PDA

Teljes verzió megtekintése : FPV videóátvitel 5. hogyan növelhető meg a videoátvitel hatótáv

gabor2009
2010-07-06, 07:21
Sok próbálkozás után elkészült a legegyszerűbb megoldás arra, hogy a videoátvitel távolságát megnövelhessük. Voltak próbálkozások antennákkal. Irányított antennával el lehet érni +10-15db-s nyereséget, de ez a gyakorlatban kevés. A másik gond, hogy az irányított antennát forgatni kell, mert ha nem követi pontosan az rc gépet, akkor jelvesztés lesz.

Alkalmas arra is, ha a video kapcsolatunkat szeretnénk nagy mértékben stabilizálni.
Ugyanis használatával jelentűsen lecsökken a kitakarások okozta jelvesztés is.

gabor2009
2010-07-06, 07:32
A megoldás egy nagyon kis zajú, és nagy erősítésű előerősítő.

Műszaki jellemzői:
- erősítése +35db (a gyakorlatban ez azt jelenti, hogy több mint 32 szeres hatótávot tudunk elérni a régi távolsághoz képest!)
- extra alacsony zaj. (ez azért fontos, mert ha nagy a zaj, akkor rossz lesz a képminőségünk)
- koaxon keresztüli táplálás (nem kell külön vezeték arra, hogy a tápfeszültséget megkapja)
- belső stabilizátora miatt a tápfeszültséget a 8v-25 tartományban elfogadja
- felépítése: fém, cnc mart 5-7mm-er falvastagságú doboz.

Nagyon praktikus, mert körsugárzó antennával (pl. gp-vel) használva nincs szükség forgató elektronikára!
Használatával nincs szükség diversity vezérlőre, mert olyan nagy az erősítése, hogy az antenna polarizációból adódó veszteséget is ellensúlyozza.

Van egy mellékhatása is: nem szabad túl közel a repülőhöz üzemeltetni, mert a hatalmas jelerősség tönkreteheti a vevőt.

http://img257.imageshack.us/img257/5294/dsc01684500x.jpg

Ha szeretnétek belőle rendelni, akkor keressetek meg pü.-ben.

loorio
2010-07-06, 07:55
Szia!

A nagyon közel mit jelent? 10m magasan azért áthúzhatok magam felett?

ment a PÜ! :-)

Üdv

h..zoli
2010-07-06, 11:16
És felszállás előtt? Ott van a repülő a vevő mellett pár méterre.

gabor2009
2010-07-06, 12:33
Igen... a következőre jutottam:
Kb 50m-ig nem ildomos bekapcsolni az előerősítőt, mert hatalmas jelszintet csinál, és tönkreteheti a vevőt.
A hétvégi tapasztalat azt mutatta, hogy nem ment szét semmi.

Nagyon nagy ez az érték amennyit képes ez erősíteni...

GPeti
2010-07-06, 12:37
Akkor szerintem még kell bele egy AGC mely visszaszabályozza az erősítést.
Milyen aktív elemet használsz az erősítőben és hol a fénykép?

h..zoli
2010-07-06, 12:44
Kb 50m-ig nem ildomos bekapcsolni az előerősítőt, mert hatalmas jelszintet csinál, és tönkreteheti a vevőt.

Gyakorlatban kivitelezhetetlen a startolás úgy, hogy 50 méternél messzebb legyek a vevőtől. Hozzá vagyok drótozva a szemüveggel.
És ha egyedül vagyok, nekem is kell eldobni a gépet.

mmormota
2010-07-06, 13:46
Szerintem is jó ötlet egy kis zajú előerősítő a vevő előtt. A sat tunerek bemeneti zaja nem valami jó, lehet és érdemes rajta javítani.

A készülék, amit építettél, minden bizonnyal jó. Amit azonban itt leírtál, az nem. Nagyon nem.

- erősítése +35db (a gyakorlatban ez azt jelenti, hogy több mint 32 szeres hatótávot tudunk elérni a régi távolsághoz képest!)

Hogy lehet ilyet leírni???

A vevő zajhatárolt érzékenysége határozza meg a hatótávolságot. Ezen lehet javítani egy előerősítővel.

A szokásos sat tuner vevők alap erősítése nem kevés, ez látszik abból hogy adás nélkül zaj (hangyafoci) van a képen. Vagyis javítani azáltal lehet, hogy kisebb bemeneti zajú előerősítőt kap a vevő. Az eredeti zajtényező és a jobb zajtényezőjű előerősítő zajának különbsége miatt javul a hatótávolság.
Ha a vevő saját zaja mondjuk 8 dB (ez egy nagyon rossz érték), az előerősítőé meg mondjuk 0,5dB (ez meg egy nagyon jó érték), akkor a várható hatótávolság növekedés 2,3-szoros - ami hatalmas eredmény. Nyugodt lehetsz, megveszik akkor is a kütyüt, ha ekkora, vagy akár "csak" másfélszeres a hatótáv növekedés.
A 32-szeres gyakorlati hatótáv növekedés egy vicc, totális félreértés.

Megjegyzem, hogy a 35dB erősítés túl sok, csak baj van vele. Túlvezérlődés, nem kívánt frekvenciák vételi sávba keveredése a nemlinearitás mitt stb.
15dB bőven elég, 20 is jől jöhet ha hosszú (több méter) koax kerül a vevő és az előerősítő közé, ennél többel azonban csak a gond van.

Feltételezem, hogy 2 fokozattal érted el ezt az erősítést. Egy fokozat (a második elhagyása) praktikusabb lenne.

- extra alacsony zaj. (ez azért fontos, mert ha nagy a zaj, akkor rossz lesz a képminőségünk)

Így van. Sőt, a hatótávolságot is ez határozza meg elsősorban. A zajtényező javítása a cél, ezért kell az előerősítő (és nem elsősorban a jelszint növelése miatt, az csak arra kell, hogy a vevő eredeti zajos bemenete már nagyobb jelszintet kapjon).

- koaxon keresztüli táplálás (nem kell külön vezeték arra, hogy a tápfeszültséget megkapja)
- belső stabilizátora miatt a tápfeszültséget a 8v-25 tartományban elfogadja
- felépítése: fém, cnc mart 5-7mm-er falvastagságú doboz.

Ezek mind szép és elegáns megoldások.

Nagyon praktikus, mert körsugárzó antennával (pl. gp-vel) használva nincs szükség forgató elektronikára!

Feltéve, hogy a megnövelt hatótáv elég. Az előerősítővel elérhető hatótáv növelésnek elvi határa van, ez természetesen nem 32-szeres, hanem 1,5 ... 3-szoros. (utóbbi már azt jelenti, hogy az eredeti vevő fajtája szégyene volt).

Használatával nincs szükség diversity vezérlőre, mert olyan nagy az erősítése, hogy az antenna polarizációból adódó veszteséget is ellensúlyozza.

Az igaz hogy kevesebb lehet a kimaradozás a jobb érzékenység miatt, de azért lesz így is. A diversity nem válik feleslegessé.

Még egyszer - egy jó előerősítőt praktikusnak tartok, nem ez ellen írtam, sőt. Jó, hogy most már beszerezhető lesz.
Csak a kifogásolt szövegrészeket próbálom helyretenni.

mmormota
2010-07-06, 16:29
"ha az 1km-t veszem alapul"
"A hatótáv növekedés ott sem csak 3 szoros, hanem kb 12 szeres volt."

Miért pont 1 km-t? Ha 100m-t veszel alapul, akkor meg 120-szoros?

Ezek teljes képtelenségek, ennyi erővel a hangsebesség feletti biciklit is reklámozhatod. Kérdezz már meg valakit aki ért hozzá - és adsz a véleményére - hogy mi a véleménye erről a topicról...

ati
2010-07-06, 20:31
MEnnyi?
30
Mi 30?
Mi mennyi?

Érdekesen alakul a topik, inkább az előerősitő zajszámára, vagy zajtényezőjére lennék kíváncsi, majd én kiszámolom, hogy mit hoz a konyhára, hiszen klféle cuccaink vannak, nem egyforma a várható eredmény sem.

mcelek
2010-07-06, 21:27
Semmi zörrenés!
Valóban a cuccok külömböznek, Gábor2009 mW-os adóval dolgozik, azon lehet pár wattot erősíteni és a minősége jóvoltábol a kicsi, lehet sokkal több.
Többen viszont 1-1,5 W adóteljesítménnyel nyomjuk az ipart, ezen lehet az erősítés kissebb.
Mondom ezt én, az elektronikai analfa béta verziós agyammal.
Azért van nekem is jó hírem: A régi, 9v-os cuccom, amit 1,5W-nak adtak az inesun-os vevővel és Scherrer irányítással, átrepültem az M3MBK repterére (1250m) és 30 méteren is volt kép.

ati
2010-07-07, 07:10
Csak a pontosság kedvéért: kétszeres távolságon a szabadtéri csillapitás +6dB elméletben, a gyakorlat ennél csak rosszabb lehet. Előerősítőknél pláne FM-es rendszerekben a zajszám a legfontosabb paraméter (lsd. parabola fejek), az erősítést 10-15dB-nél nagyobbra nem veszik, mert nincs értelme. Jó mínőségű vevő esetén a bemenet is kis zajú, az is előfordulhat, hogy az előerősítő ront rajta. (a kinai szupercuccoknál valszeg ez nem fenyeget).

