PDA

Teljes verzió megtekintése : FPV-s távolsági és magassági eredmények, tesztek

tv
2010-09-15, 23:59
Azért nyitottam ezt a témát, hogy az elvégzett teszteket illetve távolsági és magassági eredményeket publikálni lehessen képekkel videókkal, hogy ne csak írásban hanem képi bizonyítékokkal is alá legyen támasztva az elért eredmény.
Kérem, hogy aki ide beír az mutassa be a tesztelt rendszerét értékelhető képekkel (közeli, éles, jó felbontású) és a repülés videóját jól olvasható OSD-vel ellátva.

Akkor lássuk a rekordokat:

deltahf
2010-09-16, 00:02
:D na ez egy jó ötlet volt.
Most kiváncsian várom... mi lesz ! :o :-X

Gogo
2010-09-16, 00:06
;D

tv
2010-09-16, 00:16
Most kiváncsian várom... mi lesz !

Hello Deltahf !
szerintem akkor Te el is kezdhetnéd a téma oldalainak szaporítását mert úgy olvastam, hogy

Jelen pillanatban legjobb tudomásom szerint a deltahf /Péternél is működő videórendszer tudja a legnagyobb hatótávot, (Victory előerősítő) a legnagyobb biztonsággal. Ő ezt le is tesztelte még 22km-en is.

igaz ? vagy nem ? lássuk az eredményeket, hogy gratulálhassunk !

deltahf
2010-09-16, 00:25
Vannak itt sokkal okosabb emberek akiknek sokkal jobb van, akár 150km is ;D
Mit akarok én a 4000m-emmel.
Nekem a modellel repült csúcsom 4107m távolság volt 1274m magas. A repcsinek volt ez biztonságos de megoldom a nagyobb ut kibirását. ;)
1:1 es géppel amikor elvittük Zerogabi video adó rendszerét és Gábor2009 által tervezett és megépitett elöerösitővel GP antennával 8000m ig volt kép utána yagi val 22km és ott a rálátás miatt megszünt mert az 1:1 es gép ott nem mehett 1500fölé és sajnos hegyes vidéken lakunk... (vagy is nem sajnos) de akkor az volt.

De szájharcosokkal nem szeretnék vitatkozni. (tiszt.kiv. kinek nem inge nem veszi fel !!!)
Repüljünk együtt ! Akkor nem kell videjó :D
Szervezek egy FPV talit na?
Mutassuk meg élöben ki mennyit repül.
Beszerzem az engedélyt is 1500m magasságig és 22km távig arra az időre és arra légtérre.

Jelentkezéseket itt várok akkor. ;) lássuk !

1. deltahf
2. tv ? (ha már így összebarátkoztunk ) :)

csillagvzs
2010-09-16, 06:11
Mivel nem szeretném ha mozigépésznek néznétek minket ime:

Tesztben részt vevők: csillagvzs, zerogabor, gabor2009, deltahf

1. teszt optikai rálátás nélkül:
14,4 km
http://www.youtube.com/watch?v=yK2jJypDnHg

Megtaláltam a videót amit Peti vágott össze és ide is be lett már linkelve!
Peti utólagos engedélyeddel felteszem ismét.
22 KM!

Remélem a szemeteknek csak hisztek.

http://www.youtube.com/watch?v=djFUuFSbDOE
(most indítottam a feltöltést)

Már egyszer kommentáltuk a videókat így ezt kihagyom.

csillagvzs
2010-09-16, 06:13
Szervezek egy FPV talit na?
Mutassuk meg élöben ki mennyit repül.
Beszerzem az engedélyt is 1500m magasságig és 22km távig arra az időre és arra légtérre.

Jelentkezéseket itt várok akkor. ;) lássuk !

