PDA

Teljes verzió megtekintése : Hüvely kiszedése

googa
2008-10-09, 20:57
Sziasztok!

Hogy lehet kivenni a hüvelyt egy nitro motorból? Savage S25-ös motorja. Köszi!

Sanyi bátyó
2008-10-09, 21:56
Hello Googa!

Megsérült a hüvely, azért akarod kivenni?
Vagy nem sérült meg, azaz semmi baja, csak ki akarod venni.
Ha nem sérült meg és nagyon szoros, nem mozdul, akkor nagyon óvatosan kell eljárnod!
Ha megadod a választ, akkor annak megfelelően folytatom.

Sanyi bátyó

googa
2008-10-09, 22:44
Szia!

Vártam már nagyon, hogy Valaki jöjjön. A motor most került hozzám, egy Savage mellé kaptam, mert be volt szorulva a dugó és nem tudtak vele mit kezdeni. Lefelé megmozdítottuk és kihulott belőle egy pár darab gyorskötöző darabka.
Nem látok rajta sérülést, mármint a hüvelyen. Viszont mikor felfelé indul a dugattyú, akkor a kipuffogó nyílásnál megszorul és mintha karcolna, ezért nem is erőltetem. A hüvely is nagyon feszesen van bent.

Köszi előre is!

Sanyi bátyó
2008-10-09, 23:32
Helo Googa!

Akkor van baj elég!
Na kezdjük lépésről lépésre! Hátha megmenthető a motor! Bár bevallom, erősen aggódom...

1. a motor ki van szedve a modellből, hengerfej le van szerelve.
2. karterfedél le van véve, erős zsírtalanító spray-el alaposan kimosva.
3. valaki éknek berakta a műanyagot és a dugóval akarta kinyomni a perselyt, ez nem rossz módszer, de ha akadást érzékelsz, illetve karcolást, akkor szerintem először csavarhúzóval próbálkozott.
4. ezzel tök hazavágta motort!
5. ha jól fogtam fel, ez egy használt motor, így akkor azért nem jön a persely mert némi koksz beégett a külső oldalán és nagyon bediffundált a perselybe és a motorblokkba
6. így most "ragasztóként" működik a koksz
7. így csak a dugóval tudod kinyomni a perselyt, persze sokkal körültekintőbben
8. keményfából(bükk, dió, almafa, stb.) kell egy kis lécet faragnod, ceruza hosszúsággal, ami felülről, ferdén bedugható a kipufogó nyílásba.
9. Legyen a lendkerék szakszerűen rögzítve a főtengelyen, a kuplung részeit szereld le!
10. rongyot a lendkerékre, a kezeddel elkezded felfelé hajtani a dugattyút
11. a faék jól illeszkedjen a kipufogóba!
12. lassan tekered, amilyen erővel bírod, a faléc valószínüleg kezd roncsolódni, de az nem baj
13. ha nagyon szakad a fa állj meg! tisztídsd ki a faszemetet, faragd meg a léc végét és küzdj tovább az említett módon!
14. ha megmozdul a persely és kibújik a pereme, nehogy megfogd egy fogóval! Továbbra is a faléc a segédszerszám egészen a megoldásig!
15. ha nem megy a forgatás kézzel, akkor nagyon ügyesen megfogod a lendkereket egy csőfogóval, de ha ebben nem vagy jártas, inkább ne csináld, mert több baj lesz mint kéne!
16. ha sikerül kivenni a perselyt akkor jön a neheze, a megsérült kipufogó nyílást helyre kell igazítani. Ez spéci szakmunka! Kell egy leppelő szerszámot esztergálni a persely méretéhez, textilbakelitből.
Itt most megállok!
Majd írd meg meddig jutottatok!

