PDA

Teljes verzió megtekintése : F2C kategória azaz teamracing

gyurka
2010-03-24, 20:52
Egyszerre 3 gép száguldozik 7köbcenti üzemanyaggal,1 mechanikus a pálya szélén.Tőlük lehetne tanulni a gyors tankolást,motorindítást....

http://www.youtube.com/watch?v=QEYlCTiiktU&feature=related

Graphx-34
2010-03-25, 19:02
Sziasztok!

Örülök ,hogy egy háttérbe szorult , érdekes kategória helyet kapott a fórumon.
Hiányoltam is nagyon.
A régmúltban én is részese voltam pilótaként ebben a kategóriában.
Apu által fertőződtem meg. És ez azóta is így van. ;D
Nyíregyházan sok nemzetközi körrepülő verseny volt a régmúltban és sokan foglalkoztak ezzel a kategóriával.
Apuék nagyon sok szép eredményt értek el az évek alatt.
Gyerekként csak csodáltam a száguldó furcsa alakú modelleket.
Néha még ma is kimennék repíteni egyet a megmaradt technikákál.
Csak a pálya már nincs az egyesület tulajdonában- az önkormányzat kiadta kutyakiképzőknek-.
Szomorú. :'(

Cream78
2010-03-27, 17:49
Üdv!

Mi is a lényege ennek a kategóriának?

Utánaolvastam... ;D

http://www.rcgames.hu/Kulvilag/Repulo/F2CTeamRacingATuramodellVerseny

Racer
2010-03-28, 20:13
Sziasztok!
Ebben a kategóriában versenyzek jelenleg is változó intenzitással, de valamennyit minden évben!
Sajnos elég keveset szoktunk fényképezni, meg videózni de ez a kedvenc videóm amiért köszönet Gabeknak!
A filmben szereplő magyar csapat:
Mohai István -Nitse Heinz
Baglyas János - Baglyas Árpád

http://www.pemk.hu/download.php?view.46

bjnano67
2010-03-29, 20:10
sziasztok!!!!!!
racerrel versenyzek ebben a kategóriában
ő a mechasom kemény a srác , igaz időnként nem találja a légcsavart ;D
idén ha minden jólmegy indulunk a gyulai vb n
szurkoljatok ;D

Racer
2010-03-29, 20:20
Helló pilótám!

Róla az a hír járja, hogy nála az előzés csak hozzá állás kérdése! Így igazán könnyű dolgom van! ;D

Racer
2010-03-30, 19:30
Sziasztok!

Találtam pár képet! Ez a 2005. Mecsek Kupa.

http://kepfeltoltes.hu/thumb/100330/lap2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/100330/lap2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ez pedig a 2008-as Belgrádi EB. Itt elég motivált a pilóta! Két Olasz nagy öreggel van csatában a Magyar fiú Borer és Martini !

http://kepfeltoltes.hu/thumb/100330/F2C_089_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/100330/F2C_089_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

mabor
2010-03-30, 21:23
Kedves fiúk.
Lenne egy kérésem...

A képfeltöltés. Hu- borzalmasan lassú, néha mire megnyílik egy kép, megőszül a gyors gép és internet gazdája is. / a rengeteg buta reklám meg csak ront a helyzeten!!!/

http://imageshack.us/ kérlek ezt használjátok. A képet kérjük max 600 X 450 re méretezni .150 dpi.

1. keresés .. 2. kinyitás..3 feltöltés.. amikor kész. a kép alatti 3 sort / forum code/ bemásolni, és az elölnézetben megnézni.

Egyből megjelenik jó minőségben, minden hülye reklám nélkül!

Köszönjük!!

Példa: Egy kis photoshop után:

http://img696.imageshack.us/img696/3590/f2c089wwwkepfeltolteshu.jpg (http://img696.imageshack.us/i/f2c089wwwkepfeltolteshu.jpg/)

mabor
2010-03-31, 08:54
Kedves kollégák.

Engedtessék meg nekem, hogy ebben a kategóriában is megszólaljak.

Itt is az 1960. a VB. illetve az azt megelőző edzőtábor volt nagy élmény.

Azor Lászó neve azt hiszem nem ismeretlen a modellezők körében. Az egyik "nagy varázsló" volt.

A VB, re készültek Kun Jóskával és egy alu alapra szerelt motor- tartály összeállítást teszteltek napról napra jobb eredménnyel.

