PDA

Teljes verzió megtekintése : FPV videóátvitel 2. probléma a zavarás. alul áteresztő filter - low pass filter

gabor2009
2010-05-17, 09:25
Sziasztok!

Azért nyitottam egy a lapot, mert szeretném összeszedni mindazt, ami az fpv repüléshez kell.
Itt ki szeretném emelni azokat a főleg rf (rádió frekvenciás) problémákat, amik jelentkeznek.

Jelenleg a legbeváltabb a távirányításra a ism sáv (2400mhz-2485mhz-ig), videoátvitelre pedig az 1240mhz.

Kettő problémát emelnék itt ki.
1. A videó adó (a vizsgált összes kinai, és amerikai gyártmány) magas felharmónikust bocsájt ki.
A 2. felharmónikusról csak annyit érdemes tudni, hogy frekvenciája az eredeti frekvencia kétszerese. (Azért is második felharmónikus a neve.) Ez a példánkban 2480mhz-en lenne.
Viszont ez a kibocsájtott energia zavarja, sokszor 100-200m távolságból meg is bénítja a távirányítást.
Ezt a problémát 2 módon orvosolhatjuk: beszerelünk felharmonikus szűrőt (low pass szűrőt) az adó kimenete és az antenna közé vagy más frekvenciát választunk.

Low pass szűrőt az nghobbies.com és a dpcav.com árul. A szűrőt lemérve azt mértük, hogy 23.5db-s csillapítása van.
Ez az érték a mostani 1w-os és 2w-os adókhoz kevés, nem szűr eleget.
A másik gond ezzel a "gyári" szűrővel, hogy a konstrukciós hibája miatt kifúj a nagyfreki a nyákon. „Amit megnyertünk a réven, elveszítettük a vámon!"
Akinek ilyen van, javasolom próbálja leárnyékolni az egész szűrőt. (Ettől nem fog többet csillapítani, de legalább nem fúj ki.

Másik alternatíva az egyedi gyártású low-pass szűrő.
Ez egy 7-ed rendű szűrő, ami kapásból képes 50db csillapításra, és már elegendő egy 1w-os videóadó közel 1w-os felharmonikusának eltakarására.
Ilyen szűrőt tudunk gyártani pénzért. Akit ez érdekel, keressen meg pm-el.
A tesztek szerint még 3-4.3km távolsából is jól lehet egy gyári Fut. távval és a 617-es vevőjével használni a gépet!

Más frekvencia választása sokszor szokott működni, viszont a gyenge rf tulajdonságú pl. Futaba távokat zavarja a távolabbi frekvencián jelen lévő zavarás is, mert a bemenetük nem tartalmaz sávszűrőt.
Láttam már olyan esetet is, amikor az adó egy ideig nem zavarta a vevőt, majd, valamiért (pl. egy kábel átrendeződés miatt) elkezdte zavarni azt. Ez nagyon kényes dolog, főleg ha közben a gép a levegőben van és úgy megy el a távirányíthatóság.
Azt tapasztaltuk, hogy ez gyakorlatban jó szokott lenni, de esetek egy részében mégis hatástalan. Ezért inkább a low pass filteres megoldást javasolom.

2. Probléma: Az adó nagy mennyiségű zavart kelt a táp és a videó/audio vezetékeken.
Mit lehet ezzel tenni?
Szűrőt kell beépíteni a video adó vezetékeibe, szűrőtagokkal együtt.
Valamint be kell vonni az egész adót zárt! lemezházzal.
Fontos, hogy a kijelző és a nyomógomb sem látszódhat ki, mert az alapfrekvencia és a felharmónikus máris kijut, és tönkre teszi a távírányítást.
Az adó árnyékolása sziszi fuszi munka, viszont low.-pass filterrel használva már nagy védelmet ad a távirányításnak.
(Sajnos ez a gond a Kínai gyenge minőségű adókkal, vevőkkel.)

