PDA

Teljes verzió megtekintése : DIY quad

oldal : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10

pulsarxp
2012-07-26, 22:27
érdekes koncepció... videót majd kérünk :)

karee2
2012-07-26, 22:45
http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.07.26/DSCF1270.JPG

Nagyon szuper lett!!!!! Gratula!!!

k

jpeti29
2012-07-27, 00:15
Az a CD guriga nem is olyan rossz ötlet. ;) Valamit ki kell találnom a jövőben. Gondoltam rá én is, hogy berakom a váz két lemeze közé, de akkor meg hova rakom az aksit? Ha az aksi lett volna az FC helyén, akkor meg biztos, hogy ki is gyulladt volna.

És ezek a "jobb szenzorok" miben jobbak? Csak mert nekem - a barométert leszámítva - ezzel sem volt gondom. Szemmértékre stabilan állt a levegőben, és mondjuk én egyenlőre nem akarok kamerát rakni rá. Nekem csak az a lényeg, hogy menjen mint a golyó. Akkor is megéri? Vagy inkább gondoljak a jövőre, és vegyek olyat, amivel biztosan nem lesz gondom.

játszós gép annál jobb minnél olcsóbb. akkor meri ez ember kergetni, akkor fun. a drága gép megülö a fun faktort.

kbalazs018
2012-07-27, 00:57
Jelenleg itt tartok:

https://www.youtube.com/watch?v=O2exuefej70

Teljes szélcsend volt. 720p-s kulcstartós kamerával csináltam a videót, a kamera szivacson van. A hullámzás eltűnt a képről, de van egy remegés amit még nem tudtam megszüntetni, ez jól látszódik szemmel is, szemmagasságban lebegve.

Ami érdekes volt kézben tartva próbálgattam, X módban repülök, kereszt irányban jól tart, átlós irányban az egyik irányba jól tart a másik irányban kisebb az ellenállás. Ebben az irányban látom a remegést is.

A copter:

700mm m2m alu és nyáklap váz
motorok: turnigy park 480
szabályzó: turnigy plush 25A simonk firmware
vezérlő: aeroquad v2.1
akku: zippy compact 5000mAh
súly: kb 1,5 kg majd pontosan lemérem, ha visszakapom a mérlegem.

üdv:
Balázs

vbodi
2012-07-27, 07:27
Bódi erre kíváncsi vagyok! Magát a testet láttam az brutális kemény és könnyű. Mivel hab így szerintem nem sok rezgés megy majd át. Csinálunk majd egy próbát.
Jani

Csak legyen jó idő hétvégén, viszem a Praktikerhez!

vbodi
2012-07-27, 07:30

k

Örülök, hogy tetszik Karcsi!
Nagyon sokat tanultam Tőled!!

karee2
2012-07-27, 07:48

k

Örülök, hogy tetszik Karcsi!
Nagyon sokat tanultam Tőled!!

Köszi Bodi!

Erre a Quadra már kellene egy jó vezérlő, főleg ha FPV-zni szeretnél! A helye bőven meg van mindennek, csak egy nyugis, stabil board kellene hozzá! (Legalább egy Rabbit, de majd megbeszéljük!)

k

icahone
2012-07-27, 09:09
Jelenleg itt tartok:

https://www.youtube.com/watch?v=O2exuefej70

Szepen alakul a dolog! A razkodast probald meg a virtualdub deshakerevel eltuntetni, ha sikerul akkor jo ha nem sikerul akkor ebben bizony meg van roli effektus. Tapasztalatbol mondom mert nekem is volt olyan felvetelem ahol azt hittem hogy csak bemozdulasokat latok, deshakeles utan kiderult hogy nem az :(
Eselyes hogy a PID-eken valtoztatva meg tudsz majd eltuntetni a remegesbol.

Erdekes hogy te is Park motorokat valasztottal, eleg keves ember hasznalja ezeket, pedig szerintem jok, az eseseket is rendkivul jol birjak. A propellerek balanszolasa csak akkor segit ha gyarilag nagyon sz@rok mivel gondolom a motorok nincsenek balanszolva.

icahone
2012-07-27, 09:14
A súlya 3300mAh lipoval 1304g.
A szabályzók: Turnigy Pl 40A
A motorok: Turnigy 2836-11 750kv, 71g.
A propok: APC 10x4.7.
A board: HobbyKing V2.1.

Szep munka! Egy halk megjegyzesem volna csak, ugy tunik amit megnyertel a reven, elvesztetted a vamon, csinaltal egy remek konnyu vazat amire rapakoltal dognehez motorokat es szabalyzokat.
Azt irod hogy a vaz sulya 306g. Honnan a fenebol jon ossze a maradek 1kg? A motorok, szabi, lipo sulya nem lehet ennyi.

Mekkora gazon lebeg most a geped?

CooBy
2012-07-27, 09:19
játszós gép annál jobb minnél olcsóbb. akkor meri ez ember kergetni, akkor fun. a drága gép megülö a fun faktort.

Igazad van, meggyőztél! Az ok, ami miatt elkezdtem foglalkozni a quadokkal, hogy találkoztam Warthox egyik videójával. Nekem csak arra kell, hogy minél gyorsabban, minél nagyobb sebességgel megöljem a gépet. ;) Ha majd egyszer talán akarok filmezni is vele, akkor majd lecserélem egy komolyabbra. Addigra lehet, hogy lesznek még jobbak is. De addig ez bőven megfelel.

icahone
2012-07-27, 09:38
CooBy, van annyi geped es alkatreszed torni mint Warthoxnak? ;D
Mert o rohadt sokat tort szet, lattam azokat a videokat is ahol nem sikerultek neki a figurak.

En csak most kezdek repulni tanulni es egyetertek hogy olcso es foleg strapabiro gep kell, ami konnyen javithato. Elso korben olyan motorokat rendeltem amik jo esellyel birjak majd az uteseket, olcsok es optimalis konfiguracio hozhato ki beloluk. A jelenlegi motorjaim optimalis meretuek es teljesitmenyuek de sajnos nem birjak a gyurodest, 1 het alatt 1 tengely torott, 1 gorbult, 1 motortarto bak torott, 1 gorbult. Pedig jo kis mocik, de pont emiatt meg nem merem kiprobalni a flipet amig nem jonnek az uj motorok hogy ne kelljen varnom amikor tokremennek a regiek.

Rovid tengely kell es minel vastagabb, konnyu motor de eros. Es occso! Plusz occso propeller egy zsakkal :D

CooBy
2012-07-27, 10:49
CooBy, van annyi geped es alkatreszed torni mint Warthoxnak? ;D

Miért...? :o Az is kell hozzá? :-[

De a viccet félretéve, ha lett volna annyi eszem, hogy valami bukórácsot csinálok az FC-nek, akkor most nem lenne semmi bajom. Megjött az a DJI klón váz, amiről még téged kérdeztelek, és ajánlottad. Azt kell hogy mondjam, hogy k*rva jó! Az eddigi DIY vázaim fele ennyit nem bírtak, mint ez ezzel az utolsó eséssel. Próbálkoztam már fával, alumíniummal... egyik sem faxa. A fa törik, az alumínium hajlik... hagyjuk. Motorok olcsó RCTimeres csodák. Még nem néztem, hogy ennél az utolsó esésnél lett-e valami bajuk, de eddig bírták. De egyből rendeltem hozzájuk egy garnitúra olcsó kínai tengelyt meg csapágyat, ezeket kavicsért osztogatják, és úgy vagyok vele, hogy egy kis görbeség még belefér. Normális csapágyakat még nem sikerült szereznem, de lehet, hogy nem is baj. Jobban fájna, ha azokat törögetném. Amúgy Warthox maga írta kommentben az egyik videójához amikor erről kérdezték, hogy addig repül egy géppel, amíg az magától szét nem esik. Talán a propeller a legjobban fogyó alkatrész, de a HK-nál van az is viszonylag olcsón. Egyedül ez az FC-vel történt eset bánt. De hát így tanul a hülye gyerek. ::)

Amúgy én is láttam egy-két olyan videót tőle. Ennek (https://vimeo.com/14998344) a végén pl. azt írja, hogy csak 2 proppot tört össze a videóban látottak során. Nekem egy kicsit nagyobb lenne a damage list. ;D

icahone
2012-07-27, 11:05
Amúgy én is láttam egy-két olyan videót tőle. Ennek (https://vimeo.com/14998344) a végén pl. azt írja, hogy csak 2 proppot tört össze a videóban látottak során. Nekem egy kicsit nagyobb lenne a damage list. ;D

Auuu, ez nekem faj!
Meg garazsban flippelni bazz.... ez tenyleg megszallott. ;D

CooBy
2012-07-27, 11:33
De ilyen fokú megszállottság nélkül nem jutott volna el erre a szintre.

Amúgy az általam belinkelt videóban, ha legörgetsz a kommentekhez, ott írja:
"after some crashs they are bend but who matters? i fly with bend shafts till they brake midair. happend 2 times ;-)"

krisone
2012-07-27, 11:37
Gondoltam hátha vkinek hasznos lesz és összeállítottam egy listát arról, ami szerintem olcsó és jó tanulni. Én egy ilyet építettem magamnak bohóckodni:

motorok: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5689 (14 USD / db)
váz: http://rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=680&productname= (23 USD)
esc: http://rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=147&productname= (10 USD) (simonk fw ajánlott)
prop: http://www.zenn.hu/modelsport/product_info.php?cPath=30_362&products_id=5081 (500 HUF/pár)
FC: igény szerint, a fenti kombót próbáltam HK KK boarddal, arducopterrel és NAZA-val is. 1 db 3s2200mAh akksival 9 percig lehet neki tolni, ha ráteszel egy gopro-t tok nélkül, csak lencsevédővel akkor 8 perc. Elbír 10x4.5 APC és 10x5 graupner propokat is, akkor viszont 2 db 2200-as akksival érdemes hajtani, úgy a repidő 10 percre nő a teherbírás meg olyan 200-250 grammal. (a dupla akksin kívüli súly növekedésen felül) Pont egy jó kis FPV cucc mehet mellé.

K.

kbalazs018
2012-07-27, 11:42
Eselyes hogy a PID-eken valtoztatva meg tudsz majd eltuntetni a remegesbol.

Erdekes hogy te is Park motorokat valasztottal, eleg keves ember hasznalja ezeket, pedig szerintem jok, az eseseket is rendkivul jol birjak. A propellerek balanszolasa csak akkor segit ha gyarilag nagyon sz@rok mivel gondolom a motorok nincsenek balanszolva.

A PID-ekkel még játszok, teljesen még nem is értem, hogy bizonyos esetekben mit kellene állítanom, de azért már alakul.

Igazából azért ezek a motorok lettek, mert valami jó erőset néztem ki még tavaly nyáron, meg pont ezek voltak raktáron HK-nél. (majdnem meg is bántam mert eddig túl nehezek voltak, de ehhez a vázhoz jók.) Amúgy esést tényleg nagyon jól bírják, eddig egyben kellett csapágyat cserélnem.

Még semmi sincs balonszozva, propok APC 10x4,7 gyárilag talán nem olyan szarok. Először így be akarom állítani a legjobbra, aztán majd utána jöhet a finamítás, meg a kamera stab, és egy gopro.

icahone
2012-07-28, 12:30
Volt nemregen egy olyan gondom hogy nagyon melegedtek a szabalyzoim. Turnigy Plush 30A. Kenytelen voltam hutobordakat szerelni mindket felukre.

Azota megvettem a Turnigy teljesitmenymerojet, ami mutatja a max. felvett aram, fesz, teljesitmeny ertekeket.
A szabik most egy quadon vannak, az teljes gazon 59A-t zabal es 620W-ot fogyaszt nem teljes toltottsegu aksinal, ez szabalyzokent 15A. Feltennem a szazforintos kerdest, miert melegszik mind alapbol 60 fokra? (miota van hutoborda rajtuk azota csak 50-ig megy a homerseklet).
A motorok nem surlodnak, Tiger MT2814-t hasznalok, gyonyoruen siman mennek, 25A max aramot birnak es epp csak langyosak.

Tovabbi tesztek nem lehetsegesek mert tegnap lecsereltem oket flashelt 30A szabalyzokra.

GPeti
2012-07-28, 12:54
A melegedés mértéke függ a fet-ek csatorna ellenállásától, a be ki kapcsolás gyorsaságától (általában a fet-ek nagyon gyorsan kapcsolnak de egyszerű gate meghajtás nem tudja gyorsan kapcsolni őket.)
A melegedés másik fontos oka lehet hogy a felső és alsó fet-ek rövid ideig egymásra nyitnak.
Ez a szabályzó szoftverétől függ. Ha az egyik fet-et zárjuk a párját csak néhány ns idő után szabad bekapcsolni.
Deadtime.
Egyes pwm H híd meghajtásra alkalmas(abb) kontrollerekben ez hardveresen beállítható pl PIC18F458, DE a szabályzókban alkalmazott ATMEGA8 kontrollernek ilyen funkciója nincs, szoftverrel van megoldva.

icahone
2012-07-28, 13:02
Koszi, sajnos ezek utan sem ertem hogy a 30A szabalyzo 15A-nem miert melegszik igy. Ennyire gagyi lenne a gyari szoftver? Raadasul a HK oldalan tobben azt irtak errol a szabirol hogy milyen jol birja 30A korul es alig melegszik. Lehetseges hogy a Naza vezerlom keszteti arra hogy tulmelegedjen?

