PDA

Teljes verzió megtekintése : Benzines motorok!

Laly
2009-03-30, 20:44
Sziasztok azért nyitom a topkot, mert nem találok infókat a benzines motorokkal kapcsolatosan!

Laly
2009-03-30, 20:48
Első kérdésem:

Valaki meg tudja mondani, hogy a Zenoah vagy CY ( Chung Yang ) motor 23 ccm. ben a csapágyak, szimering méretét?

pat
2009-05-04, 19:59
Sziasztok!
Benzines mocival kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Van egy 23ccm benzinesem és egy másik is......MInd a 2-ő solo az egyik hibátlan a másik viszont egyszerűen beállíthatatlan.
Szóval Walbro Karbi van rajta,és alapjárati csavar teljesen becsavarva is kevés az alapjárathoz,a másik 2 csavar 1 és 1,4 a másik pedig 1,5 fordulatra van kitekerve.
Problémáim:
-nehezen indul kb 30-35. rántásra
-légszűrővel nem indul be
-levan véve a légszűrő akkor sem pörög ki rendesen
-légszűrő levétele után iszonyatosan sok üzemanyagot köp ki a levegőszívó nyíláson
Segítséget előre is köszönöm!
Üdv:Pat

taki-vw
2009-05-04, 20:13
Nem ismerem azt a karbit pontosan de, hogy valami szét van hullva benne az tuti!
Valamiért túl dús a keverék, ennek viszont rengeteg oka lehet!
Szerintem karbi szétkap, először is kipucol, majd keress valamit ami nincs egyben!
De lehet akár membánbaja is!
Látni kéne!
Esetleg egy videó arról amikor jár a motor már előrébb vihetné a dolgot.
Valamint néhány fotó a porlasztóról, hogy rájöjjek mit is takar az a másik két csavar.
Üdv: Krisztián

pat
2009-05-04, 21:03
Nem ismerem azt a karbit pontosan de, hogy valami szét van hullva benne az tuti!
Valamiért túl dús a keverék, ennek viszont rengeteg oka lehet!
Szerintem karbi szétkap, először is kipucol, majd keress valamit ami nincs egyben!
De lehet akár membánbaja is!
Látni kéne!
Esetleg egy videó arról amikor jár a motor már előrébb vihetné a dolgot.
Valamint néhány fotó a porlasztóról, hogy rájöjjek mit is takar az a másik két csavar.
Üdv: Krisztián

Szia!
Először is köszi válaszod.
Odáig énis eljutottam,hogy túl dús,túl sokat kap,de az okára nemtudok rájönni.
Az egész mocit a-z ig kipucoltam felújítottam(gyűrű,csapágy szimering) így nemhiszem,hogy ilyen baja lehetne.
Sajnos videót nem tudok mert ha sikerül beindítani egyböl le is áll miután felpörög.
A másik 2 csavar az a High és Low lenne vagyis az alajárati és a magasfordulati.
Esetleg van egy dolog ami izgatja a fantáziám.
Nemlehet az a probléma,hogy tele tanknál ha leveszem a karbit az üzemanyag elkezd iszonyatosan "kilövelni",szóval az üzemanyag magától is megy a karbiba?
Szóval tele a tank,karbi nincsen rajta és az üzi szépen a csövön keresztül szétfröcsköl.
Elég sok nitrós moci járt már a kezemben a legnagyobb 22ccm volt és sosem volt velük problémám,csak ezzel a fránya benzinessel.

taki-vw
2009-05-04, 21:24
A nitrósokkal ellentétben itt már nem csak a tankban lévő túlnyomás befolyásolja a motorba jutó üzemanyag mennyiségét.
Szerintem a karbiban lévő membrán lessz a ludas. De ne vedd ezt szentírásnak!
Távgyógyítani igen nehéz! Ha látnám a mocit és azt amit produkál az sokat segítene.
A gyertyáról készítenél egy fotót? Az sokmindent elárul!

Laly
2009-05-05, 09:48
Irtam egy kisregényt a témáról de ba.s... meg elszált!

