PDA

Teljes verzió megtekintése : Modellrepnap Domoszlón 2009.Szept. 20-án (vasárnap)

midirobi
2009-09-03, 15:04
Tisztelt modellező kollégák!

A Mátra Modellező Sport Egyesület szervezésében Szept. 20-án (Vasárnap) modellrepülőnapot tartunk, melyre minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk.

Mivel előzetesen már több modellklub és modellező jelezte részvételét, melyet ezúton is szeretnénk megköszönni, ezért elsősorban olyan kollégákat várnánk szívesen, akik már tapasztaltak a modellezés terén, és bemutatójukkal szinesebbé, és látványosabbá tudnák tenni a mi kis programunkat, ezért nem biztos, hogy a nap folyamán mindenki modellje számára felhajtóerőt tudunk biztosítani ::)
Éppenezért (ahogy ezt APPME kolléga is leírta nemrég a dévaványai repnap szervezésekor ;) ) szeretnék megkérni minden olyan modellező kollégát akinek a repülési tudását nem ismerjük, hogy aznap délelőtt folyamán repüljön nekünk egy bemutatót, mely alapján el tudjuk dönteni,
hogy belefér-e a délutáni műsorba. Ezzel senkit nem szeretnénk elriasztani a részvételtől, csak kiszűrni azokat akik első szárnypróbálgatásaikat teszik a modellezés terén, hisz sajnos a közönség nem erre kiváncsi és balesetveszélyes is, itt most tényleg a látványosabb bemutatókra szeretnénk hangsújt fektetni.....

Természetesen minden bemutatóban résztvevő modellezőnek étkezést biztosítunk, mely bográcsból való kimeréssel jut el a kedves kollega tányérjába!!! ;D

Ezmellett egész nap rendelkezésünkre áll egy büfékocsi hamburgerrel, szendvicsekkel, és különféle folyadékokkal!

....már csak a MÁTRA nagy szellemét kérnénk, hogy ne küldjön ránk esőt és nagy szelet aznapra, és akkor reménykedünk, hogy egy szép napot tölthetünk együtt!!! ;)

Egyéb info, GPS stb... itt: www.spmodell.hu (http://www.spmodell.hu)

Plakát: www.freeweb.hu/spmodell/p.jpg (http://www.freeweb.hu/spmodell/p.jpg)

Üdv.: Márta Modellező SE

extrembmx
2009-09-03, 15:24
Szia!

Ha elmegyek beférek a délutáni programba ? ::) Vagy elég lesz csak délelőtt repülnöm ? :P Ha nem elég a délelőtti repülésem akkor rágyúrok és megtanulok 8asozni másik irányba is ;D
Amúgy ha megyünk akkor többen megyünk ,de a létszámot még nem tudom ,így ha többet tudok időben jelzem Pü. ben!

Üdv
Krisz

midirobi
2009-09-03, 15:28
Szia Krisztián!

...hát nem is tudom beleférsz-e? ::) ;)
Egyébként neked kötelező jelleggel kell repülnöd délelőtt és délután egyaránt!!!! ;D

Szeretettel várunk!!!

Taratacsin
2009-09-04, 20:36
"várnánk szívesen, akik már tapasztaltak a modellezés terén, és bemutatójukkal szinesebbé, és látványosabbá tudnák tenni a mi kis programunkat, ezért nem biztos, hogy a nap folyamán mindenki modellje számára felhajtóerőt tudunk biztosítani"

Épp erről beszélgettünk Dodival, hogy nem sok értelme van elmenni ha úgyse tudunk reptetni. Úgy hogy mi nem is akarjuk a földönállók sorát gyarapítani.

midirobi
2009-09-05, 07:34
Szia Tamás!

Írtam egy ilyet is:
" Ezzel senkit nem szeretnénk elriasztani a részvételtől, csak kiszűrni azokat akik első szárnypróbálgatásaikat teszik a modellezés terén, hisz sajnos a közönség nem erre kiváncsi és balesetveszélyes is, itt most tényleg a látványosabb bemutatókra szeretnénk hangsújt fektetni....."
...kötve hiszem, hogy ebbe a kategóriába soroltalak volna, mellesleg elég látványosan repülsz a vitorlással, ugyhogy nem igazán értem a megnyilvánulásodat ???

extrembmx
2009-09-05, 13:02
Szerintem ez a "kikötés" a délelőtti,bemutatkozásra ,semmi kivetni valót nem tartalmaz...

Szerintem aki már jóideje repül,vagy helizik vagy bármi más levegőben zajló modellezést űz az simán repülhet délután is , mivel ez csak arra vonatkozik hogy valaki aki most vesz először kezébe egy távirányítót és érzi az erőt magában és "vagánykodni" akar az akár életveszélyes is lehet! Dévaványán is ez volt a szöveg a repnaphoz,és senki nem akadt meg rajta és mindenki repült aki eljött... Szinte a korhatárt végig kimerítve ;) Nagyon jól sikerült az is!