CooBy
2012-07-28, 15:00
Nekem is 30A-es Plushok vannak a quadomon, de nem melegszenek ennyire, olyan langyosak maradnak mindig. Csak a 40°C-ban melegedtek az 'üzemi hőmérséklet' fölé, de akkor sem volt vészes, és akkor azért érthető. Amúgy a motorjaim szűk 150W-ot esznek fejenként, padlógázon (mért adat). Az kb. 12-13A, egy kicsivel kevesebb, mint a tied. Mondjuk gondolom te sem padlógázon repülöd ki az egész aksit, ahogy én sem. :)

Egy szó mint száz: szerintem vagy belenyúltál egy sz@rabb szériába (nem hiszem), vagy valami más probléma van nálad. Amúgy még régebben írtam is, hogy nekem akkor melegedett mint a motor, mint a szabályzó (Hobbywing 40A) jobban, amikor még 35MHz-en repültem. Az interferenciával tarkított légteremben ki-kihagyott néha egy pár tizedmásodpercre a gázjel, meg ilyenek. Amikor földön eltávolodtam a rádióval a géptől, a szervók elkezdtek sírni. Gondolhatjátok milyen jel ment ki mind a szervók, mind az ESC felé. Aztán a 2,4GHz megoldott mindent. Lehet, hogy nálad is ilyen probléma áll fent. Ahogy írtad is, lehet, hogy a Naza rángatja nagyon a szabit.

Amúgy a flashelt szabik is így melegszenek?

icahone
2012-07-28, 15:50
Most keszultem el a quaddal es epp az elobb teszteltem. A flashelt 30A szabikkal 56A/580W kapok maxigaznal igaz hogy csak felig toltott akkunal, tehat ugy tunik majdnem 1A-el kevesebbet zabalnak. Kiprobalom meg teljes toltottsegnel egy-ket ora mulva. Viszont a szabik egyertelmuen nem melegszenek annyira mint a Plush-ok, kezratetellel meg birtam, igaz csak 1-2 percet repultem.
Ja es persze 2.4g-n repulok en is.
Viszont igaz ami igaz sokan irtak az rcgroups-on hogy amiota GPS-szel repulik a Naza-t azota jobban melegszenek naluk is a szabik es erezhetoen nagyobb (van akinek 1/3-al) az energiafogyasztas. Delutan ujabb teszt full aksival, megnezem mire kepesek a szabik es hogy nem egnek-e el menetkozben.

vbodi
2012-07-29, 07:54
Repülés a H-quadróval.

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012,07.28/DSCF1280.AVI

pulsarxp
2012-07-29, 10:47
Repülés a H-quadróval.

beszarok.... ez marha szépen repül. Milyen vezérlő van rajta?

icahone
2012-07-29, 10:57
Repülés a H-quadróval.

Vegre nekem is lehuzta a harmatgyonge netem. Csatlakozom az elottem szolohoz, szep stabilan repul!

vbodi
2012-07-29, 10:58
A súlya 3300mAh lipoval 1304g.
A szabályzók: Turnigy Pl 40A
A motorok: Turnigy 2836-11 750kv, 71g.
A propok: APC 10x4.7.
A board: HobbyKing V2.1.

GPeti
2012-07-29, 11:19
Gondolkozom egy mikro quad építésén ami csak egy kulcstartós kamerát vinne el. Az érzékelő egy MPU6050 mert ez a legkisebb egyben van a gyro+acc, a vezérlés valami open source, a motorok kefések áttétellel így ESC sem kell mert a pwm jel egy fet segítségével közvetlen hajtaná a motorokat.

vbodi
2012-07-29, 11:53
http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.07.26/DSCF1279.AVI

karee2
2012-07-29, 14:43
http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.07.26/DSCF1279.AVI

Szia Bodi!

Jó lett a gép! Délután, 5-körül a Praktikernél?

Kari

vbodi
2012-07-29, 14:48
Ott leszek!

pulsarxp
2012-07-29, 18:05
Ti hogy oldjátok meg azt, amikor a gépet áram alá helyezed (vagy kalibrálod, vezérlés függően) vízszintes legyen? Ma jöttem rá, hogy sok problémámat ez okozta, és szórakozgattam kicsit azzal, hogy kitrimmeljem. Utána szépen tudtam lebegni :)

icahone
2012-07-29, 18:11
Nalam van egy resz a teraszon ahol tudom hogy vizszintes, mindig oda rakom a gepet es ott kapcsolom be :D

pulsarxp
2012-07-29, 18:16
Nalam van egy resz a teraszon ahol tudom hogy vizszintes, mindig oda rakom a gepet es ott kapcsolom be :D

ok, és terepen? :)
Vigyek ez vízszint mérőt? :D
Gondoltam rá, hogy keresek a kocsi tetején egy vízszintesnek látszó részt :D

icahone
2012-07-29, 19:01
Nem jo, a kocsi is allhat gorben ::)
Valami olyasmi allvany kene amin van vizszintmero es allithatok a szogek rajta. Bar ezt mar kicsit tulzasnak erzem. Olcso kis vizszintmeroket lehet venni a DX-nel par szaz forintert ezek barmire felszerelhetoek.

Hasi
2012-07-29, 19:17
Nem jo, a kocsi is allhat gorben ::)
Valami olyasmi allvany kene amin van vizszintmero es allithatok a szogek rajta. Bar ezt mar kicsit tulzasnak erzem. Olcso kis vizszintmeroket lehet venni a DX-nel par szaz forintert ezek barmire felszerelhetoek.

Ennyi erővel fel is lehet lógatni, annál vízszintesebbet nem fogsz kapni. Csak kísérletezni kell, hogy hova kötöd a zsinórokat...

icahone
2012-07-29, 19:25
Ahova a zsinorokat felkotod az is allhat gorben :D
Ha meg csak egyre kotod fel akkor atompontosan ki kell egyensulyozni ahhoz hogy vizszintesen alljon.

pulsarxp
2012-07-29, 20:15
vannak jó ötletek :D
De mi a tapasztalat? Trimmeltek, és / vagy ellen tartotok és kész? :)

karee2
2012-07-29, 21:21
Sziasztok!

Ma délután Bodival kitaláltuk, hogy az Ő nagy Quadja fölviszi az én kis mini quadomat, és a levegőben startolok! Az első felszállás sikeres volt, de a masodik 5 propba (nekem 4 db., Bodinak 1 db.) került! Itt az első kisérlet:

http://youtu.be/2o6sRaWF1pw

A felvétel nem HD minőségű, de a lényeg látszik!!! ;D

k

pulsarxp
2012-07-29, 21:26
Sziasztok!

Ma délután Bodival kitaláltuk, hogy az Ő nagy Quadja fölviszi az én kis mini quadomat, és a levegőben startolok! Az első felszállás sikeres volt, de a masodik 5 propba (nekem 4 db., Bodinak 1 db.) került! Itt az első kisérlet:

k

nem vagytok normálisak :D
Mi volt a baj a második alkalommal?

vbodi
2012-07-29, 21:30
Sziasztok!

k

Legközelebb viszünk operetőrt is!
De így is majd kiugrottam a bőrömből!

CooBy
2012-07-29, 21:30
Ti hogy oldjátok meg azt, amikor a gépet áram alá helyezed (vagy kalibrálod, vezérlés függően) vízszintes legyen? Ma jöttem rá, hogy sok problémámat ez okozta, és szórakozgattam kicsit azzal, hogy kitrimmeljem. Utána szépen tudtam lebegni :)

MultiWiivel van tapasztalatom, azon marha egyszerű:
A gyrot minden egyes startnál kalibrálni kell, ezzel nem tudsz mit csinálni. Az accelerometerrel meg csak annyi a teendő, hogy lerakod egy kb. vízszintes felületre (nem muszáj kimérni), bekalibrálod, utána felszállsz, level be, és valószínűleg úgyis ki fog billenni valamerre, mivel úgysem tudsz olyan vízszintes felületet találni, ami az FC szerint is az. Leszállsz, és trimmelsz az ellenkező irányba egy kicsit. Utána megint fel, megint bekapcsolod a levelt, és ezzel játszol addig, amíg nem billen ki a levegőben a level bekapcsolásakor. Na akkor tuti, hogy vízszintben van. Persze mindezt szélcsendben. Ezt csak egyszer kell végigjátszani, a MultiWii programja elmenti az egészet, úgyhogy többször nem lesz vele gondod, egészen addig, amíg nem építed át a coptert.

Persze ez a level tartás is csak szélcsendben fog működni. A szél úgyis vinni fogja, annak ellent kell tartani. Az ellen csak a GPS Hold a megoldás, de az sem tartja meg sziklaszilárdan a levegőben.

karee2
2012-07-29, 21:33
Sziasztok!

k

nem vagytok normálisak :D
Mi volt a baj a második alkalommal?

Nem voltam elég gyors, és elkapott az egyik prop.! :'(

k

vbodi
2012-07-29, 21:45
;D :D

pulsarxp
2012-07-29, 21:47

MultiWiivel van tapasztalatom, azon marha egyszerű:
A gyrot minden egyes startnál kalibrálni kell, ezzel nem tudsz mit csinálni. Az accelerometerrel meg csak annyi a teendő, hogy lerakod egy kb. vízszintes felületre (nem muszáj kimérni), bekalibrálod, utána felszállsz, level be, és valószínűleg úgyis ki fog billenni valamerre, mivel úgysem tudsz olyan vízszintes felületet találni, ami az FC szerint is az. Leszállsz, és trimmelsz az ellenkező irányba egy kicsit. Utána megint fel, megint bekapcsolod a levelt, és ezzel játszol addig, amíg nem billen ki a levegőben a level bekapcsolásakor. Na akkor tuti, hogy vízszintben van. Persze mindezt szélcsendben. Ezt csak egyszer kell végigjátszani, a MultiWii programja elmenti az egészet, úgyhogy többször nem lesz vele gondod, egészen addig, amíg nem építed át a coptert.

Persze ez a level tartás is csak szélcsendben fog működni. A szél úgyis vinni fogja, annak ellent kell tartani. Az ellen csak a GPS Hold a megoldás, de az sem tartja meg sziklaszilárdan a levegőben.

Köszönöm, Multiwii-s az enyém is. A level egyébként mi? Nekem az együtt kapcsol be az ARM-el. Az úgy nem jó? :)
Ln a levegőbe próbáltam trimmelni, bár okozott némi nehézséget :D

stefan
2012-07-30, 09:14
Kari! gratula a légi starthoz ! ;D A gépek szempontjából nem kockázatmentes, de jó buli ! Egyedülálló kezdeményezés. ;)

karee2
2012-07-30, 09:16
Kari! gratula a légi starthoz ! ;D A gépek szempontjából nem kockázatmentes, de jó buli ! Egyedülálló kezdeményezés. ;)

Köszi Pisti! Próbálunk egy kicsi élményt vinni a reppenésbe!!! ;D

relaxman
2012-07-30, 09:56
Jó móka :)

"ok, és terepen?
Vigyek ez vízszint mérőt?"
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10614

pulsarxp
2012-07-30, 10:46
Jó móka :)

"ok, és terepen?
Vigyek ez vízszint mérőt?"
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10614

Igen, tudom, köszönöm, van rá sok megoldás, csak bevett gyakorlatokra lettem volna kíváncsi :)

icahone
2012-07-30, 15:51

Feladtatok a lecket! Ezt mar csak ugy tudjatok uberelni ha a kis quaddal le is szalltok ujra a nagyra ;D varjuk a videot soxeretettel!

pulsarxp
2012-07-30, 16:08
Voltam ma egyet repkedni, éshát amilyen szép az idő a szobából, olyan rossz kint. Folyamatos oldalszél, olyan szögben kellett a gépet tartani a lebegéshez, hogy magamat kiröhögtem. Persze vannak finom széllökések is, hogy még viccesebb legyen :)

vbodi
2012-07-30, 19:53
Készül a következő habtestű.
Motortáv 600mm
A CNC főorsó fordulatszáma: 23000 1/min.

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.07.30/DSCF1307.JPG

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.07.30/DSCF1308.JPG

http://http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.07.30/DSCF1311.JPG

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.07.30/DSCF1311.JPG

pulsarxp
2012-07-30, 20:17
Ha már furcsa felszállásokat láttunk, én megpróbáltam az autó tetejéről indítani a gépet.
Nem éppen ideális hely, főleg szélben :D
http://www.youtube.com/watch?v=FuHCjIt03yA&hd=1

relaxman
2012-07-30, 21:16
Horvátban én is szenvedtem a felszállópályákkal.
Homokos, apró porszemcsés, földes, szárazfű felverős felszállások voltak zömében :(
Azt hiszem magamhoz veszek valami 1x1m-es, összehajtható anyagot mostantól, amit kiteríthetek, a sarkokra 4 nagyobb kődarab, és máris nincs por felszálláskor. A leszállást
meg gyakorolni :)

pulsarxp
2012-07-30, 21:43
Horvátban én is szenvedtem a felszállópályákkal.
Homokos, apró porszemcsés, földes, szárazfű felverős felszállások voltak zömében :(
Azt hiszem magamhoz veszek valami 1x1m-es, összehajtható anyagot mostantól, amit kiteríthetek, a sarkokra 4 nagyobb kődarab, és máris nincs por felszálláskor. A leszállást
meg gyakorolni :)

igen, én is komolyan gondolkodom valami megoldáson :)
http://www.youtube.com/watch?v=fi8amsVH1IM&feature=related 3:32-nál látszik, hogy valami fóliát használnak ott is :)

karee2
2012-07-30, 22:01

Feladtatok a lecket! Ezt mar csak ugy tudjatok uberelni ha a kis quaddal le is szalltok ujra a nagyra ;D varjuk a videot soxeretettel!

A következő az lesz! (Leszállás!!!) ;D

k

pulsarxp
2012-07-31, 13:43
Próbált már valaki karbon légcsavart? Vagy az a kopterekre nem is rakható?

bkis76
2012-07-31, 13:49
Van kopterhez is, de az ára... Valamivel biztos többet bír meg ilyesmi, de egy rendes esésnél az is törik... Egy garnitúra 60 dodo környékén van míg a műanyag 4 dodo...

icahone
2012-07-31, 14:13
En probalnek ha fizetne valaki :P
Szenszalast nagyobb sulyu, komolyabb gepekre erdemes tenni. Ahol nagy sulyt kell emelni (tukorreflexes kamerak) oda kell a merevseguk miatt mert a lagyabb anyagbol keszult propellerek meghajlanak es/vagy tornek akar a levegoben is. Rohadt dragak es konnyen tornek. A 60 dodos emlitett garnitura azok Gemfanok lehetnek, a "markas" propellerek joval tobbe is kerulnek, 100 dodo korul darabja.

pulsarxp
2012-07-31, 15:03
jah, hát az árát láttam, hogy nem olcsó cucc :)
Köszi a felvilágosítást, egyenlőre úgy is van még fontosabb, amit vennem kell, így ez a "lista" vége felé kerül csak :D

OBi_
2012-08-01, 12:42
Azt hiszem a kis quadom rekordot döntött,
50-100m –es magasságból landolt egy fára (álló motorokkal)  Két prop. bánta, más baja nem lett.

