PDA

Teljes verzió megtekintése : Remzibi OSD szenzorok

mmormota
2009-07-16, 16:44
A topicban leírom a remzibi OSD-hez általam készített szenzorokat.

A remzibi osd-t a gyártó felkészítette külső szenzorok jelének fogadására. A szoftvert folyamatosan fejlesztik, így most már alkalmas a szenzorok analóg jeleinek mérésere, a kijelzett érték szoftveres bekalibrálására, sőt az árammérő szenzor jeléből képes a mAh-ban mért fogyasztást is kiszámítani.
Fejlesztés alatt áll az OSD és az Ardupilot nyílt forráskódú robotpilóta rendszer összeházasítása, amely várhatóan képes lesz a gépet a rádiókapcsolat kiesése esetén automatikusan hazavezetni.

Külső szenzorok telepítése a következő lépésekből áll:
1. A remzibi OSD-re rá kell forrasztani néhány alkatrészt, amelyek rá lettek tervezve a panelre, de a helyük üresen maradt. Ezek az A/D konverter (feszültség mérésére szolgáló egység a uC-ben) bemeneteit kötik be, szűrik a bemenő jelet és védik a uC bemeneteit.
2. Meg kell venni vagy el kell készíteni a szenzort, és megfelelően be kell kötni a rendszerbe.
3. A HappyKillmore szoftver segítségével frissíteni kell az OSD firmware-jét a legújabb verzióra.
4. A HappyKillmore szoftver segítségével kalibrálni kell a szenzort (hogy pontos értéket mutasson), valamint láthatóvá kell tenni és ízlés szerint el kell helyezni a képen.

Eddig a következő kiegészítőket terveztem és építettem meg:
- Futaba Fasst vevőhöz vételi hibaszázalék kijelző
- áram és mAh fogyasztás mérő adapter

mmormota
2009-07-16, 16:57
A remzibi panelre a képen látható alkatrészeket forrasztottam rá, ezer szónál többet mond a kép...
Megjegyzések:
- a remzibi panelt az idők során többféle változatban gyártották, ha nem pont olyan mint a képen, akkor értelemszerűen máshová kell forrasztani az alkatrészeket
- a panelre feltettem két csatlakozó tűt hogy a szokásos módon lehessen kábelezni, egyik a vevőre, másik az áramérzékelőre megy
- az áramérzékelőt az ADC 6-os csatornára kell kötni, mert a virtuális 7-es csatorna ezt használja a mAh mérő integrátorhoz. Ezért kellett a kék drót (mAh-t nem lehet közvetlenül mérni, hanem mérni kell az áramot, majd az áram*idő szorzatot ösezegezni kell. Ezt a feladatot a remzibi uC programja végzi el, az eredmény a virtuális 7-es A/D csatornában jelenik meg. A valódi 7-es A/D csatorna nem használható.)
- a többi A/D bemenetre is betettem a szükséges RC alkatrészeket, hátha később szükség lesz rájuk
- a vevő bemenetre (vétel hibaszázalék) sokkal nagyobb kondenzátort és ellenállást tettem, mivel a villogó Led jelébő kell egy lassú analóg jelet létrehozni, elkerülve az ugráló, nehezen leolvasható, túl gyorsan változó számokat

http://img40.imageshack.us/img40/7632/remzibiadc.jpg

mmormota
2009-07-16, 17:02
A Fasst vevő kijelző céja az, hogy információt adjon a vétel minőségéről. FPV géppel nagyon nagy a csábítás arra, hogy messze elrepüljön az ember... ;D Míg a video átvitel fokozatosan romlik, így látni lehet hogy ideje megfordulni, a távirányítás megszakadásának nincs különösebb előjele Fasst vevő esetén. Nem rángat mint a régi vevők, nincs semmi feltűnő előjel. Ha kimarad, lehet nézni lehet a videón, hová zuhan a gép...
Ennek elkerülésében segít ez a kis kiegészítő.

Két módszer van a vétel állapotának mérésére. Egyik az rssi jel, ez a vevő által vett jel erőssége analóg feszültség formájában. A Futaba chipen ki van vezetve ez a jel, meg lehet mérni.

A másik lehetőség a tényleges kimaradások érzékelése. A Fasst rendszerben másodperceknként sokszor digitális adatcsomagokat küld az adó. Ha ezeket az adatcsomagok sikerül venni, a zöld Led világít a vevőn, ha sérültek vagy kimaradnak, akkor a piros. Ahogy romlik a vétel minősége, be-bevillan a piros Led, majd egyre többet világít felváltca a zölddel, teljes kimaradásnál folyamatosan a piros világít. Ez nagyon jó előrejelzés, csak sajnos a gépen van a jelzőlámpa, normál esetben nem látni... ;D

Én az utóbbi módszert választottam, az rssi ugyanis zavaró jelek esetén megtévesztő lehet - van bemenőjel (a zavar), a vétel mégsem jó.

A piros Led meghajtó jelét vezettem ki, és aluláteresztő szűrőn keresztül ezt méri az A/D. A szoftverben úgy kalibráltam, hogy ha egyáltalán nem világít a piros akkor 0% hibát mutat, ha folyamatosan világít akkor meg 100%-ot. Értelemszerűen kimaradpzó vétel esetén (ekkor még semmit se lehet érezni a vezetésben) valami köztes értéket. 30% felett sürgősen meg szoktam fordulni... ;D
A dolgot jól lehet tesztelni úgy, hogy a géppel magasan (hogy ne essen földig ha kimarad a vétel) ls messze repülve, mikor kezd elmozdulni a nulláról a %, kézzel árnyékolom az antennát (marokra fogom). Ekkor felszökik a hiba%, esetleg a vezérlés is kimarad.

A piros led pozitív végét vezettem ki. Ez felvillan, ha kimarad egy csomag. 0V ha jó minden, 1,8V ha éppen világít. Ezt egy RC aluláteresztőn keresztül rákötöm a remzibi-re, és mint hiba %-ot jelenítem meg. Minél több csomag marad ki adott időn belül, annál magasabb az érték.

A vevőn feláldoztam a 7. csatornát, hogy ne kelljen drótot kivezetni. A 7. csatorna signal tűjére kötöttem a kimenetet. Persze visszaalakítható bármikor, csak egy ellenállást szedtem ki. Vissza lehet rakni ha kell.

A kimenet tehát 7. csatorna signal tűje, melyet egy szál (két végén csatlakozóval szerelt) drót köt a remzibire utólag felszerelt, a remzibi képén "receiver dropout"-tal jelölt tűhöz.

A csatornát persze nem kötelező feláldozni, békén is lehet hagyni. Ez esetben ki lehet hozni egy darab dróttal a jelet.

http://img843.imageshack.us/img843/5682/led1n.jpg
http://img40.imageshack.us/img40/1224/led2x.jpg

mmormota
2009-07-16, 17:03
A szoftvert be kell állítani ahhoz, hogy az új szenzor látható legyen, és helyes értéket mutasson.

a HappyKillmore szoftverben
- ki kell választani az XADC3 csatornát, bejelölni a visible (látható) kockát, és a számot elhelyezni a képen ízlés szerinti helyre. A bal oldali "symbol"-nak (ami a szám elé kerül) üres karaktert választottam, a jobb oldalinak pedig %-ot.
- kalibrálni kell a szenzort, ehhez csatlakoztatni kell a vevőt (tápot is kapjon), az usb kábelt, és nyomott gombbal tápot adni a remzibi-re hogy PC módban induljon
- tesztelni kell, működik-e a kapcsolat (Tools/test connection), ha jó, lehet folytatni
- bal oldalon alul megnyomni a "Serial communication" gombot, majd kiválasztani az "Adc configuration" fület
- ki kell választani az XADC3 sort, majd megnyomni a "Start polling" gombot, ennek hatására beindul az A/D és a mért érték megjelenik a "Current adc value" (jelenlegi adc érték) ablakban, ez mutatja, mit mér éppen az A/D
- ki lehet próbálni, kikapcsolt adó mellett valami nagy szám lesz, bekapcsoltnál meg 0 közelében
- ha ez működik, lehet kalibrálni, ehhez meg kell adni a "minimum value" és "gain value" értéket
- a minimum value 0, a gain nálam 0.27
- a gain-t automatikusan kiszámolja a program, ha a "desired output" mezőbe beírod, hogy az adott bemenő jel esetén mit szeretnél hogy megjelenjem a képen (kikapcsolod a rádiót, ez felel meg a 100% hibának, beírod a "desired output" mezőbe: 100 erre kiszámolja az ehhez szükséges gain értéket
- ha kész a beállítás, a "program osd" gombbal fel kell tölteni az osd-re a kalibrálási értékeket

Ha valaki szereti érteni is hogy mi történik, elmesélem mi ez a kalibrálás.
Az A/D ebben az áramkörben egy 10 bites átalakító, amely a bemeneti feszültséget egy számmal méri. Ha 0V a bemenő feszültség, 0 ez a szám (kicsit eltérhet), ha 5V akkor 1023.

Na most, a kijelzett értéket a következő képlet adja meg ( a uC ezt számolja ki):

output = (adc - minimum) * gain

magyarul:

(megjelenített szám) = (adc - minimum) * érzékenység

Pl. van egy légnyomással működő magasságmérő, aminek a kimenete nem nulla hanem mondjuk 0,5V tengerszinten és 4V 1000m-en. Azt szeretnénk, hogy 0 legyen a kijelzett érték ha a 0,5V jön belőle, és 1000 ha 4V. Ezt el lehet érni a "minimum és ""gain" megválasztásával. Adott esetben
minimum = 102 mivel a 0,5 V-t 102-nek méri az A/D
gain = 1.3943 számolj utána... ;D

mmormota
2009-07-16, 17:03
Árammérő adapter a remzibihez:

Az akku áramát legtöbb gyári készülék Hall szenzorral méri. Ez mágneses elven működik, előnye hogy nincs galvanikus kapcsolatban, így sokféleképpen beköthető az áramkörbe.

Az én szenzorom nem így működik. Olcsóbb, kevésbé zajos, cserébe nem lehet akárhová kötni. A negatív ágban a dróton eső feszültséget méri, és egy műveleti erősítővel 100-szorosan felerősíti. A drót ellenállásától függ a méréshatár, én kb. 25A-ig akarok mérni, így 2mOhm körüli értéket választottam. A pontos érték nem kritikus, mert a remzibi beállító programjával, a gain konstans megválasztásával lehet hitelesíteni.

Vastagabb dróttal természetesen magasabb méréshatárra is megépíthető. Az a lényeg, hogy a mérni kívánt maximális áram esetén a műveleti erősítő kimenete nagyjából 4,5V-ot adjon ki.

Az opamp invertáló alapkapcsolásban működik, 10k és 1M a két ellenállás, így -100 az erősítése. 5V tápfeszültséget a bec-től kap. Célszerű valamilyen rail-to-rail erősítőt választani, szinte bármi megfelel. A harmadik ellenállás kimenettel sorba kötött 10k, ez csak arra kell hogy véletlen elkötés esetén védje az erősítőt. Egy 100nF a tápot szűri.
http://kepfeltoltes.hu/090716/701364361current_sensor_m_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://img189.imageshack.us/img189/9643/current2.jpg

A kapcsolási rajzon zölddel jelölt drótdarabon átfolyó áram feszültséget ejt. Ez a feszültség a példában szereplő 2mOhm és 20A áram esetén 40mV. Ezt erősíti fel 100-szorosára, 4V-ra a műveleti erősítő.
A rendszert a rajzon látható módon kell bekábelezni.
A fényképen látható görbe drótdarab felel meg a zöld szakasznak a kapcsolási rajzon.

A műveleti erősítő a megadott típustól eltérő is lehet. A követelmények: működjön 5V tápfeszültséggel, a kimenete legyen rail-to-rail, a bemeneti tartománya vagy legyen szintén rail-to-rail, vagy legalább a negatív tápot
tartalmazza.
Néhány ilyen típus: mpc606, mpc6031, mpc6041 (ezek lelőhelye www.chipcad.hu)
TLV2211, MC33201

Készítettem egy teszt videót az árammérőről:
http://www.vimeo.com/5626502
A bal alsó sarokban levő 3 szám érdekes:
az akkufesz V-ban
az áramfelvétel A-ban
a fogyasztott mAh érték (csak ki "m"-mel jelölve, mivel egyelőre nincs mAh a karaktertáblában)

Ugyanezt méri a képen látható Emeter is, össze lehet vetni az adatokat.

A gps nincs lockolva (fedél alatt mértem, nem vártam meg míg összeszedi magát), így a többi adat értelmetlen a képen.

Sokat szenvedtem ezzel a filmmel. Szigszalag tartja a kamerát, a propeller állandóan szétfújta a rendszert, az lcd csillogott, egyszer el is szabadult a gép és a propeller összekarmolta a karomat.

mmormota
2009-07-16, 18:23
Az árammérő szenzor beállítása a szoftverben:
- nem írok le mindent még egyszer, a módszer ugyanaz mint a vételi hibaszázaléknál
- XADC6 láthatóvá, elhelyez, symbol
- XADC6 kalibrálás, mérni kell valami áramot ezzel meg egy rendes ampermérővel egyszerre, el kell érni hogy ugyanannyit mutasson kis és nagy áramon egyaránt
- XADC7 láthatóvá, elhelyez, symbol, ez méri a mAh-t, ezt nem kell kalibrálni, ha az ADC6 jól méri az A-t akkor ez is jó lesz

mmormota
2009-07-16, 18:50
hely foglalás
(további szerkentyűk, pl Ardupilot számára, csak hogy egy helyen legyenek a leírások, ne vesszenek el az esetleges beszélgetésben)

mmormota
hely foglalás

mmormota
hely foglalás

mmormota
2009-07-16, 18:51
hely foglalás

mmormota
2009-07-16, 18:54
Kész vannak a leírások, ha van kérdés, jöhet... ;D

Kazoo
2009-07-17, 08:52
...Ezt egy RC aluláteresztőn keresztül rákötöm a remzibi-re...