Néhány gyakorlatban használható adat: a szabadtéri csillapítás 50km-es 1300MHz-en 129dB. 100mW =+20dBm 1W=+30dBm

gabor2009
2010-07-07, 08:45
Csak a pontosság kedvéért: kétszeres távolságon a szabadtéri csillapitás +6dB elméletben, a gyakorlat ennél csak rosszabb lehet. Előerősítőknél pláne FM-es rendszerekben a zajszám a legfontosabb paraméter (lsd. parabola fejek), az erősítést 10-15dB-nél nagyobbra nem veszik, mert nincs értelme. Néhány gyakorlatban használható adat: a szabadtéri csillapítás 50km-es 1300MHz-en 129dB. 100mW =+20dBm 1W=+30dBm

Néhány gondolat:
Aki előerősítőt csinál az tudja ezeket.
A Zolinak fél éve csináltunk 13db-es előerősítőt, de az kevés!

Néhány tény:
A videó linkünk tökéletes 12,3km-en.
A fenti erősítő pedig jóval többet tud mint a 12,3km, de hegyre kell mennem a próbához.
A találkozón mindenki látta Street Racingot, ahogy (egyesek szerint 9) mások szerint 6km távolságról hogy hozza vissza a gépét.

Ezek alapján annyit szeretnék kérni, az véleményezze pl. ezt a hatótáv növelőt, aki maga legalább ennyit teljesített.
Más esetben ez hiteltelennek tűnik.

És én - nem udvariatlanságból, - de nem tudok (és nem is akarok) rá mit válaszolni.

csillagvzs
2010-07-07, 09:15
Sziasztok!

A technikai rizsához nem is szólok hozzá csak mint tapasztalt(?) fpv-s.

Aki akarta az megnézhette és kipróbálhatta az FPV talin már aki vette a fáradtságot!

Kis adalék a történethez, hogy mindenki értse:
Az a videó adó a leggagyibbak közé tartozik! 600 m hatótávja van (megmértem)
Na és akkor lehet számolgatni.
Ezzel a gagyi adóval és az előerősítővel repült a Helli Gábor nagy távolságot!

Ha hétvégén mindenki ráér akkor csinálunk hatótáv tesztet. Videót kaptok róla.

Véleményem:
Hogy mi van a dobozban? Őszintén kit érdekel ha működik? (remélem piás mókusok tekerik a kerekeket ;D)

Üdv Zsolti.

pilátus
2010-07-07, 09:31
Küldjél már egyet és kipróbáljuk.....

pbr110
2010-07-07, 10:17
Ugye jól sejtem ez az eszköz is egy adott frekvencián működik, azaz mondjuk 1240MHz-en a többi csatornán nincs vagy nem érezhető a hatása?

gabor2009
2010-07-07, 12:10

Gyere el érte. :D

Ugye jól sejtem ez az eszköz is egy adott frekvencián működik, azaz mondjuk 1240MHz-en a többi csatornán nincs vagy nem érezhető a hatása?

Igen, szűrő van benne, ezért nem erősít mindenhol.
A szomszédos csatornákon használható, de pl. 1080, 1160 és társain biztos hogy nem.

h..zoli
2010-07-07, 15:29

Helyesbítek: 2.5 km-ig jutottam eddig. Itt elfogyott a Futaba térereje. A kép itt még jó volt.
De ennél nagyobb hatótávra nem volt tesztelve.

mmormota
2010-07-07, 18:43
És én - nem udvariatlanságból, - de nem tudok (és nem is akarok) rá mit válaszolni.

Nem csodálom. Műszaki képtelenségeket állítasz, amik szakmai vitában nevetségesek. Laikusokat akarsz megtéveszteni, nem szakembereket meggyőzni.

gabor2009
2010-07-07, 18:45

Helyesbítek: 2.5 km-ig jutottam eddig. Itt elfogyott a Futaba térereje. A kép itt még jó volt.
De ennél nagyobb hatótávra nem volt tesztelve.

Pontosítok: a tiéddel egy +12db-s yagival 8.3km-ről próbáltuk. Ennek a megoldásnak a hátránya, hogy forgatni kell.
De most 2db körsugárzót használunk, ezzel egyszerűsödik az egész, mert forgató nem kell a körsugárzóhoz.

Ezért maradtam én is (a Zoli is) a kőrsugárzós megoldásnál.
Nyilván az új változatban jelentősen több a tartalék, ezért ha egy épület vagy fa van az útban nem fog bezavarni (persze kisebb távon mint 25km :D ).

pilátus
2010-07-08, 00:41
[quote]

Gyere el érte. :D

[
Oké,rendben elmegyyek érte és ki probálom aztán megmondom meg"ért" e....Hová is menjek?? DE ez akkor is kédés lesz ha fel akarok majd szállni mert ezzel 150m-nél közelebb nem mehetek a vevőmhöz mivel az én adm 1,5w-os 8) ???

gabor2009
2010-09-21, 10:29
Elkészült a következő generációs FPV Victory videó előerősítő!
Segítségével megszűnnek a videó link problémák, a távolság nem akadály többé!

Victory előerősítő jellemzői:

Működési frekvencia: 1240mhz
Erősítés: +35db High gain!
Tápfeszültség: +10-+15V, 40ma

Távolságra a maximumot még nem tudtuk lemérni. A 25km-es idáig megadott értéket tudja.
Amint megvan a mérés 50km-en és 100km-en, akkor azt is leírjuk.

A közelebbi távolságú összeköttetések esetén nagyon jól használható arra, ha a biztonságot és a minőséget szeretnénk növelni!

A készülék külső táptáplálással működik, valamint a működést egy led is jelzi.
Csatlakozók: SMA.

Pár kép:

http://img14.imageshack.us/img14/9000/1dsc02299.jpg

http://img828.imageshack.us/img828/2559/2dsc02303.jpg
http://img265.imageshack.us/img265/4650/4dsc02308.jpg

mcelek
2010-09-21, 23:00
:o (mérés 50km-en és 100km-en) ???

Ekkorát csak úgy repülnék, hogy valaki elviszi a gépemet és hazafelé félúton leszállok tankolni ;D
Elértük a modellezésben az FPV-ből kihozható maximumot :D
Ez már haditechnika 8)

gabor2009
2010-09-21, 23:23
:o (mérés 50km-en és 100km-en) ???
Ez már haditechnika 8)

Ez a tartalék kell. Nem az 50 km a lényeg, hanem az, hogy mennyi tartalék van vészesetre a rendszerben.
Tartalékkal érdemes dolgozni, mert akkor nem ér meglepetés.

jpeti29
2010-09-22, 08:40
Én inkább ott látom az értelmét, hogy 8-10 km-en is jobb marad a képminőség

tv
2010-09-22, 09:51
(mérés 50km-en és 100km-en)
Ez jó! Elindítod a géped és egy másik FPV-s gép képét nézed ?!!
Ha működik ezekből a távolságokból akkor mostantól komolyan egyeztetni kell a légtérhasználatot, mert akkor 50 vagy akár 100km sugarú körben nem használhatja más is a rendszerét, mert zavarjátok egymást.

Bigyula
2010-09-22, 12:00
Viszont, ha van egy ilyen erősítőd, akkor repülés előtt körbenézhetsz a légtérben, hogy van-e valaki - mondjuk 50 km-es körben -, aki éppen repít. :D Sőt, ha van az OSD-jén GPS pozíció, akkor azt is megtudhatod, hogy hol.

deltahf
2010-09-22, 14:03
>:( Az életben nem ment még itthon el senki 10km-re az a videó technika még nem létezik.
Tesztben igen de életben nem !!!!
Az vesse rám az első követ aki aki már átlépte a 10.000m-t távban !

Annak külön GRATULÁLOK és megnézném a videóját szivesen elejétől a végéig persze gps koordináták nélkül!

Én is erre vágyom de még álmomban sem jutottam odáig BIZTONSÁGGAL !!!!

Pedig van elég kütyüm már hozzá ! :D

jpeti29
2010-09-22, 15:38
Elkészült a következő generációs FPV Victory videó előerősítő!
Segítségével megszűnnek a videó link problémák, a távolság nem akadály többé!

>:( Az életben nem ment még itthon el senki 10km-re az a videó technika még nem létezik.
Tesztben igen de életben nem !!!!
Az vesse rám az első követ aki aki már átlépte a 10.000m-t távban !

Annak külön GRATULÁLOK és megnézném a videóját szivesen elejétől a végéig persze gps koordináták nélkül!

Én is erre vágyom de még álmomban sem jutottam odáig BIZTONSÁGGAL !!!!

Pedig van elég kütyüm már hozzá ! :D

Ne hőbörögj! Megnézheted, mert szerintem úgy is te fogod kipróbálni. :)

gabor2009
2010-09-22, 16:25
A Deltahf a modellgépre értette a 10km-t a gyakorlatban.
A teszteket igazi repülővel csináltuk 22km-re.

deltahf
2010-09-22, 17:35
Így igaz !
A cucc lehet, hogy tudná, sőt majdnem biztos, csak nem meri senki kipróbálni "életben".
Elszállítva meg nagy gépen biztos ment de a repülőn tele elektronikával nem tudom.... ::)
Én egyszer bepróbáltam a 4500m-t 4147m volt meg de ott már a zabszem nem ment be :D pedig végig jó volt minden, de nem tudom miért megfordultam.

Ezért írtam a 10km-re ha valaki elmegy modellrepcsivel és látom végig az OSD-n komolyan Ő a KIRÁLY !

gabor2009
2010-09-22, 19:33
Így igaz !
A cucc lehet, hogy tudná, sőt majdnem biztos, csak nem meri senki kipróbálni "életben".
Elszállítva meg nagy gépen biztos ment de a repülőn tele elektronikával nem tudom.... ::)
Én egyszer bepróbáltam a 4147m-t 4500m volt a cél de ott már a zabszem nem ment be :D pedig végig jó volt minden, de nem tudom miért megfordultam.

