PDA

Teljes verzió megtekintése : Re:II. Nagykőrös DLG kupa - 2010.07.25

wyncee
2009-01-06, 23:34
Sziasztok,

Idén szeretnénk F3K kategóriában (DLG) versenyt rendezni, ha jól tudom elsőként az országban.

Egyenlőre csak körvonalazódik a hivatalos versenykiírás.

Ami biztos:

Az időpont kiválasztása július 25.-re esett, ami a jelenlegi versenynaptár szerint nem ütközik semmilyen népszerűbb kategória versenyével.
A verseny Nagykőrösön lesz rendezve, ami szerintem mivel az ország közepében van, nagyszerű lehetőség azoknak is akik nem szeretnek sokat utazni.
A pontos helyszín még nem áll rendelkezésre, mert szeretnénk minden szempontból ideális helyszínt találni a verseny számára (kaja, terület, stb.). Ha meglesz akkor természetesen ez is közzé lesz téve.
A versenyt a nemzetközi F3K szabályzat szerint fogjuk rendezni.
Ezt megtalálhatjátok a következő címen magyarul is hamarossan: nkmk.uw.hu (http://nkmk.uw.hu)
A választott versenyszám az 5.K.11.6.-os pontban található J feladat lesz, tehát erre tessék készülni.
A nevezési díj 2000 Ft lesz, ami magába fogja foglalni az étkezést.
Tervünk, hogy az első három helyezett nem csak kupával lenne értékelve, hanem tárgyi nyereményekkel is, ehhez szeretnénk szponzorokra találni.

Itt a fórumon már találkoztam sok DLG-vel kapcsolatos topikkal tehát gép van. Már csak vállalkozó szellemű modellezőkre várunk akik szeretnének eljönni egy kis megméretetésre.

A hivatalos versenykiírás meglesz hamarossan.
Július végéig még idő is van építeni, vagy beszerezni DLG-t.

Jó lenne ha elindulna valami, hiszen ez a kategória nem igényel méregdrága felszerelést, nagy repteret, stb. Persze ezt is lehet a csillagos égig fokozni, de nem ez a cél.

Ha kérdésetek van akkor ne kíméljetek, tegyétek fel itt vagy a PÜ-ben, vagy telefonon amit az aláírásomban találhattok meg.

Üdv,
Vince

Graphx-34
2009-01-08, 23:14
Sziasztok!

Ha lessz verseny, Níregyházáról 3-4 indulóval számolhattok.
Kis hazánkban, csak sikerül egy-egy új kategóriát meghonosítani.
Sok sikert hozzá.

UI:
A DLG tulajdonosokból hátha előbuggyan a versenyszellem és a megmérettetés szele megcsiklandozza a tenyerüket. :D :D

wyncee
2009-01-09, 19:30
Szia,

Verseny biztos lesz, maximum nem leszünk annyian. Nálunk van 3 DLG, tehát lehet rendezni, de persze az lenne a tuti, hogy ha minél többen lennénk. veletek együtt már 6-7-en lennénk, illetve az eddigi visszajelzések alapján 1 fő jönne Kiskunfélegyházáról, 1 Pestről (ugye Smash?;)) valamint 1 Szentkirályról is.

Ez már közelít a 10-hez, és még csak 5 napja van fent az infó :D

A versenyszabályzat már fent van a következő címen lefordítva:nkmk.uw.hu (http://nkmk.uw.hu)

Imó
2009-01-09, 21:13
Sziasztok Szervezők! Tetszik a verseny ötlete,annyit azonban szeretnék megjegyezni,hogy HLG verseny már volt kishazánkban talán 2000-ben,vagy1999-ben Kazincbarcikán.Pontosabb infóval Görög Gyuri tudna szolgálni,hiszen ezt ő nyerte meg saját tervezésű gépével.

mullerke77
2009-01-09, 21:39
Üdv örülk az ötletnek!Végre hátha nektek sikerül!Valami verseny szabályzattal nemtudnátok szolgálni hogy mire kellene gyurnunk?
Tuti lenne egy magyar mert az angol tudásom hagy kivánnivalot!
Mullerke nyiregyházárol!Bocsi megtaláltam!

wyncee
2009-01-09, 21:39
Szia Imó,

Hát akkor legfeljebb nem ez lesz az első hanem az x.-edik.
De lesz, és ez a lényeg.
Reméljük Rád is számíthatunk.

wyncee
2009-01-09, 21:50
Mullerke77

Az origi angol szabályzatot lefordítottuk magyarra és megtalálhatod a klubbom oldalán: nkmk.uw.hu (http://nkmk.uw.hu)
Egyébként előre láthatólag a J feladat lesz repülve tehát erre kell gyúrni (szigorúan DLGvel ;D)

gothic123
2009-01-10, 11:07
Sziasztok!Én is szívesen elmennék ha addigra nem is lesz gépem akkor csak nézőnek!Csak az utazással van baj!Esetleg valaki Szegedről nem megy aki engem is el tudna vinni? Vagy tud valaki valamilyen buszt ami oda megy?

wyncee
2009-01-10, 14:28
Addig még van egy fél év, simán lehet építeni egy DLG-t.
Az utazásban sajnos egyenlőre csak annyit tudok segíteni, hogy vonattal lehet a legegyszerűbben eljutni Nagykőrösre Szegedről, mivel az IC ami Pestre megy nálunk is megáll. Az út kb 1,5 óra.

wyncee
2009-01-10, 18:35
Egy kis kedvcsináló:

http://img255.imageshack.us/img255/1206/f3kveglegesfelwf7.th.jpg (http://img255.imageshack.us/my.php?image=f3kveglegesfelwf7.jpg)

Várunk Benneteket a versenyre.
Ő ott lesz ;)
Ki lesz a jobb Ő vagy Ti? ;D
Július 25.-én kiderül ;D

Plakátért külön köszönet Gershon-nak!

DASCO
2009-01-10, 21:26
ha jol ertelmezem a madarak csiripeleset
akkor pestrol nem csak smash kollega megy...

D

PaSky
2009-01-10, 21:33
Hello Wyncee. Egy ötlet, a micro dlg-k is versenyezhetnének külön kategóriában, elég sok Bug és társai repülhet az országban-hála Müllerkének is-szerintem nem kellene kizárni őket ebből a találkozóból. Tavaly a Nyírség Kupán csináltunk egy kis háziversenyt egyszerű feladatokkal, és izgalmas volt ez is. Ha valamiben tudunk segíteni, szívesen.
Üdv PaSky

wyncee
2009-01-10, 22:29
Hát ha azt csiripelik akkor biztos úgy lesz ;)

Jó ötlet.
Mi nem gondoltunk erre, de ha úgy alakul akkor belevesszük és két kategóriát fogunk rendezni.
Csak ezt még átkell beszélnünk a többiekkel.
Pontosan mit takart a micro dlg-s kategória feladata?