Szia!

Én elektronikai analfabéta révén ezt a rész szeretném egy kicsit bővebben :) Esetleg valami kapcsolási rajz alkatrész jelölésekkel is jól jönne hozzá, mert azt legalább értem :D Igaz nem Fasst vevővel, hanem egy Assannal fogom ezt megcsinálni. azon is van zöld+piros led.

mmormota
2009-07-17, 09:32
...Ezt egy RC aluláteresztőn keresztül rákötöm a remzibi-re...

Szia!

Én elektronikai analfabéta révén ezt a rész szeretném egy kicsit bővebben :) Esetleg valami kapcsolási rajz alkatrész jelölésekkel is jól jönne hozzá, mert azt legalább értem :D Igaz nem Fasst vevővel, hanem egy Assannal fogom ezt megcsinálni. azon is van zöld+piros led.

A vevő esetében a képen látható 150k ellenállás és 10uF kondenzátor alkotja az aluláteresztő szűrőt, az árammérő adapter bemenet (és a többi jelenleg nem használt bemenet) esetében pedig a 47K és 220nF.
A vevőből a Led lába egyszerűen ki van vezetve és egy darab dróttal a remzibin a képen látható receiver dropout (vevő kiesés) tűre kötve. (további alkatrészekre nincs szükség, csak ami a képeken látható)
http://img199.imageshack.us/img199/7632/remzibiadc.jpg

Kazoo
2009-07-17, 09:34
Ok. Így már tiszta. Köszönöm :) Akkor lassan jön majd az Assan hatótáv teszt is :)

Kazoo
2009-07-17, 16:00
.... Egy 100nF a tápot szűri.....

Na most ezt még nem értem :) Jobban mondva sejtem, de mégsem :) Szóval pontosan hová kell tenni ezt a kondit, hogy szűrje a tápot? Én sajnos csak elektrolit kondit kaptam nem kerámiát. Ez is jó lesz?

mmormota
2009-07-17, 19:04
.... Egy 100nF a tápot szűri.....

Na most ezt még nem értem :) Jobban mondva sejtem, de mégsem :) Szóval pontosan hová kell tenni ezt a kondit, hogy szűrje a tápot?

A műveleti erősítő tápját szűri, a kondi egyik lába a Gnd, másik a Vcc (+5V).

Én sajnos csak elektrolit kondit kaptam nem kerámiát. Ez is jó lesz?

Elmegy, ügyelj a polaritásra. A minusz végét kösd a földre. Ha nem tudod melyik az, fényképezd le és megmondom.

Kazoo
2009-07-18, 11:09
Köszönöm a választ. A lábakra még valamilyen szinten emlékszem, hogy állapítom meg. Csak régen volt már az elektro óra, és gyorsan kopnak az emlékek.

tv
2009-07-18, 12:16
Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni a Remzibihez.
A variométert és a mAh számlálót hogyan lehet életre kelteni ? (természetesen ha készítek árammérőt)
A variométerhez milyen érzékelőt kell beszereznem ? Giro ? milyet ?

Viktor

mmormota
2009-07-18, 12:55
a mAh számlálót hogyan lehet életre kelteni ? (természetesen ha készítek árammérőt)

A firmware tartalmazza a mAh számláláshoz szükséges algoritmust. Az árammérőt kötelezően az ADC6-os csatornára kell kötni, mivel ez az algoritmus a 6-os csatorna jelével dolgozik. Az eredményt pedig a 7-es csatornában képezi. Vagyis az XADC7-es csatornát láthatóvá kell tenni (a "visible" bejelölésével a HappyKillmore szoftverben) és elhelyezni a képernyőn, ennyi az egész.
http://kepfeltoltes.hu/thumb/090718/sw_set_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/090718/sw_set_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

A variométerhez milyen érzékelőt kell beszereznem ?
A variométer a légnyomás mérésén alapul. Ehhez abszolut nyomásmérő szenzor szükséges. Jókat lehet olvasni pl. erről a szenzorról: MEMs Barometric Pressure Sensor - SCP1000
http://www.sparkfun.com/commerce/product_info.php?products_id=8161
Mivel nem egyszerű egy ilyet beforrasztani, célszerű a kísérleti panelre forrasztott változatot beszerezni.
A szenzor hőmérséklet kompenzált és hitelesített. A kimenete digitális, nem illeszthető közvetlenül a remzibi-hez.

Valamilyen analóg kimenetű abszolut nyomásmérőt választva erősítés után a kimenet közvetlenül a remzibi-re köthető.
Ez eddig egy légnyomásmérő. Megfelelően skálázva magasságot lehet vele kijelezni, ezt a remzibi bármelyik csatornájával meg lehet csinálni. Mivel az összefüggés nem lineáris, nagyobb magasság esetén pontatlanná válik a kijelzés, de az RC modellek szokásos repülési magassága esetén ez még nem jelentős. Ha nagyon precíz valaki, az erősítőben diódás megoldással kompenzálni lehet a nemlinearitást.

A vario a magasság változásának mértéke, vagyis a magasság idő szerinti differenciálhányadosa. Ezt a szenzor közvetlenül nem szolgáltatja, a remzibi firmware-ben sincs jelenleg (amennyire tudom) algoritmus hozzá. Viszont elő lehet állítani műveleti erősítővel, és bekötni egy másik csatornára. Vagy rá lehet beszélni remzibit, hogy írja meg hozzá a szükséges firmware módosítást. Aktívan fejleszti a programot, a vario sokakat érdekel, szerintem megcsinálja.

Van egy másik lehetőség is a vario kijelzésére. Ez elegánsabb, de nehezebb megcsinálni. A szenzor jelét egy kis uC méri. Figyeli a GPS NMEA üzeneteit, és a magasság adatot tartalmazó üzeneteket lecseréli a sajátjára. Ehhez persze programozni kell.Ez a megoldás jól illeszkedik az eleve digitális kimenetű MEMS szenzorhoz.

Előbb-utóbb építek én is ilyen áramkört, többek közt emiatt hagytam ki helyet a topic elején. Addig is érdeklődök kicsit az rcgroups-on, mert van aki már épített és használ ilyet.

mmormota
2009-07-18, 13:10
A lábakra még valamilyen szinten emlékszem, hogy állapítom meg.

Érthetetlen ötlettől áthatva normál elkó esetében általában a minusz lábat, Ta elkónál pedig a plusz lábat jelölik. ;) ;D

Kazoo
2009-07-18, 14:46
Na mondom én :D Meg volt valaminél, hogy az egyik láb rövidebb a másik hosszabb.... talána ledeknél :) Megy ez, csak mélyre kell ásni érte. A +/- jelet lehet megtaláltam volna magamtól is :D

Kazoo
2009-07-25, 21:44
Na még egy probléma. Én Assan rendszerrel repülök. A vevő azt tudja, hogy jelkimaradás esetén a zöld, és a piros led felváltva villog. Így is meg lehet oldani a jelkimaradás százalékjelzőjét?

mmormota
2009-07-26, 01:18
Na még egy probléma. Én Assan rendszerrel repülök. A vevő azt tudja, hogy jelkimaradás esetén a zöld, és a piros led felváltva villog. Így is meg lehet oldani a jelkimaradás százalékjelzőjét?

Igen. Gondolom a piros egyáltalán nem ég ha jó a jel és villog ha nem jó. Vagyis a pirosat meghajtó jel alkalmas erre a célra.
Hogy aztán mennyire jó ez a tényleges kimaradás előrejelzésére, azt le kell tesztelni.

A Futaba led-je ilyen szempontból jól viselkedik, sokkal előbb villogni kezd mint hogy a tényleges teljes kimaradás bekövetkezne.

Kazoo
2009-07-26, 08:06
Köszönöm. Akkor próbálozok:)

Kazoo
2009-07-26, 13:31
Neki akartam állni ma a Remzibi belső átalakításának a leírásod alapján. Mikor levettem a burkolatot meglepődve tapasztaltam, hogy nekem már az 1.1-es boardom van, ami teljesen másképp néz ki, mint amit Te átalakítottál. Így nagyon nem is mertem hozzá nyúlni. Egy pár fotót kattintottam, hátha abból tudsz mondani valami okosat.
http://img233.imageshack.us/gal.php?g=1001655.jpg

mmormota
2009-07-26, 18:01
Neki akartam állni ma a Remzibi belső átalakításának a leírásod alapján. Mikor levettem a burkolatot meglepődve tapasztaltam, hogy nekem már az 1.1-es boardom van, ami teljesen másképp néz ki, mint amit Te átalakítottál. Így nagyon nem is mertem hozzá nyúlni.

Készítettem két rajzot az újabb pcb-hez. Mivel nekem még nincs ilyen, ráadásul nyaralok így korlátozottak a hozzáférésem egy csomó dologhoz, csak más célra készült képeket tudtam átfuserálni. Remélem, így is érthető a dolog.

Az új panelen remzibi kialakított 5 opcionális bemenetet. Ide tüskesort és bemeneti zavarszűrő alkatrészeket lehet forrasztani. Ezek azonban nincsenek bekötve sehova. Abekötést előre elkészített tappancsokra forrasztott huzalokkal lehet megoldani. Az A/D bemeneteken szintén lehetőség van R és C alkatrészek beforrasztásával aluláteresztő szűrő kialakítására.

A következő rajzokon az árammérő szenzor és vevő vételi hiba kijelző számára szükséges alkatrészeket tüntettem fel. Maradt még 3 bemenet további szenzorok számára.

http://kepfeltoltes.hu/090726/remzibi_v11_mod_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/090726/remzibi_v11_mod_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kazoo
2009-07-27, 08:16
Köszönöm a választ. Akkor nekiesek hamarosan :)

Kazoo
2009-07-31, 14:36
Megpróbáltam megépíteni a jelerősség mérőt. Hát nekem annyit csinál, hogy bekapcsolom, és 100%-tól egyesével szépen elkezd felfelé számolni, bármit csinálok... Mondjuk lehet, hogy összekevertem a kondikat, mert sajnos azokat nem tudom mérni a műszeremmel, és ennek az smd technikának hála feliratmentesek, így találomra forrasztottam be őket :)

mmormota
2009-07-31, 16:17
A legvalószínűbb hibalehetőségek:
- nem azt a bemenetet választottad ki kijelzésre a szoftverben, amelyikre a bemenő jelet kötötted: valószínűleg xADC2 kell a te remzibi változatodban (nekem nincs ilyen, de a felirat alapján ez a legvalószínűbb)
- nem forrasztottad be az alsó képen levő 10kOhm-okat
- valami hiba miatt nem jut el a bemenőjel (a led feszültsége) a bemenetre, és így az A/D konverter csak a szűrőkondi feszültségét méri

Multiméterrel mérj feszültséget (a fekete drót a földön mindig, a pirossal mérj az érdekes pontokon) először a Led-en, úgy is hogy ég meg úgy is hogy nem ég.
Aztán mérj a remzibi tűjén, aztán az újonnan berakott 10k másik végén, végül közvetlenül a uC lábán.

Alig van az egészben 4 alkatrész, csak megtalálod a hibát... ;)

mmormota
2009-07-31, 16:27
Kisebb és nagyobb kapacitású kondenzátor szétválogatása multiméterrel (még beforrasztás előtt):

- Ohm mérő állás, 1MOhm méréshatár
- rámérsz a kondira, fokozatosan felmegy végtelen ellenállásra, megvárod
- rámérsz ezután felcserélt vezetékekkel
- a kisebb kondinál gyorsabban, a nagyobbnál lassabban fognak változni a mutatott értékek, később éri el ismét a végtelent

Egyébként mintha azt írtad volna korábban, hogy elkót vettél. Az nem nagyon hasonlít egy 10 nF-ra, ha meg a 10-et és a 220-at keverted össze, attól a hiba% még elég jól kellene működjön... ;D
Ha ellenállás helyett is kondit tettél az viszont már akadályozza kissé a dolgokat. ;) ;D

Kazoo
2009-07-31, 19:02
A remzibihez smdket vettem. Az árammérőhöz kaptam csak elektrolitot. Köszönöm a választ. Valószínű akkor a a bemenet megválasztása volt a probléma :) Holnap újra próbálom.

mmormota
2009-07-31, 19:25
A remzibihez smdket vettem. Az árammérőhöz kaptam csak elektrolitot.

Itt valami nem stimmel. A 10uF az egyetlen nagyobb kondenzátor, feltételezem hogy ezt vetted elektrolit kivitelben. Ez viszont a vevő kiesés bemenetet szűri a remzibiben, és nem az árammérő bemenetet.

Tegyél fel jó minőségű képeket hogy megnézhessem, nincs-e valami félreértés, elkötés.

tv
2009-10-15, 23:51
Hello Mmormota !

Szertném a segítséged kérni az alábbi ötletem megvalósításához.
Műhorizontot akarok készíteni a remzibihez, de nem tudom hogyan kell az OSD-t beállítani, hogy a középértéktől való pozitív illetve negatív eltéréshez mely szimbólumokat jelenítse meg. Hasonlóan szeretném mint a variométernél ahol a középérték egy vízszintes vonal, a + és - értéket egy változó hosszúságú fölfele vagy lefele mutató nyíl szimbolizál.
Hogyan lehetne rábírni az OSD-t, hogy egy másik bemenet értékének a megjelenítése ne csak számszerű hanem szimbolikus is legyen ?

Érzékelőnek az ADXL320 vagy az MMA7260 szerinted megfelelőek ?

Viktor

mmormota
2009-10-16, 00:41
Műhorizontot akarok készíteni a remzibihez, de nem tudom hogyan kell az OSD-t beállítani, hogy a középértéktől való pozitív illetve negatív eltéréshez mely szimbólumokat jelenítse meg.

