PDA

Teljes verzió megtekintése : Karosszéria festék leszedése

patti0428
2009-02-14, 12:43
Sziasztok!

Az a problémám, hogy lenne egy karosszériám, és meg szeretném csinálni úgy, hogy rakok bele világítást. Sajnos le van matricázva, és festve a helye. Hogyan, mivel tudnám leszedni a festést belülről úgy, hogy ne jöjjön le máshol?

Köszönöm, Patrik

Orban91
2009-02-14, 13:43
Üdv!
Szépen sajnos sehogy!"ami tapad az ragad" :D
max lekaparni tudod,de akkor viszont nem lesz áttetsző a lexan.

patti0428
2009-02-14, 15:09
Üdv!
Szépen sajnos sehogy!"ami tapad az ragad" :D
max lekaparni tudod,de akkor viszont nem lesz áttetsző a lexan.

Ez biztos?

patti0428
2009-02-14, 15:09
körömlakklemosó?

BAL-IMI
2009-02-14, 15:22
http://forum.rcoffroad.hu/viewtopic.php?p=148247&highlight=#148247 ;)

patti0428
2009-02-14, 15:31
http://forum.rcoffroad.hu/viewtopic.php?p=148247&highlight=#148247 ;)

Köszönöm, akkor asszem nem fog lejönni. Bár egy lámpányi területen talán meg lehetne oldani csiszolópapírral is akár. Nem tudom. Jó lenne valami megoldás.

B Jani
2009-02-14, 15:35
Én megpróbálnám "körbemaszkolni" és vizesen 1000 polírpapírral.

csufy
2009-02-15, 00:52
Én vennék egy ilyet:
http://www.carson-modelsport.com/en/products/accessories/accessoriesgeneral/produktdetails.htm?sArtNr=908113

viktor58
2009-02-15, 17:11
És a fékolaj nem jó, én anno maketteknél használtam. Elég agressszí a festékkel szemben de a műanyagot nem bántja. Még nem találkoztam olyan festékkel amit ne oldott volna fel.

patti0428
2009-02-15, 17:49
Én vennék egy ilyet:
http://www.carson-modelsport.com/en/products/accessories/accessoriesgeneral/produktdetails.htm?sArtNr=908113

Sziasztok!

Ezt mo-n hol szerezhetem be?

Patrik

csufy
2009-02-16, 09:14
Konkrétan nem tudom, de a Modellzóna forgalmaz Carson termékeket, csörögj rájuk.

patti0428
2009-02-17, 13:04
Szerintetek egy lámpányi felületen ha körbemaszkolom, akkor nem tudom leszedni valami körömlakklemosóval óvatosan? Vagy valami reszelővel, eselteg pengével? Nekem valami olcsó megoldás kellene, mert anyagilag nem állok a helyzet magaslatán sajnos. Szeretném, ha meg lehetne csinálni viszonylag olcsón, és szép átlátszóra.

Patrik

Wrc06
2009-02-17, 19:17
Helló
ez a probléma nemrég nálam is fenn állt... a penge és a reszelő nagyon rossz ötlet ::) amit lehet tenni az az hogy 1000es aztán 2000es csiszolópapírral leszedni csak az eléggé pepecs munka, de viszonylag szép lesz a felület. A másik lehetőség hogy 20-25%os nitróval az is viszonylag szépen leszedi a festéket.
Remélem tudtam segíteni. ;)

davidboy
2009-02-17, 19:33
Higítóval ne próbálkozzatok!!!
Személyes tapasztalat.... ;D
üdv!

