PDA

Teljes verzió megtekintése : Kaszni festés! De melyik színnel fejezzem be?

BAL-IMI
2009-02-15, 11:08
Sziasztok!

Első festésem előtt állok, elég sokat olvastam róla, azt írták, hogy fehér festékkel fessem át utólsó soron a belsejét a kaszninak, viszont most olvastam, hogy feketével!
Nekem amik vannak kasznik az egyiken fekete, a másikon fehér a záróréteg!
http://www.manuel-aka-mdk.net/pics/tb02_thumb_5.jpg
http://www.modellfutar.hu/termekek/tamiyaps46zoldeslilaszinvaltos/407

Pontosan arra lennék kíváncsi, hogy ennem a színnek feketével vagy fehérrel fújjam ki a belsejét!

Előre is köszi!

Kalap
2009-02-15, 11:26
Nossss, mind a két állítás igaz, és itt az összefüggés:
A Tamiya színváltós festékeket (PS46, PS47, PS48) feketével kell hátulról kifújni azért, hogy a színváltás effektus kellőképpen érvényesüljön.
A többi festéket, ami világos (világoskék, sárga, piros, világoszöld, etc.) fehérrel kell hátulról festeni, hogy szép élénkek legyenek. A sötétkék, sötétzöld festékeknek meg nem számít annyira, hogy kifújod-e még valamivel hátulról, persze a fehér utánfújással lehet kicsit ezeken is világosítani, illetve a feketével sötétíteni.
Kalap

BAL-IMI
2009-02-15, 11:58
Köszönöm a válaszod Kalap!

Tamiya Ps46!
Tehát ha a színváltós festéket fehérrel fújom ki akkor nem érvényesül annyira a színváltás és világosabb lesz!
Ha feketével akkor sötétebb lesz és a színváltás is jobban kijön!

Kalap
2009-02-15, 16:17
Nem, a szinváltósokat gyári ajánlás szerint feketével KELL kifújni.. Bár érdekes lehet, ha nem azzal van kifújva, akkor vajon mi történik? Nem akarod kipróbálni egy-egy darab lexanon a fekete és a fehér hátsó festést, és feltenni ide egy fotót róluk? :)
Kalap

szabi6k
2009-09-30, 15:18
Szasztok!

Készülőben egy Mustang Shelby GT 350es kaszni .A faragások csiszolások már oké.A festékek is készen állnak. Egy kivétellel:CHROME festék.
A kérdésem hogy nincs valakinek egy köpetnyi krómfestéke a lökhárítóhoz. Azért a kis felületért nem akarok megvenni egy 4 rugós festéket. Ha kell fizetek is érte vmit.
Nagyon ütős lesz a kicsike.
Várom a gyöngyszemtulajdonosok válaszát:)

szabi6k