PDA

Teljes verzió megtekintése : In-Wheel

Sonny
2009-10-26, 14:33
Hello mindenki!
Kíváncsi vagyok ki mit gondol az in-wheel autókról.(http://www.youtube.com/watch?v=kmJTsHcZMFQ)
Ez arról szól,hogy a motort közvetlen a kerékbe építik,így helyet és áttételeket spórolnak ki a kocsiból,
de biztos vannnak még más előnyös tulajdonságai is.Ezt a technikát már 2 nagyobb cég is alkalmazta
igazi autókban (Volvo,Mitsubishi...többről most nemtudok).Arra gondoltam meg lehetne e ezt modellekben
is csinálni....Amit szerintem modellekben nem lehetne kivitelezni az a motor rezgéscsillapítása,lehet hogy a
rázkódástól így tönkremenne...bár kitudja.Várom az ötleteket,véleményeket!

Boka
2009-10-26, 19:34
Kevesen tudják de Karl Benznek nem a belsőégésű volt az első autója, megelőzte egy másik,
egy tisztán elektromos autó mely egyszerhasználatos telepekkel működött, de a lényeg,
hogy kerekekbe épített villanymotor hajtotta, és így rengeteg műszaki nehézségtől menekült meg.
Ha jól emlékszem azért a belsőégésű motort tartotta szem előtt mert gyorsabb volt elektromos változatánál.

Sonny
2009-10-27, 14:57
érdekes...

allercé
2009-11-18, 14:12
A Benz-féle elektromos autó kerékagyakban (kerekeken belül) elhelyezett hajtása igaz, csak kis mértékben, de azért beszivárgott a napi használatba is. Az elektromos targoncákban (nem villás, platós) van ilyen megoldás. Régebben a pályaudvarokon sok ilyen szerkezetet lehetett látni, esetenként 2,3,4 utánfutóval.
Üdv!
Allercé