PDA

Teljes verzió megtekintése : Szemüveg olcsón - Trimersion

oldal : [1] 2 3

mmormota
2010-02-05, 01:03
Az ebay-en kapható egy számítógépes Virtual Reality készlet, Trimersion néven.
(eredeti céljára nem vált be, a gyártó tönkrement)

Ebben van egy sisak, amely 640*480 felbontású Kopin LCD kijelzőket tartalmaz. Ugyanilyen felbontású a legtöbb FPV-ben használt 200-300 usd-be kerülő szemüveg.
Kicsit dolgozni kell a sisakkal, de az átalakítás egyszerű. Csak ki kell dobni a felesleget, beépíteni egy 5V-os stabot és kivezetni a video jelet. Kb. 1 óra munka.

A dolog azért érdekes, mert meglehetősen olcsón adják. 100 usd az azonnali vétel, de az rcgroups fórumon többen vettek a SaferSeller nevű eladótól 40-50 usd-ért is. Ennyit adtak meg mint maximum licitet. Túllicitálták őket, de az eladó felajánlott egy második esélyt - adott nekik a felajánlott összegért is... Az árhoz jön még 30 usd szállítás, sajnos az enyémet meg is vámolták.

Az eredeti készlet úgy működik, hogy van egy külön doboz ami a PC-re csatlakozik. Abban van egy kis analóg 2,4GHz-es video adó, a szemüvegben meg egy 2,4GHz-es video vevő. Ezt a vevőt ki szokták dobni, mert nagyon gyenge. Helyette felraknak video csatlakozókat és külön vevővel használják.

Ha az rcgroups-on rákerestek a trimersion szóra, van egy topic amelyben fényképekkel illusztrált átalakítási leírás van.

Van a sisakban head-tracker is, de ezt nem egyszerű használni, mivel a PC-nek megfelelő jelet ad ki. Ezért ki szokták szedni és betesznek inkább egy készen vehető rc-hez valót.

A sisak részhez dróttal csatlakozik egy puska, azt egyszerűen leszedik kábellel együtt.

A Trimersion előnye, hogy jobban kizárja a napfényt mint az átlag szemüveg. A képminősége hasonló a többi Kopin alapú 640*480 szemüvegéhez.
Érdekes lehet az is hogy ez alá befér egy átlagos szemüveg. Szokatlan tulajdonsága a sisaknak, hogy a virtuális kép kb. 40-50 cm (notebook képernyő) távolságban látszik, míg a többi videoszemüveg általában több méterre teszi a képet. Ez nálam hátrány, mert én távolra látok jól, ehhez olvasószemüveg kell.

Hátránya hogy kicsit böszme (nagy és idétlen), meg hogy dolgozni kell vele.

http://kepfeltoltes.hu/100205/trimersion2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100205/trimersion_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

pbr110
2010-02-05, 12:38
Ha van több jelentkező, szerintem érdemes lenne itt összeálni, és egyszerre megrendelni.
Ha mondjuk egy 10db összejön, akkor valszeg meg lehetne csípni 50$-ért. A vámot és ÁFA-t nehéz lenne emgúszni ebben az esetben, de az +~12$/db kb. A teljes csomagdíj 40$/10db-ba belefér.
ez azt jelentené, hogy 64-70$ kijön egy szemüveg.

loorio
2010-02-05, 12:39
http://cgi.ebay.com/NEW-TRIMERSION-VR-FIRST-PERSON-SHOOTER-3001AD-HEADSET_W0QQitemZ350310845374QQcmdZViewItemQQptZVi deo_Games_Accessories?hash=item5190274bbe

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=925051&highlight=trimersion&page=2

én neveznék egyre....

Bigyula
2010-02-05, 12:40
Én már licitálok... ;D

mmormota
2010-02-05, 15:41
Én 82 usd-vel nyertem egy licitet, akkor még nem tudtam hogy az eladó esetleg második esélyt is ad.

Gaben
2010-02-05, 19:02
Én már licitálok... ;D

Ezekszerint te is?? :D A fertőzés áldozata lettél?

Nekem is sikerült beszereznem egy ilyen szemüveget Mmormota tanácsára.
Hétvégén át is alakítom.

torcsip
2010-02-05, 19:44
Hali
Hali én is benne lennék a tízes brigádban. 8)
torcsip

petya
2010-02-05, 20:17
ehez a cucchoz még mi minden kell FPV-repüléshez?

Bigyula
2010-02-05, 21:16
Én 82 usd-vel nyertem egy licitet, akkor még nem tudtam hogy az eladó esetleg második esélyt is ad.

Köszönöm az infót. Meg a topcindító hozzászólást. Azóta elolvastam az RCGROUP-os topicot is. Eredetileg nem akartam szemüveget venni, mert drágának és feleslegesnek találtam. A notebookomat akartam használni kijelzőnek, és ezen rögzítettem is volna a felvételt.

Ezekszerint te is?? :D A fertőzés áldozata lettél?

Megvettem a teljes EagleTree cuccot (úton van). A honlapjukon megakadt a szemem az EagleEyes modulon is. Azt is meg fogom rendelni. A célom egy 2 vevőből álló cucc, ami egy botantennából, és egy patch antennából álló követő állomás. Azt adó és a vevő 2.4 GHz-en fog menni az Airwave rendszerével. Ez rendelés alatt van. Meg fogom venni a 10mW, 40 mW, és a 100 mW adómodulokat is, hogy kipróbáljam a hatótávolságukat. Az irányítást 35 MHz-en tervezem (Futaba PCM), de ki fogom próbálni a Corona V1-est is 2.4 GHz-en. A gép egy Easy Star, vagy egy Easy Glider lesz. De legalább 2 hónap, mire minden megjön, és összerakom. Meg nem tudok mindent egyszerre megrendelni.

mmormota
2010-02-05, 21:33
Ez már nem sima fertőzés, hanem súlyos, szövődményes eset... ;D

mmormota
2010-02-05, 21:39
ehez a cucchoz még mi minden kell FPV-repüléshez?

Egy kamera, egy video adó és egy video vevő, utóbbiakat rendszerint párban árulják.
Természetesen kell még egy RC repülőgép is...
A táv és a video nem lehet azonos sávon, pl. 2,4GHz-es távhoz nem jó a 2,4GHz-es video.

Gogo
2010-02-05, 22:19
Sziasztok!
Én is benevezek, ha lehet! Szemüvegesek lehetősége.

mmormota
2010-02-05, 22:25
Azóta elolvastam az RCGROUP-os topicot is. Eredetileg nem akartam szemüveget venni, mert drágának és feleslegesnek találtam. A notebookomat akartam használni kijelzőnek, és ezen rögzítettem is volna a felvételt.

Sajnos a notebook kijelző alig látszik ha süt a nap. Egy nagy árnyékoló doboz mélyén lehet csak nézni. Ezért használ majdnem mindenki valamilyen szemüveget, annak ellenére hogy a kép minősége (felbontás, kontraszt) sokkal gyengébb.

pbr110
2010-02-06, 07:57
Gogo
Aircamfilm
Torcsip
Loorio
PBr1110

Ez eddig 5.

GPeti
2010-02-06, 09:00
Ha tényleg 70 dollárból megvan akkor nekem is kell egy!

petya
2010-02-06, 09:15
Én még gondolkodok rajta.
Úgy is csak max a nyáron építenék olyan gépet amibe jó lenne

loorio
2010-02-06, 09:23
Az már majdnem 6.

Tudna írni valaki az eladónak? Hátha így is lenne kedvesség......

ati
2010-02-06, 09:45
Engem is érdekel 2db. A másik a haveromnak kéne.

ati

30-383-7182

petya
2010-02-06, 09:46
lesz itt több is mint 10 ;)
lehet hogy én a második 10 es csoportba fogok beletartozni de még nem tudom.

pbr110
2010-02-06, 11:24
Gogo
Aircamfilm
Torcsip
Loorio
PBr1110
Ati
Ati (mert 2 db)
GPeti

ez 8db

stasz
2010-02-06, 11:33
Én is beneveznék egyre, tehát

Gogo
Aircamfilm
Torcsip
Loorio
PBr1110
Ati
Ati (mert 2 db)
GPeti
Stasz

Üdv,
Szilárd

Woody
2010-02-06, 12:08
Sziasztok!

Hát akkor nekem is kéne 2 db. ;D
Na és hogyan megy ez most? Valaki összeszedi a lét?
Én is lusta volnék e-bay-ezni, meg nem is csináltam még olyat.

csillagvzs
2010-02-06, 13:05
Felveszem a kapcsolatot az eladóval mert ha bele számolom magamat is kb 11 db kellene.
Kérek tőle ajánlatot és meglátjuk mennyit enged.
Jelzem ha jött válasz. :D

Zsolti.

stasz
2010-02-06, 13:21
Felveszem a kapcsolatot az eladóval mert ha bele számolom magamat is kb 11 db kellene.

Lehet, hogy nagyon hétvége van már, de nekem 12 db jött ki veled együtt :)

csillagvzs
2010-02-06, 13:29
jogos az észrevételed ezért írtam az eladónak 10-20 db-ot. ;D

gab
2010-02-06, 14:18
Sziasztok fertőzöttek!

Én is beneveznék egyre, remélem beleférek a 10-20 db -ba!

Köszi előre is!

gab

gejza13
2010-02-06, 14:54
mmormota,

Te megcsináltad végülis a fejméretre vonatkozó átalakításaimat is a felső pántra, vagy belefértél egyből tökéletesen? Nyugodtan postold a régi képeimet, mert a végén még sírás lesz azoknál, akiknek egy kicsit is nagyobb a feje egy gyerekénél... :-)

Az rcgroupson se látok hasonlót, csak egypár sírást, hogy nem fér a fejére, meg nem jó a látótér, mert eláll a fejétől felfelé a hátulja.

Gejza

mmormota
2010-02-06, 16:13
Te megcsináltad végülis a fejméretre vonatkozó átalakításaimat is a felső pántra, vagy belefértél egyből tökéletesen?

Igen, lefűrészeltem. Kicsit megreszelve nem is látszik, hogy nem ilyenre tervezték... ;D

Nyugodtan postold a régi képeimet, mert a végén még sírás lesz azoknál, akiknek egy kicsit is nagyobb a feje egy gyerekénél... :-)

A fejpánt hátsó része sokunknak nem passzol a fejére, ez esetben célszerű lefűrészelni. Gejza átalakított szemüvege van a bal oldalon, jobb oldalon egy eredeti:
http://kepfeltoltes.hu/100206/trimersion_gejza_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez meg az enyém félkészen:
http://kepfeltoltes.hu/100206/trimersion_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kazoo
2010-02-06, 18:28
Lehet benevezek én is egyre, ha jó lesz az ár :)

petya
2010-02-06, 18:42
ha valaki Baja környéki, és biztosítani tuná nekem a személyes átvételt akkor én is szivesen beneveznék egyre.
(posta, pénzutalás miatt, jobb az személyesen egy 15 évesnek. ;D)

tomeedey
2010-02-06, 19:41
Várjuk a választ, mert ha jó az ár akkor érdekelne engem is. Már nem tudom hogy hányan vagyunk öszesen de tippem szerint 20 fő körül össze fog jönni. Üdv Tamás.

SPADMan
2010-02-06, 19:46
Hali!

Ha jó az ár, szintén 1db rendel.

SPADMan

Gogo
2010-02-06, 20:36

Zsolti.

Köszönjük szépen!

csillagvzs
2010-02-06, 20:39
Még nincs mit. ;D

pbr110
2010-02-06, 21:10
Gogo
Aircamfilm
Torcsip
Loorio
PBr1110
Ati
Ati (mert 2 db)
GPeti
Stasz
Woody
Woody (2db)

Már kértem ajánlatot 10db-ra tegnap, célszerű lenne ezt a névsort bővíteni, hogy követhető és visszakereshető legyen.
A rendelést valószínűleg egybe kell majd kifizetni. Postázni is úgy éri meg, ha max méretű csomagbontásba lesz elküldve.

pbr110
2010-02-06, 21:12

Zsolti.

Ez taktikátlan lépés volt, de ne legyen igazam!
Megírtad miért keresel ennyit és kiknek?

csillagvzs
2010-02-06, 21:37

Zsolti.

Ez taktikátlan lépés volt, de ne legyen igazam!
Megírtad miért keresel ennyit és kiknek?

Szia Pbr110!

Dehogy írtam, hogy mire kell és kiknek.
Ha megírom akkor magasabb lesz az ár is. Szerintem.
De intézd te ha szeretnéd. Ha jött válasz nekem akkor kereslek és kitaláljuk, hogy mi legyen. ;D

Akkor a lista:

Gogo
Aircamfilm
Torcsip
Loorio
PBr1110
Ati
Ati (mert 2 db)
GPeti
Stasz
Woody
Woody (2db)
csillagvzs

Zsolti.