1. deltahf

1. deltahf
3. csillagvzs

tv
2010-09-16, 11:04
Szívesen megjelennék egy FPV talin, csak nekem még nincs működő rendszerem (sajnos a munkahely és a család behúzta a kéziféket).
Nekem nincs pénzem a 80 ezres Sherrer és a 40ezres Victory cuccokra, hasonlókat szeretnék csak saját építéssel ami zabálja az időt. (kitalálni az áramkört, nyákot tervezni, legyártani, tesztelni és módosítani ez mind idő, idő, idő, ami most rohadtul kevés)
Én első lépésben nem a távolságra gyúrok hanem a biztonságra és megbízhatóságra, ha ez megvan akkor jöhet a teljesítőképesség növelése.
Azért nyitottam a témát, hogy akik számokat írnak azok képekkel és videókkal mutassák be a rendszerük teljesítményét, hogy lássuk mi a legjobb a témában, ne kelljen mindenkinek előröl kikísérletezni a legjobb rendszer összeállítást.
Természetesen ha sikerül nekem is valami nagyot alkotnom azt mindenképpen megosztom veletek, csak sajnos a terveimhez képes majdnem egy év csúszásban vagyok (remélem a télen sikerül behoznom).

Repüljünk együtt ! Akkor nem kell videjó
dehogy nem, kell ! nem csak a végeredmény számít, az is fontos, hogy hogyan viselkedik a rendszer az út megtétele alatt.
Lehet, hogy elmész rohadt messzire de ha repülés közben állandóan kimarad, pattog, zajos, stb. a kép vagy az irányítás az mit sem ér, ha már nagyot teljesít akkor azt normálisan teljesítse az elejétől a végéig. Engem rohadtul zavarna ha az út végéig állandóan akadozna a kapcsolat, a belinkelt videón az autós tesztrészlet nagy része képzavarból áll, a végén a repülés bevágása meg nyúlfarknyi.
A külföldi fórumokon tök normális videókat látni, ide is olyanokat tegyetek fel, elejétől a végéig.
(a 22500m-es videót nem tudtam megnézni mert befagyott a mobilnettem, később megpróbálom, kíváncsi vagyok rá nagyon)

üdv mindenkinek

csillagvzs
2010-09-16, 11:37
Kis előzmény mert nem olvastál utána:
Az első videó így készült:
Mivel a gépem akkor nem volt képes megtenni ekkora távot így a videó vétel helyen összedugtuk a gépet videó távméréshez.
Kocsiba betettük összedugva menet közbeni felvételeket látod, Sokszor azért megy el a kép mert az autó az M0-n megy felüljárók alatt és sokszor takarásban. Sajna a kiszemelt starthely is optikai takarásban van a videóvétel helyéről nézve.
A videó felvevőről inkább nem is mondok semmit sem. Nagy részét elfelejtette felvenni. Repülés közben a kép végig látható volt pedig az antenna nem is a gép felé nézett. Akad normális felvétel is dögivel akár full hd-s is.

Itt találsz pár videót: (lehet gyúrni és feltenni a tieteket is)
csillagvzs:
http://www.youtube.com/user/csillagv?feature=mhsn
Deltahf:
http://www.youtube.com/deltahf67

Nekem vannak fent a kezdeti időkből is pár videó.
Ha elárulod hogy hogyan tegyek fel 40 perces fullHD videót és 40 perces OSD-s felvételt 10 perces korláttal rendelkező youtube-ra igérem felteszem.

Egyébként sok sikert a saját fejlesztésekhez. Légyszi tájékoztass minket majd az eredményekről.
Az FPV talin mindez kristály tisztán kiderült kinek hogyan muzsikált akkor a rendszere.
Már aki mert repülni és kivetíthettük az élő videóképét.
Ha van kedved ugorj el erre felé és megkukksizhatod élőben. ;D

jpeti29
2010-09-16, 14:20
Én nem akatok belefolyni ebbe a vitába, csak kérdezni szeretnék, ha lehet. Fejlesztés előtt állok és nem bírom kibogozni az itt leírtakból, hogy mire is kéne beruházom.