d.imrici
2009-02-17, 20:47
Szióka!
Az aceton,és hasonló agresszív higgitó leszedi a festéket,viszont száradás után a lemez felkeményedik,és pókhálósan összerepedezik! :o
Türelmes ember lévén volt már,hogy komplett Mini-t kimostam,és átfestettem. ;)
Az a sokat szidott fékfolyadék nekem tökéletesen bevált!!!
Egyre kell vigyázni,hogy a festékes részt szabad csak a ffolyadékkal átitatott vattás fültisztítóval pucolni!!!!
A lexant a ffolyadék behomályosítja!!
Szerintem a két lámpát max egy óra alatt lemosod!!!
Üdv : Imre

patti0428
2009-02-17, 21:19
Szióka!
Az aceton,és hasonló agresszív higgitó leszedi a festéket,viszont száradás után a lemez felkeményedik,és pókhálósan összerepedezik! :o
Türelmes ember lévén volt már,hogy komplett Mini-t kimostam,és átfestettem. ;)
Egyre kell vigyázni,hogy a festékes részt szabad csak a ffolyadékkal átitatott vattás fültisztítóval pucolni!!!!
A lexant a ffolyadék behomályosítja!!
Szerintem a két lámpát max egy óra alatt lemosod!!!

Szia!

Melyik az a sokat szidott folyadék?

Patrik

d.imrici
2009-02-17, 21:24

patti0428
2009-02-17, 21:33

Te Imre! Még mindig nem tudom melyik az a folyadék ;D HELP ME!:D

d.imrici
2009-02-17, 21:38
Szióka!
ODA VAN íRVA!!!!!!!!!!!
Mindegyik idézetben is!!!

F É K F O L Y A D É K ! ! ! !
;) ;) ;) ;) ;) ;D

patti0428
2009-02-17, 21:40
Szióka!
ODA VAN íRVA!!!!!!!!!!!
Mindegyik idézetben is!!!

F É K F O L Y A D É K ! ! ! !
;) ;) ;) ;) ;) ;D

Köszipuszi

d.imrici
2009-02-17, 21:45
Szívesen!!
De a pusziról lemondanék!!!
Ahogy nézem az avatorod van jobb helye!!!! ;D

patti0428
2009-02-17, 21:52
Szívesen!!

Van igen. Azért nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget, kisorsolom, hogy melyik verziót próbálom ki. ;D

patti0428
2009-02-17, 22:49
Szívesen!!

Van igen. Azért nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget, kisorsolom, hogy melyik verziót próbálom ki. ;D

Fékfolyadék nincs itthon.
Csiszpapír sincs, de az van nem messze a boltban:)

morpheus 4l
2009-02-18, 00:08
Szia!
Semmilyen vegyszert se használj a lexánhoz, marhára érzékeny.
Láttam már szilánkosra robbant kasznit. Én inkább kevés vizzel, polír papirral bróbálnám. :)

patti0428
2009-02-18, 14:28
Szia!
Semmilyen vegyszert se használj a lexánhoz, marhára érzékeny.
Láttam már szilánkosra robbant kasznit. Én inkább kevés vizzel, polír papirral bróbálnám. :)

Köszönöm, azzal fogom próbálni.

Fero75
2009-02-22, 11:02
Ha sikerül a festék leszedése,tegyél fel róla képet légyszíves.Nekem is le kellene szednem a festéket,csak komplett kaszniról.Nem szeretném elszúrni,így meg nagyon csúnya.Az én kasznimat nem lexan festékkel festették és nagyon sok helyen le van pattogva.De jöhetnek ötletek még!

Üdv.: Fero

Orban91
2009-02-26, 20:03
Ha a fékfolyadék név alatt a féktisztítót értitek,akkor az felejtős....annyira erős szer hogy szétmarja a lexánt és porhanyósan fog törni,ugyan ez van a körömlakklemosóékkal,akár acetonos/vagy mentes.
Ha esetleg rossz szerre asszociáltam volna akkor kérlek javítsatok ki!

Üdv

Rc-s
2009-02-26, 20:08
Üdv.A fékfolyadék az a fék rendszerben van.(olaj)
A fék tisztitóval pedig "tisztitani" lehet a fék alkatrészeket,vagy más zsíros,olajos alkatrészeket.
Nekem az Rc-tisztító spray is megmarta a kasznimat. :(

Fero75
2009-02-26, 22:20
Láttam már fékolajjal felmaratott makettet,de a lexan nem tudom hogyan viselkedne tőle.
Nem örülnék neki ha darabokra hullana egy kis kocctól.Egyik barátom nekiállt vizes csiszoló papírral az autójának,
kíváncsi vagyok a végeredményre.Ő is az egészet szeretné átfesteni.Ha lesz kép,akkor megosztom veletek,
milyen lett csiszolás után.

