PDA

Teljes verzió megtekintése : MMSZ Tagdijak 2010.01.01-tol

Dudkin
2010-01-03, 23:40
Sziasztok,

Ideznem az MMSZ-tol kapott hivatalos ertesitest, minden egyeb komment nelkul. Kerlek irjatok le a velemenyeteket:

EMLÉKEZTETŐ

MAGYAR MODELLEZŐ SZÖVETSÉG
2008. évi rendes, egyben tisztújító küldöttgyülése
2009. március 21-én
az alábbi határozatot hozta az MMSZ tagdíjjal kapcsolatban:

Az MMSZ tagsági díjai

2010.01.01-től

Rendes tagok:
felnőtt sportoló 4000 Ft/év
serdülő sportoló 1500 Ft/év
ifjúsági és nyugdíjas sportoló 2000 Ft/év
szervezeti egység 8000 Ft/év
közvetlen tagságú sportoló 10000 Ft/év

Pártoló tagok:
támogató minimum 5000 Ft/év
közreműködő 1000 Ft/év

Kiegészítő biztosítás:
7 kg feletti repülőmodellekre 12000 Ft/év

Kérem a tisztelt tagszervezetek vezetőit, hogy a fenti határozat szerint
szedjék be a 2010 évi tagdíjakat.

Udv: D

sry
2010-01-04, 19:19
Akár a parkolódíjj! Jó sok pénzért jól nem adnak semmit! Esetleg havi ... na jó negyedéves ... na jó ne legyünk telhetetlenek évente EGY lapszám ami összefoglalja a versenyeket, tudósít, informál? Talán valami életjelet kaphatnánk az MMSZ-ről azon kívül, hogy befizetjük a tagdíjat......áááááá nem is mérgelem magam, inkább megírom a modellező szakkörös gyerekeimnek a heti ukászt.

Üdv.: SRY

Dudkin
2010-01-04, 21:23
sry!

Egyetertunk. Ez mar olyan osszeg amiert valamit SZOLGALTATNI kell, illik, jar. Foleg ha befizetnek a nagy tomegu gep vezetesere jogosito biztositasra is, akkor az mar 16000 forint erre az evre. Rendben, nem egy egetvero osszeg egy modell arahoz kepest, de akkor weben, atutalassal, paypallal kiegyenlithetem a dijat, 3 napon belul megkapom a chipkartyamat, amihez jar egy informacios telefonszam, amit legalabb minden nap munkaidoben felvesznek?

A kartyam kedvezmenyekre jogosit a nagyobb modellboltokban? Online nevezhetek a kartyaszamaommal az MMSZ altal szervezett, tamogatott versenyekre?

Jo, jo, utopia, legyen 25000, csak mozduljon az alloviz.

D

stasz
2010-01-05, 10:21
A megoldás kézenfekvő :)

Meg kell tudni, hogy hány aktív (aki jár közgyűlésekre) tagja van az MMSZ-nek. Össze kell állni kb. kétszer annyian, befizetni a tagdíjat, elérni egy rendkívüli közgyűlést és teljes tusztújítást szavazni. Egy nagy magyar szervezetnél tavalyi év második felében volt hasonló, ott is az előző elnökség nem csinált mindent túl "szépen".
Mindezt írtam persze úgy, hogy az MMSZ SZMSZ-ét nem olvastam még :)

prter
2010-01-05, 10:46
Sziasztok,

"közvetlen tagságú sportoló 10000 Ft/év"

Ez az a tipus, ami közvetlen MMSZ felnőtt tagsági? Ami előző évben 5800ft körül volt?
Kicsit megugrott az ára! Az 5-6000ft nem volt veszélyes kifizethető de a 10000az már átlép egy lélektani határt.....