Úgyhogy menjen el bárki bártan és repüljön,max ha kicsit bizonytalan akkor bentebb repüljön... Aki azt érzi hogy a levegőben töltöt idő a modellel inkább csak 5-10 perc mentés nem 5-10 perc repülés az meg úgyse hiszem hogy előveszi a modellt ,inkább elmegy és megnézi mit hogy kell csinálni és tanul belőle! ;)

( Egyébként meg egy nyugodt magabiztos szép repülés a repülővel ,vagy helivel éppen olyan látványos mintha az ember már egy másik szinten dobálja a gépeket,hisz aki nincs benne a modellezésben az úgyse biztos hogy nagyra értékeli a kőkemény figurákat,még ha kegyetlen nehéz megrepülni és nagyon látványos is ( nekünk modellezőknek )... )

Krisz

midirobi
2009-09-06, 16:10
Így ahogy mondod Krisz, itt elsősorban arra vagyunk kíváncsiak, hogy az alapvető biztonsági szabályokat betartva magabiztosan tudja-e vezetni a modelljét, ugyanis emberek előtt kell repülni, akik iránt felelőséggel tartozunk!!!!
Sajnos az a tapasztalat (de gondolom ezt sokaknak nem kell ecsetelnem), hogy aki meg tud csinálni egy orsót, az nem biztos, hogy biztonságosan le is bir szállni a modelljével (főleg, ha egy kis széllökés rásegít), de azt hiszi, hogy már tud műrepülni! ::)
...és ismétlem, tényleg csak azokat szeretnénk megnézni, akiket nem ismerünk, vagy nem is hallotunk róla, hogy hogy repül ;)

sgs487
2009-09-10, 23:27
Sziasztok!

És van valami kikötés,hogy milyen gép repülhet? Csak profi balsa 3D-s,vagy kis depron gép is? :-[ Nekem egy 1 m fesztávú 6mm-s depron extrám van, teljesen saját készítés.

http://imagerz.com/QEQSX0tvAwIBVghKGQVR

midirobi
2009-09-11, 11:23
Nincs kikötés a gépet tekintve, erről nem is esett eddig szó, csak arról, hogy biztonságosan repícsd!!! ;)

bedrock
2009-09-11, 11:32
Üdv,

a plakáton olvasom, hogy Kiállítás, vásár is lesz.

Ezt mit jelent pontosan? Modellboltok, vagy használt cucc börze?

sgs487 biztonságosan kezeli a gépét, ha éppen nem dobja el a távot is a gépindításkor :D

sgs487
2009-09-11, 11:39
sgs487 biztonságosan kezeli a gépét, ha éppen nem dobja el a távot is a gépindításkor :D

Köszi! ;)

Adóeldobásos repítést csak különleges alkalmakkor szoktam előadni, nehéz produkció ;D Inkább az adóval történő repítést preferálom :), de azzal fejen, (késben is alakul), akárhogy :)

midirobi
2009-09-12, 10:20
Üdv,

a plakáton olvasom, hogy Kiállítás, vásár is lesz.

Ezt mit jelent pontosan? Modellboltok, vagy használt cucc börze?

Egyik helyi illetőségű bolt lesz jelen, főleg habgépekkel, koax helik, kezdő elektromos szettek stb....
Főleg a kilátogató közönségnek szeretnénk ezzel kedveskedi, ezzel is népszerűsíteni a modellsportot ;)
Üdv.: Robi

BrickTop
2009-09-12, 23:30
Én mehetek?
Vagy csak a helik? ;D

midirobi
2009-09-13, 06:59
Én mehetek?
Vagy csak a helik? ;D

.....szerintem ezt már megbeszéltük ::) ...és mondam akkor is, hogy csak a helik! :D De mind a 3!!!!!!!! ;)

sr86
2009-09-13, 11:10
Már csak 1 hét. ;D ;D ;D

Dr.Nixau
2009-09-13, 13:36
Már alig várjuk ;D

Seven66
2009-09-15, 21:01
Csak jó legyen az idő :D

sr86
2009-09-15, 21:10
Bizony jó legyen.A KDS is repül?

Seven66
2009-09-15, 22:04
Dehooogy, :) a KDS biztonságos helyen van, egy szekrényben. :)

midirobi
2009-09-15, 23:19
Csak jó legyen az idő :D

Eddig biztatóak az előrejelzések, csak maradjon is így! ;)

Gaboor007
2009-09-16, 20:25
Én is megyek :) :D 8) ::) :P

Taratacsin
2009-09-16, 20:26
http://www.windguru.cz/hu/index.php?go=1&lang=eng&vs=1&sc=39794&wj=knots&tj=c&odh=3&doh=22&fhours=180

extrembmx
2009-09-16, 21:42
Remélem a benyás T600 is össze lesz addigra újra rakva és visszük azt is :)
A Trex 500 addig szerintem pihen a polcon,mert nem szeretném ha földet fogna mielőtt elmegyünk :)
Kiélvezkedtem magam cegléden ,most nem is árt egy kis pihi ;D

Tsoi
2009-09-16, 21:54
Sziasztok!