Gogo
2010-02-06, 21:47
Közben egy újabb beoltott! :)
Tehát a lista:

Gogo 2db
Aircamfilm
Torcsip
Loorio
PBr110
Ati
Ati (mert 2 db)
GPeti
Stasz
Woody
Woody (2db)
csillagvzs

Ha jól számolom 15db. Itt már nagyker árat fogunk kapni! ;)

mkgy
2010-02-06, 21:55
Sziasztok. Egy engem is érdekel.

Kazoo
2010-02-06, 22:04
Amíg nem tudunk biztos árat addig én nem iratkoznék fel a névsorra, de érdekel a dolog.

mcelek
2010-02-06, 22:52
Ez pedig jónak tűnik, még PC-s játékhoz is. Még mindíg futnak 3D-s háborús és egyéb játékok.
Mennyi lesz a vám ekkora csomagra?

Scott a beginner
2010-02-07, 10:15
Lehet, hogy engem is érdekelne..... ;)

pbr110
2010-02-07, 11:28
De intézd te ha szeretnéd. Ha jött válasz nekem akkor kereslek és kitaláljuk, hogy mi legyen. ;D
a lista:

Ja nincs bennem semmi szálka!
Már tapasztaltam milyen melós beszedni a pénzt, meg majd kifizetem de meg mégse kell.
Nekem eddig még nem reagáltak érdembe.
A 4344sammyz írta neki csak 3 db van, egyesével kívánja eladni.

mmormota
2010-02-07, 11:43
A 4344sammyz írta neki csak 3 db van, egyesével kívánja eladni.

A másik - SaferSeller - az aki hosszabb ideje árulja a készülékeket és feltehetően sok van még neki. Az rcgroups-on legtöbben tőle vásároltak (én is tőle vettem).

csillagvzs
2010-02-07, 11:57
Én a SaferSeller-nek írtam mert ő árulja több országban is.
Ami bizti mindegy hogy ki intézi de vámra + áfára számolni kell de ekkora darabszámnál szerintem enged az árból és akkor nem lesz magas. Remélem senki nem várja el, hogy előlegezzünk meg ekkora összeget és ahogy a pbr110 is írta utána meg nem kell. (már sokszor bekajáltam én is Helibolt-nál meg főleg )
Bár utólag is lehet fizetni de az külön megbeszélés tárgya.

A lényeg ha jön válasz akkor bemásolom ide. (Az árral együtt)

Zsolti.

Woody
2010-02-07, 12:11
Hát természetesen nem várja el szerintem senki, hogy csak úgy bemondásra meghitelezd a cuccot! Legalábbis én nem várom el.
A lóvét össze kell dobni előre valamilyen formában. Gondolom egy számlára befizetni lenne a legtisztább...

tomeedey
2010-02-07, 12:14
ÁÁ ki van zárva hogy megelőlegezzétek valakinek is, véleményem szerint sem szabad!

Úgy lenne a legkorrektebb hogy ha megérkezik a darab-ár, akkor annak vesszük a 20%-os áfáját, plus 5%-os vámot és aki akar venni az előre kifizeti ezeket, majd ha netán szerencsénk lesz és a kedves vámosok eltekintenek a vámtól (amit kétlek :)) akkor azt a szemüveggel együtt visszakapja, vagy pedig felajánlja Csillagvzs-nek, mert volt olyan kedves hogy rendezte nekünk az üzletet. Természetesen csak akkor ha egyáltalán van kedve elvállalni ezt a dolgot. :)

Bigyula
2010-02-07, 12:21
ÁÁ ki van zárva hogy megelőlegezzétek valakinek is, véleményem szerint sem szabad!

Úgy lenne a legkorrektebb hogy ha megérkezik a darab-ár, akkor annak vesszük a 20%-os áfáját, plus 5%-os vámot és aki akar venni az előre kifizeti ezeket, majd ha netán szerencsénk lesz és a kedves vámosok eltekintenek a vámtól (amit kétlek :)) akkor azt a szemüveggel együtt visszakapja, vagy pedig felajánlja Csillagvzs-nek, mert volt olyan kedves hogy rendezte nekünk az üzletet. Természetesen csak akkor ha egyáltalán van kedve elvállalni ezt a dolgot. :)

Figyu! Te el vagy varázsolva! Az ÁFA kulcs 25% (tavaly év közepe óta), a VÁM meg 3%. Plusz valami kezelési költséget is felszámolnak. Az ÁFA-t természetesen szállítási költséggel, és a VÁM-mal növelt értékre számítják. Egyébként nem akarok senkit elkeseríteni, de 10 db felett (ha jó tudom), akkor kereskedelmi mennyiségnek számít.

csika
2010-02-07, 12:37
Hello!

Olyan kérdésem lenne hogy ennek milyen összehasonlítva a képminősége a vr920-as szemcsivel szemben?
Ha hasonlót tud produkálni akkor ennyiért benevezek egyre én is:)

üdv:csika

tomeedey
2010-02-07, 13:07
Figyu! Te el vagy varázsolva! Az ÁFA kulcs 25% (tavaly év közepe óta), a VÁM meg 3%. Plusz valami kezelési költséget is felszámolnak. Az ÁFA-t természetesen szállítási költséggel, és a VÁM-mal növelt értékre számítják. Egyébként nem akarok senkit elkeseríteni, de 10 db felett (ha jó tudom), akkor kereskedelmi mennyiségnek számít.

Valszeg igazad van, nem néztem utána. Én csak a tavaj nyáron szerzett személyes tapasztalatomat használtam fel, ugyanis akkor még ilyen értékek voltak.
Egyébként mivel jár az ha kereskedelmi menyiségnek véli felfedezni a hatóság?

Füligjimmy
2010-02-07, 13:35
Kérdésem lenne ezzel a VR sisakkal kapcsolatban.
Mivel van itthon egy rakás gyerek meg pár számítógép és laptop, nem feltétlenül barkácsolnán szét.
Beállítható úgy is hogy a monitor képét klónozza a szemüvegre, vagy egyszerűen másod monitorként?
Ha igen, akkor engem is érdekelne a dolog ugyanis szépen a laptopon keresztül küldeném rá a fentről érkező képet.

gejza13
2010-02-07, 14:21
Füligjimmy,

Sajnos nem ilyen egyszerű a dolog PC-s szempontból. Mivel ezt eredetileg FPS "virutális valóság" céljaira fejlesztették, úgy lett kitalálva, hogy a lövöldözős játékban körbe tudj nézni, és a benne lévő fejkövető helyettesíti így az egeret. Azonban hiába PC periféria, csak kompozit jelet tud fogadni, tehát csak olyan géppel fog működni, amin van ilyen videókimenet. Már így is van egy képromlás, ha számítógéppel akarod használni, és ezt csak tetézi a belerakott rádiós átvitel fos minősége. Amúgy a benne lévő Kopin modul a vezérlőjével alapból tud VGA-t direktbe fogadni, tehát ez sima dróttal akár istenes is lehetett volna.

FPV-s célokra azért jó, mert berhelhető, ugyanaz a modul van benne, mint a többi háromszor ennyibe kerülő szemüvegben, és alapból teljesen kizárja a fényt, amit a sokkal drágábbak sem tudnak. Ahhoz, hogy használható legyen, el kell tölteni vele kb. másfél órát, kiszórni belőle az egész RF hóbelevancot, kukázni lehet a fegyvert és az alapdobozt (és a fejkövetőt is, mert az is fos). Ezek után kap egy új tápot és egy normális kábelt, amin belemegy direktbe a kompozit, a táp és esetleg, ha megtartod rajta a füleseket is, akkor az audió is. Az rcgroups-os téma nagyon részletesen tárgyalja a módszert.

Tavaly okt.-nov. óta hét darab jött belőle nekem egyenként, és egyikért sem fizettem többet szállítással együtt, mint $98 (a legolcsóbban asszem $75 volt). Egyszer sem vettettek rá ki vámot és ÁFÁ-sem. Ezeket eddig kettő kivételével mind átalakítottam, mindet másképp, mind működik és boldogok vele, akik használják. Amit a fentiekhez képest plusszban mindegyikkel elkövettem, hogy leoperáltam a felső fejpánt hátsó ívét, mert igencsak gyerekfejre készült. Viszont ha már vágni kellett, akkor már újra is pingáltam az egész ezüst borzadályt matt feketére, ezt látod a mmormota által feltett képen.

Szóval PC-s célokra inkább ne, mert nagyot fogsz benne csalódni. Többek közt ezért is dőlt be a 3001 AD cég, nameg egy komoly húszmillió dolláros befektetési csalás miatt...

Gejza

Bigyula
2010-02-07, 14:34
Valszeg igazad van, nem néztem utána. Én csak a tavaj nyáron szerzett személyes tapasztalatomat használtam fel, ugyanis akkor még ilyen értékek voltak.
Egyébként mivel jár az ha kereskedelmi menyiségnek véli felfedezni a hatóság?

Igazad van, semmivel sem jár (ma már), ha magánszemély kereskedelmi mennyiséget akar behozni. Csak az utasforgalomban számit, a VÁM mentesség figyelembevételénél. Rosszul emlékeztem (még az átkosból), elnézést, ha valakit félrevezettem volna.

csillagvzs
2010-02-07, 14:57
Aircamfilm rátapintott a lényegre!

"Nem csak a szemüveg vásárlásakor kellene ÖSSZEÁLLNI hanem mindenben együtt kellene működni. Együtt kellene repülni, kísérleti eszközöket tesztelni, klubdélutánokat tartani, személyes kapcsolatokat építeni. „Egyedül nem megy” mondja a régi nóta. Mert barátok segítők jó cimborák nélkül nem kerek a világ. Összeállni, megvitatni egyezségre jutni és JÓT REPÜLNI ez itt a lényeg. "

Mivel a helibolt-omnál profilt akarok bővíteni Fpv és cuccai írányban nem gond az ügy intézése. (de nem kötelező bárki intézheti max segítek ahol tudok ;D)

(OFF)
Már felvettem több forgalmazóval ill gyártóval a kapcsolatot és alakulnak a dolgok még ha lassan is.
Nagyon remélem mindenki nagy megelégedésére.

Szervezhetnénk egy Fpv klubbot (Magyar FPV Szövetség ;D) vagy valami hasonlót a kötetlenebb eszmecserékre, ötletek cseréje, stb....... meg miért ne? Egy jó sör (vagy csak szörpike) mellett.
Mert tudás akarat tehetség jó társaság adott ha jól érzékeltem a hozzászólásokat.
Akad itt köztünk minden szakterületről bőven ami az Fpv-hez kell.
Bármi jó ötletre vevő vagyok rajtam nem múlik!

(ON)

Csillagvári Zsolti

stasz
2010-02-07, 15:54
Szerintem 10+ db esetén az lenne a minimum(!), hogy a lebonyolító kollégának összedobnánk az ő szemüvege árát. Nekem ez a kb. 10% felár bőven megérné. De természetesen más kompenzációban is benne vagyok.

csillagvzs
2010-02-07, 16:04
Szerintem elég ha mindenki kifizeti a rá eső részt. Korrekt infók maradéktalan megosztása után.
És inkább rántsuk össze a társaságot. ;D
Pár alkohol mentes sört felajánlok.

Zsolti.

mcelek
2010-02-07, 16:43
A PDA fórum is szervez találkozókat, itt az ideje nekünk is összejönni! ;D
Ha az átalakításban is kapok segítséget, akkor én is benevezek, pü-ben jöhet a számlaszám :D

csillagvzs
2010-02-07, 18:09
Tudjátok , hogy mindent meg lehet oldani csak akarni kell és nem szégyenkezni ha meg kell kérdezni valamit mert így tanul az ember. (legalábbis én így gondolom de kontrollnak sem rossz ;D)
Azt hiszem eddig sem zárkózott el senki sem a segítség nyújtástól. :)

Az össze röfit pedig komolyan gondolkodtam és nem csak pl Budapest és környéke!

Köszike a hótalpas infót megvizslatom.

Zsolti.

Gogo
2010-02-07, 18:39
gejza13!

és ezt csak tetézi a belerakott rádiós átvitel fos minősége.
A vevő, é a sisak közötti madzagtalanításra is alkalmatlan?

VaJman
2010-02-07, 19:17
Pbr110 vagy Csillagvzs,
Nem tudom melyikőtök, vagy mindkettőtök próbál-e alku után vásárolni.
Egyre én is vevő vagyok.
Megtennétek felirtok a listára (de csak egyszer ;) és egyre )?
Köszi,
VaJman

csillagvzs
2010-02-07, 19:32
Pbr110 vagy Csillagvzs,
Nem tudom melyikőtök, vagy mindkettőtök próbál-e alku után vásárolni.
Egyre én is vevő vagyok.
Megtennétek felirtok a listára (de csak egyszer ;) és egyre )?
Köszi,
VaJman

Nem beszélhetek Pbr110 nevében de szerintem úgy járhatunk legjobban hogy ha megjön a válasz nekünk vagy más valakinek megosztjuk és eldöntjük melyik a kedvezőbb. És akkor véglegesen össze számoljuk kinek kell és pontosan mibe kerül stb...

