PDA

Teljes verzió megtekintése : Megéri-e Feltöltőt(kompresszort) tenni egy RC-motorra?

berczipocok
2010-08-31, 17:31
Szijasztok! Mostanság unalmamban keresgettem az interneten hogyan lehet motort tuningolni,és ráakadtam egy gyártóra,RB innovations-ra,ami RC modellautókhoz gyárt feltöltőket. Mitne mondjaknagyon jólnéznekki..ésmurisdolog belegondolni h egy miniatűrmotorra kompresszort rakni. Először nagyon tetszett az ötlet,de utána azon agyaltam hogy ugyan mennyire éri meg beruházni egy iet. a legolcsóbb úgy 30.000Ft környékén van,és azt mondják h 15-20% teljesítmény növekedés érhető el. Gondolom ezáltal vagy 10%-kal hamarabb mengy szét a motor. Aztán lehet h csak ilyen "mutogatós" kocsikraérdemesrárakni mer csilli-villi..ésnagyon barón néz ki hogy még kompresszor is van rajta. Szerintetek megéri ez a dolog?télleg növelhető vele a teljesítmény?

berczipocok
2010-08-31, 17:34
Íme 1-2 kép a dologról!
http://www.rbinnovations.com/v/vspfiles/photos/RBK10538-4.jpg
http://www.rbinnovations.com/v/vspfiles/photos/RBK10538-2.jpg
http://www.rbinnovations.com/v/vspfiles/photos/RBK10538-3.jpg

SYL
2010-08-31, 18:46
A kétütemű modellmotor működési elvéből fakadóan az ilyen "tuning" használatával a teljesítmény 15-20% -al csökkenni, a fogyasztása legalább ugyanennyivel nőni fog.
Szóval mindenképpen megéri a vásárlás... a gyárnak :)

Üdv: SYL

berczipocok
2010-08-31, 21:54
Köszi SYL...én is erre gondoltam...mondjuk ezt láttam elektromos verzióban...mikor nem a lendítő hajtotta a cuccost..

giocatore
2010-10-02, 22:17
Nem a meghajtás módjával van a baj, hanem az egész elvével. Talán el lehetne vele érni valami értelmes teljesítménytöbbletet, ha valami áramlástanban igen jártas ember csinálna egy hozzá méretezett kipufogót is. De így önmagban, ahogy a képen van semmi értelmét nem látom. Bár, ha látványos autó kell, akkor esetleg mégiscsak jó lehet, mert annyira magasan van a sújpontja, hogy biztosan látványosabbakat lehet vele borulni.
Az elektormos meghajtású feltöltő is félmegoldás, még akkor is, ha eltekintünk a feltöltés elvi hibájától. Mennyivel lesz nehezebb az autó a feltöltő villanymotorjától, és az azt hajtó combosabb akksitól? Megéri? Nem.
Ráadásul mondjuk kapsz +20% teljesítményt. Mennyit költöttél rá? Nem érte volna meg venni inkább egy alapból 20%-kal erősebb motort? Dehogynem! ;)
Ha tuningolni akar az ember, ilyen méretekben én még a jó régi reszelőben hiszek leginkább. Egy kis olvasgatással és némi kézügyességgel nagyon nagy elégtétel lehet egy saját munkával izmosított motor!

tykx
2010-10-24, 00:06
Szerintem nem csak 20%al veszi le
teljesen legalább 30-40% vagy 50 de több is akár gondoljunk bele:

Normális RC Motor: Lent van ( dugattyú) maga alatt nyomást kelt ahogy lejön a felömlőn át a keverék a dugattyú fölé kerül és elindul felfele jön a munkaütem és az a leömlő ahol kimegy a végtermék az elöbb nyit nyomás egy része eltávozik ( a másodperc tört része alatt szóval marad egy kis trutyi a motorban) és jön az újjabb ütem!

"feltöltős" - : most fentről induljunk! ilyenkor még zárva van a főtengelyen lévő beömlő, a dugattyú elindul lefele a munkaütem után, kinyomja a gázt jönne a keverék de a dugattyú lefele alap nyomásba ütközik (1) így lelassul - nemtesz neki jót!, majd jön az túlnyomásos keverék a dugattyú már fölfele is nyomás alatt van mikor csak a tetőpont elött kéne sűríteni és lelassul (2), mikozben ez megy a lenn kerék folyamatosan forog és hajtja a feltöltőt, gondoljunk csak bele autóknál is csak egy idő után jön a feltöltő itt meg az idő 5/4 ben csak az erőt veszi le a motorrol (3) hiszen üresben forog.. vagyis = a kompresszor feltölti a légteret a karburátort és csak forog mert többet nemtud sűríteni így még lassít is a kereken (4)

4 felesleges lépés 30,000 forintért :D ott van pénz Xd