Győr, Veszprém környékéről nem megy valaki?

Köszi.

midirobi
2009-09-17, 00:01
Remélem a benyás T600 is össze lesz addigra újra rakva és visszük azt is :)

Tényleg jó lenne ha hoznátok, igazi kuriózum az a heli! ;)

mkgy
2009-09-17, 09:47
Reménykedem benne én is, hogy jó lesz az időjárás, de az előrejelzések bíztatóak. Ha minden jól megy, akkor modellmotor kiállítás is lesz, igazi kuriózumokkal, mint pl. pulsejet hajtómű, wankel motor és még sorolhatnám. Természetesen szivesen látjuk a modellezés minden ágának képviselőit (antik, depron vagy akár körrepülő), mivel a célunk az, hogy a lehető legtöbb modell fajtát fel tudjuk vonultatni a rendezvényen.
A felszálló pálya méretei: 130 x 25 m.
A fentebb említett biztonsági szabályokhoz még annyit hozzáfűznék, hogy a műszaki állapotot is figyelembe vesszük, itt arra gondolok, hogy pl. meghosszabbított antennával, toldott-foldott vevővel, szervóval stb. rendelkező modelleket nem engedünk felszállni, mivel ezek különösen veszélyesek lehetnek. A 2.4 gigásakat kivéve, a rádiókat begyüjtjük, és csak a repítések idejére adjuk ki. Azoktól is beszedjük, akik csak kiállítani hozzák a gépeket. Sajnos volt már rá példa, hogy nem akarták leadni a rádiót, mondván, hogy úgysem kapcsol rá senkire, vagy arra is volt példa, hogy pár száz méterrel arrébb egy ismeretlen modellező egyeztetés nélkül repített, autózott stb. Ezért kérem az ilyen magatartású modellezőt, hogy inkább el se jöjjön, mert szigorúan fel fogunk lépni ellenük !
Közös érdekünk, hogy betartsuk ezeket a szabályokat.
Modellező biztosítás megléte nem kötelező, de akik nem rendelkeznek ilyennel, azoknak egy egyszerű nyomtatványt kell kitölteniük a helyszinen.

Megértéseteket megköszönve:

sgs487
2009-09-17, 09:49
belépőjegy van?

mkgy
2009-09-17, 09:51
Nincs belépőjegy.

sgs487
2009-09-17, 09:57
Egerből ahogy tudom megy hozzátok 1-2 ember, meg én is tervezek menni a korábban említett extrámmal. :) Remélem nem jön közbe semmi nekem,remélhetőleg egyszer csak beesek.

És hogy néz ki a repítések menete?

midirobi
2009-09-17, 10:00
Viszont van kötelező fogyaztás!!!!!!!

....ugyanis minden kedves modellező kollégának (aki természetesen modellt is hoz magával ;D)
kötelező jelleggel magába kell erőltetni, egy általunk felajánlott kis bográcsos étket!!! ;)

mkgy
2009-09-17, 10:02
A repítések menete egyszerű: szólsz, hogy repíteni szeretnél, és ahogy sorra jutsz.
Reméljük el tudsz jönni, szeretettel várunk.

sgs487
2009-09-17, 10:06
Igen, ez tényleg egyszerű :)

Húú,a bográcsos ajánlat még inkább csalógatóan hat ;D . Akkor mindenképpen úgy kell időzítenem,hogy arról ne maradjak le :) Kb mikor várható az elkészülte? :D :D :D

mkgy
2009-09-17, 10:09
Kb. 13 órára készül el. De később is fogyasztható, ha még marad addigra :)

sgs487
2009-09-17, 10:14
ááá,nem szabad kicentizni :D :D

sgs487
2009-09-17, 10:33
ja igen, ez a modellező biztosítás mit takar?

mkgy
2009-09-17, 11:07
A biztosítás az MMSZ tagsággal jár. Tehát aki nem MMSZ tag, annak kell kitöltenie egy felelősségnyilatkozatot.

sgs487
2009-09-17, 11:10
felelősségnyilatkozat arról, hogy pl. vállalom a következményeit annak,ha beleállok egy autó szélvédőbe? ;D

mkgy
2009-09-17, 11:38
Igen, pontosan.

sgs487
2009-09-17, 11:43
teljesen korrekt,minden modellezős napon ezt kellene alkalmazni.

mkgy
2009-09-17, 13:18
Szabályzat: http://www.freeweb.hu/spmodell/sz.doc

Taratacsin
2009-09-17, 15:43
Vitorlázó téren mi a helyzet lehet valamit tudni?Esetleg vontató? Tudom tudom nem sok embert érdekelnek az ilyenek de hátha.

mkgy
2009-09-17, 15:53
Több mint valószínű, hogy lesz vontatógép, de sajnos 100%-osan csak vasárnap derül ki. Nem értem, miből gondolod, hogy nem érdekel sok embert a vitorlázás.

