PDA

Teljes verzió megtekintése : Modell & Hobby információk

oldal : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

modell.hu
2004-05-09, 18:42
Szia Tamás !

Érdeklődnék, hogy Futaba R149DP 35MHz-es van-e a boltban ? Ha igen, hétfőn vennék egyet.

Kösz.

Üdv:

P.

Szia,

Szerintem van, de biztosat hétfőn tudok neked mondani.

Üdv,

Tamás

P306
2004-05-09, 22:38
Köszi, akkor mielött megyek, betelefonálok.

Üdv:

P.

modell.hu
2004-05-10, 10:42
Szia,

Van készleten.

Tamás

vomitar
2004-05-10, 19:25
Szia Tamás,,!

Nagyjából sejtem a választ,, de egészen véletlenül nincsen elfekvőben egy Futaba Fx-18ashoz pultod? (nem baj ha nem csuklótámaszos)

köszönettel: VoMiTaR

modell.hu
2004-05-10, 22:40
Szia,

Sorry, mi a Robbe termékekkel nagyon gyengén állunk.

Üdv.

Tamás

Rudi
2004-05-11, 19:22
A kolosy téren van egy modellbolt amely elvileg jól áll Robbe termékekből.

vomitar
2004-05-11, 20:24
Köszi Rudi ha időm engedi elnézek oda,,,,,,

AR
2004-05-12, 13:56
Kedves Modell.hu

Ez a kérdés már régóta gyötör.Mégpedig, miért kell ua. a vevőért
plusz 7000 Ft-ot fizetni ,ha 40 megán, ill plussz 5000-t
ha 35 megán akarom használni szemben a 41 megával.

Üdv Ar

fuhur
2004-05-12, 16:02

....Most erősen disztingválni próbálok.
A Kolosy téren tényleg van valami, de üzletnek nem nevezném. A kiszolgálásról pedig azért nem írok, mert rögtön ki lennék moderálva a fórumból. Ha mégis benéztek oda, tanácsot semmiképp ne kérjetek, mert....

kajci
2004-05-12, 16:57
Hát sajnos nekem eddig a modell & hobby-val is csak rosz tapasztalataim voltak, ( váci-lehel út) igaz csak háromszor voltam,de mindig sikerült a kiscsajt kifogni, flegma volt és semmit nem tudott, kereskedői érzéke sincs ez mondjuk a boltnak rosz.
üdvözlet

hkund
2004-05-12, 17:48
Hát sajnos nekem eddig a modell & hobby-val is csak rosz tapasztalataim voltak, ( váci-lehel út) igaz csak háromszor voltam,de mindig sikerült a kiscsajt kifogni, flegma volt és semmit nem tudott, kereskedői érzéke sincs ez mondjuk a boltnak rosz.
üdvözlet

Szervusztok!

Az az igazság, hogy nekem a Modell&Hobbi -val eddig még semmi bajom sem volt. Igaz, hogy én nem komplett készletet vásárolok, hanem csak egy-két alkatrészt. Az is igaz, hogy nem mindig lehet mindent kapni, de ha egy telefont elereszt elötte az ember rögtön kiderül, hogy érdemes-e kimenni.
Ugyanakkor szombat reggel a hivatalos nyitás elött fél órával kinyitottak (a "kiscsaj") nekünk, amikor látták, hogy két kölökkel mászkálok a kirakat elött. A hölgynek pedig el lehet magyarázni, hogy mit szeretnék. Eddig mindig megértette (csak az angolszász mértékegységekkel volt egy kis baj :) ).

Egyszóval a repüléssel kapcsolatok dolgokat elég jól be lehet szerezni náluk. Amit meg nem azt v.hogy áthidalom.
Üdv!

Kund

vomitar
2004-05-12, 18:36

....Most erősen disztingválni próbálok.
A Kolosy téren tényleg van valami, de üzletnek nem nevezném. A kiszolgálásról pedig azért nem írok, mert rögtön ki lennék moderálva a fórumból. Ha mégis benéztek oda, tanácsot semmiképp ne kérjetek, mert....

Köszi Fuhur, mindenképpen megfogadom a tanácsod,,, :wink:

modell.hu
2004-05-12, 23:08
Szia AR,

Ez a kérdés már régóta gyötör.Mégpedig, miért kell ua. a vevőért
plusz 7000 Ft-ot fizetni ,ha 40 megán, ill plussz 5000-t
ha 35 megán akarom használni szemben a 41 megával.

A kérdésed teljesen jogos, a válasz a különböző beszerzési árban rejlik.

üdv.

modell.hu

fuhur
2004-05-13, 10:40
Sziasztok!

Nem akarom védeni a modell.hu-t, mert nem szorul rá, de személyes tapasztalatom (nem számoltam hányszor voltam már náluk) az, hogy nagyon segítőkészek.

Én sokszor nem tudom a nevét annak amit vennék, de elmagyarázom és végigtúrják a fél üzletet, mutatnak mindenfélét és még az is előfordul, hogy találnak és én mégse kérem. Mégsem morcik és mikor legközelebb jövök megint segítenek.

Ráadásul én szeretek modellboltokban nézelődni, így ha épp nem volt, amit kerestem, (persze bánt) akkor sem érzem rosszul magam.

Szerintem a dolog titka, hogy az ember ne megfellebbezhetetlen műszaki és egyéb tudásának teljes tudatában érdeklődjön, hanem egyszerű emberi nyelven!

Végül mindanyiunknak vannak jobb, rosszabb napjai. "Lehet", hogy az eladó is ember és talán épp tegan történt valami nagyon rossz vele. Mégis ott van és igyekszik kiszolgálni. Néha jól máskor kicsit gyengébben.

Üdv minden modellezőnek,
Fuhur

radio
2004-05-13, 13:14
A 41MHz mióta modellező sáv itthon vagy bármelyik
környező országban? Lehet hogy lemaradtam valamiről?

deltahf
2004-05-13, 13:55
Amióta van olyan kristály és beleteszik a rádióba.
valakit zavar esetleg, vagy átvesszük a 'jó régi német szokást'
Minden egyenesen csak kizárólag amit szabad?!
Remélem nem. Mi Magyarok vagyunk és tegyük azt ami lehet.
Nem az az élvezet amit lehet tenni, hanem amit nem tiltanak. (még)
:-)

DASCO
2004-05-14, 18:39
szia modell & hobby!!

a kerdesem a kovetkezo lenne:
lehet nalatok kapni a slowflyer szekcioban a me 109-est.
erdeklodnek h milyen anyagbol van(gondolom habbol) de hogy EPP vagy mas. aztan h a csuromozgatas 1 szervoval van e megoldva vagy 2vel. van e rajta oldalkormany. azert kerdezem mert mas infot nem talaltam rola csak azt mi az oldalon van font es potyara nem akarok bemenni a boltba mert nincs tul kozel.
koszi
D

modell.hu
2004-05-14, 23:35
Szia,

A ME-109 van raktáron, nem EPP-ből készül, de a pontos anyagát sajnos nem tudom. A csűrő 1 szervós és oldalkormány is van rajta.

üdv.

modell.hu

Itt talász némi infót még:

http://www.gws.com.tw

DASCO
2004-05-15, 09:53
koszonom!!!
:D
D

kajci
2004-05-17, 10:59
Én sokszor nem tudom a nevét annak amit vennék, de elmagyarázom és végigtúrják a fél üzletet, mutatnak mindenfélét és még az is előfordul, hogy találnak és én mégse kérem. Mégsem morcik és mikor legközelebb jövök megint segítenek.

Szerintem a dolog titka, hogy az ember ne megfellebbezhetetlen műszaki és egyéb tudásának teljes tudatában érdeklődjön, hanem egyszerű emberi nyelven!

Amit leírtál azzal teljesen egyetértek, de vannak olyan helyzetek amikor elkélne egy kis hozzáértés, vagy mikor két hasonló terméknél összehasonlítását kérdezve a válrándítás a felelet akkor azért az ember furcsán érzi magát. Úgy érzem ezeken lehetne azért változtatni, egy műszaki szaküzletben olyan dolgozzon aki ért a témához, ha két videó közül a vevő nem tud választani akkor valami segítséget azért el lehetne várni. Ha beviszek egy mocit és mondom, hogy moki gyertya volt benne , tudnának valamit bele adni akkor, ha én nem tudom az ő gyertyáik közül mi a jó akkor illene tudni hogy ez meg az jó bele.

Csak ennyit akartam mondani, nem az üzlet lejáratására, hanem épülésére gondolva.
üdv

donLee
2004-05-17, 22:23
Kedves Modell.hu!

Vásároltam nállatok egy egyszerű kefés szabályzót (ICS 300 F)
Az lenne a kérdésem, hogy hány Volt az autocut feszültsége? Azért nem egyértelmű a válasz, mert a dobozon az eredeti típusazonosító át van matricázva ICS 300 F -re. A dobozon és a GWS weblapján is csak az ICS 300 és az ICS 300 E típusokat találtam meg.
Köszönöm!

Repiv
2004-05-18, 18:19
hali

bejártam a várost ma egy Hirobo Shuttle Plusért, de sajnos sehol nemtaláltam.
tudnátok segiteni holtudok venni?
3 boltban voltam sehol semmi.

modell.hu
2004-05-18, 22:20
Szia DonLee,

Információm most nekem is csak annyi van mint neked, megpróbálok utána nézni.

Szia Repiv,

Itt tényleg nincs, talán Győrben van még egy, holnap rákérdezek és küldök pü-t.

Üdv.

modell.hu

Repiv
2004-05-19, 07:26
hali

ha győrben van akkor fel tudjátok postázni vagy hozni valahogy egy pesti boltba?
vagy ha ez nem járható akkor mikor érkezik Bp-re ilyen gép?

Repiv
2004-05-19, 07:28
köszi

Boran
2004-05-24, 11:02
Szia Modell&Hobby!

Alapmotort keresek elektromos pályaautóba. Kérdésem van-e nektek ilyen és mennyiért, valamint elkülditek-e postán is ha megrendelem?

Köszönöm a választ, üdv:

Boran

Szab
2004-05-25, 14:34
Kellemes dolgot tapasztaltam ma: Bajtársi indulatból lefordítottam az intelliv3-as könyvét magyarra és megosztottam itt a fórumon. A Tamás szintén köszönte és felajánlotta, hogy ha betévedek a boltba, a hála nem marad el. Ma ott jártam és valóban így volt, pedig télleg csak pusztán segítségből csináltam a fordítást. Köszi. Ilyesmit itthon nem nagyon tapasztaltam eddig, de talán mégis "nemcsak papíron" leszünk EU tagok. Ilyen esetek után - ha minél több emberből búvik majd elő az önzetlenség - talán az unokáink már egy egész jó kis magyarországon fognak majd élni... Talán... :roll:

mmormota
2004-05-25, 21:02
A Lurdyban vettem volna valamit, de a pénztárnál visszapattantam - nem tudtak visszaadni, és tanácstalanul néztek. Én meg eljöttem - valahogy elszoktam már ettől az utóbbi 10 évben... :shock:

+Malacka+
2004-05-25, 21:29
üdvözlet

Kedves Modell.hu!

Sajnálattal vettem észre, hogy a szóban forgó csodaszép hölgyeményt(utóbbi 1-2 hét) már több alkalommal nem láttam :( remélem nem küldtétek el!? :shock:

Mert akkor megválok a kedvenc boltomtól!!! :x

Mostanában vettem nálatok többek közt egy MC-12est és 2 repcsit is.( ARISTING STAR, BOOMERANG)
Mindent tökéletes kiszolgálás mellett kaptam, sőt telefonon reákérdeztem az adóaksi töltésre (problémám volt vele) és azt a választ kaptam, hogyha nem megy vigyem vissza nyugodtan.(Megoldódott: Nem 150 hanem 300mA ral töltöttem fel)
Ugyanigy jártam egy servoval is amit, bár eldobtam a papírját akkor is azt mondtátok nyugodtan vigyem vissza kicserélitek!
Mivel messze lakom a szervó pedig kellett igy inkább megnéztem, és csak a kábel volt leszakadva az ónhiányos forrasztás miatt.Tehát ezt sem kellett visszavinnem!
Mégis ennek ellenére annyira megtetszett ez pozítív hozzáállás, hogy elkötelezettnek érzem magam. Ráadásul szinte mindig megkapok mindent.
Jártam már egy másik boltban hasonlóan (ezt irtam, hogy hol anno) de amikor gond volt rögtön sz@rt a fejemre a tulaj.