800mW inesun + gyári antenna = ? m (én 1100m-re mertem elmenni a spektrum miatt, és zavarmentes tiszta képe volt, ettől jóval többnek kéne lennie)
800mW inesun + épített GP = ? m
800mW inesun + 8dbi patch = ? m
1000mW lawmate + gyári antenna = ? m
1000mW lawmate + épített GP = 4500m (mkgy kolega művelte:link (http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,72033.msg901705.html#msg901705)) de 3200ról bizonyíték is van: 1 (http://vimeo.com/13267711) 2 (http://)
1000mW lawmate + 8dbi patch = ? m
1500mW inesun + gyári antenna = ? m
1500mW inesun + épített GP = ? m
1500mW inesun + épített GP + victory ee = 14000m? vagy 8000m? (az 1:1 repülős tesznél 8kmnél elment a kép, ugye? akkor most mennyi az annyi?)
1500mW inesun + 8dbi patch = ? m

Nekem a modellel repült csúcsom 4107m távolság volt 1274m magas.
erről nincs osd-s videód véletlenül? nem mindtha nekem annyira kéne bizonygatni, de legközelebb amikor vágod a videód, vágd bele az osd-s képet a rekordnál, pár mp-n keresztül, hogy látható legyen a képminőség.

szeretnélek megkérni titeket, hogy aki tudja írja be ide a konkrét számot a ? helyére
hihető számokat várnék, esetleg videóval együtt.

csillagvzs
2010-09-16, 17:31
1500mW inesun + épített GP + victory ee = 14000m? vagy 8000m? (az 1:1 repülős tesznél 8kmnél elment a kép, ugye? akkor most mennyi az annyi?) Kérdésedre a válasz: min 29900m (és nem írtam el)

Vazze csak én vagyok ilyen zokni ma vagy te is csak félig olvasod el a topikokat??? ;D

Videót te szerinted miért nem meri fel tenni párunkon kívül?
Belinkeltem már neked a deltahf videót is. Mert ha megnézted volna akkor osd-t is megtalálhattad volna benne. ;D
Mkgy videója végén 150m távolságban neki is elmegy a szín full fekete-fehére.

Csak a te kedvedért ismét leírom utoljára:
Amikor nem takarta ki a videó vételt az 1:1-es repülő FULL FÉM szárnya vagy a gép teste ott tökéletesen tiszta kép volt 22,9 km-en GP antennával.
Hogy valójában mennyi azt sajna nem tudjuk mert elfogyott az országhatár és a felhasználható légtér.

tv
2010-09-16, 19:15

Igen ! végre egy igazi tesztvideó, csak egy rövid felsorolás hiányzik a végéről, hogy milyen eszközök szerepelnek a tesztben, illetve egy pár műszaki paraméter (teljesítmény, XdB-s előerősítő,antenna stb.) mert aki nem ismeri az előzményeket annak gőze sincs hogy mi az a kolonc a szárny végén és a fotóállvány tetején.

Szép teljesítmény ! Gratulálok !

Szerintem ez a távolság bőven elég az FPV-s hobbihoz, a következő lépésnek egy másik frekvenciasávban működő átviteli rendszert kellene kifejleszteni ami az engedélyezett és lokátoroktól mentes sávba esik.

jpeti29
2010-09-16, 20:07
1500mW inesun + épített GP + victory ee = 14000m? vagy 8000m? (az 1:1 repülős tesznél 8kmnél elment a kép, ugye? akkor most mennyi az annyi?) Kérdésedre a válasz: min 29900m (és nem írtam el)

Vazze csak én vagyok ilyen zokni ma vagy te is csak félig olvasod el a topikokat??? ;D

Videót te szerinted miért nem meri fel tenni párunkon kívül?
Belinkeltem már neked a deltahf videót is. Mert ha megnézted volna akkor osd-t is megtalálhattad volna benne. ;D
Mkgy videója végén 150m távolságban neki is elmegy a szín full fekete-fehére.

Csak a te kedvedért ismét leírom utoljára:
Amikor nem takarta ki a videó vételt az 1:1-es repülő FULL FÉM szárnya vagy a gép teste ott tökéletesen tiszta kép volt 22,9 km-en GP antennával.
Hogy valójában mennyi azt sajna nem tudjuk mert elfogyott az országhatár és a felhasználható légtér.

Bocsánat, nem akartalak kihozni a sodrodból, nem akarok én kötöszködni. Én kérek elnézést, nem fogalmaztam meg a kérdésemet elég világosan. Ha jól tudom ezt a távot a földi oldalon yagival hidaltátok át, azzal nagyon kell célozni, olyan földi egység kell hozzá, ami tudja ezt, nem?

Én nagyon maximum egy 60fokos patch-et tennék fel a földön, de inkább gp-t.