NOIC1
2009-02-27, 00:17
Halli.

Azért vannak ám nagyon jól bevállt teknikák is,de szó ami szó időigényesek.......türelemjáték.
Már rettentő sok kasznit újítottam fel,sokmindent kipróbáltam,volt ami bejött de volt ami szigarúan TILOS!
Tilos:Körömlakklemosó(acetonos),lakkbenzin,nitr ó,észter,fékolaj,univerzális higítok,gyanta oldószerek,kromofág,stb.
Sokszor került a kezembe ritka kaszni,sőt elsősorba ezeket kultíválom,és ugye sokszor a festés katasztrófális,vagy ugye,nem az eredeti classic színekbe ponpázik a gép....
De van megoldás.
Egy-két tipp és tanács az elmúlt évek tapasztalataiból:
A legjobb megoldás kétségtelenül a kicsiszolás,nem kell tőle félni!!!
Sokan ugye azt mondják hogy jujjjj mert karcos lessz.....na ez lenne pont a lényeg.javítani illetve növelni a tapadófelületet,ezért Én a vadi új kasznikat is becsiszolom a festés előtt!!!(számolj és értsd meg!:Ha a csiszolókarc felnagyítva aprób vájúkat képez,mondjuk majdnem háromszög profíluakat,akkor az összes tapadófelületedet megnövelted kb 170%-ra,függöen a karcmélységtől ill a karcok elrendeződésétől!)GONDOLD VÉGIG!ezek szerint a festéked jóformán sokkal több helyen tud kapaszkodni,mint alapesetbe,így tartósabb fényzést kapsz!Sokan megilyednek ha a csiszolás után ugye nem full áttetsző a lexán,de ugye ez se baj,mert amikor a festék belekerül kitölti a csiszolókarcokat,és ugye nekünk az a lényeg hogy kívül legyen szép fényes.Így Én azt mondom nyugodtan besziszolni az újat,és kicsiszolni a régit.Elsőre rögtön neki lehet ugrani egy vizes 500-as papírral,(felgyorsítja a munkát),de nem ezzel full kicsiszolni,csak elvékonyítani a festéket.Amikor már foltosan átlátszó a lexan,akkor jöhet a vizes 1000-es,majd ha már majdnem tökéletes akkor a vizes 2000-es,és ezzel befelyezni a műveletet.DE HA AKAROD!!!:pl az itt említett lámpa eseténél,ahol a tiszta lexan a lényeg,ott fogsz egy vizes 3000-es papírt,finoman kicsiszolod az alakot,majd a 3000-es papírt szinte szarrá koptatod,és ezután finoman apró körkörös mozdulatokkal kipolírozod az adott részt.Ezután fogsz egy kis polírpasztát,és kipolírozod 100%pamuttal!A kitartó munka eredménye a tökéletes végeredmény!GARANTÁLOM!
De ugye a festés elé már megállunk a 2000-es papírnál!
Ezután egy kis szilikonmentesító,majd jöhet a festés!
A szépen türelmesen minőségileg dolgozol,SENKI meg nem mondja hogy a kaszni nem új(vagy ugye állapotfüggő)
Ezen kívül képbe kell lenni kicsit a kémiával.
A lexan festéknek 1 dolga van! kissé megmarni a lexant,majd ezzel kapcsolatot létesítve megszáradni.
Sajnos az esetek 90%-ába szarul szakszerütlenül vannak megfújva a kasznik,így meg se közelítjük ezt az állapotot.Ez egy irreverzibilis folyamat lenne!!!!....ha jól és szakszerüen lenne elkészítve.
De álltalába az újrafestők pont annak örülnek ha könnyen kijön a régi festék....
Ezek kívül meg kell vizsgálni hogy mivel is állunk szembe.Az 1k-s festékek szinte mindennel oldhatóak,könnyedén kiszedi a körömlakklemosó is,de sajnos sok lexanba ez kárt tesz!De ez is típusfüggő!
Tamiya kaszniknál az acetonmentes Irisz lakklemosót,nyugodtan használhatod,de ugyanez nem mndható el a HPI dódékra.A Carson vagy protoform kasznik majd mindig berepedeznek.......
A 2k-s festéknél már előfordulhat hogy sikerült az előző tulajnak jól lefesteni és a kémiai kapcsolat reverzibilis lett,így elvileg visszamoshatatlan,és marad a csiszolás....
Ha valami bázissal van festve,akkor nincs nagy gond,mert ha jó ha rossza festés,maga a festék mint anyag gyenge kötésű és pillanatok alatt kicsiszolható,eszméletlen könnyen kopik ki a festék....
A vizbázisú festékek ha tökéletesen belevannak festve a kaszniba,akkor ezt a legnehezebb eltávolítani....
Azt is tudni kell hogy vannak fizikai,illetve kémiai száradó festékek.A fizikai száradók kipárologtatják az oldószert,és íjj módon szárad.Ha ezzel van dolgod,akkor lehet jól jártál,mert ha melegbe volt festve a kaszni akkor gyorsan száradt,így nem volt ideje kémiai reakciót létrehozni a lexannal.Ha lassan száradt,mert hűsebb volt,vagy sürübb volt a festék akkor macerásabb a kiírtása.
Aztán ugye vannak kémiai száradó festékek,melyek oxigénmegkötéssel száradnak,ez már egy komolyabb tapadást és kötést eredményez,ezt ajánlanám amikor már te festesz,de nem jó mikor ezt kell kicsiszolni.
Még annyit:Ha egy profi festette elötted a kaszni becsiszolva,és mondjuk tapadásjavítót alkalmazva,akkor felejtsd el hogy abból a kaszniból lessz valami.Mire kicsiszolod addigra megúnod az életed,és a lexant is lehet hogy túlságosan elvékonyítod!
Nem könnyű kenyér ez,volt 1 kaszni amivel eszméletlen alászaladtam Én is,de azért ha jók a feljegyzéseim,akkor 31 kasznit már újjá élesztettem,és garantálom nem mondod meg hogy újra volt festve!
Azért a lakklemosósdit Én nem ajánlanám,mert kell tudni azt is hogy kell vele mosni!!!!
(ennek is megvan a fortélya!)
Vannak viszont kipróbálható dolgok a komolyabb beavatkozások előtt.Van hogy a régi festés olyan satnya,hogy a széles barna ragasztószalaggal ki lehet tépázni a festéket a kaszniból!
(volt egy kasznim ami kissé megvedlett volt mikor megvettem,és kb 3p alatt az említett szalaggal ki is szedtem belőle az összes festéket.....)szépen beleragasztod a csíkot,jól belenyomkodod,majd egy határozott rántás és ki is kapja a festéket.Ezzel kezdj,mert ha tényleg rossz a régi festék tapadása akkor nyertél!!!!
De még mindig azt mondom hogy ki kell csiszolgatni szépen nyugisan,az a tökéletes.....semmi kémiai reakciót nem indítasz el,előkészíted a felületet a festésre,és tényleg a legjobb megoldás.