Nincs ilyen beépített funkciója, így ezt nem tudod megcsinálni, mivel a remzibi nem nyílt forráskódú eszköz. Egyetlen lehetőséged remzibi rábeszélése a funkció megírására.

Meg lehet esetleg kerülni a problémát, mivel van a remzibiben egy kiírató funkció, amivel tetszőleges stringeket lehet tetszőleges helyre kiíratni. Megfelelő karakterkészlet segítségével össze lehet tákolni egy műhorizonthoz hasonló grafikát. Remzibi se tudna mást csinálni - az alkalmazott display ic karakter alapú, nem grafikus. Ehhez persze programozni kell egy másik kontrollert. Az ardupilot is így ír ki a remzibire adatokat.

Érzékelőnek az ADXL320 vagy az MMA7260 szerinted megfelelőek ?

Ez megközelítőleg sem ilyen egyszerű - kivéve ha mozdulatlan repülőben használod... ;) ;D

A gyorsulás érzékelő nem csak a g-t érzi, hanem a g + a saját pillanatnyi gyorsulás vektorális eredőjét. Emiatt egy mozgó, manőverező gépben a horizont általában nem merőleges az érzékelt gyorsulás vektorra. PL. egy csúszásmentesen köröző gépben vízszintes horizontot mutatna, pedig a gép dől keményen...

A műhorizont előállítására IMU-t használnak. Ez tartalmaz 3 gyro-t és 3 gyorsulás érzékelőt. A gyro-k jelének integrálása (DCM mátrix segítségével kell végezni, mivel a forgásokat nem elég tengelyeként számolni) adja a pillanatnyi helyzetet, ez az elsődleges információ. A gyorsulás érzékelők pedig arra szolgálnak, hogy a hosszú idejű átlaggal korrigálják a gyrokat, mivel azok driftje elrontaná a helyzet érzékelést.

Ez nem egy hétvégi építsd magad feladat. Piszkos nehéz egy ilyet összehozni, komoly matematikai és programozó szakértelem kell hozzá.
Szerencsére nyílt forráskódú IMU szoftverek is elérhetőek. A DiyDrones lapon pl. Premerlani munkája:
http://diydrones.com/page/uav-devboard
vagy ugyanott az IMU alapú Ardupilot.

Van egy egyszerűbb módszer is, a hőérzékelős horizont figyelés, ezt csinálja pl. az FMA Copilot vagy a normál Ardupilot. Ez egyszerű és közvetlen módszer, persze vannak hátrányai, pl. a gépen kívül kell szerelni jó kilátással, szűk völgyekben vagy nagy épületek mellett hülyeséget mutat.

pbr110
2009-10-18, 21:57
http://kepfeltoltes.hu/091018/CAM_0563_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Idáig jutottam az én panelomon, de most egy kicsit elakadtam, méghozzá a 150k-s ellenálással és 10u-es kondival.

Mindenhova felforrasztottam a 47k ellenálásokat amire egyik végére megy a mérendő mennyiség másik végén meg megy a kontroler fele. Amelyik végén van a kontrolerre menő ág kerül egy 220n-es kondi ami összeköti a testtel.
Na ez eddig ok.

Kazoo
2009-10-19, 08:20
PBR látom Te leszel az emberem :)

pbr110
2009-10-19, 21:49
Ma felforrasztottam a 150k-s ellenálást a panel felső oldalára, aztán hátuljára is beforrasztottam a 10n kondit az ellenálás és a test közé.
De azzal gondom van, hova kössem be a 150k-s ellenálás végét, hogy azt használni is tudja a panel?

pbr110
2009-10-21, 23:33
Hát tapasztalatok vannak.
Nagyon nem mindegy PAL vagy NTSC-be van állítva, olyanyira hogy ugy csinál mintha nem is működne.
Ezt mindnképen ellenőrizni kell. Rá van írva a kamerára pl.
Beállítás menete:
file/preferences
preferences ablakban legördülő menük: video mode-t be kell állítani PAL vagy NTSC
preferences ablakban save gomb
fő ablakba ball alsó sarok serial communication gomb

először rádugni a remzibi-t az adatkábelre
connect gombot megnyomni

Áram alá helyezni Remzibi-t a nyomott gombbal a remzibin (folyamatosan nyomva tartaninéhány másodpercig)

középen van három fül,
serial cable setup
ez alatt találni egy start test gombot.
ha minden rendben akkor kiírja hogy Ok
ha nem akkor gebasz van ugras az elejére
ha igen ok
Középső fül upload program and font
A program OSD kereten belül csak a upload BIN data legyen kipipálva
status kereten bellul upload gomb
megvárni szépen amig lefut és örülni hogy végre lesz kép és remzibi felirat is

Az ablak tetején disconnect
alján exit
minden széthúzható

pbr110
2009-10-21, 23:34
Most már csak a nyamvadt adc-t kéne működésre bírni.

Kazoo
2009-10-22, 08:08
Ezt a forrasztgatásos mizériát az enyémen is megcsinálhatnád egy tábla csokiért :) Én annyira felb@sztam rajta az agyam, hogy leforrasztottam róla minden sallangot amit felraktam :)

mmormota
2009-10-22, 14:43
Ezt a forrasztgatásos mizériát az enyémen is megcsinálhatnád egy tábla csokiért :) Én annyira felb@sztam rajta az agyam, hogy leforrasztottam róla minden sallangot amit felraktam :)

Ha elhozod, megcsinálom.

Kazoo
2009-10-22, 14:50
Köszönöm a felajánlást! Először Pbr kollégát próbálom meggyőzni, hátha... ;) Mégis egyszerűbb itt helyben a dolog :)

mmormota
2009-10-22, 17:27
Köszönöm a felajánlást! Először Pbr kollégát próbálom meggyőzni, hátha... ;) Mégis egyszerűbb itt helyben a dolog :)

Eddigi tapasztalatom alapján forrasztásonként másfél órát tárgyaljuk skype-on, hogy mi miért romlott el... ;D ;D ;D

pbr110
2009-10-22, 21:07
Ez valóban így volt.
De azért volt mindig ilyen időigényes, mert elemi hiba esett, ami miatt általános isibe biztos karó jár.

Na sikerült abszolválni a jelhiba kiíratását is. A hiba oka elég egyszrű volt, és szerintem nálad is ez van, nem volt megfelelő galvanikus kapcsolat a remzibi és a vevő között.
Ugyanis hiába van odavezetve a ledről a jel, ha nics a föld is átvezetve a vevőről a remzibi-re.
Ez úgy sacc/kb. 3. osztályos ismeret.

A hétvégén megyek haza, ha gondolod segítek, rendesen körbe jártam mindent Mormotával mire megtaláltuk, hogy az alapoknál lesz a gond.

Kazoo
2009-10-23, 19:01
Elfogadom a segítséget. Elvileg itthon vagyok egész hétvégén. Valamikor összehozhatnánk egy forrasztgatós délutánt :)

mcelek
2009-11-20, 23:27
Vajon a Spektrum vevőjéről is lehet "térerőt" mérni Remzibivel?
Mivel eddig csak olyan tapasztalatom volt, hogy kimaradt a jel, majd visszajött, aztán újra ki és bumm >:( csak azt láttam, hogy kialszik a led, semmi villogás ???

silaghitamas
2009-11-23, 20:29
Sziasztok!
Futaba R 319 DPS vevot szeretnek osszehozni Remzibi OSD-vel terero meres celjabol.
Egy rcgroup-os topicba megtalaltam meik pontrol jon ki az RSSI. becineztem egy drotot es osszekotottem az osd-vel.
Az rcgroupon azt mondtak hogy az rssi kimeneten 2.5V van full tereronel es 0.7 V teljesen adas hianyaban.
En 2.11 V-t mertem full tereronel es kikapcsolt radio mellett 1.3 V-ot.
Csinaltam egy teszt repulest vele ha par meterre volt a gep 100% os jel volt de 200m korul volt ojan pillanat mikor Remzibi -5%-ot irt bar a vezerles tokeletesen ment.
Nem negyon tudom hogy kene csinalni hogy hiteles is legyen az egesz.
Valaki nem csinalt ijesmit?

Kazoo
2009-11-24, 07:44
Itt pontosan le van írva hogy kell: http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,55230.msg653199.html#msg653199

silaghitamas
2009-11-24, 08:32
Kedves Kazoo! Ez igy van ahogy mmormota leirta abban az esetben ha Faast vevod van es a led labarol veszed a jelet, de mint en mondtam nekem R319dps vevom van 35 Mhz-es aminek az RSSI laban allandoan jol egy feszultseg 2.11 V
teljes tereronel es 1.3 V kikapcsolt radio mellett. Nekem amugy sem hiba szazalekot kell hogy irjon hanem tererot. 100% teljes tereronel es 0% ha suket a vevo!

Kazoo
2009-11-24, 08:40
"- ha ez működik, lehet kalibrálni, ehhez meg kell adni a "minimum value" és "gain value" értéket "
Erre a részre próbáltam rávilágítani. Itt kellene úgy beállítani, hogy bekapcsolt rádiónál 100%-ot, kikapcsoltnál 0-át mutasson. (mondom ezt úgy, hogy a sajátomon nem tudtam megcsinálni :) )

Gogo
2009-12-20, 17:45
Sziasztok!

Ha valakinek 7761F chipre épülő vevője van (Hitech, Futaba) az RSSI jelet a chip 7-es lábáról szedheti le. Tanácsos egy 10k-s ellenálláson keresztül kötni az OSD valamelyik bemenetére! Úgy tűnik 1,1-2,4V-ig mászkál.

pbr110
2010-01-11, 22:03
Tehát, történt, hogy rajta hagytam az akksin a gép videó rendszerét. Az akku az kuka nem volt cella 0,8V felett, ami viszont idegesítő a Remzibi is bekakukkolt. Nem is az a gond, hogy nincs OSD menü a képen, hanem semmilyen videójel nem megy át rajta. Ez így elég zavaró.
A rövidre zárom a csatlakozómon a videó be-ki ágat (a kábelezés próbája) akkor van videó jel.
Volt e valakinek ilyen jellegű problémája, itt most kifejezetten arra gondolok, hogy nem ment át a videó jel a Remzibi-n?

mmormota
2010-01-12, 08:20
Tehát, történt, hogy rajta hagytam az akksin a gép videó rendszerét. Az akku az kuka nem volt cella 0,8V felett,

Nem biztos hogy rossz. A tűzveszély miatt óvatosan (olyan helyen ahol nem gyújthat meg semmit, és mellette maradva), kis árammal kezdve érdemes kipróbálni, fel lehet-e tölteni.

ami viszont idegesítő a Remzibi is bekakukkolt

Az akku lemerülésétől nem kellett volna tönkremennie.

A következőket ellenőrizd:
- működik-e a beépített 5V-os stabilizátor (voltmérővel mérd meg)
- ha van 5V táp belül, akkor a beállító programba épített Megaupload segítségével frissíts firmware-t
Ha ez sikerül, akkor esetleg megjavul. Ha nem sikerül a firmware upgrade, akkor bedöglött a processzor.
Ha sikerül de nem javul meg, akkor valamilyen hardware hibája van.

pbr110
2010-01-12, 09:07
Hát először is jó reggelt! ;) ;D (« Válasz #52 Dátum: Ma - 08:20:11 »)

Az akku lemerülésétől nem kellett volna tönkremennie.

Ember tervez ....

- működik-e a beépített 5V-os stabilizátor (voltmérővel mérd meg)

Igen ez megvolt, először tapogatással ellenőriztem, melegedett, aztán biztos ami biztos multiméterrel is, megvolt.

- ha van 5V táp belül, akkor a beállító programba épített Megaupload segítségével frissíts firmware-t

Ez is megvolt, és gond nélkül sikerült a frissítés, ha jól emlékszem 63-végű ment fel.

Ha sikerül de nem javul meg, akkor valamilyen hardware hibája van.

Na igen, de akkor itt visszakanyarodunk az első kérdéshez, hogy attól hogy szépen elfogy alóla a feszültség, attól nem lehet ilyen gond.

Egy 1,5 órás szeánsz este?

RCGroups-on is keresgélte, nem találtam hasonló problémát.
Ellenőriztem a videó csatlakozónál a testelést (okulva a korábbiakból) teljesen rendben van.

leskope
2010-02-12, 01:04
Üdv! Tudja valaki, hogy hol lehet venni Remzibi-t?

mmormota
2010-02-12, 01:36
Üdv! Tudja valaki, hogy hol lehet venni Remzibi-t?

Az rcgroups fórumon írj neki privát üzenetet. Legtöbben így vettük. Szállítással együtt 120usd körül van, és EU-n belülről jön így biztosan nem vámolják.

Nemrég megjelent egy webshop-ban is (de így több lesz és ha nincs szerencséd meg is vámolhatják):
http://store.diydrones.com/ProductDetails.asp?ProductCode=remzibi_v11

kicsicollyn
2010-02-22, 20:16
Segítséget szeretnék kérni Remzibi osd-be életet lehelni!
Nem tudok kapcslódni egy pc-vel sem, próbáltam mindent, és kértem segítséget is már több embertől de nem jött segítség vagy csak azt mondták amit már csináltam! VALAKI akinek elküldeném, vagy ha Pécsen jár és ránézne, hogy nem-e bennem van csak a hiba azt megköszönném!!