Taratacsin
2009-09-17, 16:15
Akkor vasárnap :) Hogy miből gondolom? Abból, hogy a környéken már senki nem foglakozik vele:) De ez nem ebbe a topikba való! Reméljük jó idő lessz!

kordaz
2009-09-17, 17:47
Orosházán is volt nem egy vitorlázó, és remek programot repültek, igazán nagyon szépek voltak. Nem igaz, hogy kevés embert érdekel.

kordaz

midirobi
2009-09-17, 22:59
Beindultak ma a tereprendezési műveletek, a környék összes traktorosa mozgósítva lett! ;D
http://kepfeltoltes.hu/thumb/090917/DSC00067_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/090917/DSC00067_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
http://kepfeltoltes.hu/thumb/090917/DSC00062_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/090917/DSC00062_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
http://kepfeltoltes.hu/thumb/090917/DSC00063_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/090917/DSC00063_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

sgs487
2009-09-17, 23:03
ez igen, kérem! ;) :o

Dr.Nixau
2009-09-18, 13:26
A délelőtti bemutatkozó repülés mikor lenne?

midirobi
2009-09-18, 15:19
Olyan 9-órától lenne, 10-11-óra körül már várjuk a vendégeket, érdeklődőket, addig jó lenne lezongorázni ;)

Taratacsin
2009-09-18, 21:25
A mai "bemutatótok után" ti engednéek saját magatokat felszállni? Értem itt azt hogy lakott területen,(faluközpont) emberek, épületek fölött villanyreflektorok közt egy focipályán nem biztos hogy a legjobb választás a nagy extra reptetése. Elég nagyot csalódtam ma bennetek!

mkgy
2009-09-18, 22:13
Most már biztos, hogy 12 órától modellmotor kiállítás is lesz, olyan különlegességekkel, mint pl. II.világháború előtti benzines modellmotor, wankel, saját készítésű 4 ütemű, pulsejet és még hosszasan sorolhatnám. Egy pár motort be is indítunk.

midirobi
2009-09-19, 06:45
Elég nagyot csalódtam ma bennetek!

Én viszont még nagyobbat csalódtam benned Tamás, hogy ezt ha igazad van ha nem, nem tudtad ott a helyszinen elmondani, inkább lejárató kampányt indítasz itt a fórumon, mert gondolom ezért írtad. Másrészt helyesbítenék: valóban focipálya, de a falu széle (ugyanis a pálya másik oldalán én már egy darab házat sem láttam), a nézők viszont egy hálóval elszeparált részen(a mellette lévő kispályának a labdafogó hálója), + egy kerítés mögött álltak! Valóban egy tornaterem felett kellet behelyezkednem a leszálláshoz mert sajnos adott volt a szélirány, de ezt és az egész repülést próbáltam biztonságos magasságban végezni, ezért alacsony áthúzások nem is voltak. Az meg, hogy én bevállaltam ezt a villanyreflektorok között, az már az én saját felelősségem, ugyanis a pálya teljesen üres volt, még ha véletlenül neki is megyek az oszlopnak, max a gépembe tesz kárt (mint ahogy erre már láttam is példát, tehát tudtam mivel jár).
Másrészt engedd meg, hogy egy általunk szervezett bemutatónn ahol szintén miénk a felelősség, eldönthessük, hogy kit engedünk felszállni, és kit nem!!! Szervezzél te is egyet, és ott hozhatsz saját szabályokat, eldöntheted, hogy engeded-e magad felszállni vagy nem...
Ezzel egyébként ezt a témát lezártnak tekintem mert már így is nagyon OFF, de ha mégis van hozzáfűznivalód, azt kélek prívátba, vagy az arra hivatott topikban tedd azt meg, mert töröltetni fogom a moderátorral....
Mindezek mellet szeretettel várunk vasárnap, akár modellel, akár nézőként, ha csak el nem tántorítottalak eme irományommal, de gondolom, ha neked lehet nyilvános véleményed akkor nekem is! ::)

Borsodi kezdő
2009-09-19, 21:07
A lényeg a lényeg! Holnap találkozunk és repülünk, eszünk, iszunk és beszélgetünk egy jót!
És találkozom rég nem látott, jó modellező baráttokkal!

