hogy lehet e olyan szűrést csinálni a felhasználókra, hogy ki az aki írt ide valamilyen helikopteres témában. Adok-Veszek, Raptorok, Align, meg stb. Mert talán meg lehetne őket közvetlenül pü-ben kérdezni, hogy ők milyen rendezvényen vennének rész szivesen ?

bazsx
2008-11-17, 09:43
Sziasztok!

Egy szűrési ötlet:

http://forum.rcmodell.hu/index.php?topic=29881.0

Üdv

mociker
2008-11-17, 09:59
Haladó kategória:
Almási I.
Mojzes J.
Baranyi K.
Hackl A.
Belánszky Z.
Farkas V.
Lázár J.
Ramocsa ZS.
Tóth G.
Váradi Á.
Pap G.
Sallay Cs.
Sipos R.
Gyurkó Sz.
Krafcsik I.
Maglóczki Zs.
Kovács Cs.
Akiket meg kell kérdezni,hogy bevállalnák-e a haladó kategóriát,de szerintem be kellene,a teljesen új versenyzők könnyebb beilleszkedését elősegítve.
Nagy Á.
Péter R. is szerintem be fogja vállalni!! ;D
Polgár D.
Illés P.
Kopac T.
Ez lenne az első verseny indulási kategória osztása.A következő versenyen,a szabályok figyelembe vételével módosulhat, a kategóriákban való részvétel.
FIGYELEM!!!!
Ez a kategorizálás,csak a NAIV versenyekre vonatkozik,mivel azokat az eredményeket vettem figyelembe!!
Mivel nem ismerek mindenkit,elnézést kérek előre is azoktól,akik véletlenül kimaradtak,de majd jelentkeznek,hogy kik ők.
Aki nem a kategóriába érzi a tudását,az jelezze!!!!
Az első versenyen,a kategorizálás módosulhat minden résztvevő BECSÜLETességében bízva!!!

NaSa
2008-11-17, 10:12
Ez Csabi Így nem igaz.

Sok nevet látok akik már rég nem is indulnak vagy a haladóba rakod azt aki csak a versenyen vagy előtte egy héttel szokott repülni.

De ennek ellenére kérdem ki a kezdő kategória?
Olyan beosztást mutass amin igazi induló nevek vannak.

Szóval ez nem egy egyszerű feladat, hidd el.

Ja és amúgy se lesz verseny, mert ugye azt akartátok ne legyen harc hanem inkább buli, de kérdem én a harcot ki csinálja egy versenyből, aki kiírja vagy akik részt vesznek rajta? :-) ;D

seahawk92
2008-11-17, 10:22
Szia Mocier!

Én melyik kategóriába tartozok? ???

NaSa
2008-11-17, 10:36
Ott vagy a haladóban, igaz nincs egy éve se, hogy helizel. L.O.L.

Kellene egy konkrét névsor, hogy ki jönne ha kategóriák lennének, de valamilyen garanciával, mert azt is feltételezem, hogy csak beiratja magát valaki aztán nem jön el.

A megbeszélésre is számítottunk legalább 30 főre na mondok kieggyezek 20 fővel és lettünk 14 en, talán. 14 ember akit valamilyen szinten is érdekelt az egész.

Martin
2008-11-17, 10:39
A kezdő az aki még nem anyira tud repülni akármióta is van helije nem pedig az aki fél éve repül de úgy mintha top gun ban végzett volna.

Szerintem továbbra is azon kell gondolkodni hogy a kezdőket hogy tudnánk motiválni a versenyre. Mert az itt irók ott vannak és pont az a baj hogy az nincs ott aki itt sem ír..

Üdv.

NaSa
2008-11-17, 10:48
Miröl is beszélünk?

20-22 számításba vett modellhelipilóta van haladóként feltüntetve!!!!
Akkor miért nem ennyi a versenyek minimális induló létszáma?

Jó kérdés?
Nem ?

Jaj azt meg majd elfelejtettem, hogy tavaly 34 modellhelipilóta tisztelte meg jelenlétével az EMH versenyeket???????
Igen!!!! És legalább ennyinek el kellett volna jönni az éves értékelésre!!!

f27
2008-11-17, 10:55
hát ez jó kérdés mivel lehetne motíválni a kezdő pilotákat!?
de az is egy jó kérdés hogy ismerek pár igen jó pilotát aki elég jól tekeri a gépet de esze ágában sincsen versenyre menni de még nézőként sem! én pár hónapja keztem és ez a pár hónap csak a gép ismerkedéséről szólt és csak a szívást kaptam folyton! :( sokan tudják,ha van hibás cuc azt én rendeltem meg a boltokból mind :D nade egyszer én is ki indulok talán a szívásból és levegőbe emelem a gépet! onantól én "talán jövőre" szivesen benevezek majd egy kezdő szintű versenyre! :)

Martin
2008-11-17, 13:13
MOTIVÁCIÓ az eddig el nem látogatóknak!!!