Azért kérdezem ezt, mert arra vagyok kiváncsi, hogy ha a gyári kakikat lecserélem mondjuk épített GP-re (én nem tudok építeni, így venném) akkor mennyi pénzért mennyi távolságt nyerek. Én úgy értettem ezt a topicot, hogy nem csak a drága technika hatalmas távolságrekodrjait irkálhatnánk ide be, hanem hogy melyik konfig mit tud. így, aki fejleszteni akarja a felszerelését, tudna mérlegelni, hogy hány forintér hány métert vesz.

Kazoo
2010-09-16, 20:19
Jó ötlet! Támogatom.
800mW inesun + 6dbi patch ezt tudja földön:
http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=Patak+utca&daddr=liget+sor&hl=hu&geocode=FST0ywId-BggAQ%3BFYDKywId4zggAQ&mra=pr&sll=46.91541,18.88391&sspn=0.013309,0.027595&ie=UTF8&ll=46.914334,18.892879&spn=0.026618,0.055189&t=h&z=14

Levegőben kb 2000m vízszintesen 1000m függőlegesen. Bár ez az irányítás vége volt kb. Kép még volt.

csillagvzs
2010-09-16, 21:25
Kapaszkodj meg.
innesun 1500 mw-os adó-vevővel optimális helyzetben vettünk tiszta képet 12,5 km-ről előerősítő nélkül.
De mázlis optimális eset volt.

Hiába tud gond nélkül pl 4 km-t.
Elindítják az elsődleges légtér figyelő radart és már pislogsz 10 méternél is a videószemüvegbe.
És tökéletesen mindegy, hogy innesun, Lawmate vagy netán 60 ezerért comtech szetted van.
Az is mindegy, hogy van e erősítőd vagy nincs.

Az is mindegy, hogy 0.9, 1.1, 1.2, 2.4G-t használsz.
amíg a radar megawattokkal nyomatja a jelet tök mindegy.
De ha valaki elő tud állni működő megoldással megnézném és vevő is lennék rá.

csillagvzs
2010-09-16, 21:37
Az elméleti hatótávnak talán 1%-át használnánk azt is örömmel.
Örülnék ha a rádiós témában rendkívül jártas kollégáink kiszámolnák, hogy mekkora veszteséggel használjuk a videó linket.

deltahf
2010-09-16, 22:07
Az én véleményem ami tökéletsen megfelel mindenkinek sztm. és biztonságosan működik a következő.

800mw kis adóval, 1500mw TS vagy nagyhatótávú adóval, lehet normális INESUN (amit Gábor2009) beállit .(semmi gond vele) ha zavar van mindegy milyen drága de ettől nem kell betojni mert az nem ugy van hogy egyszer csak elmegy a kép és nincs.
Hanem kellemetlen mert 1-2mp re csikos néha elmegy a kép de ha géped jo és nem cibálod semmi gond egy egy ilyen lokátor adás percekig van és álltalában vasárnap este 18.00h-kor.
Arra GP antenna, ami hozzá van illesztve (Gábor2009)
Egy előerösitő ami nagyon sokat segit.
Ennyi. Nem kell 2 set sem!

Ezzel biztonsággal repülhető a 2500-4000m ami sugarú körben nem kis terület. 12m2 km
Nem sok de aki ezt biztonsággal tudja az boldog lehet.
A magasság lehet 1200m is.

Üdv.Peti

Gogo
2010-09-20, 00:20
egy egy ilyen lokátor adás percekig van és álltalában vasárnap este 18.00h-kor.
Az ügyeletes tiszt hosszú karjait a hipószagú padlóig lógatva nyúlik agyonnyúzott foteljében.
-Milyen nap van ma? Nyögi enerváltan.
-Jelentem vasárnap parancsnok úr!
-És hány az óra?
-18, parancsnok úr.
-Ajaj, jajajajajaj! Lokátorokat néhány percre bekapcsolni! Nehogy az ellenség ki, és beszámíthatatlannak tartson bennünket!
;D (pardon)

deltahf
2010-09-20, 19:22
;D így igaz!

gabor2009
2010-09-25, 21:58

Igen ! végre egy igazi tesztvideó, csak egy rövid felsorolás hiányzik a végéről, hogy milyen eszközök szerepelnek a tesztben, illetve egy pár műszaki paraméter (teljesítmény, XdB-s előerősítő,antenna stb.) mert aki nem ismeri az előzményeket annak gőze sincs hogy mi az a kolonc a szárny végén és a fotóállvány tetején.

