PDA

Teljes verzió megtekintése : Hol a határ?

Cseppfiu
2010-07-10, 20:16
Sziasztok!

Egy érdekes és őrült ötletem támadt!
Mi lenne ha lenne egy olyan rendszer ami az egész világon lehetővé tenné a modellünk irányítását.
Tehát nem számít a távolság és nincsenek határok.
Szerintetek őrültség, vagy kivitelezhető?
Ti jobban értettek az elektronikához, valamiféle műholdas kapcsolat vagy esetleg az interneten keresztül.
Akár egy soha le nem merülő ultrakönnyű napelemes modellel.
Mit gondoltok?

tibike1
2010-07-10, 21:33
Hali!

Tulajdonképpen megvalositható szerintem,ha elég nagy a pénztárca!!!!
A napelem müködő dolog,ahoz viszont hogy minden működőképes legyen nem kis gép lenne a vége(akkuk,müholdas navigáció,napelem.kamera,....stb).Egy olyan méretű gép ami ezeknek a kritériumoknak megfelel szerintem nem igen tetszene némely ország légterének,főleg hogy egy olyan ember irányitaná aki csak néha vetne rá egy gyógypillantást!(szerintem egyik forumozo társunk sem ul 24 órát gépnél hogy egy ilyen projektet kivitelezzen.)Szóval a lényeg,szerintem kivitelezhető ha van egy kellően felkészült team plussz egy jo nagy pénztárca!!!!

üdv
Tibi

tv
2010-07-11, 00:04
Ennek mi értelme van ?
Talán terrorista támadást akarsz végrehajtani ?

Ezt már megvalósították, elkéstél az ötlettel !!!

http://www.airforce-technology.com/projects/predator/

http://www.airforce-technology.com/projects/predator/images/PredatorB_1s.jpg

ati
2010-07-11, 02:28
Műholdas irányítással bármit .... Az egész földet körbe lehet repülni. Kéne hozzá néhány műhold.

Cseppfiu
2010-07-11, 09:24
Terrorista támadás? Hmm Nem is olyan rossz!!!
Nyugi csak vicceltem. ;D
De igazatok van ez egy kicsit nagy falat.
Na de szerintetek hol a határ? Mekkora az a távolság amit még el lehet érni, az ésszerűség keretein belül?

jpeti29
2010-07-11, 09:27
Megy egy helios ;)

http://gcaptain.com/maritime/blog/wp-content/uploads/2008/06/nasa-solar-plane-helios1.jpg

ati
2010-07-11, 11:15
Szerintem nem a videó, vagy a távirányítás adja a határokat, hanem a repülő. 50-60km/h-ás repülési sebességgel és erősen korlátozott üzemanyag kapacitással nehezem megy még az 50km is.

Füligjimmy
2010-07-11, 18:01
Egy kellően jó repülési tulajdonságokkal bíró könnyű gép, kis belsőégésű motor, nagy tank, robotpilóta, és máris nem határ az 50 km.
400 köbcentis tankkal, 2.5 ccm-es motorral majd egész napot repítettem végig mikor még robbanómotoroztam.
Viszont a rezonanciát ki kell iktatni, mert elrontja az egész élményt.

Pl. 1 ccm-es motor egy easy staron nem kivitelezhetetlen. Simán viszi, könnyű és nem kell az akku miatt izgulni.
2200 mAh-s akku kiszolgálja a videorendszert és a vevőt több órán keresztül.

mmormota
2010-07-11, 18:15
Ha a Wimax elterjed, akkor a szolgáltatási területen gyakorlatilag korlátlan távolságra lehet majd repülni - a vezérlés és a képátvitel egyaránt mehet az interneten keresztül. Egy robotpilóta persze nem árt, ha belassul vagy kimarad a net. Még az se kell, hogy a pilóta meg a gép ugyanazon a kontinensen legyen... ;D Ha találunk egy FPV-s kollégát Arizonában akkor lehet repülni a Grand Canyon felett az ő gépével, cserébe ő meg repülhet a Balaton felett vagy a Dunakanyarban a mienkkel.