Üdv.: BK

extrembmx
2009-09-19, 21:39
Holnap jelenünk mi is... Szereintem még délelőtt oda érünk :)

Egész héten a benzines Tirit faragtuk,de kész lett és minden klappol,még amoci hőfok is! Holnapre felkészítve ;)

Krisz

sgs487
2009-09-19, 22:13
Én is megyek, reggel indulok Demjénből ;)

Dr.Nixau
2009-09-19, 23:46
Ottleszünk! ;) ;D
Remélem jó kis bánzáj lessz ::)

midirobi
2009-09-20, 07:15
Leszünk szép számmal, az idő is remek lesz, reméljük a kaja is ;)

Borsodi kezdő
2009-09-20, 08:08
Ébresztő! ;D Lassan lehet indulni! ;)
Ott találkozunk. :D

sgs487
2009-09-20, 08:30
Én már hadra készen állok ;)

bedrock
2009-09-20, 14:46
Sziasztok,

ugyan csak pár órát tudtam kint lenni, de jó volt :)

Szép gépek, profi pilóták.

Köszi

sgs487
2009-09-20, 16:19
Köszi a lehetőséget, és a kedves vendéglátást :) Príma kis modellező nap volt ;)

Borsodi kezdő
2009-09-20, 17:08
Sziasztok!

Én is most értem haza!

Tehát összegzem: Nagyon remek volt, és sok jó pilótát fújt össze az kis lenge szél, ami volt!
Nekünk kedvezett az idő is! A kaja is finom volt!

Nagyon szépen köszönöm a kis csapatunk nevében!

Üdv.: BK

extrembmx
2009-09-20, 18:12
Sziasztok!

Köszönjük a vendéglátást,nagyon jól éreztük magunkat ,és le a kalappal a tömeg miatt!Jól össze hoztátok a bulit :)

Vége is Happy a helim egyben haza hoztam szóval ... :D

üdv
Krisz

Kovács Viktor
2009-09-20, 20:02
szuper nap volt

levezetésként még SZ.P.A.-n repült a kis csapat ;)

Üdv: Viktor

Dr.Nixau
2009-09-20, 20:59
Nagyon jóvolt!
Jövőre találkozunk ;D

sr86
2009-09-20, 21:46
http://heol.hu/galerialp/32964

Dr.Nixau
2009-09-20, 21:54
ÓÓ ott a macskaaa :D

sr86
2009-09-20, 21:56
Gratulálok mindenkinek,aki tett valamit a mai napért.Akár rendezés terén,akár repülés terén.Nagyon jól sikerült.Szép volt. ;D ;D ;D

midirobi
2009-09-20, 22:00
Ezúton köszönjük a részvételt mégegyszer mindenkinek!
Szinte kivétel nélkül mindenki lenyűgözött a műsorával, bemutatójával úgy minket, mint a kedves nézőket,
legalább is nagyon pozitív visszajelzéseket kaptunk mindenhonnan, amit nagyban köszönhetünk a résztvevő modellezőknek! ;)
Holnap remélem lesz egy kis időm, és linkelek be képeket, ill. ha lement a TV-be az összeállítás, azt is belinkelem. ;)

sr86
2009-09-20, 22:02
Heolon már vannak képek. UP

midirobi
2009-09-20, 22:09
Heolon már vannak képek. UP

Köszi, most néztem épp ;)
A végére még egy kis légiparádé is kialakut a siklóernyősök bemutatójával, arról is lesz 1-2 kép.

sr86
2009-09-20, 22:11
Várjuk.

BrickTop
2009-09-20, 22:13
Köszönjük mindenkinek a részvételt, nagyon színvonalas bemutatókat láthattunk a vendég pilóták részéről.
Remélhetőleg jövőre is eljöttök.
UI: Krisztián sajnálom hogy nem tudtál repülni a 600E.vel, de ha vasárnap föl jöttök ígérem a tiéd lesz pár startra.

extrembmx
2009-09-20, 22:15
UI: Krisztián sajnálom hogy nem tudtál repülni a 600E.vel, de ha vasárnap föl jöttök ígérem a tiéd lesz pár startra.

Semmi baj! Bár nem épp Így akartam a leszállását látni tény...
Nem sűrűn járunk arra ,de majd valamikor bepótoljuk ;)

Így is nagyon jól éreztem magam,vagyis mindannyian jól éreztük magunkat :)

mensel
2009-09-20, 22:43
Mindenkinek köszönjük a részvételt!Külön köszönet a korrekt baleset mentes repülésekért remélem még sok hasonlóban lehet részünk!Aki nem volt ott az bánhatja,de jövőre bepótolhatja:)Sértődések ne legyenek csak játék az egész a nézők kis gyerkőcök öröme a legfontosabb remélem ebben nem volt hiány!Mindenkinek balesetmentes örömrepüléseket kivánok! üdv:Gábor

mkgy
2009-09-20, 23:15
Szeretném én is nagyon megköszönni a résztvevőknek, hogy eljöttek és színesítették a rendezvényt a káprázatos bemutatójukkal. Remélem jövőre is találozhatunk mindannyiótokkal és régi barátokként üdvözölhetünk Benneteket. Sajnos elég sokan nem jöttek el, akikre számítottunk, de így is nagyon jó volt.
Reméljük, hogy a nézők között is sokan kedvet kaptak a modellezéshez, ehhez a remek hobbyhoz.

