PDA

Teljes verzió megtekintése : DIY quad

oldal : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10

Ltomi78
2011-10-24, 11:30
Az olcsó alatt nem tudom mire gondoltál. Én ezt vettem, hogy megbizható váz, motor és szabályzóim legyenek és ne 100.000-et fizessek érte:
http://www.lowpricerc.com/product_info.php?products_id=1566
most 190 usd alatt van. Ehhez lehet rendelni egy HK-s controllert 24 USd ért. Még mindig 50.000 körül van Ft-ban és repülhető. A gaui itthon 98000 a kontrollerer.

Sziasztok!

Szeretnék összerakni egy quadrocoptert, tudtok valami olcsó megoldást amibe csak a vevőmet és az akkut kell berakni és már lehet is repülni?

Ltomi78
2011-10-24, 11:37
Az olcsó alatt nem tudom mire gondoltál. Én ezt vettem, hogy megbizható váz, motor és szabályzóim legyenek és ne 100.000-et fizessek érte:
http://www.lowpricerc.com/product_info.php?products_id=1566
most 190 usd alatt van. Ehhez lehet rendelni egy HK-s controllert 24 USd ért. Még mindig 50.000 körül van Ft-ban és repülhető. A gaui itthon 98000 a kontrollerer.

Sziasztok!

Szeretnék összerakni egy quadrocoptert, tudtok valami olcsó megoldást amibe csak a vevőmet és az akkut kell berakni és már lehet is repülni?

ilyen lett kis kiegészítéssel:)
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,65909.msg1221047.html#msg1221047

leskope
2011-10-24, 12:55
Ez ugyan az tipus?

http://www.youtube.com/watch?v=1XXefJLpDlQ

Ltomi78
2011-10-24, 19:08
Ez ugyan az tipus?

http://www.youtube.com/watch?v=1XXefJLpDlQ

Igen ez az X 4-es csak nálam kapott egy keretet, meg video adót és valószínűleg rosszul súlyoztam ki mert kicsit billeg süllyedésnél. Lehet kompletten kontrollerer is rendelni.

leskope
2011-10-25, 10:10
A komplettről tudnál egy linked küldeni?

Ltomi78
2011-10-25, 11:12
A komplettről tudnál egy linked küldeni?

Ez egy jó ajánlat.
http://www.foxtechfpv.com/feiyu-x4-copter-fy90q-p-361.html
Bár a képen a kontroller PRO verziója van a szövegben nem azt látom. Én megkérdezném tőlük hogy FY90Q vagy FY90Q pro-val adják mert ez utóbbi firmware frissíthető, programozható talál. Sajnos a legújjabb verzió az Fy91Q amihez megy a compass és GPS, tehát hazajön lebeg, osd-is megy hozzá az már 200 USD felett van. Azzal is lehet egyben rendelni úgy kb 530-560 USD (alibaba.com vagy foxtech).
http://www.foxtechfpv.com/fy91qcompassgpsfeiyu-x4-copter-p-359.html

AR
2011-10-27, 21:18
Na örök igazság, akinek kevés a gondja csinál magának...hi!

Benne a program. Ez már biztos is. Némi apróbb és nagyobb szívás után forognak a motorok.
DE!
A leírás szerint az ESC kalibrálása: Adó bekapcs, gázkar max. Vezérlőn YAW poti min. Vezérlő bekapcs, villog zenél..hi! Motor dupla jele után gázkar min. Vezérlő kikapcs poti vissza középre. Kész...
Na persze ;D
Amíg ki nem kapcsolom a vezérlőt a 4 motor szabályozható a gázkarral. De amit lekapcsolom utána a visszakapcsoláskor semmi. A motorok szép lassú ütemben zenélnek egyet-egyet.
Ezt eljátszottam REVERS-ben, különböző kitérési értékeknél. 70%-140%-ig. De semmi. próbáltam úgy, hogy nem vettem le a gázt és úgy kapcsoltam le a vezérlőt, semmi. Csak és kizárólag, ha a YAW poti nullán van és elindul a setup folyamat. De ezt bármilyen kitérési értéknél eljátsza....
Valamit garantáltan nem jól csinálok....!!!! De mit????

Üdv AR!

icahone
2011-10-28, 10:10
Csak egy dolog jut az eszembe: csatornak jol vannak belove? Nincs valamelyik reverse-elve? Mondjuk pont a YAW. Esetleg csinalni egy YAW gyro reverse-t a boardon? Milyen radiod van?

loorio
2011-10-28, 10:43
nem akartam külön topicot nyitni neki:

Kis érdekesség

http://www.youtube.com/watch?v=pF0uLnMoQZA&feature=player_embedded#!

Itt az érdekesség nem az irányítás, mert azt már láttuk máshol.

http://www.kkmulticopter.kr/index.html?modea=vieweng&mc_selected=MultiCopter&sc_selected=KKMulticopter&sn=multicopter_v02_du&id_no=56
(ez nem teljesen az de most nem keresem elő...)

Szóval szerintem ez a gömb alakú FRAME egy praktikus megoldás lehet (persze plusz súly) de bizonyos esetekben hasznos is lehet

icahone
2011-10-28, 11:29
Tetszetos megoldas, valoban, jo helyen megvalasztott resekkel a folosleges turbulenciak csokkenthetoek. A kerdes hogy lehet-e annyira effektiv a dolog mint 1 prop+terelok.

Peck
2011-10-28, 11:54
Van neki topicja :)
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,99242.30/topicseen.html

AR
2011-10-28, 15:03
Csak egy dolog jut az eszembe: csatornak jol vannak belove? Nincs valamelyik reverse-elve? Mondjuk pont a YAW. Esetleg csinalni egy YAW gyro reverse-t a boardon? Milyen radiod van?

Próbáltam a másik irányba tekerni. Azt nem fogadja el. A gyro reverset még nem, de annak már akkor lenne jelentősége, ha menne de ellentétesen reagálna...gondolom én :o! (MC19)

Viszont eszembe jutott valami! Mikor a program betöltéssel szívtam, emlékszem, hogy a PonyProg-gal full írást adtam meg. Elképzelhető, hogy valamit bepiszkított az EEpromba?
Ma megpróbálom teljesen törölni és újra írni. Hátha.
Igazából olyan a hatás, mintha elfelejtené az egészet. Az egész procedúra arra írányul, hogy a motorvezérlők kalibrálva legyenek..gondolom én. Ezt ugye el kellene mentenie, miután megjött a nyugtázó hang...na de ezek szerint nem menti el...hm???

Üdv AR!

icahone
2011-10-28, 15:18
Ha fuggetlenul kalibralod az ESC-ket tehat egyenkent es utana bekotod a KK-t akkor is mukodnie kene es egyszerre inditani a motorokat. Nekem inkabb olyannak tunik a dolog mintha nem tudna valamiert szinkronizalni az ESC-kkel. Nem valozsinu hogy a KK board tud olyan jelet kuldeni az ESC-nek amivel annak a beallitasait tudja valtoztatni. Tehat ha egyszer beallitottad az ESC-ket es azok megsem hajlandoak egyuttmukodni ha ossze vannak kotve a KK-val akkor szinkronhiba lesz. Probald meg lekotni a KK-t, az ESC-ket pedig egyenkent a vevore kotni es nezd meg hogy mukodnek-e jol anelkul hogy barmit konfigolni kene rajtuk. Ha nem akkor megis kaptak valami jelet a KK-tol (nekem az FH-X46 csinalt ilyet, hogy amint rakotottem az elozoleg mar jol beallitott ESC-ket akkor azok elfelejtettek mindent) ami reseteli oket valahogy. Ha pedig jol mukodnek akkor vagy szinkronizalasi hiba van a KK es ESC-k kozott vagypedig nem erzekeli a gaz kalibraciot (gyro reverse, reverse THR, EP nem 100%-on, subtrim beallitas, stb.)

Ha nem jutsz semmire akkor probalj ki mas ESC-ket.

Azt ugyan nem irtad de feltetelezem hogy elesited a KK-t mielott repulnel vele :) es igy nem indulnak el a motorok. Feltetelezem hogy a szoftververzio amit felraktal az is jo.

AR
2011-10-28, 16:37
Ha fuggetlenul kalibralod az ESC-ket tehat egyenkent es utana bekotod a KK-t akkor is mukodnie kene es egyszerre inditani a motorokat. Nekem inkabb olyannak tunik a dolog mintha nem tudna valamiert szinkronizalni az ESC-kkel. Nem valozsinu hogy a KK board tud olyan jelet kuldeni az ESC-nek amivel annak a beallitasait tudja valtoztatni. Tehat ha egyszer beallitottad az ESC-ket es azok megsem hajlandoak egyuttmukodni ha ossze vannak kotve a KK-val akkor szinkronhiba lesz. Probald meg lekotni a KK-t, az ESC-ket pedig egyenkent a vevore kotni es nezd meg hogy mukodnek-e jol anelkul hogy barmit konfigolni kene rajtuk. Ha nem akkor megis kaptak valami jelet a KK-tol (nekem az FH-X46 csinalt ilyet, hogy amint rakotottem az elozoleg mar jol beallitott ESC-ket akkor azok elfelejtettek mindent) ami reseteli oket valahogy. Ha pedig jol mukodnek akkor vagy szinkronizalasi hiba van a KK es ESC-k kozott vagypedig nem erzekeli a gaz kalibraciot (gyro reverse, reverse THR, EP nem 100%-on, subtrim beallitas, stb.)

Ha nem jutsz semmire akkor probalj ki mas ESC-ket.

Azt ugyan nem irtad de feltetelezem hogy elesited a KK-t mielott repulnel vele :) es igy nem indulnak el a motorok. Feltetelezem hogy a szoftververzio amit felraktal az is jo.

http://www.kkmulticopter.com/index.php?option=com_content&view=article&id=170:xxcontroller-kr-version-minsoo-kim-mod&catid=58:firmware-downloads&Itemid=65

Ez az sw van beletöltve! Amit ír, az szerint mennie kellene. v2.0. Tegyek rá mást?....már nagyon benne vagyok... ;D

Hát így kapásból 4db másik esc-et nehéz lenne leakasztani. Ezek a vevőről gond nélkül műkszenek. Utólag is próbáltam és semmi változás. Így az, hogy belenyúl a konfigba a KK vezérlő...hm..nehezen elképzelhető. Bár én lassan már semmiben sem vagyok biztos. Amúgy 4db TG basic 25A vezérlő van benne.

A motorok elindulnak! De csak közvetlen a kalibrálás után. Amint lehúzom az aksit és újra ráteszem, süket minden. Újra kalibrálom és míg rajta a fesz műkszik...aztán mindent elfeled.

Üdv AR!

AR
2011-10-28, 17:09
Mondom én, hogy én vagyok a hülye.. 8) :o
Megszokásból mod4-re állítottam a rádiót. Így a bal karon 1-2 és nem 1-4 volt...

Kösz mindenkinek a türelmet...hi
De még jövök 8) :'(

Üdv AR!

icahone
2011-10-28, 19:15
;D

AR
2011-10-28, 19:42
;D

;D ;D még korai ;D ;D. Ennyivel nem lehet megúszni...hi!

Ez egy mazochista szerkezet :o.

Elindítottam és nyírtam egy kis füvet... :o
Probáltam a gyro irányokon változtatni, de nem érzek átütő megnyugvást. Mintha nem a megfelelő sorrendben lennének a motorok. Van irány, ahol ellendolgozik, ha bebillentem, de olyan is amire rásegít.
Ez egy X elrendezés akar lenni. Például ha jobbra lebillentem, akkor a jobb hátsó motor húz ellen és nem a jobb első és hátsó együtt. Majd holnap pontosan felírok mindent, mert szerintem felét összekeverem.
A gyro irányok váltásától ez nem igazán javult. Szitálni azt szeret, meg a kezemben tekerni... ;D ;D ;D

Üdv AR!

icahone
2011-10-28, 20:47
Szia,

rajzold le inkabb mi hova van bekotve, a radiodon meg ellenorizd le a csatornakat hogy 1,2,3,4 minek felel meg.

Ami az X elrendezest illeti nalam a HK boardon (ugyanaz csak mas FW mint a tied) a szoftver +-t hasznal de a radion csinaltam egy elevon mixet es igy minden tovabbi valtoztatas nelkul X-ben repul. Sokkal egyszerubb, mint ujraprogramozni a KK-t es 2 mozdulattal a radion barmikor vissza tudom rakni +-ba :)
Szerintem tolts fol te is elobb egy "+" elrendezest, lodd be a madarat es ha mar jol repul ekkor egy egyszeru radios mixxel atrakod X-be, es ott mar nem kell semmit trimmelni, egyebek.

A masik dolog hogy en 4x epitettem at az elso quadomat mire ugy repult ahogy szerettem volna. Kemeny egy melo ez :D sok muhelyoram van benne, most viszont mar jol repul es masodpercekre is el lehet engedni, nem csinal galibat ;D

A MOD4 amugy eszembe juthatott volna :-X egyszer mar en is szivtam ezzel.

AR
2011-10-28, 21:09
Szia,

rajzold le inkabb mi hova van bekotve, a radiodon meg ellenorizd le a csatornakat hogy 1,2,3,4 minek felel meg.

Ami az X elrendezest illeti nalam a HK boardon (ugyanaz csak mas FW mint a tied) a szoftver +-t hasznal de a radion csinaltam egy elevon mixet es igy minden tovabbi valtoztatas nelkul X-ben repul. Sokkal egyszerubb, mint ujraprogramozni a KK-t es 2 mozdulattal a radion barmikor vissza tudom rakni +-ba :)
Szerintem tolts fol te is elobb egy "+" elrendezest, lodd be a madarat es ha mar jol repul ekkor egy egyszeru radios mixxel atrakod X-be, es ott mar nem kell semmit trimmelni, egyebek.

A masik dolog hogy en 4x epitettem at az elso quadomat mire ugy repult ahogy szerettem volna. Kemeny egy melo ez :D sok muhelyoram van benne, most viszont mar jol repul es masodpercekre is el lehet engedni, nem csinal galibat ;D

A MOD4 amugy eszembe juthatott volna :-X egyszer mar en is szivtam ezzel.

http://www.kkmulticopter.com/downloads/resources/KKmulticontroller%20v.5.5.pdf

Minden így van bekötve. A csatik is. Főleg mod2-ben.. ;D ;D ;D
Nekem sem ugrott be, pedig vagy tucatszor átolvastam. Igaz az angolom hagy némi kívánnivalót..!
Csak azt olvasom amiről úgy érzem értem, a többit átugrom... ;D ;D ;D
Azért alakul ám! :o De hogy repülni mikor fog? Bukfencet már álló helyből tud vetni!
Lényeg, hogy szórakoztat. Az biztos, hogy a karácsonyfát még nem fogom vele körberepülni. ;D
A nagy áttörés majd akkor lesz, ha oldalirányú borulási hajlam nélkül el tudom emelni. 8) 8) 8)
A legnagyobb visszafogó erő jelenleg a 2 db aksi. Nem tudom elég gyorsan tölteni...hi

Üdv AR!

icahone
2011-10-28, 21:10
Es ime az uj versenyzo, immar a masodik a flottaban.
A vaz itt is 3x lett atepitve mire megfelelo lett.
Kapott egy FH-X46 vezerlot, amivel kisebb csodakra kepes (ezuton is koszonet Lazarcopter-nek, bar nem volt olcso ;D)
A bele 4 Park450 (1050kv) motor es 4 TowerPro 18A szabi.
A mocikat egy 5000mAh 3s LiPo futi :o, az osszsuly igy 1200g. FPV nemsokara. Video szinten. A 16perc repido tenyleg megvan, tan meg tobb is es eleg virgonc, fel gaz alatt mar repul. Ettol meg hamarosan meg lesz kinalva a 9x5 3agu legcsavarral a jelenlegi 2agu helyett, majd figyelem a motorok melegedeset. A jelenlegi konfiggal a teljes repido alatt nem melegszik fel semmi.

A HK-s vezerlohoz kepest ezt egy hulyegyerek is iranyitani tudja (jelen esetben en). Ugy esik mint a ko de meg mielott talajt fogna ugy all meg mint a covek. Ma 3m-el a talaj felett atfordult (kis szel volt, kb. 20m-rol esett mint a ko, gaz nelkul) azt hittem ennyi volt ??? Onkentelenul is nyomtam neki egy jo nagy gazfroccsot mire ujra atfordult es 1m-re a talajtol megallt es lebegett! Utana gatyat csereltem es nyomtam neki tovabb. Finoman billeg meg a levegoben, valoszinuleg csokkenteni kell meg kicsit a vibraciokat.

Jo lesz ez a hosszu hetvege...

icahone
2011-10-28, 21:18

Nem jon be ez a pdf nekem valamiert. Nem tolti be.

AR
2011-10-28, 21:24
Gratula! ;D Irigyellek! :'(
A hosszú hétvége tényleg jó lesz. Vigyázz! A boltok nem lesznek végig nyitva! Mosószerből tankolj fel.. ;D ;D ;D

A számozások mértékadóak, vagy csak úgy ott vannak? Mivel a sorrend aszerint más, mint nálam!