Ha jól néztem eddig a lista:

Gogo
Aircamfilm
Torcsip
Loorio
PBr1110
Ati
Ati (mert 2 db)
GPeti
Stasz
Woody
Woody (2db)
csillagvzs
Mcelek
VaJman

Zsolti.

gejza13
2010-02-07, 20:26
gejza13!

és ezt csak tetézi a belerakott rádiós átvitel fos minősége.
A vevő, é a sisak közötti madzagtalanításra is alkalmatlan?

Gogo,

Hát, ha nagyon akarod, esetleg arra használható, de az antennák és az illesztésük mindenképpen kuka. Az átalakítottak közül háromban pl. lecsípett a kis kínai az antenna végéből, hogy jól beférjen a burkolat alá... Amúgy benne van egy SMA aljzat helye a nyákon, csak az illesztést és a modulérintkezők átvezetését kell hozzá rendberakni.

Mivel bármilyen headtracker felrakása (MagTrack2, TrackR2...) egyébként is minimum egy drótot eredményez a fejed és mondjuk az adód között, a videójel kábelezése márcsak biztonsági és képminőségi szempontból sem ártalmas az elsődleges vevőidhez. És akkor a tápot még nem is említettük. Ha már viseltél a fejeden bármilyen HMD-t huzamosabb ideig, akkor értékelni tudod a könnyű és jól illeszkedő cuccokat, ezért az akksit nem szerelném bele, pedig így az is egy külső érpár.

Egyébként meg amúgy sem fogsz fel-alá kóricálni FPV repülés közben, mert hasraesel. Ezalól tényleg egyáltalán nem látsz ki.

Gejza

altima
2010-02-07, 20:33
Ha beférnék én is azt megköszönném.

Gogo
Aircamfilm
Torcsip
Loorio
PBr1110
Ati
Ati (mert 2 db)
GPeti
Stasz
Woody
Woody (2db)
csillagvzs
Mcelek
VaJman
Altima

Gogo
2010-02-07, 20:45
antennát hangolt! ??? OK. Láttam az RC fórumon, hogy 2 cellás akkut raktak bele, meg egy 3db-s antennát. Kellemetlen egy fotóállványhoz láncolódni.
A lista így helyes:

Gogo 2db
Aircamfilm
Torcsip
Loorio
PBr110
Ati 2 db
GPeti
Stasz
Woody 2db
csillagvzs
Mcelek
VaJman
Altima

eddig 16db.A pénzt előre utaljuk.

ha valaki Baja környéki, és biztosítani tudná nekem a személyes átvételt akkor én is szívesen beneveznék egyre.
(posta, pénzutalás miatt, jobb az személyesen egy 15 évesnek. Vigyorog)
Valahogy a 15 évest is helyzetbe kéne hozni! :)

csillagvzs
2010-02-07, 21:36
Gogo mindent meg lehet oldani valahogy. ;D

mmormota
2010-02-07, 22:48
amúgy sem fogsz fel-alá kóricálni FPV repülés közben, mert hasraesel.

;D ;D ;D

csika
2010-02-08, 07:17
Jó reggelt!

Az új névsor: :)

Gogo 2db
Aircamfilm
Torcsip
Loorio
PBr110
Ati 2 db
GPeti
Stasz
Woody 2db
csillagvzs
Mcelek
VaJman
Altima
Csika

üdv.:Csika

pbr110
2010-02-08, 08:42
A másik - SaferSeller - az aki hosszabb ideje árulja a készülékeket és feltehetően sok van még neki. Az rcgroups-on legtöbben tőle vásároltak (én is tőle vettem).

Neki is írtam, de ő még nem reagált.

pbr110
2010-02-08, 08:49
Reagált:
Dear ficaksamu,

We have more than 100 pcs. We can offer price 69 USD/pcs for 10+ pcs. to calculate the shipping we need your full address.
I think I's easy to ship by 3 pcs - to avoid customs problems.

- saferseller

A megkérdezem tőle mi van akkor, ha már 16db kell.

Ennél az ajánlatnál 30$ postát feltételezve 102$-ra jön ki vámmal és postával 1db.

Természetesen keresem a lehetőségeket az eladóval, hogy minimalizáljam az áron és postán kívüli járulékos költségeket.
Megrendelés esetén ezért szükség lesz több postázási címre, ezért javaslom csoportosulást lakóhely vagy ismerettségek szerint.

Mivel kezd élesedni a dolog, ezért kérem keressétek meg egymást és áljatok össze.
Az ismereteim szerint érvényes névsor:

Gogo 2db
Aircamfilm
Torcsip
Loorio
PBr110
Ati 2 db
GPeti
Stasz
Woody 2db
csillagvzs
Mcelek
VaJman
Altima
Csika

Tehát én ismerem és tartom a akapcsolatot :
Woodi 2db
Gogo 2db

tv
2010-02-08, 09:35
Sziasztok !

szeretnék Én is 2 db-ot, ha még lehet.

akkor a névsor:
Gogo 2db
Aircamfilm
Torcsip
Loorio
PBr110
Ati 2 db
GPeti
Stasz
Woody 2db
csillagvzs
Mcelek
VaJman
Altima
Csika
TV 2db

üdv: Viktor

stasz
2010-02-08, 09:46
Ennél az ajánlatnál 30$ postát feltételezve 102$-ra jön ki vámmal és postával 1db.

Megrendelés esetén ezért szükség lesz több postázási címre, ezért javaslom csoportosulást lakóhely vagy ismerettségek szerint.

102-ért is érdekel. Hajmáskéri (Veszprém/Várpalota környéke) postázási címmel be tudok szállni, naponta járok Budapest-re (XI.), így az esetleges bp-i felhozatal is megoldott.

pbr110
2010-02-08, 09:48
A kérdésem az lenne, hogy a jelenlegi max 100$ teljes ár kik számára elfogadható?
Ezt az árat, ha minden igaz lehet még redukálni egy kis alkudozással kb 15-20%.

Eddig:

PBr110
Stasz

VaJman
2010-02-08, 10:05
Sziasztok,
Budapest XI. ker tartja a ~100 USD-s licitet ;)
Továbbra is tartom az igényt, kérést 1 darabra!
VaJman

Így -> eddig:

PBr110
Stasz
VaJman

torcsip
2010-02-08, 10:06
Hali
Szerintem a 102$ baráti ár összességében.
Ahol még lehetne faragni az árból az a postaköltség.
De engem érdekel igy is. Csak várjuk meg mint mondanak a Zsoltinak.
torcsip

Kazoo
2010-02-08, 10:23
Engem olyan 70$ környékén érdekelne. Most nincs többre keret.

tv
2010-02-08, 10:57
Sziasztok!

Változatlanul tartom az igényem 2 db-ra.

eddig:
PBr110
Stasz
VaJman
torcsip
tv 2db

Viktor

pbr110
2010-02-08, 10:59
~100$
PBr110
Stasz
VaJman
torcsip
tv 2db

~70$
Kazoo

pbr110
2010-02-08, 11:11
16db-ra kaptam 64$ ajánlatot.

Ez 95$/db 3-as csomagolásban és 30$ postaköltséggel.
Rákérdezek a 64$ tartalmazza a postaköltséget, ha igen, akkor ~83$ eddig a vége.

Gondolom akinek jó volt a 100$ annak ez is megfelel, és a többiek?

Kazoo
2010-02-08, 11:20
Én akkor még gyűjtögetek :) Eladok pár dolgot, aztán majd később esetleg.

Peck
2010-02-08, 11:26
Én is beszállnék 1re!

névsor:
Gogo 2db
Aircamfilm
Torcsip
Loorio
PBr110
Ati 2 db
GPeti
Stasz
Woody 2db
csillagvzs
Mcelek
VaJman
Altima
Csika
TV 2db
Peck

pbr110
2010-02-08, 11:29
Én is beszállnék 1re!
Peck
[/b]

A 83$ árnál?
Vagy 70$ alatt?

pbr110
2010-02-08, 11:32
16db rendelése esetén:

~100$
PBr110
Stasz
VaJman
torcsip
tv 2db
lazarcopter

Ha sikerül lealkudni még, akkor:
~70$
Kazoo

tomeedey
2010-02-08, 12:00
A 83$ tetszik nekem is. De egye fene ha nem sikerül máshogy akkor 100$-t is rááldozok. Tomeedey aki Tamás.

Tehát a jelenlegi névsor:
16db rendelése esetén:

~100$:

PBr110
Stasz
VaJman
torcsip
tv 2db
lazarcopter
tomeedey

~70$:
Kazoo

Peck
2010-02-08, 12:09
Én is beszállnék 1re!
Peck
[/b]

A 83$ árnál?
Vagy 70$ alatt?

83$nál is!

altima
2010-02-08, 12:11
Ha összejön nekem is jó lenne.
Kérdés van-e valaki borsodból?
Ha úgy kényelmesebb természetesen fel tudok érte jönni Pestre.

Tehát a jelenlegi névsor:
16db rendelése esetén:

~100$:

PBr110
Stasz
VaJman
torcsip
tv 2db
lazarcopter
tomeedey
Altima

~70$:
Kazoo

Banditos
2010-02-08, 12:17
Sziasztok!

Be lehet még szállni a szemüvegvásárlásba?
Engem is érdekelne egy.

B.

HC
2010-02-08, 12:26
Úraim!
Engem is érdekelne 1db. Ha van valami egységes (célszerű) átalakítási terv és ehhez kell NYÁK, SMD alkatrészek, akkor felajánlom gyártási kapacitásomat is!
Javaslom mindenki a névsort bővítse és írja oda a neve mellé lakhelyét, így könnyebb "szerveződni"!

Gogo 2db
Aircamfilm
Torcsip
Loorio
PBr110
Ati 2 db
GPeti
Stasz
Woody 2db
csillagvzs
Mcelek
VaJman
Altima
Csika
TV 2db
Peck
HC (1db, Miskolc)

tv
2010-02-08, 12:34
Sziasztok.

akkor kibővítve:
Gogo 2db
Aircamfilm
Torcsip
Loorio
PBr110
Ati 2 db
GPeti
Stasz
Woody 2db
csillagvzs
Mcelek
VaJman
Altima
Csika
TV 2db Szeged
Peck
HC (1db, Miskolc)

üdv.Viktor

VaJman
2010-02-08, 12:43
Sziasztok,
Nem tudom építő jellegű-e a javaslatom, de aki, vagy akik érdemben rendelik, azok határozzanak meg egy határidőt, meddig kell jelezni itt, hogy hány darab.
Ez azért jutott eszembe, mert már most több a jelentkező - ami jó alkupozíció szempontjából is -, mint korábban. Ha van egy határidő, akkor az addig beérkezőt lehet valósnak venni és tud lépni az egy személyi vevő.
Üdv.,
VaJman

HC
2010-02-08, 12:48
Jogos! Valami véges ideig kéne ezt a szervezést folytatni...

Jelezni szeretném, hogy valszeg én PayPal-on keresztül rendezném az illető felé a számlát (USD-ben)!

pbr110
2010-02-08, 13:16
Határidőre febr.10-et jelölném meg, a Munka Törvénykönyvébe leírtak alapján.
Így legkésöbb feb.12.-re mindenki el tudja utalni egy számlára a pénzt.
Kérném ezt a listát bővíteni!

~100$:

PBr110 Csepel, Dnaújváros
Stasz
VaJman
torcsip
tv 2db
lazarcopter
tomeedey

~83$ alatt

~70$ alatt
Kazoo

HC
2010-02-08, 13:24
Itt már annyi lista van...

~100$:

Stasz
VaJman
torcsip
tv 2db
lazarcopter
tomeedey
HC (1db, Miskolc)

~83$ alatt

~70$ alatt
Kazoo

Banditos
2010-02-08, 13:57
~100$:

Stasz
VaJman
torcsip
tv 2db
lazarcopter
tomeedey
HC (1db, Miskolc)
Banditos(Pécs)

~83$ alatt

~70$ alatt
Kazoo

SPADMan
2010-02-08, 14:17
Hali!

Szintén benevezek 1db-ra.

~100$:

Stasz
VaJman
torcsip
tv 2db
lazarcopter
tomeedey
HC (1db, Miskolc)
Banditos(Pécs)
SPADMan (1db, Szeged)

~83$ alatt

~70$ alatt
Kazoo

Woody
2010-02-08, 14:53
Nos, minket 70 alatt érdekel 2 db.
Tehát a lista.