Szép teljesítmény ! Gratulálok !
....

Szia!

Pár helyen már megjelent, de szívesen megosztom Veled!
Frekvencia: 1240mhz (ez legális számomra! más legálisról az 5ghz kivételével nem tudok.)
Adó: 1W-os adó +30dbm inesun vagy nghobbies, mindegy. (Mért adat!)
Adó antenna: 4 lábú GP pontosan lehangolva 1240-re.
http://helibolt.hu/product.php?id_product=161 azt hiszem pont az volt rajta, amit az első képen látsz.
távolság: 22+km videón is látszik
Vevő antenna:
4 lábú GP [/b]pontosan lehangolva 1240-re. 10km-ig.
1,2ghz-es yagi +9-+10dbi 22km-ig.
Vevő előerősítő:
Victory Előerősítő +35dB-es (sávszűrős)
Vevő:
Egyszerű inesun-os 1,2ghz-es vevő mindenféle átalakítás nélkül.

A yagit azért kellett alkalmaznunk, mert a teszt helyszínén valószínű magasabb a zaj a levegőben.
Normál esetben, a +35dB-s előerősítő önmagában képes annyit javítani az átvitelen, hogy a átviteli távolság 30-50km legyen. A gyártó (Victory) 25km-t jelöl meg mint elérhető távolság. A készülék ezt tudja.
Mivel nem tudtuk még nagyobb távon repülővel letesztelni, ezért irjuk mindig ezt a 22km-es távolságot, mert ez van VALÓS körülmények között letesztelve.

Lokátorról, amiket megtudtam:
A működő lokátorok is az 1,2-1,3-as sávban működnek. Teljesítményük +78dBm! antenna nyereségük +30dBm.
Ez a 108dBm jelszint = 63095734448 milli watts vagyis 63 MEGAWATT EIRP !!! (Ez egy M.O.-i működő lokátor adata.)
A 63Mw arra elég, hogy a környezetében lévő minden műszaki berendezést (a mikrohullámú sávban) megöl.
Ezzel jelenleg nem tudunk semmit tenni!
A kis RC távirányító 0,1W teljesítménnyel ad, a videó adó pedig 1W-al. érezhető a nagyságrend!
Ha a http://helibolt.hu/product.php?id_product=167 jellegű szűrőt (-50db) fel tudnánk használni ennek a jelnek a "kizárására", akkor is még maradna a levegőben 630kw eirp energia. Esélytelen! (Sajnos)

Gábor

gabor2009
2010-12-29, 19:56
A 800mw és a 1000mw között nagy különbséget nem kell keresni. (hacsak nem az áramfogyasztásban :D)

A dupla teljesítmény (+3db), az kb 50% távolság változást tud okozni.

siletto
2010-12-30, 17:08
Azt meg tudnátok mondani,hogy pl egy HK-n kapható 2,4Ghz 1w szett(1000mw),
az tiszta időben mondjuk 500m magasságban mekkora távolságig ad/vesz?

Illetve hogy az irányítás mivel történik ilyen 10-20km ekre, mert szerintem egy sima távirányítró nem tud áthidalni ekkora távot

csillagvzs
2010-12-30, 17:26
Azt meg tudnátok mondani,hogy pl egy HK-n kapható 2,4Ghz 1w szett(1000mw),
az tiszta időben mondjuk 500m magasságban mekkora távolságig ad/vesz?

Illetve hogy az irányítás mivel történik ilyen 10-20km ekre, mert szerintem egy sima távirányítró nem tud áthidalni ekkora távot

Ha közeledben repkednek 2,4 ghz-s távval akkor semeddig!