A vaz itt is 3x lett atepitve mire megfelelo lett.
........................................
..

Mi indokolta az átépítést? Más lesz a repülési stabilitás, vagy csak szilárdabb a váz?

Üdv AR!

AR
2011-10-28, 21:26

Nálam lejön így innen is.

Ha dobsz Pü-ben egy mail címet átküldöm!

Üdv AR!

AR
2011-10-28, 21:29

Közben ráleltem a mail címedre...nagyon nehéz volt... :o.
Ha működik, akkor elvileg megkaptad!

Üdv AR!

icahone
2011-10-28, 22:33
Kosz, megnezem akkor a mailboxomat.

Az atepites egyreszt a motorok felfogatasa miatt kellett mert az eredeti otlet nem mukodott, a motorbakok eltortek a levegoben. Masreszt az aksi miatt mert 2200-rol 5000-re valtottam ami 2x akkora igy cserelni kellett a felfogatast, harmadreszt a leszallotalpat csereltem labakra mert igy konnyebb lett a quad. Plusz kapott egy arameloszto lapot is es a vezerlot tarto "emelet" is cserelve lett, mert a regi nem volt eleg szilard.

A mososzer mihez kell? ::)

pittyu
2011-10-28, 22:42
Én a gatya mosáshoz használom. Van aki csak cseréli. :P

icahone
2011-10-28, 22:54
A számozások mértékadóak, vagy csak úgy ott vannak? Mivel a sorrend aszerint más, mint nálam!

Az eredeti szamozas a HK vezerlohoz volt, a karikazott szamok az FH-hoz vannak. Megneztem kozben a KK forgasiranyokat, ugy latom mas mint a HK boardnal, pedig azt hittem + konfigban ugyanaz lesz a KK es a HK. Tehat a tied tok mas, de ezt leszamitva ha elemelkedesnel at akar fordulni barmelyik iranyba akkor jatszani kell a gyro/csatorna beallitasokkal. Azert a 2 vezerlo nagyon hasonlo igy ha elolvasod a HK-s manualjat akkor kaphatsz otleteket a beallitashoz.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/780101971X7478X58.pdf

AR
2011-10-28, 23:26
A mososzer mihez kell? ::)

.............. Onkentelenul is nyomtam neki egy jo nagy gazfroccsot mire ujra atfordult es 1m-re a talajtol megallt es lebegett! Utana gatyat csereltem es nyomtam neki tovabb. ...............

Jo lesz ez a hosszu hetvege...

Ha netán elfogy a gatyád.... ;D ;D ;D ;D

Üdv AR!

AR
2011-10-28, 23:37

Az eredeti szamozas a HK vezerlohoz volt, a karikazott szamok az FH-hoz vannak. Megneztem kozben a KK forgasiranyokat, ugy latom mas mint a HK boardnal, pedig azt hittem + konfigban ugyanaz lesz a KK es a HK. Tehat a tied tok mas, de ezt leszamitva ha elemelkedesnel at akar fordulni barmelyik iranyba akkor jatszani kell a gyro/csatorna beallitasokkal. Azert a 2 vezerlo nagyon hasonlo igy ha elolvasod a HK-s manualjat akkor kaphatsz otleteket a beallitashoz.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/780101971X7478X58.pdf

Ez ugyanaz! Némi változtatás van a nyákon de nem lehet lényeges. A vezérlőknek ugyanaz a lábkiosztása. Vagyis, ha beforrasztod az 5-6 sort, akkor ez is menne 6 motorral
A számozás a KK-nál is más + elrendezés esetén. Ha azt nézed meg, akkor ugyanaz!

Üdv AR!

AR
2011-10-30, 18:18
Néhányszor már majd 1 percet is elvoltam vele aránylag stabil helyzetben.
A gyrok maxon vannak, mégis megy jobbra ballra. Hiába próbálom kitrimmelni...de mint mondtam néha mintha összejött volna....
DE!
Minden indítás a repidő felét kitevő trimmeléssel indul. Van, hogy nem is elég a trimm.
Mielött a súlypontra nyanakodnátok, nem az. Ugyanis ugyanez a helyzet, ha csak lekapcsolom. Kitrimmelem, majd lekapcsolom és vissza...kezdhetem az egészet előlről. Volt úgy, hogy totál ellenkezőleg kellett trimmelni az újra bekapcsolás után. Ha ehhez hozzáveszem az akku csere után bekövetkezett esetleges szükséges trimmelést, akkor a 8 perc, ennyit bír kb az akku, az igazából 2 perc repítés, a többi mezei állítgatás.

Van erre valami ellenszer? Mármint, arra, hogy a kikapcs és a bekapcs után legalább ugyanott legyen a gép!

Üdv AR!

icahone
2011-11-01, 18:18
Szia,

az hogy a gyrok maxon vannak az rosszat sejtet. Nekem AIL, ELE 40% korul vannak, csak a YAW van 60% korul. Trimmelni nekem is mindig ujra kell, igaz eleg keveset. Nekem is megy jobbra, balra, de szelcsendes idoben sikerul tobb masodpercig is helyben maradnia.
Szerintem dobd ki a KK5.5-t es vegyel egy HK vezerlot 24$-ert ;D az egybol mukodik :D

icahone
2011-11-01, 18:34
Ma megvolt az elso FPV repulesem :D

Elso korben a haz korul, majd delutan kint a mezon. Eleg jol ment, a video most konvertalodik, hamarosan felkerul majd a vimeo-ra. Egyetlen problemanak az tunik hogy a cyclops-om nem mutatja a magassagot. Van tavolsag, sebesseg, tehat a GPS mukodik de magassag nincs >:(
A madarka igy most 1400g, felig toltott aksinal 50%-on lebeg, ami nem tul jo de kezdetnek megteszi. Nemsokara kap erosebb aksit plusz a videoado is kap kulon aksit. Ezenfelul nem vagyok elegedett a GWS propellerekkel, tul puha anyagbol vannak, jo lenne valami erosebb.
A bevrc 800mW-os videoadoja meg egy nagy kalap sz@rt er, ugyanigy a 1.3ghz filter is, megy majd a kukaba. Bezzeg a HK-tol rendelt adom mukodik ahhogyan kell...

Es a kepek, bar nem tul sokatmondoak:

Pistu
2011-11-01, 18:40
APC gyart viszonylag sok meretben tolo propikat. En innet rendeltem oket: www.ecubedrc.com (joval a hazai arak alatt es gyorsak)

Illetve a hobbykinges Master Airscrew reszen is van jopar meret. A quadromhoz innet rendeltem oket.

AR
2011-11-01, 19:42
Szia,

az hogy a gyrok maxon vannak az rosszat sejtet. Nekem AIL, ELE 40% korul vannak, csak a YAW van 60% korul. Trimmelni nekem is mindig ujra kell, igaz eleg keveset. Nekem is megy jobbra, balra, de szelcsendes idoben sikerul tobb masodpercig is helyben maradnia.
Szerintem dobd ki a KK5.5-t es vegyel egy HK vezerlot 24$-ert ;D az egybol mukodik :D

Szia!

Közben, ha lassan is de változnak a dolgok ;D
Most úgy 3/4-en vannak a gyrok. Majd lassan megpróbálom még visszább venni. talán a hétvégén.Közben felraktam a 2.3-as sw-t. Ez nagyban megváltoztatta a dolgot.
Bár a trimmek így sem egyértelműek. Ezért beállítottam még egy repfázist. Bekapcsolás trimmközépnél és utána kapcsolok át a trimmelt menüre.
A legnagyobb változást egy törött légcsavar hozta. Ugyanis ez volt a normálirányúból az utolsó tartalék. Így kénytelen voltam a két normál irányra más, jelen esetben 9x6-os HK srófot feltenni. Hasonló mint a GWS nyuszifül. Teljesen megváltozott minden. Tök nyugott lett. A súlypont sem vészes. Ha nem ugyanoda esik akku cserénél, minimális trimmeléssel azonnal korrigálható.
Viszont a vázat át kell építenem. Valami mást kell kitalálni. Bármennyire is próbálok ügyelni, azért ez nekem még új. Így vannak esések és fára akadások. A váz érezhetően enged és már nem derékszög ;D
Ha megjönnek a háromágú srófok és áttérek 2 cellára, úgyis alakítanom kell. Akkurögzítés, ami most nulla szinte és hasonló.
Itt egy vidi a mai első bevetésről. Ez még a 4 egyforma sróffal. Utána volt egy bukfences sorozat, majd a végén az asszimetrikus....erről nem készült felvétel. Pedig ez már egészen jól sikerült. 8)

http://www.youtube.com/watch?v=d7KTrbIwqs8

ÜDV AR!

icahone
2011-11-01, 21:06
Nahh hat akkor vegul is csak igaza volt a proginak a 8x6.5-tel ;D
Probald ki meg esetleg 9x5 3aguval ha birjak a motorok ;)

Ez a mostani konfigod teljesen jol repul, ennel jobb nem is igen lesz, kicsit megtanulsz vele repulni es aztan mar egy 1x1m darabon meg tudod tartani akar szelben is.
A helitalpat szerintem felejtsd el amig nem megy jol a repules, sok propeller banhatja a leszallasoknal, sokkal jobb egy-egy alu "lab" minden karra (alu csikot hajlits L-be es szigszalaggal rogzitsd a karhoz), azok felfogjak az eros becsapodasokat es max. elhajlanak es cserebe nem a karok hajlanak/tornek.

@Pistu: megneztem az oldalt amit linkeltel, nekem kicsit huzos 5$-t kiadni egy propellerre amig naponta torok vagy 2-3-at :), de sejtem hogy egy merevebb prop nem lesz ettol olcsobb, azt hiszem varok meg ezzel a beruhazassal egy kicsit...

AR
2011-11-01, 21:28
Probald ki meg esetleg 9x5 3aguval ha birjak a motorok ;)

10x6 3 ág van rendelés alatt, de 2 cellához! :o

Ez a mostani konfigod teljesen jol repul, ennel jobb nem is igen lesz, kicsit megtanulsz vele repulni es aztan mar egy 1x1m darabon meg tudod tartani akar szelben is.

Az aszimmetrikus ( 2 db 8,5x6 Mast.Air. CCW és 2db 9x6 HK CW) sokkal stabilabb volt. Különösebb rámozdítás nélkül akár hosszabb ideig is megállt egy ponton. Max a gázt kellett korrigálni, ha fogyott. ;D

A helitalpat szerintem felejtsd el amig nem megy jol a repules,

Helitalp? :o :o Nem értem! Nem helitalp van rajta! Mezei DIY talp 8mm-es alucsőből kreálva. Végek ellapítva és összecsavarozva. 1-es aluból bilincs a talp és a szár összefogatására. Ez volt itthon. :o
Ez már a 3. variáció és kibírta a mai napot. Az első, -4-es karbon- az első durvább földetérésnél, a második - 4db spray kupak- az első sima földetérésnél azonnal amortizálódott.... :o

A leszállásnál még nem törtem srófot, csak a lezuhanásnál 2x....hi! Ha meg zuhan, tök mindegy mi van alatta...!

De már megvan fejben a 4. koncepció...az tényleg atom lesz... :o ;D ;D De az majd az átalakított vázra kerül. Kap egy harmadik fedélzetet a karok stabilabb fogása miatt....

Üdv AR!

leskope
2011-11-03, 10:10
Ez jobb lehet? http://www.ebay.com/itm/MEMS-Gyro-8in1-Multicopter-controller-board-KK-V2-3-Firmware-FlyCam-/120800561646?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item1c204649ee

Ltomi78
2011-11-03, 12:27
Szia!

Egy kérdés és egy javaslat lenne a képek alapján.
Kérdés: Neked nem csíkozza be a képet a sok elektronika és szabályzók hogy ilyen közel raktad az adót a központi elektronikákhoz? Lehet az osd-d kiszűri a zajt?

Javaslat: a képen látható adó pont olyan mint az én 1500mw-os fox tech 215A videóadóm. Azt az arany színű külső burkolatot én levettem róla (kicsavarozod és kihúzod az adót belőle a kábelre figyelve) és akkor azért 25-30 grammal könnyebb lesz szerintem az adó hanem többel. Ja és egy sima GP antenna vagy egy darab megfelelő hosszra vágott drót antenna is könnyebb attól a 20 grammos gumi gyári antennától ami most az adón van.

Ha ezekre már gondoltál akkor elnézést nem akartam okoskodni.

Üdv

Ma megvolt az elso FPV repulesem :D

Elso korben a haz korul, majd delutan kint a mezon. Eleg jol ment, a video most konvertalodik, hamarosan felkerul majd a vimeo-ra. Egyetlen problemanak az tunik hogy a cyclops-om nem mutatja a magassagot. Van tavolsag, sebesseg, tehat a GPS mukodik de magassag nincs >:(
A madarka igy most 1400g, felig toltott aksinal 50%-on lebeg, ami nem tul jo de kezdetnek megteszi. Nemsokara kap erosebb aksit plusz a videoado is kap kulon aksit. Ezenfelul nem vagyok elegedett a GWS propellerekkel, tul puha anyagbol vannak, jo lenne valami erosebb.
A bevrc 800mW-os videoadoja meg egy nagy kalap sz@rt er, ugyanigy a 1.3ghz filter is, megy majd a kukaba. Bezzeg a HK-tol rendelt adom mukodik ahhogyan kell...

Es a kepek, bar nem tul sokatmondoak:

leskope
2011-11-03, 15:04
Sziasztok!

Megjött ma az FY-X4, FY-90QPro-val, összeraktam, kb. 2 óra, hozzáteszem, hogy soha életemben nem láttam még élőben Quadot. Első reptetésre jó lett minden, nem is olyan bonyolult ez. Mindjárt video.

leskope
2011-11-03, 15:18
http://www.youtube.com/watch?v=0xI6ozKm9gQ

icahone
2011-11-03, 16:13
Szia!

Kérdés: Neked nem csíkozza be a képet a sok elektronika és szabályzók hogy ilyen közel raktad az adót a központi elektronikákhoz? Lehet az osd-d kiszűri a zajt?

Javaslat: a képen látható adó pont olyan mint az én 1500mw-os fox tech 215A videóadóm. Azt az arany színű külső burkolatot én levettem róla (kicsavarozod és kihúzod az adót belőle a kábelre figyelve) és akkor azért 25-30 grammal könnyebb lesz szerintem az adó hanem többel. Ja és egy sima GP antenna vagy egy darab megfelelő hosszra vágott drót antenna is könnyebb attól a 20 grammos gumi gyári antennától ami most az adón van.

Üdv

Csikozas egeszen minimalis van csak, nagyjabol annak tudom be hogy nem tettem eleg csavart a ferritre. Video sajnos csak jovo heten lesz mert sz@r a netem de teszek 2 kepet hogy is nez ki.

Az ado burkolatat epp hogy nem szednem le mert igy nem melegszik tul, leszedve ez mar egyaltalan nem lenne biztos. A 30g plusz suly 1400 grammnal nekem belefer. Az antennat viszont cserelnem masra de nem ertek az antennakhoz igy gyartani sem tudok. A sima GP az hogy nez ki es mivel tud tobbet mint a gyari?

icahone
2011-11-03, 16:16

Hogy honnan szerzitek ezeket a zold propellereket... :D

Ltomi78
2011-11-03, 17:20
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcThxfyCCXzg3UUzl_9qEYNwrcjBZdxcc qxbzeqsV0UI10qIoY6H-tliQMScUA
Idézet a sztratoszféra projekt-ből
"A következő antennákat mértük:
GP, dipól, coverleaf, nagykerék, patch, helix, kereszt dipól, V-dipól, turnstile, hurok dipól, X-antenna, can-antenna, hat tagból álló quad és parabola. A mérésre a Hármashatár hegy és a régi Cinkotai út között került sor pocsék esős időben. A távolság 18,6km. Adóteljesítmény 1,5W. A hegyen Csillagvzs, az úton Gaben és Ati. A mérést Promax MC-277B típusú spektrummonitor műszerrel végeztük és természetesen EMEse előerősítővel. Nagy hatótávolságú irányított antennát most nem használtuk, csak kicsi alapantennákat.
Eredmények:
A legjobb teljesítményt igen nagy látószög mellett a patch adta. Gyakorlatilag 120 fok a látószöge, de még teljesen oldalról is kitűnően vette az adó jelét. A bukdácsoló repülő adását azonban a helix vette a legegyenletesebben, tehát a helix lett a nyertes, a patch-et mindenkinek ajánljuk, aki GP antennát használ a gépen, mert azzal és viszonylag kis dőlések mellett messze a legjobb a jel stabilitásában is. Az általunk mért helix 4 menetet tartalmazott, ennek látószöge kisebb , mint a patch-é. A nyereségét a menetek számával tudjuk növelni tehát távolabbi antennának sokmenetű helixet fogunk használni. 20km-ig a patch is ajánlott, pl. diversityben.
Ami meglepetés volt: a parabola nem ad elfogadható nyereséget ezen a frekvencián, a parabolával mért értékek, mindössze 3-4dB-vel voltak jobbak az alapantennáktól. A parabola méretét kellene jelentősen megnövelni, így azonban nem könnyen hordozható.

