PDA

Teljes verzió megtekintése : Munkát keresek

patti0428
2010-10-28, 12:37
Sziasztok!

Azzal a kéréssel fordulok hozzátok, hogy munkalehetőség után kutatok, és ebben kérném a segítségeteket.
Az Óbudai Egyetem (régen BMF) német nyelvű gépészkarán tanulok már másodévesként, és a következő félévem praxissemester. Ez annyit tesz, hogy nincsenek tárgyaim, dolgoznom kell egy fél évet.
Keresgéltem rengeteg álláshírdetős oldalon, leginkább a profession.hu-n, de mindenhol vagy diplomát kérnek minimum 2 éves tapasztalattal, vagy gyakornoki állásra keresnek embereket, akiknek semmit nem fizetnek.
Lényegében tehát nem gyakornoki melót keresek, hanem egy állandó munkát fél évig, vagy tovább. Igazából már most is lenne rá időm ha a szükség úgy hozza. Szakmai tudásommal (amit eddig szerezhettem) nincsen gond, minden tantárgyam sikerült eddig, tehát csak nem vagyok hülyegyerek. Nagyon szeretek barkácsolni, műhelyben is szívesen dolgoznék. Esztergát, marót stb. tudom kezelni. Műszaki rajzokat készítek, általában közel maximális pontszámmal.
Angol nyelvet társalgási szinten beszélem. Német nyelvet lévén, hogy a gimnáziumot, az érettségit, és most az egyetemet is idegen nyelven végzem stabilan beszélem, szakfordítással is elbánok. Jelenleg a VDA kötet 5-ös könyvének németről magyar nyelvre történő fordítását lektorálom (német autógyárak mérőrendszer-megfelelőség vizsgálatok új kiadása). Természetesen a szakmán kívüli munkalehetőségeket is szívesen fogadom. B kategóriás jogosítvánnyal rendelkezem, kisteherautóra rutinom van, szállítmányozásban dolgoztam már, tehát menetlevél és hasonló dokumentációk kitöltése sem szokott gondot okozni. Többször voltam napokig az országon belül kisteherautón sofőrként.
Autók fényezésével, motorok felújításával is foglalkoztam már hobbiszinten. Nem vetem meg a kétkezi munkát, sokszor jobban preferálom mint az irodai munkákat. Legfőképpen budapesti állásnak örülnék, mert itt fent Pesten nincs autóm amivel kiutazhatnék vidékre. Hely lenne neki, pénz egyenlőre nincs rá sajnos. Külföldi munkalehetőségeket is elfogadom, leginkább németországban, ausztriában, csak a szállással vannak problémáim. Nem a minőségével, hanem a keresésével, fizetésével.

Nem tudom mennyire tudtok segíteni, igazából csak próbálkozok, hátha valakinek van valami ötlete számomra. Köszönöm a segítségeteket előre is, lehetőleg privát üzenetben.
Gerencsér Patrik

patti0428
2010-11-01, 08:23
Motorokkal is szívesen foglalkozok. Hoztam már helyre kipuffrendszereket pl...

patti0428
2010-11-14, 11:32
az igazat megvallva kicsit több reményt fűztem ehez a fórumos segítségkéréshez:(

vegyész
2010-12-15, 15:39
Félek, hogy nem a segítőkészség hiányzik. Egyébként az én fiam is az Óbudai Egyetemen másodéves, csak ő villamosmérnöknek készül.
Azért sok sikert kívánok! Ha belebotlok valamilyen munkába szólok, de elég reménytelen.
Üdv

patti0428
2010-12-15, 16:34
Sziasztok!

Végül kaptam állást a pesti Lufthansánál.

Köszönöm mindenesetre a segitségeteket!
Üdv.: Patrik

Hasi
2010-12-30, 12:48
Sziasztok!

Lufthansánál? Mit csinálsz te ott?

patti0428
2010-12-30, 12:57
A hamburgi javítóbázisnak van egy pesti kirendeltsége is, és náluk leszek.

Ricsi89
2010-12-30, 23:44
Akkor te még szerencsés vagy. Itt nálunk nem igazán van munka... :( Apám már egy éve munkanélküli és nem igazán kell sehová. Még betanított munkára sem vették fel. Behívták, megvolt az állásinterjú(betanított munkára minek?) majd pár nap múlva közölték, hogy nem kell. Ez veszi el igazán az ember kedvét még az élettől is, amikor már semmire nem kell. Persze a számlákat fizetni kell. Látom szüleimen, hogy próbálják titkolni azt, hogy mennyire szar helyzet van, de én látom rajtuk, hogy mi a helyzet. Azért megnéznék pár nagykutyát ,hogy mit csinálnának ennyi pénzből, mint amiből itt kell megélni.
Bocs az Off-ért.

gabor2009
2010-12-31, 08:06
Azért megnéznék pár nagykutyát ,hogy mit csinálnának ennyi pénzből, mint amiből itt kell megélni.
Bocs az Off-ért.

