PDA

Teljes verzió megtekintése : Körrepülőzés Magyarországon

gyurka
2010-03-24, 13:10
Ide várjuk a Magyar körrepülőzéssel kapcsolatos történelmi eseményeket,eredményeket...
Manapság a körrepülőzés nagyon háttérbe szorult az rc modellek térnyerése miatt,pedig jópáran közülünk ilyennel kezdték modellezős pályafutásukat.Még vannak páran itthon ,akik"titokban" hódolnak körrepülőzésnek.

Gyurka

attila67
2010-03-24, 16:50
Sziasztok!
Örülök ennek a topicnak, valóban én is ezzel kezdtem a motoros modellek sorát és szép emlékek fűződnek hozzá.
Mai napig lóg egy "maradék" modell a falon. Sokszor jönnek hozzám modellezők ezért-azért és bizony a fiatalabbak, vagy akik csak néhány éve üzik a hobbyt, csak nézik, hogy mi az, sokan nem is értik elsőre, hogy hogyan működik. Pedig egyszerű .........
Ebben rejlik részben a szépsége is.

abhajo
2010-03-24, 17:31
Szia.

Gratulálok a topikhoz,jó ötlet az elinditása.

abhajo

mabor
2010-03-24, 21:04
Hahó. Gratulálok én is.

Amennyiben érdekes, 1951 től, majd versenyzőként 1960. tól vannak " emlékeim" fotóim, történeteim a körrepülő műrepcsi "F2B " témában... egy régi generáció egyik tagja voltam... / vagyok?/

Másoktól is várunk adatokat. ha vannak...

gyurka
2010-03-24, 21:36
Természetesen Gábor bácsi!Örömmel vesszük akár visszaemlékezést,tanácsot,esetleg régi körrepülők tervek hozzáférhetősége stb.Az alfórumban szétválasztjuka körrepülők kategóriákat.Kérlek téged és a mjadani beírókat hogy a hozzászólásokat az adott kategória témakörébe írják.(mindjárt kész lesznek)

Gyurka

Graphx-34
2010-03-25, 20:17
Sziasztok!

Nekem is van egy,két emlékem, modellek, díjjak , fényképek.
Nekem is ezzel kezdődött a modellező pályafutásom.
Kilenc éves koromban apu a kezembe nyomott egy f2c verseny modellt , hogy itt az ideje megtanulnom elvezetni. :D
Ha valaki megnézi a kis képet a nicknév mellet rájőhet hogy ez egy f2c-s birkózást ábrázol. ;D
Volt kitől elkapnom a modellező betegséget.
A Balogh József-Dóránt Vilmos páros neve f2c-berkeken belül ismerős lehet .
Büszke voltam amikor apu volt az egyik ellenfél futam közben.
Azt sem bánta,m hogy mindig elporoltak bennünket.
Sok modell, motor megmaradt a régmúltból és még működésre is lehetne bírni őket .

Üdv:
Balogh Péter

pollen
2010-03-26, 08:29
Hali!

Ne fogd magad vissza.Ha időd engedi osszad meg velünk az emlékeid.

Racer
2010-03-28, 20:53
Sziasztok!

Csak most fedeztem fel ezt a topicot amihez gratulálok Gyurka!
Én egyike vagyok azon keveseknek akik most is űzik azt a remek sportágat. Nem is tudom hol kezdjem, olyan sokat
lehetne mondani erről a témáról. Mi itt Pécsen most is szoktunk versenyt rendezni, mert abban a szerencsés helyzetben
vagyunk hogy van pályánk! Részemről úgy látom, hogy kevesen vannak a körrepülős versenyzők közül itt a fórumon és talán azért is kevés a információ róla.
Van pár videónk a Gabeknak köszönhetően!
http://www.pemk.hu/download.php?list.11