Az antenna a repülőgépen:
Ez valódi meglepetés volt. A nyertes az X-antenna lett. A második helyen végzett a V-dipól. A többi dipól GP és egyéb antenna jelentősebb jelszintcsökkenést produkált, miközben fejjel lefelé, vagy akárhogyan állt a gép. Ez kifejezetten vizuális megközelítésű mérés volt. Az X úgy tűnik egyenletesen sugároz minden irányban és ami fontos, a coverleaf-el ellentétben kicsi méretű, elfér a gépben.

Néhány konkrét mért érték a számításokhoz:
A patch antenna EMEse-vel -36dBm-es jelszintet produkált. A helix -42dBm-et. GP-GP -47dBm-el működött. Élvezhető képet -67dBm-től kaptunk, mert a zajszint igen magas volt. A zaj és zavarszint legalább 10dB-vel (tizszerese) nagyobb, mint vidéken. A szabadtéri csillapítás 122dB 19km-en. Adóteljesítmény +32dBm (1.6W). EMEse 38dB-t nyomott a jelen.

Szia!

Üdv

Csikozas egeszen minimalis van csak, nagyjabol annak tudom be hogy nem tettem eleg csavart a ferritre. Video sajnos csak jovo heten lesz mert sz@r a netem de teszek 2 kepet hogy is nez ki.

Az ado burkolatat epp hogy nem szednem le mert igy nem melegszik tul, leszedve ez mar egyaltalan nem lenne biztos. A 30g plusz suly 1400 grammnal nekem belefer. Az antennat viszont cserelnem masra de nem ertek az antennakhoz igy gyartani sem tudok. A sima GP az hogy nez ki es mivel tud tobbet mint a gyari?

icahone
2011-11-03, 17:30
Mar remlik, olvastam ie errol itt a forumon regebben, talan Gabor2009 reklamozta ha jol emlekszem. Azota mar lattam hogy tobb helyen a neten is aruljak ezt a tipust. A masik dolog hogy ezek 5.8 meg 2.4ghz-re eleg kicsik tudnak lenni, na de mi a helyzet a 900mhz-el? :D

leskope
2011-11-03, 21:18

A zöld propellerekkel küldték.

Ltomi78
2011-11-03, 21:19
Ott is kisebb mint a gumi. A 900 as adók is tudnak 1040mhz ig ha 4csatornas általában :P :P... úgy sem repülsz gondolom 1 km nél messzebbre quaddal. Vagy mentoernyo is van rajta ;D ?

Ltomi78
2011-11-03, 21:23
Nekem is zölddel jött 8)..
Leskope! Látom neked is tetszik, Gratulálok gyors építés volt, szépen repül. Sajnos nekem a sima 90Q bebilleg süllyedéskor picit :-X

A zöld propellerekkel küldték.

leskope
2011-11-03, 21:33
http://www.youtube.com/watch?v=DMuKoMzx5A0

Ltomi78
2011-11-03, 21:46
:D klassz, szépen lebeg. Majd kèrlek csinálj vele egy gyorsabb süllyedés tesztet ha lesz helyed magassag, mert nekem hirtelen süllyedés esetén szokott billegni.
Kerettel tud ilyet is:
http://www.youtube.com/watch? 8)v=P9NGIPYy8es&feature=youtube_gdata_player[url]

Ltomi78
2011-11-03, 22:07
http://www.youtube.com/watch?v=P9NGIPYy8es&feature=youtube_gdata_player
Előbb rosszul linkeltem be

leskope
2011-11-04, 17:44
Rátettem a webbie-t: http://www.youtube.com/watch?v=E-kiiRR_QHY

mekrisz
2011-11-04, 19:29
Ezt véletlenül találtam, motorválasztáshoz egy kis segítség :)
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1006721

Sziasztok!

én is nagyon gondolkodok egy ilyen quad elkészítésében (HK-s alapanyagokból)... - TI milyen motor/vezérlő párosokat használtok/ajánlanátok vagy inkább kerülésre ajánlanátok?

Köszi : mekrisz

icahone
2011-11-04, 21:43
@Leskope: es mar csini, raw video vagy simitottal rajta? A hirtelen sullyedessel csak ovatosan ::) az FY90Q nem arrol hires hogy jol kezelne. Megnyugtatasul kozlom hogy az en vezerlom is bebillen hirtelen sullyedeskor ha 1/4 gaz alatt porognek a legcsavarok. Ilyenkor egy kis gazfroccs megoldja a dolgot, de azert rohadt ijeszto tud lenni. Valoszinuleg jol megvalasztott legcsavar merettel ez nem fordulna elo.

@Ltomi: Jol levedted a gepet! A keret nem okoz felesleges turbulenciakat? Kicsit mintha billegne meg. Amugy a csikozassal igazad lett, ma ujra repultem es sokkal rosszabb lett a kep, holnap dobok ra egy LC filtert es remelem hogy megoldja a gondot. Antennat ha talalnek jobbat normalis (20-30$ max) aron akkor vennek, ha tudsz egy jo linket okvetlenul szolj.

leskope
2011-11-04, 22:51
Ez a webbie eredeti felvétele volt, csak már élég kevés volt a fény. Felszereltem FPV-re, holnap teszt.:
http://kephost.hu/thumb-EE79_4EB44F91.jpg (http://kephost.hu/share-EE79_4EB44F91.html)

Ltomi78
2011-11-05, 00:32
Ez a webbie eredeti felvétele volt, csak már élég kevés volt a fény. Felszereltem FPV-re, holnap teszt.:
http://kephost.hu/thumb-EE79_4EB44F91.jpg (http://kephost.hu/share-EE79_4EB44F91.html)

Super nekem maga a webbie van adóra kötve rajta. Osd is van ?

icahone
2011-11-05, 09:30
RX antenna hol van? Alul?

leskope
2011-11-05, 11:08
Igen, az egyik alul függőlegesen, a másik oldalt merőlegesen.

AR
2011-11-05, 17:12
Sziasztok!

Megjött ma az FY-X4, FY-90QPro-val, összeraktam, kb. 2 óra, hozzáteszem, hogy soha életemben nem láttam még élőben Quadot. Első reptetésre jó lett minden, nem is olyan bonyolult ez. Mindjárt video.

Szerettem volna többet megtudni az FY-90Qpro vezérlőről. Érdekes, de a gyártó honlapján nem is szerepel.
Állítólag upgradelhető az sw benne! De hol található? Van e egyértelmű fejlesztés? Vagy csak igéret. Van e olyan oldal, ahol hozzáférhető egy épkézláb leírás, illetve nyomon követhető az SW?

Üdv AR!

Ltomi78
2011-11-05, 18:06
Ezt találtam:

Feiyu Tech just released a v1.2 firmware update: http://shop.fyetech.com/dl/fy90q12.bin

Sziasztok!

Szerettem volna többet megtudni az FY-90Qpro vezérlőről. Érdekes, de a gyártó honlapján nem is szerepel.
Állítólag upgradelhető az sw benne! De hol található? Van e egyértelmű fejlesztés? Vagy csak igéret. Van e olyan oldal, ahol hozzáférhető egy épkézláb leírás, illetve nyomon követhető az SW?

Üdv AR!

AR
2011-11-05, 20:49
Ezt találtam:

Feiyu Tech just released a v1.2 firmware update: http://shop.fyetech.com/dl/fy90q12.bin

Igen! Ennyit én is! :'( Köszi!

Üdv AR!

Ltomi78
2011-11-05, 22:01
Sorry. Lehet nincs is frissitès mèg mindig. :-\

AR
2011-11-05, 22:56
Sorry. Lehet nincs is frissitès mèg mindig. :-\

Ez az első frissítés...eddíg. Ahogy olvasom nagyon rajta vannak a fiuk a fejlesztésen.

Itt lehet egy kicsit részletesebben olvasni az egészről:
http://malaysia-rc.com/index.php?topic=16442.0
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1465144

Üdv AR!

icahone
2011-11-06, 09:09
Csak a PRO verzio frissitheto, a regebbi nem.
A jelenlegi frissitesnel ujabb nem is lesz mert mar raalltak az FY91Q-ra, arra fog kijonni minden, a regire jo esellyel mar semmi.

leskope
2011-11-06, 10:16
Nekem a 90q pro van, rendeltem usb kábelt is hozzá, valóban a legújabb 1.2 fw van rajta, szerintem tökéleztes.

AR
2011-11-06, 11:59
Csak a PRO verzio frissitheto, a regebbi nem.
A jelenlegi frissitesnel ujabb nem is lesz mert mar raalltak az FY91Q-ra, arra fog kijonni minden, a regire jo esellyel mar semmi.

Sajnos ez jellemző azon régió szokásaira. Feltételezhetően a piacnyerés miatti kapkodó át nem gondolt konstrukciók okozzák. Összességében a jövőre nézve nem éppen reménykeltő ez a fajta hozzáállás.
El kell tudni dönteni, hogy a polcon éppen helyet foglaló termék hosszabb távra megfelel e az igényünknek, vagy nem. Mivel a szoftveres fejleszthetőség ellenére semmi sem garantálja, hogy valóban lesz is fejlesztve.
Ebből a szempontból vizsgálva viszont meglehetősen húzósnak tartom az árát. Bár az a minimális információ amit el lehet érni a szerkezettel kapcsolatban igazán jó paraméterekkel kecsegtet.

Na ezért is szerettem volna többet megtudni róla és itt főleg a személyes tapasztalatokra épülő infóra gondoltam elsősorban! Valahogy nem nagyon engedhetem meg magamnak, hogy holmi zsákbamacskára költsek. >:( :o

Üdv AR!

icahone
2011-11-06, 18:56
Szia,

sokaig szemeztem en is a FY90Q-val, de miutan lattam az FH-X46 (AQ50D) teljesitmenyet mar nem is kellett annyira
az elobbi. Az FY-t igy szemelyesen nem ismerem de az FH elso repulesre meggyozott. A jo hir hogy ennek az ujabb verzioja mar elorendelheto a Foxtech-nel, 150$ koruli aron. Ha csak annyit tud mint az elodje akkor mar vastagon megerte.
Link: http://www.foxtechfpv.com/fhx46-protmf-pro-multirotor-controllerpreorder-p-286.html

AR
2011-11-06, 19:38
Szia,

sokaig szemeztem en is a FY90Q-val, de miutan lattam az FH-X46 (AQ50D) teljesitmenyet mar nem is kellett annyira
az elobbi. Az FY-t igy szemelyesen nem ismerem de az FH elso repulesre meggyozott. A jo hir hogy ennek az ujabb verzioja mar elorendelheto a Foxtech-nel, 150$ koruli aron. Ha csak annyit tud mint az elodje akkor mar vastagon megerte.
Link: http://www.foxtechfpv.com/fhx46-protmf-pro-multirotor-controllerpreorder-p-286.html

Jópofa! ;D ;D ;D
Nincs semmi hátsó szándék a leszállított ár mögött? Na csak azért, mert az FY90-t is leárazták. Mivel kifutó termék. Gondolom én! :o 8) :o 8)

Egy biztos! A jelenlegi KK panel inkább olyanoknak való, akik vezérlő nélkül is elvezetnék... :o ;D ;D ;D
Bár a mai aránylag nagy szélben egészen jól meg tudtam tartani. 8) Lehet fejlődök ;D ;D ;D
Kamerát rátenni nincs értelme, mert aki utána megnézi a felvételt az elszédül... ;D

Mindenesetre köszi a sok infót. Majd még átgondolom, hogy a sok egyéb őrület mellett még ez is belefér e és megér e egy tovább fejlesztést! :D

Üdv AR!

mekrisz
2011-11-06, 19:50
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Csináltam egy quadricoptert,a kkmulticoptertől rendeltem hozzá vezérlőt.(a kék színűt) Összeraktam,a vezérlőt beállítottam a leírás szerint.
Próbálok vele emelkedni,erre fogja magát,és átbukfencezik. A potokra mintha nem is reagálna.
Egyszerűen nem tudok vele mit csinálni. Még egyszer sem sikerült vele fel emelkedni.
Ha valakinek van valami ötlete,előre is köszönöm.

Sziasztok!

egyenlőre úgy néz ki, hogy én is inkább egy elkészített vezérlő lapot vennék - ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata ? (ha esetleg később valaki írná, bocs, előröl olvasom a topikot)

http://www.goodluckbuy.com/kkmulticontroller-v5-5-controller-board-v2-1-program-.html

az ára nagyon vonzó (postával 26$), de ettől várható az a teljesítmény/érték/minőség, ami már képes felemelni és majdnem egy helyben lebegtetni a quadrokoptert?

köszi a válaszokat.... - ha kevés lesz az ellen vélemény, akkor szerintem ennek a megrendelésével fogom kezdeni az "építést" :)

AR
2011-11-06, 21:04
Sziasztok!

egyenlőre úgy néz ki, hogy én is inkább egy elkészített vezérlő lapot vennék - ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata ? (ha esetleg később valaki írná, bocs, előröl olvasom a topikot)

http://www.goodluckbuy.com/kkmulticontroller-v5-5-controller-board-v2-1-program-.html

az ára nagyon vonzó (postával 26$), de ettől várható az a teljesítmény/érték/minőség, ami már képes felemelni és majdnem egy helyben lebegtetni a quadrokoptert?

köszi a válaszokat.... - ha kevés lesz az ellen vélemény, akkor szerintem ennek a megrendelésével fogom kezdeni az "építést" :)

Én ugyanezt és ugyaninnen vettem. Ha visszaolvasod az itteni hozzászólásaim, kérdéseim és az arra kapott válaszokat, akkor elég sok infót kapsz róla.
A szerkezetet folyamatosan vezetni kell. Szűkebb helyen főleg elsőre nem javasolt vele próbálkozni.
Szélcsendben néha egy-egy pillanatra vezetés nélkül is ellebeg.
Nekem volt egy olyan jelenség a minap, hogy totál megbolondult. Elsőre a gyrok erősítésére gondoltam, majd az erős szélre. Végül az egész átforrasztása oldotta meg a gondot.

Összességében ismerkedni az egésszel bőven megfelel. Ha ügyes vagy, én már nem ;D, lehet soha jobbra nem is lesz szükséged. Én szívem szerint lecserélném. Csak most nincs 150$ felesleg a zsebemben...hi!

Üdv AR!

leskope
2011-11-06, 22:29
Sötétben FPV-ztem:
http://www.youtube.com/watch?v=b9mHtR5_MoU

AR
2011-11-06, 22:38
Sötétben FPV-ztem:
http://www.youtube.com/watch?v=b9mHtR5_MoU

Nincs is sötét... :D ;D :D :P

Üdv AR!

mekrisz
2011-11-07, 17:05
Én pl most állok nagy rendelés előtt, (vevők, akksik, távirányító...) nem lesz olcsó mulatság. Arra számíts, hogy ha távirányítót rendelsz, mindenképp rád fog sózni egy hatalmas kartondobozt(ingyen) amibe csomagolja, ám ekkor nem lesz túl sok postaválasztási lehetőséged. Nekem pl csak EMS-t ad 2 kiló és ekkora méret fölött 74 dollár, köszönöm szépen,14 000forint...

En par hete rendeltem egy 1.6 meteres repcsit HK-rol, ami tobb mint 3 es fel kilo volt es egy 100x40x40cm-es dobozban jott hongkongbol es 50 dollar volt a postakoltseg sima hongkong post-al, nem kellett EMS. Azert erdemes meggondolni ezt a telepakolgatast, mert egy nagy csomagot szinte tuti, hogy megfognak a vamon es akkor maris megugrik az ar kb 28%-al (persze igy is olcsobb, mint itthon).

a leírásban szerepel, hogy ha több mint 3000 (vagy 3600) mAh-nál nagyobb akkumultáro összkapacitást hozatsz, akkor CSAK EMS-sel küldik, a tűz és robbanás veszély elkerülése érdekében (bíznak a saját cuccaikban mi ? :D:D:D)

megcsináltam, a rendelést, csak a fizetésig nem mentem el, meg akartam nézni, mennyi lesz a vége postával. opciók között csak az EMS volt, nem adott más postát:(
telepakolást meg úgy értem, h 2500grammos a csomaghatár, akkor inkább rárakok még 1-2 apróságot a 2100 grammos cuccra. szerintem azon a 150-200 gramm pluszon nem fog múlni a vám, úgyis elkapnak sajna, ez már nagy csomag:(

leskope
2011-11-07, 21:20
Ma repültem először terepen az x4-el és igazatok van, hirtelen sűlyedéskor jól belibeg.

http://www.youtube.com/watch?v=65igko0j_Y8

csillagvzs
2011-11-07, 21:50
Ma repültem először terepen az x4-el és igazatok van, hirtelen sűlyedéskor jól belibeg.

http://www.youtube.com/watch?v=65igko0j_Y8

A hobby elektronikák sajnos hajlamosak rá.
(Az MK is képes rá)

Ettől függetlenül egész jól repül az X4.

