PDA

Teljes verzió megtekintése : Mi lehet a gondja? Öreg.

Gergő333
2010-03-19, 21:10
Sziasztok

Van egy trx 2.5 mocim és az lenne a kérdés, hogy mi a tünete ha már vége van egy motornak?

Most azt csinálja, hogy pár percenként leáll általában akkor ha teligázról visszaengedem, van olyan is, hogy csak úgy ötletszerűen áll meg. De néha, ha jó napja van akkor egész jól bírja, de általában azzal telik az autózás, hogy próbálok rájönni mi a baja. Ez egy idős motor amikor hozzám került még az alapjárat is ingadozott, nem nagyon volt neki aztán karbit cseréltem, mert volt egy tartalék úgyhogy ez megoldódott. de még mindíg leáll. Ma minden egyes gáz után megállt úgyhogy 20 perc szenvedés után feladtam.

Szóval lehet, hogy már vége és kicsi a kompresszió, vagy szétkoptak a csapágyak, vagy valami ilyesmi? mit csinál ilyenkor egy motor? Mik a tünetek?
Vagy béna vagyok hozzá :o ? Bár amióta megvan annyit állítgattam mint más 5 év alatt úgyhogy ezt kizárnám.

Előre is köszönöm a választ

Dodge
2010-03-20, 09:36
Szia!
Hát egy motor többféleképpen tud meghalni. Van amikor már egyre jobban kopik a dugó-hüvely ilyenkor csak egyre szegényebben hajlandó menni. Egy Kyosho 2,5 moci csinált ilyet. Egyszer csak 140°C-on szeretett menni és amikor már a végét járta akkor egészen ez elment 170°C-ig így ment és egyszercsak nem lehetett beindítani mert teljesen szétkopott. Ezmég egy jobbik eset mert egy dugó-hüvely csere segíta dolgon meg ha kell akkor csapágycsere.
A másik, amit Te is kérdeztél, hogy nem-e a csapágyak mentek tönkre. De ezt Te is megtudod nézni. ;) Ha mázlid van akkor még időben elcspíed de ha nem akkor szépen elkezdik a golyók szétzabálni a csapágykosarat aminek köszönhetően a motor tele lesz apró fémreszelékekkel (dugattyú tetején, HF-betét teteje) és összekarcolja a hüvelyt meg a dugót, aztán ha nagyon megunja akkor szétesik és szétveri a mocit. Sajnos amiket leírtam azt mint tapasztaltam (a csapágyas problémát többször is)
Hát kb. ennyi ha kezd dögledezni egy moci. A csapágyas dologtól csak 25liter környékén kell félni (persze használatfüggő) van moci aminél már 15 liternél csapágyat kell cserélni mert mire eléri a 20 litert már szétverte a mocit (pl. LRP).
A folytonos leállás lehet: döglődő gyertya (bár az inkább nem szenved hanem rögtön meghal és utána nem tudod beindítani vagy beindúl de rögtönle áll) VAGY rosszul beállított karbi. Pl. sokat kap és amikor adsz neki gázt egyszerűen lefullad. Nem írtad, hogy milyen "tünettel" fullad le de valószínűsítem, hogy ez lehet a gond. De remélem majd kiderül az igazi ok mert ez csak tipp.

Gergő333
2010-03-21, 08:17
Szétkaptam a mocit.
A B variáció jött be úgy néz ki a dugó meg a hengerfej mintha fociztam volna vele egyet a betonon :( csoda hogy ment. A csapágyak tényleg nem voltak valami vagy formában az egyik akadozva is megy és ezek még csak a kintiek a belsőket ma este szeretném kioperálni.
Megpróbálom majd felújíttani ezt a mocit van esetleg valami ötlet, hogy mivel tudnék kompressziót növelni?
Én így elsőre a hengerfej alátét kisebbre cserélésére gondoltam. Vagy csinálni bele egy új dugót ami egy kicsit szorosabb. Próbált már valaki feköszörülni hengert? Esetleg új krómréteget felvinni rá?

