PDA

Teljes verzió megtekintése : Cularis beállítások

deltahf
2010-07-14, 22:32
- hogy ne szívjon mindenki akkorát mint én egy tudatlanság és hozzá nem értés miatt!

http://www.dr-martin-thoma.com/

Egyenlőre a motor beállításról egy kis infó.
Ha tol a motor ha húz semmikor nem lehuzatunk hanem fel. A képen látszik a tengelyt kell figyelni. ;)

Nekem épp ma ment szarrá az egész gép egy f@sz motor beállítás után amit hülye fejemmel még el is fogadtam.... ezért nem mondom el kitől :-X
Video bemutató is készül a hibáról meg van végig és dokumentálom.
Na de mindegy is... ez van.

A késöbbiekben meg az RVOSD és egy más FPV-s dolgokról.

Köszönet a segítségért SZILAS kollégának aki összerakta a mai becsapódás után a motyót, átnézte és mindent rendben talált. Holnap folyt.köv.

csillagvzs
2010-07-14, 23:09
Hali
Sajnálattal hallottam, hogy össze tört a Cularis. :'(
Én és még nagyon sokan tisztában vagyunk vele, hogy eddig az a gép milyen szépen repült az FPV talin.
Akár kézből vagy földről startolva.

Meg osztanád velünk, hogy mi történt pontosan?

Üdv Zsolti.

deltahf
2010-07-14, 23:21
Nem szeretnék ebbe belemenni, a segítséget köszönöm.
De gyenelöre elég volt :D
A szépen repülésről meg ne is beszéljünk... inkább majd megnézném élöben kinek mi a szép.
De holnap esetleg bemutathatjátok hogyan repül szépen mert kész van.
Újból repképes gyertek le és hagylássam. :D a motort visszaállitom ugy ahogy csináltátok és mutasd meg, hogy kell repülni :D :D :D de ami sérül azt fizesd is ki. Du. Esztergomban leszünk várunk szeretettel.
Most utálkozhatnak akik ugygondolják és nem is akarok vitába szállni mert nem okolok senkit érte csak és kizárólag magamat.
Cipész a kaptafánál...

csillagvzs
2010-07-15, 06:02
Elfelejtetted megosztani mi történt pontosan. ::)

Ha a zerogabi minden cucca visszakerül a gépbe bármikor szívesen repülnék vele. ;D
De ami neked most benne van azzal még ha fizetnél is érte akkor sem. És nem azért mert nincs meg a suskám rá.

Ezzel rettentően egyetértek:
"Cipész a kaptafánál..."

deltahf
2010-07-15, 07:00

Ha a zerogabi minden cucca visszakerül a gépbe bármikor szívesen repülnék vele. ;D
De ami neked most benne van azzal még ha fizetnél is érte akkor sem. És nem azért mert nincs meg a suskám rá.

"Cipész a kaptafánál..."

Nem fikázásból hoztam létre a topicot hanem hogy más ne járjon így.
Repülésről meg nem szeretnék vitatkozni, főleg nem veled. ::) kapisss?
Semmi bajom senkivel tisztán elmondtam. Kérlek ne kezdj el baszogatni és ha okosat nem tudsz ne vauzz bele.
Nem ismersz így nem bölcs dolog amit csinálsz!
Ne nézd pics...nak a fejem ezért ne kezd el b@...ogatni kérlek. OK?!

Köszi

deltahf
2010-07-15, 07:08
Zerogabi cuccai vannak a gépben teljesen, úgy ahogy Ő rakta össze, ha lejösz ma, kiveszem a cuccomat és beleteszek pont annyi súlyt amenyivel összeraktátok, aztán gooo mutasd meg. Okostolyás.
De ha nem sikerül hidd el megetetem veled. >:(

Ne húzz tovább, légyszi. :-X és ne játszd a védőszentet.
Ha lejösz szivesen figyelek, ha nem akkor zuhanj ki a topickból olyan szöveggel ami nem építő jellegű.

Köszi.