Üdv Attila!

mmormota
2010-02-22, 21:56

Skype-on hívj fel estefelé valamelyik nap, talán tudok online segíteni. (mmormota névre keress rá)

mcelek
2010-02-22, 23:23
Nem vagy egyedül, sajnos nekünk sem sikerült felvenni a kapcsolatot remzibi ügyben.
Ráadásul a partner webshopok készlete is 0 db, na meg minek rendelnénk a tengeren túlról?
Mi is keresünk, majd mmormota és köszi.

h..zoli
2010-02-23, 07:24
a fogyasztott mAh érték (csak ki "m"-mel jelölve, mivel egyelőre nincs mAh a karaktertáblában)

Már benne van a mAh. Én már feltöltöttem az OSD-re.
Első OSD-s repítésemkor úgy belefeledkeztem a nézelődésbe, hogy nullára lemerült a fedélzeti vevőakksi. Fél perccel előtte még 10 volt körül volt terhelve.
Mire megint ránéztem, 5.4V !!!!! :o
A feszmérés nem megbízható erre a célra, úgyhogy megépítem az árammérőt, és a mAh kijelzés segítségével nyugodtabban fogok repkedni.

kicsicollyn
2010-02-28, 19:55

Skype-on hívj fel estefelé valamelyik nap, talán tudok online segíteni. (mmormota névre keress rá)

Köszönöm a felajánlást, egyszer már beszéltünk de nem jutottam előrébb a dolgokkal, valószínű, hogy bennem van a probléma! Valakinek meg kellene néznie, hogy egyáltalán működik-e!
Rádugom a TV-re akkor sima szűrke kép van csak és a PC meg nem tud vele komunikálni pedíg mindent a leírtak szerint csinálok!

??

kicsicollyn
2010-03-02, 19:51
Sikerűlt megoldanom a remzibi problémát!
www.happykillmore.com oldalon a leírás, le fordítva!

Lépés 1) Csatlakoztassa az USB kábelt a számítógéphez.
2. lépés) Csatlakoztassa az USB kábelt a OSD (Megjegyzés: Piros drót nem létezik az USB kábel), de ne feledd, hol található a kék, fehér és fekete vezetéket.
3. lépés) Csatlakoztassa az akkumulátor + Power-(más néven Vvid) kapcsolatban, miközben lenyomva tartja a piros gombot az OSD-n.
4. lépés) Engedje el a piros gombot az OSD-n.
Step 5) Nyissuk meg a soros kommunikáció képernyőn a PC szoftvert.
6. lépés) kattintson a nagyító gomb (megtalálni a COM port a kábel csatlakozik), és kattintson a Connect (vagy válasszuk ki a COM portot manuálisan, és kattintson a CONECT).
7. lépés) A "Soros kábel Setup" fülre, kattintson a "Start Test."

A pc szoftver connection settings menüben a a kapcsolódási útmutatóban:
1 lépés: select your Com port and clict connect! NA ITT MÁR ROSSZUL KEZDŐDIK!
Nekem legalább is így nem akarta az igazságot ahogy a program írja, de ahogy a happykillmore.com oldalon le van írva úgy elsőre sikerűlt kapcsolatot termteni, feltöltöttem rá a cuccot és már működik is frankón!

HC
2010-03-16, 11:32
Nem találom volt e már róla szó: van a Remzibi Setup-nak Magyar nyelvi file-ja valahol?

h..zoli
2010-03-17, 21:16
A legutóbbi verzióban van, de elég magyartalan. Én visszatettem angolra.

HC
2010-03-18, 06:25
A legutóbbi? 3 nappal ezelőtt töltöttem le, de nem látom benne...
Akkor maradok az Angolnál én is.

silaghitamas
2010-03-23, 07:17
Sziasztok!
Hogy lehet a Remzibi programmer kabelt osszehozni Windows 7-el?

HC
2010-03-23, 08:09
Gondolom az XP-hez hasonlóan fel kell rakni egy virtuális Com drivert (a Remzibi setup programjának része 2 féle is)! Ezzel próbáltad?

silaghitamas
2010-03-25, 10:19
nem vagyok nagy szamitogep guru de nem jon ossze a Remzibi kabelenel a telepitese Win 7-el, XP-vel ment gond nelkul.
Segitsetek!

mkgy
2010-04-09, 23:57
Érdeklődnék, hogy tudni arról valamit, hogy össze lehet-e hozni a Remzibi-t egy barometrikus magasságmérővel (pl az Eagletree egységével) ?
Válaszokat előre is köszönöm.

mmormota
2010-04-10, 02:23
Érdeklődnék, hogy tudni arról valamit, hogy össze lehet-e hozni a Remzibi-t egy barometrikus magasságmérővel (pl az Eagletree egységével) ?
Válaszokat előre is köszönöm.

Analóg jelet képes fogadni a remzibi. Mivel a nulla szint és a szorzó konstans beállítható, könnyen el lehet érni hogy nem túl nagy magasság esetén jó értéket mutasson. A légnyomás nem lineárisan változik a magassággal, a remzibi meg lineárisan mutat, így nagy magasságban egyre pontatlanabbá válik. De a szokásos pár száz méteres repülési magasság estén ez még nem túl nagy hiba.
Még egy hátrány van: jó lenne egy "nullázó" gomb, amivel felszállás előtt ki lehetne nullázni a magasságot. Ezt sajnos - amennyire tudom - nem biztosítja a firmware. A programmal persze meg lehet csinálni, de ez enyhén szólva nem praktikus.

Van egy elegánsabb lehetőség. Valaki gyárt - hirtelen nem jut eszembe a neve - és árul az rcgroups-on egy barometrikus kiegészítőt gps-hez. Ez azt csinálja, hogy a gps által kiadott üzenetekben a magasság adatot lecseréli a saját barometrikus szenzora által mért magasság adatra. Így ez az eszköz bármely osd-vel, így a remzibi-vel is képes együttműködni.
A gps-t ebbe a panelbe kell bedugni, és a panel kimenetét a remzibi-be, ennyi az egész.

mkgy
2010-04-10, 09:23
Köszönöm válaszod. Utánnanézek az RCgroups-on a gps ant. elé köthető mag.mérőnek.

mcelek
2010-04-10, 10:15
Mennyire pontatlan a GPS adat a magasság tekintetében, mert a sebesség simán lehet 10% körüli, azt tudom.

mkgy
2010-04-10, 10:43
Pontosan nem tudom, de nagyon pontatlan, ugye a műholdak helyzetéből következően. A sebességi GPS adatok viszonylag pontosak de ezzel az a baj, hogy a földhöz mért sebességet méri, ami szeles időben nem nyújt segítséget a gép valós haladási sebességéről. A barometrikus mag.mérő viszont nagy segítség, mert pl. a varió is ez alapján számol, így könnyen szinten lehet repülni.

h..zoli
2010-04-10, 11:12
Én azt tapasztaltam - még akár 8 megtalált műhold esetén is - , hogy rövid repülés után visszaszállva akár 20-30 méter különbség is lehet.
10 műholdnál elég pontos volt (2-3 méter eltérés), de lehet, hogy csak véletlen.

jpeti29
2010-04-13, 00:27
nem vagyok nagy szamitogep guru de nem jon ossze a Remzibi kabelenel a telepitese Win 7-el, XP-vel ment gond nelkul.
Segitsetek!

sikerült már megoldani?
ha nem akkor a mindentudó http://www.happykillmore.com/Software/faq.asp#8 oldalon ott a kábel vista-s driverének a linkje az USB Serial Software szekcióban. Nekem megy vele 64bites win7-el.

Más. Kötötte már valaki ezt Spektrum vevőhöz. Nekem egy 6250es 6ch-s spektrum vevőm van ebben a gépben és szeretném a jelerősség szenzort használni. Alternatív megoldásként eetleg ez szóba jöhet?
http://www.flytron.com/57-rssi-converter-for-spectrum-receivers.html
Azt írja AR7000-es jó. Vajon csak ahhoz?

Természetes dolog hogy a proci meg a feszstabi elég meleg? megfogható kézzel, csak hát naaa.

mmormota
2010-04-13, 01:47
Természetes dolog hogy a proci meg a feszstabi elég meleg? megfogható kézzel, csak hát naaa.

Mindegyik remzibi ilyen. Természetesnek mégse nevezném - ha valami ennyire melegszik, illett volna hűtőbordát tervezni hozzá.
Jól szellőző helyre kell tenni, lehetőleg a burkolata nélkül.

jpeti29
2010-04-13, 20:59
Épp most üzemetem be az enyémet és hát egy kumma műhódat se fog be. Valami beállítást elbasztam vagy mi lehet a hiba?
felismwerni felismeri 3840on.
még egyenlőre semmi rx tx csak a tv melett egy 3s lipóval meg a kamerával összedrótozva.

mcelek
2010-04-13, 22:41
A TV-t ki vitted az udvarra? Mert a GPS-nek kell a műholdakra való rálátás és a kamera frekvenciája is zavarhatja. A hagyományos, vagy régebbi GPS vevő lapkák első élesedése, akár 10-20 percig is eltarthat. Tipikus hiba lehet a kerámia antenna megrepedése, PDA-knál előfordult már. Esetleg kontakt hiba.

jpeti29
2010-04-13, 22:52
igzándibúl a teroszon volt a laptopra dugva, de akkor majd kiállok vele az ég alá, ha elál ez a nyüves eső. 10-20 perc? ejha, akkor majd türelmesebb is leszek. Köszi a választ.

mmormota
2010-04-13, 23:52
A remzibi gps-ben nincs backup akku, így minden indulása "első" - nem tudja megjegyezni a gyorsabb induláshoz szükséges adatokat.

Szabad ég alatt ezzel együtt sem bántóan lassú. Kb. 3...5 perc elég szokott lenni 7 műhold befogásához. Repülés közben tipikusan 9...11 műholdat vesz.

jpeti29
2010-04-14, 14:59
Abban az AR6250es spektrum vevőben ami nekem van, már van egy indikátor led ami a kimaradásokat jelzi.
így működik:

"Red LED Hold Indicator
The AR6250 features a red LED (labeled with H) that indicates the number of holds that have occurred since the receiver was last powered on. The LED will flash the number of holds then pause (e.g., flash, flash, flash, pause, flash, flash, flash, pause indicates three holds occurred since the receiver was last turned on)."

Ezt tudnám a remzibi RSSI bemeneteként használni valahogy?

mmormota
2010-04-14, 15:58
Ezt tudnám a remzibi RSSI bemeneteként használni valahogy?

Az idézett tulajdonságot semmiképpen, hiszen az utólag mondja meg hogy mi történt.

SPADMan
2010-04-29, 22:16
Hali!

Tudom, nem ide kellene írnom, de REMZIBI OSD-nek külön témát nem találtam.
A GPS sebességét le kellene csökkentenem, de ez nem megy.
9600 kellene a mostani 34800 helyett.
Hogyan lehet rábírni a Remzibi OSD-t, hogy a GPS csak ennyin kommunikáljon?

Köszi.

Spadman

mmormota
2010-04-29, 22:42
Az Etek MiniGPS programmal lehet beállítani a modult.
http://www.sparkfun.com/datasheets/GPS/MiniGPS_1.32.zip

Ha azt szeretnéd hogy hogy kikapcsolás után is az új sebességgel induljon, a Test fülön levő "Write settings into flash" funkciót használd. Van olyan modul, ahol ez a funkció le van tiltva.

Az Ardupilot is ki tud adni olyan parancsot, ami átállítja a sebességet - ehhez módosítani kell a programot.

Miért nem jó a 38400?

SPADMan
2010-04-29, 23:04
Hali!

Köszi a gyors válasz.
2db OSD-t akarok a fedélzetre telepíteni.
- Remzibi OSD
- DAKAR OSD
A DAKAR OSD csak 9600 adatátvitellel tud dolgozni ( szerintem ).
De az biztos, hogy ha a DAKAR vezérli a a GPS-t akkor csak 9600 az érték.
Ha a Remzibi akkor 34800 s a DAKAR szétcsúszik, vagyis nem ismeri fel a GPS modult.

Spadman

mcelek
2010-04-30, 00:03
Itt indítsak Remzibi csoportos beszerzést, vagy nyissunk külön topicot?

Füligjimmy
2010-05-09, 00:39
Sikerült hozzájutnom egy Remzibi OSD-hez.
Nem kellett volna CD-t is kapnom hozzá?
Ha igen, a rajta lévő szoftvert honnan tölthetem le?
Leírás híján azt se tudom hová kell csatlakoztatni a remzibin az USB kábelt.

mmormota
2010-05-09, 01:16
Sikerült hozzájutnom egy Remzibi OSD-hez.
Nem kellett volna CD-t is kapnom hozzá?
Ha igen, a rajta lévő szoftvert honnan tölthetem le?
Leírás híján azt se tudom hová kell csatlakoztatni a remzibin az USB kábelt.

http://www.happykillmore.com/Software/Faq.asp

Füligjimmy
2010-05-09, 02:05
Köszi, beállítottam!
Már csak műholdakat kellene találnia.

mmormota
2010-05-09, 04:08
Már csak műholdakat kellene találnia.

Jó vevő van hozzá, a mezőn kb. 1 perc alatt talál 7-et. (7-re érdemes a start limitet beállítani)

Füligjimmy
2010-05-09, 12:33
Az enyém tegnap este (igaz hogy a házban, és borult időben) egyet sem talált.
Mellette az autós GPS -szintén hidegindítással) kb. 10 perc után töltötte le a táblázatot és talált 4 db. szatelitet.

mmormota
2010-05-09, 14:58
Mellette az autós GPS -szintén hidegindítással) kb. 10 perc után töltötte le a táblázatot és talált 4 db. szatelitet.

Ha csak négyet talált akkor kicsi a térerő. A kész GPS kütyükben általában jobb antenna van mint a modulok kis kerámia kockája. Terepen próbáld ki. Én a Blackstork lassúsága miatt elég sokat bosszankodtam, de a remzibivel elégedett vagyok. A terepen előre be szoktam kapcsolni a rádiót meg a gépet. Ezután állítom fel a háromlábat a vevővel, viszem ki a széket, csatlakoztatom a szemüveget. Mire elkészülök már a remzibi is kész van. Ritka eset hogy várni kelljen a starttal.