Szótár:
rf: rádió frekvencia
A low pass filter - magyarul alul áteresztő szűrő, jellemzője, hogy egy frekvencia fölötti részeket levágja.
Ezzel tudjuk biztosítani, hogy a második felharmónikus ne jusson ki a levegőbe, ezzel ne tegye tönkre a távirányítást.

Üdv,
Gábor

gabor2009
2010-05-17, 09:26
Becsomagolt adó fényképe:
megfigyelhető, hogy a kijelzőt is le kellett takarni.
http://img708.imageshack.us/img708/1641/adox.jpg

Adó és az egyedi profi szűrő:
http://img194.imageshack.us/img194/5681/adoesszuro.jpg

HC
2010-05-17, 09:38
Ha tudsz az adó megfelelő árnyékolásáról is tegyél már be képeket (főleg a hűtés megtartása érdekelne)!

gabor2009
2010-05-17, 10:37
Adó árnyékolása:
----------------
Erre azért van szükség, mert a 1,2g-s adó nagyon magas jelszintű 2,4g-s felharmonikusa zavar mindent.
Az árnyákolás segítségével elérhető, hogy se a lyukakon, se a tápvezetéken ne fújjon ki a 2,4g.
(Tehát a zavarás oka szűnik ezzel meg.)

Az árnyákolás önmagában kevés, mert az antennára is kimegy a 2,4g-s zavaró jel.
Ezért ott szükséges - lehet - egy aluláteresztő szürő használata.

Én kb 0,5mm-es réz, vagy ónozott lemezből csináltam.
Készíteni kell egy U alakú lemezt, ami betakarja az összes kilépő vezetéket oldalt.
Majd a fennmaradó U két végén lévő lyukat szintén be kell takarni.
Nem kell az egészet becsomagolni, csak ahol lyuk van rajta.

Amit én tapasztaltam, hogy a kijelzőnél is kifúj, de legjobban a léptető gombnál fúj ki.
Minden lyukat be kell takarni.

A tápvezetéken is visszajön a második felharmonikus.
Ennek kiküszöbölésére tenni kell a tápvezetékre egy 1N / 100 uH-s szűrőt, és minden kábelt át kell vezetni átvezető kondenzátoron.

Én a H..Zoli eszközeiben ezekkel a módosításokkal elértem, hogy a 2,4-es jelszint szinte eltünt. (Műszer zajhatár alatt - vagy környékén - lett.)

Ezeket a modosításokat meg lehet csinálni műszer nélkül is, de a végeeredmény csak műszerrel mérhető.
Elképzelhető, hogy a táp vonal -kér- még egy lc szűrést, mert a becsomagolás után még mindig kifúj a kütyü.

Szótár: második felharmonikus:
Ez egy zavarást okozó jel, ami minden rf adónál megjelenik.
Jellemzője, hogy az eredeti frekvenciának a kettőszöröse frekvenciában.
A nálam járt adók mindegyike sugározza ezt a jelet, különösen a lawrac** típus.
A nagyobb teljesítményű adó nagyobb felharmonikust is gyárt.
Előírás, hogy a felharmonikus mértéke mennyi lehet, de ennek a kínaiak nem felelnek meg.
A hampubs-os adó itt is szebb eredményt produkál mint társai.

tv
2010-05-17, 11:09
Adó árnyékolása:
----------------
Erre azért van szükség, mert a 1,2g-s adó nagyon magas jelszintű 2,4g-s felharmonikusa zavar mindent.

Cáfolom !
A mi próbánkon csak a Girót 0-10cm, a Spektrum vevőt 0-5cm és a szervót 0-5cm távolságból zavarta a kínai 800mW-nak írt adó, de csak ha a sugárzó antennát közelítettük, a gyári alu fémház közelségére semmit nem reagáltak a cuccok.
Lehet, hogy a 800mW nem igaz (ha lesz időm megmérem), a saját botantennákkal 700m hatótávot teljesített.

