PDA

Teljes verzió megtekintése : Hogyan tovább...

Somogyi Ferenc
2010-09-19, 11:40
Hogyan tovább?
Az idén hazánkban rendezett Körrepülő Világbajnokság F2A kategória eredményeit vizsgálva, elégedetten állapíthatjuk meg, hogy a sebességi csapatunk kiemelkedően szerepelt és Kalmár Sándor személyében -16 év után- ismét magyar világbajnok állt a dobogó legfelsőbb fokán. Elekes Imre és Szvacsek Ferenc, -bár modelljeik nem érték el azt a sebességet, amelyet korábban sorozatosan teljesítettek- eredményeikkel a magyar csapat így is megszerezte a 4.helyet.
Ha F2A kategóriában versenyzőink elmúlt két éves sebességi eredményeit értékeljük, akkor állíthatjuk, hogy jelenleg még van talán öt olyan versenyzőnk, akik a 290 km/óra sebességet közelítik, vagy túlhaladják. Így egy három fős magyar csapatot könnyen kijelölhetünk, akikkel nemzetközi versenyeken a jövőben is jó eséllyel az élmezőnyben szerepelhetünk.
A fentiek ellenére -a jövőt illetően- nem vagyok túlságosan optimista. E kategóriában az utánpótlás biztosítása érdekében a klubokban nem látható céltudatos tevékenység. Kétségtelen, hogy a mai fiatalok főleg olyan szórakozást részesítenek előnyben, amelyek nem igényelnek munkabefektetést. A sebességi, -de a körrepülő kategória minden ága- csak sok elméleti, építési és gyakorlási munka esetén hozza meg a siker örömét. Üdítő kivétel a Havrán Sándor által Nógrád megyében rendezett utánpótlás tábor. A Budapesti Körrepülő Bajnokságon is találkozhattunk nógrádi fiatalokkal.
A jövőt illetően a másik aggályom, hogy a sebességi kategóriában hiányolom azt az egymást segítő összefogást, amelyet a nyolcvanas években Gyulán érzékelhettünk és ez hosszú éveken keresztül biztosította a kiemelkedő eredményeket. Az egészséges rivalizáció segítheti a jó eredmények elérését, de a helyzeti előny biztosítása érdekében elhangzó sértő viták, vádaskodások, elveszik a versenyzők kedvét, ami a kategória zsugorodásához, majd elhalásához vezethetnek. Számomra hihetetlenül hangzott az a –remélem megalapozatlan- hír, hogy Gyulán a konkurens versenyzőnek csak írásbeli bejelentés és időpont rögzítés után adtak lehetőséget a repítésre. Ha egy városban működő két klub, a pályahasználatban nem tud szóban megegyezni, akkor az együttműködés és sportszerűség megkérdőjelezhető!
Csak sportszerű versenyeken elért eredmény, a versenytársak megbecsülése és az együttműködés, hozza meg a siker élményét. A kategória jövőjét ebben a szellemben kellene tovább építeni!
Somi
http://img695.imageshack.us/img695/2045/vezetskzben.jpg (http://img695.imageshack.us/i/vezetskzben.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Somogyi Ferenc
2010-09-23, 15:54
Kedves Feri!

Hozzászólásodban felsorolt eredményeidet jól ismerem és nagyra értékelem. Nem hiszem, hogy akár egyéni teljesítményedet, szervezési munkádat, vagy a motorfejlesztésben elért sikereidet, bárki megkérdőjelezheti. De hozzászólásod utolsó részének megfogalmazása, hangvétele, nem tükrözi azt az összefogási készséget, amelynek hiányát felvetettem.
Véleménykülönbségek megjelenhetnek a fórum írásaiban is, ha ezek nem sértik bárki személyét. A személyes vitákat pedig -véleményem szerint- egymás között kell rendezni. Remélem, hogy erre lesz alkalmunk.
További eredményes munkát kívánok:
Üdvözlettel:
Somi

Orvos Ferenc
2010-09-24, 01:14
Összefogás az nem volt ,nincs és nem is lesz.
Nem volt az MHSZ rendszerben sem . Akkor is ment az emberek között a hátba támadás.
És akkor is egy központi vonal volt az irányadó.De ugye ezt nem kell boncolgatnom a még jelenleg aktív vezetésnek ,hiszen ők aktívak voltak a régi rendszerben is:-) Valahogy vitorlázni kellett persze.
Most sincs mert a legtöbb ember vagy a megélhetéssel van elfoglalva és nincs még erre sem ideje vagy csak száját jártatja.
Nem lesz mert ilyen nép vagyunk.
Egyébiránt nem személyes vita megvitatása volt a célom hanem az érem másik oldalát is illendő megvillantani ha már olyan dolgokat említesz a leveledben ami persze csak az egyik oldal .Na persze még a valóságot sem fedi.
Persze az idő mindent elrendez mint ahogy tette a dolgát eddig is.
:-)

Orvos Ferenc
2010-09-28, 08:51
Kedves Feri!

Hozzászólásodban felsorolt eredményeidet jól ismerem és nagyra értékelem. Nem hiszem, hogy akár egyéni teljesítményedet, szervezési munkádat, vagy a motorfejlesztésben elért sikereidet, bárki megkérdőjelezheti. De hozzászólásod utolsó részének megfogalmazása, hangvétele, nem tükrözi azt az összefogási készséget, amelynek hiányát felvetettem.
Véleménykülönbségek megjelenhetnek a fórum írásaiban is, ha ezek nem sértik bárki személyét. A személyes vitákat pedig -véleményem szerint- egymás között kell rendezni. Remélem, hogy erre lesz alkalmunk.
További eredményes munkát kívánok:
Üdvözlettel:
Somi

Kedves Feri Bácsi,

Látom Új topicba került ezen téma.
Nem lepődtem meg azon sem hogy amit írtam az véletlenül ,csak csak hogy nem , kimaradt innen.
:-) biztosan így már más képet fest egy két dolog.
Gratula,Siralmas egy próbálkozás ez így.
Üdvözlettel.

raid
2010-09-28, 09:09
Szép(!) Jó(!) Napot(napokat!)

Kedves Moderátor Úr, vagy Aki rakosgatta a témát!
Nekem is furcsán alakultak az érzéseim, miután megláttam az "áthelyezést"!
Az mindig JELENT valamit, ha az áthelyezéskor, valami, Valaki, kimarad.......
Lehet, hogy nem volt hely az új "topic"-ban??
Vagy az átrakónak szúrta a szemét valami? VISIN cseppek segítenek, jobban látni!
Ezzel pont az ellenkezőjét érte el Valaki! Pont így vált még fontosabbá, ami "kimaradt"!
Jól mondom?
üdv.:raid

gyurka
2010-09-28, 14:45
Elnézést mindenkitöl!
Csak most látom hogy kimaradt valami.utánanézek és orvosolom.Orvos Ferenctől pedig külön elnézést kérek.
A moderálást még tanulom,úgy gondolom hogy ne szakítsuk meg az F2A topicban elkezdett arculatot személyes vitákkal és véleménykülönbségekkel-ennek a helye eme topicban, de még jobb ha egymás között beszélitek meg barátságosan és építő szándékkal.
Közben már emlékszem mi maradt ki-ami tényleg nagyon hiányzik onnan.

