PDA

Teljes verzió megtekintése : RC REPÜLŐ ÉS HELIKOPTER MODELL TALÁLKOZÓ HAJDÚSZOBOSZLÓN 2009 MÁJUS 23.(szombat

SALI
2009-05-11, 18:00
Tisztelt Modellező társak!
A Debrecen Városi Modellező klub és a Hajdúszoboszlói Aero klub szervezésében az idén is megrendezésre kerül az
RC REPÜLŐ ÉS HELIKOPTER MODELL TALÁLKOZÓ ÉS KIÁLLÍTÁS
Időpont:2009 május 23. (Szombat) reggel 9.00-tól napnyugtáig
Helyszín:Hajdúszoboszló repülőtér
Program:Megnyitó,szabad repülés modell kiállítás
A szervezők minden modellezőt szeretettel várnak és arra kérnek,hogy a lehető legtöbb modellt mutassátok be.Minden modellező lehetőséget kap bemutató repülésre és az Aero klub vendégül látja egy ebédre.A RÁDIÓKAT LE KELL ADNI!!! A repítéshez MMSZ biztosítási kártya szükséges.Amennyiben részt kívánsz venni a rendezvényen az alábbi címen regisztrálj:Név, modell tipusa rádió frekvencia triasz1@t-online.hu vagy a 30/9 55-22-41es telefonon Sallay Csabánál
A családot is hozhatjátok,ugyanis a szoboszlói gyógy és élmény fürdő a reptér szomszédságában található.

csabcsa
2009-05-11, 21:29
Hoppá, még egy tali a messzeségben! :D
Most lesz nehéz a választás! ::)

Martin
2009-05-11, 21:41
nem nehéz jönni kell mindkettőre. ;) bár a 17 ei a helis inkább.

üdv.

SALI
2009-05-12, 10:26
Szia csabcsa!
Neked kötelező eljönni mindkettőre, mert gyönyörűen terelgeted a madaradat, ezt a laikus szemlélőknek is megmutathatod . ;)
Üdv:SALI

deltahf
2009-05-12, 11:50
Nagyon jó a strandjuk !

csabcsa
2009-05-12, 14:16
Szia csabcsa!
Neked kötelező eljönni mindkettőre, mert gyönyörűen terelgeted a madaradat, ezt a laikus szemlélőknek is megmutathatod . ;)

Szia!

Köszi a biztatást és az invitálást, de nem csak rajtam múlik most, igyekszünk ott lenni!

SALI
2009-05-14, 19:09
Örülünk a jelentkezőknek ,csak így tovább! :)

gdekor
2009-05-14, 21:58
Nem hagyom ki én sem!
Dekor.

baluska
2009-05-14, 22:32
Megyünk mi is. ;)

Szpeti
2009-05-15, 00:14
Ez nekem is tetszik, és nincs is messze. Megpróbálunk elmenni mi is.
Ha megyünk, 5 fő.

tomeedey
2009-05-18, 22:07
Mi is megyünk!Nem olyan messze van ugyhogy hiba lenne kihagyni:)Amugy elvileg lesz sétarepülés?Milyen áron fog az mozogni kb nem tudja valaki?Azért kiváncsi lennék rá mert még sosem sétarepültem.Üdv

SALI
2009-05-19, 00:36
Sziasztok!
A pálya szépen le van nyírva ,a bírkák is az utolsó simításokat végzik rajta. ;D
A sétarepülést illetően úgy tudom,hogy lehetőség lesz motoros és vitorlázó gépeken is repülni.
Délután Veres Zoltán műrepülő show!? (Abban van annyi kérdőjel,hogy a Zolira szánt összeget még nem tudjuk,hogy a költégvetési bizottság támogatja e)Reméljük igen!

deltahf
2009-05-19, 09:23
- és mikor lehet megtudni pontosan, hogy ott lesz e a Veres Zoli?
http://img508.imageshack.us/img508/5219/56072844.th.jpg (http://img508.imageshack.us/my.php?image=56072844.jpg)

deltahf
2009-05-20, 09:59
Köszönjük. ;D

SALI
2009-05-20, 19:13
Amikor megérkezik a szoboszlói reptér fölé ;D

deltahf
2009-05-20, 22:42
Köszi, kb. ilyen válaszra számítottam. :-\

SALI
2009-05-20, 23:56
Peti!
Úgy néz ki,hogy ma eldőlt.JÖN!!! ;)

zozo
2009-05-21, 22:39
Sziasztok!