Üdv:
KP

george
2010-01-05, 12:04
Tiszteletem,

Tavaly év elején is ment a gittrágás a téma körül.Jövőre is fog úgy tűnik ;)
A jelen állás szerint 22e ft lenne nálam a sarc.A semmiért?Már elnézést,de ha minket a gittegylet egy válaszra sem méltat a témában akkor nem kell őket figyelembe sem venni,nemhogy fizetni egy ft ot is.
Ideje lenne már a realitások talaján állni.Én már tavaly megtettem.AZT a kidobott pénzt jótékonyságra költöttük. :)

George

pollen
2010-01-05, 12:38
Tiszteletem,

Tavaly év elején is ment a gittrágás a téma körül.Jövőre is fog úgy tűnik ;)
A jelen állás szerint 22e ft lenne nálam a sarc.A semmiért?Már elnézést,de ha minket a gittegylet egy válaszra sem méltat a témában akkor nem kell őket figyelembe sem venni,nemhogy fizetni egy ft ot is.
Ideje lenne már a realitások talaján állni.Én már tavaly megtettem.AZT a kidobott pénzt jótékonyságra költöttük. :)

George

Idén csatlakozom én is.

Karajev
2010-01-06, 10:24
Ez egy olyan szövetség ami jól beszedi a pénzt a semmiért.

Szerintem a minimum lenne annyi fejlesztés,hogy a tagsági díjat fizetett személyeknek,regisztrálják pl. a telefonszámát és egy autómata ezeket mint bejelentés venné figyelemben.
Így elgondolkodtató lenne hogy érdemes-e!!!Mert az nem nagy fáradtság hogy repülés/edzés/ nevezzük bárminek,elött kicsörgetni a központot és slussz.
Ezzel nyugtázva hogy kimentem reptetni.

(Csak egy példa: Van olyan reptér a közelünkben ahol regisztrálva van néhány modellező mobilszáma és így nyílik a kapu,tökéletes megoldás..senkivel nem kell egyeztetni,odaérsz felcsörgeted és nyílik...)

Persze ehez még hozzájön esetleges károkozásnál hogy megfelel e a hely a jogszbályoknak ahol a reptetés illetve esetleges károkozás történt.
A minimum lenne,hogy az ismertebb repterek,modellrepterek valahol fel lennének tüntetve az MMSZ weboldalán hogy melyek felelnek meg a biztosítási feltételeknek!

Esetlegesen kérvényezni lehetne a kluboknak a modellrepterük felülvizsgálatát...
Gondolok itt néhány fotó,helyrajzi szám,lakott területtől való távolság, stb..elküldésére ami alapján kimondanák,hogy igen Haver itt repülhetsz ha baj van fizetünk,vagy ide mindegy milyen biztosításod van soha nem fogunk fizetni,mert ennek és ennek a jogszabálynak nem tesz eleget!

Ennyi a véleményem,én 2 éve nem fizetem és amíg nem változik nem is fogom.

Mégy egy gondolat:

Az utolsó befizetett tagdíjam kártyáját,kb 4-5 hónap után kaptam meg,mert arra hívatkoztak,hogy elromlott a számítógép és nem tudják a műanyagkártyát nyomtatni...nevetséges az egész.

Üdvözlettel!
Gábor

alterudi
2010-01-06, 14:31
GÁBOR.

Nagyon jó a javaslatod.Talán lehetne valami eredményt elérni,ha mükö-
dö egyesületek illetékesei határozottan fellépnének az ügy érdekében.

Üdv ALTERUDI

Gyurici
2010-01-06, 23:16
Sziasztok!

Egyetértek a fentiekkel, de mint autós aki versenyekre jár, kénytelen vagyok kiváltani ebben az évben is.
De segítsetek nekem egy kicsit, mert lehet én vagyok kicsit tudatlan de hány éves korig számít serdülőnek,
meddig számít ifjúságinak egy fiatal?
És a szervezeti egység mire vonatkozik? Talán a klubboknak is külön "tagdíjjat" kell fizetniük?

Gyurici

EPPTibi
2010-01-07, 11:14
Azt a 4000-et inkább a fórumnak fizetem be, szerintem ott jobb helye lesz.