Gyurka

raid
2010-09-28, 15:29
Hi!
Ez így jobban hangzik!!
De....nem biztos, hogy csak egymás között kell megbeszélni.....talán így jobban elsikkad
elsímítódik....
Az "ügyben" szereplő dolgokról mindenkinek kell hogy infója legyen! Mindenkire (főleg körrepülősök)
tartozik ez és az ez után következő "történet"......
Csak nézzétek meg az F3A topic-ot.....ott voltak szurkolók, versenyzők, Akik őszintén szorítottak a Magyar Válogatott sikeréért, Ausztriában. És....mindenki nagyon örült az elért eredményeknek!
Ki is fejezték, hozzászóllásaikban.
A mi kategóriáink is sokkal népszerűbbek külföldön.......
Én azt mondom: Aki teljesít, Annak van igaza. Ez így lehet durván hangzik, de gondoljátok végig!!!
Szépek a régi idők! Úgyanúgy mint a fociban!!!
De ott is bebizonyosodott: hiába vertük végig a világot (régen) mainapság ebből igazi eredmény nem tud születni, csak anekdóta.....abból meg van bőven.
Én is kesereghetnék, hogy nem becsülnek meg, pedig 2000-ben 19. voltam a VB-n, 90 versenyző közül.
Mórotz Attila is kesereghetne, rengeteg kiválló eredménye született.....mégis, ma ugyanúgy kell gyakorolgatnunk a műrepülést, mintha mi sem történt volna.
Orvos Feri ideje alatt, legalább olyan eredmények születtek, Gyulán, Békéscsabán, mint korábban....
de legalábbis nagyon hasonlóak. természetesen nem vitatva el "MULT-SZEGEDI-MOLNÁR" csapat érdemeit sem!
Én ott voltam(szerencsémre) és láttam, mi munkát feccöltek bele a "fejlődésbe"......most 2010-ben,
amikor mindenütt azt halljuk: Nagyon tré a helyzet....nincs pénz, támogatás, stb
Biztos, hogy minden "kritikus hozzászóló" így meg tudta volna csinálni???

Mindenkinek egy javaslat!!! :
Olvassátok végig(!) az Ausztriai EB-ről szóló ÖSSZES hozzászólást
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,76257.0.html
Itt megszólaltak a legfiatalabbak és a sokkal idősebb F3A-sok is......no komment,
csak annyi, hogy az F3A-ban van ÖSSZEDOLGOZÁS, ÖSSZEFOGÁS.
üdv.: raid(alias: Juhász andrás)

Orvos Ferenc
2010-09-28, 17:14
üdv ,

Mielőtt elcsúszna ez a topic is más irányba, újfent megjegyezném abban a ,bizonyosan véletlenül hiányzó hozzászólásomban,amit nagyon nem értek hogy pottyant ki középről ;D de higgyük el hogy véletlen volt, tehát abban mindössze arra mertem reagálni hogy a nagy magyar kesergő előtt még jelezzem hogy van azért hely és társaság ,ahol történik is valami körrepülésben és még nem kell lehúzni.Itt van összefogás.amihez bizony egyre többen csatlakoznak országosan is.
És még csak nem is kötelező.
A másik ,a bizonyára kellemetlen hozzászólásom hogy érintettként talán valós információt mertem leírni egy olyan gyulai szituációról amit ráadásul egy olyan ember boncolgat itt egy nyilvános fórumon ,akinek se pontos rálátása sem pontos információja nincs.Akkor gondolom nekem is lehet néhány szavam hozzá ugye?
Kövezzetek meg érte. :-*

Kedves András egy dologban azért kijavítalak, ami itt történt az elmúlt időszakban és történik a jelenben az bizony nem csak az érdemem.
Ezt tucatnyi kitartó ,szorgos embernek ,klubtagnak köszönhetjük.Mint ahogy Az idei Vb rendezésben is sokan önszorgalomból vettek részt.Köszönet Nekik.
Köszönet A külföldi fiataloknak Lengyelországból Ukrajnából Oroszországból ,Olaszországból és még sorolhatnám honnan akik eljöttek.
És szégyen gyalázat amit a Vb első napján az a marék ember gusztustalan módon végig vitt a TR csapat körül.Természetesen a Világ szégyene van rajtuk mert aznap híre ment dolognak.
Vannak emberek Vastag bőrrel az arcukon.
Na Kedves Feri Bácsi inkább ezen kéne aggódni.Mert ez nehezíti meg a munkát azon emberek számára akik tesznek .
Az MMSZ semmit !!!!! 0= semmit.
De bizony jogokat azt szeret formálni .
Ezt is Ki lehet moderálni gyorsan mert rosszul néz itt ki
Vagy orvosolni ahogy azt vicces Gyurka barátunk írta.
Na most már csak egy dolgot hiányolok ,hogy mikor jön az hogy "bezzeg A régi rendszerben Milyen Jó világ volt"

;)

Louis
2010-09-28, 21:03
Ha mar uj topik-ba kerult ez a tema,tegyetek mar vissza az Orvos Feri reagalasat,mert igy a fene sem erti mirol is van szo!
En olvastam de lehet mas nem.....
Na meg ugy illik...
Ha meg nem kerul elo azt javaslom Ferinek probalja emlekezetbol megegyszer leirni-foleg a palya koruli vitakat-es tuzzetek be a megfelelo helyre!

Orvos Ferenc
2010-09-28, 21:53
Kedves Louis,

Sajnos Ez A Téma amit Somi súrolt először,Bizony egyéb mélyben gyökeredző problémát is felszínre hozott.
Sokunknak bizony rosszul esik azt látni vagy olyan kijelentést elfogadni hogy magyaro.-n nincs jövője vagy nem tesz senki a jövőért vagy akár a jelenért.
Kétségtelen hogy töredéke az MHSZ időhöz képest ahányan maradtunk ,de lassan ,nagyon lassan talpra állhat a dolog és lesz fiatal vagy utánpótlás.Ezt az áldozatot csak kevesen tudják vagy akarják felvállalni,de ha senki sem teszi akkor le lehet radírozni ezt a kategóriát a modellezés palettájáról.Sok ember azt a sok energiát amit mások kritizálására vagy önfényezésre fordít fordítsa inkább a fentiekre.Biztos előbbre jutunk.
A teljesen Véletlen kimaradt hozzászólásomból a gyulai pályára vonatkozó dolgokat nem kívánom tovább boncolgatni,Hiszen ha ezt itt egyoldalúan tenném,akkor pont olyan lennék mint azok akik ezt előttem nélkülem tették.Egyébiránt szerintem ez nem is ideillő nyilvános fórumra tartozó kérdés.