Számitsatok részünkröl még 6-8 személyre (2-3 pilóta meg a kisérők). Pontos létszámot csak holnap tudok közölni.

Üdv.,

zozo

SALI
2009-05-22, 01:01
Gyertek zozo várunk titeket is!

deltahf
2009-05-22, 17:26
Sajnos mi nem tudunk elmenni idén, más dolog akadt. :-(
Jó időt Nektek, és jó bulit, bár szelet mond.

Louis
2009-05-22, 18:27
Mi is megyunk 8-an Nagyvaradrol de csak mint nezok...
Csak ne lenne olyan meleg....(igaz,mikor hideg volt akkor meg az volt a baj).

Martin
2009-05-23, 20:25
Sziasztok !

Hajdúszoboszló Repülő Modell Találkozó 2009.05.23

http://www.rcpilot.hu/users/8/370/b_200905231620419399.jpg
http://www.rcpilot.hu/users/8/370/b_200905231624595475.jpg
http://www.rcpilot.hu/users/8/370/b_200905231620257014.jpg
http://www.rcpilot.hu/users/8/370/b_200905231621246333.jpg

További képek:

http://www.rcpilot.hu/gall/rendezvenyek_bemutatok_versenyek/8/20090523161757/repulomodell_talalkozo_hajduszoboszlo_20090523.htm l

üdv.

János
2009-05-23, 21:51
Gratula a résztvevőknek és a szervezőknek is!!!

Ismét egy sikeres és élményekben látványokban gazdag modell találkozót tudhatunk
magunk mögött.
Aki ott volt biztosan nagyon jól érezte magát, ( én igen... ! ) aki nem az sajnálhatja, hogy kihagyta. ;D ;D

Az idő remek volt, bár a szélből sok is volt időnként. ::)

Mégegyszer köszönet a szép napért.
További sok sikert kívánok mindenkinek. Remélem, hogy lesz még hasonló megmozdulás legközelebb is.

Üdv.: János

sniper
2009-05-23, 22:13
Hasonlóképen! A szél külön jó volt, mert nem vettük észre hogy leégtünk a naptól. Na most alvás sem lesz ;D ;D ;D. De valóban megérte, köszönjük!
A repülésért minden megengedett ;)

FaziJoe
2009-05-23, 23:01
Sziasztok!

Részemről hatalmas PIROSPONT azoknak akik a nem éppen ideális időjárás (viharos szél) ellenére is, technikájuk épségét kockáztatva szórakoztattak a nap folyamán!

Minden elismerésem!

Üdv.:
Fazi

APPME
2009-05-24, 12:34
Nem bántam meg, hogy elmentem, mint aktív néző... :D

http://picasaweb.google.hu/appmester/Hszob09?feat=email#

Grat a rendezésért!

Örülök, hogy ott lehettem.

Orbánjózsi

gdekor
2009-05-24, 13:56
Köszönöm a lehetőséget, gratulálok a szervezőknek a remek rendezvényhez.
Remélem jövőre is ugyanitt, bár akkor a szélgenerátort kihagyhatjátok majd. ;D

Dekor.

KGábor
2009-05-24, 22:26
Köszönjük a vendéglátást,jó volt a buli ;D

zozo
2009-05-24, 23:58
Mi is köszönjük a vendeglátást! Nagyon jó buli volt még akkor is ha a szél keresztbe tett nekünk meg a palyának is. Minden elismerésünk a pilótáknak akik beválalták a nézők szorakoztatását a viharos szél ellenére is.

Üdv. az Aradi társaság nevében

zozo

SALI
2009-05-25, 00:39
Sziasztok!
Nagyon szépen köszönjük a találkozó minden résztvevőjének azokat a gyönyörű,látványos repüléseket amit a nem éppen ideális időjárás ellenére bemutattak! Külön köszönet akik a rendezvény lebonyolításában segédkeztek!
Jövőre újra megpróbáljuk.
Üdv:Sallay Csaba DVMK

QTrÚ
2009-05-25, 10:18
A vidéki "fenegyerek" tizedelte a mezőnyt!
http://www.youtube.com/watch?v=UmMS_RDJhsQ

Martin
2009-05-25, 11:30
Uraim !