Fel lett vetve hogy ki mennyi ideje helizik és hogy ki hogy mer a nagyok előtt/melett repülni....
1 éve helizek én is.... :P
ez elég motiváció szerintem!

http://kepfeltolto.hu/i/?t=thb&id=289980 (http://kepfeltolto.hu/i/?289980)
http://kepfeltolto.hu/i/?t=thb&id=289981 (http://kepfeltolto.hu/i/?289981)

Többen is hasonló szinesfém gyüjteményt vittünk haza ;D

Engem akkor is motivál egy verseny ha semmit nem viszek haza,mert látom a célt és azt hogy mit kéne repülni mihez...

Na szóval aki birtokol egy helit vagy többet és repülni is tud akkor ezentúl jöjjön el és repüljünk mindannyian,tudásbéli külömbségek szóbeli kihangsúlyozása nélkül.. ;)
Higgyétek el edig egy versenyen se volt lenézés inkább tanácsadás és segítés...De ha nem is repülsz nem tudunk segíteni ;)

Ez valóban motiváció. De megnéznélek majd akkor amikor elvszik a játékod. Mert vagy nincs verseny vagy van csak épp ellenfél mert rongyá vernek simán, vagy csak az első 5 feladatot válsztják. Akkor jövő ilyenkor majd miket fotózol ??? Mert te tudsz repülni és neked kihívás a top pilótákkal versenyezni. De a fórumon van mondjuk 60 aktiv ember akiböl 40 a saját kvalitásával megegyezővel szeretne versenyezni nem Almával. De a te értelmezésedben nekik megszünik a játékuk.

Mindenkinek: Azt kéne végre megérteni hogy a kicsik miért nem indulnak. Nem pedig azt nézni nekem mi a jó. Mert akkor leszünk sokan ha kicsiket is rávesszük. Nem azzal van a gond hogy BMX vagy Józsi nem megy el egy versenyre.

Üdv.

NaSa
2008-11-17, 13:32
40 a saját kvalitásával megegyezővel szeretne versenyezni nem Almával.

Ki az a negyven ?
Mert megint csak dobálózásnak számít a 40 es szám.
Ugye amit én írok azt is olvassátok.
Írtam 34 induló volt és ebből 14 nek sikerült eljönni az évzáróra, tehát itt nem azzal van a baj, hogy rosszak a versenyek hanem leszarom tablettát szednek a résztvevők, mert ugye ha elmegyek versenyre akkor megtisztelem a többieket azzal, hogy az eredményekre is elmegyek vagy maradok.
34 ből 14 nincs 50% !!!!
Elsőbb magunkba kell keresni a hibát. Nem?

Martin
2008-11-17, 13:47
40 a saját kvalitásával megegyezővel szeretne versenyezni nem Almával.

Ki az a negyven ?
Mert megint csak dobálózásnak számít a 40 es szám.
Ugye amit én írok azt is olvassátok.
Írtam 34 induló volt és ebből 14 nek sikerült eljönni az évzáróra, tehát itt nem azzal van a baj, hogy rosszak a versenyek hanem leszarom tablettát szednek a résztvevők, mert ugye ha elmegyek versenyre akkor megtisztelem a többieket azzal, hogy az eredményekre is elmegyek vagy maradok.
34 ből 14 nincs 50% !!!!
Elsőbb magunkba kell keresni a hibát. Nem?

Az egész mondatot olvasd ne csak a felét. ;)

Én azt írtam hogy itt a fórumon nem azt hogy a versenyeken talikon. Az a cél nem hogy a fórumozók és nem forumozók is ott legyenek akik eddig valamiért nem vagy ritkán mentek. Erre pedig motiváció kell semmi más. Meg kell találni hogy lehet megvalósitani. Nekem az az ötletem amit leirtam. De azt semmiképpen nem pártolom hogy rákényszeritsük arra hogy Almával Józsival BMX el induljon mert az inkább rémiszti még a kezdőket. De megmondom öszintén 2009 ben még engem is mert még messze vagyok tudásban. De amin tudok elindulok de csak a létszám növelés miatt nem a motiváció miatt :'(. De nem ez lenne a cél ugye hanem a motivált versenyzés. Amit Sallai Csabinak nagyon jól sikerült megoldani a megyei bajnokságban.