egy kicsit más téma.Nézem itt a neveket és azt kell tapasztaljam hogy sokan szégyenlik az apjuktól örökölt nevüket. Nem mondom az én apám sem hibátlan ,de azért ki merem írni a nevem.
Vagy van ennek valami oka világosítsatok már fel legyetek szívesek.
Köszönöm

gyurka
2010-09-28, 22:19
Sajnos az "eltűnt" hozzászólást nem tudjuk visszahozni,az új topic létrehozása közben-egyenként raktam át a hozzászólásokat -töröltem egyet véletlenül.Erre egy kolléga hívta fel a figyelmet ma reggel telefonon.Már írtam a szerzőnek, hogy legalább emlékezetből írja le mi volt abban a gyulai pályával kapcsolatos gubanc stb.Ha meglesz, beszurom a megfelelő helyre.

Gyurka alias Moderátor

raid
2010-09-28, 23:32
Kedves Gyurka!
Nem tudom Ki vagy, bár biztosan ismerjük egymást.......
De.....véletlenek nincsenek! Ezt tudjuk! Főleg ahogy itt történt.....
Javaslom, ha legközelebb "moderálsz", ne csak szűk körben beszéld meg!
Nem fogsz ilyen, kimoshatatlan, kellemetlen helyzetbe kerülni!
Beszélj a "Dudkinnal"....szerintem......van megoldás! Lehet előkerül az a hozzászólás.
Előkerülhet, de nem moderátori szinten, szerintem....
Üdv.: raid(alias Juhász András)
ps.: ;) ez az "alias", amit használtam(aztán, Te is)......ez jó, csak írdd oda a teljes nevedet.....
tudod, Feri is erről "beszélt".... ;)
Én is tudnám értékelni, ha végigmenne itt egy ilyen "átalakítás"....
Egyszercsak azt vennénk észre, mindenki a saját nevét használja!
Feri! köszi, hogy felvetetted ezt a "névjátékot"!

gyurka
2010-09-29, 03:05
Kedves Raid!

A moderálást nem beszéltem meg senkivel előre,de mintha az egyik hozzászóló írta volna hogy inkább tegyem át egy új topicba.Ki is volt az a hozzászóló?Az meg az én bajom ,hogy egy hozzászólást kitöröltem moderátorként,nem könnyű össztűz alatt lenni.
Dud nem tud segíteni,rám bízta az ügy politikai megoldását.
Továbbra is átteszem, ha nem odaillő személyeskedések íródnak bármelyik körrepülős témában.
Ahogy írtad: vagyünk példát az F3A csapatról-tudod kik vannak ott?
Mielőtt még elkezdődne ,hogy mit keresek a körrepülősök között mint RC-s,leszögezem én is ezzel kezdtem valamikor 25 évvel ezelőtt a modellezést...aztán hiányoltam a fórumon -igaz ez rc modellezős fórum,de akkor is-hogy nincs körrepülős rész,írtam Dudkinnak,rábólintott,így kezdődött a körrepülős topic története , bár tudtam hogy egy "kissé" zárt világba próbálok betekintést nyújtani.Kalmár Sándor segítségével az F2A speed is érdekel -pár nap múlva gykorlati szinten.
A nevem meg marad továbbra is Gyurka (ezt egyszerűbb kimondani nektek)most látom hogy tényleg nincs az avatarban a teljes név,eltűnt az érdeklődési köröm is Pedig 2003-ban tudom ,hogy beírtam.

Gyurka

Louis
2010-09-29, 14:04
Csatlakozom a nevesiteshez!
Bar az en nevem nem sokat mond a Forumot olvasoknak,nameg a korrepulosoknek hiszen en szabadonrepulovel kezdtem ezelott 50 evvel majd a 80-as evek vegetol R/C -zek,es raadasul nem is lakom M.O.-n.
A szab.-repulosok(de a regebbi korrepulosok is)Gyularol ismernek.
En az Orvos Ferit csak latasbol ismerem O meg sehogy,de ott voltam az idei korrepulo V.B.-n mint nezo,az elso es utolso napon,es csak elismeressel tudok nyilatkozni a szervezesrol,rendezesrol es a verseny lefolyasarol.Ezt azert merem tenni mert vezettem mar F3J E.B-t,F4C E.B.-t es meg sok V.B., E.B.Vilag Kupa versenyen voltam FAI zsuri tag stb.tudom mit jelent szervezni rendezni es ledirigalni egy ilyen meretu esemenyt!
Szerintem soha rosszabb versenyt!!!
A korrepulo kategoria(vagy barmely mas modell kategoria)problemairol,gondjairol szerintem csak egy embert nem lehet felelosse tenni ez badarsag barkirol van szo!
Udvozlettel
Dr.Gaher Lajos

Orvos Ferenc
2010-09-29, 22:14
Köszönjük a dicséretet Kedves Lajos.Jól esik ez nekünk még ha nem is mindenki így áll hozzánk .
Ezt a mai postával kaptam kedves uraim.Ha valakinek nem egyértelmű akkor A magyar csapat kapitánya az ifj . Kalmár Sándor volt.Az az ifj.Kalmár Sándor aki mikor A vb Alatt az egyik magyar TR csapat óvni akart akkor nem volt sehol!!Gyulán Sétált. Ez viszont már főbenjáró bűn.De ezt majd biztos a bizottság kitünteti.
Az úgy nevezett " MMSZ hivatalos képviselője" Az pedig Mult József.Persze ezt a címet csak ö aggasztják rá hiszen itt nem kérte senki hogy képviselje őket na meg nem is hívta ide senki . Ide tolta a képét hogy fa....szariskodjon meg sértődöttségből kib......on velünk.Erről beszéltem az előző leveleimben .Nagy tróger nép vagyunk mi.
Itt van a hogyan tovább tessék.
Egy biztos nem gondolták át ezt túl okosan mert amit most kirobbantottak az majd bizony megerősíti az összefogást.Csak az nem mindegy kiket és hol.
Üdv
ORVOS Ferenc

gyurka
2010-09-29, 22:48
Elmondhatnátok miért akart óvni a magyar TR csapat.
Meg a VB-n tapasztaltakat is,légyen jó ésvagy rossz.

