PDA

Teljes verzió megtekintése : NItros autó Indítás

Zsolex
2010-01-03, 11:44
Sziasztok!

Nekem egy HPI MT2 Nitros autom van. Indítási probléma van vele. Mit írrták a fórumon is nem mindegy hogy milyen körülmények között üzemel a motor. 16% nitroval üzemeltetem nem igazán indul 3-4 berántás után - R3-as - R4-es izzító gyertyával sem. Igaz ilyen időben nem is csodálkozok :o. Úgy tudom beindítani hogy meleg levegőt nyomok(Hajszáritóval) a legszűrő felé. Így beindul 2-3 rántás után. A beállításom a gyári fődusító 3 tekerés ki, alacsony 1 és egy negyed ki. Alapjárat ilyenkor egyenletes beindításkor illetve üzemiben is(100-110fok). Hogyan lehetne beállítani hogy 3-4 behúzásra is beinduljon. Hogy ne keljen hajszáritoval szaladgálni. Más üzemanyagot használjak 20% niroval? Vagy izzító gyertyát.

SYL
2010-01-03, 21:31
Üdv!

A porlasztót kell beállítani az aktuális időjárási viszonyokhoz és akkor nem kell semmilyen előmelegítést, vagy más varázslatot használni az indításhoz.

Ha nem megy, szívesen segítek beállítani.

Üdv: SYL

StuFFy
2010-01-19, 20:37
Hali!

Nekem is mt2m van, t15s motorral. Nekem indítással nincs semmi bajom, mivel úgy csinálom, hogy szobában bent beindítom, aztán ha jár akkor viszem ki, így igazából nem is számít a hőfok. De ami a bajom az az alábbi:
Jár a motor, kellően húz is, minden rendben van, de olyan 5-8 perc közepes hajsza után, (lehet, hogy eddigre melegedik be a hideg miatt) alapjárat stabil marad, de ahogy elkezdenék gyorsulni visszafullad. Nem áll le, csak visszaesik a fordulat majdnemhogy alapjárat alá. 2-es gyertya van benne.
Az alsójárati tű alapbeállításon van, a felső elég dúsan jár, mert nem akarom bántani a motort nagyon.
Tehát az lenne a kérdés, hogy mit merre tekergessek, hogy ne fulladjon ha gázt adok?

Válaszotokat előre is köszönöm

lacifiju
2010-02-04, 09:34
Szia!
Ez örökös vita mindig!Valaki szerint szegényíteni kell,mert akkor nincs akkora hűtés,de valaki szerint dúsítani a hideg levegőben megnövekedett oxigén miatt.Személyes tapasztalatom szerint a dúsítás segít.De nem árt a hengerfejnek egy kis hőszigetelés ebben a nagy hidegben(alufólia levágott cérnazokni stb...)De így azért vigyázni kell a hőm.re nagyon.Mérj rá sűrűbben és akkor nyugodtan használhatod.

SYL
2010-02-04, 16:12
olyan 5-8 perc közepes hajsza után, (lehet, hogy eddigre melegedik be a hideg miatt) alapjárat stabil marad, de ahogy elkezdenék gyorsulni visszafullad. Nem áll le, csak visszaesik a fordulat majdnemhogy alapjárat alá.

Tehát az lenne a kérdés, hogy mit merre tekergessek, hogy ne fulladjon ha gázt adok?

Üdv!

Leírtad a lényeget.
Ha bemelegszik a motorod, gyakorlatilag lekevesel, azért torpan le.
A magasfordulati tűn nyiss balra legalább egy negyedet.
Meg kell találni azt a pontot, ahol már nem tisztul ki a hangja teljes gáznál, utána lehet finoman visszazárogatni kb. 1/8 fordulatokkal.
Ha kell, az alapjárati szabályzókat is hozzá kell finomítani, de csak akkor, ha a teljes gáz rendben van.
Ilyen hideg időben kicsit nehezebb pontosan beállítani a porlasztót.

hali
2010-02-28, 15:27
hali!