Ezért írtam a 10km-re ha valaki elmegy modellrepcsivel és látom végig az OSD-n komolyan Ő a KIRÁLY !

És nem elfelejtendő, hogy te semmilyen robotot nem használsz!
- Csak - vezeted a gépedet. :D

deltahf
2010-09-22, 20:01
Ez is így igaz! :D
De nagyon izgatja a fantáziám az a fránya 5000m ::)

Csak gyártom sorban a 2500-3500m es videókat rendületlenül de tovább valamiért nem megy (nem merem :( )

Megint újakat repültem nektek :D ha már Ti nem repültök nekem.

www.youtube.com/deltahf67

h..zoli
2010-09-23, 23:14
www.youtube.com/deltahf67

Szép felvétel.
Próbálj gyrot tenni a csűrőre, kiküszöböli a billegéseket!

deltahf
2010-09-24, 08:17
Az az igazság hogy nem sikerült beállitanom.
H leveszem az érzékenységet nem működik ha meg felhuzom akkor elmennek a trimek.
Passz.
Peti

h..zoli
2010-09-24, 08:27
Erről már fórumoztunk.
Kici ócó gyronak változik a közepe, ahogy állítod az érzékenységét.
De a nemannyiraócóknál nincs ilyen hiba.

deltahf
2010-09-24, 09:31
csak egy kérdés akkor minek árulják senki nem használja csak megveszi 1x :D

tv
2010-09-24, 10:26
Azért mert az ócó gyro tökéletesen működik kisgépen, mert ott nem kell fullig tekerni az érzékenységet.
Nekem 100cm fesztávnál bevált.

deltahf
2010-09-24, 10:34
hmmm
próba cseresznye...

lilikuku
2010-09-25, 17:34
hello.

Azt utan erdeklodnék hogy sima koaksz kábellel meg lehet e hosszabbitani a vevőn az antennat?
az a gondom hogy a szobaban lenne a vevő de az antenna meg fel lenne vive a padlasra.nalam falon keresztul nem nagyon megy a dolog mert nagyon vastagok a falak.MEgoldhato e ez igy?

elöre is köszönöm a segitséget.

Füligjimmy
2010-09-25, 19:33
A szobából akarsz repíteni? Kényelmes megoldás lenne, de nem egyszerű.
50 ohmos koax, és abból se lehet hosszú. Nem hiszem hogy érdemes próbálkozni. Akkor inkább magát a vevőt kell kitenni, és a video és hang jelet kábelen lehozni.
De nem igazán értem miért otthonról akarsz repíteni. Sokkal jobb kint a terepen.

lilikuku
2010-09-25, 20:20
hello.auton lenne a cucc és monitoron neznem a szobaban.szoval nem nagyon jo az otelt:(

meg annyi hogy ez ha nincs beépitve akkor mi a kulonbség ?

http://www.dpcav.com/xcart/product.php?productid=16438&cat=0&page=1

gabor2009
2010-09-25, 21:34
hello.auton lenne a cucc és monitoron neznem a szobaban.szoval nem nagyon jo az otelt:(

meg annyi hogy ez ha nincs beépitve akkor mi a kulonbség ?
http://www.dpcav.com/xcart/product.php?productid=16438&cat=0&page=1

A vevő (1,2ghz-es?) antennáját ne hosszabísd meg, mert a legjobb koaxnak is nagyon nagy a csillapítása 1,2ghz-en?
(Nem írtad, hogy ott szeretnéd-e használni.)
A vevőt kell feltenni, és a videojelet koaxal (pl.rg58-al) levezetni, ez a helyes megoldás. (És persze a tápot is fel kell vezetned.)

A linkelt szűrőt ne vedd meg.
Megmértük, és nem tudtuk teljesen leárnyákolni, mert un. kifúj a nagyfreki. (Nem jó konstrukció.)
Helyette vedd ezt:
http://helibolt.hu/product.php?id_product=167

2 dolgot tudnod kell:
- szűrő akkor kell, ha a video adód (1,2ghz-es) zavarja a 2,4ghz-es távírányítódat.
- nem elegendő megvenni a szűrőt, hanem egy fém dobozba be kell építeni a videó adódat, és a jeleket kis átvezető kondikkal kell megcsinálnod. Ha szükséges a szűrő és be is van csomagolva a videó adó, akkor teljes mértékben megszünik a zavarás.

Egy apróság:
A http://www.dpcav.com/xcart/product.php?productid=16438&cat=0&page=1 szűrő állítólag leírás szerint tud 30db csillapítást, ennél kevesebbet mértünk. Ha visszaolvasol a post-jaim között megtalálod pontosan mennyi.
A http://helibolt.hu/product.php?id_product=167 szűrő pedig tud 50dB-t!
A 30dB és az 50dB között óriási a különbség!

Gábor

deltahf
2010-09-26, 12:12
Megjött az új holland vevőm, ... nem tudom mi a neve csak jól néz ki meg jókat írtak róla így vettem egyet.
Gábor azt mondta menjek ugy is jó lesz!
Mentem.

mentem mentem csak mentem aztán meguntam és visszajöttem. :P
De vettem mellé egy INESUN set-et is hogy legyen olyan is. Azzal is csak mentem mentem és mentem, jobb mint a Lawmate, szebb a képe.

Hát ez a tapasztalatom idáig.
Ha eláll az eső elmegyek és csak megyek megyek és megyek.....

jpeti29
2010-09-29, 10:29
Ha van két vevőm (az egyiken patch a másikon tripleg) hogy tudok a videójelre diversity-t aplikálni? tud valaki ilyen kapcsolást?

GPeti
2010-09-29, 13:34
Már lerajzoltam a kapcsolási rajzot, a fórumon van képként beszúrva, a videojel zajszintjét figyeli. Csabatex megvette tölem. Tökéletesen müködik. 2000Ft ból megvannak az alkatrészek.

Kazoo
2010-09-30, 10:28
Kezdek Gpeti hívő lenni.... :) Az előerősítő is tetszik amit egy másik topicban írtál, viszont ezt a diversity kapcsolást nem találom sehol. Be tudnál tennél egy linket ide?

jpeti29
2010-09-30, 11:21
Kezdek Gpeti hívő lenni.... :) Az előerősítő is tetszik amit egy másik topicban írtál, viszont ezt a diversity kapcsolást nem találom sehol. Be tudnál tennél egy linket ide?

ugye? jó a srác! ;)

ime:
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,63674.msg816044.html#msg816044

jpeti29
2010-09-30, 12:16
Lehet hogy volt már kérdés, de érdemes kicserélni a kínai vevőkben a SAW filtert?
mondjuk erre:
http://www.dpcav.com/xcart/product.php?productid=16453&cat=252&page=1

GPeti
2010-09-30, 13:12
Az MM1227 és MM1228 IC nehezen beszerezhető lehet is mással helyettesíteni, de tudok küldeni akinek kell.

GPeti
2010-09-30, 13:19
Lehet hogy volt már kérdés, de érdemes kicserélni a kínai vevőkben a SAW filtert?
mondjuk erre:

Kisebb sávszélesség, kevessebb zaj, meg egy 420 soros felbontású kamerának úgysincs akkora sávszélessége ami igényelné az eredetileg a müsorszórásnál alkalmazott 27MHz szürőt.

De találtam más tuner átalakításra is tippeket:

http://ve6atv.sbszoo.com/platinum/RemGoldMods.htm

jpeti29
2010-09-30, 13:35

Kisebb sávszélesség, kevessebb zaj, meg egy 420 soros felbontású kamerának úgysincs akkora sávszélessége ami igényelné az eredetileg a müsorszórásnál alkalmazott 27MHz szürőt.

Egy a baj, hogy nekem 540 soros a kamerám és tevrezem a 600TVL-eset.

GPeti
2010-09-30, 20:55
Ja azt is kell tudni hogy a vevőben milyen szürő van alapból mert nem biztos hogy 27Megás lehet hogy olyan van benne amit venni akarsz.

gabor2009
2010-09-30, 20:58
mondjuk erre:

A válasz: nem érdemes.
Én kicseréltem, attól a vételérzékenység nem nőt meg.
(Tudom fizikailag jobb kéne, hogy legyen, de nem az.)

loorio
2010-09-30, 21:41
http://rcexplorer.se/page14/saw/saw.html

itt +3dbi-t ír a Svéd gyerek....pfff fene tudja. Próba cseresznye?

mcelek
2010-09-30, 22:49

Egy a baj, hogy nekem 540 soros a kamerám és tevrezem a 600TVL-eset.

Sajnos a 480 TVL üti meg a VGA szintet és ennyit tud a szemüveg is. Jobb képet látunk 540-es esetében a laptopon mint a szemübe, de az élmény mégis más :o
A szemüveg nem adja vissza a a nagyobb felbontást sajnos.
Hiába 600 tv sor, fentrőlnézve szart sem ér. Ha csak nem lessz HD szemü, de az még a VGA-nál is sokkal drágább lesz.

leskope
2010-10-01, 14:42
Üdv!
Elromlott az 1.2ghz-es 800mw-os innesun video adóm, a kijelző világít, de képet nem ad, vagy csak némelyik csatornán nézhetetlent. Meg tudja valaki javítani?