Köszönettel:

ha8lls
2009-09-21, 11:25
Hadd csatlakozzam az elottem szolokhoz... en is koszonom a rendezvenyt, a lebonyolitast! Kellemes volt az idojaras, feltunoen sok gepet lattam, attol fuggetlenul, hogy nem mindegyik repult... bizom benne, jovore ismet sikerul elmenni, termeszetesen csak nezokent...

eszreveteleim (nem fikazasaim!):
Pozitiv:
- bufekocsi korrekt aron (hambi 300huf!)
- ertheto, tisztan hallhato hangositas
- sok modell
- egyetlenegy szalag: elotte aki reptet, mogotte aki nezi (senkit nem kellett szolongatni)
- cukorkaejtegetes szuper!
- szalagvadaszat zsenialis
- Polgarorok! Dicseret nekik, korrektek, normalisak, nem kivagyok mivagyok!

Javitando:
- bufekocsi udito 70ft/1dl (sajat szememmel nem lattam, nejem mondotta)
- szakkommentator hianya: ki, mivel, miota, mikor mit lathatunk, mire kell ugyelni, esetleges plusz informaciok... sajnos, akik tenyleg csak nezok, azok azon kivul, hogy forgolodik a repulo szerkezet, mast nem igazan "tudnak"...
- neha a reptetok a hatuk moge is berepultek
- azt a simito hengert nehanyszor a nezok teruleten is vegighuzhattatok volna. Nem nyavajgok, csak ket nappal elotte majdnem kitortem a bokam es igy nagyon kellemetlen volt a buckakon atbillegni... :D
- parkolasi lehetoseg... az ut szelen neha hatalmas kórók voltak, a ket kocsisor kozott pl zold suzukis ven fasz barom legalabb 60-nal rezzenestelen arccal. A kozutrol be kellene hozni valahova azt a jonehany kocsit.

Kiemelve irom a legnagyobb problemat! Az a franya NAP! hogy az mindig szembol tudott sutni! Bár a modellek is napelemesek lehettek, mert ahogy a nap vonult a modellek is mindig arra repkedtek :D

Megegyszer koszonet a szervezesert, a sok-sok latnivaloert!

Udv!
Imre

sr86
2009-09-21, 14:06
A falu honlapján is van pár kép.
http://www.domoszlo.hu/index.php/galeria/category/6-modell-replnap.html

midirobi
2009-09-21, 14:11
Imre! Köszönjük az eszrevételeidet!
A pozitív dolgokra nem reagálok az gondolom magáért beszél, a negatívakról pár szó...

-a büfékocsi árakba nem akarok belefolyni, örültünk, hogy van! Ezt szó szerint mondom, ugyanis résztvettünk már jópár modellrepülőnapon, és sehol nem volt büfé, itt legalább volt ::)
-sajnos nehéz úgy kommentálni, hogy nagyon sok modellezőt aki vendégként érkezett mi sem ismerünk, és nem tudjuk mivel repül, és mit fog repülni, de legközelebb kitaláljuk, hogy hogyan javítsunk rajta.
-igen volt rá példa, hogy 1-2 habgéppel berepültek a hátuk mögé a piltóták, lettek is figyelmeztetve, de a nézők közé, ill. fölé nem, és ez a lényeg!
-a hengerről csak annyit, hogy az önkormányzat hosszas könyörgés árán 2 nappal a rendezvény előtt engedte meg, hogy egyáltalán hengert húzzunk ki a pályáig, mert hogy tönkre teszi az utat, úgyhogy örültünk, hogy a pályát le birtuk hengerezni, de látván a rendezvény sikerességét, megigérték, hogy a legközelebbi repnapot maximálisan támogatják, tehát ezen is tudunk javítani legközelebb.
-a parkolási lehetőségről annyit, hogy elnézést kérünk mindenkitől de nem számítottunk ennyi emberre, és menet közben kértünk engedélyt a szomszédos telek tulajdonosától, hogy parkolhassanak rajta, de mivel ez az első szervezés volt Domoszlón, a másodiknál már ebben is okosabbak leszünk ;)
Szerintem ettől függetlenül remek kis nap volt, és köszönjük az észrevételeket!
Üdv.:Robi

BrickTop
2009-09-21, 14:22
Köszönjük az építő kritikákat, és dícséreteket is. Mindent szívesen fogadunk.
Sőt kérnék mindenkit hogy a javítandó dolgokat is írja meg nekünk, nem fogjuk nehezményezni, sőt.....
Remélhetőleg ezzel jobbá tehetjük a jövő évi rendezvényünket.

midirobi
2009-09-21, 14:26
[u][b]Kiemelve irom a legnagyobb problemat! Az a franya NAP!