A modell maga balsából készült, ütött. kopott valami volt.. kissé csodálkoztunk is , hogy ezzel akarnak indulni?

A verseny megnyitója pénteki napon volt.

Szerdán, ebéd után Azor Laci megjelent egy hatalmas balsa- tömbbel a hóna alatt.

Ebből mi lesz? kérdeztük.. A VERSENYMODELL !! közölte Laci.

Megállt bennem az ütő! Micsoda???

Ő pedig nekiállt fűrészelni faragni, ragasztani, és csütörtökön este, ott állt a gyönyörű, lakkozott, polírozott,
dekorált modell!

Nekem akkor 2-3 hétig tartott egy elfogadható modell építése.

Tényleg " VARÁZSLÓ" volt.

Racer
2010-04-03, 09:49
Elnézést a tudatlanságomért! :-[
Én ha ráklikkelek a képre, 3 méretbe is bejön reklám nélkül. Azért köszönöm és elfogadom a tanácsot! Nincs nagy tapasztalatom ebben a témában!
Gondoltam leírom hogy hogy hívnak bennünket külföldi versenyeken, mert ezen még jót szoktunk derülni!

Mohai = Moháj
Baglyas = Baglias volt már Bogjáás is
Szvacsek Ferenc = Szvaze Ferenke
Nagy = Nagi

Oda kell figyelni kit szólítanak! :D
Van még, de nem jut eszembe!

bjnano67
2010-04-06, 22:21
SZIASZTOK!!!!!!!!!!!
amikor koncentrálok marhára kidugom a nyelvem :P
de nem baj ahhoz hogy az ember beálljon egy ilyen futmba, rengeteg gy akorlás és tréning szükséges

.....rettenetesen kevesen vagyunk

mabor
2010-04-08, 08:51
Amint azt a műrepcsi topicban ígértem, van egy TR. történet is Kievből.

A selejtezők során kiemelkedő eredményt ért el a Purgai- Katona páros,4 perc 40 másodperccel.

Ez abban az időben nagy szó volt..

Természetesen döntőbe kerültek, és a dobogó már biztos volt!

Az ellenfelek egyike a Sirotkin- Chkourski páros volt. Eredményük végül 4.48 -al elég volt a győzelemhez.

Katyeszék itt is ragyogóan mentek, de valami érthetetlen okból/ szabálytalan versenyzés címén/
kizárták Őket.

Így csak a bronzérem jutott Nekik. / Katona Sanyi " reagálása" nem tűrné a nyomdafestéket!! /

A döntés hátterét nem ismerem. csak tippelni tudnék a " hazai pálya" esetében...

Ennyi....

Racer
2010-04-13, 20:15
Sziasztok!

Egy jó kis történet eszembe jutott!
Feljebb belinkeltem a bitterfieldi videót, ahol sajnos volt egy baleset (vagyis kettő). A Mohait előzte a Jani, amikor a Mohai elesett, a Jani pedig átesett rajta. A mi repülőnk összetört, a Mohai repcsiének még a légcsavarja sem sérűlt! Esés közben leállított és leszállt! :o Később a gyulai versenyen a Mohai úgy előzött, hogy a mi repülőnkből "kiharapott" egy darabot.
Mi nem tudtuk folytatni a futamot, neki meg leállt a motorja! Leszállt, a Szvacsek újraindított és ment mintha mi sem történt volna. A Szvacsek észre sem vette mi történt, csak azt látta hogy a mienk a levegőbe leronygyolódott, az övék pedig leállt.
Na, itt már gondolkodtam a szándékosságon, de ezt így megcsinálni 200 feletti sebességnél?! ???