A GS407 modul a spirálos antennájával érzékenyebb, az nagyjából összemérhető érzékenységben a telefonomba szerelt GPS-sel. Tetőtérben is képes 8-10 holdat befogni. A remzibi vevője jó ha 3-4-et elkap ugyanott.

Gogo
2010-05-09, 15:31

Ha csak négyet talált akkor kicsi a térerő. A kész GPS kütyükben általában jobb antenna van mint a modulok kis kerámia kockája. Terepen próbáld ki. Én a Blackstork lassúsága miatt elég sokat bosszankodtam, de a remzibivel elégedett vagyok. A terepen előre be szoktam kapcsolni a rádiót meg a gépet. Ezután állítom fel a háromlábat a vevővel, viszem ki a széket, csatlakoztatom a szemüveget. Mire elkészülök már a remzibi is kész van. Ritka eset hogy várni kelljen a starttal.

A GS407 modul a spirálos antennájával érzékenyebb, az nagyjából összemérhető érzékenységben a telefonomba szerelt GPS-sel. Tetőtérben is képes 8-10 holdat befogni. A remzibi vevője jó ha 3-4-et elkap ugyanott.

Hogyan kell kinézzen a GPS kimenete, hogy a Remzibi elfogadja?

mmormota
2010-05-09, 16:23
Hogyan kell kinézzen a GPS kimenete, hogy a Remzibi elfogadja?

Ha jól tudom többféle sebességet (9600...38400) is elfogad. NMEA-val dolgozik, a bináris , uBlox stb átvitelt ki kell kapcsolni. Az NMEA mondatok közül ha jól emlékszem 3-at használ, de ezt nem tudom fejből.

kicsicollyn
2010-05-09, 20:50
Nekem nem volt szerencsém a Remzibi-vel! Van amikor elindul de pár másodperc mulva ki is kapcsol, utána meg 5x6 kell neki tápot adni hogy elinduljon és megint kikapcs! Már nagyon tele van vele a tököm! Én már nem tudom mit tegyek vele!?

mmormota
2010-05-09, 20:57
Nekem nem volt szerencsém a Remzibi-vel! Van amikor elindul de pár másodperc mulva ki is kapcsol, utána meg 5x6 kell neki tápot adni hogy elinduljon és megint kikapcs! Már nagyon tele van vele a tököm! Én már nem tudom mit tegyek vele!?

Nekem kettő van, két különböző nyomtatási verzió. Mindkettő szépen működik - persze ebből még nemigen lehet statisztikát készíteni... ;D

Milyen tápfeszről megy a tied? Hogy van elhelyezve? A panelen levő stab nagyon melegszik, ha nagyobb tápot kap mint 3s Lipo, vagy nem kap ugyan többet de úgy van elhelyezve hogy nem tudja leadni a hőt, akkor lehet hogy túlmelegszik és lekapcsol. Megpróbálhatod leszedni a műanyag borítást hogy jobban szellőzzön. Esetleg kis hűtőlemezkét is lehet forrasztani a stabra.
Vagy lehet hogy egyszerűen hibás darab - ez esetben küldd vissza.

kicsicollyn
2010-05-09, 21:29

Nekem kettő van, két különböző nyomtatási verzió. Mindkettő szépen működik - persze ebből még nemigen lehet statisztikát készíteni... ;D

Milyen tápfeszről megy a tied? Hogy van elhelyezve? A panelen levő stab nagyon melegszik, ha nagyobb tápot kap mint 3s Lipo, vagy nem kap ugyan többet de úgy van elhelyezve hogy nem tudja leadni a hőt, akkor lehet hogy túlmelegszik és lekapcsol. Megpróbálhatod leszedni a műanyag borítást hogy jobban szellőzzön. Esetleg kis hűtőlemezkét is lehet forrasztani a stabra.

Vagy lehet hogy egyszerűen hibás darab - ez esetben küldd vissza.

3cella lipot kapott, még csak asztalon próbáltam, melegszik mint atom ezért burkolat nélkül hajtottam!

pbr110
2010-05-09, 22:04
Itt indítsak Remzibi csoportos beszerzést, vagy nyissunk külön topicot?

Hát, Lengyel a srác, szerintem felesleges.
Szinte alkatrész áron adja, és posta is olcsó.

pbr110
2010-05-09, 22:08

Szerintem küld el a lengyel srácnak!

Nekem megsérült a proci kvarca, grátiszt javította!
Vedd fel vele kapcsolatot, rendes gyerek, de arra amit írsz én is a stab kockára gyanakodnék.
Rá kéne mérni a stabkocka lábaira amikor lekapcsol, van e 5v vagy nincs.

mmormota
2010-05-09, 22:34
Rá kéne mérni a stabkocka lábaira amikor lekapcsol, van e 5v vagy nincs.

Jó ötlet. Ha a stab a hibás, egyszerűbb kicserélni mint küldözgetni postán.

Füligjimmy
2010-05-09, 23:22
Ma végre volt alkalmam összehasonlítani a remzibit az eagle tree rendszerrel.
Eagle-Remzibi 1-0.
AZ eagle pár perc alatt megtalálta a szateliteket, a remzibi ugyanott egyet sem.
Ja igen, még mindíg a lakásban, a vasbeton födém alatt tesztelgettem.

pbr110
2010-05-10, 20:52
Eagle-Remzibi 1-0.
AZ eagle pár perc alatt megtalálta a szateliteket, a remzibi ugyanott egyet sem.

Na jó, de ki repül vasbeton födém alatt OSD segítségével? ;D
Bár, ha jól tudom a Fővárosi Csatornázási Műveknek sok munkát ad a hálózat ellenőrzése, és gondolom örülnének ha csak be kéne engedni a görényt oszt az OSD lesnék éppen merre jár.

kicsicollyn
2010-05-10, 20:57
köszönöm a segítséget!
Szerintem visszaküldöm a csávónak szögelésre, mivel én nem értek hozzá! Unokatesóm műszerész, de ha elviszem neki akkor egy év múlva lesz belőle semmi! :(

pbr110
2010-05-10, 21:16
köszönöm a segítséget!
Szerintem visszaküldöm a csávónak szögelésre, mivel én nem értek hozzá! Unokatesóm műszerész, de ha elviszem neki akkor egy év múlva lesz belőle semmi! :(

Ha gondolod, megmérem vagy csinálok egy képet, mit kéne megnézni multiméterrel.

http://kepfeltoltes.hu/thumb/100510/F_nyk_p-0024_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/100510/F_nyk_p-0024_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

tv
2010-05-11, 09:14
Valaki bekötötte már a T0 fordulatszámmérő bemenetet ?
akkor a T1 mire való ?

Nekem tökéletesen működik a Remzibi GPS, azaz a G-top modul, padlástérben 11 hold a MiniGPS programmal de a Remzibi csak 7-8 holdat ír. Fura pedig ugyanazt az NMEA-t adja ki. Mióta rajta a back-up elem azóta 1-2 percen belül megvannak a holdak.
Ja, ezt a modult lengyelországból 6.500,-ból komplett (utalás+száll.) megszerezhető, vagyis a 10Hz-es utódját (FGPMMOPA6B).

mcelek
2010-05-22, 00:22
Ha valaki segít átalakítani 5 voltos kamerához, akkor engem érdekel. ;)

mmormota
2010-05-22, 00:49

Nincs szükség ehhez átalakításra. Egyszerűen nem a 12V-ra kötöd a kamera tápját, hanem a BEC 5V-jára. Ennyi az egész.

jpeti29
2010-05-22, 14:24

A másik dolog ami hasznos lehet, ha nincs kedved építgetni. Praktikerben, tescoban szokott lenni leértékelve 5-700 Ft-ért szivargyújtós usb átalakító, vagy szivargyújtós telefontöltő. Mind a kettő kimenete 5V. A telefontöltők jobbak, mert azok tuti inverteresek és nem hődisszipációval "nyerik ki" az 5V-ot. De egy kamera max 100mW-os fogyasztásánál nem vészes a stabkockás változat se szerintem.

mmormota
2010-05-22, 14:45
A másik dolog ami hasznos lehet, ha nincs kedved építgetni. Praktikerben, tescoban szokott lenni leértékelve 5-700 Ft-ért szivargyújtós usb átalakító, vagy szivargyújtós telefontöltő. Mind a kettő kimenete 5V. A telefontöltők jobbak, mert azok tuti inverteresek és nem hődisszipációval "nyerik ki" az 5V-ot. De egy kamera max 100mW-os fogyasztásánál nem vészes a stabkockás változat se szerintem.

Nem feltétlenül kell külön stab, megteszi a szabályozó 5V-ja is amiről a szervók mennek. Ha a kamera sokat fogyaszt, célszerű olyan szabályozót választani amiben sbec van.

mcelek
2010-05-22, 21:53
Nem értettétek. A Remzibinek úgytudom valami 7 volt az alsó határ.
Mivel ezt a 9 voltos cuccra tervezem, amit GPeti tutin átalakított, így összesen 5 voltom van, csak az adó 9 V. Igaz ehez 3S lipot adok, de a kamera tápjáról kapna áramot Remzibi is.
Korábban valaki már írta, talán épp ebben a topicban, hogy kicserélt bene valamit és már jobb is, megy alacsonyabb feszről.
Persze elbír még pár méter kábelt a repcsi, csak sztem egyszerűbb lenne nekem.
Mondjuk simán birok áramot adni bárminek, mostanra azért már okosodtam, csinálok 5, 6, 9 voltot és keresek 3 voltra is megoldást.

GPeti
2010-05-22, 21:57
Hány volt kell akkor még?

mmormota
2010-05-22, 22:06
Mivel ezt a 9 voltos cuccra tervezem, amit GPeti tutin átalakított, így összesen 5 voltom van, csak az adó 9 V.

Miért nem kötöd rá a remzibit erre a 9V-ra? Elég kézenfekvőnek tűnik...

mcelek
2010-05-22, 22:29
Az már egyben van az adón, GPeti csinált rá egy táprendszert. Na azt már nem bántom.
Amit tudok: megmérem mi van a kábelben, +, -, fesz és összeforrasztom, valamint tudom használni a 3 lábú stabot is. Korábban csak olyat tudtam, hogy két vezeték be és kettő ki, de már van olyan is, hogy videó jel, meg árnyékolás testelve.
Egyszerűen ZSENI vagyok :P Hiába, nem esik messze az alma, fater villanyszerelő volt és muter esztergályos, meg szigetelő, úgyhogy ezért szeretem csak a habrepcsiket :-*

Gogo
2010-05-29, 00:59
Eagle-Remzibi 1-0.

A Papp Józsié volt?

Füligjimmy
2010-05-29, 07:45
Igen.
Közben beszereztem egy Black Storkot is.
A Remzibi hangyányit gyorsabban talál holdakat mint a stork.
Az Eagle tree viszont mindkettőt simán veri.
Persze ez a néhány teszt még nem jelent igazi eredményt, de kezdetnek elég.

Daine
2010-05-30, 00:25
Üdv!

A Pap Józsibáé még megvan és elég jóáron el is adja ha valakit esetleg érdekelne akkor az vegye fel vele a kapcsolatot! ;)

Daine
2010-05-30, 00:33
Igen.
Közben beszereztem egy Black Storkot is.
A Remzibi hangyányit gyorsabban talál holdakat mint a stork.
Az Eagle tree viszont mindkettőt simán veri.
Persze ez a néhány teszt még nem jelent igazi eredményt, de kezdetnek elég.

Üdv!

A héten nekem is megjött a Black Stork Osd II. és mmormotának köszönhetően
sikeresen beüzemeltem!
Azon kívül,hogy néha 6 percbe is beletelik míg megtalálja a műholdakat így elsőnek
egy egész jó kis "ketyerét"sikerült beszereznem!Arra amire szántam nekem teljesen megfelel.

jpeti29
2010-06-04, 11:49
Beszereztem egy ilyen (http://www.flytron.com/64-ultralight-100ah-current-sensor.html) árammérőt, továbbá a Thomas Scherrer Long Range UHF RC -ről lesz lehozva az RSSI. 1.1es mainbordom van.

Azt szeretném kérdezni, hogy ezeknek a kiegészítőknek az esetében is helyesek az alábbi alkatrészek és bekötés?
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,55230.msg658216.html#msg658216

mmormota
2010-06-04, 13:29
A 10u & 150k helyett tegyél be 220n & 47k-t.

A nagyobb RC időállandó a LED villogás kiátlagolására kellett. RSSI mérésnél nem szükséges, feleslegesen lassítana.

zafir38
2010-06-24, 21:12
Sziasztok!

Zavarhatja a Remzibi OSDém a 35 MHz-es vevőmet? A video 2.4 gigás és kiiktatott OSD-vel úgy tűnik nincs zavar.
Más típusú OSD is zavar ebben a tartományban?

GPeti
2010-06-24, 21:24
Sajnos egy fpv gépben minden zavarhat mindent, még annak is sok fejtörést okoz aki elektronikában jártas.
Én is 35Megán akartam fpv repülni de nem jött be, most várom a 2.4G távot, ami automatikusan hozza magával hogy videoátvitelre más frekvenciát 1.3G kell használni.

mcelek
2010-06-24, 21:33
:'( Mi nem zavarja a 35Mhz-t? Nem repülnék 40-en sem az egyik elektronikai boltban azt mondták kb 2 éve, hogy az a leg kevésbe zavaros, aztán a haver állandóan leesett :o
Itt valameik topicban írtuk, hogy 60Mhz alatt tele az éter sza....l.
Nálunk Csömörön, még 20 méteren is rángatózott a lapgépem 35-ön, nem is tudom mi lett volna ferrit gyűrű nélkül. Elvileg van olyan csatorna, ami még használható, mert az M3MBK-n is van, aki használja.
Direkt vettem 72Mhz szettet azért, hogy legyen ami qwa ritka frekim ;D
Azt nem tudom, hogy zavarná-e, de pár haver használja gond nélkül.