Gyurka

Orvos Ferenc
2010-09-29, 23:39
Kedves Gyurka,

Nem mintha ez lenne a lényege az írásomnak,de szívesen kibontom, neked.
Először is A csapat kapitány kutya kötelessége közé tartozik ha bármelyik érintett kategóriában versenyzője startol vagy még startja van akkor nem hagyhatja el a pályát,mert FAI szabályok értelmében az országok csapatkapitányai az egyetlen jogosult személyek akik a versenyzőik óvását a versenyigazgatónak átadni kötelesek aki pedig továbbítja a FAI zsűri elnökének az óvási díj ellenében ami 35 euró volt jelen esetben.Szerdai napon A magyar Tr. csapat egyik párosa óvást kívánt benyújtani és A magyar csapatkapitány bizony nem volt sehol.!!!!!!Tehát főbenjáró hibát követett el.
Az egyetlen Szerencse hogy én voltam a Vb versenyigazgatója. és így én adtam oda az óvást és egyben jeleztem a FAI zsűrinek hogy ifj.Kalmár Sándor nincs a helyszínen ami így szó szerint dokumentálva lett.Hál 'Istennek a Fai Zsűri elnöke elég precíz ember.Számítottam már akkor hátba támadásra és gondoltam egy töltény jól jön majd.
Egyebekben Az érintett páros óvását a FAI zsűri jogosnak találta és a páros ismételhetett.
Az hogy miért Óv egy Tr. páros annak pedig minden futamban ezer oka lehet.
Nos Hát ha fegyelmizgetünk itt akkor viszi a postás ami csomagunkat is.És még van meglepi is.:-)
Szégyelljék magukat egytől-egyig.Az amit akartak azt elérték benyomták a csapatba sportszerűtlen módon a Pécsi párost.
Itt van Somi az díszes társaságod.Ilyenekkel bizony nem lesz összefogás ebben az életemben.HA nem visz el valami hamarabb ,akkor még lesz egy két boldog évem miután elfújta ezeket a szél a sakktábláról.
A vb tapasztaltakat pedig első-kézből majd elmondja neked ott az érintett személy vagy környezete.
Üdv

Kormányos úr
2010-09-30, 00:14
Kedves Orvos Ferenc!
Nem ismerem a történéseket, csak néha olvasom ezt a topikot. Egyáltalán nem is akarok ítéletet mondani! Azt azonban el kell mondanom, hogy soraidból izzik a sértettség, a durvaság!
Bírálod - idézetre sem méltó szavakkal - népünket, még ha alibiből magadat is beleérted.
Az az érzésem, hogy katalizátora vagy a mostani állapotoknak, melyeket kifogásolsz!
Nos, most sokan felkapják fejüket! Hogyan jön ez ahhoz, hogy ide írjon és elmondja szubjektív véleményét?
Angel Tamás vagyok, egyszer találkoztunk.
Kilenc évig voltam a hajómodellezők FSR csapatának vezetője, négy évig MMSZ elnökségi tag. Ez idő alatt 4 alkalommal vezettem a csapatot VB-re, háromszor EB-re. Tavaly Orosházán megrendeztük az FSR hajók Európa Bajnokságát, idén pedig a XVI. NAVIGA VB-t, részben átfedéssel az általad nagyszerűen megszervezett és lebonyolított Világbajnoksággal.
Számomra ez a sportvezetői időszak megtiszteltetés volt örömmel gondolok vissza rá. Nagyon sok sportbarátom van akiket tisztelek és akik engem is tisztelnek.
A múlt évben lemondtam sportvezetői megbízatásaimról, mert úgy éreztem kiszemelt utódaim a továbbiakban hatékonyabban és jobban el tudják látni ezt a feladatot. Ráadásul egy Orosházán lebonyolított VB rendezésével kezdenek! Tájékoztatásul: 35 ország 380 versenyzője volt itt!
Nagy sikerrel mindenki megelégedésével zárult a VB. A NAVIGA két év múlva is visszajönne!
Ezért vettem tehát a bátorságot, hogy szóljak hozzád nyílvánosan és néhány gondolattal reagáljak:
1. A Magyar Modellező Szövetség Elnökségébe a modellezők választják a tagokat. Többségükben sokszoros bajnokok, Európa és Világbajnokok, tiszteletre méltó sportolók, akik életüket tették fel a modellező sportra, sportvezetői munkájukért semmiféle díjazást nem kapnak. Dolgoznak értünk is, kiérdemelték a többség bizalmát.
2. Hajós vezetőként évzáró rendezvényünkre mindig meghívtunk egy egy bajnokot, akiket életükről, sikereikről, sportmunkájukról kérdeztünk. Hatan voltak már vendégeink, - köztük a jelenlegi elnökségből is többen. Nagy megtiszteltetés volt számunkra, hogy eljöttek hozzánk. Mindenkitől tanultunk valami fontosat.
3. Személyesen sért tehát az a hangnem amit az MMSZ-ről és delegált tagjairól megengedsz magadnak.
4. Július 30-án otthagytam az általunk rendezett VB-t és átugrottam Békéscsbára. Láttam Kalmár Sándor 3. startját, találkoztam több speedes világbajnokkal.
Sajnos veled nem! Nem voltál ott! Akartam gratulálni!
Ezek után pedig már nem tudok!
Üdvözlettel Angel Tamás

raid
2010-09-30, 00:20
Hello Gyurka, meg Mások is!

Nem volt szándékom, de mégis szólnom kell!
Szóval....a Csapatkapitány.
Mint a Magyar műrepülő csapat tagja, állíthatom, nálunk sem nagyon fordult meg
az ifj. Kalmár. nekünk is akad néha helyzet, amikor szükség van a HIVATALOS képviselőre.
Ha máskor nem, hát az esti csap-vez értekezlet után, rajta keresztül tudhatjuk meg a hivatalos
start eredményeket, valamint a másnapi programot, start sorrendet. A 4 startunk alkalmával, illetve utánna,
sajna egyszer sem tudott értesíteni bennünket ezekről a dolgokról. Nagy bajunk nem származott ebből, hiszen
nekem már volt hasonló tapasztalatom...........(pl.Spanyolország, Vajjadolid, Manchester, EB) szerencsére
szerény Angol tudásom, valamint "erős érdeklődésem".....mindig segített információ közelbe kerülni!
Az első két napon, délután, még nem született hivatalos, másnapi start sorrend......ezért, este nem mentem a családommal, egyből pihenni, hanem kicsit ott időztünk a "tűz" körül.....Meg is lett a start sorrend, amit azonnal közöltem csapattársaimmal! Meg is kérdeztem Őket a "Kis Sanyi" hívott már benneteket? A válasz: még nem.
Azt hiszem, másnap sikerült neki az infókat átadnia......engem ugyan kihagyott, de ezzel nem igazán foglalkoztam.
Nem volt újdonság......! Ha jól emlékszem, a processingnél futottunk össze.....még az elején. Lehet úgy gondolta, van elég tapasztalatunk.....megoldjuk a problémáinkat.......
Még egy adalék: A műrepülő kategóriában, minden start előtt kell két versenyző, Aki tréningstartot tart, repül a bíróknak. A Francia bíró egyszer úgy gondolta: Én leszek az egyik startoló a következő napon :-[. Természetesen....ezt én nem utasíthattam vissza.......fog Ő még pontozni is a startomban........ :-X
De egy csapatkapitány elmondhatta volna a megfelelő helyen, hogy vagy egy versenyen kívüli pilóta repüljön, vagy SORSOLJÁK ki!!!!! Ez a csapatkapitányi munka KÖTELEZETTSÉGEKKEL jár, nem biztos, hogy mindig az F2A-t kell figyelni! Sőtt, a legtöbb gond az F2C-ben történik, de sokszor nálunk is "dolgozni" kell!
Spanyolországban is kellett volna és nem nekem kellett volna "veszekednem" a Francia csapat kapitánnyal! Megjegyzem, nekünk volt igazunk, de ebben SENKI SEM segített, pedig ketten is tudtak volna!!!