Nagy távolságrara rclink:
DMD (kék, lila), Thomas Scherrer, Victorylink, stb...

siletto
2010-12-30, 17:59
Hát nem azért,nem mindenki ilyen profi....
De ha most 2.4Ghz-es távirányítód van,akkor tényleg nem müxik?
nem lett volbna egyszerűbb leírni,hogy pl 500méter?
Vagy ha nem,adni valami linket,vagy topicot,ahol megkérdezhetem

csillagvzs
2010-12-30, 18:09
a 2,4g-s táv miatt annyira csíkos lesz a kép hogy nem látszik a kép.
ha nincs a közelben ilyen táv akkor használható (és semmi ami 2,4g-t használ)
Ha szeretnéd leírom 0.00 méter ha 2,4g-s távod van vagy más a közelben használja.
itt a fórumon már sok topikban le van írva. linkekkel együtt.
de inkább használj 1,2g-s videó linket. Az nem zavarja a táv.

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,65213.0.html
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,71204.0.html
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,37755.0.html

ha segíthetek skype címem:csillagvzs

siletto
2010-12-30, 18:37
Köszi,mostmár megoldom.
Még nem veszlek fel Skypera,mert még ott se járok,hogy egyáltalán a modellrepcsit,sőt,még a távírányítót se rendeltem meg.

Előtte biztos akarok lenni abban, amit csinálni szeretnék,hogy biztosan jól döntsek majd később.

De ennek az rclinknek még mindíg nem találtam érthető magyarázatát
Közben meg megnéztem,hogy az a 29km az egy rendes kisperülőről van,nem modellről
De ugy elsőre gondolkoztam,hogy mekkora távirányító kéne akkora távolságra :)

Ui.: Mi lenne , ha pl egy 1 méter átmérőjű cantennával adnátok6fogadnátok a jelet valami lézeres célon tartással(csak egy ötlet)

csillagvzs
2010-12-30, 18:59
Tanácsolom valamelyikünk rendszerét nézd meg illetve ha teheted többünkét mert nagy a szórás és legalább láthatod mi mikor jó és mik a határai az adott rendszernek.

Hogy az adott felvétel rc van e vagy nem az mindegy.
Normál fpv felhasználónak nincs olyan gépe amivel ekkora távra el lehetne menni.
Mert kis milió dolog közbe jöhet még ha a repülő el is tudna odáig jutni.

Normál fpvnél a 10-20km az nem piskóta és a rendszerek 99%-a azonnal kiesik.
És a maradék 1% sem gyári állapotra értendő.

De megoldható a történet. De zsebbe nyúlós történet lesz az biztos.
Mielőtt bármit is veszel pontosan tudnod kell mire is szeretnéd használni és mekkora tartalékra lehet szükséged.
Mert rengeteg semmit sem érő cuccot lehet kapni ami még csak az adatlapban szereplő adatoknak csak a töredékét tudja.

Ekkora távolságra már csak ezek jöhetnek számításba:
http://tienda.dmd.es/epages/ea0697.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/ea0697/Products/PACKLRSP1TR-0001/SubProducts/PACKLRSP1TR-0001&ChangeAction=SelectSubProduct
http://tienda.dmd.es/epages/ea0697.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/ea0697/Products/BTS2UADV2/SubProducts/BTS2UADV2-0001
http://tienda.dmd.es/epages/ea0697.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/ea0697/Products/RXRC11UADV2

vagy Victory Link (gabor2009-et keresd ezzel kapcsolatban).

Akad még 1-2 rendszer de ezeket ismerem és láttam mit tudnak.

siletto
2010-12-30, 20:45
:o :o :o :o
Akkor egy ilyen sima kit,amit 25-50 ezerért lehet kapni?
1km?
És melyik a legideálisabb repülőfajta ezekhez a felhasználásokhoz?
a tolómotoros vitorlázó?
a trainer?

Gekko
2010-12-30, 22:45
1km?
a tolómotoros vitorlázó?
a trainer?

Ne haragudj, de felesleges ez a kérdez-felelek játék!!! Ez egy elég öszetett dolog hónapok óta olvasgatom az ezzel kapcsolatos topicokat, hogy valami fogalmam legyen.
Te se legyél rest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

deltahf
2010-12-30, 23:15
Én a Twinstart kedvelem.

csillagvzs
2010-12-31, 08:54
1km?
a tolómotoros vitorlázó?
a trainer?