~100$:

Stasz
VaJman
torcsip
tv 2db
lazarcopter
tomeedey
HC (1db, Miskolc)
Banditos(Pécs)
SPADMan (1db, Szeged)

~83$ alatt

~70$ alatt
Kazoo
Woody 2 db.

HC
2010-02-08, 14:57
Jó lenne, ha lakhelyed is kiraknád! Később a listán látszana kik a "földieid"... ::)

Gogo
2010-02-08, 15:03
Mi ez a sokadalom? A mmormota által linkelt képen látható hölgy nem tartozék! :D

Javaslom mindenki a névsort bővítse és írja oda a neve mellé lakhelyét, és csatolja anyakönyvi kivonatának 1 évnél nem idősebb másolatát! :o

~100$:

Gogo 2db Bp.
Stasz
VaJman
torcsip
tv 2db
lazarcopter
tomeedey
HC (1db, Miskolc)
Banditos(Pécs)
SPADMan (1db, Szeged)

~83$ alatt

~70$ alatt
Kazoo
Woody 2 db.

tv
2010-02-08, 15:10
Sziasztok.

akkor frissítettem:
~100$:

Gogo 2db Bp.
Stasz
VaJman
torcsip
tv 2db,Szeged
lazarcopter
tomeedey
HC (1db, Miskolc)
Banditos(Pécs)
SPADMan (1db, Szeged)

~83$ alatt

~70$ alatt
Kazoo
Woody 2 db.

HC
2010-02-08, 15:11
és csatolja anyakönyvi kivonatának 1 évnél nem idősebb másolatát! Meglepődött

Talán ha visszaolvasnál, értenéd is... :-*

pbr110
2010-02-08, 15:22
~100$:

Gogo 2db Bp.
Stasz
VaJman
torcsip
tv 2db,Szeged
lazarcopter
tomeedey
HC (1db, Miskolc)
Banditos(Pécs)
SPADMan (1db, Szeged)

~83$ alatt

~70$ alatt
Kazoo Dunaújváros
Woody 2 db. Dunújváros

Peck
2010-02-08, 15:25
~100$:

Gogo 2db Bp.
Stasz
VaJman
torcsip
tv 2db,Szeged
lazarcopter
tomeedey
HC (1db, Miskolc)
Banditos(Pécs)
SPADMan (1db, Szeged)
Peck Budapest, Eger

~83$ alatt

~70$ alatt
Kazoo Dunaújváros
Woody 2 db. Dunújváros

Kazoo
2010-02-08, 15:26
Köszönöm ;)

stasz
2010-02-08, 15:34
Elérhetőségemmel kibővítve.

~100$:

Gogo 2db Bp.
Stasz (Hajmáskér /Várpalota,Veszprém/ és Budapest XI.)
VaJman
torcsip
tv 2db,Szeged
lazarcopter
tomeedey
HC (1db, Miskolc)
Banditos(Pécs)
SPADMan (1db, Szeged)
Peck Budapest, Eger

~83$ alatt

~70$ alatt
Kazoo Dunaújváros
Woody 2 db. Dunújváros

GPeti
2010-02-08, 17:43
Továbbra is tartom, de azért 100dollárnál ne legyen több, 19999Ft nálam a lélektani határ.

tomeedey
2010-02-08, 17:45

~100$:

Gogo 2db Bp.
VaJman
torcsip
tv 2db,Szeged
lazarcopter
tomeedey (Budapest - akárhol ahol bkv van :) )
HC (1db, Miskolc)
Banditos(Pécs)
SPADMan (1db, Szeged)
Peck Budapest, Eger

~83$ alatt

~70$ alatt
Kazoo Dunaújváros
Woody 2 db. Dunújváros

Ezt a listát bővítsétek!

csillagvzs
2010-02-08, 17:49
Nekem még nem jött válasz. De az ár részemről okés. ;D

~100$:

Gogo 2db Bp.
VaJman
torcsip (Dunakeszi)
csillagvzs (Dunakeszi)
tv 2db,Szeged
lazarcopter
tomeedey (Budapest - akárhol ahol bkv van Mosolyog )
HC (1db, Miskolc)
Banditos(Pécs)
SPADMan (1db, Szeged)
Peck Budapest, Eger

~83$ alatt

~70$ alatt
Kazoo Dunaújváros
Woody 2 db. Dunújváros

Ezt a listát bővítsétek!

csika
2010-02-08, 17:54
~100$:

Gogo 2db Bp.
VaJman
torcsip (Dunakeszi)
csillagvzs (Dunakeszi)
tv 2db,Szeged
lazarcopter
HC (1db, Miskolc)
Banditos(Pécs)
SPADMan (1db, Szeged)
Peck Budapest, Eger
Csika (Bépé akáhun)
~83$ alatt

~70$ alatt
Kazoo Dunaújváros
Woody 2 db. Dunújváros

Ezt a listát bővítsétek!

GPeti
2010-02-08, 18:13
~100$:

Gogo 2db Bp.
VaJman
torcsip (Dunakeszi)
csillagvzs (Dunakeszi)
tv 2db,Szeged
lazarcopter
HC (1db, Miskolc)
Banditos(Pécs)
SPADMan (1db, Szeged)
Peck Budapest, Eger
Csika (Bépé akáhun)
GPeti (Tápiószőlős)
~83$ alatt

~70$ alatt
Kazoo Dunaújváros
Woody 2 db. Dunújváros

Ezt a listát bővítsétek!

altima
2010-02-08, 20:49
Bővítve :)

~100$:

Gogo 2db Bp.
VaJman
torcsip (Dunakeszi)
csillagvzs (Dunakeszi)
tv 2db,Szeged
lazarcopter
HC (1db, Miskolc)
Banditos(Pécs)
SPADMan (1db, Szeged)
Peck Budapest, Eger
Csika (Bépé akáhun)
GPeti (Tápiószőlős)
Altima (1db, Miskolc)
~83$ alatt

~70$ alatt
Kazoo Dunaújváros
Woody 2 db. Dunújváros

Ezt a listát bővítsétek!

ati
2010-02-08, 20:53
Én most már nem tudom követni. Valaki felhomályosítana?!

ati

csillagvzs
2010-02-08, 21:12

ati

Miben szeretnéd ha felhomályosítanánk? ;D

pbr110
2010-02-08, 21:17
ati

Csillagvzs-val megkerestük az eladókat az Ebay-en. Az egyik forgalmazó megajánlot 16db vásárlása esetén 64$-os árat. Egy dologra nem kaptam még választ, ezt postával vagy posta nélkül kell érteni.
Ha jön hozzá még ~30$ posta és 3db/csomagban küldi, akkor VÁM-val és ÁFA-val darabonként ~95$ jön ki egy, posta nélkül ~83$.
A megrendelésnél mivel hármasával van csomagolva, különböző címekre, lakhely vagy ismeretségek, szerint rendeljük meg. Így átutalni a vásárláshoz csak a posta+vételárat kell, a vámot mindenki saját csomagtársain belül intézi, amikor megérkezik a csomag.

VaJman
2010-02-08, 21:35
Pbr110, Csillagvzs,
Köszönjük.
Teljesen egyértelmű eddig számomra.
Amit még javasolok, ha sikerült a végső árat pontosítani, akkor amikor megadjátok a bankszámlát (és a 2 banki napot teljesítésre), ahova utalni kell a posta+ár költséget, vagy a pontos USD árfolyamot, de mégjobb ha a forint összeget is közzéteszitek a félreértések elkerülése érdekében. Így a későbbi viták is elkerülhetők...
Üdv.,
VaJman
ui: Mégegyszer nem írnám le a teljes listát, de Bp. XI. ker.

mcelek
2010-02-08, 21:35
Bővítve

~100$:
mcelek Budapest és akár környéke
Gogo 2db Bp.
VaJman
torcsip (Dunakeszi)
csillagvzs (Dunakeszi)
tv 2db,Szeged
lazarcopter
HC (1db, Miskolc)
Banditos(Pécs)
SPADMan (1db, Szeged)
Peck Budapest, Eger
Csika (Bépé akáhun)
GPeti (Tápiószőlős)
Altima (1db, Miskolc)
~83$ alatt

~70$ alatt
Kazoo Dunaújváros
Woody 2 db. Dunújváros

Ezt a listát bővítsétek!

mmormota
2010-02-08, 21:43
Úgy tűnik, sok új FPV-s pilóta repül nemsokára... ;D

lazarcopter
2010-02-08, 21:45
Bővítve

~100$:
mcelek Budapest és akár környéke
Gogo 2db Bp.
VaJman
torcsip (Dunakeszi)
csillagvzs (Dunakeszi)
tv 2db,Szeged
lazarcopter(Győr)
HC (1db, Miskolc)
Banditos(Pécs)
SPADMan (1db, Szeged)
Peck Budapest, Eger
Csika (Bépé akáhun)
GPeti (Tápiószőlős)
Altima (1db, Miskolc)
~83$ alatt

~70$ alatt
Kazoo Dunaújváros
Woody 2 db. Dunújváros

Ezt a listát bővítsétek!

gabor2009
2010-02-08, 22:28
Sziasztok!

Már valaki látta milyen a képe ennek a szerkezetnek?
Látom már több mint 10-en vennétek.

Ismerősöm vett 640x480-as videószemüveget, de nem hasznlja mert használhatatlan.

Az osd infók sem látszanak rajta...

Ha van róla pozitív teszt, én akkor ruháznék be egy ilyenre.

Kb 20-24eft lesz a vége.
Ahogy nézem az 50usd kicsit álom marad.

Üdv,
G

Gogo
2010-02-08, 22:36
Igen, ez az átka, ha valakinek van OSD-je! ;D

mcelek
2010-02-08, 22:40
Az első hsz-ben van a válasz ;D

Sziasztok!

Már valaki látta milyen a képe ennek a szerkezetnek?
Látom már több mint 10-en vennétek.

Ismerősöm vett 640x480-as videószemüveget, de nem hasznlja mert használhatatlan.

Ha van róla pozitív teszt, én akkor ruháznék be egy ilyenre.

Kb 20-24eft lesz a vége.
Ahogy nézem az 50usd kicsit álom marad.

Üdv,
G

mmormota
2010-02-08, 22:41

Ez nagyon meglepő, hiszen legtöbb FPV-s pilóta 640*480 szemüveget használ. Az OSD-ket eleve arra tervezik, hogy ilyen szemüvegben olvasható legyen. Biztos, hogy az ismerősöd szemüvegének a natív bontása 640*480? Kapható egy csomó 320*240-es szemüveg is, ezek jóval olcsóbbak, és az ebay adatlap sok mindent elbír...

A kép minősége meg sem közelíti egy szokásos PC monitorét, de az adott célra megfelel.
PC monitornak valóban használhatatlan, és TV műsort is csak végszükség esetén néznék rajta.

mmormota
2010-02-08, 22:50
Ellenőriztem a dolgot, az átalakított Trimersion szemüvegemben a remzibi OSD adatai tű élesen és tökéletesen olvashatóak.
Mivel legtöbb OSD ugyanazt a MAX7456 video chipet használja, várhatóan más OSD-k képével sem lesz gond.

gabor2009
2010-02-09, 00:27
Megkérdezem a pontos tipusat, es ha megvan megadom.
Te mar hoztal ebbol a tipusbol be?
Tudod milyen a képe?

Üdv,
G

mmormota
2010-02-09, 00:48
Te mar hoztal ebbol a tipusbol be?
Tudod milyen a képe?

Nem olvastad az előző hozzászólásomat? ;)

pbr110
2010-02-09, 08:49
Na, hát én megírtam Füligjimmy-nek tegnap, hogy szerintem gond lesz, ez úgy tűnik be is jött.
Már csak arra várok, hogy kiderüljön melyik webshop-ba fog megjelenni, de ezt is megírtam, hogy én kire tippelek.
Az ebay-en, ha most valaki rákeres, nem talál ilyen szemüveget.

HC
2010-02-09, 08:56
Kicsípték, hogy mire használható??? :o

pbr110
2010-02-09, 09:18
Na visszajött megint van!
Egy masik aukciós oldalon is felvettem ugyanezzel az értékesítővel a kapcsolatot.

HC
2010-02-09, 09:25
Na... ne csinálj pánikot! ;D

Füligjimmy
2010-02-09, 10:01
Kiváncsi vagyok veszi-e a bátorságot a bekavarásra.
Ha igen, akkor összedobhatunk neki egy gerincre való összeget.

Részemről a későbbiekben szándékozok beszerezni egy ilyet, ha már többen teszteltétek.
Lehet hogy drágábban jön ki, de addigra minden gyengéje kiderül.
Én egyébként a szemüveggel is elégedett voltam egészen addig amíg egy nevetséges kontakthiba miatt tönkre nem tettem.