Ahogy olvasom, pont az említett "csapatkapitány" "JELENTÉSE" alapján fog tárgyalni a FEGYELMI bizottság!
Nem kéne először megtárgyalni a bevállalt munkavégzést, jelenlétet? Mi van akkor, ha azon az "eseményen" sem volt ott, amiről a BIZOTTSÁG tárgyal? Esetleg, csak hallotta a "dolgokat".

Nos Kedves Gyurka!
Remélem, kicsit világosabb a helyzet. Természetesen......én sem tegnap kezdtem, vannak tapasztalataim, meg történelem, elraktározva. Amit fentebb leírtam, még folytathatnám, de jelenleg csak a fentiek tartoznak a TÉMÁHOZ!
Nos Kedves Gyurka! kíváncsi vagyok a véleményedre, és másokéra is!!

üdv.: raid (alias Juhász András)

raid
2010-09-30, 00:41
Hááát....szeretném, ha a mostani hozzászólásomért, Senki se kövezne meg!
Kedves Kormányos-Angel Tamás Úr!
Valószínűleg ismerjük egymást, de ez most lényegtelen!
A legutolsó megjegyzésed miatt írom a mostani mondataimat!
Ne higgyen senki fogadatlan prókátornak, de megjegyzem, AKI AKARTA az mindig megtalálta az Orvos Ferit a VB-n!
Ez TÉNY, esetleg telefonon, aztán kisvártatva személyesen.
Úgy gondolom, a Hajós VB-n nektek sem volt vége a napnak a startok után, sőtt. Orosházán és Békéscsabán is, jóval 10-11 után este sem fejeződött be a munka a szervezőknek! Ugye?
Hátha csak 20-30 percről volt szó..........ebből azért, légyszi ne ítélj.
A többi mondandódhoz, nem kívánok hozzászólni (jelenleg), lehet egyszer majd tudtodra adom a saját véleményemet,jelenleg nem fontos!
Részemről még annyi: Neked és Nóbikéknak(valamint a teljes rendezői csapatnak), most gratulálok a VB-hez,
szuper volt! Egy hétig én is "páholyból"(medencéből) néztem!! de megjegyzem, volt amikor Gyula-barátommal, vagy Edittel akartunk találkozni, de sehol sem találtuk Őket, hosszú időn keresztül. Megsértődés helyett, telefonon megtudtam, hogy ippeg hol dolgoznak, szerveznek......aztán másnap újra találkoztunk.....

Kedves Tamás! Remélem, nem bántottalak meg!

Orvos Ferenc
2010-09-30, 01:36
Kedves Angel Úr,
Bocsánat hogy nem álltam vigyázzban a Vb alatt és vártam a gratulációkat.
Biztosan Lógtam valahol.De volt ott még egy pár sértődött ember tőlünk akinek megtehetted volna mert legalább annyit dolgoztak mint én viszont legalább annyira sértődöttek is voltak mint én.Ha pedig azzal kezded hogy nem ismered a történteket akkor végképp nem értem.Még azért tudok aludni a gratulációd nélkül.Amúgy Pedig nem emlékszem mikor találkoztunk ,na mindegy.
A vélemény nyilvánításhoz nem kell felsorolni az érdemeidet és csillagokat , ezt meg teheted anélkül is mint egyszerű vélemény nyilvánítás.Lehet hogy többet értenél a sértődöttségem(günk)ből,Mert ha hiszed ha nem nem vagyok egyedül.Remélem nem azt akarod a mondani hogy mindenki mindenkor sérthetetlen a Vezetőségben mert akkor bizony sokan felhördülnek.
NE haragudj de nem leszek minden esetben Bólogató János.Főleg ilyen helyzetben.
Sajnos ahogyan eljártak a tisztelt érintettek nem érdemelnek más hangnemet.
És nem is kell hogy ez mindenkinek tetsszen.

Kormányos úr
2010-09-30, 22:06
Kedves Orvos Ferenc!
Sportmunkámról azért írtam, hogy érzékeltessem: tudom mennyi munkával, fáradsággal, áldozattal jár pld. egy világbajnokság megrendezése.
Munkámért egy oklevelet kaptam a 100 éves a magyar modellezés alkalmából. Emlékérmet már nem!
A modellezők megszállott, elhivatott emberek! Céljaik elérése érdekében kitartóan küzdenek! Hibázhatnak, rosszul dönthetnek egy-egy alkalommal, azonban ez nem ok a végeláthatatlan haragra. Elvárás hát, hogy senki ne gyűlölködjön a másikra, ne legyen kiközösítés!
Azt kívánom a repülős társaságnak, hogy sportemberhez méltó stílusban rendezzék nézeteltéréseiket és tudjanak méltósággal együtt és egymás ellen versenyezni.
Jó lenne, ha sikerülne!
A magam részéről befejezem. Jó egészséget és sportsikereket kívánok!
Üdvözlettel Angel Tamás

raid
2010-09-30, 22:46
Uraim!
nem tartom valószínűnek......, de jó volna, ha némelyik illetékes, érintett is kifejtené véleményét!
Vagy esetleg attól "félünk", hogy az írás megmarad.......aztán majd később "visszaüt" ??
Én nagyra becsülöm az itt megszólaltakat, mert ez a körülmény egyiküket sem zavarta.... :-*
De legalább leírták a véleményüket, megörökítve azt(természetesen, ha a moderátor Úr másként nem gondolja)!
Szerintem, a VB résztvevői közül, nagyon sokan olvassák a topicot! Valamint az érintettek is hasonlóan tesznek,
ha netán nem, hát az ismerősök hívják fel a figyelmüket!
Uraim!
Lássuk a többiek véleményét is!!! Jó lenne!!
Vagy ez az "ügy" is majd berkek között marad??
Neveket nem említenék......sok a versenyző is, rendező is, MMSZ vezetők is, sokaknak van véleménye.
Tessék mondani: ilyen nehéz közzé tenni?
Ha mi így 4-en, 5-en írogatunk.......ebből még nem lesz "eredmény"!
Tényleg, szeretnénk, hogy legyen "eredmény"?
Nos erre is lehet "válaszolni"!!

nagymoha
2010-10-06, 13:01
Sziasztok!