GPeti
2010-10-01, 15:00
Küld el nekem.

leskope
2010-10-01, 15:52
Ment PÜ.

ati
2010-10-02, 10:24
olcsó antenna tracker 2,4GHz-re. Antenna cserével 1,2-re is jó. ;D

jpeti29
2010-10-02, 10:53
olcsó antenna tracker 2,4GHz-re. Antenna cserével 1,2-re is jó. ;D

ilyenen már én is gondolkodtam :), de azért ezzel képben kell lenni a célzáshoz. 1.2re meg a patch antenna elég nagy, mókásan néznék ki vele a fejemen :)

leskope
2010-10-03, 09:27
Megnézné ezt egy hozzáértő? Szerintetek ez a két video vevő ugyan az?
http://www.13cm.co.uk/shop/index.php?act=viewProd&productId=3
http://cgi.ebay.com/High-quality-1-2-GHz-ATV-Video-Stereo-Audio-Receiver-/130338518205?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e58c7f4bd

Az eggyik jóval olcsóbb!

GPeti
2010-10-03, 09:36
Ugyanaz.

ati
2010-10-03, 09:38
A hardver biztosan egyforma. Az amatőr változatban a szoftvert cserélték, és az többet tud, pl. 0.5MHz-enként lépteti a frekit, mig az eredeti változatba 4 csatorna van programozva fixen. Meg kell kérdezni az eladót, hogy melyiket árulja.

leskope
2010-10-03, 10:02
Vajon többet tud távolságra, mint a kínai vevő?

jpeti29
2010-10-03, 10:10
Vajon többet tud távolságra, mint a kínai vevő?

gondolom az érdekel ami engem is, hogy a kínai adó ezzel a vevővel mit tud. szóval szerintetek mit tud?

GPeti
2010-10-03, 10:11
Szerintem egyforma, az érzékenységet csak a tuner befolyásolja.

ati
2010-10-03, 12:05
Szerintem sem más az érzékenysége, mint általában a tunereké, előerősitő kell elé és akkor megtáltosodik. Viszont én igen stabilnak találtam. I2C buszos, a PIC-ben cserélhető a program. 2,4-en megmaradtam ennél, 1,2-n találtam más, profibb beltérit.

leskope
2010-10-03, 15:06
1,2-n találtam más, profibb beltérit.

Milyet, megosztanád velünk?

ati
2010-10-03, 17:03
Persze, kábeltévések által levedlett analóg beltéri egység. Állitható a szűrője, és minden kapcsolható benne. Nem kell hozzá távirányító sem. Szintézeres, külön állitani lehet a hang és képnormákat. Egy amatőr börzén találtam rá. A fejállomásoknál használt technikákat kicsit igényesebben csinálták meg, mint a háziakat, kisebb a zajuk, nagyobb a bemeneti érzékenységük.
Valamikor méregdrága cucc lehetett, ma már kilós áru, de erősen kifogyóban van az analóg korszak elmúlása miatt. Philips gyártmány. (nem kinai, már ez is egy előny). Előerősitő természetesen ehhez is kell, de elég egy sima egyfokozatú kiszajú FET-ből kialakitott, kb, 10dB-es erősítéssel. 25,22,20,16MHz sávszélességeket tud kapcsolhatóan, ami a kép zajtartalmában szemmel látszik. Csak ajánlani tudom, rengeteget dobtak ki a TKV társaságok ezekből és más tipusokból.

leskope
2010-10-03, 17:13
Esetleg egy pontos tipust tudnál írni?

GPeti
2010-10-03, 20:14
Kell 230V inverter vagy menne 12V-ról is ez a típus?

ati
2010-10-04, 08:59
Mellékelek egy képet, ebből minden kiderül.
A 220-as táp be van épitve, de 12V-os a rendszer. Gondolom megfelelő stabilizátorral rendelkező táppal megoldható a 12V-os üzem. Bár elég nagy és nehéz ahhoz, hogy hátizsákba tegye valaki. Van benne modulátor, tehát a vett jelet RF-en lehet továbbitani igen hosszú kábelen. Ebből a típusból amatőr kézen tudok párat.

leskope
2010-10-04, 10:05
Én vevő vagyok 1 db-ra! Persze ha nem drága.

leskope
2010-10-04, 11:25
Sziasztok! Rendeltem egy ilyet: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220624356131&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
Ma megjött, 130ma-t vesz fel, hány miliwatt lehet a valós teljesítménye?

Köszi

Kazoo
2010-10-04, 11:34
Azt az adóantennát javaslom dobd el messzire. Nekem csak a bajom volt vele.

jpeti29
2010-10-04, 11:35
:) pont ilyen volt nekem is. Ugyan ettől az eladótól vettem, áprilisban. ha szétszeded az adó dobozát, rá lesz írva. 200mW!!!

jpeti29
2010-10-04, 11:38
Azt az adóantennát javaslom dobd el messzire. Nekem csak a bajom volt vele.

Nem olyan rossz az az antenna, bár soktól tényleg nem való. Én mértem 100m távolságból rssi feszt. 1100Mhz környékén volt a legjobb. a lambda/4 től jobb azért.

600M-t simát tud a konfig amúgy. bohóckodni, vagy autóra jó, mert ha leveszed az adó dobozát nagyon könnyű. rá kell rakni egy kis xenora és lehet gyártani az őrült videókat. :)

leskope
2010-10-04, 12:10
Hát szétszedtem az adó dobozát, így csak 17g, de nekem nincs ráírva semmi.

Kazoo
2010-10-04, 12:34
Van az antennában egy spirál, nekem az elég hamar eltört.

leskope
2010-10-04, 14:22
Nem akarom használni a gyári antennáit, vannak hangolt GP antennáim erre a célra.

loorio
2010-11-18, 19:58
Megjött az ausztrál minikits video előerősítő.

http://www.minikits.com.au/eme103.htm

ilyen:

http://http://kepfeltoltes.hu/thumb/101118/100_0180_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/101118/100_0180_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

http://http://kepfeltoltes.hu/thumb/101118/100_0182_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/101118/100_0182_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

és hál Isten nem szupertitkos a belseje és hogy milyen alkatrészeket tartalmaz pontosan

http://http://kepfeltoltes.hu/thumb/101118/100_0183_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/101118/100_0183_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://http://kepfeltoltes.hu/thumb/101118/100_0184_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/101118/100_0184_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://http://kepfeltoltes.hu/thumb/101118/100_0185_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/101118/100_0185_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

nincs más hátra mint a hatótáv teszt.... meg előtte becsomagolni ónozott dobozba vagy alu tömbe :-)

Füligjimmy
2010-11-18, 20:18
Ha jól látom, a tiéd 2.4-es?
A hatékonyságáról számolj be légyszi!

gabor2009
2011-01-16, 21:49
Sziasztok!

Megkerestek páran minket, hogy tegyük helyre a video ado-vevőket.
Az elvárás 5km stabilan. Jelenleg egyik "boltban" kapható adó vevő sem teljesíti ezt az elvárást.

2db Inesun által forgalmazott 15csatornás 1500mw (http://www.inesun.com/Brand-New-1.2GHz-15-Channels-Wireless-AV-Receiver-and-1500mW-Wireless-AV--4333.html)-os adó volt a vizsgálat első 2 résztvevője.

Az első új 136usd-os csoda mérése után kiderült, hogy az igért 1500mw helyett mindössze 700mw jön ki.
A második szintén 1500mw-os csodából 810mw jött ki.
Ez is messze elmarad a gyártó által ígért értéktől!!!
Ezen azért is lepődtünk meg, mert a tapasztalat az volt, hogy ez a termék tudta a fizikát, és kijön belőle az amit ígérnek.
Volt ebből olyan verzió is, amiből több mint 2w jött ki.

A harmadik versenyző szintén Inesun-tól vásárolt új, 1000mw-os (http://www.inesun.com/NEW-1.2GHz-1000mW-15-Channel-Digital-Wireless-AV-Transmitter-and-Receiver-for--3265.html) szerkezet.
Ez még meglepőbbet produkált, kemény 100mw-ot.

Próbáltuk az adókat "finomhangolni". A belső tagok hangolásával nem sikerült magasabb szintre emelni.
Szerintem a kínaiak is cserélgetik a szerkezetek belsejét.

Sajnos ennyire gyenge adókkal nehéz jól fpv-zni.

Folyamatban van az előerősítő mellett egy komoly fpv videó adó vevő kifejlesztése, amivel komoly távolságra el lehet majd menni. Szintén a Victory (vagy a Thai cég) fogja gyártani, ellenőrzött minőségben. Várhatóan kb. 1-2 hónap és elindulhat annak is a sorozatgyártása.

Gábor

loorio
2011-01-16, 22:34
"Megkerestek páran minket, hogy tegyük helyre a video ado-vevőket.
Az elvárás 5km stabilan. Jelenleg egyik "boltban" kapható adó vevő sem teljesíti ezt az elvárást."

Miért? Szétszóródtak vagy mi? :-)
de a tréfát félretéve, nagyon szépen köszönjük, hogy végre ezt is a helyére teszitek, de az állításod szerintem nem teljesen felel meg
a valóságnak.

A holland - ebay-en kapható - Mobicomm-os adót megnézted? Arról mi a vélemény? Az egy "boltban kapható" adó-vevő.
http://stores.ebay.com/MobiComm

Mi még rosszat nem hallottunk róla. Idén január végétől már 2.4ghz-n is kapható lesz az uav verziója.

Az Ausztrál minikits ATV cuccai? Az sem piskóta cuccos.
http://www.minikits.com.au/

De amit Street kolléga használ egy síma 1w-os 2.4ghz lawmate (nghobbyes v. hobbywireless már nem tudom) 5km-ert röhögve megrepül stabil képpel a gyári antennájával!!!!!

Abban igazad van - és a tesztjeid is ezt mutatják semmi mást - hogy az inesunn cuccok .... hát finoman fogalmazva
lutri kategóriájúak.