PaSky
2009-01-11, 00:40
Szia, kimásoltam a nyírség kupa topicjából, annyi változott az első feladattal, hogy egyenként kellett a 4 percet repülni, de ha van létszám akkor lehet többen is. A pontozás azért jó mert pontos és mindenki számára követhető, mérhető. Az egyenes kiesős meg irgalmatlanul izgalmas, taktikus stb. 1-2 délután repültünk ilyet,borzalmasan élveztük. Remélem segítettem.
A feladatok: Szombat délben időtartam feladat, egy startban 3-4 modellel 4 perc repülés lehetőleg 1 dobásból. lehet újra dobni, de -5 pont dobásonként ill. a leszállásnál aki kézbe száll + 5pont, aki földre az -5 pont.Tehát a repülésért jár 100 pont és ez a - vagy + pontokkal módosul.
A szombat esti feladat a futamok után: egyenes kiesés.
Kijelölt területről startol 4-5 repülő és aki leghamarabb száll le kiesik, természetesen a kijelölt mezőbe kötelező leszállni, így aki tovább repült de kinnt maradt a mezőböl kiesik. Létszámtól függő pontozás lesz, 5 főnél a győztes kap 50 pontot a második 40-et és így tovább.
A harmadik feladatra várnánk javaslatokat. Remélem felkeltettük az érdeklődését a dobálós kollégáknak.
Üdv PaSky

wyncee
2009-01-11, 10:17
Szia,

Köszi az infókat,

Az 2. feladat oké érthető

Az 1. feladatnál mennyi pontot kapott pl. az a versenyző aki az első kísérletre csak 3 percet repült és nem szállt kézbe? 70 pont? 75 pont a 3 perc repülésért minusz a kézbeszállás elmulasztása (5 pont)?

Tehát 100 pont = 4 perc akkor 1 perc = 25 pont +/- a kísérletek illetve a kézbe szállások pontszáma, ha jól értelmezem a szabályokat?

Üdv,
Vince

Graphx-34
2009-01-11, 10:31
Szia!

A Bug-al vagy ilyen kaliberü kis dlg-vel nem nagyon tudsz 180mp-et repülni.
Így az a veszély nem fenyeget, hogy nem kell leszálni. :D
70-80cm és 100-150gr, nincs csűrő csak magassági oldalkormány, ha 50-60 mp-et kirepülsz akkor összeteheted a két kezed. :D :D

wyncee
2009-01-11, 12:21
Szia,

A micro DLG-k repidejével nem igazán vagyok tisztában, de ha csak ennyit repülnek akkor a helyzet nagyon egyszerű. Az általatok második feladatnak megjelölt program megfelelő lesz a micro DLG-nek.

PaSky
2009-01-11, 13:25
Hello az első feladat úgy néz ki, hogy 4 percet mindenképpen kell repülni, ha mákod van és találsz termiket lehet egy startból, de ha nem akkor feldobod többször, így viszont bevállalod a büntipontokat. Ha ügyes vagy és el tudsz tekerni, akkor megtudod csinálni pl. két dobásból.
Még van idő rágódni rajta, ki lehet találni más feladatot is pl. az érdeklődők is véleményezhetik, erre volna a fórum.....
Üdv PaSky

wyncee
2009-01-11, 14:19
Szia,

Van benne valami. Elvégre nekik van a legnagyobb tapasztalatuk a modelljeikkel. Ők tudják hogy mi az amit megtudnak vele repülni.
Nekünk egyenlőre első nekifutásra annyi kikötésünk van, hogy csak 1000 mm fesztáv alatti modell indulhat a micro DLG kategóriában.
A többivel kapcsolatban szívesen várunk minden építő jellegű ötletet.

Üdv,
Vince

wyncee
2009-01-11, 22:04
Ártatlan kis ötletnek indult és tessék ez lett belőle:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=982066#post11322897

Lehet hogy kétnapos rendezvénynek fogunk elébe nézni....

Csak azt nem tudom honnan kaparintották meg a plakátot???

mullerke77
2009-01-20, 21:42
Üdv mindenkinek!!Nagyon pang ez a topic ezért megkérdezném a Nyiregyi csapat nevében van valami fejlemény amiröl tudnunk kellene!!??
Hely-idö még áll?

wyncee
2009-01-20, 22:10
Szia mullerke77!

Egy kicsit hanyagoltam a topikot, kíváncsi voltam arra is,hogy lesz e javaslat a micro DLG kategória programjára.
De sajnos nem sok válasz jött, pedig biztos van gép pár 10 darab az országban....
Ettől függetlenűl még mindig várom a javaslatokat.

Természetesen még áll a versenykiírás, olyannyira, hogy már bele is került az MMSZ versenynaptárába a meghírdetett időpontban. Tehát teljes mértékben hivatalos.
Repteret is sikerült választani, aki már járt nálunk antik versenyen az ismeri, szép kövér termikek szoktak érni a környéken, illetve a babgulyás mint ebéd a jó hüvös lugas alatt 1 üveg sőrrel lehúzva bárkit feltölt avagy bealtat ;D.

A csajés plakát kikerült a bambuszzabizósmacis ;) logóval bíró üzletbe de ha az időjárás engedi és nem fog legközelebb ónos eső esni akkor szerintem ki kerül máshova is.

Szeretnénk egy kicsit nagyban is gondolkozni ezért a külföldi/nemzetközi fórumokra is feltesszük majd.
A jelentkezés megkönyítése végett klubunk oldalán keresztül is lehet majd regisztrálni. Természetesen kétnyelvű lesz az esetleges külföldi versenyzők végett. Még a rendszer eléggé béta verzióban leledzik ha kész lesz akkor szólok és lehet regelni.

Üdv,
Vince

mullerke77
2009-01-21, 21:50
A kicsi Dlg böl valoban van jo pár darab ugy adataim szerint vagy 80 db!Lehet ugy kellene adnom hogy versenyezni kötelezö!!! ;D
Feledatokrol csak annyit hogy akár mürepülni is lehet vele! ;)Legalábbis háton és dugoban jol mutatt!

wyncee
2009-01-21, 22:31
És abból a 80 ból egysem jelentkezett eddig.... :(

A szomorú számomra, hogy szerintem nem egy-kettő forumozik a tulajok közül és még nem írt/jelentkezett semmiféle ötlettel....tisztelet a kivételnek.

Az érdekes, hogy az rcgroupson csak megkérdeztem, hogy van e nemzetközi szabályzat a micro dlg-re és magától kinyomozta az egyik forumtag hogy melyik klub csinálja és hol a versenyt még a plakátot is belinkelte. 1 fő pedig jött is volna Németből, ha nem lenne akkor elfoglalt, és ez csak 1 nap alatt utána pedig szerintem csak azért nincs rá több jelentkező mert nem lett nyomatva a promó az oldalon illetve még nem készült el a reges oldal.

Szerintem nem kell tovább taglalnom a dolgokat....

Sebaj júliusig még sok idő van. C'MON!!!!!!!!!!! ;D

F3X.hu2
2009-01-26, 11:17
A micro DLG-k miatt ne bánkódj szerintem, azt szerintem többnyire játéknak veszik az emberek. A maradék ambícióját a gép csekély mérete és teljesítménye / az idő és pénzráfordítás aránya tartja vissza. Tehát azok vennének részt szerintem micro DLGvel akiknek "rendes" DLG-jük is van.