ááááááááááá

pat
2009-05-05, 18:22
Megtennéd légyszíves,hogy még1x megírod? :-[
Előre is köszi.
ÜDv:Pat

Laly
2009-05-05, 18:42
Szóval!

A karburátor membrán hajlamos megkeményedni!

A model és hobbi nál van, de drága. Létezik olcsóbb...

A lenti számon hívj, szívesen megosztom a tapasztalatomat! Nekem is volt hasonló problémám......

pat
2009-05-09, 10:14
Sziasztok!
Tegnap délelőtt szétszedtem a karbim volt benne egy kis kosz,pedig 2 hete lett kipuculva,de rájöttem valamire.Mikor hozzzám került ez a karbi akkor rosszul volt összerakva és én ugy raktam annno össze.Szóval a probléma a következő volt:
Amit a membrán nyomogat szelep( ???),amihez még tartozik egy rugó meg egy kis fémlemez meg egy tengely ott volt a bibi.A fémlemez fordítva volt berakva így nem tudta mozgatni a szelepet.Megfordítottam lementem és pöcc röff sikeresen indult.
Köszönöm a segítségét Laly-nak és taki-vw-nek is.

vidam1
2010-02-17, 23:40
Sziasztok

Van egy 23ccm carson kisautóm az üzemanyag keverési aránya érdekelne 1:25 keverék kell bele , tehát 25 liter benzinhez 1 liter olaj igaz ?Tegnap kannába tankoltam 5 liter benzint ehez kell 2 deci vagyis 200 mililiter olaj jól számolok csak megerősítés képpen ?

Laly
2010-02-18, 10:18
Ja ja ja!

5l.

Ha 1 dl teszel hozzá az 1:50 es keverék ha 2 dl az 1:25 ös keverék.

De ha 2,5 L teszel 1 dl olajat az is 1:25 keverék

pege
2011-01-17, 15:45
Sziasztok!

Igaz nekem nincsen benzines autóm, de nagyon kiváncsi lennék, hogy használtok e E85-öt sima benzin helyett?

Előre is köszi!

Üdv.: Pege

taki-vw
2011-01-26, 19:17
Konkrétan modellben nem de az egyik simsonomat lassan két éve hajtom E85-el ;D
Kellett vele kicsit okoskodni de bejött, bár nem hiszem, hogy ezekhez a modell porlasztókhoz túl egyszerű lenne fúvókákat szerezni meg a gyújtást is el kell állítgatni amire itt általában nem sok lehetőséget ad a gyártó ::)
Üdvw: Krisztián

Sátánka
2011-10-15, 19:49
Sziasztok!

Furcsa dolgokat müvel a motorom, pontosabban:
egy 29 ccm motorrol van szó, ami eddig hibátlan volt, ráadásul nem is olyan régi, szeptember végén érkezett, baja 5B-ben hassználom, és ma egyszerüen elkezdett fulldokolni egy olyan gyertyával, amit a modellhobbinál vettem. Alapjáraton alig volt szikra, nem tudom miért, csak ha huzogatom neki akkor járt rendesen. Miután lefulladt, és nem is tudtam visszainditani beletettem a gyáriját, ami csinált egy olyat anno, hogy zárlatos volt, ugyanilyen tünetekkel. Az hibátlanul működött, kb 1 percig, majd mintha a gombbal állitottam volna le, lefullad. azt hittem a csavarhúzóval nyomtam meg, rángatom, semmi, huzom a padlót, rángatom 2 röffenés, aztán semmi. El is fáradtam meg ideges is lettem, szóval ahogy volt belöktem a pincébe, és mára már hagyom. Kérdésem az, hogy mi lehet vele, és hogyan lehet megoldani? Hozzáteszem szikra volt még igy is.
Karbim sem tökéletes valamiért, szerintem nagyon meghuztam a csavarját, amikor a kisfordulati csavart tekerem "koppanásig" akkor csak nehezebben kell tekerni egy idő után, de tudom tekerni a végtelenségig, ez lehet bármilyen hiba oka?
Másik kérdésem, hogy a kompresszió ugy fogy, mintha lopnák belőle, már kb annyi erő kell hozzá, mint a gyári 23 ccm motorhoz, amikor hozzámkerült az autó, csak ez 29 ccm, és a bejáratást követően még mindig nagyobb volt...