bicskeyd
2010-03-28, 21:51
Sziasztok! Én eddig nem is láttam körrepülőt,de aztán a cimborámnál találtunk a sarokban pár darabot. És a másik haverom kigondolta ő repülni akar vele! Úgy is lett. Egy kis videó a műveletről
http://www.youtube.com/watch?v=HJxCfBJhM04 gyakorlás után átkerült a motor a másik gépbe,ahol aztán egy szép napon beleszúródott a földbe az acélhuzal elpattanása miatt! http://www.youtube.com/watch?v=WGR8kdJmgKo
Üdv:bicskeyd

ahajt
2010-03-28, 22:41
Szia Bicskeyd
A fenti murepulo nem sebességi és az F2B-be tartozik
Csak,hogy ne kavarjuk ossze a kategoriakat.
Udv .ahajt

master
2010-04-09, 14:40
Hol rendeznek mostanaban korrepulos versenyeket?

gyurka
2010-04-09, 22:31
Pécs,Gyula.Talán Budapest.Az ezévi világbajnokság Békéscsabán lesz(meg egy picit Gyulán).
Körrepülő pálya még Sopronban van ,itt verseny nem lesz mostanában,de üzemelni fog amint rendbetesszük.
Több üzemképes pályáról nem tudok.
Ha valaki tud még kishazánkban üzemképes pályát ,ne gatyázzon....írjon!

Gyurka

gyr
2010-04-10, 09:59
Salgótarjánban volt a Tóstrandnál egy igen jó minőségű pálya, amely kimondottan az F2-B kategóriának épült. Itt rendezték a Nógrád Kupát, amely rövid idő alatt nemzetközi versennyé nőtte ki magát. A pálya építése során az elvtársi világ minden kapcsolati tőkéje meg lett mozgatva. Olyan alapja van, hogy akár húsz emeletes házat is elbírna. Minőségi gépi terítésű hengerelt aszfalt burkolatot kapott, ami akkortájt nagy szó volt. Az MHSZ vagyon privatizációja során -felénk, de országosan is ekkortájt sok x-aktás ügy keletkezett- a terület, és rajta a pálya pillanatok alatt magánkézbe került. Az új tulajdonos a kör közepére egy kerti szalonna sütőt építtetett.....

zodiac
2010-08-09, 10:54
BPMSE, 1108.Hangár utca 10, érdemes előbb telefonon érdeklődni.T:291-2758.Vannak körpályáink, lehet válogatni. :D

Racer
2010-08-18, 20:18
Sziasztok!
Gondoltam felteszem ide is, hátha érdekel valakit!

V E R S E N Y K I Í R Á S
BUDAPEST BAJNOKSÁG 2010
F2A,-B,-C, sebességi, műrepülő és túra körrepülő modellek
kategóriáiban, felnőtt és ifjúsági korosztály részére

RENDEZŐ: A Budapesti Modellező Sportegyesület
IDŐPONT: 2010 augusztus 28 szombat
HELYSZIN: BP.MSE Budapest X. Hangár u.10.

RENDEZÉSI TÁMGATÁS: kategóriánként és versenyzőként felnőtteknek 2.500.-Ft, ifjúságiaknak 1.500.-Ft a helyszínen.

NEVEZÉS: 2010 augusztus 14.-ig. A versenyre nevezhet minden 2010 évi MMSZ igazolvánnyal és a FAI szabályainak megfelelő modellel rendelkező versenyző levélben vagy telefonon.
CÍM: Bp.MSE 1374 Bp,Pf.: 504 telefon: 06-30-8520392

FŐBÍRÓ: Meczner András

ÓVÁS: A kifogásolt eseményt követően max. 15 percen belül a főbírónak kell írásban benyújtani 5.000.-Ft letéti díjjal együtt.

DÍJAZÁS: Kategóriánként az első három helyezettet díjazzuk.

EGYÉB: A nevező klubok egy-egy sportbírót biztosítsanak a verseny zavartalan lebonyolítása érdekében!
P R O G R A M

07.00 Regisztráció
07.30 Tréningstartok
09.45 Ünnepélyes megnyitó
10.00 Versenystartok /1-3 és a döntők/
15.30 Ünnepélyes eredményhirdetés
Kalmár Sándor világcsúcs kísérlete 10 cm3-es kategóriában!