Tegnap éjszaka reptetem az udvarból, és sikerült benéznem. Akárhogy forgattam egy kis idő után midig csak távolodott. Már csak kis színes pontocska volt, és még láttam az ívet ahogy földet ért. Kimen a hatótávból kb. 600-800m . Mind ez egy kertváros felett! :o :o
Hatalmas szerencsémre, egy nem túl jóindulatú ember megtalálta, aki hossza vitatkozás után visszaadta.

Tanulság: Legalább a tulaj neve, elérhetősége legyen a modellen, különben még rosszabbul érzi magát, hiszen ha meg is találják, nem tudják kinek visszaadni. ;D

relaxman
2012-08-01, 12:45
Azt hiszem a kis quadom rekordot döntött,
50-100m –es magasságból landolt egy fára (álló motorokkal)  Két prop. bánta, más baja nem lett.

Tegnap éjszaka reptetem az udvarból, és sikerült benéznem. Akárhogy forgattam egy kis idő után midig csak távolodott. Már csak kis színes pontocska volt, és még láttam az ívet ahogy földet ért. Kimen a hatótávból kb. 600-800m . Mind ez egy kertváros felett! :o :o
Hatalmas szerencsémre, egy nem túl jóindulatú ember megtalálta, aki hossza vitatkozás után visszaadta.

Tanulság: Legalább a tulaj neve, elérhetősége legyen a modellen, különben még rosszabbul érzi magát, hiszen ha meg is találják, nem tudják kinek visszaadni. ;D

relaxman
2012-08-01, 12:46
Na, szóval van előnye a carefree üzemmódnak. Már amelyik vezérlő tudja..

OBi_
2012-08-01, 13:01
Na, szóval van előnye a carefree üzemmódnak. Már amelyik vezérlő tudja..

Ezen lenne, de ki van kapcsolva, mert akkor úgy érzem, hogy nem én irányítom, ezért volt már belőle esés.
A megoldás egy GPS, ami a Trikomról délután át is fog ugrani a kis quadra. Akkor lesz GO HOME!

relaxman
2012-08-01, 13:04
igen, fejben át kell állni az tuti, én is most próbálom :)
Vagy gohome valóban.

icahone
2012-08-01, 13:25

Ha meg tudjak kinek kell visszaadni es lezuztal valakit/valamit akkor konnyeb beperelniuk :D

Szerintem kertvarosban a gohome is eleg gyilkos vallalkozas, eleg ha valami gond van a GPS-el (es miert ne lenne) es pl. nem tudod visszakapni a vezerlest, vagy miutan visszakapod rossz parancsot kuldesz. Akkor tenyleg bedaralsz akarmit. Az IOC-cal ugyanez a helyzet, eleg egy kis magneses interferencia es mar zuhansz is, valaki hazara/kocsijara/gyerekere/stb. Veszelyes.

Persze meg mindig jobb ha van rth mint ha nincs, de en nem tamaszkodnek ra, csomo eset van az rcgroups-on leirva amikor csodot mondott.

OBi_
2012-08-01, 13:50

Ha meg tudjak kinek kell visszaadni es lezuztal valakit/valamit akkor konnyeb beperelniuk :D

Szerintem kertvarosban a gohome is eleg gyilkos vallalkozas, eleg ha valami gond van a GPS-el (es miert ne lenne) es pl. nem tudod visszakapni a vezerlest, vagy miutan visszakapod rossz parancsot kuldesz. Akkor tenyleg bedaralsz akarmit. Az IOC-cal ugyanez a helyzet, eleg egy kis magneses interferencia es mar zuhansz is, valaki hazara/kocsijara/gyerekere/stb. Veszelyes.

Persze meg mindig jobb ha van rth mint ha nincs, de en nem tamaszkodnek ra, csomo eset van az rcgroups-on leirva amikor csodot mondott.

Természetesen én sem repkedek más háza felett szándékosan. Nem is szoktam csak az udvarban, azért kicsi hogy ott is tudjak vele lavírozni. Kert mögött másoknak is kertjük van így van egy jó nagy terület ahol nincsenek épületek 200-300m átmérőjű kőr. Szóval itt nagyot kel hibázni (mint ahogy sajnos tegnap), de itt még GPS-el simán visszahoztam volna, ha lett volna.
A Rabbit-nál nincs átmenet a GPS-vezérlésnél, ha belenyúlsz, akkor te irányítod, és most már elég korrekten működik. Ennél a vezérlőnél még nem hallottam, hogy mágneses zavar miatt hullott volna le. De igazad van pl.: prop. törés miatt már igen.

karee2
2012-08-01, 14:14

Igen, de nem a Rabbit-os topikban! ;D

k

icahone
2012-08-02, 23:11
A GPS-re velemenyem szerint NEM lehet tamaszkodni, meg ha tokeletesen mukodik akkor is tobb tenyezo van ami befolyasolja, ilyen peldaul a szel. Hiaba jo a GPS ha tul eros a szel, nem fog megallni. Ezenkivul ha barmi miatt kiesik x muhold (bearnyekol egy haz vagy egy fa) elofordulhat hogy mar nincs eleg muhold amit "lat" a vezerlo gps-e es ez a funkcio mar meg is szunt. Persze ez vezerlofuggo de a rabbitnak is kell latnia gondolom minimum 3 vagy 4 darabot ahhoz hogy mukodjon.
Az iranytu az mas teszta de en abban sem biznek meg 100%-ig, mert az elektronikanak tobb resze is okozhat varatlan interferenciat ami miatt az iranytu megbolondul az elteres miatt. Nem vagyok elektrotechnikus de ugy sejtem egy nagyobb aramingadozas a szabik tajekan boven tud magneses zavart okozni, szintugy az aksi. A gep persze nem ez miatt hull le hanem attol hogy aki iranyitja azt hiszi hogy meg mindig mukodik az IOC es kiad egy rossz parancsot.

A GPS-re es a magnetometerre inkabb egy utolso mentsvarkent kene tekinteni, nem arra tamaszkodni. De ez csak az en velemenyem. Bevallom a vezerlom helytartas funkciojat folyamatosan hasznalom en is de tisztaban vagyok vele hogy barmikor leallhat es akkor elindul a gep valamerre amerre talan nem kene. Mit jelent a rabbitnal az hogy a gps korrektul mukodik? Meg tud allni egy helyben vagy koroz meg emelkedik-sullyed? Tudja azt amit pl. a Naza? En ma teszteltem az enyemet, igaz szelcsend volt: http://www.youtube.com/watch?v=GxH0wIdx1jY es csak most jutottam odaig hogy elegedett vagyok a helytartasaval. Amint kikapcsoltam a GPS-t elkezdett a gep valamerre elmaszni, ahogy visszakapcsoltam szepen megallt. Attol meg a hideg futkarozik a hatamon ha arra gondolok hogy terepen fpv-zek valami szuk helyen, GPS bekapcsolva es egyszer csak elveszik egy muhold az egrol :o Ezert is tanulok jelenleg is repulni, persze nem a komolyabb geppel hanem a kisvakarccsal amit mar joparszor beleallitottam a foldbe. Ugy gondolom a repulesi tapasztalat es tudas sokkal tobbet er egy gps-nel vagy iranytunel, de mivel AP-zni szeretnek kenytelen vagyok majd hasznalni a GPS-t a jo felvetelek erdekeben, mert amig megtanulok repulni ezekkel a gepekkel az szerintem meg eltart par honapig-evig :)

pulsarxp
2012-08-02, 23:26
icahone:

qrva jó ez a naza.. nagyon szépen tartja egyhelyben a gépet, és a gimbal is király, hogy ilyen szép stabil képet ad :)

icahone
2012-08-02, 23:59
Igen bar ez a kozmetikazott verzio de kit erdekel, a kepminoseg vegre jo, szerintem mindegy hogyan erem el. Most toltodik folfele az eredeti, nyers felvetel hogy legyen osszehasonlitasi alap. Ugy erzem lassan kozeledem a celomhoz hogy jo minosegu felvetelt keszithessek elfogadhato repido mellett (8 perc 4Ah, 10 perc 5Ah).
Az APC propellerek jok (nekem ok az elsok :-*), maskeppen muzsikalnak mint a Gemfanok. Mig a Gemfant kezzel konnyeden meghajlitom addig az APC-t egyaltalan nem. Teljesen merevek. Es nehezek, mint allat. A motorok lassabban porognek fel es a hirtelen gaz vagy iranyvaltozas is maskeppen erzodik. Finom mozdulatokkal szepen vezerelheto a quad, jo, majdnem teljesen rezgesmentes kepet ad, a hirtelen magassagvaltasoknal meg mindig ott a roli, de mar alig, elobb-utobb teljesen kiirtom :-X
A propellereket meg balanszolnom kell es muszaj rendelnem meg a 14x4.7-ekbol hogy tudjam milyen, mert a 13x6.5-nek tul nagy az emelkedesuk ezaltal jobban raznak, a 12x3.8-akat meg meg kiprobalom de a repido es az erotartalek miatt inkabb a 14-ek mellett maradnek ha bevalnak.
Aztan majd lassan vege a teszteleseknek es megy a gep a terepre, ahova valo.

vbodi
2012-08-03, 07:07
Igen bar ez a kozmetikazott verzio de kit erdekel, a kepminoseg vegre jo, szerintem mindegy hogyan erem el. Most toltodik folfele az eredeti, nyers felvetel hogy legyen osszehasonlitasi alap. Ugy erzem lassan kozeledem a celomhoz hogy jo minosegu felvetelt keszithessek elfogadhato repido mellett (8 perc 4Ah, 10 perc 5Ah).
Az APC propellerek jok (nekem ok az elsok :-*), maskeppen muzsikalnak mint a Gemfanok. Mig a Gemfant kezzel konnyeden meghajlitom addig az APC-t egyaltalan nem. Teljesen merevek. Es nehezek, mint allat. A motorok lassabban porognek fel es a hirtelen gaz vagy iranyvaltozas is maskeppen erzodik. Finom mozdulatokkal szepen vezerelheto a quad, jo, majdnem teljesen rezgesmentes kepet ad, a hirtelen magassagvaltasoknal meg mindig ott a roli, de mar alig, elobb-utobb teljesen kiirtom :-X
A propellereket meg balanszolnom kell es muszaj rendelnem meg a 14x4.7-ekbol hogy tudjam milyen, mert a 13x6.5-nek tul nagy az emelkedesuk ezaltal jobban raznak, a 12x3.8-akat meg meg kiprobalom de a repido es az erotartalek miatt inkabb a 14-ek mellett maradnek ha bevalnak.
Aztan majd lassan vege a teszteleseknek es megy a gep a terepre, ahova valo.

MIlyen APC propokat használsz? Electrik, vagy Slow Flyer?
Én 10x4.7 APC SF propokat használok a hab gépemen, szuper, de azért ezek is hajlékonyak.

icahone
2012-08-03, 08:07
Electric propellerek. Az emelkedesukbol is adodoan, 6.5 emelkedesu slowflyer az kicsit meredek lenne, bar lehet hogy letezik olyan.
A Gemfanok eddig nekem is bevaltak, jo veluk repulni csak a mostani tesztek utan ugy tunik hogy a merevebb propellerekkel kevesebb a bemozdulas es rezges. Ha SF-bol letezne ilyen merevsegu az maga lenne a mamor ;D (persze nem szenszalas es mondjuk 13-14-es meretben)

vbodi
2012-08-03, 16:56
Electric propellerek. Az emelkedesukbol is adodoan, 6.5 emelkedesu slowflyer az kicsit meredek lenne, bar lehet hogy letezik olyan.
A Gemfanok eddig nekem is bevaltak, jo veluk repulni csak a mostani tesztek utan ugy tunik hogy a merevebb propellerekkel kevesebb a bemozdulas es rezges. Ha SF-bol letezne ilyen merevsegu az maga lenne a mamor ;D (persze nem szenszalas es mondjuk 13-14-es meretben)

És hol tudsz venni Electrik Pusher propot?

icahone
2012-08-03, 17:15
Pl. itt: http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXWPJ3&P=M, de en az enyemeket a HK-tol vettem, igaz most neztem meg a leirast es nem APC hanem APC style, annyiban mas hogy az eredeti nyilasa 6.35mm, az enyemeke pedig 5mm ami pontosan passzol a motortengelyemre igy nem kellett semmit sem modositani rajtuk.

vbodi
2012-08-04, 04:54
Köszönöm!

karee2
2012-08-05, 09:45
Sziasztok!

Most rendezték a II. Gyulai Várfürdő Kupa Tereprally-t. Kirjózsival kimentünk egy kicsit videózni!

Egy kis ízelítő a vidiből!

http://youtu.be/trNPUWe7iuo

A technika: 525 quad, Rabbit vezérlő, HD-s kulcstartós kamera.

k

OBi_
2012-08-06, 08:59
Sziasztok!

Most rendezték a II. Gyulai Várfürdő Kupa Tereprally-t. Kirjózsival kimentünk egy kicsit videózni!

Egy kis ízelítő a vidiből!

http://youtu.be/trNPUWe7iuo

A technika: 525 quad, Rabbit vezérlő, HD-s kulcstartós kamera.

k

Szuper, bár az kamera nem az igazi. A rádió a kezedben volt, vagy néha letetted, mint ahogy szoktad? ;D

OBi_
2012-08-06, 09:38
>> icahone

>> A GPS-re velemenyem szerint NEM lehet tamaszkodni, meg ha tokeletesen mukodik
>> akkor is tobb tenyezo van ami befolyasolja, ilyen peldaul a szel. Hiaba jo a GPS ha tul
>>> eros a szel, nem fog megallni.

