PDA

Teljes verzió megtekintése : CYCLOPS OSD V5.0 Autopilot System W/GPS

KeLe
2010-06-02, 17:06
Kedves modellező kollégák,

rátaláltam erre a csodára, gondoltam megér egy külön témát:

http://www.himodel.com/electric/CYCLOPS_OSD_V5.0_Autopilot_System_W_GPS.html

Nem tudom mennyire új, talán ismeri valaki? Teljes rendszernek tűnik. Érdemes ráugrani?

Üdv,

KeLe

Gogo
2010-06-02, 17:27
Kedves modellező kollégák,

rátaláltam erre a csodára, gondoltam megér egy külön témát:

http://www.himodel.com/electric/CYCLOPS_OSD_V5.0_Autopilot_System_W_GPS.html

Nem tudom mennyire új, talán ismeri valaki? Teljes rendszernek tűnik. Érdemes ráugrani?

Üdv,

KeLe

Az ára, az elrettentő!

KeLe
2010-06-02, 18:24
Ha tudnám hogy teszi a dolgát, talán még az árával is megbarátkoznék.

mmormota
2010-06-02, 19:51
Az ára, az elrettentő!

Szerintem kész OSD+robotpilóta tartozékokkal együtt csak ennél drágább létezik.
(még a diy jellegűek, pl. Ardupilot + szenzorok + remzibi + GPS is eléri ezt az árat)

Grega
2010-06-02, 20:07
Az ára, az elrettentő!

Szerintem kész OSD+robotpilóta tartozékokkal együtt csak ennél drágább létezik.
(még a diy jellegűek, pl. Ardupilot + szenzorok + remzibi + GPS is eléri ezt az árat)

Korábban néztem erről info-t, Mormota ráhibázott, pont azokból az alkatrészekből (a spanyol fórum szerint, de most nem találtam meg újra a hivatkozást) gyúrta össze egy kínai egyetemista srác. Pár hónapja még csak egy "Fórumról rendelésekre ráállt" egyszemélyes vállalkozás volt aki csak a fő modult kínálta. Ránéztem újra, nagyon sokat fejlődött a honlapja, már komolyabbnak tűnik a sok kiegészítővel:)

http://www.foxtechfpv.com/cyclops-osd-v50-p-168.html

itt pedig az Rcgroups topicja

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1202728

Nézzétek meg a videókat, én erős hasonlóságot vélek felfedezni az Ardu útvonalkövetésével. (Az oldalirányú korrigálások alapján)

üdv
Gábor

KeLe
2010-06-03, 14:15
Na úgy néz ki, hogy beléptem az önkéntes kisérletezők táborába: megrendeltem ezt a kütyüt. Majd jelentkezem még és beszámolok a tapasztalatokról, eredményekről.

S hogy teljes legyen a homály, rendeltem egy 5.8 Gigás adó-vevó párost is, pontosabban ezt:

http://www.himodel.com/electric/FPV_5.8G_200mW_A_V_Transmitting_receiving_System.h tml

Nagy baki volt szerintetek?

Továbbra is szívesen fogadok minden véleményt, hozzászólást, akár linket is a témával kapcsolatosan.

Már csak a videószemüveg hiányzik. Nincs valakinek elfekvőben egy olcsón ?

Üdv,

KeLe

mcelek
2010-06-08, 22:34
Nagyra értékelem a kisérletező szellemiséged!
Szerintem ezek nem drága cuccok és remélem, hogy sikerélményed lesz hamarosan.
Különösen a videórendszerrről lenne jó mielőbb információhoz jutni, mert a frekvenciája az tuti, csak a hatótáv és esetleg a minőség kérdéses. Nem nagyon szoktak szar cuccokat ilyen formában árulni, pláne nem a HIMODELL.

KeLe
2010-06-09, 12:40
Köszönöm a bátorítást.
Rendeltem még 12dBi-s patch antennát a vevőhöz és 5 dBi-s omnit az adóhoz. Remélem ezek segítségével használható hatósugár áll majd össze. Hogy ne maradjak hoppon abban az esetben ha mégsem, rendeltem egy 2.4-es párost is, 500 mW-os adóval. Ehhez majd 35 Mhz-es RC-t használok, QPCM módban, növelt hosszuságú antennákkal.
De mindez már off a Cyclops témánál, elnézést érte.

Üdv, KeLe

mcelek
2010-06-09, 23:39
Egyenlőre nem kell az 5,8 Ghz-nak külön topicot nyitni, addig semmi OFF.
Mindenesetre az omni antennáról talán olvashattad, hogy nem lesz "gömb" sugárzó, nem biztos, hogy jó lesz minden szögben, ami nem jelenti azt, hogy nagyobb távolságot ne tudna.
Annyi a gond vele, hogy elvileg csökken az a szög, amiben repülhetsz, persze, ha képet is akarsz.
A többiek olyat írtak korábban, hogy egy lyukas és lapos fánkra torzítja a kissebb gömböt, így nem biztos, hogy magsabban is jó lesz a htótávja.

KeLe
2010-06-18, 19:30
Na megjött.

Az első benyomásom: nem csalódtam. Pontosan azt kaptam, ami kijár egy kisérletező kedvűnek.
Csomagolás: siralmas. Minden egy helyen, zacskóban.
Dokumentáció: nulla. Be kell érnem a forgalmazó honlapjáról letöltött, felszínes, gyenge minőségű kézikönyvvel (tulajdonképpen örülök, hogy legalább az megvan)
Első ránézésre a cucc minőségével nincs gond, legalábbis ami a lapkák külalakját és a forrasztásokat illeti.