Dodge
2010-03-21, 11:23
Felújítani úgy érdemes, hogy veszel egy új dugó-hüvely szettet és egy első-hátsó csapágyszettet. Egyedileg gyártatni, krómréteget felvinni, köszörültetni meg hasonlók csak pénzpocsékolás. Az egyedileg gyártott cuccok nagyon drágák (tudom,mert ezzel foglalkozom).
Ha kisebbre cseréled az alátétet akkor a sűrítési arányt változtatod de mivel el van kopva a dugó meg a hüvely így ott úgy is elszökik a nyomás.
De sajnos a felújító szettek árához hozzácsap az ember pár ezer forintot akkor abból már vehet egy új mocit.
Én is fel akartam újítani egy HPI T-15-ös mocit de olyan árba volt a felújító szett meg a csapágyak, hogy abból inkább vettem egy vadi új .18-as LRP mocit. Ugyan ez volt egy .28-as LRP-vel. 25 rongy lenne hozzá a dugó-hüvely és kb. 5 rongy a csapágyak darabja. De 24-ért már vadi új SH mocit veszek...
No, mind1. Nem akarom elvenni a kedved az egyedi cuccoktól de már kerestek meg, hogy ez meg ezt kéne megcsinálni...de amikor megtudták az árát szó nélkül eltűntek. Sokan azt hiszik, hogy az egyedi gyártás olcsó...pedig nagyon nem az. ;)

Gergő333
2010-03-22, 07:40
Hát igazából a kihívás miatt szeretném megcsinálni.
Árban csak az anyagköltségem lenne a krómozást kivéve (ez már tényleg egy extrém ötlet volt csak gondoltam valami véletlen miatt valaki már körbejárta ezt a témát), mert nekem is adottak a feltételek a gyártáshoz. Így nem lenne drága csak az idő menne vele.
De a csapágyaktól én is félek, ma megyek megnézni az árát. :o Lehet hogy ez kigáncsolja az egész projektet. :(

Dodge
2010-03-22, 09:07
Ja értem.
Hát igen, jó kihívás de sok értelme nincsen, legalább is annak, hogy időt pazaroljon az ember. Szerintem. ;)
De szurkolok, hogy sikerüljön. ;)

Üdv.

Gergő333
2010-04-18, 08:33
Szétkaptam a motort.

Nagyon rossz állapotban voltak a csapágyak is, meg a dugattyú is teljesen szét volt verve, a főtengely rozsdás, a hengeren egy csomó belehúzásnyom látszott szóval nem jósoltam neki sok jövőt.
Így össze akartam rakni a 2.5 cuccaiból a 3.3 blokkomat ami hajtókartöréses volt, vettem egy csapágyszettet először mondtak a nagycsapágyra ha jól emlékszem 5-6 ezret, de ki tudja mi lesz belőle alapon, ócsót vettem bele 1100-ért ami nem bír majd annyit, de legfeljebb hamarabb cserélem ha egyáltalán jó.
El is kezdtem összeszerelni a 3.3 blokkot, akkor vettem észre hogy a dugattyún van egy nagyon mély karc a palástján, de akkor már nem volt sok szerelés hátra így összeraktam, de a karcnak hála nem igen volt kompresszió be be röffent de aztán le is állt, így motor szét, 2.5 összerak.
Sajnálom hogy nem csináltam képeket a 2.5 belsejéről, mert most csapágycsere után teljesen jól működik, néha néha ha úgy jön ki el is emeli a revo elejét, ami egy trx 2.5 től nem rossz még újkorában sem. Ennek meg szerintem már jó pár 10 liter átfolyt a torkán.

Ricsi89
2010-11-02, 13:13
Helló!
Gergő! Ha jól értelmezem amit írtál, akkor egy csapágycsere megoldotta a leállásos problémádat? Nekem is hasonló gondjaim vannak, a hüvely és dugó már kissé kopott, de megy. Viszont nagy gázadás után lefullad, de van, amikor 2-3 percig, amikor kis gázzal megyek, akkor tökéletesen megy. Tegnap is volt olyan, hogy beindítottam, letettem a földre, húztam neki egy gázt, megindult, majd leállt. Ma szétszedtem a mocit, a belső csapágy simán kijött a helyéről a főtengellyel együtt, de arról is simán leesett, ha úgy fordítottam a tengelyt. A külső csapágyon is elég könnyen mozog a főtengely.
Szóval ha lecserélném a csapágyakat, akkor valameddig még menne a moci?
Ja és a legfurább az, hogy belső csapágy nem műanyagkosaras, hanem sima fémkosaras.