GPeti
2010-06-24, 21:44
Ha jól tudom de nem biztos hogy lesz nemsoká új frekvenciakioszás,
ugye régebben itt volt a kelet európai FM sáv (oirt), most ez felszabadult de majd ki fogják osztani más valakinek ezt a frekvenciatartományt, és ott is megszünhet a jó világ, azt mondanom sem kell hogy EU-ban ez a frek. modellezésre nem használható.

A 35Megán általam tapasztalt zavarok eredete a természetfeletti jelenségek kategóriáján is túl van.

mcelek
2010-06-24, 22:14
Peti! Elhiszem, hogy semmi zavarod nem volt 35-ön, de itt Bp. környékén még a walki-talkin sem lehet szabad csatornát találni. :o Az, hogy a repcsieinket mi zavarta, az tök homály, de az eredmény elég látványos volt mindíg :o :'(
Kiváncsi leszek, milyen lesz a kiosztás, de engedély ide-oda, azért kipróbálom majd a 72-t is.

zafir38
2010-06-25, 10:24
Köszönöm a tapasztalatokat!
Nehezen törődünk bele a 35 mega halálába, mert gyerekkorunk óta ezt használjuk
és irdatlan messzeségekbe vitorláztunk vele törés nélkül......olyan messze, hogy még a zavarokat se láttuk.:-)
Kinéztük a Spektrum DX-5E-t ismerkedés szempontjából.
(bocs a topic-téma elkanyarodásért!)

Zoli

mcelek
2010-06-25, 23:19
OFF Inkább nézz valami jobb rádiót, mert a dx5 nem sokat tud, pláne, hogy FPV-ni is szeretnél.
ON Kezdetben nagy segítség az ODS, ne mulaszd el a használatát.
Lentről nézve minden más :o mert könnyen érhet meglepetés, figyelni kell az adatokat, míg nem vagy biztos a rendszerben (hatótáv).
Sok sikert :D

jpeti29
2010-07-01, 09:47
A remzibin közösek a testek? Az árammérő szenzorommal szarakodok, mert egy nagy büdös 0V-ot mér még 5A-nál is, pedig 0,25V kellene. (100A-es, 20A-enként 1V http://www.flytron.com/64-ultralight-100ah-current-sensor.html)

Az árammérőről van lehozva a motor fesz mérés is, közös testel (úgy értem, hogy csak a motorfesz mérő portra van kötve test). Ez lehet gond?

Megmérhetném az árammérőt közvetlenül műszerrel is ::), de tegnap este elfelejtettem, most meg itt rohadok melóban és megesz az ideg, jár az agyam, mit basztam el, vagy írjak a flytron-nak hogy kaka amit küldött.

jpeti29
2010-07-01, 10:25
Eszembe jutott még valami. lehet gond az, hogy az áram iránya negatív? lehet hogy felcseréltem volna a mérendő ág pólusait?

HC
2010-07-01, 10:27
Eszembe jutott még valami. lehet gond az, hogy az áram iránya negatív? lehet hogy felcseréltem volna a mérendő ág pólusait?

A Remzibin belül az összes földpont közös és lehet gond az áramiránya is (attól függ milyen módon, elven mér a szenzorod).

jpeti29
2010-07-01, 12:11
Úgy tudom, ugyan az a műveleti erősítős, söntellenállásos módszer mint amit mmormota csinált és linkelt be ide.

HC
2010-07-01, 12:15
Akkor polaritás érzékeny!
Próbáld fordított áramiránnyal is!

davidg2918
2010-07-30, 21:17
Sziasztok

Tudnátok adni egy linket ahol tudok venni Remzibi OSD-t?

Üdv,Dávid

jpeti29
2010-07-30, 21:37
Sziasztok

Tudnátok adni egy linket ahol tudok venni Remzibi OSD-t?

Üdv,Dávid

http://www.nghobbies.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=130&products_id=456

Kazoo
2010-07-30, 23:24
Ezen az oldalon mindenre választ kapsz: http://www.happykillmore.com/Software/faq.asp

tv
2010-09-20, 23:58
Egy ötlet légsebességmérőre ami olcsó, mert felesleges a pitotcsöves sebességmérőt drágán megvenni:
Ha tönkremegy a mobilod akkor hasznosítsd újra! Kibányászod a vibráló motort, lenyisszantod a röpsúlyt, teszel rá egy minihelikopter farokrotort ami 30mm átmérőjű, készítesz hozzá egy áramkört ami a motor 0-800mV-os jelét felerősíti (1db TLV271 OP amp.) 0-5V-ra és rákötve a Remzibi-re máris láthatod mikor kell gázt adni, hogy ne pottyanjál le.

(ez is a spanyol fórumról jött ötlet, úgy mint a Dakar OSD és a Lince Antenna Tracker. Ügyesek ezek a spanyolok.)

jpeti29
2010-09-21, 12:00
Egy ötlet légsebességmérőre ami olcsó, mert felesleges a pitotcsöves sebességmérőt drágán megvenni:
Ha tönkremegy a mobilod akkor hasznosítsd újra! Kibányászod a vibráló motort, lenyisszantod a röpsúlyt, teszel rá egy minihelikopter farokrotort ami 30mm átmérőjű, készítesz hozzá egy áramkört ami a motor 0-800mV-os jelét felerősíti (1db TLV271 OP amp.) 0-5V-ra és rákötve a Remzibi-re máris láthatod mikor kell gázt adni, hogy ne pottyanjál le.

(ez is a spanyol fórumról jött ötlet, úgy mint a Dakar OSD és a Lince Antenna Tracker. Ügyesek ezek a spanyolok.)

hát és ezt hogy tudod bekalibrálni? szélcsatornában? ::)

tv
2010-09-21, 12:39
1. autóval
2. tapasztalati úton, repülés közben kipróbálom, hogy milyen értéknél képes még az adott gép fennmaradni

Az OSD-nek nem fontos sebességértéket kiírnia (túl sok értéket kell fejben tartani), szerintem elég ha százalékos értéket mutat. 0% ha lebukik, 100% full gázon enyhe süllyedéssel mert ha tudod, hogy 100%-on mész akkor közel vagy a kritikus sebességhez ami töréshez vezet.

pbr110
2010-09-21, 13:40
Csak szélcsendes időben csináld!:)

srobi
2011-01-12, 20:58
Remzibi 1.2 és Futaba 617 térerő kijelzéssel vannak problémáim, a zöld ledet kihoztam egy kábellel
bemértem a feszültséget multiméteren látszik is a változás a táv ki be kapcsolásánál,
viszont ha bekötöm a remzibibe kondival és ellenállással, ahogy a fórumon leírtátok semmi nem történik,
a szoftver nem mér semmit,

Kérdés, hogy esetleg a következő segítene-e , bár az nem Butafára van kitalálva

http://store.flytron.com/osd-headtrackers/57-rssi-converter-for-spectrum-receivers.html

jpeti29
2011-01-12, 21:09
amit belinkeltél az csak spektrum 7 és 9 csatornás vevőihez jó, semmi máshoz. Ez a cucc arra szolgál, hogy a spektrum vevők DATA portján kiolvassa a spektrum vevőből az RSSI jelet. A spektrumból csak így lehet kiolvasni ezt, de semmilyen más vevőhöz nem jó, csak a fent említett kettőhöz.

pbr110
2011-01-12, 21:56
Remzibi 1.2 és Futaba 617 térerő kijelzéssel vannak problémáim, a zöld ledet kihoztam egy kábellel
bemértem a feszültséget multiméteren látszik is a változás a táv ki be kapcsolásánál,
viszont ha bekötöm a remzibibe kondival és ellenállással, ahogy a fórumon leírtátok semmi nem történik,
a szoftver nem mér semmit,

Kérdés, hogy esetleg a következő segítene-e , bár az nem Butafára van kitalálva

http://store.flytron.com/osd-headtrackers/57-rssi-converter-for-spectrum-receivers.html

csinálnál egy fotót?
Leírod a gépre csatlakoztatást, és hogyan próbáltad megnézni?
földet bekötötted a jel mellé a remzibire?

kicsicollyn
2011-01-30, 14:42
Hogyan tudnám beállítani a remzibin, hogy amikor rádugom a tápot (3cella lipo teljesen feltöltve) akkor ne 11,6v írjon ki hanem 12,6v-ot? Nem merek repűlni mert van amikor lemegy 8,7v-ra is de ez nem igaz!

mmormota
2011-01-30, 15:17
A hozzá adott PC-s szoftverben van hitelesítő rész.

kicsicollyn
2011-01-30, 16:32
Nem merem rádugni, mert ahhoz a részéhez jobb ha nem nyúlok hozzá! :(

jpeti29
2011-01-31, 18:25
pedig másképpen nem megy. nem egy ördöngősség, menni fog az. Ha rám halgatsz, rádugod, egyből letöltöd róla a szoftvert és elmented biztos helyre. ha valamit elkúrsz még mindíg visszatöltheted.

kicsicollyn
2011-02-01, 19:29
Én vagyok a remzibi mumus! ;D

Na komolyra fordítva a szót, win7 re nem tudtam feltenni a progit de a virtualbox program segítségével feltettem egy xp-t és ott sikerűlt kommunikálni vele! Hogy hogyan kell letölteni illetve beállítani az nem fog menni legalább is nem megy! Mielőtt ki nyírom az egészet valaki nem tudna segíteni pl; teamviwer távgyógyítással?

előre is köszönöm!

TBéla
2011-02-05, 16:25
Én vagyok a remzibi mumus! ;D

Na komolyra fordítva a szót, win7 re nem tudtam feltenni a progit de a virtualbox program segítségével feltettem egy xp-t és ott sikerűlt kommunikálni vele! Hogy hogyan kell letölteni illetve beállítani az nem fog menni legalább is nem megy! Mielőtt ki nyírom az egészet valaki nem tudna segíteni pl; teamviwer távgyógyítással?

előre is köszönöm!

Hello, épp most kaptam meg a Remzibi OSD-met s el is végeztem a szükséges beállításokat, ha tudok
szívesen segítek... :), nem kell félni tőle, elég egyszerű...

pbr110
2011-03-10, 21:48
Tisztelt Hölgyek/Urak!
Ki tud holnap 10-14 órától hétfőig Csepel és vonzáskörzetébe programozáshoz egy adatkábelt kölcsönadni?
Úgy tűnik a lányom kukába dobálós mániájának áldozatául esett az enyém.

asanyesz
2011-03-30, 21:27
Sziasztok,
nekem két bibim van,
1 nem találja a GPS a jelet(műholdakat) szerintem mert nem csinál semmit csak keres és keres...
nemrégen letöltöttem azt ami a régin volt és elvileg felraktam az újra vagyis a kijelző olyan lett mint a régin gondolom akkor az ment fel... nem vagyok ebben zseni:(

2. pedig nekem is a volt mérő, megpróbáltam beállítani eredménytelenül sajna stabilan 11.0V mutat a 12.6V-ra:( ez sem sikerült sajna..... nem is értem sajnos ezt a remzibis programot:(
ötelet esetleg bp.-en valaki segítség személyesen ? van söröm:):):)
köszi
Sanyesz

TBéla
2011-03-30, 22:02
2. pedig nekem is a volt mérő, megpróbáltam beállítani eredménytelenül sajna stabilan 11.0V mutat a 12.6V-ra:( ez sem sikerült sajna..... nem is értem sajnos ezt a remzibis programot:(
köszi
Sanyesz

Hello.

Már próbáltad így?....
http://www.rcpilot.hu/users/861/2563/b_201103302158593971.jpg

asanyesz
2011-03-31, 08:24
Igen ezzel próbálkoztam tegnap és többször egymás után, de nem nagyon akarta az igazságot.. majd ma megpróbálom még1x.

köszi

a GPS jobban zavar :( hogy nem működik:)

jpeti29
2011-03-31, 08:31
- Kint próbálod meg, ne fedett helyen. környező magasabb házak is be tudják árnyékolni. az antenna felfelé álljon. (a kábeles oldala az alsó)
- Ne legyen a GPS közelében (50cm) semmi ami zavarhatja (se kamera, se videó adó)
- néha kell neki vagy 5 perc mire felébred.

asanyesz
2011-03-31, 08:38
- Kint próbálod meg, ne fedett helyen. környező magasabb házak is be tudják árnyékolni. az antenna felfelé álljon. (a kábeles oldala az alsó)
- Ne legyen a GPS közelében (50cm) semmi ami zavarhatja (se kamera, se videó adó)
- néha kell neki vagy 5 perc mire felébred.

de akkor ezen állítanom nem kell semmit, és elvileg magától működnie kéne? tehát pc nem kell állítani semmit?

tegnap próbáltam nyílt terepen :) nos majd megnézem még ma is :)

köszi a segítséget......
ha minden jól megy sikerült szereznem a másikhoz tantál smd- és akkor lesz két osd-m is meg még ott van a harmadik most aztán dömping van:):):):) ha kell valakinek szóljon!!!! jó pénzért pálinkáért adok:) easy osd-t is:)

pbr110
2011-03-31, 12:09

Szívesen segítek, bp.-en.

Napközben Petőfi hídnál, délután Csepelen.

asanyesz
2011-04-04, 15:23
GPS-el kapcsolatban még annyit :

Az lehet hogy nem vártam elég időt egy helyben vele? és az befolyásolhatja, hogy hogy nem egy helyben volt? mert én vártam egy picit és a régi az ilyenkor már simán vette a jeleket ez meg semmi.... igaz ez teljesen új még csak egyszer volt próbálva ugye a múltkor... a számítógépen a programmal már semmi gond sőt sikerült a régit letöltenem és felrakni az újra így nagyon változni sem változott és elvileg sikerül a régihez is szereznem majd egy smd-t hétvégén szegeden:) basszus 39 forint az egész:) és ha minden igaz talán a régi is újra működőképes lesz majd....

egyenlőre ez a gps kérdés ami az újnál nagyon zavar de a héten kimegyek és várk egy darabig ötletem más sajna nincsen esetleg valakinek ötlet hogy bírom megnézni hogy egyáltalán működik-e a GPS. vagy bármi?

mmormota
2011-04-04, 15:29
egyenlőre ez a gps kérdés ami az újnál nagyon zavar de a héten kimegyek és várk egy darabig ötletem más sajna nincsen esetleg valakinek ötlet hogy bírom megnézni hogy egyáltalán működik-e a GPS. vagy bármi?