- ez attól függ mi mennyire zavar a gépen. De 500-7000m a válasz.
- mind a kettőnek van előnye és hátránya is. Én a toló motoros trénerre szavaznék talán.

L1P1
2010-12-31, 09:31
en egy easy starba raktam egy easy glider szarnyat es irtozatosan jol repul a megadott sulyu rakomannyal. sajnos meg az fpv-s cuccaim nem ertek ide de remelem januar elejen mar nem csak probasullyal repul a gep.

siletto
2010-12-31, 10:47
Akkor a Styro trainer helyett szerintem egy olyat fogok majd venni,ha ezt mondjátok
Csak hát nem bővelkedem szabad elkölthető pénzben, meg a hobbykinges vásárlásra se tudom magam rászánhni,mert az ebayen kívül még sosem rendeltem külföldről
Nincs itt e4setleg egy külföldi rendelés topik,ahol ilyesmik vannak?
Mert tegnap megnéztem,megy Turnigy 9x+ egy Realflight kábel össz 60USD,arra még jön adó
Szóval már majdnem olcsóbb lenne,ha itthon venném..
Meg hát én vonzom a hibás termékeket

De majd meglátjuk

L1P1
2011-01-23, 17:32
en egy easy starba raktam egy easy glider szarnyat es irtozatosan jol repul a megadott sulyu rakomannyal. sajnos meg az fpv-s cuccaim nem ertek ide de remelem januar elejen mar nem csak probasullyal repul a gep.

mai napon lett volna az elso fpv-s repules de a nagy szelben nem jol repult a korabban emlitett masina. kicsit atalakitom es hatha jo lesz.

doky111
2011-02-05, 18:31
Sziasztok!

Eddig csak sunnyogtam, olvasgattam, viszont már én is tulajdonosa vagyok egy 1,5 W-os cuccnak (mcelek) elmondása szerint tuti 1,2 W!! Nos ezzel nincs is baj de szerintem az FF9 Corona 2,4-el csapnivaló szar ehhez a technikához mert a földön sétálgatva 139m után nem volt jel a rádióm és a gép között. :( :( :( :(
Ezek után nem mertem felszállni!

Tehát az én rekordom : 139 m !!!!! :P :P

Rádióm (FF9) tuningolásán töröm most a fejem :)

Üdv: doky

Gaben
2011-02-05, 18:44
Hány megán megy a videó?

csillagvzs
2011-02-05, 18:44
Sziasztok!

Eddig csak sunnyogtam, olvasgattam, viszont már én is tulajdonosa vagyok egy 1,5 W-os cuccnak (mcelek) elmondása szerint tuti 1,2 W!! Nos ezzel nincs is baj de szerintem az FF9 Corona 2,4-el csapnivaló szar ehhez a technikához mert a földön sétálgatva 139m után nem volt jel a rádióm és a gép között. :( :( :( :(
Ezek után nem mertem felszállni!

Tehát az én rekordom : 139 m !!!!! :P :P

Rádióm (FF9) tuningolásán töröm most a fejem :)

Csak azon csodálkozom, hogy el tudtad érni vele a 139m-t! ;D
Occó cucc azért olcsó mert olcsónak kell lennie és sok minden kimaradt belőle gyárilag.
A Corona cuccot ajándékozd el toljál bele rendes adó-vevőt és végre repülhetsz. ;D
A corona linknek tök mindegy, hogy mennyin megy a videó. ;D

Füligjimmy
2011-02-05, 18:47
Nem tudom, nekem szűrővel és az adó kábeleinek szűrésével a corona is jó volt.
CSak azért váltottam mert komolyabb teljesítmény jött a képbe.

mcelek
2011-02-05, 21:23
Az adó nem volt olcsó, nem inesun, viszont bitang erős, és a felhanrmónikus sugárzása is ugyanolyan erős. LowPass nélkül aligha fog 2,4-es irányítással messzire jutni, de ennél többre számítottam, mert nekem a köztudottan gyenge SpekrumDX6i is többet tudott.
Doky111, azt teszteltétek, hogy kép meddig volt, vagy meguntátok a sétát?

doky111
2011-02-05, 21:31
Hány megán megy a videó?

Szia!