De ekkora szélben már repülni sem akarok.

>> Ezenkivul ha barmi miatt kiesik x muhold (bearnyekol egy haz vagy egy fa) elofordulhat >> hogy mar nincs eleg muhold amit "lat" a vezerlo gps-e es ez a funkcio mar meg is szunt. >> Persze ez vezerlofuggo de a rabbitnak is kell latnia gondolom minimum 3 vagy 4 darabot >> ahhoz hogy mukodjon.

A Rabbitnak 6 műhold kell hogy belehessen élesíteni! Tapasztalat az hogy általába 7-9-et lát!
Terepen keves a műtárgy ami árnyékolná s holdakat, mivel azok felett repulok! Szobában ahol nagyon jól le van árnyékolva ott tényleg nem kell a visszatérési funció.

>> Az iranytu az mas teszta de en abban sem biznek meg 100%-ig, mert az elektronikanak
>> tobb resze is okozhat varatlan interferenciat ami miatt az iranytu megbolondul az elteres >> miatt. Nem vagyok elektrotechnikus de ugy sejtem egy nagyobb aramingadozas a szabik
>> tajekan boven tud magneses zavart okozni, szintugy az aksi.

Ez igaz de, úgy hívják tapasztalat, amikor már valamennyire tisztában vagy a géped képességeivel, és megbízol benne. Persze azért még, csinálhat hülyeséget, csak hát ezt nem szokta!

>> A gep persze nem ez miatt hull le hanem attol hogy aki iranyitja azt hiszi hogy meg
>> mindig mukodik az IOC es kiad egy rossz parancsot.

Én irányítom a gépet, nem parancsolgatok neki! Es igen lehet hogy én hamarabb tévedek.

>> Bevallom a vezerlom helytartas funkciojat folyamatosan hasznalom en is de tisztaban
>> vagyok vele hogy barmikor leallhat es akkor elindul a gep valamerre amerre talan nem
>> kene.

Én is megvagyok nélküle, de azért szoktam próbálgatni de nekem durvább hibát, még nem csinált.

>> Mit jelent a rabbitnal az hogy a gps korrektul mukodik? Meg tud allni egy helyben
>> vagy koroz meg emelkedik-sullyed?

Ha a pizició tartásra gondolsz arra a Rabitnak vannak jobb eszközei is pl. barometer, ultrahang szonár, iránytű! A GPS pontossága meghatározza, hogy 2-3 M-es gömbön belül mozog legjobb esetben is.
A korrekt működést arra értettem, hogy bármikor bekapcsoltam a „go home”-ot már indult is vissza. Mivel ezt bármikor ki/be kapcsolhatom, a repülés folyamán, meg is teszem, ellenőrzöm visszajönne e ha kellene, de még mindig elindult vissza!

>> Tudja azt amit pl. a Naza?
Na ebbe már nem megyek belle, van olyan sőt! Van olyan eszköze, ami a Naza-nak nincs pl. szonár. De ha van úgy is kijavítasz. Össze szokták hasonlítani, mai egyértelmű különbség az, az ár. (de nem a minősség)

>> En ma teszteltem az enyemet, igaz szelcsend volt:
>> http://www.youtube.com/watch?v=GxH0wIdx1jY
Gratula!
De ez nem egy kertvárosi udvar?

icahone
2012-08-06, 10:00
Szia,

bocsanat, termeszetesen nem szeretnem senkire raeroltetni a velemenyemet, csak arra probaltam celozni hogy tul vagyunk technologizalva es talan jobban tamaszkodunk a technikara mint kene.
Kicsit erzem az ironiat a szavaidbol es igazad van, en is a kertben tesztelgetek es tudom hogy nem kene, de ritkan van annyi idom hogy kimenjek terepre. Probalok alacsonyan maradni es folyamatosan figyelni.

Orulok hogy a Rabbit jol bevalt, sok jo repulest kivanok vele!

vbodi
2012-08-08, 21:23
A következő hab test.
Motor távolság: 610mm
Váz súly: 184g
Motorokkal és szabályzókkal:626g
Motorok: Dualsky 2830CA-14

http://http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.08.08/DSCF1325.JPG

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.08.08/DSCF1327.JPG

vbodi
2012-08-08, 21:41
A következő ez a test lesz.

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.08.08/DSCF1328.JPG

karee2
2012-08-08, 22:17
A következő hab test.
Motor távolság: 610mm
Váz súly: 184g
Motorokkal és szabályzókkal:626g
Motorok: Dualsky 2830CA-14

http://http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.08.08/DSCF1325.JPG

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.08.08/DSCF1327.JPG

Jól néz ki!!! A Board már úton van!!! ;)

bkis76
2012-08-14, 14:03
Elkészült a DIY fpv sisakom! Még kap árnyékolást, meg kell oldanom, hogy ha felhajtom a monitort akkor úgy is maradjon és kész is van teljesen! :)

http://cnctar.hunbay.com/Balu/multicopter/IMG_3959_resize.jpg

http://cnctar.hunbay.com/Balu/multicopter/IMG_3961_resize.jpg

bkis76
2012-08-14, 14:10
A másik képet elszúrtam...
http://cnctar.hunbay.com/Balu/multicopter/IMG_3961_resize.jpg

Ltomi78
2012-08-14, 16:27
Ilyet csináltatok már. valami szivagy vagy vatta nyomja ki az ernyőt tök egyszerű és gyorsan ujra élesíthető mentőernyő :D
kipróbálom

http://www.youtube.com/watch?v=6D8OB-t3B_c&feature=youtube_gdata_player

stefan
2012-08-14, 19:54
Egy szervó engedi el azt a gumit ami a fedelet tartja csukott állapotban, az ernyő meg mivel amúgy is kicsit erőltetve van belegyömöszölve a dobozba, nyitás után könnyedén ,,kimászik,, belőle. ;)

Nem rossz megoldás, de csak bizonyos magasság felett menti meg a koptert. Alacsony ernyőnyitáskor akár törheti is a gépet. ::)

De nem rossz elgondolás! ;) nyugodtan lehet a figurákat gyakorolni nagy magasságban és ha elvesztettük az uralmat a kopter felett csak motor leállít,ernyő nyit! :D

pulsarxp
2012-08-14, 21:04
nekem is tetszik az ötlet. Egyetlen baj, hogy szerintem kicsi az ernyő, és az érkezés nem elég finom. nyilván jobb mint a becsapódás, de lehetne kicsit lassabb. A súlyára is kíváncsi lennék :)

Ltomi78
2012-08-16, 09:41
http://index.hu/tech/2012/07/24/a_jovo_haditechnikaja_a_mikrodron/ 8)

icahone
2012-08-24, 21:14
Keresek olyan sorstarsakat akik szinten rendelkeznek F450 vazzal, vagy ennek barmely klonjaval.
A kerdesem az lenne hogy ki milyen modon fogatta fel a vezerlot erre a vazra es mik a tapasztalatai vele,
mennyire mennek at a rezgesek a vazrol a vezerlore.

icahone
2012-08-29, 11:30
Idokozben sikerult megoldani.
A berepules itt: https://www.youtube.com/watch?v=eYt74eJ6RKc
A flashelt szabik teszik a dolgukat, 80-as P ertekkel meg jo vagyok, a videon
latszanak a beallitott ertekek is. Meg egy nagyon kis finomhangolas rafer de az mar csak
a hab lesz a tortan.

pulsarxp
2012-08-29, 20:12
Idokozben sikerult megoldani.
A berepules itt: https://www.youtube.com/watch?v=eYt74eJ6RKc
A flashelt szabik teszik a dolgukat, 80-as P ertekkel meg jo vagyok, a videon
latszanak a beallitott ertekek is. Meg egy nagyon kis finomhangolas rafer de az mar csak
a hab lesz a tortan.

szép stabil.. teccik...
mi lett a Heavy lift-el? :)

icahone
2012-08-29, 21:18
Pihen a szobaban, varja a szep, szelcsendes idot meg hogy legyen kedvem kivinni.
Kiprobaltam kozben 14x4.7 SF propellerekkel. Maxikatasztrofa ??? Hullamzik a kep mint a Balaton.
Soha tobbet SF propellert ehhez a sulyhoz.

Az F450 klont meg az elobb szetcsaptam flippeles kozben. Najo, csak az egyik kar torott meg vagy 10 propeller, ez egesz jo.
Asszem ;D
Most megint varnom kell vagy 1-2 hetet. Grrrrrrrrr....

pulsarxp
2012-08-29, 21:22
Pihen a szobaban, varja a szep, szelcsendes idot meg hogy legyen kedvem kivinni.
Kiprobaltam kozben 14x4.7 SF propellerekkel. Maxikatasztrofa ??? Hullamzik a kep mint a Balaton.
Soha tobbet SF propellert ehhez a sulyhoz.

Az F450 klont meg az elobb szetcsaptam flippeles kozben. Najo, csak az egyik kar torott meg vagy 10 propeller, ez egesz jo.
Asszem ;D
Most megint varnom kell vagy 1-2 hetet. Grrrrrrrrr....

Ezen a flippen te nagyon rajta vagy úgy látom :)
Én vére élvezem a kis FPV-zést. Azért ma az RTH megmentett. Lemerült a kijelző, így kv 200m távolságból elment a kép. Hát megfagytam egy pillanatra, aztán eszembe jutott az RTH és szépen haza jött :)

icahone
2012-08-30, 08:44
Jo dolog az RTH biza! Az en AP quadom meg pihen egy kicsit, most a kicsit fogom nyuzni en is fpv-ben.

A flipeket tegnap csak az onbizalom erosites miatt csinaltam, nem ez lesz eletem ertelme mostantol ::)
Amugy felvettem a kapcsolatot a sraccal akinek van F450 klon teteme, ma elkuldi igy talan jovo het elejen mar ujra hasithatom az eget. Addig is, mielott elert a csufos veg, meg sikerult osszehozni par flipet (nincs erre valami magyar kifejezes?): http://www.youtube.com/watch?v=A0L519vULBQ

atego5
2012-08-30, 08:56
Sziasztok!
Ha esetleg valakinek szüksége van F450-es klón vázra nekem 2db vadi ujj pihen a polcon ;)
Nem kereskedni akarok vele hanem a rendes árán ill postaköltségén amit nekem is ki kellett fizetni tehát durván 5000-6000ft között eladom ha ez valakinek segitség!!??

Üdv:Zoli

karee2
2012-08-30, 08:57
Sziasztok!
Ha esetleg valakinek szüksége van F450-es klón vázra nekem 2db vadi ujj pihen a polcon ;)
Nem kereskedni akarok vele hanem a rendes árán ill postaköltségén amit nekem is ki kellett fizetni tehát durván 5000-6000ft között eladom ha ez valakinek segitség!!??

Üdv:Zoli

Szia Zoli!

V1, vagy V2 ?

Köszi:k

atego5
2012-08-30, 09:03
QV1-450

karee2
2012-08-30, 09:05
QV1-450

Köszi!

icahone
2012-08-30, 09:32
Lehet hogy szolok nemsokara, havernak is elkelne egy, igy majd tudom merre keressem. Kosz hogy szoltal.

atego5
2012-08-30, 11:44
Lehet hogy szolok nemsokara, havernak is elkelne egy, igy majd tudom merre keressem. Kosz hogy szoltal.

Rendben van!
Én megbolondultam és rendeltem eredeti Dji combót és hála a vámhivatalnak sikeresen megakadt a vámon!!

icahone
2012-08-31, 08:26
mi lett a Heavy lift-el? :)

Hat az lett vele hogy mivel a masik gep jelenleg nem uzemel igy kirangattam ezt es kiderult hogy meg mindig vannak hianyossagok, ugyhogy hetvegen atepitem kicsit. A motorkabeleket megvagdosom, a szabikat kirakom a karokra hogy ne zavarjak nekem annyira a GPS-t. A propellereket meg balanszolom vegre.
Mivel aksit is csereltem ezert megvaltozott valami a sulyelosztasnal es ujra visszakaptam a rezgeseket. Valahogy el kell ernem azt hogy ilyen kis merteku valtoztatasok ne legyenek ekkora kihatassal a kepre. A basic gain-eket is lejjebb tekertem igy ez is belesegithetett a dologba.
Ilyen lett: https://www.youtube.com/watch?v=FNY58FUswCU
Kiprobaltam kozben az ND filtert is a Gopro-hoz, teszi a dolgat, neha tul jol is, ki kell meg probalnom nagyobb fenyeronel is.

Addig is probalok minel tobbet gyakorolni vele, foleg a finom kis mozgasokat, a tengely koruli forgas peldaul meg mindig tul gyors pedig eskuszom alig nyultam a karhoz, epp csak megnyaltam kicsit. Valamelyik forumon olvastam hogy a profik csak egy trim klikkel forgatjak meg a gepet.

OBi_
2012-08-31, 21:06
Dèlután egy kicsit repkedtem, és feltettem a netre.

http://www.youtube.com/watch?v=5Y0XHXr13Fg (http://www.youtube.com/watch?v=5Y0XHXr13Fg)

:D

karee2
2012-08-31, 21:12

http://www.youtube.com/watch?v=5Y0XHXr13Fg (http://www.youtube.com/watch?v=5Y0XHXr13Fg)

Nagyon klassz lett ezen a szűk helyen!!!
K

icahone
2012-08-31, 21:26
Csini, mennyi a sulya?

pulsarxp
2012-08-31, 21:55

fürge kis izé :)

OBi_
2012-09-01, 08:54
Csini, mennyi a sulya?

320g + 80g aksi

pulsarxp
2012-09-01, 09:41
Csini, mennyi a sulya?