UI: Azért írtam hogy kettő baleset is történt, mert versenyre utazás közben Sárvár közelében közúti balesetet szenvedtünk. A renault lagúnát leírtuk teljesen, de nekünk semmi bajunk nem lett szerencsére. Na gondoltam ennyi a versenyzésnek, de a többség úgy döntött, hogy kérünk Pécsről egy trélert, ráteszünk egy másik autót amivel folytatjuk az utunkat, a roncsot pedig haza hozza. Ez ám a versenyzői elszántság!!

bjnano67
2010-04-18, 21:52
Ez igy igaz Kedves Dragy!!!
A modellező eredmények nem a közuton dölnek el.
Én az utat akkoris folytattam volna ha nem modellező vagyok.
A versenyzés és a győzelemre való törekvés az ember vérében van
Az lessz sikeres aki ezt ki tudja használni
Kivánom mindenkinek ,hogy sikeres legyen ebben a kategóriában.
Tudnotok kell hogy a körrepülő modellezés magyarországon a sikersportágak közé tartozik,
csak nem publikálják,
utána lehet nézni
Részemről készülök az idei vb re
gyulán lessz
Gyakorló körrepülőt vettem elő és avval kezdtem az idei gyakorlást.
Rendkivül gyakolott és jól felkészült versenytársak vannak, soha nem szabad lebecsülni az ellenfél képességeit
ennek szellemében készülök az idei vb re
remélem a tecnika is jóóó lesssz
mindent megteszek az erednény érdekében a sportszerüség határain belül
szurkoljatok
sokat jelent
Nem először indulok ilyen nagy versenyen, de higgyétek el
a nemzeti zászló kötelez
még akkor is ha nemjön össze az eredményért, mindent meg kell tenni,ami nem könnyű.

Graphx-34
2010-04-19, 10:28
Sziasztok!

Azoknak akik még nem láttak ilyet egy kis kedvcsináló:

http://www.youtube.com/watch?v=QEYlCTiiktU

Orvos Ferenc
2010-04-20, 21:57
Kedves Bjnano és Racer,
Óvatosan a topikkal mert még a csapatba be is kell kerülni ám.
A Kántor-Márkus legalább olyan Keményen küzd azért a helyért mint Ti ,de tisztességes versenyben minden eldől majd.Jó felkészülést.
Üdv Feri

Racer
2010-04-21, 18:26
Kedves Feri!
Na ez már valami! A Reé Banditól úgy tudtam (tudom) hogy a már említett párosok lesz a tr. csapat! Ettől függetlenül örülök hogy csata lesz a csapat tagságért! :D
Ezek szerint a Mohai- Nagy páros is csatába szállhat!?
Üdv: Árpi

Orvos Ferenc
2010-04-21, 20:30
Igen én úgy gondolom igen ,bár ismerve Mohait majd felbukkan a Vb napján és megkérdi hogy akkor mi is van?
Van ugyan egy másik út a Csapat összeállításra ahogyan '86 -ban az öreg Mohai intézte a pécsi VB-n.
Szóval lehet ,hogy csak egyszerűen alkalmazni kéne a Nagy Öreg taktikáját és egyszerűbb lenne.Csak egy tollvonás lenne részemről.
De küzdjetek meg azért a 3.helyért a csapatba jutásért.Mindenképpen jót tesz a morálnak a versenyszellemnek és a minőségnek is.
remélem, egy jó magyar csapat áll össze majd bárki is jut be majd.
Üdv Feri

Graphx-34
2010-04-23, 22:28
Sziasztok!

A 86-os VB-n én is voltam , igaz csak nézőként. ;D
A gatya ránk rohadt abban a melegben. ;D
Előtte való héten végigküzdöttük az OB-t, ha jól emlékszem ott dobtuk az első négy perc alatti eredményt talán 3,48 volt, 15 évesen. ;D
Örültem mint majom a farkának.
Utána meg nézhettem a nagyokat, ahogy birkóznak egymással.

Flymen
2010-11-21, 20:35
Sziasztok!

Egy átfogó leírás a TR lényegéről:

Team Racing – leírás a körrepülő túramodellekről http://users.atw.hu/flymen/index.php?old=iras&ald=teamracing

gyurka
2010-11-21, 23:01
Pssszt!valaki már megelőzött.... ;D

Flymen
2010-12-06, 01:32
Sziastok!

