PDA

Teljes verzió megtekintése : Gőzhajók építése

lionsec
2010-06-25, 20:18
Érdeklődnék h szeretnék előbb utóbb gőzhajókat építeni és néztem is ki gyári kis egyszerü modellt amit lehet h megveszek majd és legyártom utánna én fából.QA kérdésem az lenne ,hogy magát a gőzgépet nehéz megcsinálni?milyen eszközök szükségesek hozzá?Rajz létezik róla?
lionsec

ksanyi
2010-06-25, 21:42
Szia lionsec! Böngéssz át néhány topikot pl a Teljes gözzel előre! Azután dönts el magad. Pl egy marógéppel, esztergával stb jól felszerelt műhelyben 10-20 év tapasztalattal rendelkező szakembernek valoszínüleg könnyebb mint egy satuval reszelővel bíró tapasztalattal nemrendelkező kezdőnek. Üdv ksanyi.

olird
2011-05-14, 14:02
Üdv!

Én diákként 9.-ben kezdtem el a suliműhelybe csinálni gőzgépet.
Nem volt nehéz, persze egy könnyű darabbak kezdtem. Ajánlani tudom a Sry főnökúr által tervezet LH 502M-et aminek van felvehető teljesítménye, ugyan nem sok. Az elkészült darab minőségétől függ a kivehető teljesítmény, de tanulni mindenféle képp jó.
Nekem is az első darabom egy LH 502M volt. Kb egy hónap alatt készültem el vele úgy, hogy hetente 5 órát foglalkoztam vele, minden tapasztalat nélkül. (Épp tegnap sikerült eláztatnom a szobám az egyik kazánnal ami "felrobbant". Nem nyílt i időben a biztonsági szelep és a kazán tetején az egyik menet meggyengült és kirepült a síp. A plafon tiszta víz lett, de a növényeknek biztos jól esett a pára xD)

Most már Elbow gőzgépet tervezek és építek. Ha valakit érdekel az ilyesmi és érzéke is van hozzá, akkor egy hatalmas és új világba csöppenhet.

Hajózáshoz én ár annyira nem értek. Csináltam már rádió táv irányítású vontató hajót, de az elektromos volt.