320g + 80g aksi

a vázat hol vetted hozzá?

n.james
2012-09-01, 13:05
Én is belevágtam egy quad-ba, ez csinált kedvet hozzá: http://www.youtube.com/watch?v=cnKlmCS5c5k&feature=player_embedded

Tehát csináltam egy UFO-t, 39 cm az átmérő (nem röhögni, azért ennyi mert ilyen széles habom volt ::)).
A frame az 2 db 39 cm hosszú 10x5 mm-es léc, középen lapolva és egy darab nyákra ragasztva:

http://img1.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16577965_4f085fd1f7cec11b31179310b787c0e9_s.jpg (http://img1.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16577965_4f085fd1f7cec11b31179310b787c0e9_xl.jpg)

A kasztni 3 cm-es hungarocell, a lyukak 14 cm-esek. Az első verzióban 5,5 cm vastag volt a hungarocell, de azzal nem tudott felszállni, nem a súlya hanem talán az aerodinamika miatt. (Csak a frame a megfelelő súllyal felszállt ::))

http://img2.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16577949_2b87f500c5359f1bdc5ea03233fe3abb_s.jpg (http://img2.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16577949_2b87f500c5359f1bdc5ea03233fe3abb_xl.jpg) http://img1.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16592933_59bacb8cdd9e5c6eb101a961cbe1f304_s.jpg (http://img1.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16592933_59bacb8cdd9e5c6eb101a961cbe1f304_xl.jpg)

A frame-re a hab 3M Dual Lock-al van feltéve, az aksi is ezzel kerül fel az aljára csak az erősebbel.

http://img2.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16577961_9905441ec8242c04cb165f3aa1b705a4_s.jpg (http://img2.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16577961_9905441ec8242c04cb165f3aa1b705a4_xl.jpg)

Motor : Turnigy 1811 Brushless Indoor Motor 1500kv (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8475)
ESC : HobbyKing 10A ESC 1A UBEC (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=21247) SimonK firmware-el
Prop : 5030R (green) Three Blade Propeller (ABS) (3pc) (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=23463) és 5030 (green) Three Blade Propeller (ABS) (3pc) (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=23462)
FC : Hobbyking KK2.0 Multi-rotor LCD Flight Control Board (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=24723)
Aksi: Turnigy nano-tech 950mah 3S 25~50C Lipo Pack (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=20389)
RC : 35 MHz

A motorok műanyag kötegelővel, az ESC-k celluxszal vannak feltéve. ;D A kupak 4 db 3M Dual Lock-al.
A táp közösítése 2 kis darab NYÁK-kal van megoldva.

http://img2.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16592917_f320f2887186b64e696cc3459e97b133_s.jpg (http://img2.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16592917_f320f2887186b64e696cc3459e97b133_xl.jpg)

A felszálló súly 290g lett. A repülésről még csak ezután lesznek teszt eredmények, de az első benyomás naggggyon jóóóóóóó! :D ;D ;D
Elméletileg a fiaimnak csináltam, de most inkább kijátszom magam vele. ;D

Néhány kép:

http://img1.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16592925_f729dec3c2983f00054cb149003ecf43_s.jpg (http://img1.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16592925_f729dec3c2983f00054cb149003ecf43_xl.jpg) http://img1.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16592957_e877f81ed8d2e6f3d53537c53c43389a_s.jpg (http://img1.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16592957_e877f81ed8d2e6f3d53537c53c43389a_xl.jpg) http://img2.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16592941_c849d9dd9f3181ed4167f63ef41f7a6f_s.jpg (http://img2.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16592941_c849d9dd9f3181ed4167f63ef41f7a6f_xl.jpg) http://img1.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16592951_ba6be1084616fb8ca878cf168aeaf799_s.jpg (http://img1.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16592951_ba6be1084616fb8ca878cf168aeaf799_xl.jpg) http://img2.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16592897_7660c645d503d05a2c3ddfe7ef897354_s.jpg (http://img2.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16592897_7660c645d503d05a2c3ddfe7ef897354_xl.jpg)

Üdv James

icahone
2012-09-01, 16:32
Nagyon baba! En is regota agyalok mar egy ilyesmi szobaban roptetheto kis ufon, de most hogy megeloztel mar nem fogok belevagni :D Ami meg javitana rajta szvsz az kisebb vezerlo, kisebb (6A) szabik es a propellerek gumis rogzitese lenne.
A repidod mennyi?

karee2
2012-09-01, 17:16
Ha valaki nem akar görcsölni vele:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25420__Extra_Large_EPP_Quadcopter_Frame_450mm_83 5mm_total_width_.html

k

vbodi
2012-09-01, 17:53

Nagyon klassz lett ezen a szűk helyen!!!
K

Frankón repül a kis quadod!
Jó lesz majd télen a szobában is.

icahone
2012-09-01, 18:00

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25420__Extra_Large_EPP_Quadcopter_Frame_450mm_83 5mm_total_width_.html

k

Ezzel egy nagyon nagy baj van, tobbmint 80cm szeles, ez nem szobaba valo, ki meg nem lehet vinni mert a legkisebb szel is elviszi...

vbodi
2012-09-01, 18:03
[quote=n.james ]
Én is belevágtam egy quad-ba, ez csinált kedvet hozzá: http://www.youtube.com/watch?v=cnKlmCS5c5k&feature=player_embedded

Tehát csináltam egy UFO-t, 39 cm az átmérő (nem röhögni, azért ennyi mert ilyen széles habom volt ::)).

Klasszul összehoztad!
Nagyon praktikus szobában, nem szabdal össze semmit.

n.james
2012-09-01, 19:35
A repidod mennyi?

Még nem tudom, a KK2.0 board-dal szívok. :( Még meg kell tanulnom beállítani.

Na és hol marad a modellezés??? :o :o

vbodi
2012-09-01, 21:04
A KK-2 board megéri a vesződést, nagyon szupi FC!
Nekem Turnigy plus szabályzókkal klasszul megy.
Még meg kell tanulnom nekem is, a barátom állította be a gépemhez.

icahone
2012-09-02, 10:37
Még nem tudom, a KK2.0 board-dal szívok. :( Még meg kell tanulnom beállítani.

1. leveszel minden I erteket 0-ra, autolevelt kikapcsolod
2. kotozd fel egy madzagra a gepet, hogy szabadon logjon, de legyen a madzag feszes
3. kezdj P=40-es alap ertekekkel, yaw maradhat default
4. emeld a roll/pitch P erteket amig elkezd a gep elkezd hintazni a madzagon majd kicsit vedd vissza
5. emeld a roll/pitch I erteket addig amig elkezd hintazni a madzagon (alacsonyabb frekvenciaju hinta) majd kicsit vedd vissza
a 3-4 pontok kozben figyeld azt hogy ha bedontod a gepet akkor ugy is maradjon, bedontve, ne
rakja ujra szintbe magat. Ha nem tartja a szoget hanem visszakuszik szintbe akkor meg valtoztatni kell az I erteken. Ha tartja a szoget akkor keszen vagy. Ha kiviszed meg lehet egy keves hintazas, finomhangolas kellhet meg.
Az ertekek valtoztatasanal a P+limit, I+limit osszertekek a fontosak. A limit azt adja meg mennyi maximalis eroforrast hasznaljon a rendszer a korrekciora.

Pelda: a) I=10 limit=10 b) I=10 limit=40
a) esetben jon egy szellokes, kibillenti a gepet. Ha tul nagy a lokes akkor nem fogja tudni a szellokes elotti szinthelyzetbe "visszarantani", b) esetben mar jo esellyel igen. Kis szellokes eseten nem fogod eszreveni a kulonbseget, a szellokes elotti szintbe rantja mindket esetben. Ha viszont tul nagy a limit erteke akkor elofordulhat hogy tulkorrigal a gep es kapsz egy durva hintat.

Amire figyelni illik az az osszeroforras felhasznalas. Pl. roll/pitch-nel es yaw-nal a P limit osszege ne lepje tul a 100-at (100%), tehat ha peldaul a roll/pitch P limit=70 akkor a yaw P limit mar csak max. 30 lehet. Ez esetben az tortenik hogy ha veszettul elkezded forgatni a gepet es hirtelen bedol valamelyik iranyban akkor lesz jo sok erotartalekod hogy kiegyenesitsd. Forditott esetben ha roll/pitch P limit=30 es yaw P limit=70 akkor egy veszett porgetes kozben nem biztos hogy lesz eleg kraft hogy kiegyenesitsd a gepet (amig el nem engeded a yaw kart).
A 100forintos kerdes az hogy mi tortenik ha a kedves user 100% fole lovi a ket P limit osszeget, mondjuk ha roll/pitch P limit=80 es yaw P limit=80, ekkor vajon melyik tengelynek lesz elonye a masikkal szemben ha mondjuk egyidejuleg mind a ket kart a maximalis kiteresbe rakom? Ha tudja valaki a valaszt ne tartsa' magaba' ;)

pulsarxp
2012-09-02, 11:30
Van egy olyan gondom, hogy ha nagy gázzal hirtelen elindulok előre, a gép befordul kicsit balra. Van erre is valami PID amin állítani kéne? (MultiWii-s vezérlőm van)

icahone
2012-09-02, 11:35
Yaw trim? ;)

pulsarxp
2012-09-02, 11:37
Yaw trim? ;)

de lebegésnél, vagy lassú "úszásnál" nincs ilyen gond, csak ha nagy gáz, és elindulok valamerre.

icahone
2012-09-02, 11:55
Yaw gain?

bkis76
2012-09-02, 11:58
Van egy olyan gondom, hogy ha nagy gázzal hirtelen elindulok előre, a gép befordul kicsit balra. Van erre is valami PID amin állítani kéne? (MultiWii-s vezérlőm van)

X-ben vagy +-ban repülsz? + módnál ez a jelenség elég erősen jelentkezik, ahogy előre billented a gépet a hátsó légcsavar tolóereje növekszik az elsőjé csökken, amit nem biztos, hogy kompenzál a vezérlő ezért simán elfordul. És akkor még nem beszéltünk a megváltozott állásszögekről a légcsavarok tollainál... Ezt én is tapasztaltam... Yaw érzékenység növelésével tudsz kicsit javítani, nekem nem sikerült teljesen kivenni belőle + módban.

pulsarxp
2012-09-02, 12:11

X-ben vagy +-ban repülsz? + módnál ez a jelenség elég erősen jelentkezik, ahogy előre billented a gépet a hátsó légcsavar tolóereje növekszik az elsőjé csökken, amit nem biztos, hogy kompenzál a vezérlő ezért simán elfordul. És akkor még nem beszéltünk a megváltozott állásszögekről a légcsavarok tollainál... Ezt én is tapasztaltam... Yaw érzékenység növelésével tudsz kicsit javítani, nekem nem sikerült teljesen kivenni belőle + módban.

X-ben repülök vele. A Yaw PID-n próbáltam állítani most, eddig 8,7 4 0 volt, most 6 4 2-re raktam és majd kiderült :)

bkis76
2012-09-02, 21:58
Elkezdtem egy H quad vázat építeni. Ezt már teljesen FPV baráttá építem, lesz hely rajta mindennek...

http://cnctar.hunbay.com/Balu/multicopter/h_frame1.JPG

vbodi
2012-09-03, 08:25
Elkezdtem egy H quad vázat építeni. Ezt már teljesen FPV baráttá építem, lesz hely rajta mindennek...

http://cnctar.hunbay.com/Balu/multicopter/h_frame1.JPG

Mekora lessz a motor táv? Nem fog csavarodni a váz?
Sok sikert az építéshez és jöhetnek a képek!

bkis76
2012-09-03, 09:27
Átlóban 653mm-re jött ki a tengelytáv. Már így is elég merev, de megy még rá néhány lap amin a cuccok lesznek, akkor szerintem elég erős lesz. A merevítőket 1.6mm-es nyákból vágtam hozzá, a nyers váz meg fog állni 300g környékén. Szerimtem simán merevebb lesz mint az x vázam! Ha minden jól megy és megjönnek a cuccok amit rendeltem hozzá, akkor lehet elviszem Fehérvárra!

OBi_
2012-09-03, 09:35
Csini, mennyi a sulya?

320g + 80g aksi

a vázat hol vetted hozzá?

http://www.goodluckbuy.com/mini-size-kk-multi-copter-multicopter-kit-x240-4-axis-quadcopter-frame.html

vagy

http://www.goodluckbuy.com/mini-size-kk-carbon-fiber-multi-copter-multicopter-kit-x240-4-axis-quadcopter.html

Nekem a üveg-epoxi van nehezebb, de erősebb és olcsóbb. Jó nagyokat eset és bírja, egyszer tört ugyan, a beton keményebb, megragasztottam és ismét repül. :D

icahone
2012-09-03, 09:56
Átlóban 653mm-re jött ki a tengelytáv. Már így is elég merev, de megy még rá néhány lap amin a cuccok lesznek, akkor szerintem elég erős lesz.

Ha elfogadsz egy jo tanacsot, fujd tele purhabbal az alukarokat, alaposan le fogja csokkenteni a rezgeseket. Ilyen meretu vaznal ez nagyon jol jon, mert az aluminium bizony bir rezegni ;)

relaxman
2012-09-03, 10:00
Oh, ezt a tanácsot én is megfogadom, mert 1080/30-ban még küszködöm a rollinggal.
Bár a vázam 525-ös, egy próbát megér, rosszabb (és nehezebb) remélem nem lesz..

bkis76
2012-09-03, 11:32
Átlóban 653mm-re jött ki a tengelytáv. Már így is elég merev, de megy még rá néhány lap amin a cuccok lesznek, akkor szerintem elég erős lesz.