A VERSENY CÉLJA: Szeretnénk, ha a Budapest Bajnokság versenyzési lehetőséget biztosítana a kategóriában érdekelt vagy ahhoz közelálló modellezőknek és főként az utánpótlás korú gyerekek megismerhetnék e szép körrepülő művészi versenyszámokat.

Budapest. 2010. augusztus 10.

Meczner András
Bp.MSE Elnöke

Racer
2010-08-20, 23:23
Uraim!
Ha eddig nem tűnt volna fel, van egy világ csúcs kísérlet kilátásban!
Eddig mindig minden Világ csúcs kísérlet sikeres volt Sanyi bácsi részéről!!
Szerintem érdemes megnézni! Gondoljátok el, "10ccm!"!
Drukkoljunk együtt!!
Üdv: Árpi

csirke9
2010-11-30, 19:29
Valami gond vanmert nem lehelejátszani a videót. Valakinek sikerült már?

GYŐBÁ
2010-11-30, 19:55
Sajnos én is érzékelem . Keresem a megoldást.

JAVITVA !
GYŐBÁ

GYŐBÁ
2010-12-01, 07:19
http://img262.imageshack.us/img262/8557/28669963.jpg

Gondolom, a képen lévő kis kockaház láttán nem sokan fedezik fel azonnal, milyen ház ez?

Idézek a "100ÉVES.A MAGYARORSZÁGI REPÜLÖMODELLEZÉS c...." könyvből

A körrepülő modellek világbajnokságát 1960-ban hazánk rendezte a budaörsi repülőtéren...A repülőtéren felépült versenypálya kellemes meglepetést keltett korszerűségével. Időmérőház és villamos kőrszámláló is épült erre az alkalomra.

A budaörsi körpálya létrejötte beinditott többek között egy olyan folyamatot is, melynek eredményeként a megye székhelyeken egyre másra épültek hasonló versenypályák, a későbbiekben több helyen klubházzal is kiegészitve.
A kivitelezésben megfelelő pályák a magyarországi repitési lehetőségek bővülésén túl, a hazai nemzetközi versenyek rendezéséhez teremtettek kiváló lehetőségeket.
A budaörsi versenypálya 1960 szeptember 8.án, az idén 50-éve vált a
modellezők évtizedeken keresztül kedvelt találkozó helyévé.

Hasi
2011-01-03, 23:32
Mi ez a körrepülés?

Graphx-34
2011-01-04, 09:26
Szia!

Ne haragudj , de ha vennéd a fáradságot és elolvasgatnád a topikokat ami ebbe a témakörbe tartozik ,
lehet kicsit tájékozottabb lennél. ;)

Hasi
2011-01-04, 10:04
Hát, láttam néhány videót, hogy egy repülőt egy madzag végére kötsz és így megy körbe-körbe, csak azt nem tudom elképzelni, hogy hogyan irányítod :o ??

Graphx-34
2011-01-04, 11:22
Szia!

Az irányítás igen egyszerű, mivel kötött pályán mozog a modell.
Csak magassági kormány van.
Ez egy himbán keresztül mozgatja a kormányt, ami két acélhuzalhoz kapcsolódik .
A kezedben egy fogantyú, húzó és nyomó szál.
Az elv minden kategóriánál ugyan az , csak a szabályzatban előírt huzalvastagságokban tér el.

http://img338.imageshack.us/img338/3570/controls00.jpg (http://img338.imageshack.us/i/controls00.jpg/)

gyurka
2011-01-08, 02:36
Hasi!
Tavasszal ugorj át Sopronba,megmutatom élőben,a körrepülőpálya a lőtér mellett van.

Hasi
2011-01-08, 21:44
Hasi!
Tavasszal ugorj át Sopronba,megmutatom élőben,a körrepülőpálya a lőtér mellett van.