Tehát csak igy tovább!

A hölgyet SOS kérem vissza! :oops: Amúgy sem vagytok sokan, mi meg sokat kérdezünk, nézelődünk ám!!! :roll:

Ja és remélem sok 10% os kedvezmény lesz még :))))

Tisztelettel: Malacka

Rudi
2004-05-25, 21:37
Én is vásároltam már a hölgytől bármiféle probléma nélkül.

modell.hu
2004-05-25, 22:19
Szia Malacka!

Sajnos a Petrával nem fogsz már találkozni nálunk, nem azért mert elküldtük, hanem azért, mert egy jó lehetőség adódott a számára, és ő ezt szeretné kihasználni. Teljesen egyetértettünk vele, így Ö külföldön folytatja.
Remélem meg tudsz bírkózni a gondolattal, hogy most már csak bennünket látsz, mert különben nagy baj van. :lol:

üdv.

modell.hu

Rudi
2004-06-10, 19:50
Üdvözletem

A GWS-től a Formosa (f3a) slowflyert be tudnátok szerezni?

http://www.modelflight.com.au/rc_model_electric_planes/gws_f3a_formosa.htm

Rudi

modell.hu
2004-06-10, 21:57
Szia Rudi,

Igen be fogjuk tudni szerezni, csak úgy emlékszem, hogy augusztusra igazolták vissza. :cry:

Üdv.

modell.hu

^Pitbull^
2004-06-11, 15:54
Graupner X-412 pultos Vevõ, 1*C577 szervó, akkutartó, kapcsoló
Tudsz róla valami infót mondani?
Gondolom nem lehet olyan rossz, mennyi kb a hatótáv?
Köszi

modell.hu
2004-06-11, 23:12
Szerintem nem rossz, mint tudod ez egy Graupner/JR irányító, 6 csatornáig bővíthted, a computer nélküliek közül szerintem a felső kategóriába tartozik.

üdv.

modell.hu

u.i. hatótávolság nincs megadva.

donLee
2004-06-11, 23:23
Érdeklődnék,hogy Graupner vagy Sanwa adóba van-e 40Mhz-s kristályotok? (Sanwa adó, a zöld graupner kristállyal jól működik...)
Köszi!

modell.hu
2004-06-12, 11:08
Szia,

Van 40 MHz-s (SSM) Graupner quarz-unk, de az adó nem zöld színű.

Üdv.

modell.hu

Rudi
2004-06-17, 19:28
Csak egy kérdés:

Nem lenne célszerű a weblapon feltüntetni, hogy mikor frissült utoljára és mely menüpontok változtak (legalább kis betüvel a sarokban) ?

P306
2004-06-17, 19:41
Szia Rudi !

Most lebuktál :-) Mikor nézted meg utoljára az oldalt ? Több mint 1 hónapja (de lehet, hogy már 2-3 is van) kint van ! A "második" oldalon (amikor rákattintottál a Modell & Hobby képre és bejön a menü) a reklámkép alatt ott fut az utolsó frissítések dátuma és hogy mi is frissült!

Üdv:

P.

Rudi
2004-06-17, 20:12
Igazad van, köszi.

Számomra ez azért nem derült ki, mivel a lényeggel szoktam kezdeni vagyis nem a nyitóaldal képeivel amit milliószor látna az ember hanem az rc-modell nyitólappal ahol már a menük találhatóak.
Köszi az infot akkor most a 2. oldalt teszem inkább a kedvencek közé. :)

Esvanka
2004-06-19, 17:34
Sziasztok!

Mindig is modellezni szerettem volna és úgy érzem most jött el az idő, hogy belevágjak. Korábban maketteket építettem, de tudom, hogy nem egy súlycsoport. Sajnos nagyon kezdő vagyok ehhez a témához, ezért jól jönne a segítség. Egy robbanómotoros repülőt szeretnék építeni. A Modell & hobby oldalán találtam is egy tréner gépet ( Jumper ), amihez nagyvonalakban le van írva, hogy még miket kell megvásárolni a működéshez, de nem tudom mi az a minimum felszereltség, amivel már szépen elműxik magának. Gondolok itt arra, hogy konkrétan milyen távirányító, milyen motor, szervók, stb. kellenek hozzá és ezek milyen árban vannak. Ki lehet hozni egy korrekt gépet mindenestül 75 és 100 e között?
A választ előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Esvanka

modell.hu
2004-06-19, 21:49
Szia,

Az általad meghatározott összegből többféle felszerelésben is összeállítható a modell, ha tudsz nézz be hozzánk, és kiválasztjuk a számodra legmegfelelőbbet.

Üdv.

modell.hu

Esvanka
2004-06-19, 22:10
Köszönöm szépen!

Mihelyt időm lesz, benézek valamelyik a boltba. :D

smirre
2004-06-19, 22:25
Érdeklődni szeretnék, cclee falcon után komolyodni szeretnék. Vitorlázás elektromotorral volna a cél. Tudom, hogy a falcon túlontúl szimpla eset. De 1 lépésként vennék 1 db computeres adós szettet/ adót. Merre, és mennyiért? Köszi. smirre

SALI
2004-06-20, 10:59
Szia,

Üdv.

Tamás
Szia Tamás!
Valamikor ezt írtad.Szerintem nyugodtan húzzatok bele, mert egy párszor amikor nálatok jártam, személyesen tapasztaltam hogy nagyon sokan keresik az üzletetekben a Robbe termékeket. (közöttük én is )
Üdv:SALI

Rudi
2004-06-20, 15:49
Megjelent a Formosa II. :D

(még mi előtt az 1 is lenne) Lesz esetleg ebből is?

modell.hu
2004-06-20, 22:57
Érdeklődni szeretnék, cclee falcon után komolyodni szeretnék. Vitorlázás elektromotorral volna a cél. Tudom, hogy a falcon túlontúl szimpla eset. De 1 lépésként vennék 1 db computeres adós szettet/ adót. Merre, és mennyiért? Köszi. smirre

Szia,

A választási lehetőséged elég nagy, Futaba 6EXA és Graupner MC-10-től felfelé. Ki kellene találnod mire van szükséged, szükség lehet-e pl. heli mix-re? Azt javaslom nézz be hozzánk a Lehel utcába és végig vesszük a lehetőségeket.

Üdv.

modell.hu

modell.hu
2004-06-20, 23:01
Szia,

Üdv.

Tamás
Szia Tamás!
Valamikor ezt írtad.Szerintem nyugodtan húzzatok bele, mert egy párszor amikor nálatok jártam, személyesen tapasztaltam hogy nagyon sokan keresik az üzletetekben a Robbe termékeket. (közöttük én is )
Üdv:SALI

Szia,

A robbe termékeknek van kizárólagos magyarországi forgalmazója, így azt közvetlenül a robbe-tól nem tudjuk beszerezni. Próbáltam már az importörtől megrendelni dolgokat, de nem voltam sikeres, és magamat nem szeretném más hibája niatt lejáratni.

Üdv.

Tamás

Esvanka
2004-06-21, 23:18
Azt szeretném megkérdezni, hogy a boltban kizárólag azokat a motorokat lehet-e megvásárolni, amik az internetes listán fent vannak? Mert a fórumot olvasva felkeltette az érdeklődésemet az OS Max LA.40-es motor, ami -ha minden igaz - az FX-es társak árának töredékébe kerül, és egy Jumper gépbe ippeg elég is lenne.
Tehát a kérdésem az, hogy forgalmaztok e ilyen motort és ha igen mennyiért vesztegetitek? Ja és még egy fontos: milyen négy csatornás irányító szükséges minimum egy ilyen gép irányításához(márka, típus)? Tudom, hogy sok info fent van a modell.hu, de azért forszírozom ennyire a dolgot, mert ithhon szeretném előre kikalkulálni a gép árát. Megértéseteket köszönöm.
Üdvözlettel:
Lengyel István

Esvanka
2004-06-22, 17:42
Hali!
Hát senki nem akar válaszolni a kérdésre? :( Tényleg jó lenne ha ezt itt, a fórumon keresztül meg lehetne beszélni, mert nem tudom mikor tudok legközelebb Pestre menni.

Marlboro man
2004-06-22, 18:05
Hivd fel őket telefonon!

Egyébként a www.rcmodell.com oldalról rendelhetsz magadnak LA-t.

Üdv,
Mm

Esvanka
2004-06-22, 19:29
Köszi M Man, felhívom őket!
A linket ismertem, csak gondoltam egyszerűbb mindent egy helyről beszerezni.

modell.hu
2004-06-22, 22:06
Azt szeretném megkérdezni, hogy a boltban kizárólag azokat a motorokat lehet-e megvásárolni, amik az internetes listán fent vannak? Mert a fórumot olvasva felkeltette az érdeklődésemet az OS Max LA.40-es motor, ami -ha minden igaz - az FX-es társak árának töredékébe kerül, és egy Jumper gépbe ippeg elég is lenne.
Tehát a kérdésem az, hogy forgalmaztok e ilyen motort és ha igen mennyiért vesztegetitek? Ja és még egy fontos: milyen négy csatornás irányító szükséges minimum egy ilyen gép irányításához(márka, típus)? Tudom, hogy sok info fent van a modell.hu, de azért forszírozom ennyire a dolgot, mert ithhon szeretném előre kikalkulálni a gép árát. Megértéseteket köszönöm.
Üdvözlettel:
Lengyel István

Szia István,

Bocsi a késői válaszért, de ma esélyem sem volt a fórum közelébe kerülni.
A kérdéseidre a válaszom a következő:
OS40LA - nekünk nem volt olyan jó tapasztalatunk ezzel a motorral, mint néhány modellezőnek itt a fórumon, így ezt mi szívünk szerint nem ajánljuk, nem is tartjuk készleten, de természetesen külön kérésre beszerezzük.
A távirányítók közül mi Futabára és Graupnerre szavazunk (Skysport; X-412; 6EXA; MC-10/12)

Üdv.

modell.hu

Esvanka
2004-06-22, 22:17
Köszönöm szépen a választ! Most már nagyjából kalkulálhatok hogy mennyibe is lesz ez nekem.

donLee
2004-06-22, 22:41
Szia,

Üdv.

modell.hu

Nos a matrica zöld a kristályon.. Egyébként SSS jelzés van rajta! Ilyenetek is van?

Üdv!

2004-06-23, 11:41
Kedves Modell.hu!

Vásárolnék egy GWS 4 csatornás távirányítót, érdeklődöm, hogy el tudjátok-e küldeni postai utánvéttel?

Üdv:

modell.hu
2004-06-23, 21:44
Kedves Modell.hu!

Vásárolnék egy GWS 4 csatornás távirányítót, érdeklődöm, hogy el tudjátok-e küldeni postai utánvéttel?

Üdv:

Szia,

Az utánvéttel semmi gond, a készlettel inkább, nagyobb volt a sikere, mint gondoltuk, kb 7-10 nap míg a következő szállítmány megérkezik.

Üdv.

modell.hu

modell.hu
2004-06-23, 21:46
Szia,

Üdv.

modell.hu

Nos a matrica zöld a kristályon.. Egyébként SSS jelzés van rajta! Ilyenetek is van?

Üdv!

Holnap napközben megnézem neked.

üdv.

modell.hu

Maximus
2004-06-23, 22:21
Szevasztok!

Attilától kérdezem(valaki mondta hgogy így hívank), hogy nálatok mennyibe kerül egy közepes kategóriás rally robbanós kocsi?
Győrben mikor lesz edzés vagy verseny a kocsiknak?
Írj:djmaximus@freemail.hu vagy pü-t!
Kösz a segítséget

Egy kezdő...

modell.hu
2004-06-23, 23:23
Szevasztok!

Attilától kérdezem(valaki mondta hgogy így hívank), hogy nálatok mennyibe kerül egy közepes kategóriás rally robbanós kocsi?
Győrben mikor lesz edzés vagy verseny a kocsiknak?
Írj:djmaximus@freemail.hu vagy pü-t!
Kösz a segítséget

Egy kezdő...

Szia,

Attila ritkán van ezen a fórumon, de eléred őt a (96) 415-214-s telefonszámon, biztosan segít neked.

Üdv.