Sajnos nem tudtam ott lenni a VB-n igy nincs elég infóm az ott történtekről ( ami van nyilván egyoldalú mert pécsi vagyok ) így nem akarok arról véleményt nyilvánítani!
Inkább a "hogyan tovább"-ról.
Tudjuk, hogy régóta problémák vannak a kükönböző válogatott csapatok összeállításával, az is igaz, hogy néha már aki el tud vezetni egy körrepülőt aspirálhat a válogatottságra.
Úgy gondolom, hogy a csapatok összeállításának joga és kötelessége a Szövetségé!
Az összeállítás elveit azonban egyeztetni kell azérintettekkel és időben és pontosan közzétenni!
Ezután az érintettek eldönthetik, hogy ilyen keretek között harcba kívánnak-e szállni a válogatottságért!
Az elvek lehetnek szigorúak (pl. kijelölés egy válogató verseny alapján ), lazábbak ( több verseny alapján ) vagy extrémek ( a kijelölés joga a fötitkáré/elnöké/Orbán Viktoré stb.) de a közzétételük után nincs vita.
Lehet, hogy engem már nem érint de most is kíváncsian várom mik lesznek a jövő évi csapatok kijelölésének elvei. Azok ismeretében tudom csak eldönteni, hogy készülök-e rá vagy sem, hiszen lehetnek olyan kritériumok, amik alapján szóba sem jöhetek.

Csak mellékesen: régen ez úgy volt, hogy elég korán, esetleg még előző évben kijelöltek egy válogatott keretet majd valamikor magát a csapatot.

Még egy dolog: sajnos jellemző a mostani viszonyokra, hogy ezt a topicot kivéve az én szept. 19.-ei hozzászólásom a legutóbbi körrepülős témában :(

raid
2010-10-06, 20:04
Csak mellékesen: régen ez úgy volt, hogy elég korán, esetleg még előző évben kijelöltek egy válogatott keretet majd valamikor magát a csapatot.

Hello!
A fenti mondat eléggé megfogott! Kénytelen vagyok reagálni! Bocsi, de ez már régebben is IDEJÉTMÚLT volt!!
A legtöbb országban, pont úgy csinálják mint egyéb sportágakban.....: a nagy versenyek előtti versenyek a válogató
versenyek.....stb,stb.
Kedves (!) Nagymoha!
Talán nem kéne(kellene) mindig a múltba nézni....elég lenne "szétnézni" a jelenben, ott ahol ezt vita nélkül, JÓL csinálják!

Üdv.: raid, alias Juhász András

Racer
2010-10-06, 20:51
Sziasztok!
Ha jól értelek Bandi, te tudod hogy hogy van a válogatás más országokban és más sportágakban!
Légyszives írd ezt le részletesebben, mert érdekel! A válogatás szabályai le van írva az MMSZ szabályzatban,
ami nem azt jelenti hogy ez jó, de először meg kellene változtatni, aztán azt alkalmazni.
Részemről amit írtál, hogy csak a verseny előtt derül ki hogy ki indul, nekem azért nem tetszik, mert sajnos elég kötött
a meló helyem!

Ez persze csak egy vélemény!

raid
2010-10-06, 21:23
Hi!
Természetesen, vannak infóim! De......leírni, csak akkor fogom, amikor az a bizonyos info teljesen FIX.
Ezalatt azt értem: Meg fogom kérni az illetékes "országlakó" kollégákat, küldjék el a hivatalos szisztémájukat!!
Egy biztos, a legtöbb környékbeli és nem környékbeli országban, egyáltalán nem divat az előző évi kijelölés!!!
Bocsika, de ebben a hobbyként űzött sportban is igaz: megvan minden esélyed arra, hogy már idén is tudd, hogy
mi a célod jövőre......csak Tőled függ, hogy meg tudod-e valósítani....
valamint, szerintem, nem tartom nagyon valószínűnek, hogy már idén el kellene döntened a munkahelyeden, hogy jövőre, pl. az EB-n részt fogsz venni. Olyan messzire sem Te, sem pedig egy munkahely nem láthat! Szerintem.

Egyébként, pedig, nem biztos, hogy azok a leírt szabályok JÓK lennének. A MI szegénységi bizonyítványunk, hogy a nem jó szabályok még mindig "érvényesek". Lásd: parlament......

Mondok egy példát, magamról: Az biztos, ha jövőre ott akarok lenni az EB-n, akkor ott is leszek! természetesen az eredményeim alapján és még véletlenül sem hivatkozhatok az ezévi eredményeimre......nem is akarok! A lehető legtöbb versenyre el fogok menni.....természetesen oda, ahol sok külföldi és itthoni versenytársam is ott lesz! Mondjuk, ha úgy járok mint idén Salzburgban, hogy egyetlen Magyar se volt ott......nos ez nem tart vissza, sőt!
Sajnos, itthon nagyon kevesen vagyunk...nálunk 4-5-7 versenyző van.....jelenleg ebből csak egy fiatal, a többi....."vénség"...velem együtt.....
de azért állok elébe......itthon és külföldön......az én 56 évemmmel egy két fiatal csóka.....mögöttem lesz!
Nálatok a másodperc a legyőzendő (elsősorban), meg a másik két pilóta.....bent a körben.....de ha jó a modelled sebessége.......és letolnak a többiek a körből.....Neked kell erősebbnek lenned......és még többet gyakorolnod a tolakodást(szabályosan, ha lehet). Az Öreg-Mohait nem igazán lökték föl.........igaz?

Tehát.....vagy kijelölnek, vagy nem......az eredményeidnek jövőre is nagyon jóknak kell lenni, nemcsak idén!!!!
Szerintem JÓK lesznek....az eredményeid is!

üdv: raid, alias Juhász András

Racer
2010-10-06, 22:00
A szabadság a verseny elött 1-2-3?héttel lehet probléma, amikor biztos lesz a részvétel.
A szabályokat nem meghozni nehéz, hanem betartani, vagy betartatni, olyan pedig nincs is ami mindenkinek jó lenne.
Ezt azért írom mert ami nekem nem jó, az nem biztos hogy a többségnek sem jó!
Ha létezik működő módszer, akkor meg kell változtatni a mostani elavult szabályt! A lényeg hogy mindeninek tiszta és
egyértelmű legyen!!