Bigyula
2010-02-09, 10:30
Amióta mmormota felhívta rá a figyelmet, azóta szerintem megnőtt az érdeklődés a cucc iránt. Eddig 70-80 usd környékén lehetett licitet nyerni, de nekem már csak 94 usd-ért (+30 posta) sikerült. :( Viszont az enyém már úton van... ;D Még így is sokkal olcsóbb, mint a hasonló cuccok.

tv
2010-02-09, 10:54
Úgy látom nincs több érdeklődő !
Nem lehetne felpörgetni az eseményeket ?
Jó lenne minél hamarabb megrendelni, nehogy lecsússzunk a jó üzletről ! Én már utalnám a lóvét ha a tisztelt szervezőnk megadná a bankszámlát PÜ-ben, és a szállítási címeket is letisztázhatnánk.

stasz
2010-02-09, 12:25
Úgy látom nincs több érdeklődő !
Nem lehetne felpörgetni az eseményeket ?
Jó lenne minél hamarabb megrendelni, nehogy lecsússzunk a jó üzletről ! Én már utalnám a lóvét ha a tisztelt szervezőnk megadná a bankszámlát PÜ-ben, és a szállítási címeket is letisztázhatnánk.

Támogatom, nem szeretnék lecsúszni erről. Már nyitva a banki web oldal, hogy indítsam az utalást :)

pbr110
2010-02-09, 12:25
Ha holnap se válaszolnak a megkeresésemre, felhívom őket.

stasz
2010-02-09, 12:29
Ha holnap se válaszolnak a megkeresésemre, felhívom őket.

Szerintem ne várjunk holnapig. Ma este fel lehetne hívni. Bár gondolom nem okoz problémát neked se, de ha kell segítség ebben, akkor szólj nyugodtan.

pbr110
2010-02-09, 13:20
Ment pü.
Ment egy Vajman-nak is.

stasz
2010-02-09, 14:15
Ment pü.
Ment egy Vajman-nak is.

Megkaptam az elérhetőséget, köszi. Délután felhívom és megpróbálom tisztázni az alábbiakat:
- 20 db-nál darab ár, tisztázva, hogy postaköltséggel együtt vagy anélkül értendő a megajánlott ár
- fizetés, postázás lehetőségei

Ha sikerült beszámolok az eredményről.

torcsip
2010-02-09, 14:36
Köszi
Szerintem is már 1 picit húzzuk mint a rétes tésztát. ;D
torcsip

stasz
2010-02-09, 16:07
Sikerült beszélnem vele, egyelőre sokkal nem sikerült előrébb jutni, kicsit problémás az ürge, lesz ma még folytatás. Megadta a direkt email címét is.

Ma mindenképpen megpróbálom lezongorázni vele az egészet (ha kell ötször felhívom :) ), hogy be legyen foglalva jó áron a cucc és tudjuk intézni a fizetést.

19+3 db-ról van szó ha jól számoltam Lazarcopter által utoljára frissített listát (2010-02-08, 21:45:07)

mmormota
2010-02-09, 16:27
Megemlítheted esetleg, hogy ezek a vevők nem jelennének meg az ebay-n, mert nem szeretnek neten vásárolni és csak azért érdeklődnek, mert van aki elintézi a csoportos vételt.

tomeedey
2010-02-09, 17:17
A legutolsó lista kicsit összeszedve:

~100$:
mcelek (Budapest --és akár környéke)
Gogo 2db (Budapest)
Stasz (Budapest - XI. ker, Hajmáskér /Várpalota,Veszprém/)
Peck (Budapest, Eger)
tomeedey (Budapest)
Csika (Budapest)
VaJman (Budapest XI. ker.)
PBr110 (Csepel, Dunaújváros)
torcsip (Dunakeszi)
csillagvzs (Dunakeszi)
HC (Miskolc)
Altima (Miskolc)
tv 2db (Szeged)
SPADMan (Szeged)
lazarcopter (Győr)
Banditos (Pécs)
GPeti (Tápiószőlős)

~83$ alatt

~70$ alatt
Kazoo (Dunaújváros)
Woody 2db (Dunaújváros)

Aki nincs a listán és fel szeretne iratkozni az most tegye meg természetesen címmel együtt. Stasz bizony ez 19 (100$ max-os) + 3 db (70 $ max-os) Trimersion.

stasz
2010-02-09, 17:39
Már keresik a szállítás legolcsóbb módját és küldik a teljes ajánlotot.

pbr110
2010-02-09, 18:14
Már keresik a szállítás legolcsóbb módját és küldik a teljes ajánlotot.

Ez jó hír. Amit privátba megírtam egyéb kérések a postázással kapcsolatban, mit reagált az eladó?
Ha abban együt működik velünk az sokat jelentene, nem csak több postázási címre és internet hozzáférés hiányára való hivatkozásra gondolok.

Egy kis statisztika:5 nap alatt 143hozzászólás 1859megtekintés

pbr110
2010-02-09, 18:54
Emberünk ezt küldte ma valamikor ma mialatt nem voltam gépközelbe:
64 usd - of course it's the price without shipping.

Sajnos nem tudom Stasszal folytatott beszélgetés előtt vagy után küldte.
Ha előtt, akkor okkal értetlenkedett. :)
Ez van, kicsit mégis kavartunk az eladó hezitálása miatt.
Stasz megy pü.

loorio
2010-02-09, 18:59
A legutolsó lista kicsit összeszedve:

~100$:
Gogo 2db (Budapest)
Peck (Budapest, Eger)
tomeedey (Budapest)
Csika (Budapest)
torcsip (Dunakeszi)
csillagvzs (Dunakeszi)
HC (Miskolc)
Altima (Miskolc)
tv 2db (Szeged)
SPADMan (Szeged)
lazarcopter (Győr)
Banditos (Pécs)
GPeti (Tápiószőlős)

~83$ alatt

~70$ alatt
Kazoo (Dunaújváros)
Woody 2db (Dunaújváros)

Aki nincs a listán és fel szeretne iratkozni az most tegye meg természetesen címmel együtt. Stasz bizony ez 19 (100$ max-os) + 3 db (70 $ max-os) Trimersion.

én is én is! valahogy lemaradtam a listáról.... :-(

Küldtem pü-t

Köszi. Üdv!

stasz
2010-02-09, 20:13
én is én is! valahogy lemaradtam a listáról.... :-(

Beraktalak a listába, ha nem jó helyre, akkor javítsd légyszi.

~100$:
Gogo 2db (Budapest)
Peck (Budapest, Eger)
tomeedey (Budapest)
Csika (Budapest)
torcsip (Dunakeszi)
csillagvzs (Dunakeszi)
HC (Miskolc)
Altima (Miskolc)
tv 2db (Szeged)
SPADMan (Szeged)
lazarcopter (Győr)
Banditos (Pécs)
GPeti (Tápiószőlős)
Loorio (Budapest XII.)

~83$ alatt

~70$ alatt
Kazoo (Dunaújváros)
Woody 2db (Dunaújváros)

Azaz jelenleg 20+3-nál tartunk elvileg.

ToM5
2010-02-09, 20:23
Sziasztok!

Én is szeretnék 1db-ot venni, remélem még időben jelentkezek! :)
Rakjatok be engem is a listába, persze ha van még hely!

Köszönöm a mai telefont, mert egy kedves fórumlakó hívta fel erre a figyelmemet, de csak most értem haza.

ToM5 Szeged

tomeedey
2010-02-09, 20:38
Gogo 2db (Budapest)
Peck (Budapest, Eger)
tomeedey (Budapest)
Csika (Budapest)
Loorio (Budapest XII.)
torcsip (Dunakeszi)
csillagvzs (Dunakeszi)
HC (Miskolc)
Altima (Miskolc)
tv 2db (Szeged)
SPADMan (Szeged)
ToM5 (Szeged)
lazarcopter (Győr)
Banditos (Pécs)
GPeti (Tápiószőlős)

~83$ alatt

~70$ alatt
Kazoo (Dunaújváros)
Woody 2db (Dunaújváros)

Egyébként ti is szerkeszthetitek a listát, nyugodtan írjátok be magatokat, csak maradjon meg az olvashatóság. Addig amíg a rendelő-szakemberek nem mondják hogy lista lezárva, lehet szerkeszteni.

21 + 3 szemcsi.

stasz
2010-02-09, 21:03
Eddig úgy tűnik, hogy kb $21 lesz a posta/db + $64 volt egy korábbi ajánlata Pbr110-nek. Most a szummára még visszakérdeztem, ha megjön a válasz, akkor befoglaljuk nála. Fizetést közösen kell intéznünk.

A postázás 3-as csomagokban menne vám+áfa a hármas csomagokra ha lesz, azt majd mindeki intézi csoporton belül.

Javaslat a hármas csomagokra:
1. csomag
Gogo 2db (Budapest)

2. csomag
SPADMan (Szeged)

3. csomag
tomeedey (Budapest)
Csika (Budapest)

4. csomag
HC (Miskolc)
Altima (Miskolc)
Peck (Budapest, Eger)

5. csomag
Loorio (Budapest XII.)
torcsip (Dunakeszi)
csillagvzs (Dunakeszi)

6. csomag
lazarcopter (Győr)
Banditos (Pécs)
GPeti (Tápiószőlős)

7. csomag
tv 2db (Szeged)
ToM5 (Szeged)

A fenti lista még képlékeny persze, ha valaki tud optimálisabb elosztást, ne tartsa magában.
Ahol egy csomagon belül nem lehet egy várost összeválogatni, ott max. belföldi postával tudjuk megoldani, nem hiszem, hogy vészes költség lenne. Minden csomaghoz kellene egy tényleges postai cím, aki bevállalja, ne legyen rest megírni.

Sajnos nekik az ár miatt most nem jött össze: :(
~70$ alatt
Kazoo (Dunaújváros)
Woody 2db (Dunaújváros)

Egyelőre a listát így lezárnám.

pbr110
2010-02-09, 21:21
Természetesen, ha egy csoport kialakítás minden tagjának jó, akkor csoportszám a levelezési címmel privátba menjen Stasznak.

loorio
2010-02-09, 21:56
részemről ok.

köszönöm!

stasz
2010-02-09, 22:49
Na megvan a végső ár: 55 (áru) + 20 (posta) = 75 USD / darab

Befoglaltam a 21 darabot + lebonyolítás/szállítás igényünket leadtam. Ha leokézza, akkor fizetnünk kell mielőbb.

Pbr110 kolléga bevállalta az utalást Paypal-on keresztül, megkérjük, hogy írja meg, hogy hova utaljuk neki az árat és milyen árfolyamon számoljunk ha forintban utalunk (Pbr110: inkább felfelé kerekíts picit, nehogy rosszul járj!!)

Az egyes csomagokhoz viszont SOS kérnék szépen szállítási címeket!!

mmormota
2010-02-09, 22:52

Ez nagyon jó ár, egy hasonló 640*480 szemüveg négyszer ennyi lenne szállítással... ;)

stasz
2010-02-09, 22:54

Ez nagyon jó ár, egy hasonló 640*480 szemüveg négyszer ennyi lenne szállítással... ;)

Tényleg nagyon jó lett. A cégemnél is mindig engem küldenek, ha alkudozni kell :)

gejza13
2010-02-09, 22:57
Gogo,

Ha megnézitek az amazon.com SaferSeller boltjában a kategóriát, akkor a CD-ROM alatt (volt) megtalálható a Trimersion. Nekem mind a hét darab kb. ennek megfelelően "CD-ROM, Toy" megnevezéssel jött át a vámon átlag 60-70 USD-s értéknyilvánítással. Így nem is vetettek ki rá vámot és ÁFÁ-t sem. Mmormotáét azonban valamiért megsarcolták, de ő azt hiszem ebay forrásból vette, és ott az eladó nem tudhatta, hogyan is kell ezeket a fránya nyomtatványokat kitölteni.

A doboza CD-ROM-nak egyébként hatalmas (30*38*19,5 cm), de pillekönnyű, ezért önmagában az ilyen pakk nem izgatja a vámosok fantáziáját. Ők inkább a fajsúlyosabb csomagok irányában éreznek leküzdhetetlen vágyat a buzerálásra. Érdekes, hogy azok is vannak gyakrabban megdézsmálva...

Gejza

stasz
2010-02-09, 23:03
Az egyes csomagokhoz viszont SOS kérnék szépen szállítási címeket!!

Lehet, hogy 7 külön spec. rendelést fog nekünk felvinni. Ha így lesz, akkor előfordul, hogy nem kell pbr110 kollégának egyben meghiteleznie az egészet viszont kérem, hogy a csomagok címzettei legyenek felkészülve egy esetleges fizetésre is illetve jelezzék, hogy tudják-e majd ezt direktben intézni.
Gondolom ahol nem megoldható, ott számíthatunk pbr110 kolléga segítségére.