Sok sikert a videó adó-vevő fejlesztéshez, remélem olvashatunk róla a topicjában.

Üdv

gabor2009
2011-01-17, 08:25
A holland - ebay-en kapható - Mobicomm-os adót megnézted? Arról mi a vélemény? Az egy "boltban kapható" adó-vevő.

A Mobicomm-os tudja a rairt 40mw-ot.
Van 1w-os Mobicommos is, de abból 460mw jön ki. (És mindemelett nagyon melegít. Csillagvzs-nek és Gaben-nek is ilyen van.)
A kaphatók közül talán ez a legnormálisabb, de a mechanikai kivitelezés nagyon gyenge.

csillagvzs
2011-01-17, 08:31

A Mobicomm-os tudja a rairt 40mw-ot.
Van 1w-os Mobicommos is, de abból 460mw jön ki. (És mindemelett nagyon melegít. Csillagvzs-nek és Gaben-nek is ilyen van.)
A kaphatók közül talán ez a legnormálisabb, de a mechanikai kivitelezés nagyon gyenge.

Ugyan miért írod, hogy gyenge? ;D
Azért mert állandóan letörik az sma csati? :'(
Most már vitte a nyák fóliát is. :'(

Átfogalmaznám kicsit: Pofátlanul gyenge amit az fpv-hez gyárt.

loorio
2011-01-17, 10:59
"Van 1w-os Mobicommos is, de abból 460mw jön ki. (És mindemelett nagyon melegít. Csillagvzs-nek és Gaben-nek is ilyen van.)"

Szia!

Ezek szerint a Mobicomm weblapjál lévő fotó ahol 1.02w-ot mér épen az kamu? Tehát átverés?
http://cgi.ebay.com/1-Watt-1260MHz-4-Channel-FPV-Video-Audio-Transmitter-/140353471127?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item20adb80297

Ha igazad van az akkor elég csúnya dolog tőlük. :(
Van egy opcionális megrendelésem náluk 2.4ghz-s UAV cumóra ha megjön megméretem. Ill csinálok hatótáv tesztet.
A gép már megvan hozzá. Egy DA-42-es viszi majd Tökölről.
Üdv

A melegedéssel nincs gond... menetszél és egy kis hűtőborda mindent megold szerintem.

Gaben
2011-01-17, 12:20
És miujság ezzel a minits-es csodacuccal?
Írhatnál egy pár sort,hogyan teljesít.......

g

loorio
2011-01-17, 12:38
Nem csodacucc ez.

Gpetinél duruzsol egy pár ilyen és le is írta anno egy párszor..... csak már belefáradt :-)

Sajna még nincs bedobozolva időhiány miatt. Asszem kiadom gebinbe szakembernek
mert így még ősszel is az asztalomon lesz. :-\

Üdv!

(M3MBK ? csüt?)

gabor2009
2011-01-17, 13:30
Ezek szerint a Mobicomm weblapjál lévő fotó ahol 1.02w-ot mér épen az kamu? Tehát átverés?
http://cgi.ebay.com/1-Watt-1260MHz-4-Channel-FPV-Video-Audio-Transmitter-/140353471127?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item20adb80297

Az amit mérnek biztos annyit tud. Én arról tudok beszélni amit én vettem meg, és én mértem le, sajna az 460mw-os.

Érdekelt, vajon a vevő miért léptet 36 csatornán keresztül.
Szakembereknek itt egy táblázat:
INESUN http://www.inesun.com/Brand-New-1.2GHz-15-Channels-Wireless-AV-Receiver-and-1500mW-Wireless-AV--4333.html
Az adó frekvenciája kb 2mhz-el a vevőé pedig 4-5mhz-el elmegy a melegedés után (5perc). Az adó jelszint a melegedés miatt picit lemegy sajna.

Az adó mért frekvenciái:
1 978
2 1025
3 1053
4 1062
5 1082
6 1100
7 1119
8 1138
9 1160
0A 1179
0B 1198
0C 1222
0D 1241
0E 1256
0F 1279

A vevő mért frekvenciái:
Vevo
0 924,5
1 993,5
2 1023,5
3 1050,5
4 1063,5
5 1081,5
6 1098,5
7 1122,5
8 1142,5
9 1161,5
10 1180,5
11 1205,5
12 1224,5
13 1244,5
14 1258,5
15 1281,5
16 1301,5
17 1320,5
18 1340,5
19 1359,5
20 1380,5
21 1400,5
22 1420,5
23 1440,5
24 1460,5
25 1480,5
26 1500,5
27 1520,5
28 1540,5
0A kiakad

Ha valakinek szüksége lenne rá. Ugyanis a leírásban nincs jól leírva.
Érdekes....

loorio
2011-01-17, 13:41
"Az amit mérnek biztos annyit tud. Én arról tudok beszélni amit én vettem meg, és én mértem le, sajna az 460mw-os."

Jaj ez szomorú hír.... :'(
Nem leveleztél velük, hogy hahó ez csak 460mw, kérek egy másikat?!

Üdv

gabor2009
2011-01-17, 13:44
"Az amit mérnek biztos annyit tud. Én arról tudok beszélni amit én vettem meg, és én mértem le, sajna az 460mw-os."
Jaj ez szomorú hír.... :'(
Nem leveleztél velük, hogy hahó ez csak 460mw, kérek egy másikat?!
Üdv

Nem.
Több nem tudja azt ami rá van irva. Viszont volt olyan is amiből 2w fölött jött ki.
Több a postaktg oda-vissza, mint a nyereség.
G

loorio
2011-01-17, 13:56
Hát nem tudom. Símán lehet velük levelezni.
Nincsenek messze (Hollandia)
Az értékelésük is 100%-os elmúlt 1évben közel 300 pozitív értékeléssel.
Egy levélváltást megért volna.

Gaben és CsillagvZs adóját esetleg volt lehetőséged bemérni? Az is ilyen rossz volt?

Üdv!

gabor2009
2011-01-17, 15:00
Olvass vissza:

De nyugodtan vehetsz. Hozd el és lemérem azt is.

gabor2009
2011-01-21, 19:38
egy idézet:

.... Hatótávban is elmarad, 300-400 méternél nem tud többet.

Ez tragikus, ilyen szarokat minek vesztek?

De a mai mérés a legérdekesebb.
Szintén Inesun 1500mw-os adó.
Az áramot eszi 12v, ott nincs hiba.
Kimenő teljesítmény: -17dbm, magyarul: 0.019 miliwatt!!!!
Ez a gyári érték 78947-ed része. Csöppet gyenge. Ez volt idáig a leggyengébb.

A tulaj is érezte, hogy valami hibázik...
G

gabor2009
2011-01-22, 11:31
Sikerült ismét egy 1,5w-os inesun-t is megmérnem.
Igen, igen igen igen !!!
Kijön belőle 1,2w.
Az első a legutóbbi 6-7 darabból amiből kijön a power rendesen!
A gazdája nagyon örült is neki. (Ezért imádkozott.)
G

TBéla
2011-01-22, 12:23
Üdv gabor2009

Ezek szerint nem lehet még hozzávetőleges powert sem kiszámítani
az adók fogyasztásából, nemde? ;D

vetten a napokban egy ocsó 800mw dinós 1.2Ghz adó-vevőt s az adó 310mAh, a vevő 290mAh eszik.

egy gyors autós próba - 400m után még tiszta a kép.
hamarosan csinálok egy hosszabb próbát is.

loorio
2011-01-22, 19:42
Olvass vissza:

De nyugodtan vehetsz. Hozd el és lemérem azt is.

Szia Gábor!

Vissza olvastam és beszéltem Zsoltival. Egy folyamatosan letörő sma csati még nem a világ vége. Be kell építeni vagy megfelelő módon rögzíteni, módosítani kell stb. ez tény ... Hozzá teszem a nem FPV-re gyártott verziónál ez a probléma nem áll fent. A melegedés meg egy tapasztalat amikor oda rakod a kezedet forró. És? Tönkrement? Nem működik? Gyenge a hatótáv?
Nem.
Tudtommal más probléma nincs a mobicomm-os adójával. Azzal repülnek majdnem minden nap (!!! :-) ) nem kis távokat és működik.

Vissza olvastam és csak azt látom, hogy az Inesun adó - mert szinte csak arról írsz - az egy híg f..s. Köszi az infót olyat nem veszek. :-)
Az Inesun-on kívül van más gyártótól mérési eredmény? LawMate, FatShark(ImmersionRC),Airwave stb? (tudom 1 mobicommosat mértél)
Meglepő lenne ha egyik gyártó terméke sem tudna stabilan 5km-t.

Miért nem nyitsz egy topicot " Új video adó-vevő fejlesztés van folyamatban" címmel és egyszerűbb meg korrektebb lenne a készülő terméked kommunikációja. Hidd el mindenki olvasni fogja!!!
Nem azt érezné az ember - mint most - hogy "Gyerekek! Megmondom a tutit! Jó videó adó jelenleg nem létezik, de majd lesz és nálam lehet megvenni!"

Képzeld mi lenne ha Mmormotáék valamelyik osd topicba írnák, hogy mennyire szar minden osd és majd ő náluk lehet jót venni! :-) és csak az Black Stork osd-t méregetnék, hogy milyen rossz. pffff :-)
(a röhej az egészben az, hogy tényleg az övéké lesz a legjobb OSD :-) :-) :-) )

Vissza térve hozzászólásod kezdetéhez TEDD Helyre ezeket a videó adókat légyszíves és az elsők között veszek az adóidból.