Van egy Hobao GPX4-es kocsim!
Nem rég vettem használtan. 16%-os benyával próbáltam elindítani, valami kezdetleges beállítást csináltam a karburátoron. Jó a kompresszió, kb 20 Perc próbálkozás után felbőgött, majd leállt. Megint egy 10 perc kb elindult megint leállt, közben próbáltam valami finomítást csinálni a karbin de nem reagált. Az izzító igazából jól működik de már igencsak lemerült fél óra próbálkozás után másnap megint a tortúra, már kezdtem gyanakodni a gyertyára, de az is jól izzított, úgy ahogyan kell!
Ma sikerült elindítani beállítani a karbit még azért van mit rajta finomítani de ment vele elég szépen, fel volt bakolva úgy járattam kb 1 tankot ment, menet közben meg nagy füst a hengerfejből a gyertyától, elfüstölt a gyertya, de hogyan ? Valamit rosszul csináltam ? Már volt 1-2 robbanós verdám. Valószínű a gyertya rossz volt ? Talán azért indult ilyen nehezen.

Válaszaitokat köszönöm előre is!

hali
2010-03-01, 20:23
Köszi a gyors reagálást ;D
Megoldódott a problémám!

Alberto
2010-03-17, 17:24
Szia!

Azt tanácsolom neked, írd meg, hogy hol laksz!Ha van a közelben valaki aki régebben modellezik,biztosan segít! ;)

üdv:Albert

kicsicollyn
2011-02-10, 21:59
Nekem meg az a problémám, hogy hidegen elindul, de melegen nem akar az istennek sem!
Mi lehet a gond?
(motor CEN 28)

Köszi!

OS.MAX
2011-02-11, 12:19
Gyertya

OS.MAX
2011-02-11, 12:20
Egy jól beállított mocinak elég érzéketlennek kell lennie a nitró tartalomra illetve a gyertyára.

meszijani
2011-02-19, 01:03
Sziasztok,

nekem a következő a problémám:

ha jár a motor, akkor alapvetően nincs vele problémám. Alapjárat is rendben, illetve max gázon is szépen húz.
Beindítani viszont csak úgy tudom, hogy gázt trimmelek neki. És miután beindult, visszahúzom a trimmet alapjáratra.

A kérdésem tehát az, hogy melyik tűn kelllene állítanom (és merre), hogy alacsony fordulaton is beinduljon? Azért akadtam meg itt, mivel a keverékek arányai jónak tűnnek, mivel jól megy a motor minden fordulaton, tehát a két keverő tűn miért is állítanék?! Ha pedig az alapjárati csavart csavarom, akkor meg ugyanazt érem el vele mint a gáz trimmel. Vagy nagy gázzal beindul, vagy kis nyitáson nem indul.

Lehet, hogy a hideg miatt nem indul kis gázzal?

Valakinek valami ötlet?

Előre is köszi,
Jani

lacifiju
2011-03-13, 15:53
Nekem meg az a problémám, hogy hidegen elindul, de melegen nem akar az istennek sem!
Mi lehet a gond?
(motor CEN 28)

Köszi!

Szia!
Valószinüleg a motorod a végét járja. :(
Tipikusan ez a jelenség vehető észre.mivel melegen tágulnak az anyagok ezert a kompressziód elmegy!

lacifiju
2011-03-13, 15:57
Sziasztok,

nekem a következő a problémám:

ha jár a motor, akkor alapvetően nincs vele problémám. Alapjárat is rendben, illetve max gázon is szépen húz.
Beindítani viszont csak úgy tudom, hogy gázt trimmelek neki. És miután beindult, visszahúzom a trimmet alapjáratra.

A kérdésem tehát az, hogy melyik tűn kelllene állítanom (és merre), hogy alacsony fordulaton is beinduljon? Azért akadtam meg itt, mivel a keverékek arányai jónak tűnnek, mivel jól megy a motor minden fordulaton, tehát a két keverő tűn miért is állítanék?! Ha pedig az alapjárati csavart csavarom, akkor meg ugyanazt érem el vele mint a gáz trimmel. Vagy nagy gázzal beindul, vagy kis nyitáson nem indul.

Lehet, hogy a hideg miatt nem indul kis gázzal?