Holnap délig szeretném, ha összejönne 7 cím.

Gogo
2010-02-09, 23:10
ennek megfelelően "CD-ROM, Toy" megnevezéssel jött át

Ez így pont jó! :)

Stasz! Nagy voltál, köszönjük!!!

stasz
2010-02-09, 23:16
Stasz! Nagy voltál, köszönjük!!!

Nincs mit!

Akkor még egyszer a lista, ahol tiszta már a cím/saját csomag fizetés lehetősége azt jeleztem).

Holnap délig kérem a címeket + nyilatkozatot, hogy a direktben fizetés az adott csomagra megoldható-e (lásd korábi kommentem).

1. csomag (cím: ok, fizetés: ok)
Gogo 2db (Budapest)

2. csomag (cím egyeztetés alatt)
SPADMan (Szeged)

3. csomag
tomeedey (Budapest)
Csika (Budapest)

4. csomag
HC (Miskolc)
Altima (Miskolc)
Peck (Budapest, Eger)

5. csomag
Loorio (Budapest XII.)
torcsip (Dunakeszi)
csillagvzs (Dunakeszi)

6. csomag
lazarcopter (Győr)
Banditos (Pécs)
GPeti (Tápiószőlős)

7. csomag
tv 2db (Szeged)
ToM5 (Szeged)

ToM5
2010-02-09, 23:28
Köszi a profi szervezést és a jó árat! :)

Adataimat elküldtem pü-ben!

Tamás

tv
2010-02-10, 00:12
Sziasztok.

módosítanám a 7. csomagot
tv 2db Szeged
SPADMan Szeged

(mi már du. megbeszéltük a közös csomagot)
a cím és a fizetés megbeszélés alatt..

VaJman
2010-02-10, 08:28
Spadman, Tv és TOM5 kollégával egyeztetve, amit hajnalban írtak az tárgytalan.
Ha elfogadod a 8:12 perckor küldött Pü.-t Stasz, akkor az a végleges.
Köszi,
VaJman

stasz
2010-02-10, 08:36
SOS kérem a címeket + nyilatkozatot, hogy a direktben fizetés az adott csomagra megoldható-e a csomagon belül (lásd korábi kommentem).

Aktuális állapot:

1. csomag (cím: pbr110, fizetés: pbr110)
Gogo 2db (Budapest)

2. csomag (cím: VaJman, fizetés: Vajman(?))
VaJman 2db (Budapest XI. ker.)
SPADMan (Szeged)

3. csomag (cím: ??, fizetés: ??)
tomeedey (Budapest)
Csika (Budapest)

4. csomag (cím: HC, fizetés: HC(?))
HC (Miskolc)
Altima (Miskolc)
Peck (Budapest, Eger)

5. csomag (cím: ??, fizetés: ??)
Loorio (Budapest XII.)
torcsip (Dunakeszi)
csillagvzs (Dunakeszi)

6. csomag (cím: ??, fizetés: ??)
lazarcopter (Győr)
Banditos (Pécs)
GPeti (Tápiószőlős)

7. csomag (cím: TV(?), fizetés: ??)
tv 2db (Szeged)
ToM5 (Szeged)

8. csomag (cím: Stasz, fizetés: Stasz)
Stasz 2db (Budapest - XI. ker)
+1 üres hely (Aircamfilm vagy hátha lesz későn ébredő)

9. csomag (cím: pbr110, fizetés: pbr110)
PBr110 3db (Csepel, Dunaújváros)

Ha van még nekik +6, akkor lesz 9. csomag is, ha nem, akkor marad az eredeti lista.

Aircamfilm az elején jelentkezett, de azóta nincs hír, ha esetleg valaki tudja a mobil számát, csörgesse meg.

pbr110
2010-02-10, 08:48
Ha kell szívesen segítek a fizetésben, bármelyik csoportnak, de zárjuk a lehető legrövidebre.

torcsip
2010-02-10, 08:48
Hali
Köszi szépen fiuk. ;D ;D ;D ;D ;D
torcsip

pbr110
2010-02-10, 09:00
Hali
Köszi szépen fiuk. ;D ;D ;D ;D ;D
torcsip

Fizetésbe kell segítség,
ki veszi á postát,
címet Stasz-nak elküldeni
!!!!
mihamarabb

torcsip
2010-02-10, 09:21
hali
eeeeekütem... :-X
torcsip

HC
2010-02-10, 09:26
Ha már tudni mikor, kinek, mennyit kell utalni (az alutalókra gondolok), kérlek jelezzétek időben (privátban, lehetőleg e-mailben is)!
A gyorsabb kapcsolattartás érdekében privátba küldtem a telefonszámomat is...
Ha már tudni a pontos fizetés menetét, majd jelezzétek itt is!

Bigyula
2010-02-10, 09:46
Uraim! Fogadják őszinte gratulációmat a szervezésért, és a lebonyolításért. Én ugyan nem vagyok érintett - mert türelmetlen voltam -, de figyelemmel kísértem a fejlemények alakulását. Ilyen összefogást még nem láttam itt a Fórumon!

csillagvzs
2010-02-10, 10:22
Kicsit kimaradtam a dolgokból de én eddig választ még nem kaptam. De már nem is fontos. ;D
Köszike mindenkinek!

U.I. Így kellene összefogni mindig :D

Zsolti.

stasz
2010-02-10, 10:38
Egy kis update.

!!!Már csak egy csomaghoz nincs cím!!!

Pbr110: neked jó így, hogy két csomag megy hozzád?

Aktuális állapot:

Gogo 2db (Budapest)

2. csomag (cím: VaJman, fizetés: Vajman)
SPADMan (Szeged)

tomeedey (Budapest)
Csika (Budapest)

4. csomag (cím: HC, fizetés: HC)
HC (Miskolc)
Altima (Miskolc)
Peck (Budapest, Eger)

5. csomag (cím: torcsip, fizetés: torcsip)
Loorio (Budapest XII.)
torcsip (Dunakeszi)
csillagvzs (Dunakeszi)

6. csomag (cím: lazarcopter, fizetés: lazarcopter(?))
lazarcopter (Bábolna)
Banditos (Pécs)
GPeti (Tápiószőlős)

7. csomag (cím: ToM5, fizetés: ToM5)
tv 2db (Szeged)
ToM5 (Szeged)

Ha van még nekik +6, akkor lesz 9. csomag is, ha nem, akkor marad az eredeti lista.

mrgames
2010-02-10, 10:50

én írtam privátban Stasz-nak, hogy Csika elutazott, és ha még belefér valahogy, 2db- kellene neki. úgyhogy én tudnám intézni a részét, ha lehet, egyelőre várom tomeedey válaszát is, gondolom az ő cimére mehet a rendelés

(gondolom a +1 helyre betehető Csika 2. darabja, és akkor az eredeti csoportot nem kell mozgatni), de légyszi segítsetek, mert én csak most kapcsolódtam be.

pbr110
2010-02-10, 10:52
Afizetés Paypall-on keresztül fog történni. Ehhez kell rendelkezni dombornyomott kártyával, pl:VISA vagy feltöltött kerettel rendelkező regisztrációval a Paypall rendszerben.

stasz
2010-02-10, 10:54

én írtam privátban Stasz-nak, hogy Csika elutazott, és ha még belefér valahogy, 2db- kellene neki. úgyhogy én tudnám intézni a részét, ha lehet, egyelőre várom tomeedey válaszát is, gondolom az ő cimére mehet a rendelés

1db-ra van szabad hely, így Csika még belefér a +1 igényével.

HC
2010-02-10, 10:56
Afizetés Paypall-on keresztül fog történni. Ehhez kell rendelkezni dombornyomott kártyával, pl:VISA vagy feltöltött kerettel rendelkező regisztrációval a Paypall rendszerben.

Kiváló! Várjuk a startlövést (és a címet, összeget, az esetleges megjegyzési rovat tartalmát)! ;D

HC
2010-02-10, 10:57
Felmerült bennem egy kérdés:
Mivel nem eBay-on keresztül veszünk, hanem közvetlenül, az eladóban megbízunk???
Mindenesetre a PayPal ad némi garanciát...

stasz
2010-02-10, 10:58
Egy kis update.

!!!Már csak egy csomaghoz nincs cím és eldurranhat a startpisztoly!!!

Aktuális állapot:

Gogo 2db (Budapest)

SPADMan (Szeged)

tomeedey (Budapest)
Csika 2db (Budapest)

HC (Miskolc)
Altima (Miskolc)
Peck (Budapest, Eger)

Loorio (Budapest XII.)
torcsip (Dunakeszi)
csillagvzs (Dunakeszi)

6. csomag (cím: lazarcopter, fizetés: lazarcopter(?))
lazarcopter (Bábolna)
Banditos (Pécs)
GPeti (Tápiószőlős)

tv 2db (Szeged)
ToM5 (Szeged)

Ha van még nekik +6, akkor lesz 9. csomag is, ha nem, akkor marad az eredeti lista!!!

És már most leírom: a szervezők nem vállalnak semmilyen felelősséget az elveszett, sérült, ... csomagokért. Természetesen a reklamációban segítünk amiben csak tudunk, de ennél többet ne várjon senki!

stasz
2010-02-10, 10:59
Felmerült bennem egy kérdés:
Mivel nem eBay-on keresztül veszünk, hanem közvetlenül, az eladóban megbízunk???
Mindenesetre a PayPal ad némi garanciát...

Sajna mást nem tudunk, de nem tűnnek új motorosnak így remélhetőleg ha eddig fent bírtak maradni (ráadásul nem kínában), akkor nem lesz velük gond

pbr110
2010-02-10, 11:01

Küldöm a címet pü-ben.

HC
2010-02-10, 11:05
A postaköltség milyen szállításra add fedezetet? Tracking-elhető lesz a csomag? Ha igen, akkor a megrendelések láncolatánál ragaszkodhatunk, arra, hogy a következő csomagot csak az előző trecking numero szám ismerete (követhetősége) után rendeljük. Vagy ebbe nem megy bele az eladó (de mintha azt írtátok volna eleve hármasával kerül feladásra).

lazarcopter
2010-02-10, 11:22
csapatomba egyenlőre nem tudtam elérni senkit. A sajátomat tudom fizetni és utalok is. Csak az a kérdés kinek? Profilomba bent a telefon, szívesen visszahívások bárkit aki tud infót. :)

stasz
2010-02-10, 11:45
A postaköltség milyen szállításra add fedezetet? Tracking-elhető lesz a csomag?

Ezt kértem elvileg az elején tőle, most írtam az eladónak, hogy ezt erősítse meg.

Ha igen, akkor a megrendelések láncolatánál ragaszkodhatunk, arra, hogy a következő csomagot csak az előző trecking numero szám ismerete (követhetősége) után rendeljük. Vagy ebbe nem megy bele az eladó (de mintha azt írtátok volna eleve hármasával kerül feladásra).

7(9) külön rendelést fog felraknia rendszerükbe, megvárhatjuk persze az elsőt tracking numbert, én biztos intézem a csomagomat amint lehet.

torcsip
2010-02-10, 11:58
hali

loorio
csillagvzs
torcsip

Csoport megbeszélt mindent csak azt várják 8) hogy hova kell a lét küldeni.

torcsip

torcsip
2010-02-10, 12:02
Hali

stasz
Igazatok van de szerintem a büncselekmény az országházban kezdödik és a BKV-nál.
Mi meg beszélgetünk pár 1000 forintrol.
DE IGAZAD VAN.
Ettöl függetlenül én minden lehetöséget megragadok hogy ne kelljen fizetni az államnak.ű
(Kérdem én mire is fizetek a cégem és az embereim után havi több százezret??????)
Köszi
Igazából nem tudom mi az a határ ahol már vámot kellene fizetni?
torcsip

HC
2010-02-10, 12:13
...

tomeedey
2010-02-10, 12:20
3as csapat is készen áll,várja a továbi utasításokat.

pbr110
2010-02-10, 12:48
HC és torcsip

Bár én nem vagyok a moderátor, de szerintem egy nyílvános fórumon nem kéne senkit se bűncselekményre felkérni!!!

stasz
2010-02-10, 12:50
...

HC
2010-02-10, 12:51
Ok, töröljétek! ;D

stasz
2010-02-10, 12:51
Minden csomag címe megvan, így délután elindul a móka ha munkába áll a túloldal.

pbr110
2010-02-10, 12:52
Na mégegyszer fizetés!
Az a csoport, amelyik nem rendelkezik VISA kártyával vagy feltöltött PayPall hozzáféréssel, annak segítek, és írjon be engem.

pbr110
2010-02-10, 12:54
Ok, töröljétek! ;D

Te tudod törölni a hozzászólásod szerkesztésével, mondjuk írd oda "Milyen szép idő van ma." az eredeti szöveg helyére.

torcsip
2010-02-10, 13:15
Hali
Én modositottam 8) 8) 8)
torcsip

HC
2010-02-10, 13:41
Ok, töröljétek! ;D

Te tudod törölni a hozzászólásod szerkesztésével, mondjuk írd oda "Milyen szép idő van ma." az eredeti szöveg helyére.