Gyurka: bocs, de nem tűnt fel... 8)
Fura, hogy mások is olvassák az írásaimat.... :o :o :o

Orvos Ferenc
2010-12-25, 22:42
Remélem Boldogan Telt Mindenki Karácsonya,

Flymen átfogó írása tömören és érthetően leírja Az F2C kategóriát.A cikk óta néhány apró szabálymódosítás történt a nemzetközi szabályzatban.A huzal vastagságot 0,35mm-re növelték és a Pilótafej végleg eltörlésre került. A cikk megírásakor már Suraev és Mazniak motorok már nem domináltak nemzetközi szinten.Suraev motorral talán A magyar csapat versenyzett utoljára Vb-n tudomásom szerint 2002-ben.A mazniak motorok Minőségi romlása miatt 2006 után szinte folyamatosan eltűntek.A 2010 Vb-n az első 35-ben nem volt Mazniak Motor.
Talán kevesen tudják Hogy újra van Magyar TR motor.2009-ben indítottuk a Mai MOKI motorgyártó céggel a Tr motorgyártás Projektet.Előzménye volt hogy 2001-ben Ifj.Mohai Istvánnal közösen elkezdtünk egy akkor még gyenge lábakon álló magyar motorgyártás folyamatát.
A kokilla még TOP motornéven készült el és 10 darab készült el belőle.Nagy Zoltán munkálta meg a főbb alkatrészeket és Suraev perselyekkel lettek szerelve.2002 Németo.Vb szerepeltek először ezek a motorok sajnálatosan szerény eredménnyel.Ezután a projekt lassan kialudt és egészen 2009-ig
pihent amikor újragondoltam a Motor gyengeségeit és egy alapos tervezés mellett közösen A MOKI
fiatal Gépész Géniuszával ifj.Orsovai Dezsővel sikerült megalkotni a mai formájában A MOKI tr COBRA
névre keresztelt változatát.Szakítva A Tr1-9 márkajelzésekkel fémjelzett '90 előtti típusokkal egy új kor ,új csapat ,új magyar sikere lett és lesz.
A 2010 év tesztelései az év végére meghozták a várt sikereket.
Mint hivatalos teszt és verseny TR csapata a MOKI motornak Az első versenyén Olaszországban
egy 3'18 eredménnyel a közép döntőbe jutva letettük a névjegyét a motornak.Ezt követően A manchesteri Barton Világ kupa versenyen felállhattunk a dobogó legfelső fokára egy MOKI motorral!.
Az időjáráshoz mérten egy tipikus Angol időben 10 fokban és esőben , egy biztonsági versenyzéssel a döntőben magunk mögé utasítottuk az ukrán motor dominanciát.Talán egy győzelem sem volt ilyen édes mint ez.
http://www.youtube.com/watch?v=28nnOokajzQ&feature=player_embedded#
A szezont egy december 23.napján a kegyes időjárásnak köszönhetően zártuk Moki motorok tesztjeivel.
A Bumacofly SE 5 párosra duzzadt csapatai Bizakodóan néznek a jövőbe az új MOKI motorral felvértezve.Elkészült A junior ill.más néven A F2F változata is amellyel talán a sikerül a ifjúsági motor ellátás is.
Elkészítettem egy kis listát amelyben rögzítettem VB-ken legjobb 10 közé jutott magyar párosok listáját.
Rögzítettem a Magyar rekordokat és világkupa legjobb 10-be bejutott magyar párosok eredményeit.
Az MMSZ sajnos ilyen dolgokat nem rögzít és nem vezet, de legyen ez cél azoknak akik komolyan gondolják a kategóriát és megdöntsék ezen rekordokat .Sajnos a 1970 és 1980 közötti VB archívumait nem leltem fel így ha valaki hiányzik akkor azt jelezzétek és pótolom.
üdvözlettel Orvos Ferenc

Orvos Ferenc
2010-12-25, 22:47
Bocsi ez lemaradt

gyurka
2010-12-26, 19:15
Az a fekete színű a junior változat?
bővebbet lehet róla tudni?adatok,ár?

Orvos Ferenc
2010-12-26, 19:56
Igen a képen az a junior változat.Habár csak 1 Fekete ház készült.szóval a többi normál szinű.
250.-euro az ára.A junior ABC belsővel készült és néhány technikai egyszerűsítéssel az F2F kategóriára öltöztetve.A junior változat később felvértezhető F2C verzióra alkatrész cserékkel.
A junior verzió is súrolja a piacon lévő F2C motorok teljesítményét talán a súlya ami az ABC belső miatt több.ha az idő engedi megnézem mit csinál egy éles TR modelben.
Mivel AZ F2F kategóriában légcsavar megkötés is van így a motor nem éri el max. teljesítményét.
a tank is 10 CCM tehát rugalmasabban lehet használni és hajtani.

marshalplast
2012-05-22, 10:25
Sziasztok!