Részemről lezárva, ha gondolod vedd a fáradtságot és gyere le!

csillagvzs
2010-07-15, 07:29
Ment pü. Ha az időm megengedi lenézek, mert kíváncsivá tettél.
A gyengébbek kedvéért részleteznéd a moci beállítási hibát?

deltahf
2010-07-15, 07:42
A motornak a beállítást belinkeltem.
kb. 20-30fokkal volt eltéve és ezért nem repképes csak küzd a fentmaradásért.
De ezt mindegyikőtöknek tudni kellett volna vagy észrevenni ha tudnátok repülni.

csillagvzs
2010-07-15, 07:57
A gép repülési síkjához képest hány fok volt eddig és milyen irányban?
A belinkelt discus fényképről picit nehéz megállapítani a moci állásszögét mert a földön áll és a repülési síkhoz képest hátrafelé dől a gép a földön. Kerestem az oldalon de nem találtam leírva hány fok a moci elhúzatás.

Ha a képen a moci tengelyt vetítem a repülési síkra akkor kb 5-10 fok elől felfelé jól nézem?
Az egyik képen látszik hogy a motor tengely a súlypontjára mutat a gép végénél.

Ezt a moci beállítást próbáljátok ki?
Csörgess meg szívesen kiugranék megnézni mennyit változik az új beállítással.

Mint laikus kérdezem a discus és a cularis repülési és gép tulajdonságai alapján ugyanazt a moci elhúzatást igényli?

loorio
2010-07-15, 11:31

Ha a Zerogabi minden cucca visszakerül a gépbe bármikor szívesen repülnék vele. ;D

"Cipész a kaptafánál..."

:-\ :-\ :-\ :-\ :-\
CsillagvZs Ment egy PÜ

Kazoo
2010-07-15, 15:03
Hajjajjajjj :) Olvasgatok olvasgatok...

Ez a felfele húzatás engem is megfogott. hogy is van ez? Én eddig azt az infót kaptam, hogy a gép súlypontján illik átmenni a tengelyvonalnak, és akkor nincs észrevehető hatása a motor járatnak a vitorlázáshoz képest- lásd Easystar. De érdekel a tapasztalat komolyan!
Megértem a haragot, és lehet akár jogos is.

deltahf
2010-07-15, 15:25
Szia szia

Ma megyek ki berepülni megint :o csak az a baj, hogy tele közel 500ezres technikával kell.
Mert ugye nincs kedvem széttépdesni a már benne lévő technikát.
A motor a vizszintes vezérsikhoz képest tolómotor állásban a CG-től 10cm-re hátrébb 13-14fok-al LE volt huzatva.
Tehát a légcsavar messze elfújt a függöleges, nem elirtam FÜGGÖLEGES vezérsik felett.
Amikor megfogtad a gépet CG elött és lógott a segge ahogy tettem rá a gázt nem elmenni akart hanem egyenesen kezdett átfordulni és nyomta bele a földbe.

Ezt próbálom meg, ma elkerülni.
Készült video a jelenségről majd átkonvertálom és felteszem. Szilas úr majdnem feltekeredett rá! :D

Írok mi lett az eredménye a mai próbának. (ma a motor a vizszintes vezérsikhoz képest 0-3 fokban felfelé van huzatva)
-tehát a tegnapihoz képet 16-17fok eltérés.
Súlypont: Csillagvzs álltal ellenörzött 0 értéken. 100% jól beállítva. No - + = 0 ! gyári érték. Prop: lecserélve 9x7 re 10x7 ről.

Felszállósúly 2870gr

deltahf
2010-07-15, 21:49
::) hát felszállt. Sokkal jobb lett, de az én véleményem az hogy a motor legalább 7-10fok fel.
Aztán 170m -en amikor levettem a gázt :( gáz lett.
video itt.: on board osd video www.youtube.comÍ/deltahf67

Egy kis időre elment a kedvem... De azért valamit kitalálok.

mcelek
2010-07-15, 23:10
:o Nem vetted le a gázt. Üres akkuval szálltál fel, bár a videón levágta az alját a képnek, de a felszálláskor is csak 10 volt körül volt. A felső áramforrás a video akku jele :o

deltahf
2010-07-15, 23:20
Tele volt az akku, és levettem a gázt. :D
A felső csik jelzi mennyi ment ki belöle. 9000mAh teljesen tele.
Az also az a tarcsi pack és az 7.4V csak a fedélzeti kamera pót tápja és jelzi h tele van!
De csak számban mert oda is 3cellásra van beállitva de csak két cellást tettünk bele.
6-20V ig jó. 8.2V on áll igy is.