AR
2011-11-07, 22:02
http://www.youtube.com/watch?v=L75ESD9PBOw&feature=youtu.be

A következő projekt.... ;D ;D ;D

Üdv AR!

mmormota
2011-11-08, 01:21
Érdekes, jópofa dolog felszállni vele 1m-re, de nem szívesen repülnék vele magasabbra... :o

jpeti29
2011-11-08, 02:11
ugyanmár, miért? :D csak kell egy mentőernyő. :)

icahone
2011-11-08, 08:06
a leírásban szerepel, hogy ha több mint 3000 (vagy 3600) mAh-nál nagyobb akkumultáro összkapacitást hozatsz, akkor CSAK EMS-sel küldik, a tűz és robbanás veszély elkerülése érdekében (bíznak a saját cuccaikban mi ? :D:D:D)

Nos ez igy ebben a formaban nem hiszem hogy igaz. Az en 5Ah-s aksijaim sima legipostaval jottek par hete es ha most rendelnek ugyanugy felkinalja a lehetoseget a legipostara. A kulonbseg csak annyi hogy Svajcon keresztul jon az aksi es sokkal hoszabb ideig utazik mint barmi mas. Ezert ha tobb dolgot rendelsz es van kozte aksi (barmilyen!) akkor azt inkabb kulon rendeld meg hogy ne egy csomagban jojjon mert nagyon sokara fog ideerni.

AR
2011-11-08, 16:56
Érdekes, jópofa dolog felszállni vele 1m-re, de nem szívesen repülnék vele magasabbra... :o

Ugyan már mmormota! ;D ;D ;D
Ne parázz! ;D ;D ;D
Lehet 10 év múlva ilyennel kell munkába járnod! :o :o :o

Hát ha ezt is az én KK-s vezérlőm irányítaná, akkor valóban meggondolandó!

Üdv AR!

AR
2011-11-08, 16:57
A kulonbseg csak annyi hogy Svajcon keresztul jon az aksi es sokkal hoszabb ideig utazik mint barmi mas.

AR
2011-11-08, 17:00
A kulonbseg csak annyi hogy Svajcon keresztul jon az aksi es sokkal hoszabb ideig utazik mint barmi mas.

Elnézést az elöbb rossz gombot nyomtam és nem találom a szerkesztést! :-\ :'(

Nos! Számomra ez meglepő, mivel nekem meg mindíg pont az abból az irányból érkezők jönnek gyorsabban!

Üdv AR!

mekrisz
2011-11-08, 18:33
Rep.stílusra valami hasonlót képzelnék el, néha felkerülne egy GoPro a gépre.
http://vimeo.com/27733218
köszi és üdv!

ez meg ez a video : http://vimeo.com/28354237 szerintetek valós videó? - ezt a szoftver tudja, vagy az ultra könnyű váz, vagy a ... de nem írhatom, hogy bika erős motorok, mert csak 10amperes szabiról mentek... - a KK-féle verzérlővel is lehet így repülni, vagy ezt már csak az MWC Quad tudja?

(csak csendben kérdezném meg, hogy van valakinek ilyenje ? )

csillagvzs
2011-11-08, 18:42
Rep.stílusra valami hasonlót képzelnék el, néha felkerülne egy GoPro a gépre.
http://vimeo.com/27733218
köszi és üdv!

ez meg ez a video : http://vimeo.com/28354237 szerintetek valós videó? - ezt a szoftver tudja, vagy az ultra könnyű váz, vagy a ... de nem írhatom, hogy bika erős motorok, mert csak 10amperes szabiról mentek... - a KK-féle verzérlővel is lehet így repülni, vagy ezt már csak az MWC Quad tudja?

(csak csendben kérdezném meg, hogy van valakinek ilyenje ? )

Ehhez nem kell birka erős gép.
De elektronika az igen!
KK vezérlős kérdésedet nem is láttam. ;D
Legalább az MK repülésvezérlőjével hasonló teljesítményű vezérlők tudják.
Az mwc board sem egy lassú ketyere. ;D

A legtöbb vezérlő azonnal összeomlik egy looping hatására.

matexd
2011-11-08, 19:56
A kk vezérlőt lehetséges + ból x irányításúra átállítani?

csillagvzs
2011-11-08, 20:00

Igen firmware cserével.
Bármilyen más motor konfigra is.

matexd
2011-11-08, 20:40

Igen firmware cserével.

Tudnál ajánlani 1-et?

Kinek mi Jöttbe a legjobban?

csillagvzs
2011-11-08, 20:53

Igen firmware cserével.

Tudnál ajánlani 1-et?

Motor konfigra gondolsz?

matexd
2011-11-08, 21:36

Igen firmware cserével.

Tudnál ajánlani 1-et?

Motor konfigra gondolsz?

firmware-re

csillagvzs
2011-11-08, 21:43

Igen firmware cserével.

Tudnál ajánlani 1-et?

Motor konfigra gondolsz?

firmware-re

A kettő egy kutya. Ha kamerát raksz rá akkor jobb az X konfig mert nem lóg bele a kamera amúgy meg mindegy.
Azzal nem lesz bajod hogy X vagy +.

A KK vezérlővel kapcsolatban a véleményemet megtartanám magamnak ha nem baj.
MK után nem is tudnék ajánlani vezérlőt. Óccót.

matexd
2011-11-08, 22:05
Köszi a választ!

icahone
2011-11-08, 22:35
Uhumm ;) nem kell FW csere. Eleg ha van delta vagy elevon mixed a radion (radioja valogatja), olvass vissza.

icahone
2011-11-09, 15:06
Nahh, sikerult vegre felrakni az fpv tesztrepulesrol a videot.
Youtube kicsit meg rontott a minosegen de a lenyeg latszik.
http://www.youtube.com/watch?v=UIK2hADaX_c

icahone
2011-11-13, 15:18
Orommel jelentem hogy az egyszeru LC filter (http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1339007) ugy tunik megoldotta a csikozas problemajat. Biztos ami biztos 2200microF-t raktam be.
A quadot felig atepitettem, minden elektronika a kozepso "szintre" kerult, a vevo legalulra, a video TX legfelulre, a GPS meg a video TX tetejere :D. Furcsa mod szeret ott lenni es nem zavartatja magat annyira mint azelott, mar eleg pontosan tud merni. Video ha minden jol megy holnap.

Track
2011-11-13, 18:12
EGY KIS FORMABONTÁS : http://www.youtube.com/watch?v=tBI6dAwel5U&feature=related

Pistu
2011-11-14, 01:52
Hasznal valaki ilyet?
http://www.goodluckbuy.com/kk-mk-x525-v3-quad-rotor-multi-rc-heli-friber-glass-foldedform-kit.html

icahone
2011-11-14, 15:17
Mivel meg nem szeretnek hexa/okto-ra atallni ezert keresem az optimalis megoldast quadra, amivel maximalis ideig levegoben lehetek.
Meg mindig ezzel szamolok: http://www.ecalc.ch/xcoptercalc_e.htm

Ma atszamoltam vagy szazszor hogy talalok-e jobb kombinaciot a jelenleginel amivel tovabb levegoben maradhatok ugy hogy max. 830g sulyt tudok szamolni a vaz+FC+FPV cuccra. Ez igy eleg soknak tunik, de konnyebb vaz keszitesevel megvan a lehetoseg egy masik kamera felhelyezesere is idovel. Magyaran az aksit, motorokat, ESC-ket leszamitva a jelenlegi kombo jott ki gyoztesen. A lebegesi idom +10C fokon 11.5 perc. Ez az ido egy 6Ah-s aksira valo cserevel 13 percig tolhato ki. Persze ebben nincs benne az amit az elektronika elzabal de ez most nem erdekes.

Ha van valaki aki ekkora sulyt (vaz+FC+FPV cucc) quadon tovabb bir a levegoben tartani kerem ossza meg velem a konfigjat.

eosbandi
2011-11-14, 17:40
Mivel meg nem szeretnek hexa/okto-ra atallni ezert keresem az optimalis megoldast quadra, amivel maximalis ideig levegoben lehetek.
Meg mindig ezzel szamolok: http://www.ecalc.ch/xcoptercalc_e.htm

Ma atszamoltam vagy szazszor hogy talalok-e jobb kombinaciot a jelenleginel amivel tovabb levegoben maradhatok ugy hogy max. 830g sulyt tudok szamolni a vaz+FC+FPV cuccra. Ez igy eleg soknak tunik, de konnyebb vaz keszitesevel megvan a lehetoseg egy masik kamera felhelyezesere is idovel. Magyaran az aksit, motorokat, ESC-ket leszamitva a jelenlegi kombo jott ki gyoztesen. A lebegesi idom +10C fokon 11.5 perc. Ez az ido egy 6Ah-s aksira valo cserevel 13 percig tolhato ki. Persze ebben nincs benne az amit az elektronika elzabal de ez most nem erdekes.

Ha van valaki aki ekkora sulyt (vaz+FC+FPV cucc) quadon tovabb bir a levegoben tartani kerem ossza meg velem a konfigjat.

Erdekes dolog ez a program, de az eredmenyeit fenntartassal kell fogadni.
Ami biztos az a tapasztalat >
http://rcexplorer.se/projects/tricopterv25/tricopterv25.html trikopter megépítve, DT750 motor, 10x4,7 GWS propok, 4Ah/3S akku, Gopro, Videóadóval akkufesz figyelő sipolásáig 14 perc lebegés és némi manőverezés. Nem mértem a súlyát... de kiló felett van bőven.

icahone
2011-11-15, 12:04
Nekem a valos idovel osszehasonlitva kijon az eredmeny.

A kerdes hogy ha az osszsulybol leszamolod a motor+esc+fpv reszt akkor milyen suly jon ki 14 percnel es ez ugye tri, rakeresek meg forumokon ki mennyit repul fpv-s quaddal.

Mas: felraktam az 1.3ghz alulatereszto szurot a TX-re, most mintha sokkal jobban mukodne a GPS vegre, bar a graf szerint igazabol csal valahol 1.5ghz folott kezd jelentosen csillapitani, 1.8ghz-nel mar jelentosen. Ha jol tudom a GPS 1.5ghz korul mukodik.

glex
2011-11-15, 16:53
Orommel jelentem hogy az egyszeru LC filter (http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1339007) ugy tunik megoldotta a csikozas problemajat. Biztos ami biztos 2200microF-t raktam be.
A quadot felig atepitettem, minden elektronika a kozepso "szintre" kerult, a vevo legalulra, a video TX legfelulre, a GPS meg a video TX tetejere :D. Furcsa mod szeret ott lenni es nem zavartatja magat annyira mint azelott, mar eleg pontosan tud merni. Video ha minden jol megy holnap.

Ha tovább szeretnéd szűrni a jelet, akkor 2 dióda még kell bele hogy a kondi töltése ne menjen "visszafele" tehát az ESC-k irányába. plusz ha még megfejeled 1 picike kerámia kondival akkor a nagyfrekis zavarokat is jól ki lehet szűrni.

icahone
2011-11-16, 11:46
Esetleg egy kapcsolasi rajzod lenne hozza?

AR
2011-11-16, 14:36
Na megjöttek a 3 lapátos 10x6-os srófok a quadomhoz innen:
http://www.goodluckbuy.com

Szerintem ez volt az utolsó rendelésem tőlük. Ma azért még kapnak egy szívhez szóló levelet. Azért a HK nem azért HK, mert kínai. Ők valahogy másképpen állnak hozzá.

Lényeg a 8db sróf egy nagy borítékban. Összetekerve mezei zsugorfóliával. Fele görbe mint a szerpentin.
A 8 srófhoz 2 garnitúra szűkítő. Még jó, hogy kettesével lettek öntve egy ágra. Így egy garnitúra felrakható. Ha ketten rendeljük, akkor szívás.

Üdv AR!

glex
2011-11-16, 16:01

http://dl.dropbox.com/u/3227450/lc-szuro.png

jpeti29
2011-11-16, 21:35
vajon egy ilyennel (http://www.goodluckbuy.com/serial-bluetooth-rf-transceiver-module-rs232-w-backplane-enable-and-state-pin-1.html) az androidos PID config progival menetközben is tudnám setupolni a multiwii vezérlős quadom?

nhadrian
2011-11-16, 22:35
ezzel biztosan:
http://www.blueskyrc.com/index.php?main_page=product_info&cPath=5&products_id=13&zenid=a26703338f870e765dad81ae1135d96d

én is ezt használom, plugnplay a dolog. Már csak a szoftverfrissítést várom az androidos progiból az 1.9-es multiwii-hez... :S

icahone
2011-11-17, 10:28

Kosz szepen, kiprobalom.

glex
2011-11-18, 11:37

Kosz szepen, kiprobalom.

majd azért számolj be az eredményről

icahone
2011-11-19, 15:59
Szia,

mindenkeppen beszamolok.
Meg par kerdes: a tekercsnek milyennek kene lennie, valamint melyik nagyfrekis savot tudja ez a kapcsolas kiszurni?

Mas kerdes a hozzaertokhoz: ma kint voltunk es csinaltam foldi hatotav tesztet az RC es video atvitelre, a HK 6 csatis kis vevoje (V2) volt a gepen meg egy HK videoado. 600 meteren volt RC jel es video kep is ugy hogy a quad a foldon pihent. 800 meteren ugy volt kep es RC jel hogy kabe masfel meter magasan volt az ado es vevooldal is. Ez meg vajon "foldon vegzett" hatotav tesztnek szamit? Ha igen akkor ennek a tavnak hanyszorosa varhato a levegoben LOS eseten?

mekrisz
2011-11-20, 15:51
http://www.kkmulticopter.com/index.php?option=com_content&view=article&id=170:xxcontroller-kr-version-minsoo-kim-mod&catid=58:firmware-downloads&Itemid=65

Ez az sw van beletöltve! Amit ír, az szerint mennie kellene. v2.0. Tegyek rá mást?....már nagyon benne vagyok... ;D

a linkre kattintva megjelenik egy oldal, ahol van egy kép : http://www.kkmulticopter.com/images/stories/FlightConfig/blue_aeroplane.jpg

eszerint lehet repülőbe is rakni? - ott mit "csinál" / miben módosítja a gép repülési tulajdonságait szerintetek?

mekrisz
2011-11-20, 22:40
Néhányszor már majd 1 percet is elvoltam vele aránylag stabil helyzetben.
A gyrok maxon vannak, mégis megy jobbra ballra. Hiába próbálom kitrimmelni...de mint mondtam néha mintha összejött volna....
DE!
Minden indítás a repidő felét kitevő trimmeléssel indul. Van, hogy nem is elég a trimm.
Mielött a súlypontra nyanakodnátok, nem az. Ugyanis ugyanez a helyzet, ha csak lekapcsolom. Kitrimmelem, majd lekapcsolom és vissza...kezdhetem az egészet előlről. Volt úgy, hogy totál ellenkezőleg kellett trimmelni az újra bekapcsolás után. Ha ehhez hozzáveszem az akku csere után bekövetkezett esetleges szükséges trimmelést, akkor a 8 perc, ennyit bír kb az akku, az igazából 2 perc repítés, a többi mezei állítgatás.

Van erre valami ellenszer? Mármint, arra, hogy a kikapcs és a bekapcs után legalább ugyanott legyen a gép!

Üdv AR!

milyen táv adó/vevő kombinációval próbálod? - egy másik topikban írták, hogy Turnigy 9x-es megoldások néha csinálják ezt (negyed óra kell a rendszer "bemelegedéséhez", utána már minimális a szervó állás kúszásában)

mekrisz
2011-11-21, 14:42

Igen firmware cserével.

a KK vezérlő már úton van, de motort / ESC-t még nem rendeltem... - ki mit (használ) ajánlana ?

Tudnál ajánlani 1-et?