Az iménti inciddens a rendezőség szégyene. Mindenki el akarta tussolni az ügyet, de ha már ez ide került, akkor nem lehet.
Szlovák gyerek 2.5 méteres gépével bemutatója elején elvesztette a kontrolt és a háta mögé került nappal szembe. A gép irányítás nélkül iszonyatos sebességgel zuhant majdnem 90 fokban a nézőkre. Mi kb 10 fős csoportban épp ott álltunk ahova a gép becsapódott volna.
Akik velem voltak rutinos modellezők: Illés Péter, Árvai István, Tóth Gyula, Szilágyi Jancsi, Dekor, stb..
A gépet kb 5 méteren kanalazta ki a Szlovák gyerek a fejünk felől!!! A nézők és mi már félelmünkben futottunk és a sz@r is keresztbe állt bennünk.
Ezek után a szervezők annyit tettek, hogy szóltak a gyereknek hogy kicsit jobban figyeljen. Sajnos azonban nem hatott, mert ugyanúgy a válla mellett és mögött repült tovább. Ráadásul nagyon megijedve, remegve.
Ekkor én odamentem és erőteljesen megkértem, hogy szálljon le vagy menyen be a légtérbe messze tőlünk. Semmi nem történt.
Erre Váci Józsi kezdett hisztizni velem, hogy ne ordítsak szerencsétlen gyerekkel mert örüljek hogy eljött Szlovákiából és repül.
Hát köszönöm, de azért hogy majdnem Öcsény lett az szerencsétlen dolog. Viszont a rendezők ezek után se tettek semmit hagyták tovább repülni. És ez szörnyű felelőtlenség.
Arról pedig hogy mind a szervezők mind pedig a Váci Józsi messze volt onnan ahova majdnem bezuhant a gép nem tehetek. Kár hogy őket legkevésbé se érdekelte, hogy mi van ha valakit agyonüt a gép.
Váci Józsi repülését nem korlátozta senki, de mint a videon is látszik Ő meg erőből engem megtockolva akarta megoldani az esetet. Szomorú hogy a reptér parancsnok és a szervezők végig nézve az esetet-vállukat meghúzva továbbmentek.

Úgy látszik, amíg nem rád akar zuhanni egy ekkora gép addig mindenki csak, legyint.

üdv.

ui.

QTrú

a tényeket erősen ferdítő videohoz merd az arcod és neved adni. mert így egy gyáva jellemtelen maradsz a V.Józsi Slepjéből !!

bazsx
2009-05-25, 13:11
A vidéki "fenegyerek" tizedelte a mezőnyt!
http://www.youtube.com/watch?v=UmMS_RDJhsQ

Sziasztok!

Ugyan nem voltam ott, nem tudom az előzményekt, sőt az elhangzott párbeszédet sem.
AZONBAN!

Számomra teljesen elfogadhatatlan, hogy egy modellező összejövetelen egy modellező kezet merjen emelni egy másikra!!!

Ráadásul úgy, hogy a főrendező, illetve a reptér parancsnaoka is ott áll!

Remélem, hogy ez nem általános arra felé!

Üdv

Martin
2009-05-25, 13:28
http://video.hirado.hu/videok/este/20060515/este_repulo_100_060515.wmv

aki nem tudja miről beszéltem.

Karajev
2009-05-25, 13:47
Minden rendezvény szervezés óriási felelőséggel jár!
Aki nem veszi komolyan a légtérre vonatkozó szabályokat annak nincs helye rendezvényen való részvételre!
Senkinek nincs joga veszélyeztetni mások testi épségét!
A szabályok betartása mellett is veszélyes üzem....

Csak egy gondolat volt az olvasottak alapján.

Üdv!