A minigps programmal tesztelheted, az usb/soros átalakítóval lehet a PC-hez kötni a GPS-t (persze ehhez kell egy kis kábel közdarabot készíteni a megfelelő lábkiosztáshoz).

asanyesz
2011-04-04, 15:33

A minigps programmal tesztelheted, az usb/soros átalakítóval lehet a PC-hez kötni a GPS-t (persze ehhez kell egy kis kábel közdarabot készíteni a megfelelő lábkiosztáshoz).

Nos abba talán nem vágok bele mert nem igazán vágom mit hogyan hova:( így lehet csak kárt csinálnék hasznot nem:)
arra gondoltam majd a réginek is kipróbálom a gps-ét az újhoz hátha azzal majd alakul valami:) mert ha azzal esetleg életre kel akkor gubanc van az újjal... de basszus ez a durva, hogy új nem is használt és nem akarja az igazságot. na görcsölök majd vele aztán jelzem ha sikerült :) addig is köszönöm:)

asanyesz
2011-04-07, 09:37
Kérdésem lenne,

ha nekem olyan remzibim van ami RSSI az nekem miért jó vagyis értem én hogy kijelzi a táv és a vevő jelszintet... ha jól tudom, na de azt hogy kössem össze és hova? az osd-n láttam két kábelt kivezetve két külön csatlakozóhoz bár nem tudom hogy a vevőbe azt hova rakjam vagy egyáltalán azon is kell variálni? rf617fs vevő és remzibi osd with rssi....

mert eddig amit láttam ott mindenhol kellett a vevőn is forrasztgatni azt meg nem fogok :(

erről tud valaki nyilatkozni?

szép napot :)

jpeti29
2011-04-07, 11:07
Igen, jól tudod, arra való, hogy kiírasd a képre a térerősséget. A remzibinek van jópár analóg bemenete, amit meg tud így jeleníteni, csak be kell kötni. A tiéde ezek szerint be van. Itt egy 0-5 volt közötti jelet vár. Ezt kell hozzákötnöd a vevődhöz. ha a vevődnek noncs külön RSSI kimenete, akkor azon forrasztgatni kell, ha egyáltalán lehet belőle ilyen infót kinyerni. Jó dolog tud ez lenni, látod, ha közel a vég, vagy zavar van. Én forrasztanék ;)

asanyesz
2011-04-10, 20:51
Eszembe jutott egy kérdés.... ha a video adó a gépen és a remzibi osd egymás mellett vannak az zavarhatja a gps-t a műholdak megtalálásában.. maga a gps vevő az bőven 30 cm-rel távolabb van!!!!! csak remzibi és a tx van egymás mellett????

jpeti29
2011-04-11, 10:17
Sajna szinte biztos, hogy ez okozza. az a baj, hogy nem lesz elég az osd-t távol tennei, mert a vezetékeken is "terjed" a zavar. Az összesen. Nekem minden vezetéken ferrit gyűrű van. Azokon a szervóvezetékeken is amik közel vannak a videó adóhoz (az rc vevőnél van a ferrit) és a kamerából kijövő vezetéken is (közvetlen a kamera tokozásánál)

A videó adót és a kamerát (mint két fő zavarforrást) kell távol tenni az rc vevőtől és az OSD-től, és annak GPS-étől.

tv
2011-04-11, 12:08
Eszembe jutott egy kérdés.... ha a video adó a gépen és a remzibi osd egymás mellett vannak az zavarhatja a gps-t a műholdak megtalálásában.. maga a gps vevő az bőven 30 cm-rel távolabb van!!!!! csak remzibi és a tx van egymás mellett????

Milyen TX ??1.2 GHz, 2,4GHz, 5.8GHz ?
Az 5.8GHz semmit se zavar, nekem a remzibi tetején csücsül a GPS, ami 5cm-re van a TX-től és semmi gond a működéssel. (Remzibi--GPS 3cm vezeték)
A 30cm-es vezeték sok zavart tud összeszedni, mellőzni kell a hosszú vezetékeket! (vagy árnyékolj, FPV alapszabály)

jpeti29
2011-04-11, 14:43
Jogos. A GPS antennát nem feltétlen kell kitenni a géptörzsből, ha nem karbontörzsű géped van.

asanyesz
2011-04-11, 16:36
a videó az 1.2 ghz
de akkor megfontolom a tanácsokat es majd kiküszöbölöm ezeket a problémákat:)
köszi

jpeti29
2011-07-15, 09:36
Kiszedtem a remzibim a lajosból, hogy belerakjam egy pelikán BETA-ba és csináltam hozzá egy szedvicspanelt, hogy a kusza kábeleket leegyzserűsítsem és ekkor vettem észre, hogy mi is van ezen a lapkán. És azt is észrevettem, hogy ki van vezetve a lapkán az atmega i2c portja. Szerintetek meg lehetne oldani hogy ha rákötök erre a portra egy Wii Motion + girot, akkor legyen a képen egy műhorizont? Jól sejtem, hogy a program nem tudja olvasni ezt a portot és újra kéne írnom hozzá a remzibi szoftverét?

GPeti
2011-07-15, 15:52
Ja.

mmormota
2011-07-16, 23:31
Szerintetek meg lehetne oldani hogy ha rákötök erre a portra egy Wii Motion + girot, akkor legyen a képen egy műhorizont? Jól sejtem, hogy a program nem tudja olvasni ezt a portot és újra kéne írnom hozzá a remzibi szoftverét?

A gyro jele nem elég a műhorizont előállításához. A gyrók driftjét ki kell szedni valahogy, ehhez további szenzor, tipikusan gyorsulás érzékelő vagy mágneses szenzor kell. A gyro a forgás sebességét méri, fok/mp-et, ezt integrálni kell a pillanatnyi állásszög előállításához. A sebesség hiba (drift) az integrálás miatt folyamatos forgást eredményez.

A műhorizont előállítása elég komplex feladat, DCM mátrix-szal vagy kvaterniókkal lehet számolni a forgást, és ezt kell a nem driftelő szenzor jellel korrigálni. Premerlani cikkét keresd meg, ha érdekelnek a részletek. Kész nyílt forráskódú program is van Premerlani-tól vagy az ardupilotosoktól.

A Remzibi nem tud ilyet, viszont úgy emlékszem létezik olyan változata, ami megjeleníti a műhorizontot - de azt egy másik processzorral előbb ki kell számolni és a készet beadni. Remzibi ezt a verziót a nyílt forráskódú robotpilóták (ardu, uav devboard) kiszolgálására írta, így az adatformátuma is nyílt.

GPeti
2011-07-17, 10:06
A shrediquette multikopter bascom forráskódját érdemes átnézni, az ott felhasznált módszer -ami a koptert stabilan tartja gyorsulásmérő segítségével- alkalmas műhorizont előállítására.
Annyi hogy a program pörög egy ciklusban és összeadások, szorzások stb segítségével csinál egy PID szabályozást, a gyorsulásmérő adataival számolt lassú korrekcióval pontosítja a gyrok adatai által kiszámolt dőlésszöget.

distvan52
2011-10-01, 20:16
Szasztok megjelent a v2.1.76 frissités de nekem nemsikerült föltelepíteni tudna valaki segíteni előre is kössz István

HC
2011-10-02, 07:36
Tudsz valamit róla? Miben más (vagy "csak" javítások vannak benne)?

distvan52
2011-10-02, 07:45
Kinézetre ugyan olyan de próbáld ki

Daine
2011-10-09, 21:10
Ez Remzibi vagy Kínai utánzat?

http://www.ebay.com/itm/Remzibis-OSD-Poor-Mans-OSD-10HZ-GPS-FPV-UVA-/170701147623?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item27be94cde7

jpeti29
2011-10-10, 08:42
Minden megvan rajta ami egy remzibin (atmega, max7456). Az ára se sokkal olcsóbb. Szerintem igazi.

mmormota
2011-10-10, 14:54
Nincs rajta 5V-os stabilizátor, a szabályozó BEC-ről kapja a tápfeszültséget, míg az eredeti Remzibi a Lipo feszültségből állítja elő, melegszik is emiatt rendesen. Persze az is lehet, hogy maga Remzibi módosított a szerkezetén.

mustangp51d
2011-10-16, 22:42
Sziasztok,

Elképzelhető, hogy nem ebbe a topicba illik a kérdésem, de mivel ilyen OSD van a gépemen, ezért gondolta talán ez áll a legközelebb a problémámhoz.

Itt a fórumon vettem egy kollégától egy Easy Glidert 1,2 GHz-ez FPV rendszerrel, Remzibi OSD-vel, Sony kamerával. Tudom kicsit egyszerűen írtam le a rendszert, ha szükséges akkor kifejtem bővebben is majd szívesen, de talán a probléma megoldásához nem szükséges.

Namost a rendszer tökéletesen működött: kipróbáltuk, rajta volt a szemüveg, minden szép és jó. Aztán hazajöttem, összeszereltem, szintén minden szuper, aztán múltkor kint a reptetőhelyen is összeszereltem, és jól működött.

Ma a következő történt: összeszereltem mindent, de először csak a vevőt kapcsoltam be, szemüvegbe belenéztem, mákos-szemcsés kép látszik, így is kell, aztán videóadó összedugása a gépen ahogy azt kell, és nincs változás a szemüvegben, ugyanolyan szemcsés kép látszik. Többször átnéztem, újra összeraktam de semmi változás. A videóadó melegszik, vagyis kap áramot, az OSD-be a kábelek be vannak dugva rendben, mint ahogy a kamerába is. Ugyanígy mindent átnéztem a vevő résznél is, ott is minden jó elvileg, de mégsem megy a cucc.

Mi lehet a baj szerintetek, mivel lehet probléma? Amit próbáltam: kábeleket kicseréltem a vevőegységnél, egészen pontosan a videójel átadó kábeleket, megkértem a feleségem, hogy miközben a fejemen van a szemüveg húzza szét-dugja össze a videóadó kábelét a repülőn, és semmi változás nem látszódott, ugyanúgy mákos képet adott, és a csíkozás se változott rajta.

A kamerával lenne gond, vagy az adóval lenne gond, netán az OSD-vel lenne gond? Amin gondolkotam: ha a videóadó jó lenne, és a hiba a kamerában lenne például, akkor az összedugás hatására legalább a mákosságnak kellene megváltoznia, nem? Vagy ha minden tök jó csak a kamera rossz, akkor is tapasztalható ilyen?

Kérem a tapasztalt FPV-seket, hogy segítsetek ötletekkel, mit nézzek meg a rendszerben? Esetleg valaki találkozott már hasonló problémával?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Tamás

ui.: még 1 megjegyzés: a volt tulajjal egyeztettem már, és pl megnéztem, hogy a videóvevőn nincs-e a csatorna átkapcsolva, de minden úgy van ahogy lennie kell elvileg.

mmormota
2011-10-16, 23:23
Ha a kamera lenne hibás, akkor megváltozna a kép mikor bekapcsolod az adót.
Úgy tűnik, maga a video adó döglött be. Egy másik adóval kellene megnézni a vevőt.

mustangp51d
2011-10-16, 23:48
Még az jutott eszembe, hogy az lehet, hogy a szemüvegben romlott el valami, tehát lehet, hogy a jel nem jól megy a szemüvegbe. Ezt ki tudom könnyen próbálni, ha a vevőt rákötöm a TV-re. Lehet még gyorsan ezt ki is próbálom.

Egy másik adóval kipróbálásban egyébként tudnál segíteni nekem? Esetleg a te rendszerednek az adóját ki lehetne ezen próbálni?

Tamás

mmormota
2011-10-17, 00:42
Még az jutott eszembe, hogy az lehet, hogy a szemüvegben romlott el valami, tehát lehet, hogy a jel nem jól megy a szemüvegbe.

Nem lehet ez a hiba, mivel a "hangyás" kép is jel, a vevő elektronikus zaja.

Egy másik adóval kipróbálásban egyébként tudnál segíteni nekem? Esetleg a te rendszerednek az adóját ki lehetne ezen próbálni?

Igen. Azt is meg tudom nézni (spektrumanalizátorral) hogy a te adód ad-e. Keress skype-on.

pbr110
2011-10-17, 08:24
Meg kéne nézni direktbe a videó adó előtt kijön a gépből a videójel az adóig?
Ha kijön, megnézni milyen csatornára van állítva az adó és mire a vevő, attól függetlenül milyen csatornát jeleznek ki, azaz szkennelni egyet a videó vevővel, végigjárni az összes csatornát.
Én már láttam ilyet, hogy elmászott a kijelzett csatorna a kimenőtől, kínainál nem lehet tudni.

mustangp51d
2011-10-17, 13:48
Köszi az ötleteket. A csatorna átkapcsolgatást még ki fogom próbálni, az még megy magamtól is. :)

Egy dolog van amit nem említettem a tegnapi leírásomban. Amikor a múltkor berepültem az Easy Glidert, amin az FPV van, akkor a leszállás nem sikerült tökéletesen. Nem vagyok hozzászokva a vitorlázó gépekhez, és a föld felett voltam 2m-en kb amikor átesett a gép, és orral ért a földre, és aztán szépen lefordult az aljára, tehát nem fejjel lefelé vagy ilyesmi. Nem volt nagyon nagy az esés, de azért puffant meg utána az egyik szervót cserélnem kellett (a magasságit).