Tamás

Maximus
2004-06-24, 11:13
Te nem tudsz segíteni modell.hu?

modell.hu
2004-06-24, 21:38
Te nem tudsz segíteni modell.hu?

Én Bp-i vagyok, így a győri lehetőségeket kevésbé ismerem, de az autó kiválasztásában szívesn segítünk, ha igényled.

üdv.

modell.hu

Maximus
2004-06-24, 22:21
Akkor tudnátok segíteni?
Egy rally autó kéne alacsony vagy középkategóriás!
Robbanós.70-90 km/h körül legyen a sebessége.
Ilyen kocsinak kb mennyi az ára?

gergol
2004-06-25, 10:22
Hello

Erdeklodni szeretnek, hogy olyan gws parkflyereket meg tudtok-e rendelni amik nincsenek a kinalatotokban???Ha igen kb mennyi ido?
Engem egy Pt-17-es erdekelne.

Udv

gergol
2004-06-25, 10:24
Ja es kb milyen arban lenne?

modell.hu
2004-06-25, 20:00
Hello

Erdeklodni szeretnek, hogy olyan gws parkflyereket meg tudtok-e rendelni amik nincsenek a kinalatotokban???Ha igen kb mennyi ido?
Engem egy Pt-17-es erdekelne.

Udv

Szia,

Úgy emlékszem, hogy rendeltem, kb. 10 nap ha van a beszállítónknak, az ára 14.990 Ft.

Üdv.

modell.hu

modell.hu
2004-06-25, 20:06
Akkor tudnátok segíteni?
Egy rally autó kéne alacsony vagy középkategóriás!
Robbanós.70-90 km/h körül legyen a sebessége.
Ilyen kocsinak kb mennyi az ára?

Szia,

Kimondott rally autónk nincs, választhatsz on-road autót, és ezt kiegészítheted valamelyik rally karosszériával, de tudnod kell, hogy ez nem kimondott rally autó.
Nézd meg a honlapunkat www.modell.hu próbáld eldönteni, hogy leginkább hol szeretnéd/tudod használni az autót, és ez alapján tudunk segíteni a további kiválasztásban. Annak nem sok értelme lenne, hogy én rámutassak egy autóra, hogy ez a legjobb neked.

üdv.

modell.hu

Maximus
2004-06-27, 15:07
Mi a véleményed a HPI Nitro 3 kocsiról modell.hu?

gergol
2004-06-27, 15:29
Hello

Szerda magassagaban beuranek a kovetkezokert:

-Quick Field Charger MKII
-Funny park
-Szabalyzo
-Lítium-Polymer akku

A kerdesem az lenne h van e raktaron ezekbol? Nehogy feleslegesen kommandozzak el odaig :)

Valamint kerlek irj par dolgot errol a toltorol. Pl leall-e a toltes vagy figyelni kell az idot??

UDv: Gergol

modell.hu
2004-06-28, 11:19
Szia Gergol,

- töltő van,
- Funny Park van,
- szabályzó, a legolcsóbb kivételével mind van,
- Li-Poly akku van,

A töltő kikapcsol a töltés végeztével, párhuzamosan külön két akku különböző töltésére alkalmas, hang és fény jelzésekkel könnyíti meg a beállítást, valamint magyarnyelvű használatival. 0,2-2 Amper közötti töltést tesz lehetővé, valamint mérőműszer is csatlakozatatható hozzá.

üdv.

modell.hu

bécsé
2004-07-10, 15:57
Tisztelt Modell.hu

Először is szeretném megköszönni azt a rengeteg segítséget amit eddig kaptam a győri valamint a Lehel uti boltokban. Remek az eladói gárda! :)

Kérdésem a következő lenne:tervezitek-e a bankkártyás fizetés bevezetését az említett boltokban?
Tisztelettel: bécsé

P306
2004-07-10, 20:57
Szia !

A Lehel úti boltban már több mint két hónapja lehet kártyával fizetni.

Üdv:

P.

bécsé
2004-07-11, 01:04
Szia P306!

Köszi az infót.
Valószínű a gépek jobban lekötötték a figyelmemet.

üdv.bécsé

P306
2004-07-11, 01:30
Hali bécsé !

No problemo :-))))) Ez már csak így van ! Egy hónapig én is csak eljárkáltam mellette. Persze akkor vettem észre, amikor vásárlás elött 1 órát rohangáltam a környéken, mert az összes ATM rossz volt. Na akkor ütött meg a guta, hogy milyen hülye is vagyok :barom:

Üdv:

P.

hg6iqi
2004-07-13, 18:31
Szia modell.hu!

Azt szeretném megkérdezni, hogy 8db AAA cellából álló akkupackotok ven-e, és mennyibe kerül?

Koszi:

Pista.

modell.hu
2004-07-13, 23:01
Szia,

A Sanyo 800 MAh-s akku cella darabja 600 Forint, pack-ban nincs, de ha kéred elkészítjük a kért formában.

üdv.

modell.hu

huskyboy
2004-07-27, 22:45
Hello modell.hu,

Az LRP Z.15S motor ára érdekelne.
Valamint a hozzá való rezó, lendkerék és kuplung árára is kiváncsi
lennék.

http://www.lrp-electronic.de/e/products/nitros/z15s.jpg

sry
2004-07-27, 22:59
T. Modell.hu !

Van éppen raktáron mágvásárolható állapotban a GWS féle
négycsatis rádióberendezés ?????

Tisztelettel SRY

modell.hu
2004-07-28, 12:51
T. Modell.hu !

Van éppen raktáron mágvásárolható állapotban a GWS féle
négycsatis rádióberendezés ?????

Tisztelettel SRY

Szia SRY,

3 féle típus van jelenleg:

Távirányító GWS STD 4 cs 35MHz 9.990 Ft.
Távirányító GWS Naro 4cs 35MHz 10.490 Ft.
Távirányító GWS Dreamstarter 13.190 Ft.

Üdv.

modell.hu

modell.hu
2004-07-28, 12:55
Hello modell.hu,

Az LRP Z.15S motor ára érdekelne.
Valamint a hozzá való rezó, lendkerék és kuplung árára is kiváncsi
lennék.

http://www.lrp-electronic.de/e/products/nitros/z15s.jpg

Szia,

A motor ára: 24.990 Ft.
A rezo ára : 1.690 Ft-tól

A lendkerék és a kuplung az autó függő!

Üdv.

modell.hu

takacsj
2004-07-28, 14:42
Üdv modell.hu
Erről a dreamstarterről tudsz iderakni egy képet?
A másik kettőt már megnéztem nálatok, de még nem döntöttem. Ha ez kicsit komolyabb, akkor inkább erre költöm az elkölteni valómat.

TJ

modell.hu
2004-07-28, 15:39
Üdv modell.hu
Erről a dreamstarterről tudsz iderakni egy képet?
A másik kettőt már megnéztem nálatok, de még nem döntöttem. Ha ez kicsit komolyabb, akkor inkább erre költöm az elkölteni valómat.

TJ

Szia,

Nem életem legjobb fotója, de most csak ez sikerült, bocs.

Üdv.

modell.hu

http://www.modell.hu/dreamstarter.jpg[/url]

huskyboy
2004-07-28, 18:13
Köszi Modell.hu,
de egy -tól -ig árat tudnál mondani a lendkerékre és a
kuplungra az LRP Z.15S-hez, hogy mivel számoljak?
Ha ez segít, Tamiya TG10-esem van: http://huskyboy.fw.hu/rc

takacsj
2004-07-28, 20:55
Külsőre jobbnak nézem...
Mit tud? Mennyi van belőle, mi van hozzá?
Ha jól sejtem ő is négycsatornás.
Esetleg a Lurdy házban lévő boltban is van belőle? Az közelebb volna...
Igaz, eddig csak a Lehel úton vásároltam. :?

TJ

modell.hu
2004-07-29, 16:57
Köszi Modell.hu,
de egy -tól -ig árat tudnál mondani a lendkerékre és a
kuplungra az LRP Z.15S-hez, hogy mivel számoljak?
Ha ez segít, Tamiya TG10-esem van: http://huskyboy.fw.hu/rc

Szia,

Sajnos mi Tamiya-val nem foglakozunk, szerintem a Modellzóna vagy a MegaModell többet tud neked ebben segítreni.

Sorry,

modell.hu

modell.hu
2004-07-29, 17:02
Külsőre jobbnak nézem...
Mit tud? Mennyi van belőle, mi van hozzá?
Ha jól sejtem ő is négycsatornás.
Esetleg a Lurdy házban lévő boltban is van belőle? Az közelebb volna...
Igaz, eddig csak a Lehel úton vásároltam. :?

TJ

Szia,

Valóban jobb külsőre, 4 csatis ez is, de ebben benne van az adóakksi is. Továbbá tartalmazza az adó quarzot valamint ennek tokját.
A Lurdy-ban nincs belőle, ha kéred átküldöm.

Üdv.

modell.hu

huskyboy
2004-07-29, 17:19
Akkor ezt a LRP Z.15S-et nem is tudom beletenni az autómba?
Vagy csak a kuplungot és a lendkereket kéne pl a modellzónából szereznem?

huskyboy
2004-07-29, 21:06
Miért nem találok dugó/hüvely készletet a motoromhoz (alsó kép)?
Tamiya-ék nem tudnak hozni még rendelésre sem.
Nem hiszem el, hogy olyan ritka tipus lenne. Még a HPI is
kiadja ugyanezt a fajtát .12 és .15 méretben egyaránt. (felső kép)
http://www.partyfotok.hu/rc/kepek/egyforma.jpg
De sebaj, veszek másik komplett motort. Sokan ajánlották az
LRP Z.15S-et. Erre megint falba ütközök a lendkerék/kuplung miatt?
"Átzavartok" a Tamiya boltba?
(Ne értsetek félre, nem akarok bántani senkit, csak el vagyok keseredve kicsit)

modell.hu
2004-07-29, 22:18
Szia,

Tévedésből sem akarlak "átzavarni" másik üzletbe, segíteni próbáltam.

Gyakorlatilag tisztában vagyok azzal, hogy nekünk semmilyen Tamiya alkatrészünk sincs, ezért gondoltam, hogy ott hozzáértőbb embereket találsz.

Ha kiveszed a motorodból a hüvely és a dugót, behozod hozzánk, akkor összetudjuk hasonlítani a HPI vel.

üdv.

modell.hu

looszg
2004-07-29, 22:38
Szia Modell.Hu

Kérdésem az lenne, hogy van e nálatok OSMax 25FP motorhoz keverékbeállító?
Ha ez nincs, akkor valami kompatibilis darab?
Ha van, mennyibe kerül?

köszi. gábor.

sry
2004-07-29, 22:42
T. Modell.hu!

A rádiókérdést megrágtam, úgyhogy erős költekezhetnékem
támadt 8) 8)

Honyan van az a nyitvatartás? Illetve lehet-e kapni a GWS
Dreamstarte-t a Lurdy-ban, vagy menjek arébb a körúton
egy kicsit ( na jó sokat :? )

Üdvözlettel: SRY

huskyboy
2004-08-01, 23:32
Hello modell.hu,
jeleznétek itt fórumon, ha érkezik a boltba LRP Z.15S motor
és Mitsubishi EVO VI (esetleg EVO VII, ha létezik) 190mm kaszni?
http://www.modell.hu/robbmotorok/lr31500.jpg http://www.modell.hu/karosszeriak_files/7448.jpg http://www.tamiya.dk/image/download/58286_145.jpg
köszi

mmormota
2004-08-02, 00:26
Én is előszeretettel nézelődök, turkálok modellboltokban. Bár az eladók segítőkészek, mégis jobban szeretném, ha lehetne közvetlen közelről nézegetni azt a sok hasznos apróságot, ami jelenleg a pult mögötti falon lóg. Nagyon gyakran nem úgy megyek be, hogy konkrét árucikket akarok vásárolni, de még ha ez is a helyzet, mindig előfordulhat hogy megtetszik valami. Az arányok néha egészen elborzasztóak, kell mondjuk egy propeller, 1000Ft, de megtetszik pár kerék, egy kis festék, hozzá szórópisztoly, ahhoz tartály, pár késpenge, áttétel, fogaskerék, golyóscsapágy, jé itt egy érintés nélküli hőmérő, rétegelt lemez meg balza nem árthat, 30eFt ... :shock:

Ehhez viszont az kellene, hogy nézegetni lehessen ezeket a dolgokat. Ez nem megy eladó közvetítésével, hiszen nem konkrétan keresek valamit, távolról meg nem látom. Végignézném, mik vannak, ha megtatszik valami, megvenném.
Ha biztonsági okból nem akarjátok teljesen kitenni, egy üveglap mögött, de közel is sokkal jobb lenne mint most.

takacsj
2004-08-02, 01:00
Sajnos a Lurdyval kapcsolatban pofára estem tegnap.
Rohantam, hogy este nyolc előtt érjek oda, lévén kellett egy tank.
Oda is értem, igaz csak 5-perccel előtte.
Az ajtót azonban rámcsukták, közölték hogy: zárva.
Kérdeztem volna hogy jöjjek-e másnap, van-e tank, de a fiatalember innen kezdve nem is nézett rám.
Ha esetleg nem nyolcig tart a nyitvatartás, akkor elnézést !!!
Úgy hiszem inkább megyek a Lehel utcába, vagy az origoba, netán csepelre, de a Lurdyt talán inkább kihagyom.
Idegesítő vevő lehetek...