Gábor

Freshy
2009-05-25, 14:08
Azt hiszem a szervezőknek jogukban áll a továbbiakban megtagadni a rendezvényükön való részvételt azoktól a "modellezőktől" akik nem tudnak fegyelmezetten viselkedni! Értsd ezt akár a levegőben, akár a földön tanusított magatartásukra!
A szocializáció első lépcsője a társadalom által használt szabályok betartása! Aki találkozót szervez a továbbiakban az tartassa is be a szabályokat minden résztvevővel! Szerintem ilyen magatartást tanusító emberkékre nincs szükség ott.
(a győzike show éppen elég a TVben, a modellezés szóljon másról!)

doki
2009-05-25, 14:19
Sziasztok !

Uraim !

Az iménti inciddens a rendezőség szégyene. Mindenki el akarta tussolni az ügyet, de ha már ez ide került, akkor nem lehet.
Szlovák gyerek 2.5 méteres gépével bemutatója elején elvesztette a kontrolt és a háta mögé került nappal szembe. A gép irányítás nélkül iszonyatos sebességgel zuhant majdnem 90 fokban a nézőkre. Mi kb 10 fős csoportban épp ott álltunk ahova a gép becsapódott volna.
Akik velem voltak rutinos modellezők: Illés Péter, Árvai István, Tóth Gyula, Szilágyi Jancsi, Dekor, stb..
A gépet kb 5 méteren kanalazta ki a Szlovák gyerek a fejünk felől!!! A nézők és mi már félelmünkben futottunk és a sz@r is keresztbe állt bennünk.
Ezek után a szervezők annyit tettek, hogy szóltak a gyereknek hogy kicsit jobban figyeljen. Sajnos azonban nem hatott, mert ugyanúgy a válla mellett és mögött repült tovább. Ráadásul nagyon megijedve, remegve.
Ekkor én odamentem és erőteljesen megkértem, hogy szálljon le vagy menyen be a légtérbe messze tőlünk. Semmi nem történt.
Erre Váci Józsi kezdett hisztizni velem, hogy ne ordítsak szerencsétlen gyerekkel mert örüljek hogy eljött Szlovákiából és repül.
Hát köszönöm, de azért hogy majdnem Öcsény lett az szerencsétlen dolog. Viszont a rendezők ezek után se tettek semmit hagyták tovább repülni. És ez szörnyű felelőtlenség.
Arról pedig hogy mind a szervezők mind pedig a Váci Józsi messze volt onnan ahova majdnem bezuhant a gép nem tehetek. Kár hogy őket legkevésbé se érdekelte, hogy mi van ha valakit agyonüt a gép.
Váci Józsi repülését nem korlátozta senki, de mint a videon is látszik Ő meg erőből engem megtockolva akarta megoldani az esetet. Szomorú hogy a reptér parancsnok és a szervezők végig nézve az esetet-vállukat meghúzva továbbmentek.

Úgy látszik, amíg nem rád akar zuhanni egy ekkora gép addig mindenki csak, legyint.

üdv.

ui.

QTrú

a tényeket erősen ferdítő videohoz merd az arcod és neved adni. mert így egy gyáva jellemtelen maradsz a Józsi Slepjéből !!

Kedves Martin !

Mivel én is ott voltam így közelről láttam a dolgot , tényleg elhagyta a kijelölt légteret a gép , de még nem volt a nézők fölött . A pilóta igen jól képzett rutinos modellező , végig irányította a gépet , csak az erős szél tolta át a repülőt. Senki sem volt életveszélben egy másodpercig sem !
Ha jól tudom te csak mint néző vettél részt , így semmilyen jogalapod nem volt ahhoz, hogy repülés közben ( utánna sem ) odamenj és ordítozz a még mindíg levegőben lévő pilótával !!!! ::)

üdv: doki

Martin
2009-05-25, 14:38
Doki !

Pont az ilyen magatatás mint a tied vezet a balesethez. Biztos kezű pilóta az lehet de ott azt se tudta hogy fiu vagy lány. Köszönöm de én nem akarok senki miatt meghallni. És igaz hogy én egy senki vagyok de ettől az életem féltem. És ha az öreg rutin atyauristen szervezők vagy te aki legyint rá akkor valakinek fel kell szólalni. És ha ezért elítélsz akkor tedd. De ha most valaki a tepsiben feküdne akkor mit mondanál ? Mert Őcsényben is biztos kezű pilóta őlt embert. Az meg hogy Váci Józsi verte magár az Őt minősíti mert szerinte aztán mindenki meg is hallhat nyugodtan végül is buli van.