Nem tudom hogy egy ilyen rázkódás (mert ütődés nem érte) lehet-e ilyen hatással, hogy mondjuk az adó elromlik?!

Üdv,
Tamás

Ltomi78
2011-10-17, 14:01
Szia!

Nagyjából ugyanaz a konfigom mint neked, nekem a gép farkán van az adó egy GP antennával. A gép törzsét én alul karbonnal erősítettem meg ezért kibír már pár esést, sőt egyszer egy tiszta üvegszáll csupaszárnnyal is ütköztem és egyenlőre nincs baja a videóadómnak, ami a egy foxtech 215 kínai 1500 mw-os, szerintem sokan ezt használják. Nekem jól bírta az eséseket. Az egyik 800mw-os inesun adóm viszont valószínűleg teljesen magától ment tönkre, bár lehet sosem volt jó, mivel mmormota mérései szerint 20 mw-jön ki belőle. Bizonyos megjelenítőknek például lcd képernyő, hodozható dvd, vagy videószemüveg más -más lehet a video csatlakozás kiosztása a 3/4-es jack dugón, mivel hol a sárga, hol a piros rca csatit kell bedugnom a vevőbe hogy legyen kép, attól függően hogy dvd-n nézem vagy szemüvegben az adó képét. Alap dolgokat nézz meg azért bár én nem vagyok annyira hozzáértő mint itt az "öreg" kollegák akiktől én is sokat tanultam köszönet ezuton is.

Szóval azért nézd meg nem tört -e meg a videó kábel, nem dugtad e be a másik rca kábelt a vevő video out-ba. Ugyanaz -e a csatorna a vevőn és az adón is. Lehet triviális de néha ez is gond lehet.

Ltomi78
2011-10-17, 14:21
Ja és még annyit, hogy érdemes kipróbálni az OSD kihagyásával is a videó adót hogy működik-e hogy , mert akkor lehet az osd-vel vagy annak kábelezésével van gond. Nekem van külön HK-s kábelem erre ami közvetlen köti össze a videó adót az akksit és a kamerát, osd nélkül.

distvan52
2011-10-17, 21:19
Használja-e valaki már a V2.1.76 os frssítést.

jpeti29
2011-10-18, 08:45
Én igen. De mivel nem használok ardupilotot így nem láttam nagy különbséget. főként az ahhoz kapcsolódó dolgok frissültek tudtommal.

distvan52
2011-10-18, 20:03
A maximum adatokat mutatja -e neked leszállás után.

jpeti29
2011-10-18, 22:08
azt már eddig is mutatta.

capriv6
2011-11-02, 17:26
Sziasztok

Erre az Remzibi (szerintem clon) OSD-re ugyanúgy érvényes minden?
Értem úgy hogy program,szenzorok,beállítások,bemenetek stb...
Használ(t) ilyet valaki?

THx

capriv6
2011-11-02, 17:28
Ja erről lenne szó... ;D
http://www.ebay.co.uk/itm/Remzibis-OSD-Poor-Mans-OSD-10HZ-GPS-FPV-UVA-/170716515574?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item27bf7f4cf6

Sziasztok

Használ(t) ilyet valaki?

THx

jpeti29
2011-11-02, 20:38
Én nem látom rajta az utólag beköthető analógbemeneteket. az eredetin 5db van, de neked kell az RSSI és az áram szenzorra az átlagolástmegoldanod egy kondi+ellenálással. Itt csak 2őtlátok,deez mármegvan oldvarajta.

szoftver, beállítás szerintem ua.

capriv6
2011-11-02, 20:45
Köszi

Én is ugyanezt vettem észre rajta...Nekem úgy is csak az RSSI és az árammérő bemenet kell....
THX

Én nem látom rajta az utólag beköthető analógbemeneteket. az eredetin 5db van, de neked kell az RSSI és az áram szenzorra az átlagolástmegoldanod egy kondi+ellenálással. Itt csak 2őtlátok,deez mármegvan oldvarajta.

szoftver, beállítás szerintem ua.

capriv6
2011-11-26, 14:28
Sziasztok

Szükségem lenne egy kis HELP-re
Megjött minap az OSD-m egyből laptop proba stb...
pont ezzel lenne a problémám...
Nem tudom kommunikációra birni az istenért sem >:(
Már végigolvastam mindent ezzel kapcsolatban de semmi eredmény.
probáltam igy is:http://www.youtube.com/watch?v=-7dNiiP6azc
de semmi
másik op.rendszerell is semmi
a kütyü egyébként működik mert a lakásban talált 7 holdat..
Szerintem minden variációt kiprobáltam...
valakivel esetleg össze tudnánk jönni egy délután (pesten) ?
Már feladtam nincs több ötletem.....
Nem akarom visszaküldeni amíg valaki senior meg nem nézte nekem..
THX

Ja erről lenne szó... ;D
http://www.ebay.co.uk/itm/Remzibis-OSD-Poor-Mans-OSD-10HZ-GPS-FPV-UVA-/170716515574?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item27bf7f4cf6

Sziasztok

Használ(t) ilyet valaki?

THx

jpeti29
2011-11-26, 17:48
a kommunikációs portot felismeri a géped? látod az eszközkezelőben?

capriv6
2011-11-26, 18:28
Igen a com3-on van.. az is van beállítva az osd-n.

a kommunikációs portot felismeri a géped? látod az eszközkezelőben?

capriv6
2011-11-26, 20:56
Rájöttem megtaláltam ;D ;D ;D
Nem fogjátok elhinni....
A panelon lévő felirat rosszúl volt ráirva.Fel van cserélve az RX TX...ezért nem volt jó a komunikáció... FUCK
Már nem volt más ötletem igy kiprobáltam és lám egyből jo lett.Ez az egész művelet elvett töllem 5-6 órát.

Sziasztok

Szükségem lenne egy kis HELP-re
Megjött minap az OSD-m egyből laptop proba stb...
pont ezzel lenne a problémám...
Nem tudom kommunikációra birni az istenért sem >:(
Már végigolvastam mindent ezzel kapcsolatban de semmi eredmény.
probáltam igy is:http://www.youtube.com/watch?v=-7dNiiP6azc
de semmi
másik op.rendszerell is semmi
a kütyü egyébként működik mert a lakásban talált 7 holdat..
Szerintem minden variációt kiprobáltam...
valakivel esetleg össze tudnánk jönni egy délután (pesten) ?
Már feladtam nincs több ötletem.....
Nem akarom visszaküldeni amíg valaki senior meg nem nézte nekem..
THX

Ja erről lenne szó... ;D

Sziasztok

Használ(t) ilyet valaki?

THx

GPeti
2011-11-26, 21:29
Nincs az felcserélve csak attól függ melyik oldalról nézzük. :)

capriv6
2011-11-27, 08:50
Amit kaptam az nem csatlakozós hanem minden tüskére külön kell rádugni a hüvelyt.
Néztem innen-onnan akkor is fel van cserélve.
A TTL-en piros a T kék szín az R , OSD-n piros az R kék a T. Mi ez ha nem felcserélés ::)
A panel szita nyomásakor elrontották a stencilt...
Ha a filmet nézed akkor lehet látni hogy ott a srác komplet csatit használ!
Nos én fogtam a hüvelyeket és összeragasztottam takonnyal....Mostmár nekem is egy csatlakozó ;D

Nincs az felcserélve csak attól függ melyik oldalról nézzük. :)

mustangp51d
2011-12-04, 21:14
Sziasztok,

Valaki nem tudja esetleg, hogy mi a különbség a V1.1-es és a V1.2-es Remzibi OSD között?

Előre is köszi a választ.

Üdv,
Tamás

mmormota
2011-12-04, 23:48
Valaki nem tudja esetleg, hogy mi a különbség a V1.1-es és a V1.2-es Remzibi OSD között?

Semmi fontos, csak a pcb rajzolatát módosítgatta.

podesz
2012-01-20, 19:06
Sziasztok. csináltam,egy remzibi osd-t,és minden működik frankón,csak egy a gondom,ha a gps-t a remzibíröl táplálom,akkor nem találja meg..ha külön tápról,akkor egyből megtalálja a remzibi..mi lehet a gond?valakinek,valami ötlet?

mmormota
2012-01-20, 23:19
Sziasztok. csináltam,egy remzibi osd-t,és minden működik frankón,csak egy a gondom,ha a gps-t a remzibíröl táplálom,akkor nem találja meg..ha külön tápról,akkor egyből megtalálja a remzibi..mi lehet a gond?valakinek,valami ötlet?

Mérd meg egy multiméterrel, hogy valóban kap-e tápot a remzibitől, és ha igen, hány voltot.

podesz
2012-01-21, 09:13
igen,kap tápot,4,9 volt van mindenhol,a 2940 után..

jpeti29
2012-01-23, 12:17
Nem új, de én csak most találtam. Érdekes.

http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=19696099&postcount=1

srobi
2012-03-11, 16:16
Remzibit win 7 re sikerült-e valakinek feltenni, Vistás driverrel is hibát ír ki, XP vel ment még régebben köszi

jpeti29
2012-03-11, 20:11
nekem nem volt gondom a remzibi win7 kombóval.

zafir38
2013-04-13, 21:53
A vevőm rssi kimenetét szeretném bekötni az osd-be!
A fellelt videós segítségből azt szűrtem le, hogy az rssi feszt
az ADC6-ba, a negatívot pedig az ENG bemenet negatívjába kötöm.
A vevőm rssi out-ja "buffered".
Jó ez így? Vagy fehér füstoszlop fog felszállni? :)
http://imagerz.com/QE8QXktvAwMBBwkZFwVR

boxtif
2014-08-08, 17:49
Sziasztok, véletlen nem tudjátok ennek a panelnak a bekötését? http://www.ebay.com/itm/2pcs-2013-Version-Remzibi-OSD-Poor-Mans-OSD-/191251739445?pt=US_Radio_Control_Control_Line&hash=item2c877df335

Köszi a segitséget.

BanDeE19
2014-11-11, 17:33
Sziasztok!

szereztem egy ilyet
http://www.aliexpress.com/store/product/NAZA-GPS-Share-to-the-OSD-board/814246_1913350945.html
A kép alapján bekötöttem őket, de a csomagban csak az alsó kis panel van benne a felső nem, viszont azt sem tudom hogy mi az :D A két szabad vezetéket ami bal felül van a gps felett az belekötöttem az osd-be de semmi sem történik :) Ötlet?

üdv Bandi

mmormota
2014-11-11, 18:52
Sziasztok!

szereztem egy ilyet
http://www.aliexpress.com/store/product/NAZA-GPS-Share-to-the-OSD-board/814246_1913350945.html
A kép alapján bekötöttem őket, de a csomagban csak az alsó kis panel van benne a felső nem, viszont azt sem tudom hogy mi az :D A két szabad vezetéket ami bal felül van a gps felett az belekötöttem az osd-be de semmi sem történik :) Ötlet?

üdv Bandi

Az az angol szavakból álló zagyvalék amit a linken találtam, nem könnyíti meg az eligazodást... :o Olyan mintha Google-val addig fordítgatták volna különböző nyelvekre, amíg teljesen értelmetlenné válik.

Szerintem amit vettél, az arra való, hogy megfejtse a Naza GPS egyedi kommunikációját (az nem csak egy GPS, hanem van benne egy mágneses szenzor is, a kettő jelét valamilyen uC átkódolja és egyedi formában küldi a Naza vezérlőnek).
Ebből előállít olyan szabvány NMEA mondatokat, amit egy szokásos GPS ad, és így egy szokásos OSD megért.

A másik panel egy Remzibi OSD vagy annak klónja.

Ha nem működik úgy ahogy összekötötted, akkor első lépésben vedd le róla az osd-t, a [Naza GPS[ -> [panel] -> [Naza vezérlő] legyen csak összekötve. Ezután egy TTL - USB kábellel és PC-n terminál programmal nézd meg, adja-e a két vezeték közül egyiken (amely a soros kimenet) az NMEA mondatokat - és ha igen, milyen sebességgel. Ezek ember számára is olvashatóak.

Ha adja, akkor a paneled működik, csak az OSD-d nem érti amit kiad, lehet hogy pl. más soros adatsebességet vár.
Milyen OSD paneled van?

Ha nem nagyon érted amiket írtam, akkor legegyszerűbb, ha pont olyan OSD panelt veszel amit ehhez a panelhez ajánlanak, pont azzal a firmware verzióval amit ajánlanak stb. Akkor csak össze kell kötni és megy.

BanDeE19
2014-11-11, 19:36
Igen erre már 2 óra olvasás után én is rájöttem, hogy az egy OSD modul. Nekem ugyan megvan még a réi modulom, csak itt meg nem tudom hova dugjam. http://hobbyking.com/hobbyking/store/__17140__Hobbyking_OSD_System_Full_Combo_Main_Boar d_Power_Module_USB_GPS_IR_TEMP_Modules_w_Remote.ht ml Mert az egy ilyen OSD. Gondolom ilyen Rembizi Osd-t itthon nem lehet kapni :D

BanDeE19
2014-12-19, 21:24
Meg is jött a hiányzó OSD-m, de az istennek sem tudom összehozni a géppel :( Felismeri hogy com4 de utána mikor ki kellene választani hogy hogy van összekötve, na ott már nem látja, írja hogy nyomjam meg a gombot hosszan, de nem történik semmi sem :( valakinek valami ötlet?

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-OSD-FPV-Remzibi-OSD-OSD-ultra-thin-GPS-module/1825861244.html

Erick
2015-01-10, 22:10
Sziasztok!

Nem találtam megfelelőbb témát a kérdésemnek. Keresnék MinimOSD-vel kompatibilis árammérő szenzort. 50 vagy 100A méréshatárral. Akinek van, és nincs szüksége rá, megköszönném a segítséget! :)