Egyébként: a tervek szerint megyek, végre van szárnyam! :) Törzset építek, aztán reprep.

gothic123
2009-01-26, 11:45
Sziasztok!
Ha már van verseny akkor mértnem csináltok több versenyszámot? Nem kell mindenkinek nagy ajándékot adni szerintm mindenki örülne egy szép oklevélnek! Ez nem is kerül sokba de viszont szép ajándék! Án pl szívesen versenyeznék a tréer géppemmel hogy valójában mennyit is tudok! Ha gondoljáok szívesen segítek midenben! Nem lenne megoldható?

Sanyi

wyncee
2009-01-26, 19:28
Sziasztok,

F3X,

Igazából ezért lenne jó ha eljönnének és elindulnának a micróban akkor talán megfertőződnének és indulnának nagyban is majd a későbbiekben.

Mit alkotsz, ha szabad érdeklődni?

Gothic,

Pontosan mire gondolsz több versenyszám alatt?
Ha 1,5 m alatt van a modelled fesztávja illetve 600 gr-nál nem nehezebb és szárnyvégnél fogva el lehet hajintani akkor semmi akadálya annak hogy elindulhass.
Nem szeretnénk, illetve nem is akarunk másmilyen "kategóriát" csinálni, itt a cél a DLG "meghonosítása" lesz.

Igazából akkor lehetne látni azt, hogy mit lehet rendezni ha lenne egy előzetes igényfelmérés. Egy biztos, szeretnénk FAI F3K-val megegyező versenyszám(okat) kiírni, és ezzel elejét venni annak amit már 1-2 kategóriában tapasztaltam, hogy nagyon nehezen megy az átállás a nemzetközi szabályzatra. De persze ez nem jelenti azt, hogy mást nem lehet rendezni.
Lehet hogy csinálok egy szavazást....

wyncee
2009-01-26, 20:03
Mégsem csinálok szavazást :)
Lassan kész lesz a regisztrációs rész az nkmk.uw.hu (http://nkmk.uw.hu) oldalon és ott is láthatjátok az eddig regisztrált versenyzőket. Illetve nekünk is infót szolgáltat az indulók számáról, stb.

gershon
2009-01-26, 20:25
Mégsem csinálok szavazást :)
Lassan kész lesz a regisztrációs rész az nkmk.uw.hu (http://nkmk.uw.hu) oldalon és ott is láthatjátok az eddig regisztrált versenyzőket. Illetve nekünk is infót szolgáltat az indulók számáról, stb.

Sőtt! Csak azok nevezését fogjuk elfogadni ebédet, szállást biztosítani, akik regisztráltak az oldalon. 8)
Innentől indul a nevezési őrület! Oldalra fel és regisztrálni! Limitált a hely, szóval aki lemarad az kimarad! 8)
nkmk.uw.hu (http://nkmk.uw.hu)

Graphx-34
2009-01-26, 20:59
Sziasztok !

Én regeltem az előbb- hogy biztos legyen - de semmi nyoma.

gothic123
2009-01-26, 21:47
Sziasztok!
wyncee:
Ha meg akarjátok honosítani akkor szerintem pont úgy kéne hogy több kategóriát!
Akinek nincs ilyen gépe hogy ismerje meg? Ha lenne több versenyszám sokkal többen mennének és akkor megnéznék ezt a versenyszámot is lehet megtetszene nekik! De így elmegy az akinek van és kész! nézők ha lesznek akkor esetleg azok közül de az elég ritka! Sokkal jobb ha egy modellező tér át erre a dologra, szerintem!
De ez a ti dolgotok ez csak egy ötlet! nem okoskodni akarok csak egy ötlet ;)

Sanyi

gershon
2009-01-26, 21:58
Akkor regisztrálás és annak menete, hogy mindenki tisztán lásson!
A *-al jelölt mezők nem dísznek vannak, azok kitöltése mindenféleképpen kötelező! Amennyiben nem töltitek ki, akkor visszadob kérdőívre és piros hibaüzenetet kapsz felülre.
Sikeres regisztráció esetén megjelenik a szöveg, hogy hamarosan kapni fogsz egy E-mail amiben meg kell erősítened a regisztrációdat. A levél meg fog érkezni, ha nem is azonnal, de fél órán belül biztos. Abban van kettő link egyikkel jóváhagyod a regisztrációt a másikkal törlöd magad a nevezők sorából. Erre azért van szükség, ha idő folyamán adatmódosítás van, vagy törött a gép, akkor ne fog a helyet mások elől, meg Mi feleslegesen ne foglaljunk ebédet, szükség esetén szállást.
Miután a regisztrációd jóváhagytad, csak akkor fog a neved megjelenni a listában.
Mostmár mindenki számára világos a regisztráció menete. nkmk.uw.hu (http://nkmk.uw.hu)

wyncee
2009-01-26, 22:03
Hát igen ilyen egy admin amikor bepörög ;D ;D ;D ;D

Gothic,

Erre ott az internet ha beütöd a Google-ba hogy DLG már akkor kidobál egy rakás találatot.
Illetve nem olyan ismeretlen ez a dolog itthon sem....

gershon
2009-01-26, 22:05
gothic123

Videókat a mi szárnypróbálgatásainkról itt találsz http://uk.youtube.com/nkmkhun
Innen pontosan kiderü, hogy mi is ez és hogy is működik.

wyncee
2009-01-26, 22:26
Mindig csak faxa dobásokat raknak fel, íme egy oktatófilm arról, hogy hogyan NE! ;D

http://www.youtube.com/watch?v=mueG2XMX2zo&feature=related ;D

Persze azóta már jobban is megy, ha figyelek és számolom a köröket ;D ;D

Graphx-34
2009-01-26, 23:23
Sziasztok!

Nagyon zsír az eldobás, ha diszkosz lett volna olimpiai csúcs. ;D ;D
Három lépésből egy fordulat, nekem ennyi elég - így legalább nem szédülök el.
De volt így is , hogy keresni kellett merre van a madárka. :D

wyncee
2009-01-26, 23:29
Igen ez még igencsak a tanuló fázis volt, azóta már sikerül 1 dobásból is, persze csak akkor ha számolok és figyelek ;D

Reg műkszik?

Graphx-34
2009-01-26, 23:40
Igen , túlvagyok rajta.

wyncee
2009-01-26, 23:42
Látjuk :)

Figyelem admin közlemény:
Amennyiben valaki mind a kettő kategóriában indulni szeretne akkor kategóriánként kell regisztrálnia, azaz kétszer.

mullerke77
2009-01-29, 08:35
Sziasztok!
Ha csak ennyien leszünk nemlehetne a plakátos csaj a födij?? ;D Hátha nagyobb lenne a létszám! ::)
1.dij-Egy puszi
2.dij-kétt puszi
3.dij-herom puszi
4.dij-egy éjszaka(eddig mindig 4.voltam)

gershon
2009-01-29, 10:11
Mullerke!

Csak magadra gondolsz és a többi modellező társadat kihagynád a szórakozásból! No megállj csak! Nem kértél szállást, de már nézzük itt a városban a legdrágább, legfullsabb lakosztályt, hogy a nevedre íratjuk és ott hancúrozzunk a verseny utáni éjszakán. Szépek ám a kőrösi lányok 8)

Mivel önző voltál és a többieknek csak lecsurranót adtál, szerintem a főrendező is bele fog nyugodni, hogy -100 ponttal indulj ;) és az utolsók fődíja, hogy a saját gépét simogatja este!