Cseppfiu
2010-07-11, 18:19
Mi az a Wimax?

mmormota
2010-07-11, 18:26
Vezeték nélküli hálózat. Abban különbözik a Wifi-től, hogy nagyobb hatótávolságra (akár 50km) és elsősorban szolgáltató - felhasználók kapcsolatra optimalizálták. Elsődleges tervezett felhasználása internet szolgáltatás kábelezés nélkül.

mmormota
2010-07-11, 18:34
A mobiltelefonos hálózatok fejlődése is a nagy adatsebesség felé halad, a HSPA+ és főleg az LTE (ennél a késleltetés is elég kicsi) szabvány szintén alkalmasnak látszik digitális, hálózat alapú FPV-re. Csak ez sajnos még több év.
Wimax-ból jelenleg - amennyire tudom - csak egy működik Európában, az is Amszterdam belvárosában, nem ideális FPV terep. ;D

Cseppfiu
2010-07-11, 18:54
Szerinted a mostani mobil internet beleintegrálva egy percsibe alkalmas lehet képátvitelre és irányításra.
Mondjuk egy pda-val vagy valami hasonló.
Persze jelvesztés esetére még + egy robotpilóta.

csillagvzs
2010-07-11, 18:55
Ha nem lenne marha nagy késés a jel átvitelben. :o

gabor2009
2010-07-11, 19:01
A Wimax nem lesz jó, mert senki sem fogja az ég felé irányítani az antennáját.
Mint a GSM sem jó, mert lefelé néznek az antennák.

Bár a gsm-nek még nagyobb értelme lenne.
A gond a Handover beállítása. (Ez biztosítja, hogy a site-ok át tudják adni a tellefon beszelgetest menet kozben.)
Ha felmegy valaki magasabbra, akkor a telefon elkezd "látni" olyan átjátszókat (siteokat) amiket idáig nem látott. Próbál átjelentkezni, de a site-ban nincs felvéve mint engedélyezett "szomszéd" site, ezért a hívás nem adódik át, megszakad.
Másik gond a gsmel: lassúság, és a megbízhatatlannsága.

Ettől gyorsan hullana a gép :D
Én is gondoltam rá, de még az ötletet is kitöröltem a fejemből.

mmormota
2010-07-11, 19:22
Szerinted a mostani mobil internet beleintegrálva egy percsibe alkalmas lehet képátvitelre és irányításra.
Mondjuk egy pda-val vagy valami hasonló.
Persze jelvesztés esetére még + egy robotpilóta.

Túl lassú, diavetítés lenne belőle mozgókép helyett. Nem lenne élvezhető a repülés.

mmormota
2010-07-11, 19:25
A Wimax nem lesz jó, mert senki sem fogja az ég felé irányítani az antennáját.

Ez nem gond, nem lesz annyira lapos a sugárzási szög hogy több km-re az állomástól ne lehetne néhány 100m magasan repülni.

ati
2010-07-12, 05:50
A képfeldolgozásban rejlő késleltetés szerintem nagyobb, mint a hálózat késleltetése. 2-10ms a hálózat.

Füligjimmy
2010-07-12, 11:50
Ugyan a wimaxot nem ismerem, de a normál GPRS és a mobil hálózat 400 méteren általában még működik. Területtől függően, onnan fölfelé hal meg.
Ezt többször kipróbáltam 1:1 gépen.
Ha ugyanezt a térerőt tudja majd a wimax, akkor nem lesz elvi akadály.
Más kérdés hogy én bizony modellrepülőt nem engednék túl messzire magamtól, bármilyen hálózat van is a kezem ügyében. Talán robotpilótával, de lehet hogy még úgy is meggondolnám.
Néptelen környéken talán 20-30 kilométer.