Azért köszi h megnézted.... hátha kiderül valami konkrét.

mmormota
2010-07-15, 23:43
Eleinte szépen repült. Mi történt, mitől esett dugóba? Nem működtek a kormányfelületek?

deltahf
2010-07-16, 00:22
Őszintén?!
Nem tudom... de ezen a repcsin valami nagyon nagy gáz volt vagy az elektronika viccelt meg.
Elég furán repült, amikor a max. árammal megyek az a teljes gáz és kopp magasságival megyek nem egy vadászgépként emelkedett. :D
Nem tudom...
De az is lehet, hogy én ejtettem dugóba 2x is a vitorlázót. ::)

csillagvzs
2010-07-16, 06:26
gugóhúzó-kor nézzétek a gps térerő jelzőt, alatta a belső hőfokjelzőt.
Utolsó gugóhúzónál dupla gps koordináta + jobb alul megjelenik a deltahf felirat.

loorio
2010-07-16, 07:28
Üdv.

Leszálláskor 50m-en automatice megjelenik a GPS koordináta. A GPS térerő pedig le tud csökkenni ha ilyen durva dugóhúzóban vagy (ill. nagy szögsebességű függőleges orsóban).

Szerintem a csűrők mehettek el, valamilyen kontakt hiba miatt.
:-( :-( :-(

deltahf
2010-07-16, 07:56
::) de még mindig nem tudok semmit, vakon megyek a napsütésben.... ;D

Na de egyszer csak sikerül... egyenlöre az összevissza görbült elektronikát szeretném megnézetni.
-és várni, várni, várni tovább :( :( vagyok de nagyon. :(

jpeti29
2010-07-16, 08:54
Ne szomorkodj. Ez sajna egy ilyen hobbi. Építesz valamit és csak akkor repül szépen ha mázlid van. Ha meg nincs akkor jön a fejtörés hogy mi a franc baja van. Én is szoptam a Majával nagyon sokat és már ott tartottam az utólső berepnél, hogy ha most sem lesz jó, hazafelé jövet az első kukába kidobom.

Nekem úgy tűnik, mintha elment volna az RC jel. Nem zavarja a videó adó? mértetek hatótávot előtte földön? A kicsi vario meg annak a jele, hogy túl nehéz a gép, nem?

Füligjimmy
2010-07-16, 14:59
FPV során könnyen dugóba lehet vinni a gépet.
Volt benne részem, nem figyeltem a sebességet, belassult, átesett, aztán dugó lett a vége.
És ha egyszer benne van, akkor nem egyszerű kivenni.
Nincs motorzaj, szélzaj nincs semmilyen segítő jellegű "érzés" mint az 1:1 gépen.
Szépen repülsz, azt' egyszer csak hoppá...

deltahf
2010-07-16, 15:40
Tényleg, majd erre is figyelek.

mcelek
2010-07-16, 22:35
Ezért fogom az audioszettet is feltenni a gépemre.
Nekem úgy tűnt, hogy még a teljes gázelvétel előtt volt az átesés, mert a fogyasztás még 12A volt, amikor előbb jobbra, majd biztosan ellenkormányozva balra kezdett dugózni. Sajnos elég hamar földetért, nálam is előfordult már, csak talán egy másodpercell tovább forgott a képen a szántóföld. :o
Lassan neked is összeáll és lesz sikerélményed, de még nem is másztál fára 1,5km távolban a gépért :D

deltahf
2010-07-24, 23:28
Megvan a hiba oka 100%-ra.
A video adó bezavarta a Scherrer-t és átment fail save be.
Ami bal csűrő fel, oldalkormány jobb.
Ennyi.