PDA

Teljes verzió megtekintése : Biztosításháború

Freshy
2008-10-09, 04:47
Nagyon süti :)! Minden itt elhangzott gondolat odavág a gógoknak és a "demagógoknak" :)!

Itt meg is lett most cáfolva minden "baromság" amivel Gabek szokott széleskörben "házalni-riogatni". Nem is csodálom, hogy nem szól hozzá. Felesleges is, a tények ellen nincsenek ideallizált érvek!

Amúgy mit csináljon, aki külhonban is fel szeretne szállni néha, de született hazánkfia és itt modellezik többet. vagy túl patrióta beállítottságú? Vagy mittudoménmiért, de itthon szeretne olyan tagságot biztosítással, ami az egész EUban élő dolog? De beérem, azzal is, ha itthon kifizeti valaki, amit az én gépem zúz le!

Hassan
2008-10-09, 09:22
Egyenlőre a fő cél az, hogy itthon legyen. És a témát meg ne értsd félre, itt a biztosításról és nem egymás szapulásáról van szó.

Gabek
2008-10-09, 09:40
Ugyan már....

Én Dr által írtakkal, teljesen egyetértek.

A nézeteltérés egészmásról szólt Freshy mester.... ;D

(Olvasd újra...)

U.I.: Privátban megbeszélhetjük, ha ennyire fontos ez neked....

plazy
2008-10-09, 10:13
Freshy! Ezt most mér kellett?! Gabek már igy is a alulmaradt, most megin' beleúgsz! De komolyan. AZért mert Ő nem viseli méltón a (szerintünk elszenvedett) erkölcsi vereséget, azé nem kell Neked/Nekünk sem méltatlanul viselni a (szerintünk elszenvedett) győzelmet.

DR-nek igaza van, de....
Túl szép az amit itt vízionáltok. Szerintem.

Bár így lenne. De én attól tartok hogy ha megszűnik a "közös ellenség ami összekovácsolja a csapatot" (azaz az "mmsz utálkozás") akkor jönnének megint az "agitátorok" és agitálnának. Mert mindig van ok a "száj-karatéra"! Mert ezek mi vagyunk. Mi Magyarok. Bár, ne így legyen!

A másik amiért beleugatok a témába, hogy kb. hány ebberől beszélünk akkor amikor modellező társadalmat emlegetünk? 2-3 ezer? Nyilván a forum 6000fős tagsága meglehetősen redundáns.

Tényleg nagyon nagy munka lesz ezt koordinálni. Van benne egy kis 22-es csapdája feeling is: akkor állnak szóba velünk ha van tömeg a képviselőink mögött, de nem lesz addig tömeg amég nincsenek egyértelmű viszonyok!
Szerintem akkor működne a dolog, ha 1-2 max 3 fő a kezébe venné és intézné, nem kevés idő és pénz ráfordítással. Az is egy alap dolog, hogy több kategória legyen biztosítási téren. Egy habmodellezőnek ne kelljen annyit fizetni mint egy nagyrepülősnek! Vizsga, logikusan hangzik, de láttunk már olyant hogy szájmodellező (akart) vizsgáztatni, és ahogy magunkat isemerem, ez lenne az első demoralizáló téma. Mert valaki (úgy mint én) csak valódi modellezőt (aki már bizonyított elöttem) tudok elfogadni vizsgáztatónak, úgy biztos vannak olyanok is akik fentartják maguknak a jogot hogy márpedig Ők vizsgáztatnak valódi modellezőség ide vagy oda. A következő fontos dolog (ami biztosítási szempontból a leg aggályosabb) az az, hogy minden helyen végzett modellezésre érvényes legyen. Gondolom nem mi vagyunk az egyedülek akik hét közben csak kis gépekekkel a helyi parkban repülünk (bár ez már régen volt) a lehető legnagyobb elvárt biztonsággal. Szintén fontos dolog lehet sokaknak, hogy azé' az EU-ban érvényes legyen. (ha nem is kezdéskor, de 1-2 éven belül legyen már európában is érvényes).

Na részemről ennyi!
Örülök, hogy ismét "mozgolódás van az indiánok háza-táján". Szeintem a kerítés a szomszédoknál sincs kolbászból (vagy bratwurst-ból) de azé legyen már itthon egy kis rend!
plazy

Freshy
2008-10-09, 12:59
Hát körülbelül ennyi az én véleményem is, amit már ezerszer kifetettem, volt. Nem érdemes mellébeszélni, terelni a témát, meg úgycsinálni, mintha nem is nekem szólnának ;)!
A MMSZ tagság sajnos semmire nem jó, ez teljesen egyértelmű. A pálfordulások klasszak lehetnek, de korántsem őszinték.
Plazy mindent kifejtett a vizsgákkal, tagságokkal és a biztosításokkkal kapcsolatban, amit szerettem volna.
És tényleg ne személyeskedjünk :)! Nézzünk körül a portánkon, ahol repülünk, hogy minden rendben van-e és ha igen, akkor dőljünk hátra nyugodtan! De ha nincs, akkor pontosan így kell behúzni a fülünket, farkunkat, ahogy az teszi, akit nem szeretnék személyiségi jogaiban megsérteni :)!!!!

Gabek
2008-10-09, 15:15
Teszi a fene Freshy....

1./
Én most is ugyanazon az állásponton vagyok...
Semiben nem változott a hozzáállásom (Ezekszerint valamit rosszúl értelmeztél... ;D)

Őszinteség... Hehhh! nevetnem kell....

2./
Ha továbra is itt szólítasz meg ahelyett, hogy privátot küldenél, kénytelen leszek reagálni, és tönkretesszük ezt a fórumot is...
(Nagyon nem szeretném ezt tenni, de válaszolni fogok a támadásaidra....)

Freshy
2008-10-09, 22:00
Hehe, csak így tovább, szépen felnőttesen ;)!

A fele sem rád vonatkozott, de mindegy. Nem provokálni akarlak, mert igazából szarok az egész ércbányászra, úgy ahogy van! Ha megtudnád mondani, hogy mi értelme van az MMSZ tagságnak, biztos megtetted volna már rég. Ez a biztosítás úgy kamu, ahogy van. Az elmebeteg szabályzatotok meg nevetséges, de mindegy-a ti dolgotok. Előttem leírták, hogy kinek kéne kit trainereznie, meg vizsgáztatnia, nem!? Akkor minek koptassam a billentyűzetet?

Dekor fogalmazott jól a korábbiakban, mert bizony visszaolvastam az egész topicot, mielőtt kinyitottam volna a bagólesőmet. Valahol azt írta, hogy otthon is tiéd az utolsó szó? ... :)!

Te Gabek! Hamár itt tartunk. Nem gáz, hogy mindenkivel összerugod a port? Nem lehet, hogy elkéne picit gondolkodni azon, hogy milyen eszmék, ideák, meg relativitások mellett kardoskodsz állandóan?

Nem baj, hagyjuk is. REpüljön mindenki úgy, ahogy akar, meg ahogy hagyják ;)!

Gabek
2008-10-09, 22:25
Viccelsz?

Én most is csak védekezek.... :(

Ti támadtok állandóan....

Ráadásúl azt sem tudod, mit beszélsz....

Tisztán látszik, mivel valótlanságokat írsz.

Azt sem tudod, hol, és hogyan modellezünk...
Mégcsak a közelében sem jártál soha....

Ez az amit nem szívesen látok....

Még valaki elhiszi...

---------------------------

Leírtad a lényeget; a mi dolgunk.
Nem kell hozzánk jönni...
Ennyi....

Miért foglalkozol ennyit velünk.....