Megtörtént! 8)

Várom a fizetési címet és végösszeget...

pbr110
2010-02-10, 15:14
Veletek mi a helyzet?

tomeedey (Budapest)
Csika 2db (Budapest)

ja és időközben jelentkezett valaki még 1 db-ra, lehet lesz még 3-as pluszba.
Stasz, mikorra beszélted meg az eladónkkal a vásárlást?

stasz
2010-02-10, 15:20
Veletek mi a helyzet?

tomeedey (Budapest)
Csika 2db (Budapest)

tomeedey adott postacímet, fizetés ügyileg meg lehet, hogy megkeresnek téged

ja és időközben jelentkezett valaki még 1 db-ra, lehet lesz még 3-as pluszba.
Stasz, mikorra beszélted meg az eladónkkal a vásárlást?

Felkelt a túloldal, küldtem neked pü-t, van biztosítással kapcsolatban kérdés.

Röviden: A csomagra a ráírt értéke erejéig tud biztosítást adni/kötni.

tomeedey
2010-02-10, 15:46
3as csapat is készen áll,várja a továbi utasításokat.

Cím stasz-nál, fizetési mód Paypal, fizető személy én.

HC
2010-02-10, 18:29
De nagy a csönd... ::)

pbr110
2010-02-10, 18:38
Egy kis update.

Aktuális állapot:

Gogo 2db (Budapest)

SPADMan (Szeged)

tomeedey (Budapest)
Csika (Budapest)

HC (Miskolc)
Altima (Miskolc)
Peck (Budapest, Eger)

Loorio (Budapest XII.)
torcsip (Dunakeszi)
csillagvzs (Dunakeszi)

6. csomag (cím: lazarcopter, fizetés: pb_r110)
lazarcopter (Bábolna)
Banditos (Pécs)
GPeti (Tápiószőlős)

tv 2db (Szeged)
ToM5 (Szeged)

tomeedey
2010-02-10, 19:28
Gogo 2db (Budapest)

SPADMan (Szeged)

3. csomag (cím: Stasz-nak pm-ben egyébként mrgames címe, fizetés: tomeedey)
tomeedey (Budapest)
Csika 2db (Budapest)

HC (Miskolc)
Altima (Miskolc)
Peck (Budapest, Eger)

Loorio (Budapest XII.)
torcsip (Dunakeszi)
csillagvzs (Dunakeszi)

lazarcopter (Bábolna)
Banditos (Pécs)
GPeti (Tápiószőlős)

tv 2db (Szeged)
ToM5 (Szeged)

Nem ez az utolsó lista? Tehát a 3. csoportba csikának kettő nekem egy, és Mcelek pedig a 8. csomagba kerül és telítve van minden csomag. Egyébként hogy áll a távol-nyugat? Várjuk a bólintásukat

mcelek
2010-02-10, 22:40
Köszönöm, és elnézést, hogy kissé lemaradtam, de a meló.......
Egységben az erő ;D
Ezt igazán példaértékűen raktuk ösze, hála a szóvivőknek és alkuszoknak :D
Stasz, megy a pü

stasz
2010-02-11, 00:46
Gogo 2db (Budapest)

SPADMan (Szeged)

3. csomag (cím: Stasz-nak pm-ben egyébként mrgames címe, fizetés: tomeedey)
tomeedey (Budapest)
Csika 2db (Budapest)

HC (Miskolc)
Altima (Miskolc)
Peck (Budapest, Eger)

Loorio (Budapest XII.)
torcsip (Dunakeszi)
csillagvzs (Dunakeszi)

lazarcopter (Bábolna)
Banditos (Pécs)
GPeti (Tápiószőlős)

tv 2db (Szeged)
ToM5 (Szeged)

Nem ez az utolsó lista? Tehát a 3. csoportba csikának kettő nekem egy, és Mcelek pedig a 8. csomagba kerül és telítve van minden csomag. Egyébként hogy áll a távol-nyugat? Várjuk a bólintásukat

De ez a végleges lista.

Rendelés elküldve, preparálják nekünk a webáruházuban a spec. rendeléseket. Ha megjön - remélhetőleg még csütörtökön - akkor első körben a csomagok címzetteinek elküldöm PÜ-ben az áruház checkout URL-t, hogy ellenőrízzék a címet. Ha ők fizetik, akkor rögtön rendezni is tudják, ha nem, akkor pedig tudják továbbítani annak aki az adott csomagot fizeti.

Track-elt csomagként fog érkezni.

HC
2010-02-11, 06:29
Szuper!!! ;D

tomeedey
2010-02-11, 09:05
Ezigen emberek! Csak össze tudjuk mi hozni ha akarjuk! Persze az előljáróknak mint stasz és pbr110 kollegának jár a két doboz heineken :D

Noh mostmár akkor kezdjünk el dumálni arrol hogy ki mikor ér rá, mikor tudunk összeütni egy találkozót! Esetleg a topikot is átnevezhetjük "Trimersion tulajdonosok FPV-znek" -re :D

Gogo
2010-02-11, 10:11
Ezigen emberek! Csak össze tudjuk mi hozni ha akarjuk! Persze az előljáróknak mint stasz és pbr110 kollegának jár a két doboz heineken :D

Noh mostmár akkor kezdjünk el dumálni arrol hogy ki mikor ér rá, mikor tudunk összeütni egy találkozót! Esetleg a topikot is átnevezhetjük "Trimersion tulajdonosok FPV-znek" -re :D

Mi csak drukkoltunk, de, sokat dolgoztak ezen az ügyön. Stasz, Nagy Sándor módjára átvágta a gordiuszi csomót, és győzedelmeskedett! Köszönjük mindnyájuknak!
Lehet, hogy a Holsteint szeretik! ;D

pbr110
2010-02-11, 11:42
Várjuk meg amíg megérkeznek és üzemre is tudjuk fogni.

Következő lépés lehet videó adók, kamerák és szűrők beszerzése.
Szintén hatékony lehet egy ilyen dömping beszerzés. Ezt is tervezgetem.

Kazoo
2010-02-11, 11:44
Valami diversity érdekelne olcsó dömping szinten ;)

Gogo
2010-02-11, 12:59

1,3Ghz-et használva meg van ám minden hozzá olcsón, csak össze kell rakni!
http://www.antennak.hu/index.php?kat=46
(Biztos van 3-4 dB csillapítása.)
Erről meg lehetne kapcsolgatni:
http://images.google.hu/imgres?imgurl=http://www.boltcenter.hu/images/digisatpro/satfinder.jpg&imgrefurl=http://www.boltcenter.hu/product_info.php%3FcPath%3D115_214%26products_id%3 D1393%26inkWeb%3D89b99e38473859210dc2948f766defb5&usg=__qW5jGEuEyyaH7xYiSFVVMoP45DY=&h=200&w=240&sz=9&hl=hu&start=2&um=1&itbs=1&tbnid=zQFr3B5UtaoMIM:&tbnh=92&tbnw=110&prev=/images%3Fq%3Dsatellite%2Bfinder%2Bsite:hu%26hl%3Dh u%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:hu:official%26hs%3DuKY%26sa% 3DG%26um%3D1
És ilyen antennát már csináltam 2,4 Ghz-re. Csak routerrel tudtam mérni, de szerinte jobb volt 3-4 dB-el, mint a gyári 17 dB-es Yagi. Szerintem ez tényleg tudja a 15-16 dB-t. Simán átméretezhető 1,3Ghz-re. 1000Ft-ból kijön mindenestől.
A karakterisztikája ismeretlen előttem, de 2-3 db bőven lefedheti a nekünk kellő felületet.
http://www.digdice.com/wp-content/uploads/2009/06/doble-dual-biquad-16dbi-17dbi-pannel-wifi-antenna.jpg

Kazoo
2010-02-11, 13:04
Jól hangzik... Csak az utolsó két linkkel nem tudok mit kezdeni, mert nem arra mutatnak szerintem , amire te gondoltál :)

Gogo
2010-02-11, 13:08
Jól hangzik... Csak az utolsó két linkkel nem tudok mit kezdeni, mert nem arra mutatnak szerintem , amire te gondoltál :)

A másodikat javítottam, a harmadik jó.

Gogo
2010-02-11, 13:19
http://www.neazoi.com/echochanceller/Satellite_Finder.gif
Valami ilyesmi lehet benne. Megelelően beállított hiszterézissel tökéletes kapcsoló.

Gogo
2010-02-11, 13:52

Teljes mellszélességgel támogatom! :)
(Rágondolni sem merek, mi lenne , ha nem támogatnám! )

HC
2010-02-11, 14:40
Nincs hír a fizetésről?

torcsip
2010-02-11, 15:16

Ebben én is benne lennék szívesen 8).
torcsip

mmormota
2010-02-11, 15:35
A diversity vétellel kapcsolatban valami félreértés van. Nem az antennákat kell kapcsolgatni, hanem több vevő kell, és a video jelek közül kell kiválasztani az éppen jobbat. Az egyszerűbb szerkezetek ezt a vevő rssi alapján teszik, a bonyolultabbak a video jel minőségét értékelik ki.

pbr110
2010-02-11, 16:13
A diversity vétellel kapcsolatban valami félreértés van. Nem az antennákat kell kapcsolgatni, hanem több vevő kell, és a video jelek közül kell kiválasztani az éppen jobbat. Az egyszerűbb szerkezetek ezt a vevő rssi alapján teszik, a bonyolultabbak a video jel minőségét értékelik ki.

A bonyolultabbak amik a videó jelet érétkelik függetlenek a videó vevőtől így a frekitől stb.
De ez nem egy másik topik? ;D ;) ;)

Bigyula
2010-02-11, 17:11
Én dupla diversity-t tervezek. Redeltem 2 vevőmodult:

AWM635-RX Diversity Module http://www.nghobbies.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=28&products_id=23
AWM650G-RX Module http://www.nghobbies.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=28&products_id=411

A 635-ös kevésbé érzékeny de tartalmazza a két antennabemenetet, ami közül a jobbat haszálja. Ennek a két vevőnek a kimeneteit pedig az EagleEyes-re fogom csatlakoztatni. A 635-ös vevőn lesz 2 db 2-3 dBi-s botantenna - 90 fokban megdöntve egymáshoz képest -, a 650-es vevőn pedig egy 14 dBi-s patch antenna két szervóval a gépet követve. Az adómodulok pedig 10, 40, és 100mW-osak lesznek 2-3 dBi-s botantennákkal. Ki akarom próbálni mindet.

stasz
2010-02-11, 17:25
Érdeklődtem az eladónál, hogy hol tart a rendelésünk, ezt válaszolta:

"Yes working on it, I will get back to you shortly with order numbers."

Szóval izzítsátok a paypal accountotokat :)

HC
2010-02-11, 17:51
Te ez már olyan izzásban van...! ;D

pbr110
2010-02-11, 18:21
Már külön makrót írtam ami ötpercenként frissít és nínózik a speak-er ha üzenet jön.

Gogo
2010-02-11, 21:01

A végeredmény szempontjából szerintem teljesen mindegy, hogy mit kapcsolgatunk. A nagyobb térerővel vehető jel jobb, zajszegényebb. Van két, három filléres szektorvevő antenna, amelyikből nagyobb jelet kapsz, azt választod. Így is működhet, és sokkal olcsóbb! Érdemes kipróbálni. Szegény ember vízzel főz. (Lehet, hogy itt nem illik ezt megbeszélni.)

mmormota
2010-02-12, 00:35
A végeredmény szempontjából szerintem teljesen mindegy, hogy mit kapcsolgatunk. A nagyobb térerővel vehető jel jobb, zajszegényebb.

Honnét tudod, melyik jel jobb? ;)
Ahhoz kell egy vevő minden antennára, amelyik folyamatosan veszi, szelektíven felerősíti mérhető szintre ajelet, rssi jelet vagy video jelet képez, amit már össze lehet hasonlítani.
Ha nincs minden antennán vevő, akkor csak azt a jelet tudod mérni, amelyiket éppen kiválasztottad. Nem tudhatod milyen a másik, így azt sem tudhatod, érdemes lenne-e átkapcsolni.

stasz
2010-02-12, 07:27
Kiküldem a csomagok címzetteinek PÜ-ben a webáruház URL-eket, ha valaki nem kapta meg, akkor jelezze.

