PDA

Teljes verzió megtekintése : 250w-s 14,4 voltos fúrómotor

mzozo95
2010-09-01, 18:10
Sziasztok!

Arra szeretnék választ, hogy szerintetek mekkora tömegű autót lehetne meghajtani egy akkus fúr 250w-s és 14,4voltos motorjával, ami eléri a min 20km/h-s sebességet? És ehhez ugye bőven elég lenne egy 30amperes 6-24v-s robbe rsc 330 szabályzó? Valamilyen offroad autóra gondoltam alumínium alvázzal meg esetleg fa vázzal és ez egy kamerát szállítana...

Előre köszönöm!
Üdv.: Zoltán

pat
2010-09-01, 20:03
Szia!
Az a kérdés,hogy ez a 250W a felvett vagy leadott teljesítmény.
Papír szerint ez a motor 17A körül vesz fel,de ugye elindulásnál jelentősen nő ez a fesz,sztem ezt,hogy rendesen használható-e azt csak teszteléssel lehet megválaszolni.
A súlyra szerintem nincsen képlet,nem helyes a kérdés.
Serintem jó áttétellel 5 kilót is meg tud mozgatni,de ehhez a 20km/H-hoz a megfelelő átmérőjű kereket ki kel választani és annak kerületi sebességét ki kell számolni utána lehet rá válaszolni,ennek mérten kell a fordulatszámot és visszavezetve a spur/pinion áttételt kiszámolni.
Üdv:Pat

CippyO
2010-12-10, 18:53
Szia!

Nekem is van 2 motorom, amik akksis fúróból származnak, és mindkettő 550-es méretű, tehát gondolom, hogy a Tiéd is az(de ezt egy méréssel ki is tudod deríteni!).
Ha pedig így van, akkor 1:10-es autóba(1.5-2.5kg) lehet megfelelő a teljesítménye, és 3-4 cella lipo-ról használva szép végsebességet érhetsz el! Természetesen, az áttétel sem elhanyagolható...

Remélem segítettem!

Üdv: CippyO