TJ

patrik
2004-08-02, 07:27
nincs valami kocsi alvázatok? on-, offroad. mibe kerül?[/code]

mmormota
2004-08-03, 03:45
Jelenleg milyen GWS Warbird kapható? (főleg Spitfire vagy Corsair érdekelne)
Van-e GWS behúzható futó?

Bomba
2004-08-03, 18:19
nemlehetbelépni a modell.hu-ra mindig kikapcsol

modell.hu
2004-08-08, 00:15
Én is előszeretettel nézelődök, turkálok modellboltokban. Bár az eladók segítőkészek, mégis jobban szeretném, ha lehetne közvetlen közelről nézegetni azt a sok hasznos apróságot, ami jelenleg a pult mögötti falon lóg. Nagyon gyakran nem úgy megyek be, hogy konkrét árucikket akarok vásárolni, de még ha ez is a helyzet, mindig előfordulhat hogy megtetszik valami. Az arányok néha egészen elborzasztóak, kell mondjuk egy propeller, 1000Ft, de megtetszik pár kerék, egy kis festék, hozzá szórópisztoly, ahhoz tartály, pár késpenge, áttétel, fogaskerék, golyóscsapágy, jé itt egy érintés nélküli hőmérő, rétegelt lemez meg balza nem árthat, 30eFt ... :shock:

Ehhez viszont az kellene, hogy nézegetni lehessen ezeket a dolgokat. Ez nem megy eladó közvetítésével, hiszen nem konkrétan keresek valamit, távolról meg nem látom. Végignézném, mik vannak, ha megtatszik valami, megvenném.
Ha biztonsági okból nem akarjátok teljesen kitenni, egy üveglap mögött, de közel is sokkal jobb lenne mint most.

Amit írsz azt teljesen megértem, valóban jobb lenne nektek modellezőknek, ha kézzelfoghatóak lennének a termékek, mint néhány más modellboltban. Az egyik probléma nálunk a felülettel lenne, nem tudunk akkora felületet biztosítani a termékeknek, hogy minden kiegészítőt "lapjával" mutassunk meg, mert az üzletünk mérete nem engedi ezt meg. Ezért használjuk jelenleg a kihúzható/fordítható változatot, talán később meg tudjuk majd oldani.

A GWS repülő kérdésedre visszatérek hétfőn, GWS behúzható futóművel én még nem találkoztam.

üdv.

modell.hu

modell.hu
2004-08-08, 00:17
Hello modell.hu,
http://www.modell.hu/robbmotorok/lr31500.jpg http://www.modell.hu/karosszeriak_files/7448.jpg http://www.tamiya.dk/image/download/58286_145.jpg
köszi

Hello,

Igen, jelzem neked.

Üdv.

modell.hu

modell.hu
2004-08-08, 00:22
Szia Modell.Hu

Kérdésem az lenne, hogy van e nálatok OSMax 25FP motorhoz keverékbeállító?
Ha ez nincs, akkor valami kompatibilis darab?
Ha van, mennyibe kerül?

köszi. gábor.

Szia,

Segíts nekem egy kicsit jobban beazonosítani az általad kért terméket.

http://www.gpmd.com/cgi-bin/wgpprt100p?&I=OSMG0525

Köszi,

modell.hu

patrik
2004-08-08, 07:48
ha van alváz, akkor miért nincs fent a modell&hobby oldalon?????????????????????

modell.hu
2004-08-08, 21:19
ha van alváz, akkor miért nincs fent a modell&hobby oldalon?????????????????????

Mivel több mint 40000 termék van szállítóink adatbázisában, így nem fog mnden termék felkerülni a honlapunkra!!!!!!!!!

De ha veszed a fáradságot, hogy pontosan leírd, hogy mit szeretnél, akkor próbálunk segíteni.

Janika.Hu
2004-08-08, 21:53
LooszG kollegának az a kúpos csavar kéne, amivel az üzemanyag mennyiségét lehet szabályozni. Főtűként is szokták nevezni.

deltahf
2004-08-08, 22:04
Az az, amit nyitsz amikor üzemanyagot akarsz adni még.
Ilyen nekem is kellene 6,5-ös O.S. hez. :lol:

Janika.Hu
2004-08-08, 22:12
VALAKI tudja ezt.

modell.hu
2004-08-09, 10:08
A főtűt meg tudom rendelni mindkét ( 25; 40 ) motorhoz, ez nem probléma, de szükségem van még információra. A motoron elől vagy hátul történik a keverék szabályozás?

üdv.

modell.hu

modell.hu
2004-08-09, 10:12
Hello modell.hu,
köszi

Hello,

Igen, jelzem neked.

Üdv.

modell.hu

A motor megérkezett.

üdv.

modell.hu

huskyboy
2004-08-09, 12:14
Köszi Modell.hu, a héten bemegyek tamiya autómmal együtt, ha belefér ez az LRP Z.15S és megoldható a hajtás, akkor egyet el is hozok.

looszg
2004-08-16, 08:26
Hello Modell.hu,

Elnézést a kései válaszért, egy hétig nem voltam netközelben.
A motoron elöl van a karburátor, és nem csak a tű hiányzik, hanem az egész egység, ami kiáll a karburátorból.

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyibe kerülne a dolog rendelésre (25-ös OS MAX)?
Megéri e egyáltalán megrendelni, vagy inkább le kéne gyártatni?

Gábor.

modell.hu
2004-08-16, 16:49
Szia,

A karburátor kb. 10500 Forint, a döntés a Tiéd.

üdv.

modell.hu

looszg
2004-08-16, 19:29
Sziasztok

Mivel az egészet 5000ért vettem, azt hiszem nem érne annyit a dolog, viszont nekem a karburátor nem kell, az megvan, csak az abból kiálló rész (amibe az üa. cső csatlakozik)

Azt külön rendelésre nem lehet?

Gábor.

takacsj
2004-08-16, 23:31
Üdv.
Jóideje hajtom már az E-startert, és mindíg "majd" jön.
Dobnátok egy e-mailt ha meg is érkezik?
Akkor nem kéne folyton telefonálgatnom.
Esetleg a weben nem lehetne jelezni hogy éppen mi van és mi nincs raktáron?

TJ

modell.hu
2004-08-16, 23:35
Üdv.
Jóideje hajtom már az E-startert, és mindíg "majd" jön.
Dobnátok egy e-mailt ha meg is érkezik?
Akkor nem kéne folyton telefonálgatnom.
Esetleg a weben nem lehetne jelezni hogy éppen mi van és mi nincs raktáron?

TJ
Szia,

E-Starter jövő hét eleje, addig nem érdemes hívnod bennünket ez miatt.

A web áruházunk majd jelzi a készletet, ha egyszer elkészül.

üdv.

modell.hu

Egon
2004-08-17, 15:55
T. Modell.hu
A G2 szimulátor tartalmaz interface-t és csatlakozókábelt is?

modell.hu
2004-08-17, 22:13
Sziasztok

Mivel az egészet 5000ért vettem, azt hiszem nem érne annyit a dolog, viszont nekem a karburátor nem kell, az megvan, csak az abból kiálló rész (amibe az üa. cső csatlakozik)

Azt külön rendelésre nem lehet?

Gábor.
Természetesen ez is rendelhető, ha meg tudod nézni az alkatrész cikkszámát a leírásban, akkor az a legegyszerűbb. Ha nem, akkor szükségem van a motor pontos típusára (betűjelekre is) és az alapján megpróbálom kideríteni az alkatrész azonosítóját.

modell.hu

modell.hu
2004-08-17, 22:16
T. Modell.hu
A G2 szimulátor tartalmaz interface-t és csatlakozókábelt is?

Szia,

A RFG2 az alábbiakat tartalmazza:
- vezérlő (távirányító forma) USB csatlakozóval.
- CD a programmal.
- kábelek az esetleges saját távirányító és a vezérlő csatlakoztatásához.

üdv.

modell.hu

Egon
2004-08-18, 09:58
Köszi Modell.hu!

hangya
2004-08-19, 23:11
Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy forgalmaztok-e GWS EDP (ducted fan) "hajtóműveket"? A honlapotokokn nem láttam. Továbbá jó lenne a GWS termékekből kiegészítőket is beszerezni (gearbox, HD prop, slope glider kit-ek stb.). Várható ez a közeljövőben?

Köszi!

hangya
2004-08-19, 23:13
Bocsi, félregépeltem nem EDP hanem EDF :oops:

bécsé
2004-08-20, 15:10
Tisztelt Modell.hu
valamikor a nyáron láttam Nálatok egy piros-fehér ARF gépet. ha jól emlékszem Pc-9 tipusút. azóta többször megfordultam a Lehel utcában de azóta se találkoztam vele.
érdeklődnék, hogy várható-e mostanában ez a tipus?
válaszod előre is megköszönve
tisztelettel: szabó péter

modell.hu
2004-08-21, 11:39
Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy forgalmaztok-e GWS EDP (ducted fan) "hajtóműveket"? A honlapotokokn nem láttam. Továbbá jó lenne a GWS termékekből kiegészítőket is beszerezni (gearbox, HD prop, slope glider kit-ek stb.). Várható ez a közeljövőben?

Köszi!

Szia,

Küld el lszi egy pü-ben, hogy mi az ami pontosan érdekel a GWS termékek közül és én rendelek ide a boltba.

Előre is köszi,

modell.hu

modell.hu
2004-08-21, 11:40
Tisztelt Modell.hu
valamikor a nyáron láttam Nálatok egy piros-fehér ARF gépet. ha jól emlékszem Pc-9 tipusút. azóta többször megfordultam a Lehel utcában de azóta se találkoztam vele.
érdeklődnék, hogy várható-e mostanában ez a tipus?
válaszod előre is megköszönve
tisztelettel: szabó péter

Szia,

Valóban nem volt mostanában, rendeljük ezt a típust.

Üdv.

modell.hu

Fuli
2004-08-25, 21:07
Hello Modell.hu

Érdeklődnék, hogy Graupner Me-323-ast tudtok-e rendelni?
Milyen árban?

Köszi , Fuli

modell.hu
2004-08-26, 20:51
Hello Modell.hu

Érdeklődnék, hogy Graupner Me-323-ast tudtok-e rendelni?
Milyen árban?

Köszi , Fuli

Szia Fuli,

Rendelhető, az ára 38.500 Ft.

üdv.

modell.hu

hangya
2004-08-28, 19:18
Szia Modell.hu,

Küldtem PÜ-t, de még nem kaptam választ. Légyszi, válaszolj(atok)! Előre is köszi!

msatya
2004-09-07, 12:15
Tisztelt modell.hu!

Érdeklődnék, hogy az önök által forgalmazott Falcon típusú elektromos repülőhöz tartalék szárnyat lehet-e venni? Mennyiért?

Üdv.: msatya

revolt
2004-09-07, 21:13
Helló! szeretném megkérdezni, hogy nem e tudtok vas megyébe modellboltokat!?

modell.hu
2004-09-07, 22:10
Tisztelt modell.hu!

Érdeklődnék, hogy az önök által forgalmazott Falcon típusú elektromos repülőhöz tartalék szárnyat lehet-e venni? Mennyiért?

Üdv.: msatya

Tisztelt Cím,

Igen, tartunk tartalék szárnyat a Falcon-hoz, az ára 3.990 Forint.