További infókat később, a felélesztés után adok.

Üdv,
KeLe

KeLe
2010-06-19, 19:08
Sajnos egyelőre csőd: az OSD nem ad ki semmiféle videó jelet. Mindent előírásszerűen kötöttem össze, de sem a kamera jelét nem viszi át, sem a saját szövegét nem adja ki. Fekete a kép. A betáp rendben, egy piros és egy kék LED világit. S ennyi. Ötlet híján írtam a gyártónak, várom a válaszát.

Egyelőre nem ajánlom senkinek.
Üdv,
KeLe

mcelek
2010-06-19, 23:21
:o Ez nagyon szomorú :'(

KeLe
2010-06-23, 16:47
Beindult, asztalon minden működik. Egyelőre nem tűnik rossznak, de hogy valójában mit tud az majd élesben derül ki.
A kézikönyve gyatra és hemzsegnek benne a hibák. Remélem hamarosan kapok egy jobbat a gyártótól.
Következik a repülő előkészítése, illetve a videó-szemüveg beszerzése, azután folytatom a beszámolót. Addig is jó repkedést mindenkinek (természetesen ha eláll az eső)

szerk: annyit még hozzateszek, hogy úgy a forgalmazó mint a gyártó hamar válaszoltak a levelekre, mindketten segítetőkészek voltak.

Üdv,
KeLe

mcelek
2010-06-23, 22:07
Hatótávot minnél előbb ;D

KeLe
2010-07-19, 10:52
Továbbra is gond van az OSD panellel. Kontakthibás a NYÁK: van amikor kiadja a videó jelet, van amikor nem. Ha nyomkodom, hajlítgatom a lemezt, egyértelműen jelentkezik a hiba. Bizonyos nyomásnál csak a kamera képe jön be, máskor az OSD is. A processzor mindvégig működik, ha megszakad a kép ugyanabban a helyzetben jön vissza (például a programozási menüben). Valószínű, hogy a gond az OSD chip körül van, ami egy MAX7456.

A gyártó azt javasolta, hogy ha van lehetőségem, tegyem forrasztó kemencébe. Hát erre nincs lehetőségem, de ha tudtok javasolni valamilyen módszert, amellyel házi körülmények között megpróbálhatnám az újraforrasztást, nem küldeném vissza garis cserére.

Én pedig továbbra is azt javaslom, hogy ha lehet kerüljétek el a Cyclops OSD beszerzését.

mmormota
2010-07-19, 18:41
A gyártó azt javasolta, hogy ha van lehetőségem, tegyem forrasztó kemencébe. Hát erre nincs lehetőségem, de ha tudtok javasolni valamilyen módszert, amellyel házi körülmények között megpróbálhatnám az újraforrasztást, nem küldeném vissza garis cserére.

Ha van forrasztási gyakorlatod, egy jó pákával meg lehet csinálni. A sűrű lábú ic-t úgy lehet forrsztani, hogy venni kell erre a célra gyártott folyasztószert, ez egy áttetsző zselés anyag. Ezzel be kell kenni a lábakat. Aztán a páka végére venni egy adag ónt, ami egyszerre 3-5 lábat is betakar. Belülről az ic felől kifelé kell vinni a pákát, közben a lábak benne vannak a pacniban, de mikor eléri a lábak végét, szépen elválnak a lábak, a pacni marad a pákán, és mind gyönyörűen, egyenletesen, kevés ónnal van beforrasztva. A zselés vacakkal ezt könnyen és tisztán meg lehet csinálni. Anélkül sem lehetetlen, de aránytalanul nehezebb, ráadásul ronda gyantás marad minden.

Ha még nem csináltál ilyet, ne az OSD-n kezdd el, hanem gyakorolj egy negyedórát valami roncs PC-s panelen.

KeLe
2010-07-19, 20:48
Köszönöm a tanácsot mmormota, meg fogom próbálni. Már régóta akarok venni egy rendesebb, állítható hőmérsékletű pákát.

mmormota
2010-07-19, 21:04
Nekem nagyon bevált ez a páka (sok helyen, különböző neveken árulják, keress rá a "digitális forrasztóállomás" kifejezésre).

http://kepfeltoltes.hu/100719/forr_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

mcelek
2010-07-19, 22:11
A forrasztókemence, lehet egy hőlégfúvó, ami olcsón is kapható.
A mobiltelefonokat is így javítják. Lehetetlen lenne olyan piciket forrasztani, ezért készülnek az ilyen kisméretű elektronikák forrasztókemencében. Precíz illesztés majd a hő és kész.
Neked meg is kell majd egy kicsit nyomkodnia dolgokat a fúvás után rögtön, hogy miközben hül, jól érintkezzen. Inkább azt teszteld finoman, hol lehet a hiba és arra koncentrálj.
Remélem sikerül.
Én is rendeltem egy csodát, az Easy Osd-t, remélem nem lesz vele gondom.

csillagvzs
2010-07-20, 18:07
PRICE(USD): $327.09 ???
Ennyiből az Eagleetree pro a földi állomással, pan-tilt-el, barometrikus szenzorokkal kijön és még nem is kell vele kínlódni.

De azért kívánok hozzá sok sikert és ha nem gond akkor számolj be az eredményekről, hogy hogyan teljesít.
Ha a rendszer kész akkor tennél fel osd-s felvételt?

mmormota
2010-07-20, 18:13
A forrasztókemence, lehet egy hőlégfúvó, ami olcsón is kapható.

Csak óvatosan, mert az ellenállások olvadnak le elsőnek, és leviszi őket a légáramlat. ;D