Bocsánat, az előbb elfelejtettem: Üdv: Baglyas Árpi

Orvos Ferenc
2010-10-06, 22:43
Kedves Uraim ,
Ha megengeditek egy picit azért korrigálnám a témát.
Nem is nagyon kellene elvinni nagyon más irányba mert van ,volt egy élő megegyezés a csapatválogatásra.A válogatás elve olyan amilyen ,lehet hogy napra késszé kellene tenni ,de az idén nem ez körül volt és van a ribillió.
Csak a TR -ről beszélek.
A probléma az hogy hiába volt egyezség az fel lett rúgva és sportszerűtlen módon került a Baglyas-Baglyas páros a csapatba.
Idézem A megállapodást :
3 verseny alapján lesz válogatva B-B és Kántor -Márkus között a csapatba jutás.
két világ kupa és az OB eredmények alapján.
Salzburgi : Verseny volt az első ahol a K-M páros 3'31 eredménnyel nyert 3'45 B-B eredmény előtt.
OB : B-B páros Nyert 3'35 K-M 3'53 szemben
itt már egyszer Az Elnök Úr felrúgta az egyezséget és eredményt hirdetett.
Ha abszolút időeredményt nézek akkor ráadásul igazságtalanul is!
Verseny utáni vita után visszakerült a válogatás az eredeti megállapodásba.
A Mecsek Kupa Világkupa fordulón elért fog dönteni.
Nos A Világkupa természetesen elmaradt.Nyilván ez is egy külön téma lenne de nem igazságos egy ember nyakába varrni.
A Mecsek Kupa helyett valamilyen sör virsli verseny lett tartva amelyen B-B páros csinált egy 3'26 eredményt .
Zsűri Nem volt . Lerf Lehel állt a roskadozó emelvény alatt mint "Zsűri" Aki a startok alatt a lieblingjeit figyelte .A szervezők képesek voltak azt hazudni a versenyeredményekhez hogy Két Zsűri Volt Szvacsek Ferenc Személyében.(Nem mintha az már megfelelne)
Mikor errre válaszként elküldtem azt a fényképet amit épp ezért készítettem akkor persze csönd volt.Természetesen Lehel egyedül áll mint zsűri.
A Válasz kedves uraim az volt erre hogy pont azon a futamon csak egyedül volt Lehel.
No ez Fénykép Bizony pont azon a "futamon" készült.
Német Tonyec a startnál térdelve maradhatott mert fájt a lába.A román srácoknak nem volt szabályos modelljük ,huzaljuk.És még csak Fai meg ,vagy román igazolványuk sem volt.
Na de Mindez honnan is derült volna ki ?hisz műszaki sem volt.:-)
Nos Öcsi pécsi vagy vagy sem így megy a Csapatba kerülés ma Magyarországon.
Ha ilyet meg lehet tenni akkor semmi értelme semmilyen szabálynak.Minek ?
Végül annyit ha ez mondjuk Mi részünkről történt volna Senki sem erőltette volna közülünk hogy mondjuk Odamenjünk Pécsre és ily módon Nyomuljunk be a csapatba.
Annyira meg ne írd le Magad Öcsi mert Ha Straniak felvállalná A Magyar FAI licensz számot már Jövőre csapat tagok lehetnétek.A szintetekre értem.Na persze meg ha egyáltalán itthon leszel.
Csatolom azt a képet amiről beszéltem hogy mert még a végén szó éri a ház elejét hogy nem igaz.
ha kell bemásolom Reé levelét a Peter Halmannak a Mecsek Kupáról.Amúgy pedig A Világ kupa eredményeknél is megjegyzésként törölve lett.
Van még egy versenyeredmény is ha kell.
Uraim Miről beszélünk és Minek ha ilyet meg tesznek emberek akkor felesleges.
Most meg úgy teszünk mintha semmi sem történt volna.
Hát nem is.
Üdv Orvos Ferenc

raid
2010-10-06, 23:09
Hi!

Orvos Feri hozzászólását, nem "kommentálnám"....nem voltam ott mindig.....
de....vannak Akik nyugodtan elmondhatják a véleményüket!(elmondhatnák)....
Árpi!
;)gondoltam, hogy Te vagy ;)
Bocsi, én a helyedben azt tenném, mint most én az F2B-ben: Úgy veszem, hogy OTT leszek!
Tehát a szabadságot, meg kell oldani. Közben természetesen tisztában vagy az eredményekkel.....
amiket el kell(!) érned! Csinálod a JÓ eredményeket, természetesen NEM hibázhatsz, nem azt mondom, hogy egyszer sem.......de tudatnod kell Mindenkivel, hogy hol a helyed! Természetesen, mindez vonatkozik az ellenfelekre is!!! Közétek, véletlenül nem lehet bekerülni.........
A fentieket, nehogy "oktatásnak" vegyed!! Minden egyes szavát, magamra is érvényesnek tartom!!

Üdv.: raid, alias Juhász András

Orvos Ferenc
2010-10-06, 23:34
Elgondolkozva pedig azon hogy 3'30 as eredmények között megy vita, Hát jellemző.Csodás Szint.Ez az eredmény 1980-ban sem volt semmire elég ;D.
Jó lenne valami szintet elérni és akkor azt mondom van miről beszélgetni nagy raceros kollégák.
Öcsi ,jut eszembe amúgy lehet jobban járnál te lépnél be az osztrák szövetségbe.
Az elmúlt években lassan egy tízest versenyeztél osztrák mechanikusokkal :D

Racer
2010-10-07, 08:24
Minket az MMSZ kért fel a csapat tagságra és az MMSZ nevezett!
Nem fogok reagálni az Orvos stílusára!

Itt most kiszálltam!

Orvos Ferenc
2010-10-08, 02:01
Nem a stílusomra kell reagálni Baglyasnak. Az MMSZ Senkit nem kér fel csak úgy,főleg nem ilyen helyzetben és főleg nem egy ilyen párost.Amit fentebb leírtam az a kő kemény igazság szégyellni kéne mint inkább felháborodni..Megint egy újabb csúsztatás és vetítés.Nem kell e mögé bújni most sem,Az MMSZ pedig egy petákot sem fizetett senkinek!!!!!!!!!!. Juhász Bandi te mennyit kaptál az MMSZ-töl?Vagy kell banki vonat az összes magyar nevező utalásáról.?Mikor fejezitek már be ezt a hazudozást.Amúgy meg kiszállni hamarabb kellett volna.

gyurka
2010-10-08, 02:30
Szíves engedelmetekkel a 2 utolsó hozzászólásotokban javítottam kisbetűről NAGYkezdőbetűre a neveteket.

A moderátor...(figyel benneteket!)

Racer
2010-10-08, 08:14
Orvos!
Fejezd be a sértegetést és a hazudozást!!!! Kinek képzeled magad? Remélem hogy a fegyelmin kitesznek
az MMSZ tagok közül!
Nem fogok leereszkedni a te szintedre!!!

Nagy Árpád
2010-10-08, 12:11
Én csak most néztem meg a vitát meg a képet amire Orvos Feri hivatkozik. A Lehel és rajtam kívül (aki kockás kabátban állok ott) még a harmadik zsűri tag is ott van, csak jobban meg kellene nézni a képet. Aztán lehet hivatkozni arra amire akarsz, a képen akkor is három zsűritag van. Bár én nem fényképeztem le magam de ott voltam. Reklamáljon az aki versenyzett!