Bocsánat mindenkitől a pici OFF-ért és tőled is Gábor2009 nem akarlak megsérteni, de ez így nem korrekt.

gabor2009
2011-01-22, 21:57
Bocsánat mindenkitől a pici OFF-ért és tőled is Gábor2009 nem akarlak megsérteni, de ez így nem korrekt.

Szia!
Leírtam a fentiekben a mérési eredményeket az utolsó pár adónál.
Több "Mobicomm"-ost is mértem. Én voltam az első, aki Mobilcomost vett, és én mondtam (talán több mint 1 éve), hogy azok jobbak. Talán elkerülte a figyelmedet.

Mit szeretnél?
Ha nekem írsz miért nem hívsz fel, ha szeretnél kérni valamit, vagy miért nem pm-et küldesz.

Legközelebb arra kérlek, ha tőlem szeretnél kérni valamit, azt pm-be tedd.
Köszönöm!
G

kabir bedi
2011-01-23, 01:55
Sikerült ismét egy 1,5w-os inesun-t is megmérnem.
Igen, igen igen igen !!!
Kijön belőle 1,2w.
Az első a legutóbbi 6-7 darabból amiből kijön a power rendesen!
A gazdája nagyon örült is neki. (Ezért imádkozott.)
G

Köszönöm Gábor! :D
Boldoggá tettél ezzel a mérési adattal!
Azóta hiszek megint Istenben! ;)

TBéla
2011-01-25, 13:35
Hello mindenki...

Pár sorral följebb írtam a 800mw Dinós 1.2Ghz adó-vevő párosról, ma volt alkalmam egy újabb tesztet
végrehajtanom és sikerült az alap szettel 1500m távolságból szép tiszta képet nézni.
Amint írtam úgy 300mAh fogyasztanak(adó - vevő).

ezzel párhuzamosan próbáltam az irányítást 2,4Ghz és 35Mhz-en.

ami nem is lepett meg talán, hogy a videó elnyomja a vezérlést 2.4Ghz-en, tehát szükséges az alul áteresztő be iktatása
(1km távolságban sem volt még vezérlés!!!)

35Mhz-en már irányítható volt a próba gép (egy 60cm lécen volt minden felfogatva: motor, szabi,szervó, akksi, 35Mhz vevő, 2.4Ghz vevő, 1.2Ghz A/V adó s végül a kamera)
igaz ez már a határa volt a 35Mhz vevőnek(Corona szintézeres) de működött.

most tudtam csak letesztelni a 2.4Ghz Corona vevőt is, légvonalban 2500m és működött!!!

Ha már csak egy embernek segítettek ezek az infók akkor már megérte pötyögtetni... ;)

::) Ha sikerül beszereznem egy low pass szűrőt, milyen fokú javulást remélhetek tőle? (2.4Ghz rc + 1.2Ghz A/V)

Köszönöm előre is... :) Béla.

mcelek
2011-01-25, 23:16
Optimálisan 1400 méteren még lesz kép és irányítás, bár ez saját tapasztalat és nem Coronával, hanem Spekrummal.
Többeknek a Butafa ;D gyárilag is jó 2-4km-en.
Mindenképpenn legyen segítő, akár úgy is, hogy egymástól távolvagytok, ha elmenne az irányítás, a másik lássa, hová esik az elszabadult gép.

gabor2009
2011-01-26, 13:50
::) Ha sikerül beszereznem egy low pass szűrőt, milyen fokú javulást remélhetek tőle? (2.4Ghz rc + 1.2Ghz A/V)

Low pass filterrel a zavarásod 2.4-en teljesen megszűnik.
Mi csináltunk 2,4-en Futabával 4.3km-t is. (Bár ott már villogott a piros led.)
Javasolt a 2.4es antennáidat is rendbe tenni, mert a legjobb hatásfok, csak jó antennával lehetséges.
G

TBéla
2011-01-27, 19:50
Hát kedves Gábor2009 itt nálunkfelé :) elég sok a domb meg az erdő s egyelőre nem akarok túl messzire menni,
ha a Corona vevőm tartja a 2500 métert élesben is, akkor már nyert ügyem van. ;D

Esetleg egy hozzávetőleges javulást a videó átvitelhez az alul áteresztő szűrővel ha mondanál... ::)

amint írtam már, az alap antennával 1500m tisztán volt s 310mAh eszik.

Üdv, Béla

Füligjimmy
2011-01-27, 20:12
Ha a corona hatótávolságát növelni akarod, tegyél rá 2 db. GP antennát.
Nagyon egyszerűen elkészítheted és kb. 40% hatótáv növekedéssel jár csak a vevőoldali antennák cseréje.
Ha még az adóoldalit is lecseréled, az még kb. ugyanennyit növelhet rajta, de ezzel már nem foglalkoztam. Próbáld ki ha van kedved, filléres és egyszerű megoldás.
Anyagárban kb. 700 Ft/darabból meg tudod csinálni ha drága boltban vásárolsz.

gabor2009
2011-01-27, 20:40
Nem értem, egyre többször van, hogy eltünik a post amit irok valakinek.
Szerintem 2-3km lehet amit ki lehet antenna cserével hozni a Coronából.

Mi a Futabanal 200-400% -os növekedést értünk el. (ezt irtam már fent.)

TBéla
2011-01-27, 20:50
:-X azt a buta mindenit, most veszem észre mekkora hülyeséget kérdeztem az előbb... elég fáradt vagyok az biztos.

akartam kérdezni, hogy a videó adóm antenna cseréjével mekkora hatótáv növekedést érhetek el (gábor2009)

;D ;D ;D

az adó persze 800mw, 300mAh fogyasztással...

gabor2009
2011-01-27, 20:55
Nagyon adója válogatja.
Ha tényleg tudja a 800mw-ot, akkor 2-3km-nek mennie kell.
(Ha a vevő is rendben van.)

mmormota
2011-01-27, 21:07
Ha valaki biztosra akar menni, a Lawmate 1W-os adót javaslom. Mértem néhányat, mind 1W-ot adott le, és ez nem függött a tápfesztől 9-12V között.

TBéla
2011-01-27, 21:33
Köszönöm a válaszokat!!!

Hamarosan teszek még egy hatótáv próbát, egy 2500m tuti távolság főút mellett, teljes rálátással ;)

a két pont egy-egy domb oldalon van s itt majd kiderül az 50$-s cucc teljesítménye... ;D

capriv6
2011-01-28, 14:09
Hatótávra próbáltad?
Pont ilyet használok én is,a napokban akrok csinálni egy rálátásos hatótáv tesztet.
Nekem egyenlőre gyári antennám van 3dBi-s...
Mire számíthatok?

Ha valaki biztosra akar menni, a Lawmate 1W-os adót javaslom. Mértem néhányat, mind 1W-ot adott le, és ez nem függött a tápfesztől 9-12V között.

mmormota
2011-01-28, 20:30
Hatótávra próbáltad?
Pont ilyet használok én is,a napokban akrok csinálni egy rálátásos hatótáv tesztet.
Nekem egyenlőre gyári antennám van 3dBi-s...
Mire számíthatok?

2-3 km az eredeti antennákkal, 6 km a vevő oldalon patch-csel.
Nehéz persze pontos értéket mondani, mert nem hirtelen tűnik el a kép, hanem egyre zavarosabb lesz, és kanyarokban gyengébb. Valamilyen kép jóval messzebb is lesz, csak egyre aggasztóbb hogy sikerül-e annak alapján hazavezetni.

loorio
2011-02-02, 22:32
Ilyen antenna "gyártásával" már próbálkozott valaki itten?

http://www.rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&products_id=229&zenid=035677824b1cc2dcc2f79fa21d0fce24

a GP-hez képest ez milyen lehet?

Peck
2011-02-02, 22:47
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1159968&highlight=vee+antenna
Itt tárgyalnak 1 hasonló antennát. (Vee)

gabor2009
2011-02-03, 09:48
Ilyen antenna "gyártásával" már próbálkozott valaki itten?

http://www.rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&products_id=229&zenid=035677824b1cc2dcc2f79fa21d0fce24

a GP-hez képest ez milyen lehet?

Nem ismerem, nem mértem.
A geometriája miatt valószínű keményen irányérzékeny.

Gábor

mmormota
2011-02-03, 12:09
Daemon (rcgroups) 6 mérföldes (9,6km) repülése Skywalkerrel:
http://www.vimeo.com/19383358

Nem különlegesen nagy távolság, de mindenképpen érdekes hogy milyen egyszerű, átlagos eszközökkel érte el ezt az eredményt, és hogy végig milyen jó a kép. A diversity nem is kellett volna, amennyire látom egész úton egyszer se kapcsolt át. Egy kocsi követte a repülőt, ha le találna esni... Szerintem lényeges hogy dombra települt, ezt sokat javít a kapcsolaton.