PaSky
2009-01-29, 10:26
Hi all, Müllerke minden este a saját gépét simogatja....... :D ;)

wyncee
2009-02-02, 20:19
Egy kis UP a topicnak.

Felkerült a végleges szabályzat az nkmk.uw.hu oldalra.
Immár tartalmazza a mikro kategóriát is.
Mivel a programot illetően nem jött semmi további építő jellegű ötlet ezért Pasky versenyszabályzatát egy kicsit tovább dolgozva határoztuk meg azt.
Hamarosan lesz versenykiírás is, amint sikerül feltölteni. Remélhetőleg a hétvégén már fent fog virítani

Egy kis összegzés: A fanatic keménymag 8) már regelt
9-en vagyunk a normálban DLG-ben, 4-en a mikróban.

Gyerünk uraim, még nincs betelve a 60 fő!!!!!

PaSky
2009-02-02, 23:44
Hi Wyncee, a micro szabályzat egyenlőre rendben van, nyílván lesz még induló( Nyíregyről is).
Kérdésem, hogy ha jól értettem csak a J feladatot akarjátok tartani???
Szerintem a B,H,M feladatok is kivitelezhetők és nem lenne unalmas, hanem változatos.
Kűfődiából nem jönnek?????Tessék reklámozni az rc groupson!!!
Üdv PaSky

mullerke77
2009-02-03, 23:45
Üdv!Csak egy kérdés!A reptereteken van lehetöség sátorozásra?Mert ugy gondoltuk elötte este mégy gyurnánk a reptéren meg a sörrel meg a sátorban!!!Már akinek van mivel meg kivel!!! ;DNekem nincs csak a 4.hely!!! :'(

Al boldo
2009-02-04, 09:50
Sziasztok,

A nyíregyházi klubból regisztráltam én is a versenyre, DLG F3K, és a micro( BUG V1/2 Ősanya ???) kategóriában is. ;D

Azt beszéltük, hogy már 24.-én délután leugranánk, hozzátok, behűtött sörrel aklimatizálnánk magunkat másnapra. (Aznap 24.-én lesz a születésnapom, ezt csak azért írom, hátha így készültök valami ajándékkal >:( :D)

Valószínűleg ahogy Müllerke írta sátorozni szeretnénk, persze külön sátorban.......

üdv

Al boldo

wyncee
2009-02-04, 22:20
Hi all,

A "reptéren" sajnos se fürdő se budi, ha mindezek mégsem jelentenek nektek visszatartó erőt, sajnos akkor sem lehet sátorozni mert a "repteret" mi is úgy kapjuk kölcsönbe.
Kaszálóként funkcionál, valamint itt terem csak az országban a szigorúan védett harántpöttyösdalmataszetycse továbbá azért se mindegy, hogy hova vernétek a sátrat, mert véletlen eltaposnátok és kipusztulna a fokozottan védett 111 és 1/2 lábú cinkapinafutrinka és ezáltal nem lenne mit ennie a....végül kihalna egy egész flóra és fauna és a greenpeace elkezdene tüntetni a DLG versenyek rendezése ellen és ne soroljam :D Bár kitudja amióta van katasztrófa turizmus lehet hogy megélnénk belőle :)

A viccet félre téve, tényleg nem lehet sátorozni szal marad a civilizáció a későbbiekben meghirdetet helyeken.

Már néztünk szállást is normális helyen 6000 HUF a szoba, kétfőnek meg 3000 HUF per kopf. de lesz más opció is, kollégium és még lehet hogy találtok is benne dejákleányokat, és Müllerkének sem a repülőjével kell majd aludnia ;)

Müllerke:
Egyébként nem olyan rossz az a negyedik hely csak attól függ hogy kik vannak előtted :D

Al Boldo én már vágom hogy miért akarsz lejönni előbb....ezzel is sporólni akarsz egy kis időt ami arra fog elmenni hogy az újjászületési rituáléd mellékhatása miatt felmerülő mozgáskoordinációs problémáidat fogod reggel 8 kor folyékony pulóverrel gyógyítani. :)

Hétvégén meglesz a kiírás is, hogy mi merre meddig hányméter illetve felrakjuk a kiírást csak hát az a baj hogy a nap 24 órából áll...

Ööööö kérdés:
Bírót tudtok magatokkal hozni? Mert lehet hogy nálunk nem tudunk annyi embert összeszedni.
Vagy b verzió tudunk egymásnak is mérni időt, persze csak akkor ha nektek nem akadály...

Uff,
Vince

wyncee
2009-02-04, 22:49
Egyébként más nem akar nyitni egy DLG versenyes topikot???
Remélem érthető voltam ;)

Al boldo
2009-02-05, 14:42
Remélem érthető voltam ;)

........ ::)ööööööööööööööö ::)....... először meg kell kérdezni anyukámat........

A viccet félretéve, a nyíregyházi klub is alkalmas egy szinvonalas verseny rendezésére, és lebonyolítására, CSAK...

sajnos ki vagyunk tiltva a nyíregyházi nemzetközi reptérről, bizonytalan ideig (valószínüleg örökre :-\) .......
így bizonytalan, de hátha...

Al boldo

mullerke77
2009-02-05, 23:32
Üdv!Az igazsághoz az is tartozik hogy én 27.én születtem ugyhogy dupla szüli nap lesz!A visszavágot meg személyesen megbeszélhetjük!A birokérdést is!Szerintem nyiregyieknek nem okoz gondot ha mi mérjük az idöt!Vagy a csaj!!!!!A sátorért kár már nagyon ráizgultunk!!!Pszt!!!Alboldo részegen mindig csak ugy csinál mintha valami fontos dolgott szerelne de közben semmit nemcsinál!Én meg a DLG s csajokat szeretem!!!Mi lesz itt!???? ::)

wyncee
2009-02-06, 23:49
Nos végre utolértem magam.
Az oldalra felkerült a versenykíirás, benne megtalálhattok minden a versennyel kapcsolatos információt.
Így hogy most már gyakorlatilag elég sok dolog le van fixálva a versennyel kapcsolatosan feltettem az rcgroupsra a versenykiírást is.

Ha kérdésetek van ne kíméljetek.

Vince

mullerke77
2009-02-10, 23:14
http://translate.google.com/translate?prev=hp&hl=hu&u=http%3A%2F%2Fwww.teaser.fr%2F%7Ejanziani%2Findex .html&sl=fr&tl=hu
Ezt találtam ha esetleg ujjat tudok mutatni ha segithetek!itt van egy olyan progi amivel a pilotákat lehet rendszerezni és a versenyt lebonyolitani és kifelyezetten F3K!!!!!!

wyncee
2009-02-11, 20:04
Megkerestem.
Letöltöttem.
Kipróbáltam.
Meglássuk.
Kár hogy nem angol, nem szeressük a franciát de majd lefordítom.

wyncee
2009-02-11, 22:54
Ez egy fokkal jobban tetszik:
http://www.f3k.nl/pages/downloadables.html

Téboly
2009-02-13, 19:58
Kérek minden kedves DLG rajongót, hogy ne reagáljon az előző hozzászólásra, biztosan téves kapcsolás :D válsz gyanánt inkább pár DLG videó kellene ide kedvcsinálónak!

gzax
2009-02-13, 22:45
Kérek minden kedves DLG rajongót, hogy ne reagáljon az előző hozzászólásra, biztosan téves kapcsolás :D válsz gyanánt inkább pár DLG videó kellene ide kedvcsinálónak!