Asszem nagyjából ennyi,de ha még eszembe jut valami leírom....
Amúgy volt már ilyesmi topic ahol egész jó hozzászólások voltak,Én is írtam oda pár oldalt....nem csak a kicsiszolásról,hanem a profi újrafényezésről,maszkolásról,segédanyagokr l,tippekről,trükkökről,beszerzőforrásokról .....stb...stb...

Jó munkát...... ;) ;) ;) ;)

Noic.... ;)

Fero75
2009-02-27, 22:47
Ez teljesen kimerítő és bőséges válasz volt.
Sajna már le lett festve a kaszni amit a barátom csiszolgatott,de tényleg nem látszódnak a karcok.

szilagyil
2009-04-26, 02:59
Na hát én is megszívtam...
2 hetembe tellett, mire full kicsiszoltam a festéket (gyári) a kaszniból, szép áttetsző maradt, a grafitmetál szín tökéletes lett rajta, de a foszforzöldből sikerült egy olyan flakonba belenyúlni, ami szvsz félig be volt dögölve és olyan pocsék lett, hogy hihetetlen, + nem is lett elég az egész kasznira. Amit másodjára vettem, hogy befejezzem a fújást, azzal tökéletesen lehetett fújni, de az első flakon miatt újra ki kéne csiszolnom, de nem sok humorom van, alig vártam hogy egyszer készen legyek.
Lehet idén így marad, aztán majd télen nekifutok újra....
Vagy lehet eladom az egészet így és veszek egy 1:10 tamiya-t... még nem tudom.
A lényeg, csiszoljátok, mert az a tuti...