Üdv.

modell.hu

modell.hu
2004-09-07, 22:20
Helló! szeretném megkérdezni, hogy nem e tudtok vas megyébe modellboltokat!?

Vasútmodellt forgalmaznak Szombathelyen, de RC-t nem igazán tudok a megyében.

üdv.

modell.hu

hg6iqi
2004-09-08, 09:57
Szia modell.hu!

Érdeklődnék, hogy RUNNER szabályzótok van-e jelenleg?

Köszi.

modell.hu
2004-09-08, 22:10
Szia modell.hu!

Érdeklődnék, hogy RUNNER szabályzótok van-e jelenleg?

Köszi.

Szia,

Csak itthon néztem rá a listára és nem tudom fejből a készletet, de úgy emlékszem, hogy van, ha nincs akkor küldök holnap neked egy mail-t.

Üdv.

modell.hu

darázsgroup
2004-09-15, 00:22
Szia Tamás

megérkezett már a Tornado repülős üzemanyag 5L 5% ?

de ha már írok, még nem gratuláltam az új üzlethez, igazán szép, azt gondolom, hogy a idehaza a legszebb.

Látom, hogy még mindig a polcon van a Great Planes Venus ARF készlet. Kedves modellezők, ha ebben a méretben a legjobb F3A gépet akarjátok barátságos áron megkapni, akkor fussatok érte. Aki nem hiszi olvassa el az rcuniverse -en a vásárlói véleményeket. ha késlekedtek karácsonyra elviszem magamnak és azután majd leshetitek, hogy kétszer jobban fogok repülni mint amennyire vezetni tudok, úgyám :wink:

takacsj
2004-09-15, 08:13
Üdv rcmodell.hu.
Érdeklődöm, hogy mikor érkezik a következő E-starter szállítmány.
A múltkoriról lecsúsztam...
A Jumper amit vettem helyette, gyönyörű volt, kár hogy ...platty vót-nincs'.
Majd jövő hónapban pótolom.

TJ

takacsj
2004-09-15, 08:18
Volna mégegy kérdésem:
A schweighofernél láttam MIG 3 vadászt.
Mivel nem igazán akarok kimenni érte, neten pedig nem fogadják el a kártyámat valamiért, szánnék rá kicsit többet is hogy nálatok megrendeljem.
Lehetséges? Így mennyibe kerülne forintban? Régi álmom egy MIG 3 de sehol nem láttam eddig.

TJ

modell.hu
2004-09-15, 10:39
Szia Tamás

megérkezett már a Tornado repülős üzemanyag 5L 5% ?

de ha már írok, még nem gratuláltam az új üzlethez, igazán szép, azt gondolom, hogy a idehaza a legszebb.

Látom, hogy még mindig a polcon van a Great Planes Venus ARF készlet. Kedves modellezők, ha ebben a méretben a legjobb F3A gépet akarjátok barátságos áron megkapni, akkor fussatok érte. Aki nem hiszi olvassa el az rcuniverse -en a vásárlói véleményeket. ha késlekedtek karácsonyra elviszem magamnak és azután majd leshetitek, hogy kétszer jobban fogok repülni mint amennyire vezetni tudok, úgyám :wink:

Szia,

Köszönöm a többiek nevében is.

A fuvarozónk új információja a Tornado érkezésével kapcsolatban, hogy szombat délelőtt. Én már pesszimista vagyok, csak akkor hiszem el neki, ha itt lerakta nálunk.

Üdv.

Tamás

modell.hu
2004-09-15, 10:43
Üdv rcmodell.hu.
Érdeklődöm, hogy mikor érkezik a következő E-starter szállítmány.
A múltkoriról lecsúsztam...
A Jumper amit vettem helyette, gyönyörű volt, kár hogy ...platty vót-nincs'.
Majd jövő hónapban pótolom.

TJ

Szia,

Bocsi, csak az egyik topic-ban azt olvastam, hogy lemondtál róla, ezért nem szóltam a múltkori szállítmánynál.
Van most készleten E-Starter.
A MIG-3 problémás egy kicsit, de "futok egy kört" vele.

Üdv.

Tamás

APPME
2004-09-15, 13:04
TakacsJ-nek:
Üdv!
Tegnap is repültem Mig-3-al. Bazi jóindulatú gép, még én is tudok késben repülni vele.Pokriskin megkönnyezte volna... Itthon kapható, de össze kell rakni. Az enyém 1740mm "wingspannú",
3,7 kg és egy 12ccm-es motra van. Úgy viszi, mint gyöngytyúk a meleg t..nyot.
A szett kb. 55-60ezer lehet, ha érdekel, odairányítalak a készítőhöz.
Szia :D

takacsj
2004-09-15, 13:09
Kérném azt a készítőt.
ARC vagy ARF készültségű?
Egyáltalán miből épül?

TJ

APPME
2004-09-30, 09:48
Szia Takacsj!
Bocs, hogy ilyen hipp-hopp válaszolok, nem jártam erre mostanság.
A készítőt Kövecses Ferencnek hívják - remélem ismerős a név - Nagydorogon lakik.06-75-332-226. A törzs műgyanta, a szárny, csillapító, etc. balsa. Meg tudod nézni a röpülőt az orban.atw.hu-n remélem még a héten a WarbirdsII galériában ...
APPME :oops:

nitro
2004-10-05, 20:50
A lehel úti ületben láttam a monitor mögé a kiszolgáló pultnál be van oda hajigálva egy kicsi kocsi kissebb mint az rs4 micro. Modták már hogy egy mintadarab és nem eladó De nem lehetne mégis megvásárolni valahogy nagyon kéne max 5-6 ezerért. Vagy valaki nem tudja megmondani honnan lehet ilyet szerezni????

modell.hu
2004-10-06, 22:12
A lehel úti ületben láttam a monitor mögé a kiszolgáló pultnál be van oda hajigálva egy kicsi kocsi kissebb mint az rs4 micro. Modták már hogy egy mintadarab és nem eladó De nem lehetne mégis megvásárolni valahogy nagyon kéne max 5-6 ezerért. Vagy valaki nem tudja megmondani honnan lehet ilyet szerezni????

Tudod az a gáz, hogy úgy ragaszkodnak a kollégáim hozzá, mint más a kedveséhez! :lol:

De azért futok egy kört az ügyedben.

üdv.

modell.hu

nitro
2004-10-07, 20:06
Köszi!

pigmanus
2004-10-07, 20:10
Lehet a lehel úti boltotokban 300 as motort és hozzá 1/4 es áttételt kapni?

hangya
2004-10-07, 20:42
Ezek 300-as mocik "majdnem" 1:4-es áttétel, az árlistájukon.

GWS áttétel EPS300C-A 3.75:1 (370 méret) 4 650
GWS áttétel EPS300C-B 4.43:1 (370 méret) 4 650

Tényleg EPS350C motor nem lesz a boltban?

pigmanus
2004-10-07, 21:00
És az hogy 370es méret az azt jelenti hogy olyan motor kell bele?Ja ebben az árban benne van a motor is?

hangya
2004-10-07, 21:08
Igen ez az ár tartalmazza a motort és az áttételt is (ez ugyan az áttétel, ami a GWS park/slowflyereiben van). A motor csak 300-as, aminek a teléjesítményét egy kis "retimeing"-al meg lehet növelni (a 350-es mociknál nincs szükség retiming-ra, és nagyobb teljesítményűeket). Íme egy URL :
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?s=6e0b111dcc8e8662d36b5bb625970a9c&threadid=97414&highlight=retiming

pigmanus
2004-10-07, 21:10
Ok köszi akkor holnap veszek egyet.

nitro
2004-10-21, 21:20
Szeretném kérdezni hogy mikor lessz már 20%-os HPI üzemanyag mert már hétről hétre azt mondják hogy a jövőhéten, de én vartam idáig de mostmár gondoltam reklamálok...
Tehát mikor lessz 20%-os HPI ???

Mert még szeretnék havazás előtt autózni egy kicsit autózni.

Ajánlották a Tornádót de ez eddig még nekem sosem jött be mert nekem minden autómba amibe tornádót használtam nehezen indult nem stabilan járt és könnyen leállt akárhogyan állítottam.
Ja és ha egy hétnél tovább állni hagytam narancssárga lett a szinte citromsárga üzemanyagból.

nitro
2004-10-21, 21:20
Szeretném kérdezni hogy mikor lessz már 20%-os HPI üzemanyag mert már hétről hétre azt mondják hogy a jövőhéten, de én vartam idáig de mostmár gondoltam reklamálok...
Tehát mikor lessz 20%-os HPI ???

Mert még szeretnék havazás előtt autózni egy kicsit autózni.

Ajánlották a Tornádót de ez eddig még nekem sosem jött be mert nekem minden autómba amibe tornádót használtam nehezen indult nem stabilan járt és könnyen leállt akárhogyan állítottam.
Ja és ha egy hétnél tovább állni hagytam narancssárga lett a szinte citromsárga üzemanyagból.

modell.hu
2004-10-21, 21:46
Szia,

Nem tudom ki mondja azt neked, hogy lesz, lszi írd le nekem, hogy számon kérhessem rajta.

A HPI üzemanyagot Amerikából rendeltük egy teszt kedvéért, nem várható már, hogy ebben az évben érkezik!

üdv.

Végh Tamás

modell.hu
2004-10-21, 21:46
Szia,

Nem tudom ki mondja azt neked, hogy lesz, lszi írd le nekem, hogy számon kérhessem rajta.

A HPI üzemanyagot Amerikából rendeltük egy teszt kedvéért, nem várható már, hogy ebben az évben érkezik!

üdv.

Végh Tamás

nitro
2004-10-25, 14:08
Lehel úti boltban az alkalmazottatk kb 1 honapja azt mondták hogy lesz.

nitro
2004-10-25, 14:08
Lehel úti boltban az alkalmazottatk kb 1 honapja azt mondták hogy lesz.

modell.hu
2004-10-25, 14:38
Szia,

szerintem valami félreértés lesz, mi Tornado-t vártunk, HPI-t nem.

Bocsi ha mi tévedtünk, bár senki nem emlékszik rá nálunk, hogy HPI üzemanyagot ígért volna.

Üdv.

Végh Tamás

modell.hu
2004-10-25, 14:38
Szia,

Bocsi ha mi tévedtünk, bár senki nem emlékszik rá nálunk, hogy HPI üzemanyagot ígért volna.

Üdv.

Végh Tamás

modell.hu
2004-10-25, 14:39
Szia,

Üdv.

Végh Tamás

alkatrészeket vártunk, az meg is érkezett, talán innen a félreértés.

modell.hu
2004-10-25, 14:39
Szia,

Üdv.

Végh Tamás

alkatrészeket vártunk, az meg is érkezett, talán innen a félreértés.

nitro
2004-10-26, 18:53
Te mit tudnál ajánlani helyette mert a towerről nem küldenek mo.-ra üzit
tornádót nem rakok bele meg házilag kutyult taknyot sem
Mit tudnál ajánlani a tornádon kívül amit szoktak vinni savage-hoz és nincs rá panasz??

Előre is kössz.

A kisautóért még mindig nem tudtam elmenni pestre de eccer úgy is feljutok...

nitro
2004-10-26, 18:53
Mit tudnál ajánlani a tornádon kívül amit szoktak vinni savage-hoz és nincs rá panasz??

Előre is kössz.

modell.hu
2004-10-26, 21:11
Sajnálom, hogy Te nem vagy elégedett a Tornadoval, mert nem tudok most neked más alternatívát M&H belül.

Mi a saját autóinkban is ezt használjuk.

Sorry,

modell.hu

modell.hu
2004-10-26, 21:11
Sajnálom, hogy Te nem vagy elégedett a Tornadoval, mert nem tudok most neked más alternatívát M&H belül.

Mi a saját autóinkban is ezt használjuk.

Sorry,

modell.hu

Slash
2004-10-27, 14:44

Előre is kössz.

nezd meg a Savage dobozat....Hoppa! mi van rajta? TORNADO gyari uzemanyag kepe.

nem veletlenul. En mar elpancsoltam "nehany kanna" Tornadot a S25 mociban, tobb Savage-ben, es semmi bajuk.