A felszerelés:
Skywalker 1,6kg
3s 4000mAh akku
Fox800 (valóságban 500mW) 1,3GHz Tx (ez az, amit az Inesun meg még vagy 20 bolt is árul)
IBCrazy inverted V antenna (ez egy negyed lambdás dipol ellensúllyal, kb. mint a sima bot vagy a GP)
GoPro HD kamera a felvételre
RCV922 kamera az fpv-hez

1280 MHz 8 dBi L-COM patch antennák behangolva
Oracle diversity
Rmilec 2,4GHz rc táv (nem írja ugyan, de a video alapján semmi különös, egyszerűen a gyári rádióra szerelt bottal)

A gép fél órát repült végig járó motorral, 3300mAh fogyott átlagosan 6,6A fogyasztás mellett.

loorio
2011-02-03, 14:24
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1159968

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1228331

http://www.readymaderc.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=11_45_52&products_id=301

http://www.dpcav.com/xcart/product.php?productid=16608&cat=272&page=1

http://www.dpcav.com/data_sheets/antvd-1300.pdf

mcelek
2011-02-03, 20:28
Az egyiknél (ready made Y forma) azt írja, hogy a polarizációra sem érzékeny :o

http://www.readymaderc.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=11_45_52&products_id=301

gabor2009
2011-02-04, 01:08
Az egyiknél (ready made Y forma) azt írja, hogy a polarizációra sem érzékeny :o

Ha kőr polarizációs lenne, akkor ez igaz lenne.
De érzékeny... mert ez nem kőr.

gabor2009
2011-02-04, 01:13
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1159968
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1228331
http://www.dpcav.com/xcart/product.php?productid=16608&cat=272&page=1
http://www.dpcav.com/data_sheets/antvd-1300.pdf

Ha jól látom ez mind egy hasonlóról szól.
Egy dipol, vagy meghajlított dipol (szerű) antenna.
Ezeknél többet tud a gp, 1db-vel.
Ha mind a 2 oldalon azonos antenna van, akkor ez már 2db különbség, ami 50% hatótáv változás.

Ezek alapján ez nem a"hogyan növelhető meg a videoátvitel hatótáv" verseny győztese.
;)

Jelenleg a GP (linárban), és a Gömb(QuadHeli) (kőrben) vezeti a versenyt.
Na és a nagy kerék (vizszintes) polárban.

Lehet keresgélni, de nincs más. Aki nagyon szeretné tehet egymás fölé pl. 2db kereket, azzal is javít egy picit. Viszont ilyen esetben keményen jelentkezik az irányérzékenység (ha dől a gép fordulóban) is.

mcelek
2011-02-04, 22:40
OK !
Mit javasolsz rövidtávú, fák közötti orsózó repüléshez?
Diversity egy GP és egy Patch antenna, patch a kényes terület felé nézve nagyobb nyreség, vagy inkább egy "gömb" antenna?
AZ elképzelésem a vízszintesen és függőlegesen elhelyezett vevőantanna, ez sem biztos?
Az antenna alatt-felett lyuk érthető (lyukas fánk) számomra, de mi van 40-70 fokos bedőléssel? Polarizáció ??? ok, függőleges-vízszintes.

csillagvzs
2011-02-05, 07:45
(törölve) ;D

gabor2009
2011-02-05, 09:21
OK !
Diversity egy GP és egy Patch antenna, patch a kényes terület felé nézve nagyobb nyreség, vagy inkább egy "gömb" antenna?
AZ elképzelésem a vízszintesen és függőlegesen elhelyezett vevőantanna, ez sem biztos?
Az antenna alatt-felett lyuk érthető (lyukas fánk) számomra, de mi van 40-70 fokos bedőléssel? Polarizáció ??? ok, függőleges-vízszintes.

Ha forog, akkor 2 dolgot tudsz csinalni:
- ha pl. gp-.t hasznalsz, akkor 2db vevo 2db antennaval, egyik vizszintes, masik fuggolegesen all.
- ha gomb karakterisztikaju antannak vannak, (a patch nek is van ilyen fajtaja), akkor elvileg midegy a forgas

a legidealisabb a kovetkezo lehet:
- mindenhol gomb karakterisztikaju antenna, 2db ado, az egyik antenna elolre nez, a masik pedig hatra.
ezzel lefedted a 360fokot.
ugyanis a gomb hiaba gomb, azon az oldalon ahol a koax megtaplalja, ott nem fog sugarozni, talan inkabb egy erosen a fejedre huzott sapkara hasonlit a karakterisztikaja. a nyakadnal nem sugaroz.
2db adoval es 2db vevovel kivedted ezt is.

G

csillagvzs
2011-02-05, 12:57
OK !

Ha forog, akkor 2 dolgot tudsz csinalni:
- ha pl. gp-.t hasznalsz, akkor 2db vevo 2db antennaval, egyik vizszintes, masik fuggolegesen all.
- ha gomb karakterisztikaju antannak vannak, (a patch nek is van ilyen fajtaja), akkor elvileg midegy a forgas

a legidealisabb a kovetkezo lehet:
- mindenhol gomb karakterisztikaju antenna, 2db ado, az egyik antenna elolre nez, a masik pedig hatra.
ezzel lefedted a 360fokot.
ugyanis a gomb hiaba gomb, azon az oldalon ahol a koax megtaplalja, ott nem fog sugarozni, talan inkabb egy erosen a fejedre huzott sapkara hasonlit a karakterisztikaja. a nyakadnal nem sugaroz.
2db adoval es 2db vevovel kivedted ezt is.

G

(OFF)
Na a színtiszta valós körülményeket nélkülöző rizsa itt is megy!

Már kezd fájni a röhögéstől a derekam!

Amit feljebb leírtatok azok közül tuti egyet sem próbáltatok élesben.
Mert akkor tudnátok, hogy sz*rt sem ér több dolog miatt is.

A megoldás: (működik már jó ideje)
gépen egy gp antenna 1 adóval
a földön 3 vevő korrekt diversityvel 1 antenna függőben a másik kettő 45 fokban bedöntve
és repülsz boldogan kép kimaradások és szarakodások nélkül. ;D
Akad most már rengeteg videó a csapatásokról.

Nekem akkor sem marad ki a jel ha magasan és tökéletesen a vevők felett repülök át.
Pedig akkor a gp antenna csatija pont a vevők felé áll és ott nem szabadna a könyv szerint adnia.
Az majdnem lemaradt, hogy a Gaben sokszor több mint 90 fokra dönti be a funjetet.
(ON)

Gaben
2011-02-05, 13:28
A videójelátvitel 99 százalékos.Ennél tobb szerintem nem kell.Akár tokéletesnek is mondható.
Elméletben el lehet játszani,hogy mi lenne,ha,de szerintem az FPV további gyenge pontjak tokéletesítésével érdemes foglalkozni,mert azokon van mit javítani.
A fentiek természetesen kábé három kilométeres távolságig igazak.Akinek tobb kell,annak még két eszkozt kell hozzácsapnia
a műkdodő recepthez és a hatótáv a triplájára novelhető.

gabor2009
2011-02-06, 10:35
A megoldás: (működik már jó ideje)
gépen egy gp antenna 1 adóval
a földön 3 vevő korrekt diversityvel 1 antenna függőben a másik kettő 45 fokban bedöntve
és repülsz boldogan kép kimaradások és szarakodások nélkül. ;D

Értem a te véleményedet.
Én honosítottam a GP-t is 1.2-re.
Ennek továbfejlesztése lesz a gömbsugárzó, aminek a karakterisztikáját már mértük.
Ha érdekel meg tudom mutatni.
Ezek fizikai tények, műszerekkel mérve.

A műholdon is azért van gömbantenna, mert a mozgó repülő szerkezetekre az a legjobb.

Jelenleg a legnagyobb probléma a reprodukálása.
Most kb. 1 napig tart egyet megcsinálni. Ez rengeteg idő.
Amikor kész a sablon hozzá, úgy is jelentkezek.

Peck
2011-02-06, 11:25
És akkor a zűrbe is lehet nézni TVt? :) Bocs, de nem teljesen értem miért kellene gömbantenna műholdra.
Meg gondolom akkor a parabolatányérok is gömbantennák, mert ugye mozgó repülő szerkezetet fogni az a legjobb.

GPeti
2011-02-06, 12:08
A gps müholdak körbe forognak az égen így mindig más szögből látszódnak, hol a horizonton, hol a zenit környékén és egyszerre többnek a jelét is kell fogni, a távközlési műholdak olyan magasan 36000km és sebességgel mennek hogy a földről egy pontban látszódnak, ide jó a fix parabola antenna.

gabor2009
2011-02-06, 16:24
És akkor a zűrbe is lehet nézni TVt? :) Bocs, de nem teljesen értem miért kellene gömbantenna műholdra.
Meg gondolom akkor a parabolatányérok is gömbantennák, mert ugye mozgó repülő szerkezetet fogni az a legjobb.

Gömb karakterisztikájú antenna azokon a műholdakon van, amik a tengelyük körül forognak.
A forgás miatt nehéz lenne más eszközzel megoldani, hogy a földön lehessen fogni mindig az adásukat.
A forgás a stabilizálás miatt szükséges.
Van a neten pár kép az Oscar holdról, keress rá, és meglátod ott is ezt alkalmazták.
Ha ott nem lenne Quad-helix akkor, minden fordulásnál egyszer elmenne a jel.

A távközlési műholdak vizszintes v függőleges polart alkalmaznak, ott a hold nem forog.
A parabola az parabola, és nem gömb.
A parabola antenna erősen irányított antenna, azt mi nem nagyob tudjuk alkalmazni.

Az űrbe nehezebb tv-t nézni, mert a holdon lévő antennák a föld felé sugároznak.
(Amit én láttam, ott rengeteg hangolt dipol volt csoportba kötve.)
Gábor

Paraglider
2011-03-18, 17:16
üdv
uj vagyok még ezen az fpv területén,szeretném kérdezni hogy videorx hez a patch anntenat ki tudnam e váltani ezzel a tipussal,illettve használ e valaki ilyet:
http://www.tp-link.com/en/products/prodetail.aspx?mid=0103030106&id=535

mmormota
2011-03-18, 21:44
üdv
uj vagyok még ezen az fpv területén,szeretném kérdezni hogy videorx hez a patch anntenat ki tudnam e váltani ezzel a tipussal,illettve használ e valaki ilyet:
http://www.tp-link.com/en/products/prodetail.aspx?mid=0103030106&id=535

Nem jó. Az ilyenek sugárzási karakterisztikája egy lapos korong. A linkelt antenna esetében a függőleges nyaláb szöge csak 9 fok. Mivel a gép általában ennél magasabban van, legtöbbször kívül esik a kedvező vízszintes vételi irányon.