Motor konfigra gondolsz?

relaxman
2011-11-21, 16:03
Apc slowflyer légcsavarral van vkinek tapasztalata?
Gaui 330-ra kéne, állítólag jobb mint ami most rajta van.

icahone
2011-12-04, 10:48
Hali,

probalta mar valaki ezt http://www.dealextreme.com/p/landing-skid-set-for-450-3d-series-r-c-helicopter-34971 quad ala? Nekem eleg strabapironak nez ki viszont lassan 1 honapja rajta ul a DX, nem birja elkuldeni. Ugy gondolom masfel kilot birnia kene.
Epul a harmadik quad ami mar kifejezetten csak FPV-re keszul, minel konnyebb minel tovabb a levegoben kivitel. Ugy 15-18 perc lebegesi idovel a cel, meglatjuk elerem-e. Motorok szabalyzok mar uton, remelem karacsony elott ideer minden. A video TX antennaja terv szerint egy tripleg lesz, jo magasan :D a GPS miatt. Ennel a quadnal mar mindent arnyekolni fogok, meglatjuk milyen eredmennyel. A gyartas dokumentalva lesz igy talan masnak is hasznara valik ha bevalik.

eosbandi
2011-12-04, 11:30
Hali,

probalta mar valaki ezt http://www.dealextreme.com/p/landing-skid-set-for-450-3d-series-r-c-helicopter-34971 quad ala? Nekem eleg strabapironak nez ki viszont lassan 1 honapja rajta ul a DX, nem birja elkuldeni. Ugy gondolom masfel kilot birnia kene.
Epul a harmadik quad ami mar kifejezetten csak FPV-re keszul, minel konnyebb minel tovabb a levegoben kivitel. Ugy 15-18 perc lebegesi idovel a cel, meglatjuk elerem-e. Motorok szabalyzok mar uton, remelem karacsony elott ideer minden. A video TX antennaja terv szerint egy tripleg lesz, jo magasan :D a GPS miatt. Ennel a quadnal mar mindent arnyekolni fogok, meglatjuk milyen eredmennyel. A gyartas dokumentalva lesz igy talan masnak is hasznara valik ha bevalik.

En ezt http://www.giantcod.co.uk/f022-landing-skid-p-404759.html szoktam hasznalni quadhoz hexahoz, strababiro van alatta hely es gyorsan itt van.

icahone
2011-12-04, 21:58
Ha jol latom ez pont ugyanolyan mint a DX-nel, viszont a gyorsabb szallitas miatt megerne. Mindegy, lemondtam a DX-nel a megrendelest es megprobalom berendelni innen.

Mas: ma ujra kint voltam, alig volt szel, kivittem a quadot fpv-zni, videot holnap teszek fel. Vegre ugy tunik nagyjabol sikerult megoldani a GPS zavarast. GPS kabelt vegig lealufoliaztam, a video TX kabelet meg atvezettem egy toroid vasmagon. A kamera kabeleit es a tapkabelt mar eddig is vasmagon keresztul vezettem at, valamint a tap szurve is van. Mas modositas gyakorlatilag nem tortent de az eredmeny szamottevo! A magassag meg mindig nem teljesen pontos de nagysegrendileg kozelebb all a valosaghoz mint eddig, a tavolsagot jol mutatja, az iranyt pedig a repules nagyobb reszeben szinten. Lassan mar csak ez a rohadt "MAX" kijelzes fog zavarni. Lehet emiatt is az uj gep valoszinuleg masik OSD kap majd. Az osszrepulesi ido 13 perc, 1700g ropsulynal.

icahone
2011-12-05, 08:28
Es a kepek. A GPS kikerult az egyik karra, leheto legtavolabb a video TX antennajatol.
Amilyen volt es amilyen lett.

Es a video: http://vimeo.com/33139739

icahone
2011-12-05, 08:57
Es ugyanaz egy kicsit jobb minosegben itt: http://youtu.be/OGxdrF13OZQ

karee2
2011-12-05, 09:43
Sziasztok!

Sikerült átprogramozni a KK controllert quad-ból "X" copterbe. Így repül (szuper pilótával!!! :)

http://www.youtube.com/watch?v=bVii9-_aVhE&feature=email&email=comment_received

k

icahone
2011-12-05, 12:03
Grat neked is meg a pilotanak is, nem semmi ahogy repul vele!

karee2
2011-12-05, 14:12

Köszi!

Pistu
2011-12-05, 21:48
Sziasztok,

Lassan az en quadrom is osszeall:
http://img52.imageshack.us/img52/2896/dscf2472v.th.jpg (http://img52.imageshack.us/i/dscf2472v.jpg/)http://img820.imageshack.us/img820/839/dscf2473z.th.jpg (http://img820.imageshack.us/i/dscf2473z.jpg/)
2 dolog lenne amivel kapcsolatban segitsegre szorulok a KK vezerlovel kapcsolatban:
- inditasnal nem egyforman porognek fel a motorok. Van olyan ami mar nagyon porog mig a masik meg el se indult. Mitol lehet ez?
- melyik firmware kell, hogy tudja az X modot?

csillagvzs
2011-12-05, 21:50
Sziasztok,

http://img52.imageshack.us/img52/2896/dscf2472v.th.jpg (http://img52.imageshack.us/i/dscf2472v.jpg/)http://img820.imageshack.us/img820/839/dscf2473z.th.jpg (http://img820.imageshack.us/i/dscf2473z.jpg/)
2 dolog lenne amivel kapcsolatban segitsegre szorulok a KK vezerlovel kapcsolatban:
- inditasnal nem egyforman porognek fel a motorok. Van olyan ami mar nagyon porog mig a masik meg el se indult. Mitol lehet ez?

Giro reset segít ha mégsem az már vezérlő bibi.

Szpeti
2011-12-05, 21:51
Az ESC-ket is meg kell tanítani, hogy honnan induljanak.

csillagvzs
2011-12-05, 21:52
Esc kimaradt. :'(

Pistu
2011-12-05, 22:39
Az ESC-ket is meg kell tanítani, hogy honnan induljanak.

Itt pontosan mire gondolsz? Az iranyokat belottem, a tobbi mindegyiken ugyanaz a beallitas. Start mode, fek ...stb

Holnap kivagom a talphoz a tavtartokat aztan teszek egy probat a giro resettel.

Szpeti
2011-12-05, 22:51
Ha jól látom, ezek az esc-id:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__15205__Hobby_King_30A_ESC_3A_UBEC.html

ez a manual
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/811103388X7478X20.pdf

Az első pont a programozásban amire szükséged van.

karee2
2011-12-06, 05:30
Sziasztok,

Szia!

Ez alapján be tudod állítani a vezérlőt:

http://www.freeweb.hu/spmodell/kkController_hu.pdf

A "X" firmware:

XXcontrol_KR_Xcotp..hex

(Ezt kell rátölteni, de elég bonyolult!)

Ü:k

karee2
2011-12-06, 08:05

Szia!

Köszi! Csak azért repül vele így, mert nem az övé!!! (Már ilyen visszafogottan! ;D) Peti egyébként szívesen segít berepülni az új dolgokat, és még élvezi is!!! (Nem akart leszállni vele!!!) ;D

Pistu
2011-12-06, 09:44
Koszonom a segitseget. A beallitas megvan. Mostmar tokeletesen megy. A firmware-re meg gyurok kicsit ;D

Szpeti
2011-12-06, 15:09
(Nem akart leszállni vele!!!) ;D

Nagyon kellemesen csalódtam a technikában. Tényleg öröm volt reptetni.
Egyszer sem viccelt meg.

Tarczali Viktor
2011-12-08, 10:47
Annak, aki nem akarja minden nap összetörni a Quadrocopterét, itt egy szimulátor gép Aerofly programhoz:
http://diydrones.com/profiles/blogs/quadcopter-qro-v5-simulation
Viktor

icahone
2011-12-08, 11:17
Vagy vegyen egy ilyet: http://www.foxtechfpv.com/djinaza-multirotor-controller-preorder-p-399.html, ez tartja a magassagot is es magatol le tud szallni ha elszall a vezerles vagy lemerul az aksi. :D

icahone
2011-12-08, 11:38
Sziasztok,

epulget lassan az uj quad. A vaz jelenlegi sulya 256g. Ehhez jon meg a leszallotalp, a vezerlo, az osd, a kamera, a video TX es antenna. Ezek osszsulyat vazzal egyutt 600g alatt szeretnem tartani, ugyhogy lesz mit csinalni. Ha osszejon akkor meglesz a lebeges 37%-on gazon es 17 perc repulesi ido. Ha ennel nagyobb lesz a suly akkor osd valoszinuleg megy a kukaba (eladosorba kerul), kamera masik hazat kap, legcsavar meg cserelve lesz 12x6-ra. HD kamera egyelore nem lesz rajta a suly (es piszkos anyagiak) miatt, a kesobbiekben remelhetoleg beszerzek egyet.

Az elektronika sajnos nem lesz ugy vedve mint a jelenlegi gepen de az uj vezerlovel nem kell annyira tartanom attol hogy osszetorom. Terv szerint vezerlo csere is lesz, a jelenlegi FH-X46-rol Dji Naza-ra.

Ez a verzio mar ugy keszul hogy az aksicseret egy mozdulattal meg lehessen oldani. Igy 2 darab 5Ah aksival kabe fel ora repulesi ido lesz ami mar boven eleg. A motortarto bakok szabadon csusztathatoak igy az m2m a 12x4.5 legcsavarokkal 40-65cm kozott allithato. Kepeket majd fokozatosan rakok fel.

Blaster
2011-12-08, 13:14
Sziasztok!

Nincs valakinek otthon véletlenül a fiókban egy sparkfun FTDI USB breakoutja? :)

m_gabor
2011-12-08, 17:42
Vagy vegyen egy ilyet: http://www.foxtechfpv.com/djinaza-multirotor-controller-preorder-p-399.html, ez tartja a magassagot is es magatol le tud szallni ha elszall a vezerles vagy lemerul az aksi. :D

wow. olvasgatok már jóideje a témában, jól gondolom hogy ez a legjobb gps nélküli vezérlő?
akarok majd összerakni egy quadot, a gps nem fontos nekem, eddig a multiwii féle paris vezérlő volt amit kinéztem, de ez úgy tűnik jobb és alig drágább.

eosbandi
2011-12-09, 15:38
Sziasztok,
Egyik kolléga kérdezta priviben, de gondolom mást is érdekelhet a válasz, úgy hogy megírom ide is.

MultiWii 1.9 #TRUSTED_ACCZ paraméter működése

A MultiWii vezérlőkben használt BMA020 és BMA180 gyorsulásmérők sajnos nehezen viselik a rezgést, ami úgy mutatkozik meg, hogy erősebb rezgés esetén telítésbe megy a belső ADC és a Z axison mért értékek nem lesznek használhatóak. Ez úgy jelentkezik, hogy ahogy elkezdünk gázt adni a kopternek a Z irányú érték elkezd csökkenni (vagy nőni), pedig azt nem indokolja Z irányú gyorsulás. Mivel a stablilizálásnál a MultiWii algoritmusa azzal számol, hogy az 1G érték stabil egy lebegő gépnél, ezért a fenti jelenség mindenféle csúnya dolgot okozhat. Erre nyújt átmeneti megoldást a #TRUSTED_ACCZ opció.

Használata :
!!Vigyázz, ez veszélyes!!
Kezünkben tartva, vagy a talajra szorítva adjunk gázt a kopternek, miközben figyeljük a GUI-n (számítógép) az ACC-Z értéket. Ha nem változik jelentősen (-+25) akkor állítsuk be a #TRUSTED_ACCZ opciót (azaz jó a gyorsulásmérőnk). Ha az ACC-Z értéke gázadásnál jelentősen megváltozik, akkor hagyjuk a fenti opciót kikommentezve.

A megoldás csak átmeneti foltozás, a végleges megoldást a gyorsulásmérő beállításainak megváltoztatása (2G helyett 8G méréstartomány) vagy másik jobbban rezgéstűrő acc használata jelenti majd, de ez egyenlőre még csak kísérleti alapon van meg. Szerintem pár hét és lesz használható kód.

Viszont, ami nagyon faintos lesz, az a head free mód (MK:Careless, ArduCopter: Simple) Ez már benn van a mostani dev változatban. Annyit tud, hogy motor élesítéskor megjegyzi a copter aktuális irányát (magnetométer kell hozzá) és ha aktiválod a módot, akkor az előre mindig a megjegyzett irány lesz, függetlenül attól, hogy merre áll a copter orra. Ez akkor igazán hasznos, ha elveszted az orientációt és vissza kell hozni a gépet...

jpeti29
2011-12-11, 23:15
egy kis multiwii quad teszt

http://www.youtube.com/watch?v=xUjSunUBjc0

Remélem lesz ez még stabilabb is. a gimbal viszont egész jól teszi a dolgát.

jpeti29
2011-12-11, 23:16

http://www.youtube.com/watch?v=xUjSunUBjc0

jpeti29
2011-12-12, 02:17

http://vimeo.com/33503404

(Kérnék egy moderátort, hogy törölje az előző két hozzzászólásomat, hibás linket tartalmaz, köszöm)

icahone
2011-12-12, 12:23
Nahh, elkeszult az uj csoda, legalabbis repulesre kesz. 1216g lett de az FPV cucc meg nincs fent, az meg plusz 300g lesz, igy ugy tunik sikerul tartani a masfel kilos sulyt. Kicsit azonban meglepett hogy csak felgaz korul lebeg, annak ellenere hogy a szamoloprogi 30%-ot prognosztizalt. Lehet hogy csak le volt mar merulve az aksim mivel meg nem volt toltve azota hogy megerkezett. Az esc-k high timing-re vannak allitva, az FC 250hz-en kuldi a jelet. M2M 57cm lett, a motorbakok gumicsillapitast kaptak. A stabilitas az elozohoz verziohoz kepest ugy erzem javult de azert este meg atforrasztom az FC-t hogy 400hz-en ketyegjen, remelem a plush-ok birni fogjak. Az aksi cserelheto lett :D siman csak "beakasztodik" a leszallotalpba. Hetkozben meg berepulom es hetvegen felmegy ra az fpv cucc. A kepek alabb es egy rovid tesztvideo itt: http://vimeo.com/33518822

eosbandi
2011-12-12, 12:31
Nahh, elkeszult az uj csoda, legalabbis repulesre kesz. 1216g lett de az FPV cucc meg nincs fent, az meg plusz 300g lesz, igy ugy tunik sikerul tartani a masfel kilos sulyt. Kicsit azonban meglepett hogy csak felgaz korul lebeg, annak ellenere hogy a szamoloprogi 30%-ot prognosztizalt. Lehet hogy csak le volt mar merulve az aksim mivel meg nem volt toltve azota hogy megerkezett. Az esc-k high timing-re vannak allitva, az FC 250hz-en kuldi a jelet. M2M 57cm lett, a motorbakok gumicsillapitast kaptak. A stabilitas az elozohoz verziohoz kepest ugy erzem javult de azert este meg atforrasztom az FC-t hogy 400hz-en ketyegjen, remelem a plush-ok birni fogjak. Az aksi cserelheto lett :D siman csak "beakasztodik" a leszallotalpba. Hetkozben meg berepulom es hetvegen felmegy ra az fpv cucc. A kepek alabb es egy rovid tesztvideo itt: http://vimeo.com/33518822

A High timinget vedd vissza mediumra, hacsak nem valami extra sok polusú motort tettél belé. High timinggel feleslegesen fogja melegíteni a motorokat és zabálni az aksit.
Milyen vezérlőid vannak Atmeles procis régebbi Plush vagy az új SiLab chipes ? A régebbieken érdemes a firmware-t kicserélni....

Stallmaster
2011-12-12, 15:57
csak a kolbászokat fel ne szeleteld:D

icahone
2011-12-13, 22:09
Hat nem fogom szetbuheralni hogy megnezzem az esc-t de atforrasztottam az fc-t 400hz-re es mukodik veluk jol. (mondjuk en nem tapasztaltam nagy kulonbseget a 250hz es 400hz kozott) 2 hete jottek a HK-bol es uj "bunch" volt igy ha mar csak a SiLab csipesek jonnek akkor azok lesznek. De barmilyenek is nem fogok fw-t cserelni az egyszer biztos, az nagyon nem az en asztalom es nem is erdekel ilyen megoldas. A motor 20 polusu, nem tudom van-e meg quadokhoz valo meg tobb polusu :)

icahone
2011-12-16, 13:14
Kiprobaltam ma a quadot medium, ill. low timing-on, nem tapasztaltam kulonbseget a repuleseben igy marad a low, legalabb sporoljunk. A FC-n a 400hz nem valtotta be a hozza fuzott remenyeimet, persze lehet hogy jobb csillapitassal erzekelhetobb lenne a kulonbseg, igy visszaraktam 250hz-re. Sajnos meg mindig tul eros a vibracio, az egesz kar razkodik a nagy legcsavar miatt. Tudom valahogy balanszolni kene oket de tul nagy macera lenne, valamint a legcsavar "betet" ami a tengelyre megy nem pontosan illeszkedik igy nincs tul sok ertelme a balanszolasnak sem.
Igy megprobalom az FC-re juto vibraciokat minimalisra csokkenteni, sajnos a teljesen "sima" repulestol meg messze vagyok de kezdem belatni hogy ilyen sulyu quadnal ez nem annyira magatol ertetodo mint kisebb tarsainal. Delutan valtoztatok meg a motortavolsagokon, hatha az javit meg a dolgon.
Az alukarok helyett pedig valami szilardabb kene ami kevesbe veszi at a vibraciot, nem tudom a szenszalas jobb-e ilyen szempontbol vagy csak konnyebb.

eosbandi
2011-12-16, 13:41
Kiprobaltam ma a quadot medium, ill. low timing-on, nem tapasztaltam kulonbseget a repuleseben igy marad a low, legalabb sporoljunk. A FC-n a 400hz nem valtotta be a hozza fuzott remenyeimet, persze lehet hogy jobb csillapitassal erzekelhetobb lenne a kulonbseg, igy visszaraktam 250hz-re. Sajnos meg mindig tul eros a vibracio, az egesz kar razkodik a nagy legcsavar miatt. Tudom valahogy balanszolni kene oket de tul nagy macera lenne, valamint a legcsavar "betet" ami a tengelyre megy nem pontosan illeszkedik igy nincs tul sok ertelme a balanszolasnak sem.
Igy megprobalom az FC-re juto vibraciokat minimalisra csokkenteni, sajnos a teljesen "sima" repulestol meg messze vagyok de kezdem belatni hogy ilyen sulyu quadnal ez nem annyira magatol ertetodo mint kisebb tarsainal. Delutan valtoztatok meg a motortavolsagokon, hatha az javit meg a dolgon.
Az alukarok helyett pedig valami szilardabb kene ami kevesbe veszi at a vibraciot, nem tudom a szenszalas jobb-e ilyen szempontbol vagy csak konnyebb.