Sanyi bátyó

googa
2008-10-09, 23:47
Ez igen! Köszönöm a pötyögést és az időt, amit rám "pazarolsz". Megpróbálkozom vele. Igazából annyit sikerült megoldanom, hogy egy puha műanyag darabot betettem a henger és a persely kipufoggó nyílás felé eső része közé. Azután pedig megforgattam a főtengelyt és kb másfél-két millimétert kibújt a persely, aztán tovább nem megy. Ugye nem a szabványos csavarokra jellemző a főtengelyen lévő menet menetemelkedése? Mert gondolkodom egy ellen-anyás hajtókarra, amivel ügyesen meg tudnám forgatni a főtengelyt.
Bárcsak tudnám, azt a kokszot mivel lehetne megoldani! Tényleg nagyon köszönöm. Jelentkezni fogok az eredménnyel, de lehet csak vasárnap este.

Sanyi bátyó
2008-10-10, 00:00
Hello Googa!

Ha megmozdult az már nagyon jó!
A koksz csak akkor jön le, ha már kijött a persely és krómtisztító pasztával ledörzsölted, de ez most lényegtelen. Előbb jöjjön ki a persely!
A főtengelyen valószínűleg egy nagyon "őrült" menet van, egy UNEF szabványnak megfelelő, a számát fejből nem tudom, de a szerszám hozzá kb. 6000 forint. Inkább szorítsd rá jól a lendkereket a főtengelyre és birkózz vele tovább!
Valószínű, sajnos, hogy a persely kifelé is roncsolódott egy kicsit a kipufogó nyílásnál, így végigkarmolja a motorblokk perselyfuratának a falát. De ez csak szépséghiba lesz a blokkon!
Sok sikert!

Sanyi bátyó

googa
2008-10-10, 17:54
Igyekszem! Köszi!

Ricsi0013
2009-05-21, 00:13
Na kint van már az a persely?Kiváncsi vagyok mi a vége,mert nekem is van
egy-két felújítandó motorom.

bogrács
2009-05-21, 16:41
Nem hátrány ha mindezzel melegen próbálkozol, meg fogsz lepődni mennyivel könnyebbem kijön! :D

sajtqkac
2009-05-21, 16:46
Vagy a motorblokk külsejét melegítsd kicsit, a belsejébe meg pakolj jeget vagy küld meg a perselyt egykis folyékony nitrogénnal vagy hűtőspével. Így tuti ki fog jönni mert a blokk hőtágul, a perseny meg ugyancsak hőtágul csak az éppen ,,hőszükül,, ha érted mire célzok. :-)

Ricsi0013
2009-05-21, 20:17
Ez elég logikus,hogy nekem miért nem jutott eszembe?
Este meg is próbálom.
Köszönöm a hasznos ötleteket.

Janiboy
2009-05-21, 20:31
Nem kell ezt túllihegni, ha melegíted az alublokk jobban tágul mint a bronz hüvely. Csak vigyázz, a csapágyak is képesek kiesni ha túlhevíted.
Cumi akkor van ha AAC, vagyis a persely is aluminium.

Vagy a motorblokk külsejét melegítsd kicsit, a belsejébe meg pakolj jeget vagy küld meg a perselyt egykis folyékony nitrogénnal vagy hűtőspével. Így tuti ki fog jönni mert a blokk hőtágul, a perseny meg ugyancsak hőtágul csak az éppen ,,hőszükül,, ha érted mire célzok. :-)

Ricsi0013
2009-05-21, 23:37
Sikerűlt kivennem!!!!!!!!!!!!!!
De el van törve a blokk!
Ki.......tam a pi....ba!!!!!!!!!!!

Janiboy
2009-05-21, 23:39
Sorry

Nyilván nem te vagy az első, én is jártam már így.

Sikerűlt kivennem!!!!!!!!!!!!!!
De el van törve a blokk!
Ki.......tam a pi....ba!!!!!!!!!!!

Ricsi0013
2009-05-21, 23:48
Kb.3 éve porosodott.
Gondoltam jó lesz tartaléknak.
Pedig jó kis motor volt fénykorában.