Igy ha Savage-be akarod tankolni, a gyari motorjahoz teljes mertekben tokeletes lesz. 16% nitro fole meg veletlenu se menj.

tapasztalatbol mondom ezeket

udv,

Slash
2004-10-27, 14:44

Előre is kössz.

nezd meg a Savage dobozat....Hoppa! mi van rajta? TORNADO gyari uzemanyag kepe.

nem veletlenul. En mar elpancsoltam "nehany kanna" Tornadot a S25 mociban, tobb Savage-ben, es semmi bajuk.

Igy ha Savage-be akarod tankolni, a gyari motorjahoz teljes mertekben tokeletes lesz. 16% nitro fole meg veletlenu se menj.

tapasztalatbol mondom ezeket

udv,

nitro
2004-10-27, 19:45
Kössz. De még mindig nem értem mitől sárgult meg az üzi és miért lett dögszaga.
Én is megnéztem a gyári papírt és én ott 20 %os HPI-t láttam.
Na mindegy rugalmasnak kell lenni átváltok 16-os tornádóra.

nitro
2004-10-27, 19:45
Kössz. De még mindig nem értem mitől sárgult meg az üzi és miért lett dögszaga.
Én is megnéztem a gyári papírt és én ott 20 %os HPI-t láttam.
Na mindegy rugalmasnak kell lenni átváltok 16-os tornádóra.

nitro
2004-10-27, 19:48
JA :pff: doboz ott télleg ott van a tornádó, de ...

Hagyjuk, Téma lezárva a részemről...

Kössz mindent

nitro
2004-10-27, 19:48
JA :pff: doboz ott télleg ott van a tornádó, de ...

Hagyjuk, Téma lezárva a részemről...

Kössz mindent

end
2004-10-27, 21:42
hali
érdekelne hogy lehet-e szabadon engedély nélkül nitrometánt vásárolni, vagy ha nem akkor a modelboltban metanolal kevertet lehet kapni?
gondolom itt tudja valaki,a választ előre is köszönöm.

end
2004-10-27, 21:42
hali
érdekelne hogy lehet-e szabadon engedély nélkül nitrometánt vásárolni, vagy ha nem akkor a modelboltban metanolal kevertet lehet kapni?
gondolom itt tudja valaki,a választ előre is köszönöm.

mabor
2004-10-27, 21:49
Helló kollléga, Bármelyik modellboltban kapsz keveréket, 1- 5 - 10- 15- vagy más % ban nitromethánnal. Van ahol külön is kaphatsz nitromethánt, de nem olcsó dolog. Vigyázz vele, erősen mérgező!!!

mabor
2004-10-27, 21:49
Helló kollléga, Bármelyik modellboltban kapsz keveréket, 1- 5 - 10- 15- vagy más % ban nitromethánnal. Van ahol külön is kaphatsz nitromethánt, de nem olcsó dolog. Vigyázz vele, erősen mérgező!!!

nitro
2004-10-28, 18:45
Olyan megtörténhet hogy egy olyan tornádot fogok ki amit véletlenül nem jól csináltak meg?
Mert én vettem egy másik 16%-os tornádót amivel tökéletesen megy az autóm akárhogy állítom (persze a megengedett kereteken belül).
Majd megpróbáltam ismét a régi üzit, (ugyanolyan 1 literes 16%-os tornado) és ugyanúgy szarakodott mint régen.
Ja és az új nem sárgult meg.

modell.hu
2004-10-28, 20:54
Olyan megtörténhet hogy egy olyan tornádot fogok ki amit véletlenül nem jól csináltak meg?
Mert én vettem egy másik 16%-os tornádót amivel tökéletesen megy az autóm akárhogy állítom (persze a megengedett kereteken belül).
Majd megpróbáltam ismét a régi üzit, (ugyanolyan 1 literes 16%-os tornado) és ugyanúgy szarakodott mint régen.
Ja és az új nem sárgult meg.

Erre igen kicsi az esély, mivel mikor gyártanak egy típust, igen komoly mennyiségeket gyártanak le, nem egy két kannát.

Nem lehet, hogy nyitva maradt a dobozod és magába szívta az üzemanyagod a levegő páratartalmát?

modell.hu

nitro
2004-10-29, 08:41
Hát nyitva nem hagytam de amikor megvettem és frissen fölbontottam már akkor se stimmelt valami azért reklamáltam én meg aszittem beállítási hiba.
Hát ha olyan kicsi az esély akkor én abba a nagyon kicsi esélyben benne vagyok.
Ja még mindig tartogatom azt az 1 flakon üzit ami megsárgult és már kezd zöldülni meg kutyarötyi szaga van.

Hát így jártam.
EZ van.

end
2004-11-01, 20:52
Van ahol külön is kaphatsz nitromethánt, de nem olcsó dolog. -ez a valami létezik hogy vegyszerbolt?mert tudtommal a nitrometán,nitroetán,-engedélyesek.egy ilyen hasonló fórumon meg azt írták hogy vegyszerboltban is lehet kapni!??

Dodge
2004-11-01, 22:29
Van ahol külön is kaphatsz nitromethánt, de nem olcsó dolog. -ez a valami létezik hogy vegyszerbolt?mert tudtommal a nitrometán,nitroetán,-engedélyesek.egy ilyen hasonló fórumon meg azt írták hogy vegyszerboltban is lehet kapni!??

www.csepp.hu (asszem) ott nézd meg. Árulják kis és nagytételben. De, ha írsz nekik egy levelet akkor ajánlanak egy boltot ahol megkapod 5l-es kiszerelésben a cuccot.

Üdv: Dodge

darázsgroup
2004-11-05, 15:19
Örömmel láttam, hogy az oldalatokon immáron elolvasható a Tornado üzemanyagok összetétele. Láttam, hogy a típusok listája is kicsit megváltozott. Korábban volt 10%-os 5L-es 2/4 yütemű repülős Tornado a listában, de ezt most nem látom benne. Négyütemű repülőmotorba (Saito) inkább a 10%-os Coolpowert vagy a 10%-os Tornado heli üzemanyagot javasolnád? A Coolpower valamivel drágább mint a Tornado, a gyakorlatban is érezhetően jobb, vagy ez inkább csak hitéleti kérdés?

modell.hu
2004-11-05, 17:03
Szia,

A 10% 5 literes repülős Tornado véletlenül került le a honlapról, van jelenleg is 5.490 Forint.

Cool Power-ből 15% 4 ütemű üzemanyagunk van azt kimondottan a 4 ütemű motorokhoz javasolja a gyártó, ára 5990 Ft / 3,78 liter.

Üdv.

Tamás

pigmanus
2004-11-18, 17:50
Hello!
Lehet nálatok kapni GWS impellereket ? Ha igen mennyi az áruk?

modell.hu
2004-11-18, 18:13
Hello!
Lehet nálatok kapni GWS impellereket ? Ha igen mennyi az áruk?

Szia!

Az alábbi árakon tudjuk beszerezni az általad kért impellereket:

GWS EDF40 DUCTED FAN UNIT 4350,-
GWS EDF50 DUCTED FAN UNIT 4490,-
GWS EDF55 DUCTED FAN UNIT 4890,-
GWS EDF75 DUCTED FAN UNIT 5450,-

üdv.

modell.hu

pigmanus
2004-11-18, 18:16
Köszi szépen és gondolom motor is van hozzá.

modell.hu
2004-11-18, 21:25
Igen, beleszorítjuk az árba. :D

üdv.

modell.hu

pigmanus
2004-11-27, 22:05
Hello és wemotec mini fan impellert betudtok hozni ? Ha igen mennyi az ára? Előre is köszi. Ja és bocs a sok kérdésért csak nem tudom milyen impellert rakjak a gépembe :)

modell.hu
2004-11-29, 17:38
Hello és wemotec mini fan impellert betudtok hozni ? Ha igen mennyi az ára? Előre is köszi. Ja és bocs a sok kérdésért csak nem tudom milyen impellert rakjak a gépembe :)

Szia,

WeMoTec-től egy Midi Fan 001-5 impellerünk van 13.990 Forintért.

A GWS impellerek szerintem érkeznek hamarosan.

Üdv.

modell.hu

burkus
2004-11-29, 23:58
Sziasztok !

Észrevételem lenne a bluebird v-vel kapcsolatban.
A leírásban,képen, weben sehol nincsen nyoma a wingtipeknek.Tulajdonképpen azt sem tudja az ember mik azok az eloxált aluminium vackok. Nem hozzáértő azt hiszi, valami fölösleges van a pakkban. A wingtip nélkül elég vacakul viselkedik a madár. Csak fél év után jöttem rá mire való. Hál' istennek nem zúztam be. Sokkal több örömöt nyújtott volna ha tudok róla már az elején. El is akartam adni. Megjegyzem igen sokan meghirdették a madarukat.
Jobbulást.
Burkus

nitro
2004-12-12, 11:16
Bocsi meg tudnátok mondani mi az az impeller?
mert már sokat hallottam róla de még mindig nem tudom mi az pontosan.

DiamantTomi
2004-12-12, 11:25
pl jeteknél nem kívül van a propeller hanem egy csőben na ez az impeller (külön topicot is kapott) :D
üdv

nitro
2004-12-12, 12:39
És ez nem eredményez semmi féle taljesítmény növekedést/csökkenést
Ja és hogy hogy ilyen olcsó motorral együtt?

Az alábbi árakon tudjuk beszerezni az általad kért impellereket:

GWS EDF40 DUCTED FAN UNIT 4350,-
GWS EDF50 DUCTED FAN UNIT 4490,-
GWS EDF55 DUCTED FAN UNIT 4890,-
GWS EDF75 DUCTED FAN UNIT 5450,-

üdv.

modell.hu

DiamantTomi
2004-12-12, 12:42
gondolom mert kínában olcsóbb legyártani.én pl nem szeretnék többet fizetni érte :D

Marlboro man
2004-12-12, 13:53
És ez nem eredményez semmi féle taljesítmény növekedést/csökkenést
Ja és hogy hogy ilyen olcsó motorral együtt?

Hello,

valójában jobb a hatásfoka az egyszerű propellerénél, mivel a csőben forgó lapátok szélén nem jön létre örvény, szemben a szabadon pörgő propellerrel. Egy hátráltató körülmény mégis van: a motor szintén a csőben helyezkedik el (a lapátok mögött), ez viszont lerontja az impeller teljesítményét. Ha végtelenül kicsi motorokat tudnának gyártani, vagy a motor az impelleren kívül elhelyezhető lenne (bonyolult mechanika), akkor sokkal jobb lenne az egyszerű propelleres hajtásnál.

Az impelleres modell esetében még az szembetűnő egy propellereshez képest, hogy sokkal lomhábban gyorsul a modell. Az impelleres modelleket általában nem szokták kézből eldobva indítani, hanem mindig megfuttatják a földön felszállás előtt. Elektromos impellerek ügyében javaslom Mormota kiváló hozzászólásait az elektromos és impelleres topicokban.

A GWS (és egyéb) kicsi impellerek ára azért olcsó, mert egy egyszerű műanyag szerkezetről van szó elektromos motorokhoz.
Robbanómotorokhoz is van impeller, ezeknek magasabb az ára.

Üdv,
Mm

nitro
2004-12-12, 16:18
kössz az infókat sokat segítettek. mármint megérteni ezt az egészet.

FushiMishi
2004-12-12, 16:45
Marlboro:

én úgy tudom hogy az impellereknek nagyságrendekkel rosszabb a hatásfoka, mert a szükséges tolóerő eléréséhez jobban meg kell pörgetni a pici propcsit, a propcsiknak viszont alacsony fordulaton jobb a hatásfokuk. Rosszul tudnám?

Üdv: Fushi

norbi868
2004-12-19, 20:05
Szia modell.hu.

Érdeklődnék hogy lehet-e kapni nálatok duratrax evader bx(elektromos buggy)-hez alkatrészt vagy ha nincs tudtok hozzá szerezni?
Érdekelne pl grafit vagy sima első hátsó lengőkar mennyibe kerül?
Előre is köszönöm.

Üdv: Norbi

fuhur
2004-12-22, 15:40
Kedves Modell & Hobby,

Nagyon köszönöm azt a sok türelmet és segítséget, amit ebben az évben is kaptam tőletek! Legyen Boldog Karácsonyotok és pihenjétek ki magatokat, hogy jövőre ugyanekkora türelemmel szolgálhassatok ki minket!

Fuhur

modell.hu
2004-12-22, 16:41
Szia modell.hu.