Gergő333
2010-12-06, 18:06
Szia megoldotta a problémámat de aztán kb 1 liter után megint át ment rosszindulatú szemétládába a blokk. >:(
Utána azt csinálta hogy nehezebben indult és miután bemelegedett és pont el kezdtem volna haladni vele rendesen, leállt és nem is lehetett újraindítani amíg le nem hűlt.
Lehet hogy az volt a baja, hogy nem nyitottam ki a csapágyat és zárva használtam, ezenkívül a 1100 ft-os csapágy 31000 körül tud forogni papíron, de nálam egy rádiózavaros-ámokfutásos-felborulást követően kiforogta magát a moci és az a trx 2.5-nél ha jól tudom 52000-nél van. Azóta megint cseréltem csapágyat most nyitva tettem bele de még nem használtam szóval nem tudom mennyire lesz tartós tavasszal egy kyosho tr15-ben fog dolgozni meglátjuk meddig.

Szóval javít rengeteget egy csapágycsere de én úgy láttam jobbnak ha veszek a kocsiba egy új mocit. 16-ért vettem egy 3.5 ös mocit és azt faragtam bele a revoba nem kis munkával :'( ha esetleg ebben kellene segítség valakinek abban tudok segíteni.
A lényeg hogy használt motorból új nem lesz sajnos, és valami nyűgje mindig van.
Így a döglődő motor folyamatos csapágycsereberélését inkább mazohistáknak javaslom. ;D

Üdv Gergő

Ricsi89
2010-12-06, 21:20
Köszi!
Közben én is cseréltem mocit, a régi pedig darabokban pihen egy zacskóban. Talán egyszer majd csinálok vele valamit, amikor sok szabad időm lesz. Addig is élvezem a másik moci erejét. :D

Johnny007
2011-01-23, 22:30
Sziasztok!

Lenne egy buta kérdésem! :)
Milyen módszerrel lehet legkönnyebben ellenőrizni, hogy a mociban még megfelelő kompresszió van?

A kérdés előzménye az, hogy van három moci. Mindhármat viszonylag könnyen átfordítom. A felső holtponton való átfordulást mindegyiknél érzem, de nem tudom, hogy mi lehet azaz erő ami a megfelelő kompressziót jelezné? Azt már kiolvastam a fórumból, hogy az új vagy újszerű motorok kompressziója milyen lehet, de használt motort mikor valaki a kezébe vesz akkor, mi az az erő, vagy mi az a jelenség amire figyelni kell?

A további kérdésem az lenne, hogy hol és hogyan lehet egy moci paramétereit beazonosítani? Az oké, hogy a gyártót beazonosítom a blokkról, de honnan tudom hány ccm-es vagy hány paci nyugszik bebbei?

Előre is köszönöm a segítséget!

Magellan92
2011-01-30, 10:29
Üdv!

Johnny007
Én mint kezdő annyit tudok mondani, amennyit a boltban egy srác segített nekem (Kyosho). Azt mondta, hogy akkor jó a kompresszió ha megemelkedik a kocsi a berántónál fogva vagy fel tudod emelni - szóval ezen a határon valahol (nem forog át a dugattyú). Na most én használtam vettem meg életem első gépét erre és még hasonló tanácsokra alapozva és királyul hasít a gép. Egyébként ha bemész, szerintem akármelyik boltba ahol van autó, ott meg tudod tapasztalni érzésre, hogy milyen, én is így tettem.
Remélem tudtam segíteni.

Magellan92

Gergő333
2011-04-01, 20:29
Kompresszió megállapítása érzésre valahogy úgy néz ki, hogy amikor még új egy motor, és hidegen át akarod fordítani a lendkeréknél fogva mondjuk 2 ujj használatával ilyen fejed van közben: >:(
Ha meg már nincs benne kompresszió akkor simán átfordítod különösebb erőlködés nélkül, csak egy kis ellenállást érzel. Fejed ilyen : :)
De általában ezek a motorok is még egész jól mennek van bennük erő csak néha néha leáll. Ha furcsa csilingelő-csörömpölő hangot ad néha a moci érdemes szétszedni mert akkor már valami ki van verődve benne és előbb utóbb valami meghal benne.
Én nemrég így jártam egy gxr 15 Kyosho-val. Hallottam hogy valami nem ok, de mivel új volt nálam a motor nem nagyon foglalkoztam vele... egyszer mikor leállt nem nagyon akart elindulni még úgy sem hogy már visszahűlt. Amikor elindult 5 perc küzdelem után, jól ki lett huzatva kézben viszonylag hidegen (amit ugye nem szabad),ennek eredménye képp szépen meghajlott a hajtókar ami ki is ütötte a blokk oldalát, így új hajtókar, új blokk stb. Fejem : :o :( >:( ??? :'(

Blitz22
2011-04-01, 20:42
Erre a balesetre emlékszem. :D ???
Elég csúnya hangja volt. És elég csúnyán nézett ki a motor...