Fogok egy olyat csinálni, hogy a 23 ccm motor karbiját átteszem erre a motorra, végülis az teljesen ki lett tisztitva, hátha azzal megy, és remélem a teljes betekerés után is forgó csavar, és a kompresszió fogyása közt nincs összefüggés, az olajzással nem lehet baj, 1:20 arányba kevertem be, és biztos kap eleget is, mert melegen is füstöl. Gyertyával nem tudok mit kezdeni valószinüleg most is mint multkor beledobom kromofágba, akkor az kioldotta belőle a koszt, azután hibátlanul müködött a gyertya, sőt még most is müködik, csak nem indul be a motor.

Előre is kösz a segitséget!

ahajt
2011-12-30, 22:31
Ezt érdemes megnézni.
http://www.wimp.com/tiniestengine/
Udv.ahajt

dankopi
2014-01-02, 01:39
Azt hiszem mondhatjuk hogy ez a kedves modellező kollega ráér.....
Amellett hogy tud valamit.....

Nannor
2014-01-02, 19:30
Na ez már durva... ;D Azért nem kis tudás kell hozzá, na meg persze megszállottság...

molb
2014-01-30, 06:27
láttátok? ;D
http://www.youtube.com/watch?v=EmnsXTMLzCE

ibron1
2014-02-03, 18:15
Sziasztok!

Furcsa dolgokat müvel a motorom, pontosabban:
egy 29 ccm motorrol van szó, ami eddig hibátlan volt, ráadásul nem is olyan régi, szeptember végén érkezett, baja 5B-ben hassználom, és ma egyszerüen elkezdett fulldokolni egy olyan gyertyával, amit a modellhobbinál vettem. Alapjáraton alig volt szikra, nem tudom miért, csak ha huzogatom neki akkor járt rendesen. Miután lefulladt, és nem is tudtam visszainditani beletettem a gyáriját, ami csinált egy olyat anno, hogy zárlatos volt, ugyanilyen tünetekkel. Az hibátlanul működött, kb 1 percig, majd mintha a gombbal állitottam volna le, lefullad. azt hittem a csavarhúzóval nyomtam meg, rángatom, semmi, huzom a padlót, rángatom 2 röffenés, aztán semmi. El is fáradtam meg ideges is lettem, szóval ahogy volt belöktem a pincébe, és mára már hagyom. Kérdésem az, hogy mi lehet vele, és hogyan lehet megoldani? Hozzáteszem szikra volt még igy is.
Karbim sem tökéletes valamiért, szerintem nagyon meghuztam a csavarját, amikor a kisfordulati csavart tekerem "koppanásig" akkor csak nehezebben kell tekerni egy idő után, de tudom tekerni a végtelenségig, ez lehet bármilyen hiba oka?
Másik kérdésem, hogy a kompresszió ugy fogy, mintha lopnák belőle, már kb annyi erő kell hozzá, mint a gyári 23 ccm motorhoz, amikor hozzámkerült az autó, csak ez 29 ccm, és a bejáratást követően még mindig nagyobb volt...

Fogok egy olyat csinálni, hogy a 23 ccm motor karbiját átteszem erre a motorra, végülis az teljesen ki lett tisztitva, hátha azzal megy, és remélem a teljes betekerés után is forgó csavar, és a kompresszió fogyása közt nincs összefüggés, az olajzással nem lehet baj, 1:20 arányba kevertem be, és biztos kap eleget is, mert melegen is füstöl. Gyertyával nem tudok mit kezdeni valószinüleg most is mint multkor beledobom kromofágba, akkor az kioldotta belőle a koszt, azután hibátlanul müködött a gyertya, sőt még most is müködik, csak nem indul be a motor.

Előre is kösz a segitséget!

Helló!
Ha leveszed a karbit minden féle képen néz bele milyen állapotban van a dugó!!
Kompressziót nem szokott csak úgy fogyni mintha lopnák...