A 2.4GHz-es (500mW) adó semmit se zavar, csak 1-2 cm távolságból. Ilyen közelre amúgy se pakoljuk a cuccokat.

Bigyula
2010-05-17, 12:02
Kérdés (lehet, hogy dilettáns :D): ha vastagabb papírból (karton) csinálok egy dobozt az adó köré, és kívül-belül befedem alufóliával - akár több rétegben is -, akkor az megfelelő-e árnyékolásnak? Lusta vagyok a fémmegmunkáláshoz... (0.5-ös lemezt hajlítgatni, meg forrasztani) ;D

h..zoli
2010-05-17, 12:29
Adó árnyékolása:
----------------

Cáfolom !
A mi próbánkon csak a Girót 0-10cm, a Spektrum vevőt 0-5cm és a szervót 0-5cm távolságból zavarta a kínai 800mW-nak írt adó, de csak ha a sugárzó antennát közelítettük, a gyári alu fémház közelségére semmit nem reagáltak a cuccok.
Lehet, hogy a 800mW nem igaz (ha lesz időm megmérem), a saját botantennákkal 700m hatótávot teljesített.

A 2.4GHz-es (500mW) adó semmit se zavar, csak 1-2 cm távolságból. Ilyen közelre amúgy se pakoljuk a cuccokat.

Én pedig ezt cáfolom. ;)
Nekem is valamilyen kínai 800mW-os videó adóm van.
Nálam az adó puszta leárnyékolásával és az aluláteresztő szűrő beiktatásával mintegy duplájára nőtt a Rádió-távirányítás hatótávolsága.
A zavarás nem aakkor észrevehető, amikor a földön rpóbálgatod, mi mit zavar, hanem amikor messze van a repülő a Futaba adótól. Elérkezik a repülő egy olyan távolságra, ahol a videó adó által keltett zavaró jel hasonló nagyságrendű a 2.4-es távirányítás térerejével, és elnyomja. Ez nálam 6-800 méter volt. Az akció óta 1200 méterig repültem, ahol még csak kismértékben kezdett esni a térerő, de ez már nem a zavarás miatt van, hanem ennyit tud a Futaba.

Nem mondom, biztos van olyan adó, amit az enyémnél jobbra gyártottak a kínaiak, de kisebb-nagyobb mértékben mindegyik kifújhat.

gabor2009
2010-05-17, 12:36
Kérdés (lehet, hogy dilettáns :D): ha vastagabb papírból (karton) csinálok egy dobozt az adó köré, és kívül-belül befedem alufóliával - akár több rétegben is -, akkor az megfelelő-e árnyékolásnak? Lusta vagyok a fémmegmunkáláshoz... (0.5-ös lemezt hajlítgatni, meg forrasztani) ;D

Próbáltam alufóliával is - akkor az nem volt elegendő.
Fontos a tápszűrés is!

Más: a próbálgatást mérés nélkül nem tudom tudományos cáfolatnak tekinteni.
Már több embernek én oldottam meg a problémáját.

Használd egészséggel.

HC
2010-05-17, 12:38
A tápszűrést emlegetitek, de mi a helyzet a videó és audió vezetékekkel? Az nem sugároz?

tibi300
2010-05-17, 12:46
Az én konfigom:
Gép: Easy Glider pro tolómotoros
Video: http://www.dinodirect.com/1-2GHz-800mW-15-Channel-Digital-Wireless-AV-Receiver-and-Transmitter-ESXF800mW.html
Vevő antenna: http://www.herbert-dingfelder.de/23cm_ant/23cm_ant.htm
Kamera 1 :http://www.dinodirect.com/1-3-SONY-CCD-420TVL-Mini-Security-CCTV-Wired-Color-Camera-S-291SNF.html
Kamera 2 : Toshiba camileo s10
Motor:http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2105&Product_Name=KD_A22-15M_Brushless_Outrunner_Motor
Prop: APC 10x4,7
Szemüveg: Trimersion
Táv: DX6i + AR6200
Akku 1 : 3s 1250mAh
Akku 2 : 3s 2200mAh
Repidő: kb25perc
Hatótáv teszt földön kb1,5km
üdv:Tibi

