PDA

Teljes verzió megtekintése : f2d combat kategória

bjnano67
2010-04-02, 01:51
ezt se felejtsük ki a kategóriák közül

bjnano67
2010-04-02, 02:26
http://www.pemk.hu/download.php?view.88
ebben a kategóriában
az 1986-os pécsi világbajnokságon indult először és utoljára magyar csapat (én úgy tudom)
név szerint:ELEKES IMRE , KROMEK LÓRÁND , BAGLYAS JÁNOS és BAGLYAS ÁRPÁD mechanikus
ezt a tényt nem volt hajlandó közölni még a 100 éves a magyar modellezés cimü köny sem,(úgy jelent meg,hogy ebben a kategóriában nem indult magyar csapat)
amit azóta is nagyon fájlalok,de sebaj.
örülök,hogy ezt a tényt itt a fórumon most közzé tehetem!!
Nagyon sokat dolgoztunk azért, hogy egyáltalán fel merjük venni a versenyt az akkori élmezőnnyel,
de MOHAI PISTA bácsi alkalmasnak itélte ezt a csapatot az indulásra.
Én ugy gondolom nem valottunk szégyent,ahoz képest,hogy előtte egyetlen versenyen sem vettünk részt.
Nagyon nagy kár hogy nem terjedt el nálunk ez a kategória , pedig szerintem a modellezés terén az egyik legolcsóbb kategória.
http://www.youtube.com/watch?v=sGN2V-95oIw
http://www.youtube.com/watch?v=t0k9KZ7aprQ&feature=related

Racer
2010-04-02, 10:15
Ez így igaz! Lehet hogy nagyon gyerekeknek néztek bennünket? Tényleg sokat dolgoztunk érte! A verseny elött
egy hónappal, még aludni sem mentünk haza, hanem pár órát a klubba aludtunk. Volt egy Belga segítségünk mi csak pipásnak hívtuk (asszem Dzenis-nek hívták) aki a verseny elött két héttel lejött és neki köszönhetően egyáltalán nem voltunk lemaradva a többiektől, csak a rutintalanság volt a hátrányunk! A Bagoly a vágások számába jobb volt az ellenfelénél, csak egyszer úgy itélték a bírok, hogy nagyon a körön szaladtam a repülőért, másodszor pedig a Bagoly szintén jobban ált, csak mikor leesett, a fogantyút a körön belül tette le, ezért kizárták! :(
Volt egy jó sztori a tankunkról:
Azt tudni kell, hogy a tankunk cumi volt, amit nagy nyomáson töltöttünk meg üzemanyaggal, ezért a túra nem változott
hírtelen fórdulóban sem. A cumi ötletét a Belga srácnak köszönhettük, elötte fém, illetve COTON tankunk volt.
Az óvszert Pista bácsi rendelte egy közeli élelmiszer bóltba, de mindjárt egy kartonnal. A boltosok ismerték a Pista bácsit
és kérdezték tőle: Hova készül Pista bácsi? Ezt mikor elmesélte nagy röhögés volt a klubba! Hogy mi volt a válasz azt most sem tudom, de nem is lényeg. Bíztosan az, hogy csajozni megyek.......ha azt mondanám hogy üzemanyag tank lesz
úgysem hiszitek el! ;D

bjnano67
2010-04-06, 23:31
a combat :::: tanit, nevel,,, szórakoztat!!!!
a körrepülő kategóriában ez adott biztonság érzetet
reflex , időzités , koncenetráció, és az alkalmas pillanatba lecsapni
próbáljátok kii
megéri

Mikeylama
2010-04-12, 14:16
Ok, kérdezni szeretném, hogy ha el szeretném ezt a szép válfaját a modellezésnek kezdeni, hogy kezdjem? Hol lehet megfelelő huzalokat, esetleg komplett építőszettet kapni? Itt is marad a külföldi beszerzés?

Racer
2010-04-13, 18:04
Szia Mikeylama!

Ezt a kategóriát nem lehet, vagyis nem érdemes egyedül űzni. Nemzetközi versenyen is úgy látom, hogy van egy állandó társaság akik mennek bizonyos versenyekre. A gépeket szerintem mindenki maga csinálja, mert egyrészt sok kell, másrészt
nagyon könnyen építhető. A motor, huzal, tank, sróf...stb minden versenyükön elérhető, mert aki ezeket gyártja az mindig
elmegy és egy camping asztalon ki van rakva.
Mi is vettünk pár cuccot az olaszoktól (komplett is), de csak a verseny végén adták oda és sérült gépeket főleg.
Szerintem gyere el a békéscsabai VB-re, itt biztosan találsz mindent!