Orvos Ferenc
2010-10-08, 15:13
Köszönöm kedves Moderátor,
Gondoltam én is írhatom kisbetűvel Baglyas nevét ha már megtisztelt hogy lesüllyedt a szintemre.
Na melyik a Hazugság kedves Baglyas.
Hogy Nem fizetett egy árva petákot sem az MMSZ vagy hogy nem KÉRT Fel benneteket.???????
Nem önérzeteskedni meg csapkodni kell hanem erre válaszolni.
Reménykedj csak Ha kitesznek is attól te még nem leszel különb ember.Persze ez azért nem úgy működik ám csak ahogy azt elképzeled.Vannak alapszabályok is az MMSZ-ben.Mert akkor mindenkit bemondásra ki lehetne csak úgy tenni .Bár ez biztosan tetszene nem?
Kedves Nagy Árpád újabb fejlemény hogy te is "bíró" voltál .Lefelejtettek a Versenyeredményről valamiért.
Biztosan csak koromból adódik de nem találkoztam Veled az elmúlt 25 évben versenyeken se mint TR bíró se mint versenyző.De kerestelek benneteket a Fai Bírói listáján sem ott sem vagytok rajta.
Pedig ez a "verseny " volt a hívatkozás alap a B-B páros csapatba jutására.
Ahhoz mit szólsz mint Bíró ,hogy a az egyik mechanikusnak megengedtétek hogy térdelve maradjon a startnál?
Vagy hogy a román párosnak semmilyen liszensze sem volt?még csak tagságuk sincs semmilyen szövetségben.És ahhoz mit szólsz hogy a modelljük abszolút szabálytalan volt?
Vagy hogy műszaki sem volt a startok előtt?
Vagy erről nem tudtál?
Ezt pedig bárki megreklamálhatja szerintem aki érintett az ügyben.

nagymoha
2010-10-09, 01:37
Sziasztok!

Elég jól adtok egymásnak, talán nem kellene! Ez biztosan nem viszi előre a dolgokat!
Hogy a válogatási elvek milyenek az ahogy írtam az MMSZ dolga, ha a versenyzők nem értenek egyet vele szóvá kell tenni de azért az aktuális világverseny előtt lekéne fektetni azokat.
Mint írtam, én úgy gondolom, hogy ha az elvekkel nem értek egyet és nem tudom elérni azok megváltoztatását akkor legfeljebb nem nem veszek részt a csapatba kerülésért vivott harcban!
Én semmi olyant nem írtam, hogy hogyan kellene a válogatást megoldani, azt szeretném ha a Szövetség olyan szisztémát alkotna ami a többségnek megfelel ( olyan úgysincs ami mindenkinek jó) és azt a lehető legkorábban kihírdetné!
Ezt várom most is.

Elég sok éve versenyzek szanaszét Európában és nagyon sok olyan versenyen vettem részt ami nem úgy volt megrendezve ahogy az az ún. Nagykönyv-ben meg va írva. Ha valahol pl. nem mérték meg a huzalom hosszát, azért még elindultam a versenyen és nem hisztiztem a CIAM-nál, hogy semmisítsék meg a verseny eredményeit.

Aztán hogy annak a versenynek az eredményeit valamely országban figyelembe vették-e a válogatott csapat összeállításánál az nem az én dolgom.

Egyébként véleményem szerint a cél az kell hogy legyen, hogy a legjobb csapat induljon az adott világversenyen! Ahogy modani szokták, az eredmények magukért beszélnek.
Úgy tudom, hogy a VB-n a magyar csapatból a B. B. páros érte el a legjobb eredményt!

Orvos Ferenc
2010-10-09, 09:26
Pista azért ne bagatelizáld el csak egy huzalhosszra mikor egy VB csapatba jutásról van szó,légy szíves,Mert ha csak 2cm-ről lenne szó akkor azt nyilván senki sem kifogásolná.Persze 2cm sokszor jól jönne embereknek. :D
MI a fenének vannak azok A Fránya szabályok??? nem kell az minek?Na itt gyökeredzik minden baj szerintem az ilyen hozzáállásban!!!!
Egyebekben pontosan világos volt mindenkinek a tét.
Az eredeti megállapodásban A Mecsek Kupa mint világ kupa eredménye lett volna a döntő.
Ennyi erővel itthon is maradhattunk volna és csináltunk volna egy házi versenyt és addig huzigáltuk volna a modellt amíg ki nem jön egy eredmény amit szeretnénk.Mondjuk Attila meg én lettem volna zsűri.
Jó mi.?
AZ egész magyar csapat eredményéről inkább jobb nem beszélni.Még A legjobbról sem!!
Olyanok leszünk lassan mint Hofi a tízet fialt a göbe viccében.
De azt viszont jó lenne eldönteni addig is amíg vársz Pista arra hogy kihirdesse azokat a feltételeket"(amire még várhatsz egy 20 évet,ha így marad minden.), hogy addig komolyan veszünk valamit vagy "jóvan az úgy is" Itt mondjuk a huzalhosszra és sok sok dologra gondolok.
Az hogy az ország egyik legnagyobb és legrangosabb versenye A Mecsek Kupa ilyen szintre jutott az bizony magáért beszél és csak is Ti tehettek róla."Túl sokat vártatok egymásra".
Szerintem a legjobb dolog amivel kezdhetjük a "Hogyan Továbbot" hogy mindenki tegyen rendet előbb a saját portáján.Utána itt találkozunk megint Jó?Remélem nem 10 év múlva lesz.
Persze Ha B álma nem válik valóra és nem tesznek ki az MMSZből ;D
mert akkor otthon ülhettek és nem lesz ebben az országban VB, EB ,verseny meg versenyző ahová elmenjetek csak amit majd rendeztek.
Na minden Jót.

Orvos Ferenc
2010-10-10, 00:05
Tisztelt Bertók úr,
Köszönöm ,valóban félreérthető volt a mondatom a Team Racing F2C csapatra vonatkozik.
Sajnos az én véleményem hogy annyira elmélyült problémák vannak amik nem hiszem megoldódnak.
Szőnyeg van persze be lehet söpörni időről időre.No de a remény hal meg utoljára.
üdvözlettel Orvos Ferenc

raid
2010-10-14, 13:24
Csak nézem....nézem.....
nem történik semmi!
lehet ilyen csendes lesz a "hogyan tovább"??

szomorú :-[ :( :'(

üdv.: raid..........

raid
2010-10-18, 18:26
Újabb 4 nap! :-[
Háááát......szomorú..... :(
ez a némaság
Ez jellemző >:(
:-X :-X :-X :-X :-X :-X

raid
2010-10-20, 22:04
:( :( :( ??? :'(