Ha elfogadsz egy jo tanacsot, fujd tele purhabbal az alukarokat, alaposan le fogja csokkenteni a rezgeseket. Ilyen meretu vaznal ez nagyon jol jon, mert az aluminium bizony bir rezegni ;)

Kíváncsi leszek! Az x váz akkor kezdett nagyon remegni mikor a nagyobb srófok felkerültek, addig alig volt valami. Itt más a karok aránya, ezért biztos máshogy mennek át a rezgések, ha kell megpróbálom majd kinyomni. Folyamatosan alakulnak az elképzelések a fejemben, ahogy épül. A vezérlő gumibakokra kerül majd, ez a tervem a fényképezővel is. Kíváncsi leszek... Még úton vannak alkatrészek, van időm mindent kigondolni amíg megjönnek.

karee2
2012-09-03, 21:28
Igaz, hogy ez egy Oktocopter, de kitesz két quadot!!! ;D

http://www.youtube.com/watch?v=B5P68ExcgD0

k

bkis76
2012-09-03, 21:33
Igaz, hogy ez egy Oktocopter, de kitesz két quadot!!! ;D

http://www.youtube.com/watch?v=B5P68ExcgD0

k

Még egy kis PID állítgatás aztán jó lesz az... :D

bkis76
2012-09-03, 21:54
Ma is dolgoztam a H-quadon. Elkészült a középső panel ami a vezérlőt tartja, 4db cd rom olvasóból kibányászott gumibak fogja a rezgéseket csillapítani. A nyákból készült alkatrészekről lemarattam a rezet ami meglepően sokat nyomott! 81g-ról 76g-ra csökkent az alkatrészek súlya.
http://cnctar.hunbay.com/Balu/multicopter/IMG_4428.JPG

http://cnctar.hunbay.com/Balu/multicopter/IMG_4431.JPG

pulsarxp
2012-09-03, 22:13
"...Elkészült a középső panel ami a vezérlőt tartja, 4db cd rom olvasóból kibányászott gumibak fogja a rezgéseket csillapítani...."

Na, erre kíváncsi leszek, mert épp tegnap szemezgettem egy nem nagyon használt DVD lejátszóban ezekkel a gumi bakokkal én is :)

JuniorII
2012-09-03, 22:43
Sziasztok.

Abból lehet gond ha a 4-ből 1 szabi más típusú?
Valaki próbálta már a szekrényajtók becsapódásgátlóját leszállótalpaknak?
Ha simán letesszük akkor lassan leengedi a gépet, ha odavágjuk akkor csillapít mint egy teleszkóp.
Végül is ez egy légteleszkóp.
Üdv.

bkis76
2012-09-03, 22:46
"...Elkészült a középső panel ami a vezérlőt tartja, 4db cd rom olvasóból kibányászott gumibak fogja a rezgéseket csillapítani...."

Na, erre kíváncsi leszek, mert épp tegnap szemezgettem egy nem nagyon használt DVD lejátszóban ezekkel a gumi bakokkal én is :)

Én is! Sajnos ez egy keményebb fajta, a puhábbakból vagy csak kettő vagy csak három darabom van... Végül is vághattam volna hárompontosra a felfogató lapot...

Gaben
2012-09-03, 22:52
Igaz hexa de DIY.

http://www.rcpilot.hu/gall/helikopter/2269/20120903214453/hexa.html

bkis76
2012-09-03, 23:05
Igaz hexa de DIY.

http://www.rcpilot.hu/gall/helikopter/2269/20120903214453/hexa.html

Jó az áram elosztód! :) Azért én nem csak a festékre bíznám a szigetelést!!! A másik, ha az szénszálas akkor vigyázz, mert a szénszál vezeti az áramot! Nehogy tűz legyen belőle...

Gaben
2012-09-03, 23:14
nem carbon :D,azért villáskulcsot nem ér beejteni....

icahone
2012-09-04, 08:45
Szivesen latjuk a diy hexa topikban is!

@JuniorII: "Abból lehet gond ha a 4-ből 1 szabi más típusú?" - nem, max. nem lesz olyan stabil a gep mint szeretned.

n.james
2012-09-05, 13:40
Amire figyelni illik az az osszeroforras felhasznalas.
...

Köszi, sokat segített a leírásod. Ezzel a limit értékkel eddig nem tudtam mit kezdeni, de sikerült olyan beállítást csinálnom amikor fel sem akart szállni. >:(

Az FC kapott még maga alá 2 réteg tükörragasztó szalagot, elé tettem a vevőt, a 3 ágú propokat lecseréltem 2 ágúra mert nem tudtam kiegyensúlyozni, ezzel 16 g-ot nyertem. ;D

Az első teszt amikor már repülni is lehetett vele: http://www.youtube.com/watch?v=xhkgw8JMvnU

icahone
2012-09-05, 13:49
Ez piszok jo lett! Reszemrol maxilajk ;D
Mar csak a ledek hianyoznak es lehet a fraszt hozni a kornyekre!
Probaltad odacsattintani is valamihez? Hogy birja a hungarocell?

vbodi
2012-09-05, 13:59
Amire figyelni illik az az osszeroforras felhasznalas.
...

Köszi, sokat segített a leírásod. Ezzel a limit értékkel eddig nem tudtam mit kezdeni, de sikerült olyan beállítást csinálnom amikor fel sem akart szállni. >:(

Az FC kapott még maga alá 2 réteg tükörragasztó szalagot, elé tettem a vevőt, a 3 ágú propokat lecseréltem 2 ágúra mert nem tudtam kiegyensúlyozni, ezzel 16 g-ot nyertem. ;D

Az első teszt amikor már repülni is lehetett vele: http://www.youtube.com/watch?v=xhkgw8JMvnU

Klassz lett és frankón repül!
Olyan helyekre is berepülsz, amikről mi nem is álmodunk a csupasz propikkal!
Gratulálok, nagyon tetszik!

pulsarxp
2012-09-05, 14:04
Marha jó lett, gratulálok... de hogy hogyan fogod megmondani, hogy melyik az eleje.... :D

karee2
2012-09-05, 14:05
Nagyon klassz lett! Gratula!!! Most már jöhet a "lehúzott kocsiablak átreppenés" !!! ;D

k

icahone
2012-09-05, 14:06
Aztan menet kozben is! ;)

karee2
2012-09-05, 14:08
Marha jó lett, gratulálok... de hogy hogyan fogod megmondani, hogy melyik az eleje.... :D

A hátulján van egy fekete négyzet! De egy profi helisnek meg tök mind1!!! ;D

n.james
2012-09-05, 14:39
Mindenkinek köszi az elismerést. ;D

Probaltad odacsattintani is valamihez? Hogy birja a hungarocell?

Esett már az elején párszor, volt hogy a 3M Dual Lock sem bírta és szétesett. Akkor a prop-ok sérültek csak. Amikor belengett a kütyü és nem tudtam megfogni párszor odaverte az oldalát, bukfencezett is. :( Egy nagyobb oldalba csapás után az egyik prop-on volt egy kis hungarocell, de bírta, nem tört el sehol. :)

... de hogy hogyan fogod megmondani, hogy melyik az eleje.... :D

Hát amerre a vevő van beletéve, az az eleje. ;) Különben is, a KK2.0 FC-n a gombok hátrafelé néznek. Ezt mindenki tudja. ;) ;D

A hátulján van egy fekete négyzet! De egy profi helisnek meg tök mind1!!! ;D

A négyzet stimmel, de profi helis még nem látta a cuccot. ;) Különben a gyerekeknek szánom, nem árt ha kezes a kicsike.

pulsarxp
2012-09-05, 15:00
Hát amerre a vevő van beletéve, az az eleje. ;) Különben is, a KK2.0 FC-n a gombok hátrafelé néznek. Ezt mindenki tudja. ;) ;D

Nyilván néhány méter magasan, kiválóan látszik :D

icahone
2012-09-05, 16:12
Ezt csekkolta mar valaki? http://safeflightcopters.com/
150 dodo egy prop-vedett quadert, nemsokara gyartjak.

pulsarxp
2012-09-05, 16:13

hasznos lett volna nekem az elején :D

karee2
2012-09-06, 14:35

Optikai csalódás, vagy a motorok síkjai, ténylegesen eltérnek a merőlegestől?

icahone
2012-09-06, 20:43
Tenyleg elternek. Repules elott beallithato az allasszog, de hogy az mire jo az nem vilagos nekem.
Sajnos a tesztvideon elegge instabilnak tunt a madar.

Hasi
2012-09-06, 22:43
Azért van, hogy jobban tudjon forogni. Ha eléggé el vannak döntve a motorok, akkor egy irányba forgó propellerekkel is tud repülni...

karee2
2012-09-07, 11:24
Azért van, hogy jobban tudjon forogni. Ha eléggé el vannak döntve a motorok, akkor egy irányba forgó propellerekkel is tud repülni...

És milyen board képes kezelni ezt?

Tarczali Viktor
2012-09-07, 11:51

Én is erre gondoltam, de ha megnézed a képen a légcsavarokat, nem egyformák, hanem a klasszikus 2x2 forgásirányú.
Viktor

Hasi
2012-09-07, 12:05

És milyen board képes kezelni ezt?

Bármelyik. Csak jó irányba kell dönteni a motorokat...

pulsarxp
2012-09-09, 11:52
Bár még rooling van, de azért alakul :)
Sajnos hihetetlen nagy volt a szél

http://www.youtube.com/watch?v=zm0bOZ5VYSw

bkis76
2012-09-09, 22:11
Lézeres prop balanszolás... Érdekes megoldás, úgy néz ki még használható is.
http://www.youtube.com/watch?v=PqtUSSdf8b4&feature=g-vrec

jpeti29
2012-09-09, 22:45
Működik. én is így csinálom. CD lemezből vágtam egy csíkot tükörnek a fenyőlécre.

Hasi
2012-09-09, 23:15
Én meg ráteszem a lézert a kar végére. Sokkal jobban működik...

jpeti29
2012-09-10, 00:29
ha ráteszed a lézert, akkor nem tudod megnyomni a gobját a forgó prop miatt, így sokági kell égetni a lézert, gondoskodni arról hogy a gomb úgy maradjon és így nagyon hamar lemerül. először én is így csináltam, de a tükrös módszer ugyan olyan pontos, ugyan annyira látszik a vibráció és elég egy pillanatra felvillantani csak a lézert.

Kys
2012-09-10, 17:36
Ez nekem nem teljesen tiszta. Az oké, hogy látom mikor remeg be a lézer, de azt honnan tudom melyik tollra kell még egy kis plusz?

Hasi
2012-09-10, 19:49
Én szétszedtem a lézert és most egy cella liporol hajtom. Nincs gomb vagy ilyesmi.
Szerintem jobb ez a megoldás mert több tengely rezgését mutatja és sokkal kisebb rezgéseket is lehet látni.

Ez nekem nem teljesen tiszta. Az oké, hogy látom mikor remeg be a lézer, de azt honnan tudom melyik tollra kell még egy kis plusz?

Ezt sajnos próbálgatni kell.

icahone
2012-09-10, 20:19
Azt meg en nem ertettem soha hogy miert jo az ha a propra/motorra plusz sulyt raktok az egyensuly miatt. Mi garantalja hogy az nem valik le/repul el magas fordulatszamnal?? Aztan lehet ujra kezdeni az egesz procedurat...

Ezert nem balanszoltam a motorjaimat soha, csak a propellereket, azokat is olyan modon hogy amelyik agon tulsuly volt abbol dorzspapirral leszedtem amig egyforma nem lett.

stefan
2012-09-10, 22:22
A propokat érdemes és kell ballanszolni ! a Motorokkal viszont soha nem foglalkoztam! Vagy kellene ?

A mostani miniquadocopter motorjairól a gyári KV értéket jelölő matricát azért levettem, mivel a motort félig betakarta. Gondoltam ekkorka falat motor azért megérzi ezt a,, súlyt ,, .

A légcsavarról egyszer repült le a szigetelő szalag darabka, de repülés végeztével pótoltam mivel nagyon szembetűnő lett a hiánya ! (tricopter)

pulsarxp
2012-09-10, 22:29
Tegnap kimentem Mátyásföldre. Íme az eredmény... még sajnos mindig rollingolva
http://www.youtube.com/watch?v=1WHPzp17Ias

icahone
2012-09-11, 08:00
Eladom neked a gopro-hoz valo rezgescsokkentomet, nekem mar ugysem fog kelleni.
Vidd el, probald ki, ha bevalt fizesd ki ;) ha nem hozd vissza.