Érdeklődnék hogy lehet-e kapni nálatok duratrax evader bx(elektromos buggy)-hez alkatrészt vagy ha nincs tudtok hozzá szerezni?
Érdekelne pl grafit vagy sima első hátsó lengőkar mennyibe kerül?
Előre is köszönöm.

Szia,

Bocsi, teljesen megfeledkeztem a kérdésedről.

Mi nem forgalmazzuk/forgalmaztuk az Evander-t, ha ki tudsz segíteni a cikkszámokkal, akkor utána nézek az áraknak.

üdv.

modell.hu

modell.hu
2004-12-22, 16:43
Kedves Modell & Hobby,

Nagyon köszönöm azt a sok türelmet és segítséget, amit ebben az évben is kaptam tőletek! Legyen Boldog Karácsonyotok és pihenjétek ki magatokat, hogy jövőre ugyanekkora türelemmel szolgálhassatok ki minket!

Fuhur

Köszönjük szépen, neked is Boldog Karácsonyt.

üdv.

modell.hu

dannyboy
2004-12-22, 16:51
Marlboro:

én úgy tudom hogy az impellereknek nagyságrendekkel rosszabb a hatásfoka, mert a szükséges tolóerő eléréséhez jobban meg kell pörgetni a pici propcsit, a propcsiknak viszont alacsony fordulaton jobb a hatásfokuk. Rosszul tudnám?

Üdv: Fushi

Nem , ez valóban így van.

A kis átmérö+nagy fordulat rosszabb hatásfokú, mint nagy átmérö+kis fordulat (nagy nyomaték cserébe). Viszont az ilyen gépek általában gyorsak, és ehhez nagy légsebesség nem pedig a nagy megmozgatott légmennyiség kell.

Tehát hiába rax pl a MicroJetre egy Axi motort 10*5ös propival, nem fog repülni. Sima 400assal+Günther 5*4,5ttel viszont mint a szélvész. Ki akaro próbálni impellerrel is :)

norbi868
2004-12-22, 20:35
Na szia ezek érdekelnének árral illetve az is hogy mennyi idő a beszerzésük

DTXC8034 C-hub grafit

DTXC9562 Lengőkar első grafit

DTXC0022 Maga a buggy motorral szabályzóval de ha ezek nélkül be tudnátok szerezni az lenne a legjobb.

modell.hu
2004-12-22, 22:09
Szia Norbi!

Az alkatrészek árai 1950 Ft.

Az buggy-val bajban vagyok, arra nem tudok jó árat adni.

Az ünnepek és a jövő év elejépn lévő leltárok miatt az alkatrészek csak január 20-a körül érkeznének meg.

üdv.

modell.hu

norbi868
2004-12-22, 23:46
Az nem rossz ár ha ennyiért beszerzitek. A buggy ára azért lenne fontos mert valószinű veszek egyet vagy nálatok vagy más úton de mindenképp.
Köszi.

DiamantTomi
2004-12-22, 23:54
A kis átmérö+nagy fordulat rosszabb hatásfokú, mint nagy átmérö+kis fordulat (nagy nyomaték cserébe). Viszont az ilyen gépek általában gyorsak, és ehhez nagy légsebesség nem pedig a nagy megmozgatott légmennyiség kell.

ezt nem értem (technikai dolog bocs az offért) a 2 nem függ össze? (a pici gyors légcsavar ua. levegőt mozgat mint a nagy lassú elméletileg)
hogy van ez? :roll:

mmormota
2004-12-23, 03:29
ezt nem értem (technikai dolog bocs az offért) a 2 nem függ össze? (a pici gyors légcsavar ua. levegőt mozgat mint a nagy lassú elméletileg)
hogy van ez? :roll:

Tegyük fel, hogy adott statikus húzóerő a cél, és ugyanolyan légcsavart használunk, csak nagyobbat vagy kisebbet.
A nagy, lassan forgó légcsavar ezt úgy oldja meg, hogy a megmozgatott levegő áramlási sebessége alacsony lesz.
A kis, gyorsan forgó légcsavar ehhez képest sokkal nagyobb sebességre gyorsítja a levegőt, hogy elérje az adott húzóerőt.

Nagyon durva kalkuláció: a légcsavarkör felülete szorozva az előállított nyomáskülönbséggel a húzóerő. A nyomáskülönbség szorozva a felülettel szorozva a légsebességgel a szükséges teljesítmény.
Vagyis húzóerő szorozva légsebességgel a szükséges teljesítmény.
Látható, hogy adott húzóerőt kisebb légsebességgel megvalósítva kevesebb teljesítmény kell.

Két dolgot kell még feltétlenül figyelembe venni:
ahogy a gép sebessége közelíti a légcsavar által előállított légsebességet, úgy csökken a húzóerő, kb. ott válik nullává, ahol ezek egyenlőek. Tehát minél gyorsabban repülő gépet akarunk, annál nagyobb "pitch speed" szüksége. (emelkedés szorozva fordulatszám). Kb. ahogy a dugóhúzó megy a dugóban... :lol:

A légcsavar emelkedése nem lehet akármekkora, mert leromlik a hatásfok. (ha túl kicsi, a sima körbehajtásra fordított energia válik túl naggyá, ha túl nagy, leszakad az áramlás) A gyakorlatban az átmérő 25...100% között szokás megválasztani az emelkedést.

dannyboy
2004-12-23, 10:00
Kedves Modell&Hobby,

akad nálatok 600as motorhoz, 5mm belsö furatos légcsavar 9x5 ill 9x6 méretben? Nem GWS ARC stb slowfly, hanem rendes.

modell.hu
2004-12-23, 18:11
Na szia ezek érdekelnének árral illetve az is hogy mennyi idő a beszerzésük

DTXC8034 C-hub grafit

DTXC9562 Lengőkar első grafit

DTXC0022 Maga a buggy motorral szabályzóval de ha ezek nélkül be tudnátok szerezni az lenne a legjobb.

Szia,

31990 Forint a buggy, de nincs jelenleg készleten a beszállítónknál.

Üdv.

modell.hu

modell.hu
2004-12-23, 18:14
Kedves Modell&Hobby,

akad nálatok 600as motorhoz, 5mm belsö furatos légcsavar 9x5 ill 9x6 méretben? Nem GWS ARC stb slowfly, hanem rendes.

Szia,

Sajnos a furat belső átmérője 6 mm ebben a méretben.

Üdv.

modell.hu

dannyboy
2004-12-23, 18:26
Kedves Modell&Hobby,

Szia,

Üdv.

modell.hu

Akkor kellene hozzá kónuszos (ha nincs akkor esetleg hernyócsavaros) 3,17es tengelyhez.

Árakat és típust írnál lécci?

köszi üdv és Bódog Karácsonyt!

norbi868
2004-12-26, 12:42
Modell.hu

Még az érdekelne hogy láttam az oldalatokon az akkutöltőkön belül egy 12V 8A-es tápegységet de az ára nincs odairva. Mondd már meg légyszives mennyibe kerül.

Köszönöm.

modell.hu
2004-12-26, 12:48
Modell.hu

Még az érdekelne hogy láttam az oldalatokon az akkutöltőkön belül egy 12V 8A-es tápegységet de az ára nincs odairva. Mondd már meg légyszives mennyibe kerül.

Köszönöm.

Várj kérlek hétfőig és megnézem neked.

üdv.

modell.hu

modell.hu
2004-12-27, 16:43
Kedves Modell&Hobby,

Szia,

Üdv.

modell.hu

Akkor kellene hozzá kónuszos (ha nincs akkor esetleg hernyócsavaros) 3,17es tengelyhez.

Árakat és típust írnál lécci?

köszi üdv és Bódog Karácsonyt!

Szia!

Hernyócsavaros van 1450 Forintért.

Üdv.

modell.hu

modell.hu
2004-12-27, 16:45
Modell.hu

Köszönöm.

Szia!

18.190 Forint.

Üdv.

modell.hu

modell.hu
2004-12-30, 11:33
Kedves Vásárlóink!

Cégünk budapesti üzletei leltározás miatt az alábbi időpontokban lesznek zárva:

Lehel utca: 2004.12.31-től 2005.01.09-ig
Lurdy-Ház: 2005.01.04-től 2005.01.05-ig
EuroCenter: 2005.01.03.

Szeretnénk megköszönni 2004 évi együttműködéseteket és Eredményekben Gazdag Boldog Új Évet kívánni nektek 2005-re.

Üdv.

Modell & Hobby kollektívája

kácsor kornél
2004-12-31, 12:45
Boldog új évet kívánok a modell és hobbi összes dolgozójának!

trisi
2005-01-04, 14:12
41 MHz-es Futaba 6EXA adómhoz szeretnék egy új vevőt venni (136F).

- lehetséges a 40 MHz-es vevőben csak kristálycserével megoldani hogy működjön? ( kicsit drágállom a 41 MHz-es vevőt ha csak a kvarc más a 40-eshez képest.)

- más vevővel mennyire tud együttműködni? Pl: Rex 7-es?
- létezik hogy ezen adó-vevő páros földközelben 3-400 méteres hatósugárral rendelkezik?

Mennyi nálatok a 41 megás vevő?

Bigman
2005-01-05, 19:58
Hello

Az lenne a kérdésem, hogy MC12-es távhoz árultok-e bővítő tartozékokat?
Kapcsolókra (4160, 4160.1, 4160.2, 4160.3, 4160.22, 4171)
Forgatógomb mudulra (4170)
Fedőlapra (4146.2)
és tanuló molulra (3290.10) lennék kíváncsi elsősorban.

Köszönettel Bigman

modell.hu
2005-01-06, 15:57
Hello

Az lenne a kérdésem, hogy MC12-es távhoz árultok-e bővítő tartozékokat?
Kapcsolókra (4160, 4160.1, 4160.2, 4160.3, 4160.22, 4171)
Forgatógomb mudulra (4170)
Fedőlapra (4146.2)
és tanuló molulra (3290.10) lennék kíváncsi elsősorban.

Köszönettel Bigman

Szia!

Az következő termékek vannak raktáron: 4160, 4160.1, 4160.2, 4160.3

A többi rendelés alapján lehetséges.

Üdv.

modell.hu

Bigman
2005-01-06, 18:37
Szia!

A többi rendelés alapján lehetséges.

Üdv.

modell.hu

Ezekre tudsz nekem árakat mondani
és esetleg a tanuló molulra (3290.10)

Köszönettel Bigman

modell.hu
2005-01-08, 00:04
Ezekre tudsz nekem árakat mondani
és esetleg a tanuló molulra (3290.10)

Köszönettel Bigman

Szia,

A tanuló modul ára: 5590 Forint.

Üdv.

modell.hu

Professzor
2005-01-11, 18:00
A pénztáros hölgyrol is lehet kérdéseket feltenni? :-))))
Olyan szepen mosolyog rám, amikor vásárlok nálatok :-)

Bigman
2005-01-11, 18:12

Ezekre is tudsz nekem árakat mondani: 4160, 4160.1, 4160.2, 4160.3
Forgatógomb mudul (4170)

Köszönettel Bigman

thenin
2005-01-11, 21:15
Sziasztok!érdeklődni szeretnék hogy válaltok -e kocsiba motor beszerelést?tamiyába HPI 12 R SS mocit?irjatok püt létci
kösz:péter

modell.hu
2005-01-12, 18:28

Ezekre is tudsz nekem árakat mondani: 4160, 4160.1, 4160.2, 4160.3
Forgatógomb mudul (4170)

Köszönettel Bigman

Szia!

4160 4.990,-Ft
4160.1 5.590,-Ft
4160.2 4.790,-Ft
4160.3 9.900,-Ft
4170 4.490,-Ft

Üdv:

Rudolf Antal

thenin
2005-01-12, 18:32
Sziasztok!elválalltok tamiya xb-gbe hpi 12 r ss moci beszerelését létci irj!

modell.hu
2005-01-12, 20:19
Sziasztok!elválalltok tamiya xb-gbe hpi 12 r ss moci beszerelését létci irj!

Szia!

Nem szoktunk szerelést vállalni.
Ha be jössz az autóval meg a motorral az üzletbe, megpróbálok segíteni, de álltalában elég sokan vannak nálunk és így nem szokott időm lenni az ilyesmire.

Rudolf Antal

Bigman
2005-01-12, 22:39
Köszönöm a segítséget

kbt
2005-01-16, 19:02
Hello!