HC
2010-02-12, 07:44
Köszönöm és a miénk (4.) fizetve! :D
https://checkout.kyozou.com/Invoice.aspx?id=7060813

pbr110
2010-02-12, 08:37
Én 4db-ból 3-t már fizettem a negyedikkel van egy kis gondom a címmel.
Na találjátok kinek a címére nem szól egyik se?? ;D

stasz
2010-02-12, 08:59
Na találjátok kinek a címére nem szól egyik se?? ;D

Bocsi, copy&paste átka... De remélem a cím átírás megoldotta, hogy te is kapj csomagot :)

VaJman
2010-02-12, 09:02
Jelentem 2. csomag fizetve, rendezve. ;D
Köszönöm ;)
VaJman

pbr110
2010-02-12, 09:13
Bocsi, copy&paste átka... De remélem a cím átírás megoldotta, hogy te is kapj csomagot :)

Elvileg igen, tudom is ellőnrizni a ez egyiket a 9.-est, de a 1.-t nem, megnéznéd?
A pay

Gogo
2010-02-12, 09:22
Ahhoz kell egy vevő minden antennára, amelyik folyamatosan veszi, szelektíven felerősíti mérhető szintre ajelet, rssi jelet vagy video jelet képez, amit már össze lehet hasonlítani.
Ha nincs minden antennán vevő, akkor csak azt a jelet tudod mérni, amelyiket éppen kiválasztottad. Nem tudhatod milyen a másik, így azt sem tudhatod, érdemes lenne-e átkapcsolni.

Azt nem tudom eldönteni, hogy melyik jobb, csak azt hogy melyik nagyobb. Egy olcsó megoldás a látott légtér bővítésére. Arra jó, hogy a nagy nyereségű, de szűk karakterisztikájú antennák kapcsolgatásával ne repüljön ki a látószögből. Nem ez ennek a rákfenéje! Én egyedül, vagy a fiammal szoktam repkedni a házunktól néhány száz méterre lévő mezőn. Az 1,3-as amatőr sávban nem várok az adómnál nagyobb zavaró jelet. De ha ketten repülünk, akkor már lehet. Tehát a dolog Achilles sarka a szelektivitás. Rssi figyelésével pedig úgy lehetne megoldani olcsón, hogy az ember épít egy 6000Ft-os beltérikből álló tornyot, vagy kioperálja a tunert. Ott már a szelektivitás is meg lenne oldva. Értem amit írsz. De ez mind, -a diversity is- nyögvenyelés szerintem. A jó megoldás a tracking antenna lenne. Ha az adatok lent vannak, akkor már nem is olyan bonyolult. Szerintem ez a jövő útja. Érdemes vele foglalkozni.
http://vimeo.com/3458757

tomeedey
2010-02-12, 15:15
3-as csomag rendezve, mintha sinen gurult volna.

Üdv Tamás.

HC
2010-02-12, 15:23
Altima javasolt nekem néhány FPV alkatrész forrást:
http://www.nghobbies.com/cart/ (tudnak Magyarul is)
http://www.dpcav.com/xcart/home.php?

gabor2009
2010-02-13, 01:26
A dolog azért érdekes, mert meglehetősen olcsón adják. 100 usd az azonnali vétel, de az rcgroups fórumon többen vettek a SaferSeller nevű eladótól 40-50 usd-ért is. Ennyit adtak meg mint maximum licitet. Túllicitálták őket, de az eladó felajánlott egy második esélyt - adott nekik a felajánlott összegért is... Az árhoz jön még 30 usd szállítás, sajnos az enyémet meg is vámolták.

Na megprobaltam. Az elado nem adott masodik esélyt. 2nd offer

mmormota
2010-02-13, 01:30
Na megprobaltam. Az elado nem adott masodik esélyt. 2nd offer

Szőrösebb lett a szíve mert keresettebbé vált az áru - magyarok tömegei vásárolnak nála... ;)

stasz
2010-02-13, 09:56
Elvileg igen, tudom is ellőnrizni a ez egyiket a 9.-est, de a 1.-t nem, megnéznéd?

Ha jól (nem) láttam, akkor három csomag nekem se jön be már. Írtam az eladónak. Remélem ez azt jelenti, hogy azokat már fel is adták :)

leskope
2010-02-13, 21:01
Sziasztok! Én is rendeltem egy ilyet, 99.95 dollár volt fix áron szállítással, nagyon kiváncsi vagyok rá, leírtam az eladónak mit írjon a csomagra, hátha nem lesz vám. Nektek kellett vámot fizetni?

Peter

VaJman
2010-02-14, 11:10
Leskope,
Még nem érkeztek meg, így nem tudjuk kinek, mit dob a szerv, de érték és méret miatt esélyes az ÁFA+VÁM, ami 25% + 3 ~ 4% és persze a postásoknak is fizetni kell ilyen esetben (kb. 1500 Ft-ot). Legalábbis nekem ilyen tapasztalataim voltak eddig.

Más.
Ha valakit érdekel van 2 second chance offerem, fel tudom ajánlani:
Az egyik 80.01 USD+30USD posta + VÁM+ ÁFA+ postai kezelési költség (ez holnap 4kor jár le)
A másik 70.01 USD + 30 USD + VÁM + ÁFA + postai kezelési költség (ez 20-án éjfél körül jár le).
Mivel úgy adom tovább, ahogy kaptam, ezért nem tettem fel az adok-veszek oldalra. Hátha valaki lemaradt, igaz kicsit drágábban, de még mindig olcsóbban a Buy it now-nál.
VaJman

leskope
2010-02-14, 11:48
Üdv! Már régen rendelted? Tudja valaki, hogy kb. mennyi idő alatt jön meg?

Peter

Peck
2010-02-14, 13:06
Leskope,
Még nem érkeztek meg, így nem tudjuk kinek, mit dob a szerv, de érték és méret miatt esélyes az ÁFA+VÁM, ami 25% + 3 ~ 4% és persze a postásoknak is fizetni kell ilyen esetben (kb. 1500 Ft-ot). Legalábbis nekem ilyen tapasztalataim voltak eddig.

Más.
Ha valakit érdekel van 2 second chance offerem, fel tudom ajánlani:
Az egyik 80.01 USD+30USD posta + VÁM+ ÁFA+ postai kezelési költség (ez holnap 4kor jár le)
A másik 70.01 USD + 30 USD + VÁM + ÁFA + postai kezelési költség (ez 20-án éjfél körül jár le).
Mivel úgy adom tovább, ahogy kaptam, ezért nem tettem fel az adok-veszek oldalra. Hátha valaki lemaradt, igaz kicsit drágábban, de még mindig olcsóbban a Buy it now-nál.
VaJman

Hát... ha valakit érdekel, nekem is jött ma egy 62+29.95 USD-s second chance offer.

VaJman
2010-02-14, 13:12
Leskope,
Szerintem senki sem tudja megmondani teljes biztonsággal, mikor és mi érkezik...
Pénteken fizettünk és most várunk. 2-3 héten belül kell megérkeznie. Ezen belül bármikor.
pl. pont 2 hete várok egy csomagot Arizonából... Általában ez az időtartam az, amikor ha van reg. számod, akkor célszerű felhívni a nemzeközi postakicserélőt Bp.-en, az Orcy téren, hogy kukkantsanak már rá, hogy beérkezett-e az országba...
Üdv.,
VaJman

gabor2009
2010-02-14, 13:29
Most nézem, nekem még mindig nem jött meg a 2nd.

Peck
2010-02-14, 14:38
Leskope,
Szerintem senki sem tudja megmondani teljes biztonsággal, mikor és mi érkezik...
Pénteken fizettünk és most várunk. 2-3 héten belül kell megérkeznie. Ezen belül bármikor.
...

Ömm, nem tudom említette-e valaki, de február 13-16ig (ha jól emlékszek) elég sokan szabin vannak, kínai újév... szóval szerintem kicsit csúszni fognak a csomagjaink.

leskope
2010-02-14, 16:07
Üdv! Mi az igazság a felbontással kapcsolatban? egy helyen ezt olvastam: "Video Quality
The 1-inch 320x240 LCDs are pretty weak. Though adjustments are possible, they don't approach the quality of even standard definition TV."

Peter

mmormota
2010-02-14, 16:49
Üdv! Mi az igazság a felbontással kapcsolatban? egy helyen ezt olvastam: "Video Quality
The 1-inch 320x240 LCDs are pretty weak. Though adjustments are possible, they don't approach the quality of even standard definition TV."

Az egy korai kísérleti változat volt, a gyártmányba már 640*480 LCD került.

mmormota
2010-02-14, 17:04
Ömm, nem tudom említette-e valaki, de február 13-16ig (ha jól emlékszek) elég sokan szabin vannak, kínai újév... szóval szerintem kicsit csúszni fognak a csomagjaink.

Ez az eladó az USA-ban van, így talán mégse.
A kínaiaknál viszont ez sokkal több mint 3 nap, legalább két hétig áll az élet.

leskope
2010-02-14, 17:17
Hú! A szemüveg felbontásával kapcsolatban megnyugodtam, de Kínából rendeltem egy pár dolgot, most akkor várhatok, de remélem az emerikai csomag hamar megjön, legutóbb 8 nap alatt itt volt és az sem volt kis méretü csomag.

peter

gabor2009
2010-02-14, 17:21
Hi!
A diseqc jo otlet, de szerintem azt a kettőszörös teljesítményt senki sem akarja elveszteni.
De az ötlet nagyon jó.
Még egy gond lehet, hogy a kapcsolófeszt a koaxon kell beküldened, és ott meg kell oldani a leválasztást. Ez járhat új veszteséggel.

Udv,
G

1,3Ghz-et használva meg van ám minden hozzá olcsón, csak össze kell rakni!
http://www.antennak.hu/index.php?kat=46
(Biztos van 3-4 dB csillapítása.)
Erről meg lehetne kapcsolgatni:
http://images.google.hu/imgres?imgurl=http://www.boltcenter.hu/images/digisatpro/satfinder.jpg&imgrefurl=http://www.boltcenter.hu/product_info.php%3FcPath%3D115_214%26products_id%3 D1393%26inkWeb%3D89b99e38473859210dc2948f766defb5&usg=__qW5jGEuEyyaH7xYiSFVVMoP45DY=&h=200&w=240&sz=9&hl=hu&start=2&um=1&itbs=1&tbnid=zQFr3B5UtaoMIM:&tbnh=92&tbnw=110&prev=/images%3Fq%3Dsatellite%2Bfinder%2Bsite:hu%26hl%3Dh u%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:hu:official%26hs%3DuKY%26sa% 3DG%26um%3D1
És ilyen antennát már csináltam 2,4 Ghz-re. Csak routerrel tudtam mérni, de szerinte jobb volt 3-4 dB-el, mint a gyári 17 dB-es Yagi. Szerintem ez tényleg tudja a 15-16 dB-t. Simán átméretezhető 1,3Ghz-re. 1000Ft-ból kijön mindenestől.
A karakterisztikája ismeretlen előttem, de 2-3 db bőven lefedheti a nekünk kellő felületet.
http://www.digdice.com/wp-content/uploads/2009/06/doble-dual-biquad-16dbi-17dbi-pannel-wifi-antenna.jpg

Peck
2010-02-14, 19:14

Ez az eladó az USA-ban van, így talán mégse.
A kínaiaknál viszont ez sokkal több mint 3 nap, legalább két hétig áll az élet.

Akkor bocsi, nem néztem meg, hogy honnan jön, és hát a legtöbb dolog Hong Kong :)
Igen, több szokott lenni 3 napnál, a 2 hét talán már sok (csak eredetileg tartották 15 napig :) ), szerintem szombatra kibulizzák magukat, de 1-2 helyen (webshop, ebay) olvastam, hogy 16-ig vannak távol az üzlettől.

Napalm
2010-02-14, 20:24
Hejj, nekem is megjött a jóárasított második lehetőség :D

leskope
2010-02-15, 11:03
Sziasztok! Mennyi lehet a szemüveg áram felvétele, mekkora akkut tervezzek hozzá?

Peter

mmormota
2010-02-15, 22:08
Sziasztok! Mennyi lehet a szemüveg áram felvétele, mekkora akkut tervezzek hozzá?

5V: 260mA
4V: 340mA

(nyilván kapcsoló üzemű tápegység van a panelen, azért kisebb az áramfelvétel nagyobb feszültségen)

leskope
2010-02-15, 22:43
Akkor egy kétcellás LiPo 900Mah meg egy 7805 megfelel erre a célra?

mmormota
2010-02-15, 22:54

Megfelel, de lehet 1 cella Lipo is, és nem kell a 7805... ;)

leskope
2010-02-15, 22:57

Megfelel, de lehet 1 cella Lipo is, és nem kell a 7805... ;)

Köszi a segitséget.