1,2 egész pontosan 1120 Mhz megy a videó tényleg tökéletes képpel közel 1 km. gyalogoltam és még mindig jó volt a videójel . Sajnos 139 m-en megszűnt az adó-vevő kapcsolat a vitorlával pedig a videóadó a faroknál volt elhelyezve, míg a vitorla vevője előre került.

doky111
2011-02-05, 21:34
Az adó nem volt olcsó, nem inesun, viszont bitang erős, és a felhanrmónikus sugárzása is ugyanolyan erős. LowPass nélkül aligha fog 2,4-es irányítással messzire jutni, de ennél többre számítottam, mert nekem a köztudottan gyenge SpekrumDX6i is többet tudott.
Doky111, azt teszteltétek, hogy kép meddig volt, vagy meguntátok a sétát?

Meguntam azért nem mentem tovább, meg feleslegesnek tartottam sétálgatni mert semmit sem romlott a kép.
Azért lesz megoldás ;D ;D ;D

loorio
2011-02-11, 17:30
10 km-t repült el az RVOSD fejlesztője az alábbi konfiggal.......

Ilyenkor mindíg az az érzésem, hogy kissé túlbonyolítjuk azt a video és távirányítás hatótáv dolgot :-)

http://www.rangevideo.com/forum/showthread.php?t=1370

csillagvzs
2011-02-11, 18:22
Erre egyszerű a válasz ;D
Amikor repülsz jövök én is és szólok neked 10 km-nél, hogy fordulhatsz vissza. ;D
Kérdés mit tud a géped és el mered e addig engedni !! ;D

Szerintem ha tökéletesen lemásolnám a full konfigját akkor sem jönne nekünk össze az itt ahol mi repülünk.
Több dolog miatt is. (szerintem)

Behangolom a feiyu cuccost és kipróbálom vidéken, hogy valójában mit is tudnak az adó vevők mindenféle antennával.
Mert a földi állomása és a tartalék linkjén keresztül látom a gép pontos helyzetét és akár műszeresen is tudok vele repülni ha elmegy a kép. Akad többféle adóvevőm sokféle antennám és a gép is adott.
Már csak azért is szeretném ezt a tesztet elvégezni mert én is kíváncsi vagyok több dologra is.
Azt tudom hogy ilyen hidegben az akkuim csak fél órát engednek 1,5 óra helyett.
De a fél óra alatt 47 km-t tudok megtenni. (megmértem)

Szép kis tesz lesz de addig sokat kell még megtennem de haladok.

jpeti29
2011-02-11, 19:19
mondjuk tavasszal, egy vidéki fpv találkozó keretében. ;)

amúgy a faszi kicsit bátor. 5000mAh akku és 3000et elhasznált belőle mikor visszafordult. Ok hogy 1000ből hazajön, meg hátszél, de ki merné ezt közülünk bevállalni?

mcelek
2011-02-11, 23:49
mondjuk tavasszal, egy vidéki fpv találkozó keretében. ;)

amúgy a faszi kicsit bátor. 5000mAh akku és 3000et elhasznált belőle mikor visszafordult. Ok hogy 1000ből hazajön, meg hátszél, de ki merné ezt közülünk bevállalni?

Én simán 8) Persze segítség az elemzés, hogy tényleg széllel szemben repülök és elég magasan vagyok, megvan a megfelelő siklószám a visszatéréshez.
10Km-ről visszajönni nem rosszabb, mint 3-ról, csak tovább tart, de az akkunak nem tesz jót a teljes kisütés, biztos ő is azért jött vissza ;D

doky111
2011-02-21, 15:44
Iszonyatosan nagyot mentem szombaton ;D ;D ;D ;D ;D
363 m!!! ;D ;D
Most meg kontakt hibám volt a videó adó antenna SMA csatlakozó forrasztásánál pont a "meleg", középső pontnál. Az a csoda egyáltalán hogy adott képet.

http://www.youtube.com/watch?v=UfmFw0zpzu0

Egy jó videódigiző progi érdekelne Win 7-re

doky111
2011-02-26, 01:31
Most 7 végén megdöntöm !!!!!!!!
...............................remélem!

Bercel
2011-02-26, 11:16
Hajrá(d), javaslom a Virtual Dub-ot.