A fenti konfigot teszteltük TV-vel zavarszűrő nélkül! Repülés közben is próbáltam, felvett videó alapján kb1200-1300m minden zavar nélkül. Nem minden 1.2-es adónak vannak magas felharmónikusai!
Tibi

h..zoli
2010-05-17, 12:58
A tápszűrést emlegetitek, de mi a helyzet a videó és audió vezetékekkel? Az nem sugároz?

De! Nekem a Videó bemenő vezeték is áteresztő kondin át megy be az adóba.

h..zoli
2010-05-17, 13:02
Nem minden 1.2-es adónak vannak magas felharmónikusai!
Tibi

Ez így van. Az olcsó és kisméretű (sajnos az enyém is ilyen) adóknak van, és ki is fújnak.
De utómunkával javíthatók.

gabor2009
2010-05-17, 13:26
Nem minden 1.2-es adónak vannak magas felharmónikusai!
Tibi

De minden adónak van. A kérdés, hogy beletették -e a szürőt.
Ha szeretnél végetvethetünk a vitának. Hozzd el az adódat, és lemérem, láthatod saját szemeddel is.
Ugyanilyen adója van a Zsoltnak, az a tartalék adója. És van felharmonikusa, nem akarlak elkeseríteni...

Üdv,

gabor2009
2010-05-17, 13:27

Természetesen a hang és a video kábele is sugároz. Azt is szűrni kell. Bocs, ha az előbb lemaradt volna.

HC
2010-05-17, 15:02
Ez az áteresztőkondi tipikusan hány pF?

gabor2009
2010-05-17, 15:52
1N

HC
2010-05-17, 16:49
1N

Nem gondoltam, hogy a videón is ilyen sok...
Köszi!

gabor2009
2010-05-17, 17:14
Hivj fel telefonon segítek. 1N-t a tápra irtam.

h..zoli
2010-05-17, 18:39
Berakok 2 képet.
Így néz ki a videó adóm, miután Gábor2009 "becsomagolta", azaz leárnyékolta, a bemeneteket ellátta szűréssel, és épített egy antennát hozzá.
Így gyakorlatilag az ócó kínaiból egy egész jó tulajdonságokkal rendelkező adó lett.
A vevőre is ugyanilyen antenna került.
Ajánlom mindenkinek, aki zavarással küszködik és/vagy hatótáv növelést szeretne.
Amennyivel nehezebb lett a repcsi farka a szűrő miatt, annyival könnyebb ez az antenna a gyári botantennánál, így nem változott a súlypont. :D
http://img404.imageshack.us/img404/425/img4790resize.jpg (http://img404.imageshack.us/i/img4790resize.jpg/)
http://img63.imageshack.us/img63/8018/img4788resize.jpg (http://img63.imageshack.us/i/img4788resize.jpg/)

HC
2010-05-17, 19:02
A gyakorlatban mennyire sérülékeny az antenna? A leszállások + fú + ütődésekre gondolok (elhangolódásokra)... ::)

h..zoli
2010-05-17, 19:14
A leszállások és a fű abszolút nem ártanak neki.
Amire figyelni kell, az a tárolás és a szállítás. A függőleges része nemigen hajlik el, de a lefelé álló 4 drótnak pontosan 45°-ban kell állnia. Ezeket kell gyakran ellenőrizni. Vagy ha olyan helyen van, ki lehet támasztani őket valami műanyag rúddal.

mmormota
2010-05-17, 19:28
1N

Nem gondoltam, hogy a videón is ilyen sok...
Köszi!