....ja igen, legközelebb vele is beszélünk! :D

extrembmx
2009-09-21, 14:52

alacsonyan kell repülni és sapkában :P Na jó egy picit tényleg zavart,de nem foglalkoztatott nagyon :D

Egyébként 1 dolgo van amit hiányoltam/tunk.. 1-2 mobil Wc.. ( ha volt akkor nem szóltam ,mi nem találtunk ) :P

Dr.Nixau
2009-09-21, 14:56

alacsonyan kell repülni és sapkában :P Na jó egy picit tényleg zavart,de nem foglalkoztatott nagyon :D

Egyébként 1 dolgo van amit hiányoltam/tunk.. 1-2 mobil Wc.. ( ha volt akkor nem szóltam ,mi nem találtunk ) :P

Krisztián! Nem láttad a pálya közepén az a plakátot?!Na az volt a klozet ;D ;D
Legközelebb lessz valami igazi modellbörze is?Szívesen eladtunk volna pár extrát :)

BrickTop
2009-09-21, 17:41
Meg fogjuk oldani, ha nem lesz mobil, majd ásunk neked egy böszme nagy gödröt ;D. Csak Önnek csak most papír nélkül 5.000 Ft. ;D

BrickTop
2009-09-21, 17:42
Meg különben is, ha minden tökéletes lett volna elsőre miről bestélgetnénk most ;D. Jövőre még a napot is letakarom SZEMÉLYESEN ;D

Dr.Nixau
2009-09-21, 19:34
Meg különben is, ha minden tökéletes lett volna elsőre miről bestélgetnénk most ;D. Jövőre még a napot is letakarom SZEMÉLYESEN ;D

Mi próbáltuk elforgatni a földet...de hát gyurni kell még rá egy kicsit :D Ettöl függetlenül jó volt!
Jövőre találkozunk ;)

Dr.Nixau
2009-09-21, 19:39
Robi!
Hogy ment a nebulóknak a repülés tréner módban? ::)

midirobi
2009-09-21, 23:43
Robi!
Hogy ment a nebulóknak a repülés tréner módban? ::)

Kb. 2 perc lehetőséget tudtunk mindenkinek biztosítani, mert mikor megindult a project hirtelen sor támadt, az akksi meg tudod gyorsan merül ::)
Volt akinél nem birtam otthagyni az irányítást 2 mp.-ig sem, mert folyton küzdeni akart a gravitációval, de volt aki lerepült úgy 2 percet, hogy szinte bele sem kellet nyúlnom ??? ....az egyik ilyen srác (saját elmondása szerint) az eddig csak szimulátoron próbálta, a másik meg egy Easy Star után, ugyhogy gratula nekik, ügyesek voltak!

TOM_I
2009-09-22, 10:54
Hali!

Nagyon jó volt az egész nap kösz mindenkinek! Csak annyi, hogy az autósoknak jólett volna összedobni 1-2 ugratót. Igaz nem volt túl sok autó de legközelebb erre is érdemes lenne figyelni.

midirobi
2009-09-22, 11:21
Köszi!
Megmondom őszintén nem is terveztünk nagy autós bemutatót, mi elsősorban repülős klub vagyunk, de működik Gyöngyösön egy külön autós modellklub is, ezért ha van rá igény jövőre közösen összehozunk valamit, ők ismerik jobbak az autózás fortélyait, és az biztos látványosabb lenne! ;)

TOM_I
2009-09-22, 11:32
Ez igaz...alapvetően repnap volt :) Nem számítottatok ekkora tömegre meg az autósokra sem. Majd jövőre belehet dobni mindent mert a tömegből ítélve ez érdekel elég sok embert. És szetm látványosabb is mint 1 focimeccs :)

Dr.Nixau
2009-09-22, 14:56
Meg lehet,hogy jövőre egy olyan modellbörzét kéne kihívni ahol modelleket lehet kapni elérhető áron,nem mint annál akik most voltak kint :-\Salynos nagyon drágák voltak,de ha a termékek is olyan jók lettek volna mint az árak boldog lettem volna ;)

sr86
2009-09-22, 15:26
Mire való a Hobby King? ;D

Seven66
2009-09-22, 15:48
http://kepfeltoltes.hu/view/090922/DSCF3532_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Volt akinek jól "állt" az interjú :D

bedrock
2009-09-22, 16:18
A következő találkára meg kell hívni a HobbyKing-et :)

sr86
2009-09-22, 16:33
Vagy legalább küldjenek valamit. ;D

Dr.Nixau
2009-09-22, 21:13
Vagy legalább küldjenek valamit. ;D

JA! 4-5 kerek japán csajszit küldhetnének,szerintem mindenki szivesen fogadná őket ;D

midirobi
2009-09-23, 10:24
Meg lehet,hogy jövőre egy olyan modellbörzét kéne kihívni ahol modelleket lehet kapni elérhető áron,nem mint annál akik most voltak kint :-\Salynos nagyon drágák voltak,de ha a termékek is olyan jók lettek volna mint az árak boldog lettem volna ;)