Igazad van elnézést. :-X
http://www.youtube.com/watch?v=lhCjkzLi9uw

mullerke77
2009-02-15, 19:45
Hát nem nagyon nönek a piloták száma!Biztos hogy az elsö 4 ben lesz nyiregyi!!!Dejo!!!Up 8)

mullerke77
2009-02-15, 19:53
5.K.11.6. J feladat (3 a 6-ból):
A munkaidő alatt a versenyző összesen 6 alkalommal indíthatja el a vitorlázó modelljét. A maximálisan számításba vehető repült idő 180 másodperc. Az három leghosszabb repülés (180 másodpercig) kerül a figyelembevételre a végső pontszám meghatározásánál.
A munkaidő 10 perc.

Na eztetet elmagyaráza valaki!???Tehát le kell szállnom 3 perc után és ujjat dobnom?

wyncee
2009-02-15, 20:28
Relax,

Még február van. Messze van még július 25. ;)
Ha már ennyien összejövünk az is jó kiindulásnak.
Itten tenném fel a kérdést hogy mi van a többi DLG-el aki az előzetesen beharangozta a regelését. Tessék beregelni mert akkor úgy hízlaljuk a marhát :)
Látom nagyon pályázól a 4. ik helyre meg a vele járó gratiszra ;)

A kérdésedre a válasz:
Nem hogy le kell szállnod 3 perc után hanem ajánlatos zéróra azaz 3 percre leraknod a madarat lehetőleg a tenyeredbe hogy utána még kétszer eltud dobni, mivel összesen 1 perc esik ki ha háromszor repülsz totált és bizony megy az idő amikor a gép után sétálgat az ember. 3+3+3+1=10perc
Ja és összesen 6x dobhatsz.

mullerke77
2009-02-15, 21:32
Na akkor irom az edzéstervet!!!Tölünk mindenki ott lesz aki számit!

mullerke77
2009-02-24, 18:10
Verseny lesz !!!!Up

wyncee
2009-02-25, 20:55
Nagyon megállt a topik.
Még 150-et kell aludni a versenyig ;)
Egy érdekesség:
Munkatársam elém rakott egy agrárnaptárat vagy mi a fenét, egyből a juli 25-öt néztem meg.
Vazze hát nem esőt jósoltak arra a napra?????
Na de erről ennyit.
Napsütés lesz és kész legalábbis mi ezt rendeltük....

Jabag
2009-02-25, 21:00
Napsütés, enyhe szellő, és 150 nap alatt még Cegléden is elkészül néhány DLG ;)

wyncee
2009-02-26, 18:41
Királyság.
Gyertek.
Ha kell ötlet, segítség itt vagyunk a szomszédban.

mullerke77
2009-02-26, 18:45
Üdv mindenki!!!
Csak közlöm az X-ray eddig 350gr volt!Most 290 gr de még van 10gr tippem!Leveszem a magasságit ugyis most betegeskedik!!

wyncee
2009-02-26, 19:07
Én meg hélium ballasztot rakok a szárnyakba :P ;D

mullerke77
2009-02-28, 19:31
Üdv!Csak nagyon leállt ez az oldal és még valaki azt hiszi hogy nemleszverseny!Igaz hogy kevesebb lett a modellem de nem is repül szépen!De ezerel készülünk a versenyre!Kb hány ellenfélre számithatunk mert a piloták száma nem igazán nö!!!!

mullerke77
2009-03-07, 23:15
Remélem mindenki ráér majd!!!

Upsz!!!

Graphx-34
2009-03-10, 20:07
Tegnap du. és ma reggel sikeresen felébresztettem téli álmából a madárkámat.
Kicsit álmosan, de magához tért-em. ;D
A reggeli napsutésben volt egy kis tartás, de nem kellett aggódnom ,hogy túlrepülöm a hárompercet. :D

Lassan a többiek is végeznek a renoválással , és hétvégén megmérkőzünk . :D
Na persze ha az időjáráscsináló is kegyeskedik olvasni a fórumot. :D

Al boldo
2009-03-10, 22:04
, és hétvégén megmérkőzünk . :D

naná, hogy megmérkőzünk......... remélem addigra te is az izomlázzal >:( ;D

nekünk csak Hétfőn lesz.......

Al boldo

mullerke77
2009-03-10, 23:04
......... remélem addigra te is az izomlázzal >:( ;D

nekünk csak Hétfőn lesz.......

Al boldo
[/quote]
Kemény legyél harcos legyél!!!

wyncee
2009-03-11, 22:13
Hi Mindenki,

Zür Info:
Már csak 136 nap :)
Asszem lassan neki kellene állni a verseny szoftveresítésének. Hogy ne abakusszal kelljen számolni az eredményeket. :)
Az indulók száma még mindig változatlan....Talán ennyire bizonytalan a jövő hogy senki más nem nevez???
Csak lenne már egy kicsit jobb idő, hogy lehessen gyakorolni a 3 perces repüléseket :)

mullerke77
2009-03-24, 22:25
Jaj!!!Alig találtam meg ezt a topcot!!!Ugy leesett mint a gépem a hétvégén!!!
Lehet gyurni uraim a hétvégén 20 C.fok!!!!!!

wyncee
2009-04-02, 22:15
Hi,

Jelentem 1 fővel nőtt az indulók száma a versenyen, ami azt jelenti hogy:
normal: 12 fő
mikro: 6 fő

Na lassan lehet akkor 3 csoportot is szervezni.

Hétvégére feldobom a nagykategória versenyszervezősésmindenmástcsinálós progiját az nkmk.uw.hu-ra
Nézzétek meg lehet rajta csámcsogni.
Elméletileg mindent csinál, csoportba rendez, figyeli a frekiket a csoportok összeállításánál, ésatöbbi.
Ja és ha tudod a cheatet akkor beállíthatod az 1. 3 helyezetett ;D

Vince

wyncee
2009-04-05, 09:51
Ahogy azt előzetesen beharangoltam:
Az F3K progi letölthető innennkmk.uw.hu (http://nkmk.uw.hu)
Köszönet a Hollandoknak érte.

mullerke77
2009-04-05, 20:44
Isten éltesse a Wincéket!

wyncee
2009-04-05, 21:01
Köszönöm.
De ez a Vince egy kóbor Vince :)

Ui. Ma is volt egy 10 perces termikelés ami után lejöttem mert már kigúvadt a szemem :)

Graphx-34
2009-04-05, 21:43
Nekem csak egy kétperces jutott, nulla időben 17 órakkor.
Ja, meg egy lenyitott fékes eldobás. Az elég érdekes volt. ;D ;D ;D

Ari
2009-04-15, 19:55
Üdv mindenkinek!

ha minden jól megy akkor indulnék a micro-dlg kategóriában egy érdekességgel ;D dlgzhető deltacsupaszárny és Boomer névre hallgat ;)
Képek:
http://picasaweb.google.hu/aronik94/BoomerEX2#
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=268403

Remélem minden összejön és kijutok :D

wyncee
2009-04-15, 20:28
Impozáns a darab,

Tessék regelni is.