A video jelre 1nF nagyon sok. kb. a PAL segédvivő értékénél van a -3dB-es töréspontja... Csökkenti a segédvivő amplitudóját, szín torzulást, színzajt okozhat.
100pF megfelel.

pbr110
2010-05-17, 20:22
Berakok 2 képet.
Így néz ki a videó adóm, miután Gábor2009 "becsomagolta"

Van egy mérnök kollégám, ő azt mondta nekem egyszer:" Ha mérnöki szemmel nézve gusztusosan néz ki, az rossz nem lehet"
Nekem tetszenek a képek.
Milyen a sugárzási karakterisztikája egy ilyen antennának, milyen a képe?
Érdekes lenne redundáns rendszerekkel rendelkező RC vevőknél egy hatótáv növelő megoldásnak, gondolom 2.4GHz-en az antenna a felére csökken.

h..zoli
2010-05-17, 20:33
Gondolom, a karakterisztika ügyében Gábor válaszolni fog, ez az ő területe.

Nálam egyébként a következő projekt, hogy a 617-es Futaba vevő antennái helyett 2 db tripleget készít Gábor.
Nagyságrendekkel jobb kell, hogy legyen, mert annál a 2 drótdarabnál rosszabbat elképzelni sem lehet.

pbr110
2010-05-17, 21:03
A karakterisztika vagy sugárzási képen azt értem, hogyan néz ki az antenna körül adott sugárzási szinthez tartozó felület.

mcelek
2010-05-17, 23:27
Mivel ezeknél az adóknál úgysem lehet tudni, hogy milyen frekin dolgozik az adott (kiírt) csatornán és ez az antenna qwa jó, akkor nekem mindenképpen kell.
Mik a méretei és mi kell hozzá? az alufóliás csomagolás is segíthet valamit?
Köszi

gabor2009
2010-05-31, 10:36
Szia!

6 cm a sugárzó (kb). Ennyi helyet kell szorítani.

Az alufóliát próbáltuk, de a műszer nem mutatta a csökkenést.

Csak akkor érhet valamit, ha az adó tápvonala, a video vonala is szürve van.
Valamint az antennán sem jut ki felharmónikus!!!

Üdv,
G

Daine
2010-06-09, 23:04
Hello!

Hétvégén leesett az FPV Easy Starom és azóta zavarja valami a videójelet!A videó vevőn sérült a 3db-es antenna,lehet ennek valami köze hozzá?A zuhanás előtt még szűrőt sem kellett használnom annyira tiszta volt a kép!

Üdv

mcelek
2010-06-09, 23:27
Valószínűleg az antenna sérült, persze a doboz belselyében, ahol nem látod. Volt nekem is ilyen.
A szűrő nem javítja a képet, csak a felharmónikust csillapítja.
Van olyan vevőm, aminek nem csak az antennája gyenge, de érintésre jobb a kép. Próbálgattad gondolom, de kapjad szét a dobozt és sztem látszik majd törött forrasztás, ilyesmi.

Daine
2010-06-10, 07:33
Valószínűleg az antenna sérült, persze a doboz belselyében, ahol nem látod. Volt nekem is ilyen.
Van olyan vevőm, aminek nem csak az antennája gyenge, de érintésre jobb a kép. Próbálgattad gondolom, de kapjad szét a dobozt és sztem látszik majd törött forrasztás, ilyesmi.

Köszi!

Azonnal szétszettem,de semmi elváltozást nem találtam viszont homok az volt benne bőven!
Kitakarítottam és du. pedig letesztelem!

Üdv! ;)

Daine
2010-06-10, 21:12

Köszi!

Azonnal szétszettem,de semmi elváltozást nem találtam viszont homok az volt benne bőven!
Kitakarítottam és du. pedig letesztelem!

Üdv! ;)

Hello!