1 hete engem akartak kitiltani a reptérről mert lezuhantam a kijelőlt pályán egy 300 grammos kis helivel. Most meg a 10kg os gép nézők közé csapódása tulajdonképpen nem is vészes. Lehet te régen repülsz és szerencséd van. Ez engem nem érdekel mert ha te és mások így modelleztek akkor nem kívánok veletek felelőtlenkedni. Javaslom mindenki repüljön úgy ahogy akar csak tartsa meg másoknak az élethez való jogát !

Te írtad !!

"így semmilyen jogalapod nem volt ahhoz, hogy repülés közben ( utánna sem ) odamenj és ordítozz a még mindíg levegőben lévő pilótával !!!! "

szerinted a repnapnak úgy kell eltelni hogy szabálytalankodással veszélyeztettjük a nézőt akinek joga csak félni van és csendben lenni ? a pilóta meg miért volt mindezek után levegőben ? azért mert annyira hallagatott a szervezőkre ??

üdv.

doki
2009-05-25, 15:04
Kedves Martin !

Doki !

Pont az ilyen magatatás mint a tied vezet a balesethez. Biztos kezű pilóta az lehet de ott azt se tudta hogy fiu vagy lány. Köszönöm de én nem akarok senki miatt meghallni. És igaz hogy én egy senki vagyok de ettől az életem féltem. És ha az öreg rutin atyauristen szervezők vagy te aki legyint rá akkor valakinek fel kell szólalni. És ha ezért elítélsz akkor tedd. De ha most valaki a tepsiben feküdne akkor mit mondanál ? Mert Őcsényben is biztos kezű pilóta őlt embert. Az meg hogy Váci Józsi verte magár az Őt minősíti mert szerinte aztán mindenki meg is hallhat nyugodtan végül is buli van.

1 hete engem akartak kitiltani a reptérről mert lezuhantam a kijelőlt pályán egy 300 grammos kis helivel. Most meg a 10kg os gép nézők közé csapódása tulajdonképpen nem is vészes. Lehet te régen repülsz és szerencséd van. Ez engem nem érdekel mert ha te és mások így modelleztek akkor nem kívánok veletek felelőtlenkedni. Javaslom mindenki repüljön úgy ahogy akar csak tartsa meg másoknak az élethez való jogát !

Te írtad !!

"így semmilyen jogalapod nem volt ahhoz, hogy repülés közben ( utánna sem ) odamenj és ordítozz a még mindíg levegőben lévő pilótával !!!! "

szerinted a repnapnak úgy kell eltelni hogy szabálytalankodással veszélyeztettjük a nézőt akinek joga csak félni van és csendben lenni ? a pilóta meg miért volt mindezek után levegőben ? azért mert annyira hallagatott a szervezőkre ??

üdv.

Az hiszem elgorult a gyógyszered barátom !

Hogy jösz TE ahhoz hogy Őcsényt emlegesd ? Ha tudnád mi történt , akkor nem példálóznál vele. Az akori pilóta mellett ezerszer nagyobb biztonságban érzem magam mint amikor te repülsz ! Ha jól tudom akkor még azt sem tudtad hogy van repülőmodell a világon . Te ott a 128. - senki voltál ( velem együtt ), senki sem hatalmazott fel rá hogy odamenj és üvöltözz, ezzel esetleg megzavard a piótát. Ha pedig annyira félted az életed javaslom keress egy veszélytelenebb hobbyt magadnak , pl: lepkegyűjtés, sakk, bélyegygüjtés ...stb
A sallert pedig megérdemelted ! ;D

Martin
2009-05-25, 15:26
Kedves Martin !

Doki !

Te írtad !!

üdv.

Az hiszem elgorult a gyógyszered barátom !