szilagyil
2009-10-19, 17:48
No nemsoká komplet ki lesz csiszolva az EVO bódé. Rakok majd fel képet, hogy milyen lett újra máz nélkül. (aztán meg az újrafújt állapotról is, ha nem csöszöm el nagyon ::) )

Petya14
2009-10-23, 00:52
http://www.youtube.com/watch?v=-eP-3lP5OD8

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!How to remove paint (lexan) from an RCshell!!!!!!!!!!!!!!

remélem segítettem

Petya

allercé
2009-11-18, 15:17
Sziasztok!
Én a minap kipróbáltam a Tesco-féle lefolyótisztítót. PS kaszni, ezeréves festésssel. 3 nap áztatást követően kb. 95%-ban leugrott róla a festék, a maradékot pedig már nagyon könnyű volt vizes csiszolással eltávolítani. Nem azt mondom, hogy ez egy "Ultimate solution", de ebben az esetben nekem teljesen bevált! Kösz a tippet kisg325!

Üdv!
Allercé

szilagyil
2009-11-18, 17:51
Sziasztok!
Én a minap kipróbáltam a Tesco-féle lefolyótisztítót. PS kaszni, ezeréves festésssel. 3 nap áztatást követően kb. 95%-ban leugrott róla a festék, a maradékot pedig már nagyon könnyű volt vizes csiszolással eltávolítani. Nem azt mondom, hogy ez egy "Ultimate solution", de ebben az esetben nekem teljesen bevált! Kösz a tippet kisg325!

Üdv!
Allercé

PS az melyik tipus is? Lexan ugye? Mi is ez a lefolyótisztító? az egész bódét megmerítetted és úgy ázott 3 napig :o Nem marta meg a lexan-t?
Azért kérdezem, mert az EVO ugyan 99%-ban ki van csiszolva (a szárny van még hátra), de az S15 még csak kb 10%-nál áll, és mocskos nehéz kiszedni a mázt, mert ez nem vékony gyári festés. Megpróbálkoznék ezzel a módszerrel, ha azt mondjátok, hogy tényleg nem marja meg a lexan-t.

kisg325
2009-11-18, 18:40
Kösz a tippet kisg325!

Üdv!
Allercé

Szia!

Szivesen!

Köszönjük a Tesconak,hogy segít a modellezőkön! ;D

Üdv. kisg325

kisg325
2009-11-18, 18:50
PS az melyik tipus is? Lexan ugye? Mi is ez a lefolyótisztító? az egész bódét megmerítetted és úgy ázott 3 napig :o Nem marta meg a lexan-t?
Azért kérdezem, mert az EVO ugyan 99%-ban ki van csiszolva (a szárny van még hátra), de az S15 még csak kb 10%-nál áll, és mocskos nehéz kiszedni a mázt, mert ez nem vékony gyári festés. Megpróbálkoznék ezzel a módszerrel, ha azt mondjátok, hogy tényleg nem marja meg a lexan-t.

Szia!

PS,avagy polisztirol,vagyis a kemény műanyag,nem pedig a lexan. ;)
Nem lexan festékre jó ez a cucc /tescos/. Különben áztatni kell benne. Én lexan festéket tiszta alkohollal szedtem le erős dörzsöléssel /csak javítás céljából egy bizonyos részen/ ,persze szögletekből igen sz@r lehet kiszedni.
Szerény véleményem szerint áztatásos módszerrel nincs olyan lötty,ami kiszedi a lexan festéket,bár lehet tévedek. ;D
Jó még a fékfolyadék is bizonyos festékek leszedésére.

Én mindhárom löttyöt próbáltam lexanon,amik nem lexan festékekkel voltak festve és egyik sem marta meg a lexant. Ha minden lexan egyforma lehet anyagszerkezetileg /sajna nem tudom/,akkor nem marja meg.