Semmi változás nemtörtént,ugyanolyan csíkos a kép az összes sávon!
Mi lehet a probléma és hol keressem?

Köszönöm!

mmormota
2010-06-10, 21:19

A legnagyobb terhelést ütközésnél az antenna csatlakozó kapja a viszonylag súlyos, csak egyik végén rögzített antenna miatt. Lehetséges, hogy belül letörött a csatlakozó forrasztása. Szét kell szedni és ellenőrizni.

gabor2009
2010-06-10, 21:39
Hello!

Köszönöm!

Próbáld másik antennával, mert a gyárit sem lehet szétszedni, és a préselt, klimelt csatlakozót sem.

A csíkozásnak sok oka lehet.

Ha Bp.-i vagy, és nem boldogulsz, keress meg magánban segítek megkeresni...

jpeti29
2010-06-10, 23:37
biztos hogy az adónak van baja? mi van ha más is sérült. próbáltad másik kamerával? vagy a kamerát közvetlenbe rf átvitel nélkül?

Daine
2010-06-11, 06:42
biztos hogy az adónak van baja? mi van ha más is sérült. próbáltad másik kamerával? vagy a kamerát közvetlenbe rf átvitel nélkül?

A csíkozás csak az elektromotor járásánál jelentkezik!Ha csak siklik a levegőben távolságtól függetlenűl akkor szép tiszta a kép!

HC
2010-06-11, 06:47
Ugyan azzal a motorszabályzóval próbáltad mint ami zuhant?
Lehet, hogy szabályzó tápoldali hidegítése, árnyékolása vált le, vagy esetleg a hozzávezető nyák pattant el (vagy a SMD kondi megrepedt)!
De ez lehet, hogy az adód oldalán következett be. Nagyítóval nézd át az egész nyákot, forrasztásokat és alkatrészeket. Az adóban vannak néhány menetes légmagos tekercsek? Ezek is elhangolódhatnak nagyobb ütés hatására.

mmormota
2010-06-11, 14:48
A csíkozás csak az elektromotor járásánál jelentkezik!Ha csak siklik a levegőben távolságtól függetlenűl akkor szép tiszta a kép!

Ezt a tápfeszültség gyors ingadozása okozza, amit a szabályozó-motor rendszer terhelése okoz. (azt hogy eddig miért nem jelentkezett és most miért mégis, azt nem tudom)
Két módon lehet ellene védekezni:
- külön akku a video résznek
- ha a video és a motor ugyanarról a Lipo-ról megy, akkor tápfesz szűrő: 0,68mH sorban a plusz táppal, 470uF 16V elkó
(nagyobb induktivitás és elkó persze lehet)

Ha fentiek valamelyike ellenére továbbra is csíkoz, akkor valószínűleg a föld vezetékezése van rosszul megoldva, a motor áram által a negatív érben ejtett feszültséget sikerült a helytelen vezetékezéssel hozzáadni a video jelhez.

Daine
2010-06-11, 15:35

Ezt a tápfeszültség gyors ingadozása okozza, amit a szabályozó-motor rendszer terhelése okoz. (azt hogy eddig miért nem jelentkezett és most miért mégis, azt nem tudom)
Két módon lehet ellene védekezni:
- külön akku a video résznek
- ha a video és a motor ugyanarról a Lipo-ról megy, akkor tápfesz szűrő: 0,68mH sorban a plusz táppal, 470uF 16V elkó
(nagyobb induktivitás és elkó persze lehet)

Ha fentiek valamelyike ellenére továbbra is csíkoz, akkor valószínűleg a föld vezetékezése van rosszul megoldva, a motor áram által a negatív érben ejtett feszültséget sikerült a helytelen vezetékezéssel hozzáadni a video jelhez.

Köszönöm a segítséget!
Megpróbálom másik szabályzóval,hogy azzal is jelentkezik!Egyébként külön akkuról üzemelem a videót!

mmormota
2010-06-11, 16:22
Megpróbálom másik szabályzóval,hogy azzal is jelentkezik!Egyébként külön akkuról üzemelem a videót!