Paraglider
2011-03-19, 15:16
koszi,akkor marad a seltech

gabor2009
2011-03-21, 10:53
koszi,akkor marad a seltech

A Seltech nagyon jó antennákat gyárt.
Már többet lemértem, és mindegyiknek remek volt az swr értéke. (1.2 alatti)
G

Daine
2015-04-26, 16:53
Üdv!

Mindenféle műszeres mérés nélkül készítettem magamnak egy 8 menetes home made 1280 Mhz Helix antennát.
Csak az rcgroupson leírtakra hagyatkoztam mindösszesen 3000 Huf anyagköltség áron!
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1377791

Már volt egy teszt repülés amit az összerakás pillanatában vagyis a pontos méretezés előtt repültem 11 km-t -850 mw-os adóval, de nem a vége volt!
Második nekifutásra mm pontossan beállítottam mindent ahol csak kellett, teszt repülés hamarosan!
http://kepfeltoltes.hu/thumb/150426/IMG_0009_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/150426/IMG_0009_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
http://kepfeltoltes.hu/thumb/150426/IMG_0010_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/150426/IMG_0010_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

bakesz
2015-04-26, 18:24
Klassz lett, majd számolj be légy szíves a második tesztrepülésről is.
Mekkora átmérőjű rézdrótot használtál?

Használsz hozzá valamilyen trackert, vagy kézzel forgatod ha kell? Ekkora menetszámnál már erősen irányba kell tartani.

Daine
2015-04-27, 10:16
Klassz lett, majd számolj be légy szíves a második tesztrepülésről is.
Mekkora átmérőjű rézdrótot használtál?

Használsz hozzá valamilyen trackert, vagy kézzel forgatod ha kell? Ekkora menetszámnál már erősen irányba kell tartani.
A rezdrot vastagsága 1,5 mm.
Tracker nélkül egy irányba repülők természetesen.Meg nem éreztem hogy irány érzékeny lett volna.

Daine
2015-09-10, 21:07
Üdv!

Mindenféle műszeres mérés nélkül készítettem magamnak egy 8 menetes home made 1280 Mhz Helix antennát.
Csak az rcgroupson leírtakra hagyatkoztam mindösszesen 3000 Huf anyagköltség áron!
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1377791

Már volt egy teszt repülés amit az összerakás pillanatában vagyis a pontos méretezés előtt repültem 11 km-t -850 mw-os adóval, de nem a vége volt!
Második nekifutásra mm pontossan beállítottam mindent ahol csak kellett, teszt repülés hamarosan!
http://kepfeltoltes.hu/thumb/150426/IMG_0009_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/150426/IMG_0009_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
http://kepfeltoltes.hu/thumb/150426/IMG_0010_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/150426/IMG_0010_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Üdv!

Megtörtént második nekifutásra a saját készítésű antenna teszt repülése, ami saját rekordom is egyben!
A repülés nem volt az igazi,mivel felerősödött az északi szél, ezért végig szembe szélben repültem bár hazafelé előnyére vált!
Cél a 18 km volt, de kicsit tovább engedtem és ebben a konfigban még szerintem van +5 km ami várat magára!

https://www.youtube.com/watch?v=mrspwJLjY10&feature=youtu.be

bakesz
2015-09-11, 08:51
Gratulalok Daine.
Egy kerdesem lenne, milyen okbol hasznaltal spw-t az adon a cl antenna helyet?
Sok sikert a tovabbi rekordok dontogeteseben.
Bakesz

bedrock
2015-09-11, 08:56
Szerintem még több is van benne. Szintén 8 menetes hélixet használok a vevőn, az adón pedig GP-t. Előerősítő nélkül jutottam el 40km-re és még nem volt vége.

Daine
2015-09-11, 10:34
Köszi Bakesz!
Az spw-t próbaképpen raktam fel, de úgy néz ki bevált.

Bedrock 4s 8000 mah-rel repülöm egyenlőre és erre gondoltam, meg ki tudja jelen esetben a Helixet én készítettem és mégsem egy bemért mint a tiéd.

Üdv!

bakesz
2015-09-11, 10:51
Rossz nem lehet az a helix hisz a videon is latszik h fordulonal meg tokeletes volt a kep.

csomy
2015-09-15, 09:06
Nem találom az antennás topicot, de lazán kapcsolódik...

Bi-quad antennát tervezek gyártani 5.8Gre.
A repülőre mit érdemes tenni? Szerei a CL-t? Vagy más a polarizáció?

karee2
2015-09-15, 09:30
Nem találom az antennás topicot, de lazán kapcsolódik...

Bi-quad antennát tervezek gyártani 5.8Gre.
A repülőre mit érdemes tenni? Szerei a CL-t? Vagy más a polarizáció?

https://www.youtube.com/watch?v=pJEeEi4xfzI

csomy
2015-09-15, 09:37
Köszönöm!

Seszi
2015-09-15, 10:46
végre csináltunk egy rendes tesztvideót.. bár a leszállást elfújta kicsit a szél.

https://youtu.be/27RJ2Fwr29k

sima gp adó oldalon (1000mW) és egy SD a vevőn. erősítő nélkül 7km.

Daine
2015-09-17, 10:28
Üdv!
Kicsit keresgéltem a youtube-on olyan távoli repülések felvételei között ahol végig folyamatos tiszta vétel van és nem csak az 1/3 -án, viszont a felszerelés leírása elég hiányos.

https://www.youtube.com/watch?v=bqOpXm4WeQU

https://www.youtube.com/watch?v=Oi_nxL0W27Y

feket663
2015-09-17, 13:03
Az első filmnél az olvasható, hogy az 1 wattos lawmate adó jeleit 19 elemes yagi antennával "hallgatják". Ez alapján szerintem vagy dipol vagy V antenna lehet a gépen. Van itt egy 100 kilométeres repülés, annak során egy kínai yagi volt a vevőn és egy kvázi házi készítésű dipol az 1 wattos lawmate adón.

https://youtu.be/psjZz39HCm4

Daine
2015-09-17, 14:37
Igazad van,figyelmen kívül hagytam.
Ekkora távolságra már nagyon irányérzékeny lehet a yagi, viszont az élőkép végig tökéletes.

Ezek a repülések is zavarosak itt ott és még a 100km sem repüli meg vagy csak én nem találom ismételten: https://youtu.be/psjZz39HCm4

Daine
2015-09-17, 14:50
Vagy mph mutat az osd.....

feket663
2015-09-17, 19:12
4:30-nál 100,2 kilométert mutat az osd a bal felső sarokban

Ekkora távolságnál már pont, hogy nem irányérzékeny a yagi antenna, pár fokos nyaláb is hatalmas területet átfog, ha 10 kilométer feletti távolságban vagy.

Daine
2015-09-19, 00:20
Üdv!

Megtörtént második nekifutásra a saját készítésű antenna teszt repülése, ami saját rekordom is egyben!
A repülés nem volt az igazi,mivel felerősödött az északi szél, ezért végig szembe szélben repültem bár hazafelé előnyére vált!
Cél a 18 km volt, de kicsit tovább engedtem és ebben a konfigban még szerintem van +5 km ami várat magára!

https://www.youtube.com/watch?v=mrspwJLjY10&feature=youtu.be

Üdv!

A harmadik repülés 21 km : https://www.youtube.com/watch?v=37XdJan88BA&feature=youtu.be

karee2
2015-09-19, 06:38
Üdv!

A harmadik repülés 21 km : https://www.youtube.com/watch?v=37XdJan88BA&feature=youtu.be

Nagy Like!!!! Gratulaa!!!

Daine
2015-09-19, 11:30
Nagy Like!!!! Gratulaa!!!

Köszi!
Az Orange 1w ami mérve csak 350mw valószínűleg ennyi a vége.

karee2
2015-09-19, 16:31
Köszi!

Ahhoz képest meg "SZUPER"!!!!

feket663
2015-09-20, 17:20
Köszi!

Egy kicsit meg lehet tuningolni az openlrs adómodult, ha a végfok résznek külön adsz egy 5 voltos tápot, akkor kb 600 mW lesz a teljesítménye

Daine
2015-09-20, 18:15
Van róla valahol leírás?
Mondjuk nem szívesen kókányolnak.
Azért koszi!

feket663
2015-09-20, 18:23
Innen ki lehet hámozni az információkat:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2033649

csomy
2015-09-20, 19:07
Köszi!

Az irányításhoz a Nagoya a távodon van? Vagy valahogy fixáltad függőleges helyzetben?
Nekem már 2km-nél csippan a telemetria.

Daine
2015-09-20, 19:39
Az irányításhoz a Nagoya a távodon van? Vagy valahogy fixáltad függőleges helyzetben?
Nekem már 2km-nél csippan a telemetria.

Igen a távon van közvetlenül a modulon.
A telemetria az viszont ki van kapcsolva.

bakesz
2015-09-20, 20:23
Azt azert tedd hozza, higy teleszkopos, es hajlithato a Nagoyad ;-)
Egy simat nem lenne celszeru egybol a.modulra rakni.

karee2
2015-09-20, 21:17
Igen a távon van közvetlenül a modulon.
A telemetria az viszont ki van kapcsolva.

Az adóra miért nem csinálsz egy Moxont?

Daine
2015-09-21, 07:44
Van rá Moxon és a legközelebbi repülés azzal lesz.