Tegnap 2.5 orat toltottem a garazsban 2 darab 11"-es APC egyensulyozasaval, a fel ujjam elkopott,
mire befejeztem. Nemsokara kiderul hogy megerte-e. Erdekes hogy ezekenel a balosak teljesen jok, nem kell hozzajuk nyulni mig a jobbosak mind el vannak b@xva gyarilag.

pulsarxp
2012-09-11, 20:45
Eladom neked a gopro-hoz valo rezgescsokkentomet, nekem mar ugysem fog kelleni.
Vidd el, probald ki, ha bevalt fizesd ki ;) ha nem hozd vissza.

okés :) Hogy néz az ki?
Szereztem melóhelyről egy anyagot (bent még folyékony két komponensű) ami ilyen kocsonyás állagúra köt. Azzal akarom még kipróbálni :)

icahone
2012-09-11, 21:48
Igy nez ki:
http://www.ebay.com/itm/ANTI-VIBRATION-300-camera-mount-heli-multicopter-/110950544889?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19d52af5f9
Ha lejjebb lapozol megtalalod a videoimat is amiket a srac belinkelt ;D 8)

pulsarxp
2012-09-11, 22:02
Igy nez ki:
http://www.ebay.com/itm/ANTI-VIBRATION-300-camera-mount-heli-multicopter-/110950544889?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19d52af5f9

na, ez jól néz ki, szerintem érdekel, ha jól működik :)

icahone
2012-09-11, 22:12
Mukodik, megigerem ;)
Holnaptol nalam lesz, barmelyik nap az OBI-nal vagy a melohelyen talalkozhatunk es odaadom.

karee2
2012-09-12, 09:41
;)

icahone
2012-09-12, 10:00
Ez nem "quad", atraknam egy masik temaba ;D

karee2
2012-09-12, 11:15
Igy nez ki:

Az engedélyeddel tette föl? :o Jogdíjat fizetett érte? ;D

icahone
2012-09-12, 11:41
Igazabol az engedelyemmel, ja viszont nem kertem erte semmit, sajnos ???

icahone
2012-09-12, 12:16
Karee2 neked ugy rabbit-od van? Mennyire nehez beallitani? Alapbol mukodik vagy programozni kell?
mennyire erzekeny a rezgesekre?
(Kene nekem egy relative olcso board ami tud szinttartast es ha lehet magassagtartast.)

relaxman
2012-09-12, 12:27
Gondolkozz el a Crius AIO-n is! :o

icahone
2012-09-12, 13:04
Igen, azt mar megtettem, megkerdeztem a masik topikban es azt szurtem le a valaszbol hogy azt azert sokat kell allitgatni hogy jo legyen. En valami Naza, FY90Q, TMF-szeru dologra gondoltam, persze ezeknel joval olcsobban, 100$ alatt.

pulsarxp
2012-09-12, 13:19
Gondolkozz el a Crius AIO-n is! :o

az mennyire más mint az SE?

relaxman
2012-09-12, 13:23
Nhadrian már használja, őt kérdezd, nekem csak most csomagolják :)
Tudtommal sokkal jobb, újabb, pontosabb szenzorok.
(gyrok, barométer, stb)
Tud carefree-t, magasságtartást, opcionális gps-szel PH-t, RTH-t, stb.
Microusb csatival van, érdemes az rctimer-ről rendelni, mert állítólag
hamar lazul a csatlakozó, de ők megerősítve árulják.

http://fpvcentral.net/2012/06/crius-all-in-one-pro-flight-controller/

pulsarxp
2012-09-12, 16:30
Nhadrian már használja, őt kérdezd, nekem csak most csomagolják :)
Tudtommal sokkal jobb, újabb, pontosabb szenzorok.
(gyrok, barométer, stb)
Tud carefree-t, magasságtartást, opcionális gps-szel PH-t, RTH-t, stb.
Microusb csatival van, érdemes az rctimer-ről rendelni, mert állítólag
hamar lazul a csatlakozó, de ők megerősítve árulják.

http://fpvcentral.net/2012/06/crius-all-in-one-pro-flight-controller/

elvileg az SE is tudja ezeket, csak a firmware nem. De lehet én nem tudom jól. PH-t, és RTH-t tuti tudok, egyedül ami hiányzik nekem az a barometrikus magasság tartás. Bár a progiba be lehet kapcsolni, de sosem próbáltam ki, mert azt mondták nem működik jól :) De ezek után kipróbálom :)
Egyébként ez lenne az:
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=765&productname=

relaxman
2012-09-12, 17:28
Igen ez, $63 ingyen szallitva.

pulsarxp
2012-09-12, 21:26
Igen ez, $63 ingyen szallitva.

jah, kicsit azért becsapós, mert a gps-t külön kell megvenni. De az nekem van, így lehet egyre benevezek. Mondjuk ez a MegaPirateNG nem tudom mi :)

pulsarxp
2012-09-13, 13:19
húúha, láttátok? :)
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/253437_422391601153157_1311934239_n.jpg

Hasi
2012-09-15, 10:35
húúha, láttátok? :)
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/253437_422391601153157_1311934239_n.jpg

Ha valaki megerőltetei magát, akkor tud magának is ilyet vákuum formázással csinálni...

vbodi
2012-09-15, 11:09
Megmértem a Turnigy D2836/11 750 kv motorom gyártási pontosságát.
Tengely: 0.03mm
Palást alul: 0.032 mm
Palást felül: 0.02 mm

http://http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.09.15/DSCF1392.JPG

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.09.15/DSCF1394.JPG

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.09.15/DSCF1395.JPG

pulsarxp
2012-09-15, 12:40

És ez vajon mennyire számíthat jónak?

bkis76
2012-09-15, 13:18

És ez vajon mennyire számíthat jónak?

Nem mondanám rossznak! Pedig sokan legagyizzák ezeket a cuccokat, mert hogy kínai... Kíváncsi lennék mit mutat egy drága motor. Sajnos nekem nincs csak olcsó így nem tudok mérni... Alkalom adtán én is megmérem amim van (Ipower és suppo).

pulsarxp
2012-09-15, 13:21
Nem mondanám rossznak! Pedig sokan legagyizzák ezeket a cuccokat, mert hogy kínai... Kíváncsi lennék mit mutat egy drága motor. Sajnos nekem nincs csak olcsó így nem tudok mérni... Alkalom adtán én is megmérem amim van (Ipower és suppo).

Majd elő kotrom a fejembe a tanulmányaimat, és kiszámítom, hogy ez mit is jelent. :) A mért értékeket jónak mondanám, kérdés, hogy nagy fordulaton 10k+ milyen erőt jelent, és egy hogyan hat a karokra.

Szerintem a márkás motorokat is Kínában gyártják, így egy kutya :D

vbodi
2012-09-15, 15:07
Meghajtva a motort, újjal érintve lehet érezni az ütést.
Vizsgálok majd még több motort, kíváncsi vagyok a minőségbeli külömbségekre.

bkis76
2012-09-18, 14:17
Nem tudtam hova írjak, talán itt elmegy.
Szóval Crius all in one vezérlője van valakinek? Ez elvileg tudja a gps waypoint utáni repülést megapirate firmware-el. Van erről valami infó magyarul, pontosan hogyan is működik, milyen kiegészítés kell hozzá hány pont programozható be stb.?

icahone
2012-09-18, 15:41
Van egy Multiwii ABC nevu tema, az is jo lett volna de nyithattok egy ujat is, a CRIUS elegge elterjedt lett mar lehet hogy megerdemelne egy kulon temat.

bkis76
2012-09-18, 19:51
Van egy Multiwii ABC nevu tema, az is jo lett volna de nyithattok egy ujat is, a CRIUS elegge elterjedt lett mar lehet hogy megerdemelne egy kulon temat.

Ez meg a rabbit között vacilálok, következő vezérlőnek. A rabbit is megérdemelné a saját topőikot ha van rá igény.

vbodi
2012-09-18, 20:43
Meg tömtem az alu karokat kemény habbal rezgés csillapításnak.

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.09.18/DSCF1398.JPG

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.09.18/DSCF1396.JPG

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.09.18/DSCF1397.JPG

icahone
2012-09-18, 21:57

Ez meg a rabbit között vacilálok, következő vezérlőnek. A rabbit is megérdemelné a saját topőikot ha van rá igény.

Igen, van! Nemregen en is kerestem infokat a rabbitrol de nagyon szanaszet vannak szorva, igy mindig kulfoldi forumokon kell keresgelnem. Nyissatok batran temakat az uj vezerloknek, legalabb kiderul kinek mije van es milyen beallitasokkal, valamint tapasztalatokkal hasznalja.

stefan
2012-09-21, 19:38
Ezt a quadrocoptert nézzétek ! http://www.youtube.com/watch?v=ixXg_tFJjSs&feature=related

Egy nagyon ügyes központi motorja van! ;) :D

icahone
2012-09-22, 14:06
Tegnap 2.5 orat toltottem a garazsban 2 darab 11"-es APC egyensulyozasaval, a fel ujjam elkopott,
mire befejeztem. Nemsokara kiderul hogy megerte-e. Erdekes hogy ezekenel a balosak teljesen jok, nem kell hozzajuk nyulni mig a jobbosak mind el vannak b@xva gyarilag.

Nos, megerte! Eddig nem nagyon hittem ebben a propeller balanszolos dologban, de a kulonbseg eg es fold!

A balanszolas elott szeles latoszoggel hasznalva a gopro-t 1080p-ben helyenkent behullamzott a kep, meg ND filterrel is.
A balanszolas utan meg szuk latoszoggel es ND filter nelkul sem latok hullamzast.

relaxman
2012-09-22, 14:24
Wow, ez jól hangzik! ND filter felfogatásról mutatnál képet?
Csak a filter mennyit számít? Mert ugye ekkor hosszabb záridőt kénytelen
használni a gopro, így elvileg még több rollingnak kéne jelentkezni.
Eddig ez így is volt: napsütésben egy 1080/30 és egy 720/60-as tesztfelvétel
közül a 720-asban kevesebb volt mindig is a rolling.

Viszont meglepődve tapasztaltam, hogy a megérkezett sunnysky motorokkal
(melyek nagyon finoman pörögnek, minőségi darabnak tűnnek)
az első teszt nagyon pozitív volt, igaz este, a gopronak már kevés fényben.
De zéró rolling! :o De örömöm csak a következő verőfényes napsütéses tesztig tartott,
ahol ismét előjött a fránya hullámzás jelenség. Tehát ebből azt lehet leszűrni,
hogy kevesebb fényben (vagy ND filtert alkalmazva) erősen csökkenthető a jelenség,
hosszabb a záridő. Viszont ennek ellentmond a fenti 720<>1080 felvétel különbsége, ott
a 720-as (rövidebb záridős) volt a jobb.
Ki tudja a biztos megoldást?

icahone
2012-09-22, 14:57
Az ND filter csak egy kis kor alaku sotetebb szinu de atlatszo "lap" amit a gopro hazba a lencse ele raktam. Az egyetlen gond vele az hogy konkretan ez nem konvex hanem lapos, igy ahogyan meghajlik az optika elott az nem igazan udvos. De azert hasznalhato, teszi a dolgat.

A dolog fizikajat nem ismerem, de mukodik. A lenyege amit te is irtal, kevesebb fenyben nem latszik annyira, vagy nem is jon elo a roli. Ezert kell mindig verofenyben tesztelni. Es ha nincsenek teljesen kiszurve a rezgesek akkor ami verofenyben 720p-ben roli nelkul van az 1080p-ben mar jo esellyel hullamzani fog :o, NEM VELETLENUL van teleszemetelve pl. a youtube 720p videokkal, full hd helyett ;D

Erdemes elolvasni "protogrob" valaszat erre a videomra: http://www.youtube.com/watch?v=WyO5DtNVjEE, es megnezni az o valaszvideojat is. Tenyleg jo minoseg, de vajon 1080p-ben hogy mutatna? A srac arra hivatkozik hogy "downscale"-zi az 1080p videoit mert 720p-ben elesebbek. En meg most jottem a hathuszassal, ja! Ha megnezed a szajtjat, egyetlen 1080p videoja sincs felteve hogy TENYLEG megnezd hogy van-e rolija. Gyanitom hogy van, nem is keves.

Annyira talan nem latszik de ezekre mar ra merem sutni hogy "roli" nelkuli felvetelek: http://www.youtube.com/watch?v=D44Cn7bYkII, vagatlan, eredeti felvetel mind a ketto.

jpeti29
2012-09-24, 11:28
Hát nekem a gopro 720p-ben 60fps-el rögzít a tricopteren. fa karok, ballanszolt prop és ballanszolt dt750-es motorok. a gopro szilikoncsöveken átfűzött kábelkötegelőn LÓG az akksival együtt a trikopter alján. sosem volt rolling shutter se verőfényes nappal, se naplemente utáni szürkületben.

ugyanezen a trikopteren, a vezérlés egy füldugókkal felpóckolt CD gurigából készült házban van. na erre feltettem tépőzárral a kis HD kulcstaró kamerát és az be-behullámzott néha.

vonjátok le a következtetést.

relaxman
2012-09-24, 11:48
2 kérdés:
- 1080/30-ban is rolling mentes-e a kép?
- milyen átmérőjű szilikoncsövet használsz? belső x külső átmérő?

köszi

jpeti29
2012-09-24, 13:25
legközelebb 1080ban repülök és lecsekkolom neked szívesen.
a szilikoncső 2db 40mm-es darab 6x3-as.

karee2
2012-09-26, 20:31
Sziasztok!

Lassan indul a második FPV Projekt: (az első majd nem kinyírt egy kutyát! :o ;D)

http://imageshack.us/a/img209/4520/20120926188.jpg

http://imageshack.us/a/img829/6042/20120926189.jpg

Egyenlőre egy 7"-os monitor lesz a szemü!

A rendszer: 5,8G 500mW-os adó, vevő, 720 soros Sony kamera, Easy OSD !

Ha lesz vidi, rakok föl!

k

vbodi
2012-09-26, 20:42
Sziasztok!

Lassan indul a második FPV Projekt: (az első majd nem kinyírt egy kutyát! :o ;D)

http://imageshack.us/a/img209/4520/20120926188.jpg

http://imageshack.us/a/img829/6042/20120926189.jpg

Egyenlőre egy 7"-os monitor lesz a szemü!

Ha lesz vidi, rakok föl!

k

Kíváncsian várom a videót!

vbodi
2012-09-26, 20:49
Lamináltam 16 réteg 210g/m2 sávolyszövésű üvegszövetből és epoxigyantából 300x300mm-es kompozit lemezt.
Üvegszövet- letépőszövet- lukacsos fólia-felszívószövet- szilikonos sütőpapír.

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.09.26/DSCF1402.JPG

http://[img][/http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.09.26/DSCF1403.JPG

[img]http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.09.26/DSCF1405.JPG

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.09.26/DSCF1407.JPG

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.09.26/DSCF1408.JPG

bkis76
2012-09-26, 21:36
Sikerült életre kelteni a technikát?

karee2
2012-09-26, 21:47

Ha ez nekem szól, akkor igen! ez a cucc már volt gépen, csak rá kellett varázsolni a quadra!

k

bkis76
2012-09-26, 22:07

Ha ez nekem szól, akkor igen! ez a cucc már volt gépen, csak rá kellett varázsolni a quadra!

k

Kiváncsi leszek a te videódra is! Igazából vbodinak szántam a kérdést. Szombaton megmakacsolta magát a quadrója, egyik moci nem akart menni és nem volt egyértelmű mi a gond. Elég nagy volt a nyüzsgés így nem is jutottunk vele sokra, de remélem otthon sikerült rájönnie mi a gond!

saxon
2012-09-26, 22:49

Az Easy Osd-t nem nyirja ki a quad ( vagyis a sok szabalyzo )? En RvOsdt tettem ra, de a Current senzor nagyon meleg volt mar 5p repules utan is.
Kivancsi leszek a tapasztalatodra vele kapcsolatban.

vbodi
2012-09-27, 08:13

Csak egy ESC kalibráció kellett , leszerelt propokkal. Ott a nagy ricsajban nem hallottuk jól a jelzést.

vbodi
2012-09-29, 21:45
3.5mm vastag lett a kompozit lemez.