Csabi vagyok, korábban már írtatok nekem és örülnék ha megint szakítanátok a gyerekes kérdéseimre egy kis időt.
Ezekre lennék kíváncsi dióhéjban:
-milyennek kell lennie egy mai TR gépnek, úgy értem mitől jó és mitől nem? súly, méret légcsavar amire itt kíváncsi lennék és arra hogy mivel lehet előnyt szerezni egy versenyen?
-milyen módok vannak arra hogy jobban teljesítsen egy gép?
-mi a verseny lényege, jó régen láttam ilyet még a 90-es években és már csak nyomokban emlékszem ezért a butaságomért el nézést is kérek. Csak rémlik hogy mivel túra verseny, gondolom bizonyos kör számot kell teljesíteni és az nyer akinek hamarabb meg van.
-mennyi a ma használatos kör sugara? -én 16méterre emlékszek de ez régen változó volt azt hiszem.

Lassacskán építeni szeretnék egy TR modellt mai anyagokból, és eddig van két modellem, egy törött amit kaptam, és egy jó régi 1977-es modell, ami nem delta szárnyú és jó nehéz. Most csiszolgatom meg szórógittelem őket sablonnak, és utána már csak azt kell ki találni mennyi lehet egy üres sárkány súlya és hová kell bele erősítés és hova nem?
-a speed gépeknél nem lehet szerintetek a motorágyat alu helyett carbonból csinálni? Nem értem hogy manapság miért van fémből a speed és a TR motorágy is.
Köszönöm előre is a válaszotokat! Remélem értettétek a kérdéseim lényegét, hogy arra szeretnék választ kapni hogy ha már van egy modelletek hogy lehetne jobbat csinálni ..gondolom a gyorsaság is számít, de stabil is legyen...
Üdvözlettel Csabi

CsGyuri
2012-05-27, 14:01
Szia!

A tavalyi vagy tavalyelőtti szabályzatból (ebben asszem benne van a lényeg, amire rákérdeztél):

A verseny a végigrepülendő távolságnak megfelelő számú körből áll, ....
Az előfutamok és az elődöntők 100 körből állnak, amely 10 km-nek felel meg. A döntő 200 körös, amely 20 km-nek felel meg.

A teljes hordfelület vetületének minimális területe (St): 12 dm2
Maximális teljes súly: 500 g
A törzs minimális méretei a pilótafülke tetejénél: magasság: 100 mm; szélesség: 50 mm; keresztmetszet területe: 39 cm2 (a szárnytő átmenetek nem tartoznak bele a törzskeresztmetszetbe).

Megengedett üzemanyag: maximum 7 cm3. Csak egy tartály alkalmazható az üzemanyag és a kenést biztosító olaj befogadására.

Huzalhosszúság: A repülési kör sugara 15,92 m

Bár nem vagyok TR-es, de attól leszel jobb, ha a technika jó! Ezt értsd úgy, hogy régi motorral nincs esélyed! És természetesen minél könnyebb gép legyen.

Üdv: Gyuri

u.i.: ha kell a teljes szabályzat, add meg az e-mail címed és átküldöm. F2A, F2B, F2C, és F2D is benne van ;)

marshalplast
2012-05-28, 09:21
Szia Gyuri!

Köszönöm szépen a lényeget meg tudtam abból amit írtál. Tehát ha jól értem adott a repülő szárnyfelületének, törzsének, tanknak a mérete és a repülő súlya. Így tényleg csak motor, légcsavar amin talán javítani lehet kicsit meg a modell súlyán.
Az anyagok mechanikai tulajdonsága is csak behatárolt építést tesz lehetővé, minden esetre gondolkodóba ejtő hogy hogyan lehet vajon javítani egy TR gépen? Én sem versenyzek csak fel vetődött bennem ez a kérdés hogy vajon mivel lehet kicsit gyorsítani egy ilyen modellen.
Köszönöm a válaszodat!
Üdvözlettel: Csabi

marshalplast
2014-06-19, 13:01
Üdvözlök mindenkit!

Szia Gyurka! De régen írtunk egymásnak!