Üdv.
üdv.

Martin
2008-11-17, 13:57
Ja és nézzünk picit körül. Ma már csak a roták dobálásával lehet szinte beférni az első háromba. Egy kezdőnek ( és most nem ádám ) ez több év. Főleg ha kicsi a gépe ugye. Szóval a mostani nagyok mint Joker is még anno az első versenyén az első 5 feladatot repülte. De az akkor ért valamit mert ugye akkor a nyertesek se a rotát dobálták. És gondolom bmx első kupáját se azzal a feladat sorral nyerte mint amit ma repül. Meg el voltunk hülve mikor alma háton repülot mint top tudás. Mára kissé más a szitu (én is repülök háton de ettöl még sza@r vagyok). Ott volt motivácio mert nem voltak ekkora szakadékok mára annyi tudásal maivel 3 éve nyertél labdába se rugsz. Ezt is mérlegelni kéne.

mociker
2008-11-17, 14:10
Ádám,te ott vagy a haladók közt,és azért,mert láttalak repülni,és a bemutatkozásod,igen meggyőző volt.tehát neked,a haladók közt a helyed. :)
NASA
Igen!Valóban nem olyan egyszerű megmondani,hogy ki a haladó,és ki a nem.Ezért írtam,hogy becsület dolga is ez az első versenyen való nevezéskor.Adámnak nem volna szerencsés,a kezdő kategóriában kezdeni,mert:
1-Volt már versenyen 2-er is.(túl van a tűzkeresztségen)
2-Bemutatkozott,és tudásilag nem kezdő a kiccsávó!! :D :D
Ádám esete egy példa volt,nem vitaalapnak hoztam föl!!!
Tehát,hiába csak egy héttel veszi kezébe bárki modellezőspori a távot,ha jól megy neki,akkor nem kezdő!!És fordítva!Hiába gyakorol minden nap,ha nem megy neki,akkor kezdő.(Ez genetikai kérdés is.)
Éppen ezért az első versenyen,(rendezvényen)a résztvevők kategorizálása egyéni becsület dolga lenne.Máshogy nem látok a kezdéshez megoldást.A következő versenyen,meg úgyis az előző verseny eredményei,lesznek a mérvadók.Itt meglesz az indok,hogy miért került kezdőbe,és miért került a haladóba.

Azt hozzátenném,hogy amiről én firkálok,az szigorúan a NAIV versenyekről szólnak!!!!!!!!!!!
Ezek egyáltalán nem érvényesek a figuratívra!!!

Martin
2008-11-17, 14:15
Ádám,te ott vagy a haladók közt,és azért,mert láttalak repülni,és a bemutatkozásod,igen meggyőző volt.tehát neked,a haladók közt a helyed. :)
NASA
Igen!Valóban nem olyan egyszerű megmondani,hogy ki a haladó,és ki a nem.Ezért írtam,hogy becsület dolga is ez az első versenyen való nevezéskor.Adámnak nem volna szerencsés,a kezdő kategóriában kezdeni,mert:
1-Volt már versenyen 2-er is.(túl van a tűzkeresztségen)
2-Bemutatkozott,és tudásilag nem kezdő a kiccsávó!! :D :D
Ádám esete egy példa volt,nem vitaalapnak hoztam föl!!!
Tehát,hiába csak egy héttel veszi kezébe bárki modellezőspori a távot,ha jól megy neki,akkor nem kezdő!!És fordítva!Hiába gyakorol minden nap,ha nem megy neki,akkor kezdő.(Ez genetikai kérdés is.)
Éppen ezért az első versenyen,(rendezvényen)a résztvevők kategorizálása egyéni becsület dolga lenne.Máshogy nem látok a kezdéshez megoldást.A következő versenyen,meg úgyis az előző verseny eredményei,lesznek a mérvadók.Itt meglesz az indok,hogy miért került kezdőbe,és miért került a haladóba.

Teljesen jó ötlet. Mindenki indulhasson kedve szerint nagyobb kategóriában de kisebben ha a bírok úgy látják és eredményei alapján is (feszt első) igazolt viszont kötelező legyen feljebb lépni.