Vince

gershon
2009-04-23, 12:15
Ahogy néztük a többi nemzet F3K oldalát, nekik volt logójuk! Ha már itt Magyar országon is elindítjuk ezt a kategóriát, legyen nekünk is egy!

Íme az alkotás:

http://nkmk.uw.hu/kepek/watermark.php?file=286e8af05685eb34d42229c583769c3 c_logo.JPG

mullerke77
2009-04-23, 23:25
Ha valaki megcsinálja egy trikora én vevő vagyok rá!És szerintem lenne rá még pár ember!!!!Létcííí!Lemondok a 4.helyröl!!!

gershon
2009-04-24, 10:07
Nyomtatva szeretnéd, vagy hímezve? mindkettőre van lehetőség! ;) Ha összejön több megrendelés szerintem intézünk, mert 1 darabot nem fognak legyártani. Körbe érdeklődöm és beírom, hogy mire jutottam.

mullerke77
2009-04-24, 14:36
Sima fehér trikón szitázva!Nyiregyi indulóknak biztos elsüthető de szerintem másnak is!!!Ja és elég a hátára nagyba!És a szines is felesleges elég ha csak fekete!

Yumi
2009-04-24, 14:43
sziasztok

Minden elismerésem,szép trikó lenne !
/Fordítsátok át negatívba,balkézzel dob a jóember..../

Üdvözlettel
Yumi

mullerke77
2009-04-24, 20:41
Nálunk csak egy Fakezü akarom mondani balkezüvan!Ha igy marad csak neki kell trikó! ;D

Graphx-34
2009-04-27, 22:06
Sziasztok!

Ha jól sikerül a verseny akkor mi is leszervezzük a folytatást.
Már készülnek a DLG-s starthelyek az új kifutónk mellé: ;D ;D

http://img232.imageshack.us/img232/2086/fot0183.jpg (http://img232.imageshack.us/my.php?image=fot0183.jpg)

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Graphx-34
2009-04-27, 22:09
Ahogy néztük a többi nemzet F3K oldalát, nekik volt logójuk! Ha már itt Magyar országon is elindítjuk ezt a kategóriát, legyen nekünk is egy!

Íme az alkotás:

http://nkmk.uw.hu/kepek/watermark.php?file=286e8af05685eb34d42229c583769c3 c_logo.JPG

Én is igényt tartanék egy pólóra :XXXL
És bakezes pólót kérnék. ;D ;D

gershon
2009-04-29, 18:31
Sziasztok!

Utána jártam a póló nyomásnak.

Jó minőségű fehér pólóra menne a nyomás A4-es méretben a hátára 4 színben és az árak a következő képen alakulnak:

Ha 20 darabra jön össze megrendelés, akkor 2.500.- Ft +ÁFA / darab
Ha 50 darabra jön össze megrendelés, akkor 1.600.- Ft +ÁFA / darab
Természetesen, ha több jön össze, akkor csökken az ár!
Szóljatok minden pörgő DLG-snek, hogy aki akar egyen pólót az húzzon bele a rendelésbe!!! ;)

Aki valóban igényel pólót azt az nkmk@uw.hu címre írjátok meg és közzé teszem minden hét elején, hogy mennyi jött eddig össze.
A levél tartalmazza:
- darabszámot
- méretet
- megrendelő adatait
- telefonszámot
és azt, hogy postán kéred, hogy elküldjem, vagy a versenyen átveszed!

G.

gershon
2009-05-08, 18:18
Sziasztok!

Ma került a kezembe a Cavalloni híradó aktuális száma és azt láttam benn, hogy az F3K 2011-től világbajnoki kategória!
Innentől lesz mire gyúrni!

G.

mullerke77
2009-05-21, 22:39
Sziasztok!Verseny lesz még azért?És sátorozni még mindig nem lehet?A 4.hely(a csaj)ráfog érni akkor?

wyncee
2009-05-22, 16:20
Hali,

Miért ne lenne?
Attól hogy még nem beszélünk róla lesz ;)
Szerintem aki komolyan akarja venni már tud róla esetleg regelt is, de persze nem árt egy kis up sosem.

Sajna a sátor téma még mindig sztornó, de még futok egy kört ez ügyben.

Csajé?
Hát ha nagyon szeretnéd....de akkor emelni kell a regisztrációs díjakat, hogy "biztosan" ráérjen (ha meg nem akkor majd közelebb csúszik :D) ;D.
Mellesleg holnap fogunk egy antik versenyt rendezni a terepen, kihasználva a hazai pálya előnyét nyomok majd egy pár szimat kört hogy merre és hogyan is van emelés, de természetesen az eredményeket publikálom. ;)

Vince

wyncee
2009-05-25, 21:45
Sziasztok,

Szóval megigértem, hogy publikálom a terepszimat eredményeit.

Sajnos csak kb 9, fél 10-ig tudtam hajigálni a madarat, mivel utána megnyitó volt és kezdődőtt az antik verseny és nem akartam pofátlan módon a startoló antik gépek közt hajigálni.
Sajnos napközben beindult a szél, szétfújva minden lehetséges emelést ami délután sem csillapodott, mellesleg majdnem fáztam délben, szóval a nap sem sütött valami fényesen.

Annyi megállapítható, hogy igéretes a placc.
Az országút fölé kimerészkedve már fél 9 kor jelentkeztek az emelés kezdemények, és kétalkalommal sikerült 120-as időt repülni. De még nagyon labilis volt ha kiestem az emelésből rögtön jött az abvint.
Már csak a forgalmat kell megállítani hogy egyenletesen szálljon a levegő az útról és kész a tuti termik kémény;D.

Ami viszont marhára meglepett, hogy a viszonylag hidegebb "sűrűbb" levegőben magasabbra sikerült dobni a gépet mint a meleg "ritkább" levegőben. ???
Vagy csak még hatott a redbull :D

A sátorozás témára még nincs válasz de rajta vagyunk a témán, hátha...

Mindenkinek jó készülődést kívánok!
Már csak 61 nap...és kezdődik :D

Vince

Jabag
2009-05-26, 21:53
...
Már csak a forgalmat kell megállítani hogy egyenletesen szálljon a levegő az útról és kész a tuti termik kémény;D.
...

Le kell fizetni a baktert, hogy hagyja leengedve a sorompót ;) ;D

BJ.

wyncee
2009-05-26, 22:47
;D ;D ;D

mullerke77
2009-05-27, 22:30
Apa kezdődik,kezdődik,kezdődik,AHHHH!

wyncee
2009-06-05, 20:27
Uff,

Június 16.-ra meglesznek a kupák.
Tárgyalás a sátorozás ügyében még zajlik, hogy elégedett legyen mindenki.

A versenyig még 50 nap, de a regisztrálás végéig már csak 40!!!