Tudna valaki küldeni nekem körpályás hajóhoz rajzot és némi segédletet hogy melyik részét miből és hogyan érdemes megcsinálni?
Esetleg ha van valakinek elfekvőben valami nagyon régi MHSZ időkbeli körhajója..valami porosodó, talán ha nem drága megvenném igen ismét :-) KÖSZI RACER! Alakulgat a repcsid, még a kabint kellene kivágnom meg egy bubi kellene amin kilát a pilóta meg pár matrica és egy motor..csak méretnek ameddig nem tudom visszavenni a régi orosz TR mocimat..
Én kicsit maradi vagyok és szeretem a régi modelleket mert szép időket idéz.
A lányom nő, már 9 éves és vele csinálnék valami körhajót, csigásat, van is pár vacak rajzom, de nem igazán tudom melyik részét miből érdemes megcsinálni ha lehet hagyományos módon üveg és gyanta nélkül.

Köszönöm előre is ha valaki időt szán rám!

gyr
2014-06-19, 22:22
Kedves Marshalplast!

Elnézést, hogy bele szólok, ez itt egy repülős topic, a körpályás hajóval legfeljebb csak a körpálya a közös. A körpályás sebességi hajókról tudni illik, hogy igen infrastruktúra igényes, -és nem veszélytelen-, éppen ezért teljes embert igénylő kategória. ( Sajnos ez okból ma már kevesen is foglalkoznak vele.) A 9 éves kislányoddal inkább egy elektromotoros RC yachtot építsél, amibe a Barbie babáit is bele tudja ültetni és irány a vízpart! Minél előbb mert a nyár mifelénk igen rövid.

marshalplast
2014-06-20, 08:07
Kedves GYR!

IGAZ!! Eltévesztettem a topikot!
Ide akartam írni http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,120128.0.html Csak annyira megörültem Gyurkának hogy elvétettem a szöveg helyét. Áthelyezzem???
Nem körhajóztam még sosem, tudom hogy pont nem ebbe a kategóriába illik, de ezt a topikot azt hiszem tapasztaltabb modellezők is látogatják akik már modelleztek az én időmben is ezért írtam ide..nemeg tényleg kötöttpályás így aki körrepülőzik annak előbb utóbb eszébe jut a körpályás hajózás is.
Én még nem építettem ilyet, a lányom igaz 9 éves de nem babázik "hálistennek" motorozgat velem a suli udvaron a motoromon -velem :D barkácsol, építget, rajzolgat, és mindig alkotna valamit. Ezért gondoltam egy körhajóra. Van motorom bele Moki S 5ccm, meg kisebbek is, de szerintem csak elektromosra csinálnám meg talán félig RC kivitelben, de főleg csak dísz lenne..egy emlék az idei nyárra.
A lányom kicsit kilóg a sorból mint én anno a 80-90-es években. Én is nyáron inkább elmerültem egy jó modell építésében, nem érdekelt semmi más. Hajókat gyártok már 10-12 éve, így az FSR, F1 nem ismeretlen neki, meg fa hajót szeretnék amit tud csiszolgatni, fűrészelgetni.
Nem tudna nekem segíteni valaki, hogy mi az anyaga és milyenre érdemes építeni ha nem szentségtörés, egy hybrid hajót ami körpályás, de tennék bele szervót mert itt aztán nincs tó hozzá a környéken sehol mert lecsapolták..őslápon lakunk és itt örülnek ha nincs víz :-[
TR repcsim van kettő már, mindkettőt kaptam, egyiket összetörték egy versenyen és mai Delta szárnyú repcsi csak kicsit ki kellett pofozni, a másik egy 1977-es hársfa modell a hagyományos szárny+vízszintes vezérsíkos repülő formájú..jó nehéz.
Készülget még a Hydrohajóm is, csak nem találok hozzá a talpak belső oldalára karbonmintás fóliát, vagy karbon lapot ..csak dísznek.
Jut csak eszembe, nincs valakinek egy kis két cellás lipo akku+szabályzó+ egy pici brushless motorja olcsón vagy egy hajótestért cserébe..vagy több hajótestért? Csinálnék neki egy hab trénert körrepülőnek hogy ismerkedjen vele. RC-t vezetni tud, még helit is egész jól de szeretnék neki nyárra valami érdekeset ami emlék is lehet.
Hát ennyi. Itt láttam a topikban idősebb modellezőket azt hiszem, ezért írtam ide mert ők még ismerik a jó modelleket.
Régen írtam ide mert sok volt a munkám, privátban is írhattam volna Gyurkának, de ha nem illik ide az írásom, kitörlöm.