Üdv.

extrembmx
2008-11-17, 14:32
7 éve szponzorált versenyző vagyok bmx ben!
Nekem a versenyröl alkotott képem ez alapján teljesen megegyezik a Mociker által írt rangsorolással.

Aki még nem nyert amatört az nem lép túl mert minek? Elverjük sokan...
Ha már csak nyerek agyba főbe akkor muszály fellépnem a felsőbb kategóriába.
Ez rögtön kitünik mert egy pár évig amatőrben versenyeztem majd sorba nyeretem az országos rendezvényeket majd mikor pár versenyen egy idő után láttam hogy kik a profik mondom nem indulok köztük mert most vinni akarok haza valamit...Neveztem amatőrbe majd mikor gyakoroltam látták a bírok hogy olyan dolgokat csinálok ami nem ebbe a kategóriba való már.. nem indulhattam csak a profiban! :-\
Midnent kihoztam magambol de olyan 15/10 lettem... Persze ezentúl már csak profiban indulhattam..és lám ez volt a motiváció..zavart hogy versenyröl versenyre a dobogó közelébe nem voltam ami már megszokott volt...DE! addig gyúrtam míg vígül profiban is dobogós voltam mindenütt ahol idnultam majd meghívásos országos versenyekre is meghívtak és nem szerepeltem le.!

Dettó ezt lehet valóban is a helis társaságban... Egy verseny és máris kiderül ki mit tud és hova tartozik vagy hova érzi magát...
Van aki valóban kezébe vesz egy távot és egyböl ráérez van aki éveken át se..Nem idő kérdése..
Majd ha eljön kiderül mit tud kihozni magábol
DE, ne is így mondjuk mert nem versengés lessz majd megláttyuk milyen szinten terelgeti szabadon a helit...
DE Értsétek már meg hogy mi van ha van ott valaki "nagy"???? Semmi!!!!!
Leszól ??? NEM!!!
Beszól ??? NEM!!!!
Segít ??? Igen!!!!!
Támogat ??? Igen!!!
Akkor mi a para ???

Martin: Helizésben engem se emlegess egy helyen Józsival meg Almával vagy Ádámmal... Elég nagy az a hasadék itt is.Érzem azt hogy mit kéne még kigyúrnom ahhoz hogy egy lapon legyek... Az hogy a versenyen mit kellett csinálni egy dolog ..az igazi tudás egy Funflyban jön ki!
AKi élvezetböl repül annak a repülésén látszik hogy mennyire vágja a pitét!

A tudásban meg a megszerzésben már nincs határ... Szimu!!!!!

Azt hozzátenném,hogy amiről én firkálok,az szigorúan a NAIV versenyekről szólnak!!!!!!!!!!!

Erre értem én is!Plussz ha lessz valami ami még esetleg nem egy egetverő égbolt fetrengés és sokan beszálnának.

NaSa
2008-11-17, 14:40
Jaj jaj !

Nehogy rossz irányba fulladjon a dolgok menete!

Ugye a kétnapos versenyt nem akarjátok elrontani.
Én sose viszolyogtam attól, hogy Almával kell versenyeznem, de kérdezzétek meg Almát vagy Mihót, hogy mit éreztek amikor Biti leiskolázta őket. Pedig az volt ám a sárba tiprás. Ha Alma mondjuk csinált 20 nyolcast akkor Biti csinált 25 nyolcast.
A legnagyobb probléma itt a hozzáállással van, nem az, hogy kezdő, haladó, itt valami valamikor rossz irányba ment el, (megosztottság) és ennek issszuk a levét.

Csabi!

Ádám még nem is indult Na - Iv kupán !!!!!

Martin
2008-11-17, 14:41
Az hogy a versenyen mit kellett csinálni egy dolog ..az igazi tudás egy Funflyban jön ki!
AKi élvezetböl repül annak a repülésén látszik hogy mennyire vágja a pitét!

A tudásban meg a megszerzésben már nincs határ... Szimu!!!!!

Ez igaz de a versenyen pontoznak nem a fun ban. És a fun az egy plusz de mi most a versenyt szeretnénk népszerűsíteni. Aki jól nyomja a fun -t az biztos el is mer indulni.

De ugye azt érzed ha a bmx ben egyböl mélyvíz lett volna nem pedig sok siker utáni mélyvíz akkor lehet feladod te is nem ??

Martin
2008-11-17, 14:46
Jaj jaj !

Nehogy rossz irányba fulladjon a dolgok menete!