Probald ki a fenyolecet, 10x10mm vagy esetleg egy kicsit vastagabb. Nallam bevalt 1.5k AUW trikopteren.

eosbandi
2011-12-16, 14:16
Most tűnt fel egy érdekes váz a goodluckbuy.com-on (http://www.goodluckbuy.com/flyingshark-550-wooden-copter-frame-quadcopter-550mm-shaft-distance.html) rendeltem egyet. Kérdés ha csinálok mérethelyes scant az összerakás előtt az elemekről, van valaki aki 1mm-s vagy 1.5mm-s üvegszálas lapból ki tudja nekem marni ugyanezt? (persze nem ingyen....)

Tarczali Viktor
2011-12-16, 14:57

A légcsavarokat mindenképpen ki kell balanszírozni! Sokat fog csökkenni a vibráció. A vezérlő panelt se csavarozd fixen a keretre! Próbáld meg öntapadós tépőzárral felrakni-nekem bevált. Legyen egy kis mozgástere, ami elnyeli a vibrációt. A vibráció a girókat rezegteti be és attól lesz instabil.
Viktor

relaxman
2011-12-16, 15:08
Az öntapadós tépőzár helyett szerintem még jobb lehet 4 kicsi ragasztókocka a 4 sarokra,
mely mindkét felén ragad. Én ilyet kaptam a GAUI-hoz. Ez nem mozdul el, de a rázkódást csillapítja. Viszont nem lesz tőle túl mobil a gyro, én épp most akarom a kisebb vázamat kipróbálni, és ugye át kéne tenni rá a vezérlőt. Aztán 1-2 hónap múlva vissza :) Lehet kapni Mo-n ilyen kis kockaragasztókat?

Tarczali Viktor
2011-12-16, 15:17
Ha nem is kocka ragasztó, de kétoldalas szivacsos ragasztót lehet kapni minden barkácsboltban. Montázs , vagy tükörragasztónak hívják és tekercsben árulják. 1,5-2 cm széles
Viktor

eosbandi
2011-12-16, 15:28
Ha nem is kocka ragasztó, de kétoldalas szivacsos ragasztót lehet kapni minden barkácsboltban. Montázs , vagy tükörragasztónak hívják és tekercsben árulják. 1,5-2 cm széles
Viktor

A habszivacs nem a legjobb, mivel hajlamos rajta berezonalni a cucc. Olyan anyag kell, ami elnyeli a rezgés energáját és lassan adja vissza. Nálam a legjobban a füldugó vált be (a szivacsos) CA-val megragasztva. Illetve ha végképp nem boldogulsz akkor esetleg 20-40g súlyt tegyél az érzékelőpanelra. A nagyobb súlyt nehezebb berezegtetni...

icahone
2011-12-17, 20:03
Sziasztok,

kosz a tanacsokat, ketoldalas ragaszto csak mertekkel valt be, a fuldugot meg nem probaltam de lehet kiprobalom. A plusz suly ragasztasa a lapra mukodhet csak ha lehet pont a suly miatt nem szeretnem. Jelenleg habszivacs van alatta+gumigyuruk.

Ha sikerul holnap akkor csinalok par videot hogy lassatok mennyire stabil/nem stabil. A mai tesztvideon kameran keresztul nezve ugyan nem latszik a vibracio de szabad szemmel nezve latom es az zavar.

Repido tesztelese 1215g-nal: 10 perc/2760mAh az 5000mAh aksibol, jelenlegi sullyal meg nem tesztelve. Foldi hatotav teszt holnap ha jo az ido.
2 kep a konfigrol (AUW 1526g):

icahone
2011-12-18, 19:56
Hatotav teszt megvolt, 1km foldon, RC ok, video kristalytiszta. Kamerat lejjebb raktam a rezgesek miatt, most mar jol teljesit. Kiderult hogy a rezgesek egy reszet az egyik motor okozta, kilazult az egyik csavar ami a tengelyt fogja es szetrezonalta magat szegeny. Vevot csereltem a fullscale 9X V2-re, RSSI jelet kivezettem az OSD-re igy mar nem kell izgulnom amiatt hogy elveszitem valahol utkozben :'( Tesztvideot holnap linkelek majd. Ahogy lesz egy kis szelcsendes ido kiviszem a mezore es megnezzuk legalabb azt a fel kilometert ;D

relaxman
2011-12-18, 20:12
Csavarrögzítő mellőzve volt? :D

icahone
2011-12-19, 11:42
Nem volt mellozve csak miutan kolbaszt szeleteltem a garazsban :o pofara esett szegenykem es akkor lazulhatott ki a csavar az egyik motornal. Most jol behuztam de eleg szar anyagbol vannak ezek, nem tudom mennyit tart majd. Ugy remlik a motorokhoz adtak potcsavart is igy ha kell majd cserelem. Kellemetlen lenne ha a levegoben engedne el es kipottyanna a tengely a motorbol.

Johetne mar a jo ido. Tesztvideo itt: http://vimeo.com/33897096

icahone
2011-12-23, 22:02
Jo ido nem jott viszont kimentem repulni. Kod volt de foldkozelben ugy 300m-re lehetett latni, ha nem is tisztan. 270m-nel valamiert elment a kep (es a vezerles) es sodrodtam, mint utolag kiderult neki a toltes szelenek. 2 alukar, 2 propeller tort es a lowpass filterem, minden mas OK. Videot jovo heten teszek fel, tobbszor is megneztem de nem jottem ra mi tortent pontosan. Foldi teszteken 1km-en tokeletes kep volt. Arra tippelek hogy zavaras lehetett mert ugy tunik nagyjabol egyidoben ment el az RC es a video link is. Esetleg az osd tapkabele lazulhatott ki vagy a kamera kabele.

Tanulsagok:
- kodos idoben nem repulok tobbe
- RSSI kimenet nem megbizhato, ujra kell gondolni
- OSD kimeno/bemeno kabeleket rogziteni kell
- esetleg nem artana kulon aksi a videonak a feszultsegesesek miatt

Ami pozitiv:
- miutan ujjaepitettem a sulya 1470g-ra csokkent ;D, igaz nincs lowpass filterem
- propellereket 11x4.7-re csereltem, ugy tunik ezekkel stabilabban repul

Tovabbra is varom a jo idot es ajanlatokat a lowpass filterre...

icahone
2011-12-28, 12:27
Itt a felvetel: http://vimeo.com/34283715

Idokozben sikerult kicsinalnom az osd-met igy a tovabbiakban nem kell mar kinlodnom a GPS-el sem :P
Mivel amugy sem tervezek 1-2 szaz meternel messzebbre repulni nem is tervezem uj osd beszerzeset. Nemsokara megjon az uj FC es a gopro-m es ha sikerul mindent osszebutykolni akkor kiviszem a gepet ujra.

karee2
2011-12-29, 09:18
Sziasztok!

Elkészült az új Quadom! Hétvégén berep! Egy pár kép róla:

http://img263.imageshack.us/img263/5254/20111229075427.jpg

http://img535.imageshack.us/img535/6319/20111229075403.jpg

http://img442.imageshack.us/img442/6233/20111229075416.jpg

(Szpeti, remélem leszel hétvégén?) ;)

k

Szpeti
2011-12-29, 22:03

k

Azt én is.
Ismerős ez a kasznizás. :)
Ebből könnyen kiszóródik a csipsz.

karee2
2011-12-29, 22:41

k

Azt én is.
Ismerős ez a kasznizás. :)
Ebből könnyen kiszóródik a csipsz.

Igen, le kellett volna szabadalmaztatni a kasznizást! (Ezt már bebuktad!) ;D

A csipszet + zacskóstúl tessszük rája! ;)

k

karee2
2011-12-30, 09:43
Volt itthon plusszban egy Navi szett, fölszereltem rá, így néz ki készen:

http://youtu.be/uwartoEKtHk

k

pittyu
2011-12-30, 11:26
Jól néz ki. A motorok kiemelése miért van ? A súlypont lejjebb legyen ?

karee2
2011-12-30, 13:02
Szia!

Igen, így lejjebb van a súlypont, valamivel stabilabb a gép!

k

stefan
2011-12-30, 21:00
Sziasztok!
Karee2 - én sem tétlenkedtem. áttépítettem a HK-s favázról saját gyártású aluvázra a Qadot ;)

Kaptak rezgés csillapítást a motorok és a vezérlő! Most mondhatom el,hogy igazán vezethető lett! Ma be is repültem:

Fotók itt. https://picasaweb.google.com/103130473008317962931/2011December30

karee2
2011-12-31, 10:13
Sziasztok!
Karee2 - én sem tétlenkedtem. áttépítettem a HK-s favázról saját gyártású aluvázra a Qadot ;)

Kaptak rezgés csillapítást a motorok és a vezérlő! Most mondhatom el,hogy igazán vezethető lett! Ma be is repültem:

Fotók itt. https://picasaweb.google.com/103130473008317962931/2011December30

Szia Pisti!

Gratulálok! Ügyes vagy! Nagyon klassz lett a Quadod! Csinálhatnál vidit a repről!!! ;)

Kari

karee2
2011-12-31, 18:46
Meg volt a berep:

http://www.youtube.com/watch?v=aZv7NeEAPis&feature=g-upl&context=G288163eAUAAAAAAAAAA

k

stefan
2011-12-31, 19:58
Nekem is! http://youtu.be/UgBKsRVu_x0

karee2
2012-01-07, 09:00
Sziasztok!

Átalakítottam én is a HK-s quadot alu vázra:

http://http://kephost.hu/image-1FE8_4F07EC73.jpg (http://kephost.hu/share-1FE8_4F07EC73.html)

k

karee2
2012-01-07, 09:02
Sziasztok!

http://http://kephost.hu/image-1FE8_4F07EC73.jpg (http://kephost.hu/share-1FE8_4F07EC73.html)

k

Bocsi, a kép:

http://kephost.hu/share-1FE8_4F07EC73.html

k

karee2
2012-01-07, 09:07
[quote=karee2 ]
Sziasztok!

k

Bocsi, a kép:

http://img195.imageshack.us/img195/357/20120106175442.jpg

k

relaxman
2012-01-07, 09:09
Ez így már vízálló? :o

Szpeti
2012-01-07, 10:56
Szerintem nem viszont valószínűleg csipszet eszünk délután. :P

Szpeti
2012-01-07, 10:58
Kari!
A feladat adott. Tengeralattjáró quad-ot kell építeni! ;D

relaxman
2012-01-07, 11:03
Hát ha nem is tengeralattjáró, de egy vízesés közelében vagy a víz és sziklafal között
csodás lenne átmenni :o

Szpeti
2012-01-07, 11:06
Rajtam nem múlna. (a kari gépével)

Track
2012-01-07, 14:11
Ezt láttátok már ?!

http://www.youtube.com/watch?v=1t6k1XLTnbs&feature=related

Stallmaster
2012-01-07, 17:45
ez nagyon jó, honnan lehet ilyen ledes propot szerezni?

stefan
2012-01-08, 09:01
Élő szövet belső fémvázon ! :D Karee2! Frankó lett ! Az boardot védő zöld kupak honnét származik? Én hirtelen csak egy műanyag flakont, pontosabban az alsó részét aplikáltam rá.

Visszatérve a vázra: Először a HK-s vázra építettem meg a coptert, de mióta alu vázzal repülőm állítom még a stabilitása is javult. A fa váz minimálisat tudott deformálódni repülés közben,pontosabban a karok hajlamosak voltak a tekeredésre.

A motorokat a karhoz kötegelővel rögzítettem,ami szintén praktikus és gyors szerelést tesz lehetővé. Ennek a hasznát akkor tapasztaltam igazán amikor sikerült fatörzset fognom a géppel ???

:Pisti

karee2
2012-01-08, 14:46
Élő szövet belső fémvázon ! :D Karee2! Frankó lett ! Az boardot védő zöld kupak honnét származik? Én hirtelen csak egy műanyag flakont, pontosabban az alsó részét aplikáltam rá.

Visszatérve a vázra: Először a HK-s vázra építettem meg a coptert, de mióta alu vázzal repülőm állítom még a stabilitása is javult. A fa váz minimálisat tudott deformálódni repülés közben,pontosabban a karok hajlamosak voltak a tekeredésre.

A motorokat a karhoz kötegelővel rögzítettem,ami szintén praktikus és gyors szerelést tesz lehetővé. Ennek a hasznát akkor tapasztaltam igazán amikor sikerült fatörzset fognom a géppel ???

:Pisti

Szia Pisti!

A műanyag dobozka a "One Euro Market"-ból való, ott lehet kapni uzsonnás dobozként! Nem is drága: 180HUF!
A HK-s faváz, nekem sem tetszett, nyeklett jpbbra-ballra! A motorokat én csavarral rögzítem, kiemelve, az akksit alulra, így talán stabilabb a gép! (Kötéltáncos rúddal! ;))

k

icahone
2012-01-08, 23:37
Szuper hogy tersz at alu vazra/karokra, en pont ellenkezoleg, nemsokara tervezek atterni szenszal vaz/fakarokra, a rezgesek miatt. En mondjuk az elejen aluvazzal kezdtem de a sokadik atepites, FPV-re alakitas es most a gopro felfogatas kapcsan ra kellett jonnom hogy sajnos AP-re epp az alu nem tul jo megoldas, tulsagosan jol vezeti a rezgeseket :( igy most faban gondolkodom.

jpeti29
2012-01-09, 09:33
Rezgés szempotjából biztos, hogy jobb a fa. a hétvégén elkezdtem kiegyensúlyozni a motorokat, légcsavarokat, a rugalmas léc+lézemutató módszerrel. Hihetetlen, hogy motorok és légcsavarok között is mennyi különbség van. volt olyan motor+prop, ahol meg se moccant a pötty a 3m-re lévő falon. volt ahol maga a motor komplett lézesót nyomott a falra. régen azt hittem, hogy egy sima prop ballansz elég. hát marhára nem.

icahone
2012-01-10, 09:42
Hat igen, ram is ez var, csak a lehetosegeim korlatozottak. 2 fajta prop es 1 fajta motor ::) tehat valami mas ravaszsag is kelleni fog. Jelenleg epp csapagyat keresek 3.17mm tengelyhez de ugy tunik ilyet nem gyart senki, kiveve par dolgos gyereket valamelyik dzsunkan. Most vegyek megint 4 uj mocit meg meg par szett propellert? Valsagban? Dollarert?? Anyam

Oerdescu
2012-01-10, 10:06
...hát ez nagyon tetszik. :)
Elolvasom a topikot és azt hiszem én is neki fogok építeni egyet. Egy dologtól tartok; az elektronikától. Nekem az elég homályos terület. Sebaj, majd sokat kérdezek. :)

Üdv;
Dani

icahone
2012-01-10, 11:41
Megjott vegre az uj FC-m!!
link: http://www.dji-hobby.com/naza/index_en.html

Hetvegeig remelem lesz idom beloni es kiprobalni. Meg az is lehet hogy par gondomat megoldja ami a stabilitast illeti.

Peck
2012-01-10, 18:02
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22397__Turnigy_Talon_Carbon_Fiber_Quadcopter_Fra me.html
Ha valaki mégsem akarna a készítéssel vesződni :)

csillagvzs
2012-01-10, 23:12

Hetvegeig remelem lesz idom beloni es kiprobalni. Meg az is lehet hogy par gondomat megoldja ami a stabilitast illeti.

Légyszi osz meg itt is mindent.
Megnézhetném ha repkész?

karee2
2012-01-11, 08:21

Jónak tűnik a cucc! Csak a vidiket megnézve, ehhez még táv sem kell, úgy is repül!!!??? ;D ;D ;D

Kiváncsian várom a berepet!

k

relaxman
2012-01-11, 12:06
Akkor nekem való ;D

icahone
2012-01-11, 12:19
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22397__Turnigy_Talon_Carbon_Fiber_Quadcopter_Fra me.html
Ha valaki mégsem akarna a készítéssel vesződni :)

Na vegre, mar ideje volt, de inkabb egy hexaval johetnenek vagy egy quaddal de jobb leszallotalpakkal.