Azt szívesen megnézném. Akkor el is viszem majd az egyik rc repülőmet. Van arrafelé nagy hely repülőzni?

gyurka
2011-01-10, 16:37
Khm.Itt körrepülőzésről van szó,azt megmutatom,de az rc-s lehetőséget egy másik topicban kutasd fel.

Gyurka

CsGyuri
2011-05-05, 21:48
Sziasztok!

Gondoltam feldobok egy kérdést, ami foglalkoztat, annak ellenére, hogy nem vagyok budaörsi.
Győbá említette a pályákat pár hozzászólással korábban, és nemrég olvasgattam másutt, hogy a budaörsi reptéren tilos a modell reptetés, mivel zavarja a repülést. Ám ott a 3 gyönyörű körrepülő pálya kihasználatlanul! Azzal mi a helyzet? Az nem zavarná a repülést! Ezek szerint nincs aki használná?

Google maps-en kicsit gazosnak látszanak, de megvannak!

Üdv: Gyuri

nagyon nagy
2011-06-26, 18:45
Sziasztok!

Gondoltam feldobok egy kérdést, ami foglalkoztat, annak ellenére, hogy nem vagyok budaörsi.
Győbá említette a pályákat pár hozzászólással korábban, és nemrég olvasgattam másutt, hogy a budaörsi reptéren tilos a modell reptetés, mivel zavarja a repülést. Ám ott a 3 gyönyörű körrepülő pálya kihasználatlanul! Azzal mi a helyzet? Az nem zavarná a repülést! Ezek szerint nincs aki használná?

Google maps-en kicsit gazosnak látszanak, de megvannak!

Üdv: Gyuri

hello
Én vagyok a tábor bol Bence!

kukeman
2011-08-08, 12:02
Sziasztok!
A hétvégén meg lesz tartva a körrepülő verseny Budapesten?
Tud valaki valamit róla?
Üdv, kukeman

kukeman
2011-09-19, 07:54
Sziasztok!
Néhány kép a szombati Budapest Kupáról
https://picasaweb.google.com/110567349267920206627/2011_09_17_BudapestKupa?authkey=Gv1sRgCLP98J_-3ez3gwE
Nagyon jó hangulatu volt a verseny és nagyon jó időnk volt!
Üdv, István

Louis
2011-09-19, 23:59
Valami eredmenyeket nem tudnatok feltenni?

orpheus
2012-07-01, 20:22
Salgótarjánban volt a Tóstrandnál egy igen jó minőségű pálya, amely kimondottan az F2-B kategóriának épült. Itt rendezték a Nógrád Kupát, amely rövid idő alatt nemzetközi versennyé nőtte ki magát. A pálya építése során az elvtársi világ minden kapcsolati tőkéje meg lett mozgatva. Olyan alapja van, hogy akár húsz emeletes házat is elbírna. Minőségi gépi terítésű hengerelt aszfalt burkolatot kapott, ami akkortájt nagy szó volt. Az MHSZ vagyon privatizációja során -felénk, de országosan is ekkortájt sok x-aktás ügy keletkezett- a terület, és rajta a pálya pillanatok alatt magánkézbe került. Az új tulajdonos a kör közepére egy kerti szalonna sütőt építtetett.....

Ha jól tudom most egy faiskola van a helyén...vagy rajta..... :'( :'( :'(

gyr
2012-07-01, 22:57
Kedves Orpheus!

A faiskola sajnos a valóság. A kör alakú aszfalt mentén kínálják magukat a növények. A kerti grillek pedig általában a kör közepére kerülnek. Amikor e sorok íródtak, a "bolt" még felfutóben volt, és csak egy sütöde volt a közepén, ami úgy tűnt, hogy stabilan oda építették, mert nagyon szabályosan a középpontban volt. Utóbb kiderült, hogy ez is megvásárolható. A körrepülőzésnek minden esetre itt örökre lehúzták a redőnyt.

CsGyuri
2012-08-20, 11:18
Sziasztok!