Hogy jösz TE ahhoz hogy Őcsényt emlegesd ? Ha tudnád mi történt , akkor nem példálóznál vele. Az akori pilóta mellett ezerszer nagyobb biztonságban érzem magam mint amikor te repülsz ! Ha jól tudom akkor még azt sem tudtad hogy van repülőmodell a világon . Te ott a 128. - senki voltál ( velem együtt ), senki sem hatalmazott fel rá hogy odamenj és üvöltözz, ezzel esetleg megzavard a piótát. Ha pedig annyira félted az életed javaslom keress egy veszélytelenebb hobbyt magadnak , pl: lepkegyűjtés, sakk, bélyegygüjtés ...stb
A sallert pedig megérdemelted ! ;D

Doki !

Most úgy látom a bukott modellboltos beszél belőlled. Csak nem tudom mire feszítessz ? Az M&H nak felhalmozott tartozásra ? Nem csodálom hogy a pökhendi stílusod ide vezetett. Nyugodtan okoskodhatsz tovább te is meg Váci is. De egy biztos a pilóta és a szervezőség sem volt ura semminek az esetben. Váci meg visszakapta a fülest, és vicc hogy izmozással akar bármire menni. Velem nem fog! És még egy mondat mikor Zöldfülű modellezőként bementem a boltodba mert Müller az majd isten. Már akkor se tudtál köszönni az önteltségtöl. Csak azóta változott a világ kollega. Te bezártál bebuktál és megkeseredtél valamint a tudásod (technikai és helis is berozsdált) azt már csak magadnak köszönheted. A kisújamban több becsület van mint ami beléd szorult !

deltahf
2009-05-25, 15:37
Tényleg nem bele vau, de mivel rendeztem pár rendezvényt leírnám a saját véleményem, igaz látatlanul és pártatlanul!

Szlovák-magyar- horváth- szerb- vagy akár 'nyugati , vagy USA tök mindegy..... IGAZ!?
Ha leesik agyon üt az tuti. Ha nem Rád, szerencse. Hogy hová? a f.sz se tudja.
Kivétel ha irányítják, de mivel esik így nem valószínű, hogy irányitva van.
Kinek mi a közel?! .... Gyerekek tök relatív.
Ha bent repül és műszaki hiba van a gép megtehet becsapodás elött akár több 100m-t is és oda esik ahova a sors viszi.
Ha pilóta hiba az meg saját felelösséges de baleset.
Sajnos ebben a hobby-ban benne van.
A ' harc' ami a videon látszik rém ;D vicces, már csak azért is mert a RENDEZŐ ÚR ! aki szintén onnan sétál el annak kellett volna ezt orvosolni időben és ha kell megakadályozni.
Mint harcot és mint ilyen kellemetlen szituációt is.
Teljességgel elképzelhetetlennek tartom a rendezvényemen hogy valaki más átvegye az irányítást, maximum ha kimennek a rendezvényen kivülre. Itt gondolok az 'szenvedő' , 'biráskodó' , ' ártatlan modelles'-re
Szerintem ez tök ciki.... egy rendezvényen vélemény nyilvánítás miatt, ami a rendező mulasztása miatt következik be tetlegességre kerüljön sor!?

Na ne mááá hová kerül a modellnap?!
Legközelebb ha megyek Szoboszlóra vagy rendezvényre kell vigyem magammal a zsoldosokat vagy kussolnom kell ?
Tudom kellemetlen ilyen dolgot irni, de nem szabadna ilyet engedni.
Az eltusolás a legroszabb mert ebből lesznek a pletykák...
A szlovákok meg ne mint ' a szlovákok' hanem mint modelles maradjon a tudatban, bár hibát mindenki követhet el.

Maradok tisztelettel, és
mint saját véleménnyel.
üdv. DHF

doki
2009-05-25, 16:13
Kedves Martin !

Ezt írtad:

Most úgy látom a bukott modellboltos beszél belőlled. Csak nem tudom mire feszítessz ?

:o :o :o :o :o :o :o Nem értem mi köze a modellboltnak a hozzászólásmhoz ?
Nos az inteligenciád megmutatkozott ebben a hozzászólásodban is ! ( pénzért nem vásárolható ) Amikor már érvelni nem tudsz személyeskedsz !
Sosem voltál a boltomban , remélem ezután sem teszed tiszteleted nálunk , mert a híreszteléseddel ellentétben nem zárunk be. ::) Cím : Nyíregyháza Síp u. 18. Az igaz hogy mostanában keveset repülök , de te a mostani szintemet sem fogod sohasem elérni, mert pénzért bármily fájó ezt sem tudod megvenni . Hiába vásárolod össze a legújjabb technikát , tehetségtelen III. osztályú próbálkozó leszel .
Részemről lezártam a témát, ha még van valami mondanivalód írj privátot , vagy hívj telefonon, vagy keress meg személyesen.