Naza: tegnap felkonfigoltam az FC-t, sajnos failsafe nincs az adomon igy azt nem tudom kiprobalni de ahogy lesz egy kis idom felrakom a quadra es megnezem mit tud. Ez valoszinuleg mar csak het vege fele lesz, video meg majd csak jovo het elejen.

njozsef
2012-01-16, 21:30
Sziasztok.
Vásárlásra adnám a fejemet. Eddig egy conrados 450-el szenvedtem. Segítség kellene.
Mit szóltok a KK vezérlőjéhez. Nincs valakinek egy jól működő konfigja? A kk jó választás-e vagy mást nézzek?
méret érdekelne, motorok, propellerek mérete, karok hossza. HD-hero-t vagy egy kicsit nehezebbet szeretnék cipeltetni vele.
Lehet ehhez valamilyen baromertikus magasságtartást applikálni, esetleg GPS-es poziciótartással.
Robot nem kell.

Előre is köszönöm válaszaitokat
Nagy József

njozsef
2012-01-16, 21:50
http://shop.carboncore.co.uk/epages/es140672.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/es140672/Products/X4650
ez a váz van valakinek? használható?

Tarczali Viktor
2012-01-16, 22:15
http://shop.carboncore.co.uk/epages/es140672.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/es140672/Products/X4650
ez a váz van valakinek? használható?

Karbon váz 160 Fontért??! Elsőre biztos nem ilyet vennék!
A fa vázat összetörtem 3 perc alatt, aztán építettem magamnak egy egyszerűbbet 1500Ft-ból. Kell hozzá 2 db 10x10sm-es nyák lemez, 10x10mm-es alu zártszelvény (kilóra a vasbótbúl), meg egy marék csavar. Már három kart cseréltem amikor már nem lehetett visszaegyengetni. Ha egyszer megtanulom vezetni, csinálok egy normálisat.
Viktor

njozsef
2012-01-16, 23:20
Köszi a választ a vázra. :)
Nincsenek már FP-s járművel vezetési problémáim. Törtem én is, de mindig az elektronika viccelt meg.
És a többi dologgal kapcsolatban? Mit gondoltok? (bevallom nem olvastam vissza az elejéig)

karee2
2012-01-17, 06:11
Szervusz Józsi!

Ha végképp nem akarsz a vázzal bíbelődni, itt találsz aránylag olcsón: (szállítással kb.:35$)

http://www.sdshobby.net/quadcopter-rack-for-x600-p-8301.html

A konfigot tekintve, nem tanácsot szeretnék adni Neked, - itt vannak akik jobban "vágják" ezt, - csak azt leírom, ami nekem bevált: (igaz, nem kameráztam vele)

2830-as 1000 kv mocik, 25A Red Brick (HK) szabik, 10X4,7 propok, és KK fekete board, átprogramozva "X"-be. A váz nekem is 10X10 aluból van. Elég stabil szerkezet, de nyilván ez pénztárca függő! (Egy 20$ Board nyilván kevesebbet tud, mint egy 1000$-is)

Egyébként így reppen egy "vérbeli" profi kezében: (ez nem én vagyok, hanem Szpeti)

http://www.youtube.com/watch?v=yONl__hekO4&list=UUsJL-pBJsTAR0138DKhKylQ&index=3&feature=plcp

Ü.:k

njozsef
2012-01-17, 10:00
Nagyon köszi a választ, sokat segítettél van is ilyen prop-om.
Peti meg könnyen repked, baj esetén csak bemegy a Praktikerbe :)
üdv, nj.

Tarczali Viktor
2012-01-17, 10:38
Nagyon köszi a választ, sokat segítettél van is ilyen prop-om.
Peti meg könnyen repked, baj esetén csak bemegy a Praktikerbe :)
üdv, nj.

A propból kell kettő oda-forgó és kettő visszafele forgó meg egy marék tartalék mind a két fajtából.
Viktor

icahone
2012-01-17, 16:41
Naza beepitve, jo hir hogy repul a plush 25-oseimmel, kicsit fostam hogy nem fog mert az rcgroups-on par csokanak nem ment. Igaz csak minden masodik aksi csatlakoztatasra lehet elesiteni de majd megoldom egy kapcsoloval.
Egyelore rosszul konfigoltam be mert 11.3v-ra allitottam a warningot igy tegnap mar nem volt nagy repules vele a garazsban, de holnap talan lesz idom hogy kivigyem a szabadba. Elotte uj konfigot allitok neki es remelhetoleg megtortenik a csoda.

icahone
2012-01-20, 14:45
Fel oraja megvolt az elso repules teszt. Ha lehet ilyet mondani akkor a quad ATOM stabil ugy, hogy gyakorlatilag a default ertekekkel van konfigolva, propellerek egyelore nincsenek balanszolva es a motorok csapagyait meg nem csereltem. A stabilitas brutalisan nott az FH-X46-hoz kepest, a rezgesekre a NAZA sokkal kevesbe erzekeny. Igaz viszont hogy a valtaskor a motorbakokat is atszereltem kisse, most csavarral vannak rogzitve a karokhoz szigszalag helyett valamint a motortavot 57cm-rol 50cm-re csokkentettem. A propellerek maradtak az eddig hasznalt 12x4.5-osok. A felszallosuly 1300g, az FPV felszerelesbol csak a kamera es az antenna nincs a gepen, ez meg +100g suly lesz max, a gopro meg 100g igy 1500-nal meg fog allni az osszsuly.

A korabban emlitett elesites valojaban mindig mukodik de erdekes modon csak az egyik kombinacio az ami mindig mukodik. Ha elesites utan 3mp-ig nincs gazadas akkor a motorok leallnak. A jelenlegi legujabb FW mar orvosolja a korabbi hibat amikor repules kozben is le tudtak allni a motorok :o A gazkar kozepen valo tartasa kozli az FC-vel hogy tartsa a eppen aktualis magassagot, ettol foljebb vagy lejjebb mozgatasa emelkedesre vagy sullyedesre utasitja az FC-t. Az aksimerules miatti automatikus leszallast meg nem teszteltem. A vizszintes tengely koruli forgas sebessege szamomra kielegito es elforgas kozben sem sulled meg a quad :-* A vizszintes iramodasok befejeztevel nincs visszarantas, a quad szintbe all es lassan driftel tovabb :D, persze konnyen meg lehet fogni egy kis visszagazzal. GPS egyelore nincs a vezerlohoz, elkepzelheto hogy a kesobbiekben lesz bar nem biztos mert arra ott van az 1100$-os Wookong. Ezenfelul az okto konfig sem tamogatott (egyelore). Ami viszont meg van pluszban az a kameraszintezes 2-tengelyu vezerlese.

A gazkar hasznalata TENYLEG szuksegtelen, mint a videokon, tartja a magassagot es kesz ;D Az ide-oda taszigalos reszt is siman meg lehet vele csinalni, a feldobom-lerantom reszt szinten. Video van de nem tudom feltolteni csak jovo het hetfon mert szar az itthoni netem.

Az egyeduli hatranya hogy az ara huzos, 220$+szallitas. A jo hir hogy van viszont mar egy kistestvere ami elvileg ugyanazt tudja de megsem ;) O csak 170$-ba kerul viszont csak quadot tud, hexat nem es amennyire tudom csak 500+hz-es esc-ket tamogat.
Link: http://www.goodluckbuy.com/bumblebee-quadcopter-flight-controller.html?&sl=en

Ha valaki olyan szuperstabil FC-t keres amit nem kell napokig konfigolni hanem par perc alatt repkesz, valamint kell magassagtartas illetve automata kamera szintkiegyenlito vezerles annak joszivvel ajanlom! Akinek ez nem eleg es GPS es/vagy UAV megoldas kell annak melyebben a zsebebe kell nyulnia.

jpeti29
2012-01-20, 15:05
nagyon biztató amiket írtál. Esetleg majd egy videót is feltehetnél róla.

icahone
2012-01-20, 15:44
Van video ;D ;D csak nem birom felrakni mert olyan fos az upload-om, csak jovo heten munkabol tudom megoldani. Tenyleg meg lehet vele csinalni minden olyan baromsagot mint a neten lathato videokon.

icahone
2012-01-22, 03:20
Nos nagy nehezen de sikerult felszuszakolni a tegnapi tesztvideot.

http://www.youtube.com/watch?v=FtbuMYPWWF8

icahone
2012-01-22, 09:48
Sikerult meg egy videot felraknom: http://www.youtube.com/watch?v=8JMowWj19y8

A naza-val kapcsolatos infokat mostantol majd az uj topicba rakom, ide az fog kerulni ami a quaddal kapcsolatos. A kovetkezo munka egy sajat leszallotalp epitese lesz, amennyiben ez nem jon ossze akkor veszek egyet de szeretnem megtartani a teljes sajat epites jelleget a quadnak egeszen amig elerem a sikeres fpv legifoto/legivideo megoldast, remelem sikerul.

njozsef
2012-01-22, 10:12
Sziaszok.
Nem teljesen ide tartozik, az ESC. De itt mindenkinek van ISP programozója :)
Valaki csinált már ilyet, egész jó adatokat írnak erről a DIY FW-ről.
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1513678&highlight=turnigy+esc+firmware
Features and Changes
--------------------
- 16MHz operation on most boards
- 16-bit output PWM with full clock rate resolution (~18kHz PWM with
a POWER_RANGE of 800 steps)
- 24-bit timing and PPM pulse tracking at full clock rate resolution
- ICP-based pulse time recording (on supported hardware) for zero
throttle jitter
- Immediate PPM input to PWM output for best possible multicopter
response (eg: ideal for tricopters, quadcopters, etc., but NOT where
where slow-start or really any significant current limiting is needed!)
- Accepts 495Hz PPM update rates (minimum ~5microseconds PPM low time)
- Optimized interrupt code (very low minimum PWM and reduced full
throttle bump, and should work beyond 120,000 RPM
- Configurable board pin assignments by include file
- Improved startup (though heavy hard drives are still a bit dodgy -
suggestions/patches welcome!)
- Forward and reverse commutation supported, including RC-car style
reverse-neutral-forward PPM ranges, with optional braking

icahone
2012-01-22, 15:47
A mai nap termese, a leszallotalp. Meg nincs teljesen kesz, a felfogatashoz mar nem volt eleg anyagom igy holnap irany a Bauhaus megint. Jelen allapotaban 198g, kicsit nehez de ez van.

Most csak raraktam az uj talpra hogy latszodjon hogyan fog kinezni ha kesz.

jpeti29
2012-01-23, 10:03
Sziaszok.
Nem teljesen ide tartozik, az ESC. De itt mindenkinek van ISP programozója :)
Valaki csinált már ilyet, egész jó adatokat írnak erről a DIY FW-ről.
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1513678&highlight=turnigy+esc+firmware

Eosbandi, nadrian és één is átprogramoztuk az ESC-inket. Én még csak most repültem be a tri-t, van mit rahójta javítanom, de Bandi és Adrián nagyon dicséri az eredményt. 200-as felbontás mégis csak több mint a TY Plush 120-a. Mi a Wii-ESC fw-t tettük fel. Bandi kipróbálta a simonk félét is, az is jó.

njozsef
2012-01-23, 11:00
tudtok linket ezekhez a fw-khez? Én is kipróbálnám.
plush 30A-esem van, nem tudom, hogy az megfelelő-e. (a listában nem szerepel).

jpeti29
2012-01-23, 11:34
Csak az jó, ami még a régi típus (atmegás), az új SiLab chippes nem jó.

itt a fórum:
http://www.multiwii.com/forum/viewtopic.php?f=13&t=516

itt a fw:
http://code.google.com/p/wii-esc/source/browse/#svn%2Ftrunk

neked kell az input type és a hardware-ednek megfellelően befordítani, aztán feltölteni. Átprogramozás után először egy autóizzót köss vele sorba, ha világít, elcsesztél valamit.

nekem kicsit állítgatni kelett az indítási paramétereken, mert nem akarta felpörgetni elsőre a motorokat.

njozsef
2012-01-23, 11:50
Ok megnézem. avrstudio4-gyel próbáltam fordítani, azzal jó volt.

njozsef
2012-01-23, 14:48
köszi Jpeti.

icahone
2012-01-24, 10:38
Tegnap megcsinaltam a leszallotalp rogziteset.

A felszallosuly 1800g korulire modosult az uj talpakkal. Az fpv kamera, antenna es aksi meg nincs a gepen. A quad igy is stabilan repul, kerdes mit szol majd a gopro a jelenlegi felfuggeszteshez, mennyire rezeg majd be a kep. A hatalmas felszallosuly miatt lassabban reagal a gazadasokra, viszont kis szelben kevesebbet sodrodik mint eddig. Video sotet mert este csinaltam de a lenyeg latszik.
A repulesi ido kabe 10 perc.

Remelem hamarosan hazaerek majd vilagosban is es kiprobalhatom milyen a gopro kepe.

Link: http://www.youtube.com/watch?v=mLqQaSu746A

Tomek88
2012-01-25, 23:11
Üdv!
Remélem nyárra én is csatlakozok a diy quad táborhoz!!
A váz már készülőben vagyon, ezért is írok, hogy jó úton járok-e.
Ahogy eddig kinéz a dolog: motor tengelytől-tengelyig 550mm lesz (kb max). 9*5-ös prop-ok
Motornak a tunigy Park480 1320 kv szemeltem ki, és 30A-es szabályzókat.
Az eCalc kalkulátor szerint működik evvel a konfigurációval a dolog. Mennyire lehet hinni ezeknek a Kalkulátoroknak?
Vezérlő egyenlőre még kérdés.

Oerdescu
2012-01-26, 08:50
Korábban írtam én is, de valamit vacakolt a gépem és nem jelent meg a beírás.

Szóval; én is fogok egy ilyet készíteni. Csakhogy...
Nekem az elektronika elég ingoványos terület. (Gépészmérnök vagyok.) Vállalná-e valaki, hogy ellenszolgáltatás fejében elkészítené az elektronikai részét a masinának? Én csak a szabályozók csatijait szeretném bedugdosni. :) A váz, egyebek elkészítési nem gond. Sőt, van néhány új ötletem, amiket meg is szeretnék valósítani.

Tudna valaki segíteni elektronika ügyben?

Üdv;
Dani

njozsef
2012-01-26, 11:31
Sziasztok.
Egy HK-s KK board fog hozzám kerülni. Gondolom ez egy sima KK klón, de ki szeretném cserélni a giro-kat MEMS-re. Tud valaki infót erről?
(beszerzési hely, firmware), továbbá később szeretnék egy nbaviboardot rá.
(tudom, hogy ennyiből lehetne készen is venni valamit, de én ilyen hülye vagyok)
köszi

karee2
2012-01-27, 08:25
Korábban írtam én is, de valamit vacakolt a gépem és nem jelent meg a beírás.

Szóval; én is fogok egy ilyet készíteni. Csakhogy...
Nekem az elektronika elég ingoványos terület. (Gépészmérnök vagyok.) Vállalná-e valaki, hogy ellenszolgáltatás fejében elkészítené az elektronikai részét a masinának? Én csak a szabályozók csatijait szeretném bedugdosni. :) A váz, egyebek elkészítési nem gond. Sőt, van néhány új ötletem, amiket meg is szeretnék valósítani.

Tudna valaki segíteni elektronika ügyben?

Üdv;
Dani

Szia Dani!

Arra gondoltál, hogy az elektronikát (konfigot) készen vennéd meg, vagy megveszed, csak nem Te szerelnéd össze? Én ellenszolgáltatás nélkül segítek Neked, csak írd le pontosan mit szeretnél! (Most nem a csajokra gondoltam!) ;D

Karesz

Oerdescu
2012-01-27, 11:19
Szia Karesz

Köszi a válaszodat.

Én elektronikában nagyon járatlan vagyok. Nekem a kész elektronika kellene egyben, mert nincs lehetőségem otthon forrasztgatni és nem is értek hozzá.