A 2012.08.18-án megrendezett Budapest Kupa helyezettjei:

F2A (speed):
1. Kalmár Sándor
2. Elekes Imre
3. Szvacsek Ferenc

F2B (műrepülő):
1. Mórotz Attila
2. Tokaji Tamás
3. Ludescher Norbert

Egyéb:
-Kalmár Sándor a 9. Világkupa győzelménél tart, így a FAI kitüntetésben részesíti
-F2C kategóriában sajnos ezen a versenyen nem indultak

Következő hazai verseny: Szeptember 15. BpMSE, Hangár utca 10.

Üdvözlettel:
Csicsák Gyuri

u.i.: a Salgótarjáni pályáról annyit, hogy lenne lehetőség visszaszerezni, csak az eredményhez több embernek is be kellene segíteni! Főleg úgy, hogy egy fiatal srácnak nincs hol edzenie... (az ő édesapja próbált már ezügyben ténykedni)
Úgyhogy Salgótarjániak hajrá, tessék összefogni!!

Louis
2012-08-21, 01:02
F2A eredmenyeket km-is legy szives ......

Atta
2013-03-29, 21:16
São Pauloban már minden kis területet beépítettek, elfoglaltak. Akár 100km-t is autózni kell biztonságos RC röptetéshez.

Aki repülőzni akar a környéken, az a körrepulőzést űzi, aktív körrepülős közösség van.

műrepülő
2013-03-29, 23:12
Mesélj róla légyszives!
Üdv T

Atta
2013-04-06, 02:36
En sajnos nem körrepülőzök, de kisétáltam egyszer megnézni.

Itt van egy régebbi videó
http://www.youtube.com/watch?v=r78x9jD4UaY

Forgalmas útvonalak mellett van a pálya a városon belül.
A modellek számából látszik, hogy népszerű ez a fajta modellezés. Igaz, könnyű érdeklődőket összehívni, mert 16 milló ember lakik a városban és környékén.

gyr
2013-04-06, 08:56
Több mindent meg lehet állapítani a videóból. Igaz, hogy a pálya egy forgalmas út mellett van, de fák választják el, és jó állapotban van, sőt az is látható, hogy van "infrastruktúrája" is. A magyar viszonyokat ismerve már ez "írígyelni" való. Az is látható, hogy hobbi modellezők jöttek össze, a jelekből ítélve többen családostól. Érezhető, hogy összejáró társaság. Ha jól számoltam a sebességi modellel együtt tíz gép állt a pálya szélén, és bizonyára volt ott még több is. Vajon van nálunk legalább tíz hobbi körrepülős aki egy időben ráér egy kis reptetésre?

Atta
2013-04-06, 16:02
Jó a megfigyelés. A brazilok szeretik jól érezni magukat közösségben, családban. Aki szereti Brazíliát az ezt a meleg kedvességet szereti, ami a társadalmat átszövi.

Racer
2015-12-21, 19:04
Sziasztok!
Idén ismét Magyar bajnoka van aF2A speed Világ Kupa sorozatnak!
Ezt még az idei Bulgáriában megrendezésre kerülő E.B.-vel meg "spékelte" a Magyar speed csapat! GRATULÁLOK nekik! :-)
Felraktam a többi kategória idei eredményeit is!
Üdvözellet: Baglyos Árpád

combat
2015-12-24, 20:12
f2d ???

Racer
2015-12-24, 21:29
Jogos, de csak ezt találtam!

csallor
2016-02-14, 23:44
Itt mi a cél ? Ki a gyorsabb ? Most néztem egy videot.. Nagyon kemény..

https://www.youtube.com/watch?v=kohgpUNWkds

attila67
2016-02-15, 21:35
100 kőrt (10 km-t) mielőbb megtenni úgy, hogy a modellbe csak 7 cm3-es tank van. Ebből következik, hogy le kell szállni tankolni, ehhez kell a segítő (ezért team racing). A motor 2,5 cm3-es, a modell méretei és a vezetőhuzal hossza megszabottak.

Vírus
2016-04-05, 09:44
Biztos nem könnyű irányítani a kör közepén de legalább mókásan néz ki...