Szeretnék kérdezni pár dolgot: Az álltalatok forgalmazot "GWSNaro","GWS standard","GWS Dreamstarter" négycsatis rádiok miben külömböznek egymástol? A rádiokhoz tartozik szervó, és milyen tipusu szervo csatlakozó kell hozzá?
Valamint keresek 40mhz -es fm-es kristály párt forgalmaztok esetleg ilyet?
köszi:
kbt

greso
2005-01-16, 19:52
Hello!

Szeretném megkérdezni, hogy RF G3 csak a program kapható-e és ha nem akkor azok akik a G2-őt megvették azoknak is meg kell e venni a teljes G3-at (ugyanis akkor lessz két InterLink Controller-em feleslegesen).

Köszi.

gcs
2005-01-17, 09:14
"GWSNaro","GWS standard","GWS Dreamstarter" négycsatis rádiok miben külömböznek egymástol?

Szia!

Ilyet már én is kérdeztem régebben M&H-tól, csak most nem találom a választ.
A lényeg:
Ugyanaz a rádió: GWS Dreamstarter (nem Dreamstarter II !), csak a hozzáadott dolgokban különbözik a 3 szett.
GWS standard: rádió + (gondolom)Pico kvarcpár
GWS Naro: rádió + Naro kvarcpár
GWS Dreamstarter: rádió + (gondolom)Naro adókvarc + adóakku
szervó nincs a csomagban

modell.hu
2005-01-17, 23:03
[quote="greso"]Hello!

Szeretném megkérdezni, hogy RF G3 csak a program kapható-e és ha nem akkor azok akik a G2-őt megvették azoknak is meg kell e venni a teljes G3-at (ugyanis akkor lessz két Inter]

Szia,

A G3 már kapható, az ára 49.990 Forint. Egyenlőre nem szerepel upgrade a G2-ről, de lehet, hogy a későbbiekben ez is megjelenik.

Üdv.

modell.hu

modell.hu
2005-01-17, 23:09
Hello!

Szeretnék kérdezni pár dolgot: Az álltalatok forgalmazot "GWSNaro","GWS standard","GWS Dreamstarter" négycsatis rádiok miben külömböznek egymástol? A rádiokhoz tartozik szervó, és milyen tipusu szervo csatlakozó kell hozzá?
Valamint keresek 40mhz -es fm-es kristály párt forgalmaztok esetleg ilyet?
köszi:
kbt

Szia kbt.

GWS standatd: adó + adóquarz + standard méretű vevőquarz
GWS naro : adó + adóquarz + naro méretű vevőquarz
Dreamstarter : adó + adóakku + adó quarz + standard méretű vevőquarz.

Forgalmazunk FM 40-s kristálypárt Futaba és Graupner gyártmányban.

üdv.

modell.hu

u.i. GCs köszi a segítséget.

LegaS
2005-01-18, 14:42
Üdv Modell&Hobby

Azt szeretném megkérdezném, hogy mennyibe kerül egy Mugen MSX-3 mindennel együtt, menetkészen? Én még kezdő vagyok és szeretném tudni hogy ezzel az autóval érdemes elkezdeni ezt a hobbit? Melyik a jobb a HPI RS4 vagy ez az autó? Milyen tapasztalatok vannak MSX-mal? Jó autó?

Előre is köszi az információkat.

james
2005-01-18, 15:37
Szia M&H!

Sikerült szert tennem egy MC-15-ös rádióra, de nincs hozzá magyar használati utmutatás, ami azért problémás, mert a német tudásom... hagy némi kívánnivalót!
Úgy tudom, nektek van?!
Ha lehetséges, szeretnék kérni egy pld.-t, természetesen megfizetem.
Előre is köszi: James ( Jánvári László)

modell.hu
2005-01-18, 16:13
Szia M&H!

Sikerült szert tennem egy MC-15-ös rádióra, de nincs hozzá magyar használati utmutatás, ami azért problémás, mert a német tudásom... hagy némi kívánnivalót!
Úgy tudom, nektek van?!
Ha lehetséges, szeretnék kérni egy pld.-t, természetesen megfizetem.
Előre is köszi: James ( Jánvári László)

Szia,

Mi az MC-15 távirányítót nem forgalmazzuk, így használatit sem készíttettünk hozzá.

Üdv.

modell.hu

modell.hu
2005-01-18, 16:22
Üdv Modell&Hobby

Azt szeretném megkérdezném, hogy mennyibe kerül egy Mugen MSX-3 mindennel együtt, menetkészen? Én még kezdő vagyok és szeretném tudni hogy ezzel az autóval érdemes elkezdeni ezt a hobbit? Melyik a jobb a HPI RS4 vagy ez az autó? Milyen tapasztalatok vannak MSX-mal? Jó autó?

Előre is köszi az információkat.

Szia,

Az MSX-3 kompletten 90-95 ezer Forint körül van, természetesen a hozzáadott termékektől függően ez változhat.

Nehéz megmondani melyik a jobb, a Mugen vagy a HPI, kinek a pap, kinek a papné. Itt érdemes megnézned mindkettőt és ezután dönteni.

A tapasztalatok jók az MSX3-al, starpabíró, jó kis kezdő autó.

üdv.

modell.hu

u.i. a HPI Nitro3-t most meg tudod venni egy akció keretében Futaba 2PL irányítóval 79.990 Forintért. Ez is egy lehetőség.

LegaS
2005-01-18, 17:19
Alkatrészek szempontjából melyik a jobban tuningolható, és melyikhez lehet jobban alkatrészt kapni?

Egy alap MSX-3 vagy egy HPI Nitro, ez az akciós csomag a jobb(gyorsaság, strapabíróság) 95 ezerért mit kapok az alap MSX-3-hoz?
És az milyen komolyságú. Vegyük ellenfélnek a HPI-t mert ez a kettő között vacilálok. :oops:

LegaS
2005-01-18, 17:21
Alkatrészek szempontjából melyik a jobban tuningolható, és melyikhez lehet jobban alkatrészt kapni?

Egy alap MSX-3 vagy egy HPI Nitro, ez az akciós csomag a jobb(gyorsaság, strapabíróság) 95 ezerért mit kapok az alap MSX-3-hoz?
És az milyen komolyságú. Vegyük ellenfélnek a HPI-t mert ez a kettő között vacilálok. :oops:

modell.hu
2005-01-18, 17:51

- mindkettő tuningolható, HPI-ből többet adtunk el.
- neked kell eldöntened melyik tetszik jobban, kb. azonos minőség.
- Távirányító, üzemanyag, izzító készlet ugyan az mindkét esetben / csak a Nitro3 és a 2PL van a 79.990 Forintos csomagban, a többit neked kell megvenned /

üdv.

modell.hu

LegaS
2005-01-19, 16:30
Hello!

Még azt szeretném kérdezni, hogy melyik autó megy gyorsabban és milyen motorok vannak bennük?
Egyébként a Futaba 2PL táv mennyibe kerül?

Ha mondjuk vennék egy MSX-3-mat akkor kéne táv, kaszni, üzemanyag, izzító, akkuk, meg ahhoz töltő, ugye?
Ezek külön-külön mennyiek lennének?

Köszi :D

formosa
2005-01-19, 18:37
Hi modell.hu

Van nektek most a boltban futaba skysort?

modell.hu
2005-01-20, 17:48
Hello!

Még azt szeretném kérdezni, hogy melyik autó megy gyorsabban és milyen motorok vannak bennük?
Egyébként a Futaba 2PL táv mennyibe kerül?

Ha mondjuk vennék egy MSX-3-mat akkor kéne táv, kaszni, üzemanyag, izzító, akkuk, meg ahhoz töltő, ugye?
Ezek külön-külön mennyiek lennének?

Köszi :D

Az árak a következők:

2PL 20.990,-
kaszni 6.990,-
ü.a 4.790-től
izzitók. 3.990-től
akku 950-től
töltő multi 4990,-

üdv.

modell.hu

LegaS
2005-01-22, 14:36
Hello!

Eldöntöttem HPI Nitro 3-mat veszek. :P Meddig áll ez a 79900 ft-os ajánlat, ill. van még belőle? Ha akkor alkatrész lesz még hozzá?

Köszi

LegaS
2005-01-24, 15:42
Szia!

Tudnál segíteni nekem? Ha igen akkor légyszíves írj vissza. Sokat segítenél.

Kösz

Flymen
2005-01-24, 21:40
Hi Modell Hobbi, szia Tamás!

A kérdésem az, hogy a Hobbico MKII töltő, amit nálatok vásároltam, tudja-e a LI-PO aksikat tölteni?
A magyar nyelvű leírásban csak a LI-ION van feltüntetve, és külön ki van emelve, hogy más fajtájút ne töltsünk vele!
Ismerőseim állítják, hogy lehet vele LI-PO-t tölteni, de nem alarok 10 ezerért petárdázni... :D

Üdv:

modell.hu
2005-01-24, 22:42
Hello!

Eldöntöttem HPI Nitro 3-mat veszek. :P Meddig áll ez a 79900 ft-os ajánlat, ill. van még belőle? Ha akkor alkatrész lesz még hozzá?

Köszi

Szia,

Igen van még néhány autó az akciós ajánlatból, az alkatrészek természetesen lesznek továbbra is.

Üdv.

modell.hu

modell.hu
2005-01-24, 22:48
Hi Modell Hobbi, szia Tamás!

A kérdésem az, hogy a Hobbico MKII töltő, amit nálatok vásároltam, tudja-e a LI-PO aksikat tölteni?
A magyar nyelvű leírásban csak a LI-ION van feltüntetve, és külön ki van emelve, hogy más fajtájút ne töltsünk vele!
Ismerőseim állítják, hogy lehet vele LI-PO-t tölteni, de nem alarok 10 ezerért petárdázni... :D

Üdv:

Szia,

Használhatod Li-Poly cellákhoz, a kereskedő oldalon a következőt találtam:

****The Manual and Box is Wrong. This Will Charge Lithium-Polymer batteries****

FEATURES: Super Easy to use, and comes with many safety features.
Simple push button start-up.
Peak Detection charging for NiCd or NiMH packs.
Visual and audible error messages that indicate reverse polarity and
poor output connections.
Time-out charge termination and fused current overload protection.
Can be mounted on a field box, or used as a stand-alone unit.
Charges 1 to 3 cell Li-ion or Li-po (Lithium-Polymer) park flyer
batteries.
Charges 1-8 cell NiCd or NiMH radio batteries.

Üdv.

modell.hu

rc7
2005-01-25, 00:39
Bocs a beleszólásért. A LiIon töltés 4.1 V-ig tart, a LiPo 4.2V-ig. ==>Ami jó LiIon-hoz, az jó LiPo-hoz is.

gcs
2005-01-25, 10:15
Szia modell.hu!

Érdeklődnék, van-e nektek a következő légcsavarokból:

6x3
6x4
7x3

Márka mindegy, lényeg hogy robbanóshoz jó legyen, 15-20.000 fordulathoz.

köszi:Csaba

modell.hu
2005-01-25, 10:50
Szia modell.hu!

Érdeklődnék, van-e nektek a következő légcsavarokból:

6x3
6x4
7x3

Márka mindegy, lényeg hogy robbanóshoz jó legyen, 15-20.000 fordulathoz.

Szia!

3-as emelkedésű nincs nekünk ilyen kis méretben, 6*4-s van 395 Forintért
kétféle keménységben.

Küldjek valamilyet a nyíregyházi boltba?

Üdv.

modell.hu

gcs
2005-01-25, 11:08
Köszi szépen, egyenlőre még csak érdeklődöm, remélem minnél előbb aktuális lesz és akkor majd szólni fogok.
Ha nagyon kéne az a 7x3, nem tudnátok esetleg szerezni? Nem lenne sürgős a dolog és egyenlőre még csak érdeklődés.

modell.hu
2005-01-25, 11:52
Köszi szépen, egyenlőre még csak érdeklődöm, remélem minnél előbb aktuális lesz és akkor majd szólni fogok.
Ha nagyon kéne az a 7x3, nem tudnátok esetleg szerezni? Nem lenne sürgős a dolog és egyenlőre még csak érdeklődés.

Rendelek 7*3-s méretet APC-ből.

Üdv.

modell.hu

gcs
2005-01-25, 13:18
http://www.tar.hu/gerakcs/_meghajlas.gif

üdv:Csaba