A fő gondom az, hogy ami anyaglista fent volt az eredeti publikációnál, az (ahogy itt olvastam) nem minden szerezhető be nálunk. Kezdődik tehát a helyettesítés, stb és ez az a pont ahol totál elvesztettem a fonalat. Próbáltam követni a hozzászólásokat, de nem sikerült. Tahát, ha van rá mód, akkor úgy szeretném, hogy nekem vagy be se kelljen mennem az elektro-boltba (mert majd olyan kersztkérdéseket tesznek fel amire úgysem tudom a választ) vagy egy olyan lista kéne, ami tuti beszerezhető itthon. Ha az anyagok meg vannak, akkor pedig összeállítani sem nekem kéne, mert ilyet sem csináltam soha, tehát itt is az elektronika alapjaitól kéne kezdeni. ...akkor meg sose készülne el a masina. :)

Mondjuk, ha készítessz ilyen elektronikát magadnak, akkor készíts rögtön kettőt és mondj rá egy árat. A lényeg, hogy nekem elektronika terén tényleg csak a szabályozókat kelljen rádugdosnom. :)
Remélem érthető voltam. ::)

Üdv;
Dani

glex
2012-01-27, 12:55
Oerdescu:

Készen lehet venni ilyen vezérlőket:
http://www.goodluckbuy.com/dji-naza-multirotor-stabilization-controller-for-quadcopters.html
http://www.goodluckbuy.com/mwc-multiwii-lite-lightweight-version-4-axis-flight-control-board-quadx.html
http://www.goodluckbuy.com/free-flight-ff-auto-balance-controller-with-3d-acceleration-sensor.html
http://www.goodluckbuy.com/kkmulticopter.html

Pistu
2012-01-27, 13:30
http://www.goodluckbuy.com/10x4-5-1045-1045r-counter-rotating-propeller-for-multicoptor.html
valaki probalta mar ezeket a legcsavarokat?

Oerdescu
2012-01-27, 15:54
Oerdescu:

Készen lehet venni ilyen vezérlőket:
http://www.goodluckbuy.com/dji-naza-multirotor-stabilization-controller-for-quadcopters.html
http://www.goodluckbuy.com/mwc-multiwii-lite-lightweight-version-4-axis-flight-control-board-quadx.html
http://www.goodluckbuy.com/free-flight-ff-auto-balance-controller-with-3d-acceleration-sensor.html
http://www.goodluckbuy.com/kkmulticopter.html

Nagyon köszi az infót. Isten tudja miért, de eszembe sem jutott megnézni, hogy lehet-e ilyeneket készen kapni!?
Így szerintem nem is lesz szükség a Karesz-féle segítségre.

Jól olvasom, hogy az első link alatt szereplő termék az, amiben minden benne van? Plug-and-Play? Mert akkor azt hiszem az fog nekem kelleni.

Még1x kösz. :)

Üdv;
Dani

icahone
2012-01-27, 21:01
Nem egeszen PnP. Kicsit nem art programozni mielott levegobe kuldod.

Gogo
2012-01-28, 23:36
http://www.youtube.com/watch?v=A5-Vb9h5Pew&feature=endscreen&NR=1

Leleményes, kreatív gyerek! ;D Érdemes megnézni a többi videóját is!

Daine
2012-01-29, 10:14
http://www.youtube.com/watch?v=A5-Vb9h5Pew&feature=endscreen&NR=1

Leleményes, kreatív gyerek! ;D Érdemes megnézni a többi videóját is!

Végre valami ami tetszik nekem is a quadcopterezésben! :o

glex
2012-01-29, 17:34
Nagyon köszi az infót. Isten tudja miért, de eszembe sem jutott megnézni, hogy lehet-e ilyeneket készen kapni!?
Így szerintem nem is lesz szükség a Karesz-féle segítségre.

Jól olvasom, hogy az első link alatt szereplő termék az, amiben minden benne van? Plug-and-Play? Mert akkor azt hiszem az fog nekem kelleni.

Még1x kösz. :)

Üdv;
Dani

Az elsőn lévő az egy jól összerakott gyári vezérlő. A többi közül leginkább az MWC-t ajánlanám, mert annak nyílt forrású a vezérlő szoftvere, így ha tudsz programozni, bármit meg tudsz oldani azzal a lappal. Több verzió is van fent belőle az oldalon.
A másik amit ajánlanék az a KKmulticopter vezérlő, aminek pedig hatalmas tábora van, így könnyen tudsz segítséget kapni hozzá

doky111
2012-01-29, 23:55
Sziasztok!

Még tavaly tavasszal volt egy csúfos gépvesztésen x km. után..... :( :( de úgy döntöttem nem adom fel az FPV-t kezdem újra viszont most kisebb hatótávolságú géppel....... ( azért hogy +találjam habeüt a vég :o :o ) ezért nekiláttam én is egy quad-nak.
A döntésem egy Békéscsabai donorra esett ( mivel úgy vettem észre hogy ez a város a Quvadok fővárosa :D :D :D)
Kare2 gépét vettem meg és némi gyakorolgatás után építettem egy újat belőle. Megnövelte 120mm-el a méretét és próbáltam lefaragni a súlyát is. Kapott teleszkópos leszállótalpakat is a keményebb landolás csillapítása végett.
Már majdnem tetszik ...( elég ronda már :P :P :P ) még ezeket a gyenge minőségű légcsavarokat szeretném lecserélni valami határozott keménységű csavarokra elég " nyúlósak " amik most vannak rajt.
Következő lépésem beszerzek Békéscsabáról 5,8Ghz FPV-s rendszert.... ;D ;D ;D ;D

http://kepfeltoltes.hu/thumb/120129/201201291745__tm_retezve_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/120129/201201291745__tm_retezve_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

http://kepfeltoltes.hu/thumb/120129/201201291746__tm_retezve_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/120129/201201291746__tm_retezve_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Még egy kis finomítás és mehet a berep !!!

üdv: dok

icahone
2012-01-30, 00:52
Szia,

mekkora az aksi es milyen sulyu a gep?
A teleszkopos talpakrol tennel fel esetleg egy kozeli kepet?

Udv, Robi.

doky111
2012-01-30, 08:19
Szia!

Megmérem neked addig itt egy 1/2 perces videó:
http://www.youtube.com/watch?v=Es4ZnrQ4Tn0&feature=youtu.be

icahone
2012-01-30, 09:51
Ez nagyon csini! Ilyesmire vagyom en is mar regen.
Esetleg adnal bovebb infot mi kell a legyartasahoz?

mkgy
2012-01-30, 10:07
Itt egy "gyári" nem túl drágán: http://www.goodluckbuy.com/fiber-glass-spider-style-frame-635mm-shaft-distance-for-quadcopter-multicopter.html

Track
2012-01-30, 10:21
Ezek a fiúk sem szarral dobálóznak...

http://www.youtube.com/watch?v=S-dkonAXOlQ&feature=bf_next&list=ULTVrxvqYlCDs&lf=mfu_in_order

eosbandi
2012-01-30, 10:35

http://www.youtube.com/watch?v=S-dkonAXOlQ&feature=bf_next&list=ULTVrxvqYlCDs&lf=mfu_in_order

Zárt térben, több milliós motion capture rendszerrel, és földi vezérlő számítógéppel azért annyira nem nagy kunsz.

Oerdescu
2012-01-30, 11:52

Zárt térben, több milliós motion capture rendszerrel, és földi vezérlő számítógéppel azért annyira nem nagy kunsz.

Nekem mindegy hogyan csinálják, de nagyon tetszik. :)

mkgy
2012-01-30, 13:12
Segítségetek kérném az alábbiakban:
Ezt a vezérlőt szeretném megvásárolni ( http://www.goodluckbuy.com/free-flight-ff-auto-balance-controller-with-3d-acceleration-sensor.html ) és a kérdésem, hogy mit jelent az I2C szabályzó? Annyit talán sikerült kiderítenem, hogy ezek "gyorsabbak", azaz sokal jobban megfelelnek a Qudrocopterezés céljaira, illetve a "gagyibb" szabályzókat is át lehet programozni. Tudnátok ajánlani megoldásokat? A motor szempontjából mindegy, hogy milyen programozású a szabi vagy speciális motor kell ezekhez?
Válaszotok előre is köszönöm.

icahone
2012-01-30, 13:22
Itt egy "gyári" nem túl drágán: http://www.goodluckbuy.com/fiber-glass-spider-style-frame-635mm-shaft-distance-for-quadcopter-multicopter.html

En a teleszkopos labra gondoltam... :D

icahone
2012-02-04, 10:55
és a kérdésem, hogy mit jelent az I2C szabályzó? Annyit talán sikerült kiderítenem, hogy ezek "gyorsabbak", azaz sokal jobban megfelelnek a Qudrocopterezés céljaira, illetve a "gagyibb" szabályzókat is át lehet programozni.

Az i2c technologiahoz nem ertek de vannak szakik akik elmondjak mire jo, a lenyege valoban az hogy bizonyos vezerlokhoz magasabb bemeneti pwm szukseges (400hz+) es mivel a jelenleg piacon levo szabalyzok nagyjabol 400hz-ig kepesek mukodni ezert atkokanyoljak a szabalyzokat magasabb frekvenciakra. Amenyire tudom pl. az mwc-hez szoktak tipikusan i2c-s szabalyzokat hasznalni.

A lenyeg hogy nezd meg milyen bemenet kell a vezerlonek es ha 400hz alatt van akkor felejtsd el az i2c-t, mert folosleges. Konkretan az FF-nel "Support commercial ESC and I2C ESC,Practical free flight controller", tehat nem kell i2c esc hozza.

es egy link: http://wiki.openpilot.org/display/Doc/TurboPWM+ESC%27s

mkgy
2012-02-04, 11:02
Köszönöm. Azt tudtam, hogy jó a vezérlőhöz a hagyományos ESC is, csak azt nem tudom, hogy menyivel jobb lehet a magasabb órajelűvel.

njozsef
2012-02-04, 11:20
Kicsit helyesbítenék. A multikopter és a QC használ I2C vezérlést esetleg még egy kettő.
Ez azért jobb mint a PPM, mert a mikrokontollerbe épített szabványos adatátviteli protokoll. Azért "gyorsabb", mert igazi digitális adatot közvetít szemben a PPM "analóg" jelével. (tudom hogy a PPM/PWM is digit, de az ESC bemeneti áramkörnek digitalizálni kell, le kell mérni a hosszát).

Ha már I2C-nél tartunk: nincs valakinek Conrad 450-es vezérlőhöz I2C-PPM konvertere? (vagy link).

Az előző hozzászóló "kókányol" kifejezését kikérjük magunknak, :)
Jó, hogy nem a "taknyol"-t írtad. :)

icahone
2012-02-05, 10:29
Butykol, :D az az, csak nem jutott eszembe ...

njozsef
2012-02-05, 10:29
:)

doky111
2012-02-05, 22:39
Küldök egy pár képet a telós talpról.........
Egy 22mm-es alu hatszögből készült a tetejéből kimartunk annyit hogy pont stimmeljen a qvqdro karjára. Utána elesztergáltuk a lábát 13 mm-re majd készítettünk bele egy 6mm-es furatot belekerült egy 6 mm-es rugó és a tetejére egy alu záródugó. A súlya elhanyagolható sőt még csökkenteni is lehetne....
http://www.rcpilot.hu/gall/helikopter/288/20100616181845/freya_gasser.html

www.rcpilot.hu/gall/helikopter/288/20100616181845/freya_gasser.html

Üdv: doky

icahone
2012-02-06, 16:51
Na ezt nem fogom tudni osszeallitani a garazsban. Viszont ha sorozatban tudnatok gyartani lenne ra egy-ket vevo...
Grat es [irigy] :)

doky111
2012-02-06, 17:22
Ha küldesz egy rajzot szerintem tudnánk segíteni...........
Viszont lenne egy - két " buta " kérdésem: - A rezonancia megszüntetését hogy oldjátok meg?
- Honnét érdemes beszerezni a légcsavarokat?
- Az elektronikát érdemes-e rezgés csillapítóra tenni?
Most azon törpölök hogy a qvqdro karokat egyfajta szilent ágyba tenném ezáltal megmaradna a megfelelő keménysége és elnyelne egy csomó rezgést. Ha nincs rezgés elvileg jobban érzi magát a gíró és precízebb a repülése.
Érdekes tapasztalatom hogy -10 c -nál nem volt hajlandó megemelkedni a drága úgy kapkodott a gáznál mint ha én rángattam volna a gázkart. :( :(

Bocsi ha sok hülyeséget írtam ;D

Üdv: dok

doky111
2012-02-07, 00:04
Érdekes csak hidegben "kettyós" :P
http://www.youtube.com/watch?v=6UXyUzWHwAk&feature=youtu.be

eosbandi
2012-02-07, 01:28

Nem meglepő, Turnigy Red Brick esc.. a gond az hogy nincs benne a processzorhoz rezonator se kvarc, hanem a proc sajat belső RC oszcillátorát használja órajelnek. Viszont az RC oszc. frekvenciája meg ide oda mászik a hőmérséklettől függően. Így aztán nagy hidegben elérhet olyan difit amivel már nem megy a motorvezérlés időzítése... a videón pont ez látszik.

njozsef
2012-02-07, 07:37
itt eg táblázat a flashelhető (és nem flashelhető) olcsó szabikról, ahol feltüntetik melyiknek van külső oszcillátora.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AhR02IDNb7_MdEhfVjk3MkRHVzhKdjU1YzdBQkZZR lE#gid=0

icahone
2012-02-07, 13:02
a) A rezonancia megszüntetését hogy oldjátok meg?
b) Honnét érdemes beszerezni a légcsavarokat?
c) Az elektronikát érdemes-e rezgés csillapítóra tenni?

a) En kulon aluminium bakot csinaltam a motoroknak, ez egy gumialatettel megy a karokra, valahol a korabbi hozzaszolasokban latszik. Plusz a bakokat tarto csavarokat is gumialatet hasznalataval rogzitem. Ezenfelul kifujtam az alukarokat purhabbal, teljesen. Ezenkivul balanszoltam a propellereket es nemsokara uj motorcsapagyakat is tesztelek majd, talan az is segit valamit, az eredeti csajniz csapagy sajnos egy rakat f@s. A quadot alkoto egyes "emeletek" muanyag tavtartokkal vannak elvalasztva.
b) A kisebbeket HK-tol veszem a nagyobbakat kizarolag ebay-rol.
c) Elektronikatol fugg, de leginkabb mindig igen.

karee2
2012-02-07, 14:13

Doky!

A videón, az egyik láb - jobb első - benne maradt a hóban! (De gondolom észre vetted!)

k

doky111
2012-02-07, 22:55
Sziasztok!

Köszönöm szépen az építő szándékú javaslatokat, szerintem közelebb kerültem a célhoz.
Vagy a trí-t vagy a qvadot szeretném igazi stabillá tenni.
Természetesen legalább 10 perc rep. idővel ....de ez csak álom még egyelőre...

Csak hogy megnyugtassak mindenkit hogy nem szétesős a qvadom ;D: Addig míg tutira nincs berepülve beállítva a gép csak 2 oldali ragasztóval teszem fel a lábakat , hogy minél kisebb legyen az esetleges sérülés..... :P :P
Karee2 javaslatára beteszem az elektronikát a motorok,karok metszőpontjába a precízebb stabilitás érdekében így valószínűleg megoldódik a furcsa viselkedése is az oldalkormány használatakor.

Köszi még egyszer!

Üdv: doky

Mjani
2012-02-09, 00:31
Egy kis hideg teszt.
Tudom nem ide kéne tenni hanem a DIY tricopter-be, de ide illik most:
http://www.youtube.com/watch?v=r7RdSUFDf5s&feature=youtu.be
Ez a hagyományos gyros triko. -16 fok.
Jani

karee2
2012-02-09, 06:17
Egy kis hideg teszt.
Jani

Szia Jani!

A gyrókban milyen fagyállót használsz? ;D ;D ;D

Egyébként a boardos verzióknál sem a gyrókra fogták egyértelműen a "kettyenést", hanem a szabályzókra!

Nem meglepő, Turnigy Red Brick esc.. a gond az hogy nincs benne a processzorhoz rezonator se kvarc, hanem a proc sajat belső RC oszcillátorát használja órajelnek. Viszont az RC oszc. frekvenciája meg ide oda mászik a hőmérséklettől függően. Így aztán nagy hidegben elérhet olyan difit amivel már nem megy a motorvezérlés időzítése... a videón pont ez látszik.

Milyen szabályzók vannak a gépen?

Köszi:k

doky111
2012-02-09, 11:56
Hmmmm............ biztosan alulról fűtöd a rendszert ;D ;D ;D ;D azért készült sötétben a felvétel !!!! :P :P :P
Na jó ez csak vicc ám!
;) ;)

doky111
2012-02-09, 12:01
Szia!
Lehagytam a lényeget:
Red Brick a szabi 5 V 3A !
Mi történne ha adnék a vevőnek külön BEC feszültséget külön aksiról ?

karee2
2012-02-09, 12:19
Szia!
Lehagytam a lényeget:
Red Brick a szabi 5 V 3A !
Mi történne ha adnék a vevőnek külön BEC feszültséget külön aksiról ?

Szia Doky!

Beszéltem egy sráccal, aki ért is hozzá, Ő azt mondja, hogy a IC-k vannak "0" fokra kalibrálva! Ha hideg van, akkor a vezérlés száll el, és állítólag semmi köze az ESC-nak a "kettyenéshez"!

De próbáld ki!

(Még ma sem kaptam meg eddig a boardot! A boríték már készen van, a propok benne vannak, csak várom a boardot!)

eosbandi
2012-02-09, 12:37
Egy kis hideg teszt.
Jani

Milyen szabalyzókat használsz ?