Valakinek valami ötlet?

Előre is köszi,
Jani

Szia!
Én az alacsonyjárati csavaron nyitnék a helyedben 1/8 fordolatonként!Valószinüleg nem kap elég üzit kis fordulaton.Ez csak egy tipp.De valószinüleg a hideg sem a barátod. :D

bamboochatheone
2011-04-14, 15:57
Sziasztok!
Van egy olyan problémám hogy van nekem egy valamilyen nitros autóm amiben egy Thunder Tiger motor(GP felirat meg egy 15-ös jelzés van) adná az erőt ha beindulna. De ezt nem teszi. Ma raktam bele egy vadonatúj R5-ös gyertyát, 16%-os nitróval töltöm de hiába rángatom nem indul be...A karburátoron nem sok állítási lehetőség van, össz-vissz egy főtű és egy alapjárati csavar. Mit kellene vele csinálnom hogy menjen már mert még csak fel sem pörög...:S Nem tudom milyen idős a motor de a kompresszió jó. 16%-os nitró előtt valamilyen(szerintem gyengébb) nitrót adott hozzá a tulaj azzal pedig szépen ment.

Pixi
2011-08-06, 19:17
Sziasztok!

Valaki tudna segíteni, hogy az mitől van ha beállítom a motort ami egy STS D28M és megy van alapjárat is, majd mikor megyek vele eleinte szépen füstöl, és nem is melegszik, majd egyik pillanatban elkezd melegedni és nem is füstöl már!
Ha meg rádúsítok 1/8-ot akkor meg ha nagy gázt adok akkor durrog és leáll, majd ha lassan megyek párr kört akkor húzok neki nagy gázt, akkor meg újra melegszik, és nem füstöl! Mi történik vele, hogy így szivat!
Aki tud segítsen, mert lassan felgyújtom! :D

üdv
PIXI

prüncögő
2011-10-16, 21:49
Sziasztok!

Ne gyújtsd fel!!!!! Drágák a modellek, szeretni kell ŐKET!!!!
Nekem akkor volt ilyen jelenségem, mikor rátettem a kasznit a Buggy -ra, elnyomta a túlnyomáscsövet, ami a kipufogó és az üzemanyag tank közt van és néha volt tanknyomás, néha meg nem. Vagy ez a túlnyomáscső valahol sérült.
Rakjál fel egy videót a masináról mikor beindult.
Remélem segítettem!

Üdvözlettel:Attila.

leskope
2011-12-08, 09:36
Sziasztok!
Egy kezdő kérdés. Vettem egy Ansmann Hogzillát AR 28-as motor van benne. Még nem volt soha autóm és nincs benne tapasztalatom. Sajnos olyan megyében lakom, ahol nincs modell bolt, de sikerült szereznem 10L 5%-os üzemanyagot, azt tudom, hogy ebben nem szintetikus olaj van, hanem ricinus, a gazdája autóhoz használta.
Hajthatom ezzel az autót?

Köszi előre is a választ.

SYL
2011-12-08, 10:37
Használhatod vele.

leskope
2011-12-08, 11:26
Köszi!
Közben ki is próbáltam, valóban megy vele, egy kicsit vissza kellett venni az üzemanyagból, mert nagy gázon fulladt, de mostmár jó.

leskope
2011-12-08, 15:47
Még egy kérdésem lenne, hogy hidegben milyen izzítógyertyát kell használni?

SYL
2011-12-08, 16:26
Ezt olvasd el a gyertyákkal kapcsolatban:
http://sylkamodell.hu/hirek/?p=2319

Truggy2002
2012-01-07, 22:38
Szia Syl!

Meg szeretném kérdezni, hogy az izzító(készülék) méreteit kell-e nézni? Ahogy én nézem ezeket az izzítókat, képről olyan rövidnek tűnnek, hogy félek, nem ér majd be a gyertyáig. Vagyis a beéréssel tuti nem lesz gond, csak amikor leveszem, aláfér az újja az embernek? Mert ugye, nem akarjuk úgy letépni a gyertyáról. Főleg ezt a műszeres izzítót nézegettem. Köszi!