Üdv. kisg325

allercé
2009-11-18, 19:59
Sziasztok!
kisg325 részben meg is válaszolta a kérdést, a PS valóban a polisztirol, magyarul "fröccsöntött keménykaszni"
A lexan valójában nem az anyag neve, hanem egy bejegyzett márkanév. Maga az anyag a PC, vagyis policarbonathe. Lexan márkanévvel elsősorban a General Electric Plastics (ma már SABIC Innovative Plastics) gyártja. Mivel ez volt a PC lemezek első bejegyzett márkaneve, így épült be a köztudatba. Ettől függetlenül, más gyártók, más márkaneveken készítenek PC félgyártmányokat, pl: Paralon, Makrolon, Makrolife, stb. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy függetlenül a márkanévtől, a PC mint thermoplasztik anyag kémiailag ugyanaz! Elméletileg ha mondjuk a Tamiya kasznit nem kezdi ki XY vegyszer, akkor a HPI-t sem, hiszen az alapanyag ugyanaz. Azért mondom, hogy elméletileg, mert a gyártástechnológiától függően lehetnek anyagszerkezeti módosulások, bár igen kicsi az esélye. A PC, mint alapanyag egyébként a kiváló mechanikai tulajdonságai mellett nagyon jó, sőt bizonyos közegekben kiváló vegyszerellenálóságot mutat. Ez elsődlegesen a savas és lúgos közegekre igaz. Erősen óvakodni kell bizonyos aromás vegyületektől, pl.: toluol, xilol, stb., mert sok esetben nem azonnal látható, de maradandó szerkezeti elváltozást okoznak! (fátyolosodás, rideggé, törékennyé válás stb.) Mivel nem vagyok vegyész, ebbe inkább nem mennék mélyebben bele.
Üdv!
Allercé

szilagyil
2009-11-18, 22:59
Aham... értem. Hát akkor kezdeti fellángolásom a mármár elveszni látszó reménysugár tükrében kezd kihunyni, és csak nem dobom el az 1200-as vízpapírt, hanem nekiesek a már jól bevált módszerrel, és kicsiszolom.
Az éleket, sarkokat tényleg nem egyszerű kicsiszolni >:(

szilagyil
2009-11-19, 18:11
Noh...
Az evo bódé újra mázmentes, és ahogy ígértem, következzenek a képek:

http://rcpilot.hu/gall/auto/517/20091119131556/evo_vii_overhaulin.html

A szárny talán holnapra kész, és aztán jöhet a maszkolás.

allercé
2009-11-19, 18:17
Hali!
Megy ez Neked! Teljesen jó lesz az EVO ;D ;D ;D
Üdv!
Allercé

szilagyil
2009-11-19, 19:23
Hali!
Megy ez Neked! Teljesen jó lesz az EVO ;D ;D ;D
Üdv!
Allercé

Naja, de egy hónapja kezdtem el kicsiszolni :-X
Mondjuk időm sem nagyon van rá, mert konkrétan kb 10-12 munkaóra volt.
Remélem sikerül úgy megfújni, mint az egyik ember anno az ex Honda-ját ::)

allercé
2009-11-19, 21:37
Hali!
Fog az menni, ne aggódj! Gondos maszkolás és zsírtalanítás, több vékon réteg 1-2 perc száradással (nyáron még annyi sem kell) és a siker nem marad el! Jó munkát!
Üdv!
Allercé

szilagyil
2009-11-19, 21:54
Rajta leszek, aztán majd jövök a végkifejlettel.

oceanearth
2009-11-24, 19:02
Sziasztok!

Most próbáltam ki a Carson Pain Killert egy Tamiya lexan kasztnit. Tökéletesen leszedi a festéket és a lexan egyáltalán nem mattult meg.

Üdv

szilagyil
2009-11-24, 21:13
Sziasztok!

Most próbáltam ki a Carson Pain Killert egy Tamiya lexan kasztnit. Tökéletesen leszedi a festéket és a lexan egyáltalán nem mattult meg.