Valahogy nem tudom elhinni, hogy valaki kilátogat egy ilyen repnapra, és pl. egy T-rex 600-al a hóna alatt sétál haza, mert pont volt nála 3 kilo!? ::) Éppenezért nem a modellezők voltak megcélozva a termékekkel, hanem a modellezés iránt érdeklődő kilátogató vendégek, legalábbis ez volt vele a célunk. Egy kezdőnek meg mi kell? Easy Star, koax heli stb...
Az árakról meg annyit, (és hangsúlyzom nem vagyok benne érdekelt, mi örültünk, hogy kijött, ottvolt és hozzátett valamit a rendezvényükhöz) én konkrétan egy Pelikan-Cessna szettet néztem ami a hazai forgalmazjánál ennyi:
http://www.modellhungaria.hu/product_info.php?products_id=8153
Itt pedig 27.900.-ft volt, tehát a kevesebb a többnél, nem mondhatnám, hogy drága ;D
Nagyon viszont nem méllyedtem bele az árakba, lehet, hogy volt a mi drágább volt, mint máshol.
De legközelebb egyébkénk monjátok, hogy mit hozassunk, és az lesz! ....de akkor mind megvenni!!! ;D
A Japán csajsziknak utánnanéztem, sajnos azt nem tudjuk garantálni, de talán Kínai lesz! :D

Dr.Nixau
2009-09-23, 11:15
Ha kerek akkor a Kínai is jólessz szerintem ;) ;D

mociker
2009-09-23, 14:13
Sziasztok
Nem értem mi volt a baj az árakkal.
Kis mini helit,már lehetett venni 6800-Ft-tól.Koax helit 32000-Ft-tól.Nem az volt az eladási ára ami a dobozra volt írva,mert az 42000-Ft volt,hanem akciós modellek voltak,amiknek az árait,külön kis papírról olvasta a eladó.Én sokat beszéltem az eladóval,és kérdeztem tőle többek között,hogy Align startere van-e?A válasz az volt,hogy profi cuccokat nem hozott ki,mert nem a komoly modellező volt a megcélzott vásárló réteg,de ha előre jeleztük volna,akkor hoz,mert otthon van neki.
Hát ennyi!!!!!
Szerintem teljesen rendben volt e-téren is minden.
Még egyszer,köszönöm,hogy ott lehettem.

Dr.Nixau
2009-09-23, 20:53
Sziasztok
Nem értem mi volt a baj az árakkal.
Kis mini helit,már lehetett venni 6800-Ft-tól.Koax helit 32000-Ft-tól.Nem az volt az eladási ára ami a dobozra volt írva,mert az 42000-Ft volt,hanem akciós modellek voltak,amiknek az árait,külön kis papírról olvasta a eladó.Én sokat beszéltem az eladóval,és kérdeztem tőle többek között,hogy Align startere van-e?A válasz az volt,hogy profi cuccokat nem hozott ki,mert nem a komoly modellező volt a megcélzott vásárló réteg,de ha előre jeleztük volna,akkor hoz,mert otthon van neki.
Hát ennyi!!!!!
Szerintem teljesen rendben volt e-téren is minden.
Még egyszer,köszönöm,hogy ott lehettem.

Na most újat mondtál!Mi csak azokat az árakat néztük amik ki voltak irva...
Elnézést! :-\

midirobi
2009-09-24, 21:00
Egy kis érdekesség: http://gyongyostv.hu/index.php?page=hirek&view=3389#view ;)
....sajnos nem mindig azt írják amit az ember nyilatkozik, dehát a média már csak ilyen... ??? ;D

Borsodi kezdő
2009-09-24, 21:06
Egy kis érdekesség: http://gyongyostv.hu/index.php?page=hirek&view=3389#view ;)

Ez a heli is fotogén mint a Peti! Csak Peti szégyenlős a heli meg nem! :D :D :D

Dr.Nixau
2009-09-24, 21:11
Játékos feladatok...hehe! Jó,de annyi baj van vele,hogy minden csak nem játék...(szerintem)
:)

Borsodi kezdő
2009-09-27, 22:50
A többi kép itt: http://www.rcpilot.hu/gall/rendezvenyek_bemutatok_versenyek/285/20090922103043/domoszlo_20090920.html :o

midirobi
2009-09-28, 20:29
Na akkor még 1-2 kép ;)
http://picasaweb.google.hu/midirobi/DomoszloModellrepnap20090920?feat=directlink

sgs487
2009-09-29, 17:05
Egy kevés képet én is csináltam
http://picasaweb.google.com/EACAMC2009/DomoszloModellezoNap20090920#

vikk75
2010-06-05, 12:18
REMÉLJÜK IDÉN IS UGYANILYEN JÓL FOG SIKERÜLNI A REPNAP.VAGY JOBBAN. 2010.09.19-ÉN