Ugye a kétnapos versenyt nem akarjátok elrontani.
Én sose viszolyogtam attól, hogy Almával kell versenyeznem, de kérdezzétek meg Almát vagy Mihót, hogy mit éreztek amikor Biti leiskolázta őket. Pedig az volt ám a sárba tiprás. Ha Alma mondjuk csinált 20 nyolcast akkor Biti csinált 25 nyolcast.
A legnagyobb probléma itt a hozzáállással van, nem az, hogy kezdő, haladó, itt valami valamikor rossz irányba ment el, (megosztottság) és ennek issszuk a levét.

Téged nem zavart. Engem meg zavar ha Józsival kell versenyezni mert azt nem versenynek hanem alázásnak hívják. Senki nem akar semmit elrontani csak más a véleménye. Nekem van hozzáállásom de értelmetlen dolgokért nem rajongok. Nasa értsd meg ha ezt manifesztálod hogy menjünk almával egy kategóriában akkor ezután se fog működni érdemben mint ahogy az idei év megmutatta hogy most sem működött.

A kezdő haladó meg a legjobb irány. Minden sportban van kategória. Ide is kell mert amúgy csak pár embernek marad játszótér.

extrembmx
2008-11-17, 14:58
Tök egyszerű!!!!

Lesz 2 nap versengész jöjjön el mindenki és akkor sokak által kért kategóriákat megfelelően tudunk csinálni! ;)

A többi rendezvény meg majd kiderül mennyien jönnek el ha már végre nem verseny hanem Találkozó :D
Buli xD Ezeken a napokon meg csak Tanulni lehet !!!

NaSa
2008-11-17, 15:06
Ne mááááááááááááááááááááá!

Hát Alma már évek óta egyetlen ügyességin se indul !!!!!!!!!!!!!!!!!
Nem is tudja, hogy kell repülni az oszlopok közt, akkor ő ott indulhatna kezdő kategóriában?

http://emh.hu/letoltes/2004bajnoksag.xls
http://emh.hu/letoltes/2005bajnoksag.xls
http://emh.hu/letoltes/2006bajnoksag.xls
http://emh.hu/letoltes/2007bajnoksag.xls
http://emh.hu/letoltes/2008bajnoksag.xls

nézzétek már át a listákat lécccci

Phelps vagy hogy is hívják ezt az úszó fenomént, akkor az olimpián úszásban idulóknak se kellett volna indulni, mert ő aztán tényleg lealázott mindenkit.

Vagy akkor azt írjuk le, hogy ki az aki nem indulhat versenyen a többiekkel.
Volt már ilyen a történelemben, ha jól emlékszem valamikor a Fekete Lacit is kizárták a versenyzésből Visegrádon. Azt mondták ő már örökös Toldi Miklós és kész.

Martin
2008-11-17, 15:10
Ne mááááááááááááááááááááá!

Hát Alma már évek óta egyetlen ügyességin se indul !!!!!!!!!!!!!!!!!
Nem is tudja, hogy kell repülni az oszlopok közt, akkor ő ott indulhatna kezdő kategóriában?

http://emh.hu/letoltes/2004bajnoksag.xls
http://emh.hu/letoltes/2005bajnoksag.xls
http://emh.hu/letoltes/2006bajnoksag.xls
http://emh.hu/letoltes/2007bajnoksag.xls
http://emh.hu/letoltes/2008bajnoksag.xls

nézzétek már át a listákat lécccci

Phelps vagy hogy is hívják ezt az úszó fenomént, akkor az olimpián úszásban idulóknak se kellett volna indulni, mert ő aztán tényleg lealázott mindenkit.

Kár hogy még mindig nem érted mit akarunk páran kommunikálni :'(

NaSa
2008-11-17, 15:16
Én értem csak másokat is meg kell érteni.

Nekem az a dolgom, hogy mind két oldalt értsem, és jelenleg az van , hogy ti ki akartok zárni egyeseket a versenyből.
Nem akartam ezt így kimondani de látom ki kell. Büntessük meg azokat, azt a hármat mert mondom kb három emberről van szó akik áldoztak az eddigi tudásukért sokat sokkal többet mint mások, Alma sok sok szimulátor és valós repülés, Józsi szintén Ádám szintén.

De azt is mondtam már lehetnek kategóriák de csak akkor ha vannak versenyzők akiket kategórizáljunk, jelenleg úgy néz ki Ez a három ember kizárva a többiek versenyéből.