Nem valószínű hogy ez segítene. A föld vezetékek összekötésének módja az, amin javítani kellene. A motor árama óhatatlanul vátóáramú komponenst ad hozzá a motor akku terheléshez, ami bármilyen szabályozó esetén fellép. Ez önmagában nem kelt video zavart, csak ha szerencsétlenül vezetékezve a föld rendszert a föld vezetéken átfolyó motoráram által keltett váltakozó feszültségű komponens a video jelhez hozzáadódik. Ezt kell elkerülni helyes vezetékezéssel.

Röviden: a kamera, a video adó (ha van akkor az OSD is) és a video akku legyen egymással összekötve. Majd ez a földrendszer _egyetlen_ szál föld vezetékkel kapcsolódjon a motor akku rendszer (szabályozó, vevő stb) földjéhez. Így lehet elkerülni, hogy a motor lüktető árama által a föld vezetéken ejtett feszültség hozzáadódjon a video jelhez.

Daine
2010-06-11, 21:37

Nem valószínű hogy ez segítene. A föld vezetékek összekötésének módja az, amin javítani kellene. A motor árama óhatatlanul vátóáramú komponenst ad hozzá a motor akku terheléshez, ami bármilyen szabályozó esetén fellép. Ez önmagában nem kelt video zavart, csak ha szerencsétlenül vezetékezve a föld rendszert a föld vezetéken átfolyó motoráram által keltett váltakozó feszültségű komponens a video jelhez hozzáadódik. Ezt kell elkerülni helyes vezetékezéssel.

Röviden: a kamera, a video adó (ha van akkor az OSD is) és a video akku legyen egymással összekötve. Majd ez a földrendszer _egyetlen_ szál föld vezetékkel kapcsolódjon a motor akku rendszer (szabályozó, vevő stb) földjéhez. Így lehet elkerülni, hogy a motor lüktető árama által a föld vezetéken ejtett feszültség hozzáadódjon a video jelhez.

Igen mmormota mindenhol így kapcsoltam össze. A Black Stork OSD II-höz van kapcsolva leírás alapján a kamera-videó-gps-3s 1000mah lipo+ az OSD-ba az 50A loggere.
Azért nem értem,mert a zuhanásig teljesen tiszta volt a kép és ahogy írtam már a lehetséges hibákat kiszűrtem,de nem tőrtént változás!

mmormota
2010-06-11, 22:31
Igen mmormota mindenhol így kapcsoltam össze. A Black Stork OSD II-höz van kapcsolva leírás alapján a kamera-videó-gps-3s 1000mah lipo+ az OSD-ba az 50A loggere.
Azért nem értem,mert a zuhanásig teljesen tiszta volt a kép és ahogy írtam már a lehetséges hibákat kiszűrtem,de nem tőrtént változás!

Sajnos így anélkül hogy látnám nem tudom kitalálni mi lehet a baj. Meg kellene nézni szkóppal.

Daine
2010-06-12, 22:25

Sajnos így anélkül hogy látnám nem tudom kitalálni mi lehet a baj. Meg kellene nézni szkóppal.

Köszönöm a jószándékod!
Az FPV találkozón ott szeretnék lenni és akkor örömmel venném a segítséged! :)

gabor2009
2010-06-13, 17:07
Hello!

Hétvégén leesett az FPV Easy Starom és azóta zavarja valami a videójelet!A videó vevőn sérült a 3db-es antenna,lehet ennek valami köze hozzá?A zuhanás előtt még szűrőt sem kellett használnom annyira tiszta volt a kép!

Üdv

Videó vevőn, a földön sérült?

Szerintem adót szerettél volna írni.

A találkozón sokat lehet tippelni mi a baja, de ott nem lesz felszerelés megmérni mi a valódi gond.