Vince

mullerke77
2009-06-09, 07:16
Lehet már tudni hány versenytárs lesz a versenyen?Bár lehet hogy sok ember az utolsó percben fog meghátrálni!!!!

wyncee
2009-06-10, 21:45
Hali,

A teljesség igénye nélkül: http://nkmk.uw.hu/ ->F3K->Pilóták

Jó volna ha nem lenne igazad, mert így sem úgy alakult a létszám, ahogy szerettük volna :(
Már csak 45 nap a versenyig, a regisztráció végéig 35....

wyncee
2009-06-11, 20:31
Hali,

A következőt sikerült kinyomozni a sátorozással kapcsolatban:

A verzió: A reptértől nem messze (kb 800m) van egy lovarda ott lehet sátorozni, de gondolom ez nem valami ideális.
B verzió: Ha addigra a lekaszálják a füvet akkor lehet a reptéren is sátorozni.

Ui.: B verzió nekünk is jobb lenne mert nem kellene kaszálni start terültet :)

Vince

mullerke77
2009-06-12, 23:01
Komoly?Valóban csak ez a 10 fő van? :-[ :'(

wyncee
2009-06-12, 23:36
:-[
Még van egy-két induló jelölt, szóval még emelkedhet a létszám...

mullerke77
2009-06-12, 23:44
Szomoru!!!Bíztam benne hogy sokan leszünk!!!De tudod mit?Kevesebbe kerül egy kör pia!!! ;DRemélem a Nyíregyházi csapat addig egybemarad!!!A sátoron ne törd magad ha nem megy ne verjétek +költségbe magatok!Tudod a mondást SOK JÓ EMBER KISHEJEN IS ELFÉR!!!

wyncee
2009-06-16, 20:42
Sziasztok,

Tisztelt Regeltek, dobtam egy köremailt lécci nézétek meg a postaládátok, és válaszoljatok.
Thx,

Vince

wyncee
2009-07-09, 22:38
UP!

Akinek már körvonalazódott a július 25.-i programja és szeretné magát kipróbálni egy F3K versenyen az regisztrálhat július 18-ig.

Vince

wyncee
2009-07-13, 20:59
Hey,

Sátorfunok figyelem!
A reptértől (sajnos a reptéren nem lehet) cirka 1 km-re ingyé van sátorozási lehetőség víz villany van.
Nem sokára lesz pontos GPS koordináta.
Addig itt egy link:
http://www.triplax.hu/index.html
Nézzétek meg, illetve jelezzétek vissza, hogy hány főre lehet számolni sátorozás terén, ha érdekel benneteket a megoldás.

Üdv,
Vince

wyncee
2009-07-14, 21:23
Sátor & DLG funok,

Ma megpróbáltam mindenkit elérni aki kacérkodott a gondolattal, hogy sátorozni szeretne.
Sajnos csak egyedül Sárosy kollégát értem el.
Lécci adjátok meg a hétvégéig (szombat dél) pontosan, hogy hányan hány sátorral akartok jönni.
Elérhetőségeim: email, pü, itt, tel.
Le kell egyeztetnem a létszámot a lovastanya tulajával.

Köszönöm a segítségetek.
Vince

wyncee
2009-07-25, 16:06
Sziasztok,

Nos megtartottuk az első DLG versenyünket.
Sajnos ahogy közeledett a verseny időpontja úgy fogyott a versenyzők száma is. :(
Reggel 5-kor esővel indult a nap, de 7 kor már sütött, és a szél sem fújt olyan mértékben, hogy ne lehetett volna dobálni.

Mint azt ahogy írtam a versenyzők száma összesen 4 volt az eredeti 12 helyett, természetesen ez a négy mind kőrösi, ezért tartottunk egy nagyon jó és mindannyiunk számára nagyon tanulságos háziversenyt.

Mindenki megtanulta, hogy ebben a kategóriában nem mindig az nyer aki a legjobbal a legjobbat repüli hanem tud taktikázni és tudja, hogy mikor szálljon ki.
Tutik a szabályok nagyon.
Végre nem egy kategória ahol a maximalista célraszállós idegbeteg időtartamrepülés a cél.
Arról nem is beszélve hogy mennyire szép ha 4 dlg egyszerre startol, termikel, stb.

Ha már csak azt nézem, hogy akik eljöttek megnézték, és megtetszett nekik a látvány akkor megérte megcsinálni a rendezvényt. Talán jövőre már ők is indulnak a következő versenyen.
Egy szó mint 100 mi jól éreztük magunkat, aki nem jött el sajnálhatja. :P

Ha még lesz valahol DLG verseny kishazánkban mi tuti ott leszünk. :D

Ezuton szeretném mégegyszer megköszönni részvételt annak a kiscsapatnak aki kijött, segített, pakolt, versenyzett, időt mért, szurkolt és nézett ;D

Néhány kép a versenyről:
http://img248.imageshack.us/img248/83/hpim1831.jpg (http://img248.imageshack.us/i/hpim1831.jpg/) http://img248.imageshack.us/img248/hpim1831.jpg/1/w1024.png (http://g.imageshack.us/img248/hpim1831.jpg/1/)[font=Verdana][font=Verdana][font=Verdana][font=Verdana][font=Verdana]
"szerelősen vidámkodós szerintem"

http://img521.imageshack.us/img521/3637/hpim1837.jpg (http://img521.imageshack.us/i/hpim1837.jpg/) http://img521.imageshack.us/img521/hpim1837.jpg/1/w1024.png (http://g.imageshack.us/img521/hpim1837.jpg/1/)
"Szárnypróba"

http://img253.imageshack.us/img253/882/hpim1841.jpg (http://img253.imageshack.us/i/hpim1841.jpg/) http://img253.imageshack.us/img253/hpim1841.jpg/1/w768.png (http://g.imageshack.us/img253/hpim1841.jpg/1/)
"Manta raj"

http://img193.imageshack.us/img193/4048/hpim1853.jpg (http://img193.imageshack.us/i/hpim1853.jpg/) http://img193.imageshack.us/img193/hpim1853.jpg/1/w1024.png (http://g.imageshack.us/img193/hpim1853.jpg/1/)
"Feel the sunshine"
Ui. Annyira sikerült hogy a rák (a vörös) is irigyelné a színem:D

http://img41.imageshack.us/img41/2798/hpim1869l.jpg (http://img41.imageshack.us/i/hpim1869l.jpg/) http://img41.imageshack.us/img41/hpim1869l.jpg/1/w1024.png (http://g.imageshack.us/img41/hpim1869l.jpg/1/)
"A-Team"