Martin
2009-05-25, 16:27
Kedves Martin !

Ezt írtad:

Most úgy látom a bukott modellboltos beszél belőlled. Csak nem tudom mire feszítessz ?

:o :o :o :o :o :o :o Nem értem mi köze a modellboltnak a hozzászólásmhoz ?
Nos az inteligenciád megmutatkozott ebben a hozzászólásodban is ! ( pénzért nem vásárolható ) Amikor már érvelni nem tudsz személyeskedsz !
Sosem voltál a boltomban , remélem ezután sem teszed tiszteleted nálunk , mert a híreszteléseddel ellentétben nem zárunk be. ::) Cím : Nyíregyháza Síp u. 18. Az igaz hogy mostanában keveset repülök , de te a mostani szintemet sem fogod sohasem elérni, mert pénzért bármily fájó ezt sem tudod megvenni . Hiába vásárolod össze a legújjabb technikát , tehetségtelen III. osztályú próbálkozó leszel .
Részemről lezártam a témát, ha még van valami mondanivalód írj privátot , vagy hívj telefonon, vagy keress meg személyesen.

kibujt a szög a zsákból ;D Irigység ben és személyeskedésben tényleg nem lehet lepipálni téged. kár hogy engem basztatsz ahelyett hogy örülnél hogy most senki nem halt bele.

SALI
2009-05-25, 17:17
Tisztelt Modellező társak!
a modell találkozón történt rendezői hibákért elnézést kérünk! Levontuk a tanulságot,a jövőt illetően sokkal körültekintőbben fogunk eljárni! Nem mentségünkre,de minden pilóta aláírta a felelősségnyilatkozatot!!! Egyes "jómodorú" hozzászóló miatt a topicot lezárom.
Mégegyszer köszönjük a részvételt!
Sallay Csaba Debrecen Városi Modellező klub

Dusán
2009-05-25, 18:31
Sziasztok!

Elgondolkodtam a leírtakon és azon is, hogy kezdő modellezők mint én milyen biztonsági feltételek mellett vehet részt egy rendezvényen!? Nem egyszerű megtalálni azt a módszert ami mellett minimalizálható a balesetveszély, talán minden repítő pilota mellett egy biztósabb kezü emberkének kellene állnia, segítőként. Már csak az a kérdés, ezt ki fogja eldőnteni, hogy ki a jobb, ki mellett ki álljon. Kezdőknél egyszerű , de prófiknál !?

Utólsó gondolatként, ha valakinek szólnak a repülési stílusa, hibája miatt, nem feltétlenül kell keresztes hadjáratot indítania mindenki ellen!!!
A nem a cselekmény súlyának megfelelő kioktatás nem csak az adot ember kárára, hanem a magyar modellezők kárára is vállhat!!!!!!!

Üdv.: Dusán

Susitu1
2009-05-25, 19:19
kezdő modellezők mint én milyen biztonsági feltételek mellett vehet részt egy rendezvényen

már nem azért, de egy kezdő miért akar részt venni egy ilyen rendezvényen, mint aktív pilóta?

Dusán
2009-05-25, 19:47
Szia!

Ha jól emlészem a 17-én szintén Hajdúszoboszlón rendezett helis találkozon az alábbi kiírás volt:

Idén egy újraértelmezett figuratív versenykiírással szeretnénk mindenki számára megteremteni a sikerélménnyel teli figuratív versenyzést. Legyen szó épp kezdő vagy haladó pilótáról. Az alábbi kategóriából mindenki talál számára legmegfelelőbb csoportot ahol büszkén bemutathatja tudása legjavát.

A figuratív verseny 3 kategóriában kerül megrendezésre.

- Kezdő (1-7 es faladatig)
- Haladó (8-41 es feladatig)
- Profi (31-55 ös feladatig)

Remélem senki nem indult a kezdő kategóriában!!! ;D ???