Üdv

És ezt honnan lehet beszerezni, ill mennyiért? PC kasznin próbáltad? (gondolom, ha lexan)

oceanearth
2009-11-24, 22:18
Sziasztok!

Üdv

És ezt honnan lehet beszerezni, ill mennyiért? PC kasznin próbáltad? (gondolom, ha lexan)

Szia!

A Modellzónában lehet kapni, de sajnos fogalmam sincs, hogy mennyibe kerül. Én csak lexan kasztnihoz próbáltam, de működik a sima kemény kasztnival is.

Üdv

szilagyil
2009-11-24, 23:18
Szuper!
Nekem lexan-hoz kellene, mert még 1 bódé várja a máztalanítást, csak nem füllik hozzá a fogam, hogy nekiálljak csiszolni. Felhívom őketz holnap, és megkérdem mennyi az annyi.

Köszönet az infóért.

Gergő J
2010-01-14, 20:47
Sikerült közben a projekt mert érdekelne?

bloky
2010-01-26, 17:14
Ez a cumó valóban jól hangzik!
Mindenképp írd meg, hogy hogyért dobálják, meg aki dolgozott már vele, az rakhatna fel képet, hogy mennyire alapos munkát végez a szer. :)

samek
2010-01-29, 12:14
Sziasztok.
A tescoban lehet kapni műanyag lökhárító sprét.
Ezzel lehetne kasznit fújni???

Üdv.:Péter

Necro
2010-01-29, 12:15
Sziasztok.

persze, hogy lehet, de nem igazan ajanlatos....ugyis lepotyog

samek
2010-01-29, 15:11
Ok értem!!

streetjoe
2010-03-13, 20:08
Sziasztok.

Szia!

Bár én nem a madaras-ban vettem a direkt lökháritó spay-t, és azzal fujtam az 1:1 autóm lökháritóját. Aztán utánna minden évben tavasszal, mert mindig lepörög körömnyi foltokban. Pedig gyárilag rücskös a felület, nem sima mint a bodén.
Azon nem jött be, sztem lexanon sem fog...

Szomika88
2010-04-06, 15:38
Sziasztok!
Én akril oldóval szoktam karosszériát mosni, igaz nem lexant. Művészellátó nevezetű üzletben lehet kapni. Tökéletesen leszedi a festék, a müanyagot egyáltalán nem bántja. 100ml ára 500ft. Nem olcsó, de egy karosszériához elég max 2 ilyen üveg.
Remélem segítettem.
Üdv.

szilagyil
2010-04-18, 02:00
Noh..
Hát nem két napot kellett rá várni, mert nem nagyon volt időm foglalkozni vele, de fél év után csak elkészül lassan.
Még nincs teljesen kész, hiányzik a fekete-füst a szélvédőkről meg egy két helyről, ahol addig matrica van, meg ugye még felkerülnek a lámpamatricák (míg nem lesz kedvem foncsort készíteni). Nomeg némi minimál matrica a kasznira. De a lényeg, hogy az egész csiszolva lett!!! És a festett részeken minimálisan sem látszik!!!

Itt megtekinthető, ahogy most áll.
http://www.rcpilot.hu/gall/auto/517/20091119131556/evo_vii_overhaulin.html

vasi
2011-08-16, 17:47
Úgy látom régen nem írt még senki de ha esetleg vki még olvassa az kérem jelezzen :)

bundasalma
2014-01-05, 18:37
Én szerintem ez kicsit túl van/volt lihegve ;D Mondom ki sem próbálom azok alapján a fékfolyadékot, amiket itt olvastam, de már örülök, hogy nem így tettem, legalábbis lehet csak nekem volt szerencsém, én fogtam dot 5.1 fékfolyadékot, ecsettel kikentem a kasznit, 1-2 órát állni hagytam, majd mosogatókagylóban, fém súroló ,,dörzsivel,, és mosogatószerrel kidörzsöltem/nyilván nem 15perc alatt/ a 4 réteg cuccot, makulátlanul lejött, szép áttetsző lett az egész tőle, ha egy idő után már nem jön le több festék, a több réteg miatt, érdemes kitörölni és újra kenni dot-al, majd ismét lehet dörzsölni