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.09.29/DSCF1410.JPG

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.09.29/DSCF1412.JPG

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.09.29/DSCF1413.JPG

bkis76
2012-09-29, 22:11
Mennyire sikerült párhuzamosra készíteni a felületeket? Ebbe aztán lehet könnyítéseket vágni, remélhetőleg még a keskeny csíkok is elég erősek lesznek.

vbodi
2012-09-30, 07:26
Mennyire sikerült párhuzamosra készíteni a felületeket? Ebbe aztán lehet könnyítéseket vágni, remélhetőleg még a keskeny csíkok is elég erősek lesznek.

1-2 tized a pontosság, de ha kell CNC-vel síkba marom és vékonyítom, ha kell.
Ezek a viszonylag vastag lemezek kevésbé rezonálnak, mint az 1-1.5mm vastagságúak.

jpeti29
2012-09-30, 10:48
2 kérdés:
- 1080/30-ban is rolling mentes-e a kép?
- milyen átmérőjű szilikoncsövet használsz? belső x külső átmérő?

köszi

hétvégén kipróbáltam. még a trikopter karjain rövidítve is rollingmentes a kép 1080p-ben

icahone
2012-09-30, 11:15
Ha van felvetel rola, ahol egyertelmuen latszik hogy 1080p es nem esti felvetel, en szivesen megneznem.

relaxman
2012-09-30, 12:56
hétvégén kipróbáltam. még a trikopter karjain rövidítve is rollingmentes a kép 1080p-ben

Nagy mázlista vagy, én már túl vagyok a motorbalanszon, prop balanszon, szilikoncsöveken,
polárszűrőn és még mindig csak esti fényekben jó a kép :(

jpeti29
2012-09-30, 15:36
Ha van felvetel rola, ahol egyertelmuen latszik hogy 1080p es nem esti felvetel, en szivesen megneznem.

nincs vele csinálva semmi, csak kivágtam az unalmas részeket.
http://www.youtube.com/watch?v=jtIA-ArLf64

relaxman
2012-09-30, 15:45
Rollingnak tényleg nincs nagyon híre.
Lehet ez a titok: LÓG az akksival együtt
Láthatnánk egy képet a felfogatásról?
Bár nekem 2 gopro lóg a szilikoncsövön, ami így 200g, de még mindig
hullámzik a kép mint a tenger.
Vagy a fakarok a kulcsszó? Mert nekem alu. Ha a mai tesztek után sem javul a helyzet,
jön a purhab ;D

jpeti29
2012-09-30, 16:25
Hát serintem sokminden közrejátszik. egyrészt hogy szilikoncsöveken lóg az akksival, a leszálótalpal és a gopró felfogatással. ez együtt kb 500g

az elég hosszú fa karok tényleg mágikus erővel gyilkolják a rezgéseket.

az RCExploreres Denielnek jó megoldásai vannak, érdemes néha ránézni az oldalára.
http://www.rcexplorer.se/projects/tricopterv25/tricopterv25.html
http://www.rcexplorer.se/projects/TricopterV26HV/Tricopterv26.html

csatolva látsz 2 képet a trikopteremen lévő felfogatásról

Mizse
2012-10-02, 23:43
Rossz idő esetén:
http://www.youtube.com/watch?v=7S_914GbUcg

helyszín ugynaz csak sötétben:
http://www.youtube.com/watch?v=lBipzz_D8Oc

:D:D:D

relaxman
2012-10-17, 08:17
Búvároknak :)
http://aquacopters.gostorego.com/

karee2
2012-10-17, 08:33

Azért a mociknak nem hiszem, hogy használ a víz!!! ;D

saxon
2012-10-17, 09:34

De legalabb lehet esoben is vezetni, kocsiban ulve.:)

Hasi
2012-10-17, 16:41

Amíg rozsdamentes, addig tök mind1...

pulsarxp
2012-10-17, 19:46
hááát ez hatalmas... :)

bkis76
2012-10-20, 11:35
Kicsit fejlesztek a gépemen, szerintetek milyen szabályzókat vegyek? Néztem az új turnigy multistar-t és az rc timeres simonk firmware-est, esetleg plush, vagy red brick?

karee2
2012-10-20, 12:21
Kicsit fejlesztek a gépemen, szerintetek milyen szabályzókat vegyek? Néztem az új turnigy multistar-t és az rc timeres simonk firmware-est, esetleg plush, vagy red brick?

Szia!

Szerintem ez nem kérdéses, ha quadra akarsz ESC-t venni! Csak is a 400-500Hz szabikból rendelj!

k

jpeti29
2012-10-20, 15:44

ezek közül a simonk fw-s a legjobb.

icahone
2012-10-20, 19:45

Attol fugg milyen vezerlot akarsz hasznalni. Amelyik nem tud 400hz+ PWM vezerlest azt felesleges megkinalni a simonk szabikkal, ott jo a Plush is.

bkis76
2012-10-20, 23:15

Attol fugg milyen vezerlot akarsz hasznalni. Amelyik nem tud 400hz+ PWM vezerlest azt felesleges megkinalni a simonk szabikkal, ott jo a Plush is.

Crius AIO lesz.

icahone
2012-10-20, 23:51
Akkor simonizaltat. En is AIOP-t hasznalok ilyen szabikkal.

vbodi
2012-10-22, 13:11
FBS-ből csináltam szilikon kockákat és rezgésmentesítettem egy kompozit lemezt az alaplaptól.

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.10.22/DSCF1420.JPG

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.10.22/DSCF1421.JPG

vbodi
2012-10-22, 13:13
http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.10.22/DSCF1426.JPG

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.10.22/DSCF1427.JPG

vbodi
2012-10-22, 13:14
http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.10.22/GOPR0012.MP4

Bocs a vágatlan videóért!

jpeti29
2012-10-22, 22:46
pont a gopro közvetlen közelébe tetted a gps-t? ehh. van normális vételed? én kicsit arrébb raknám.

pulsarxp
2012-10-22, 23:35
http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.10.22/GOPR0012.MP4

Bocs a vágatlan videóért!

nagyon szépen finoman repül. Gratulálok.
Ennyire nincs rezgés, vagy van benne utómunka?

vbodi
2012-10-23, 08:37
"Ennyire nincs rezgés, vagy van benne utómunka?"

Semmi utómunka. Pénteken kaptam meg a kamerát, most csak próbálgatom.
Milyen szerkesztő, vágó progit ajánlasz hozzá?

pulsarxp
2012-10-23, 09:48
"Ennyire nincs rezgés, vagy van benne utómunka?"

Semmi utómunka. Pénteken kaptam meg a kamerát, most csak próbálgatom.
Milyen szerkesztő, vágó progit ajánlasz hozzá?

hát nagyon jó. mik a fehér kockák amin a kamerát és a vezérlőt tartó lemez alatt is van?
én virtual dub-ot és sony vegas-t használok. Szerintem jó programok.

karee2
2012-10-23, 10:17
Tegnap teszteltük Vbodi Rabbitját, (Position Hold) az új Gopro-val! Közben Kirjózsi "körözött" az Extra 300-al! ;D

http://youtu.be/69M6oPFBz9Y

"Nagyon szupi a Rabbit Board!!!" (Vbodi)

k

stefan
2012-10-23, 13:52
Gratulálok ! elég frankó lett :o Mihez kötöztétek hozzá a negyedik perc után ? Állt mint a szög! ;D

OBi_
2012-10-24, 08:29
Tegnap teszteltük Vbodi Rabbitját, (Position Hold) az új Gopro-val! Közben Kirjózsi "körözött" az Extra 300-al! ;D

http://youtu.be/69M6oPFBz9Y

"Nagyon szupi a Rabbit Board!!!" (Vbodi)

k

És így készült a felvétel! Vbodi szorgosan terelgeti a rabbit-ot! ;D ;D ;D

Gratula Vbodi, szuper szerkezet!! ;)

http://imageshack.us/a/img836/1818/vbaodi.jpg

vbodi
2012-10-24, 21:46
Kösz! :D

vbodi
2012-10-24, 21:48
Motor alátét a Multikopternál.

http://www.nghobbies.com/cart/images/products/WinkelAdapter.jpg

potty77
2012-10-26, 15:19
megosztanám veletek is a legújabb szerzeményemet kis qadrocopterem elkészült nagyon jól sikerült
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/374960_436439933080159_1409435568_n.jpg

pulsarxp
2012-10-26, 15:51
megosztanám veletek is a legújabb szerzeményemet kis qadrocopterem elkészült nagyon jól sikerült

szobagyilkos télire :D
Videó nincs a repüléséről?

potty77
2012-10-26, 16:59

szobagyilkos télire :D
Videó nincs a repüléséről?

így van télre készült szobába tökéletes vele repkedni na meg majd terembe is, videó sajnos még nincs róla mert annyira megtetszett, hogy a nagy qadrora is nekiálltam csinálni

http://videa.hu/videok/kreativ/kis-qadro-JeI8MlemOGnF3Ath

Ltomi78
2012-10-26, 18:56
Sziasztok!

Van egy feiyu x4 -es quadom gyári motorokkal. ezek 950KV 110 w-os 12A max current, 38g-os mocik.
A quad FPV-el repült 1280 grammal összsulyban. Nekem néha kissé bizonytalannak tűnt a gép. Most cserélném a mocikat és a propot is 10x4.5 ről 11x4.5 -re a kalkulátor szerint tovább is lebeg stb..

Közben rendeltem 4 ilyen mocit is hozzá:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=18967
A kérdés hogy ekkora súlyhoz tehát 1200-1300 grammos quadhoz ezek a mocik elegendőek vagy milyet lenne érdemes használni.?
A leírás szerint ezek is 520 tolóerővel bírnak 10x45 proppal tehát a 4 darab motor 2 kg -os toló ereje megfelelő az 1.3kg-os quadhoz?

karee2
2012-10-27, 09:29
Sziasztok!

Van egy feiyu x4 -es quadom gyári motorokkal. ezek 950KV 110 w-os 12A max current, 38g-os mocik.
A quad FPV-el repült 1280 grammal összsulyban. Nekem néha kissé bizonytalannak tűnt a gép. Most cserélném a mocikat és a propot is 10x4.5 ről 11x4.5 -re a kalkulátor szerint tovább is lebeg stb..

Közben rendeltem 4 ilyen mocit is hozzá:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=18967
A kérdés hogy ekkora súlyhoz tehát 1200-1300 grammos quadhoz ezek a mocik elegendőek vagy milyet lenne érdemes használni.?
A leírás szerint ezek is 520 tolóerővel bírnak 10x45 proppal tehát a 4 darab motor 2 kg -os toló ereje megfelelő az 1.3kg-os quadhoz?

Szia!

Szerintem ugyan olyan lesz, mint az eredeti mocikkal! (Az eredeti moci 110W-os, amit rendeltél 102W-os, tehát kisebb a teljesítménye, mint az eredetinek!)

Én az 525-ös quadhoz - repsúly akksival 1400gr -, a 2830-as, 1000kv-s, 235W-os, (10X4,5 proppal) - motort használom, 25A szabikkal! Nekem ez a konfig bevált! Szerintem a motorok húzóerejének összege, nem linárisan nő a motorok darabszámával (1 moci 500gr, 2 moci 1000gr. ......4 moci 2000gr.)! 4 motor esetében pl.: ez max.:1700 gr.! (Lehet, hogy rosszul gondolom, akkor bocsi a fals infóért!)

k

icahone
2012-10-27, 11:09

Amiket most rendeltel azok csak 100W-osak es a Turnigy mocik nem a hatekonysagukrol hiresek. Karee2 jol irta, mindig ra kell szamolni egy kicsit. Jellemzoen 7-8" propellerekkel hasznaljak ezeket a motorokat es jellemzoen max. 1kg sulyig. Ha elbirjak a 10x4.5-ot melegedes nelkul es nem lesz tul nagy az aramfelvetel (nem neztem utana de ketlem) akkor mukodhet de imho nem fog. Az en motorjaim 150W-ot birnak es 1400g-t mozgatok veluk, az alig tobb mint nalad es nagyon a hataron vagyok vele, alig van erotartalekom, tehat igy vakon batran kijelenthetem hogy az uj motorok is gyengek lesznek nalad az 1300g-hoz.
Most mar mindegy, a sulybol kell majd faragnod.

Ltomi78
2012-10-27, 14:24
Köszi, igazad lehet. Ezeket a mocikat mèg a feiyu 10 A szabályzókhoz rendeltem, mivel ez hasonlított a legjobban a gyári motorokhoz. Ha nem lesz jó eladom. Közben már megjöttek a 4 db multistar 20A szabik, Èn ezeket a mtorokat gondoltam hozzá:
Turnigy L2215J-900 Brushless Motor (200w)

?.

[ :)quote author=icahone link=topic=65909.msg1494059#msg1494059 date=1351325352]

Amiket most rendeltel azok csak 100W-osak es a Turnigy mocik nem a hatekonysagukrol hiresek. Karee2 jol irta, mindig ra kell szamolni egy kicsit. Jellemzoen 7-8" propellerekkel hasznaljak ezeket a motorokat es jellemzoen max. 1kg sulyig. Ha elbirjak a 10x4.5-ot melegedes nelkul es nem lesz tul nagy az aramfelvetel (nem neztem utana de ketlem) akkor mukodhet de imho nem fog. Az en motorjaim 150W-ot birnak es 1400g-t mozgatok veluk, az alig tobb mint nalad es nagyon a hataron vagyok vele, alig van erotartalekom, tehat igy vakon batran kijelenthetem hogy az uj motorok is gyengek lesznek nalad az 1300g-hoz.
Most mar mindegy, a sulybol kell majd faragnod.
[/quote]

icahone
2012-10-27, 15:19
Egy idoben nezegettem en is ezeket, jok lehetnek es jokat is irnak roluk.