Vince

PaSky
2009-07-26, 22:20
Sziasztok, először is gratulálok nektek, valóban nagyon sajnálom és fáj a szívem, hogy nem tudtunk elmenni, ill. nem mertünk.......... :-\ ;) >:(
Müllerke bebukta a 4. helyet hihi.
Mindenesetre biztos hogy nem ez volt az utolsó ilyen verseny, keressük az időpontot, hogy mi is rendezhessünk egy ilyet, ezt ígérhetem.
Wyncének ígértem képet a modellemről, íme. Bízom benne, hogy össze tudjuk még mérni a modellek és saját tudásunkat is.
Mégegyszer gratula, Üdv PaSky
http://img18.imageshack.us/img18/9451/jkpek257.jpg (http://img18.imageshack.us/i/jkpek257.jpg/) http://img18.imageshack.us/img18/jkpek257.jpg/1/w1024.png (http://g.imageshack.us/img18/jkpek257.jpg/1/)
http://img195.imageshack.us/img195/7655/jkpek260.jpg (http://img195.imageshack.us/i/jkpek260.jpg/) http://img195.imageshack.us/img195/jkpek260.jpg/1/w1024.png (http://g.imageshack.us/img195/jkpek260.jpg/1/)
http://img195.imageshack.us/img195/4572/jkpek262.jpg (http://img195.imageshack.us/i/jkpek262.jpg/) http://img195.imageshack.us/img195/jkpek262.jpg/1/w1024.png (http://g.imageshack.us/img195/jkpek262.jpg/1/)
http://img195.imageshack.us/img195/3050/jkpek266.jpg (http://img195.imageshack.us/i/jkpek266.jpg/) http://img195.imageshack.us/img195/jkpek266.jpg/1/w1024.png (http://g.imageshack.us/img195/jkpek266.jpg/1/)
http://img508.imageshack.us/img508/3060/jkpek269.jpg (http://img508.imageshack.us/i/jkpek269.jpg/) http://img508.imageshack.us/img508/jkpek269.jpg/1/w1024.png (http://g.imageshack.us/img508/jkpek269.jpg/1/)

wyncee
2009-07-27, 20:56
Köszi a gratulációt.
Hát sajnálhatjátok is :D
Hogy miből maradtatok ki :D

Bele sem gondoltam hogy mennyire fontos a taktikázás. Részben ezért is csúsztam le az első helyről na meg persze nem a jó pályán voltam na meg a szél sem úgy fújt és .....:D

A B és a J feladatot repültük 5 fordulón keresztül.
Igazából a B feladat volt a fogósabb én csak hajigáltam ész nélkül és bizony volt hogy kár volt, mert csak rontottam az eredményemen.
A J feladat már jobban feküdt de ott viszont résen kell lenni, a végére már néztük is a farkasszemet a többiekkel várva a hogy oldjon a termik.

Ha lesz akkor tuti ott leszünk.
Egy kicsit nem akarod átdolgozni az orrát?
Nekem egy picit tömszli, vagy csak nagyon megszoktam a Mantának a kabinját.

Mikor láthatom élőben? :)

Vince

gershon
2009-07-27, 21:39
Szia PaSky!

Nagyon tetszik a saját építésű géped. Látom, hogy damilos húz-húz megoldással van megoldva a kormányfelületek mozgatása. Hogy oldottad meg a megfeszítést? Ha tudod ezt is fényképezd le, vagy írd le a megvalósítását.

Köszi
Gershon

wyncee
2010-05-02, 22:12
Sziasztok!

Ahogy azt tettük tavaly, idén is megrendezzük F3K kategóriában versenyünket Július 25.-én.
A versenykiírás elérhető ezen a linken, vagy megtekinthető lentebb.
http://nkmk.uw.hu/index.php?cont=f3k&scont=kiiras

Remélem idén többen összejövünk és az időjárás sem fog senkit sem elriasztani a részvételtől.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nagykőrösi Város Kinizsi Modellező Klub „II. Nagykőrös F3K Nemzetközi Kupa” néven RC repülőmodell versenyt rendez.

HELYSZÍN:
Cegléd-Nagykőrös vasúti átjárónál a Nagykőrös felé eső réten, a 441-es főút 12. km szelvényénél.

FŐBÍRÓ:
Gyurcsik Vince, Tel.: 06/70/279-2804, email: nkmk@uw.hu

FŐRENDEZŐ:
Pesti Gerzson, Tel.: 06/20/524-9011, email: nkmk@uw.hu

KATEGÓRIÁK:
• F3K modellek 1000 mm fesztávolság felett.
A kategóriában induló gépekre a magyar nyelvű FAI F3K szabályzat előírásai az érvényesek. A verseny során repülésre kerülő program a szabályzat „B” és „J” feladata lesz egymást felváltva 5 fordulón keresztül. A szabályzat megtalálható itt: nkmk.uw.hu

• F3K modellek 1000 mm fesztávolság alatt.
A kategóriában induló gépekre a magyar nyelvű FAI F3K szabályzat 5.K.12. számú kiegészítés az érvényes. A verseny során repülésre kerülő feladat a szabályzat „Q” feladata lesz. A szabályzat megtalálható itt: nkmk.uw.hu

NEVEZÉSI FELTÉTELEK:
• Érvényes MMSZ tagsági igazolvány
• Szabályoknak megfelelő repülőmodell

NEVEZÉSI DÍJ:
• Egy kategóriában: 2.000.- Ft
• Két kategóriában: 3.500.- Ft
• A nevezés az ebédköltséget is magában foglalja.
• További étkezéseket 700.- Ft/fő áron tudunk biztosítani.
• Nevezéssel együtt a plusz étkezési igényt kérjük jelezni.

NEVEZÉSI HATÁRIDŐ: 2010. július. 19-ig, vagy 30 indulóig!

NEVEZÉSI CÍM:
Nagykőrös Város Kinizsi Modellező Klub
2750 Nagykőrös, Rákóczi u. 5.
Telefon:
Pesti Gerzson +36/20/524-9011
Gyurcsik Vince +36/70/279-2804
E-mail: nkmk@uw.hu

DÍJAZÁS:
Kategóriánként 1.-3. helyezett serleget kap.

PROGRAM

Beérkezés, regisztrálás: 9:00 óráig
Megnyitó: 9:15 óra
Startok: 9:30 – 12:00 óráig
Ebédszünet: 12:00 – 13:00 óráig
Startok:13:00 – 17:00 óráig
Eredményhirdetés: Kb.: 17:30 óra

ÓVÁS:
Az esemény megtörténte után legkésőbb 15 perccel lehet tenni 3000 Ft óvási díj befizetése mellett a főbírónál.

A rendezőség a változtatás jogát fenntartja!

Mindenkinek sikeres felkészülést és eredményes versenyzést kívánunk!

Nagykőrös, 2010. március 2.

Pesti Gerzson
Főrendező

wyncee
2010-06-29, 22:10
up

horifaydo
2010-07-14, 23:46
8)

wyncee
2010-07-15, 20:19
Nos senki?
Hétvégén még lehet jelentkezni.

Oerdescu
2010-07-18, 20:00
Nos senki?
Hétvégén még lehet jelentkezni.

Nos, ha nem is indulóként, nézőként ott tervezünk lenni.

Üdv;
Dani

wyncee
2010-07-18, 21:34
Nem foglal ott olyan sok helyet hátul 1 dlg. Ha meg már nálad van akkor csak elkellene indulni vele.
Nem lesz erős a mezőny előreláthatólag háziverseny lesz megint.

Oerdescu
2010-07-19, 09:44
Nem foglal ott olyan sok helyet hátul 1 dlg. Ha meg már nálad van akkor csak elkellene indulni vele.
Nem lesz erős a mezőny előreláthatólag háziverseny lesz megint.

Persze befér, de nekem sem MMSZ tagságom, sem tapasztalatom nincs. Legfeljebb arra lennék jó, hogy legyen egy utolsó is. :D