PDA

Teljes verzió megtekintése : kérlek segítsetek van egy o.s max 3.5ccm motorom rc be de nem tudjuk be indítani

david990
2010-03-17, 13:19
kérlek segítsetek van egy o.s max 3.5ccm motorom rc be de nem tudjuk be indítani!
a gyertya kellően izzít 25 nitróval próbáltuk!
Az lenne a kérdésem mért kel akkora fordulat a nitros motornak hogy be induljon mert mi próbálkoztunk 3000fordulattal de be sem pöccent nem tudom mi lehet a baj kérlek segítsetek kezdő vagyok nagyon!olvasgattam rengeteget de nem találtam rá semmit!
Mennyivel kellene megforgatnom a motort hogy induljon?
Mert számomra a startpad elvileg aszt mondják 11000 rel forog de mire a fogas kerekeken leadja annak nem esik a fordulata?
Kérlek írjatok segítsetek!

Sátánka
2010-04-29, 18:25
Hi!
Egyrészt RC miben? Autó, hajó, repülő, heli?
Nekem repcsiben van 2,5 ccm, és mostmárkb 1000 fordulaton 1 perc izzitgatás után indul. Először viszont fél óra után is eléggé gyenge volt.
Ami lehet a gond:
ki van kopva a motor, ezért nem sűrít megfelelően, nincs gulladási hőmérséklet, igy nem robban.
Nem szivattad meg, nem kap üzemanyagot, és azt magától nem mindig szívja be (nekem) ebben az esetben csak befogod a kipufogót, egy kicsit izzítás nélkül "inditózol", utána mehet minden rendesen (2-3 mp a repcsimnél, mig a banya a karbiba jut. Attól függ mekkora a cső hossza)
Nincs közel se jól beállítva a karbi, és ezért egyáltalán nem kap üzemanyagot. csavard be teljesen, és 1,5 fordulatot vissza (ha repcsibe van) Ha nem repcsibe akkor nem tudom, mennyit kell, kérdezd meg azt akitől vetted/ahol vetted.

Miért kell olyan nagy fordulat?
egyszerü: dizel! Ezek az alkoholos motorok olyanok, mint a dizel. hirtelen süritéstől mindennek emelkedik a hőmérséklete, és akár többszáz fokot is. A dizel, és az alkesz motorok is igy robbannak be, DE!!! DIZELT, MEG EGYÉB GÁZOLAJAT BELE NE ÖNTs, MÁS HŐMÉRSÉKLETEN ROBBAN!!!!
Izzítástól soha nem fog beindulni, kell neki a hirtelen sürités, és ha nincs megfelelő sebességgel való sűrités, nincs megfelelő höemelkedés, nem robban. a nagy fordulat a hirtelen sűrités miatt kell. izzítás csak segítség az első pár fordulatig, amig nem megfelelő a keverék (állítólag amig nem jár, mindig sok marad a hengerben). Próbáld ugy, hogy kb félgázt adsz neki, és ugy inditasz. Nekem is csak ugy indul, és 1/4-ed gázon van az alapjárat, alatta megfullad.

Még valami a kikopot motorrol: evidens, hogy ha a motor ki van kopva, akkor a nagy nyomás miatt elszökik a dugattyu mellett a keverék, nem sürit eléggé, és nem robban fel. Ilyenkor digattyu, és ha a henger belseje cserélhető, akkor azt is cseréld. Bár egyszerübb, ha az egész motort cseréleg, és ezt megtartod alkatrésznek az újhoz. Remélem segítettem, ha van még kérdésed, vegyél fel msn-en: russky@freemail.hu
Üdv: Sátán

cbruder
2010-04-29, 22:31
Ha használt a motorod, az is lehet még hogy a kipuffon a "nipple" van eldugulva, igy nem kap a tankod túlnyomást a kipufftól ... ezt is ellenörizzétek le !!

A teletrutyizódott kipuffok (föleg ha sokáig nem voltak használva és föleg a "félretevés" elött nem lett az egész rendesen kitisztítva) vagy az esetleges eldugult "nipple" miatt nincs igy meg a nyomás a tankhoz, ami majd továbbitaná az ü.a.-ot a karbihoz ...

Az OS honlapján ( http://www.osengines.com ) keresd meg a motorod Manual-ját és abban olvass utána a helyes ü.a. keveréknek, valamint a karbi beállitásainak ... lehetöleg ezeket a specifikációkat tartsd is be a jövöben és ne nagyon variáld az elöirt olaj/nitro keverési arányokat sem !!

Legközelebb ha valami kérdésed lenne, légyszi majd a PONTOS motortipust (valamint hogy a motor helihez, autóhoz, vagy éppen repülöbe való) is add meg ha választ is vársz a kérdéseidre ...

bogrács
2010-04-29, 23:08
Már megint a fordulaton lovagolsz? Akkor hogy indulhat be kézzel? :'( Keres egy közelbe lakó hozzáértőt míg teljesen tönkre nem teszed!!! Van amit nem elég akarni, tudni is kellene valamit!!!
Ezennel részemről befejeztem!!! :(

roby1992
2010-05-17, 17:55
Sziasztok,

Nem kell feltétlen neki magas fordulat hogy beinduljon , pl egy repülőnek ha jól be van állítva akkor elég párszor átrántani a légcsavart, még akkor is ha öngyulladásos. Elképzelhető hogy túl sokat kap a motor az üziből ezért nagyon "lehűti" az izzító gyertyát ezért nincs meg a megfelelő hőmérséklet a berobbanáshoz. Ellenkező esetben ha kevés,vagy nem is kap üzit akkor ha sokáig forgatod "szárazon" a motort akkor hamar elkophat.

david990
2010-05-23, 14:14
köszönöm mindenkinek a segitséget már össze jöt de a tovább adtam rajta!