Off
A Bp. XII. kerületben tudod (pl) megnézni.
Aki ott lakik, azt biztos nem érdekli a többség problémája.
Ez a helyzet sajnos.
Sokáig hagytuk, hogy ez a helyzet kialakuljon.
És Őszintén mondva: ez nem a "válság" nevű dolog miatt van.
:Off:

Ricsi89
2011-01-05, 23:45
Off
Itt az ország egyik legszegényebb környékén(lakhelyemből látszik) is azért aki megteheti mindent zsebretesz. Apám mesélt, hogy a volt munkahelyén a főnökség miket csinált. Regényt lehetne írni, abból, hogy hogyan újították fel teljesen a házukat, miből vásároltak be hétvégére, stb. Arról meg ne is beszéljünk, hogy a gyárban minden munkásra jutott egy főnök. Most már talán több a főnök, mint a dolgozó. És csodálkoznak, hogy nincs pénz. Persze hogy nincs, ha ennyi naplopót kell fizetni.
Off

biella
2011-01-07, 14:08
És ez mindaddig így is lesz,amíg eltűrjük!!!!!

patti0428
2011-01-07, 14:11
És ez mindaddig így is lesz,amíg eltűrjük!!!!!

És szerinted mit lehet csinálni? Elkezdesz gyilkolni? Mert az sem megoldás...El kell fogadni ami van, és tényleg tenni ellene bizonyos keretek között.

marshalplast
2011-05-27, 09:00
Sziasztok!

Csabi vagyok, csak véletlenül akadtam erre a topikra. Szerintem is már röhej ami itt megy ebben az országban.
Mindenki meg van fogva mindenféle rendelettel, adóval..stb, a kínai bezzeg számla nélkül árulhat a piacon pl ahol 10-ből 2 ad számlát ha kérsz, a magyart meg ellenőrzik és ki sem mehet vállalkozói nélkül és nem is nyithat üzletet műhelyt stb.

Az árak amióta élek csak emelkednek folyamatosan, de szerintem most érte el azt a határt hogy itt már valamit kell csinálni -főleg az államnak. Anno sok éve a fizetések kicsik voltak, de akkor a havi fizetés kb 20% át tette ki a rezsi és a fix havi kiadás, most pont fordítva van, inkább 70% mire ki fizetsz mindent és ez is főleg a kis..átlag fizetésből élőket érinti csak, mert ugye 60-70.000ft ból havonta ha ki fizeted a számláidat, esetleg hitelt ami manapság szinte mindenkinek van, marad 10.000 red max! Ami ugye egy-két kisebb vásárlásnál el is megy.

Azért az emberek is buták szerintem, a helyett hogy valamit tennének, csak tűrnek és ha valami meg mozdul -nem konkrétan tüntetésekre gondolok, hanem inkább egy lehetőségre mint -képzés, tanfolyam, üzleti lehetőségek, tárgyalások..stb reklám kampányok -ez utóbbinál ha bemész egy üzletbe és fel ajánlasz egy reklám lehetőséget, akkor először is el mesélik neked hogy a bolt nem megy, nincs pénz stb...de tenni nem tesz csak 10 ből 1-2 ellene a többi csak várja a sült galambot. .no erről ennyit nem akarok süketelni, szerintem értitek mire gondolok.

A másik hogy az országban szerintem meg kellene változtatni az energia törvényt mert külföldön sok országban van már szélerőmű -itt nem engedik mert a 6m es turbina lapát állítólag zajos és zavarhatja a szomszédokat a pihenésben..bár szerintem főleg az energia ellátó bevételét zavarhatja mert ez ingyen termeli az áramot, ami nekik mínusz. Pedig tavaly utána jártunk egy ház fejlesztése nap és szélenergiára kb 1200.000ft a napkollektor és szerelvényei, ezzel fűthetsz átmeneti időszakban, a nap elem és szélturbina kb 1500.000ft, változó % -ig támogatják is + hitel. De ez az állam az extra profitra megy, itt mindennek adója van méghozzá horibilis.
-remélem meg figyeltétek hogy kap egy ember pl 80.000ft ot kézhez, + a munkáltató -37-50.000ft ot be fizet minden hónapban ez amiről mindenki tud..benne van a bérjegyzékben. De aki nem dolgozik az is adózik mert ugye ha másra nem is futja kaja csak kell és ezen meg mindenen van x% adó..nem fix 20-25% ezért írtam x-et, ha ezt össze adjátok egy kereső ember a havi fizója 60-70% át az államnak fizeti, és mit kapunk érte? Építik az autópályát, köztereket köz épületeket újítanak fel, ezzel emelve az ország imázsát, látszólagosan, mert ha egy külföldi ide jön lássa hogy nincs az ország le rongyosodva mindenütt...de ez csak a látszat és teljesen felesleges. Inkább munkahely teremtésre, a cukorgyárak, öntödék..stb fel élesztésére használnák ezt a pénzt.

Sőt szerintem az is jó megoldás lenne ha alakulna egy társaság akár extra profittal, de import-exporttal foglalkozna, mert a kistermelőktől ki kerülő áruk zöme csak itt bent forog, de mivel telített a piac szerintem ki kellene juttatni az országból amihez kell ugye egy cég ami erre szakosodott...mennyivel jobb lenne nekem is ha heti, havi rendszerességgel meg állna előttem és más vállalkozók előtt is egy kamion, és több darabos rendelést vinne el mint anno a régi rendszerben amikor még volt külkereskedelem. Nem érdekelne hogy mennyit keres a cég vezetése, mert tudom hogy nekem is van bevételem.

Valaki meg oldhatná azt is hogy a diákoknak adna tanácsot egy cég vagy intézmény, pályaválasztás téren, de nem úgy mint most. Akár kezdődhetne pár hónappal később a suli a 8 osztály után, és ebben az időszakban ki próbálhatnák a diákok a leendő munka helyüket -foglalkozási körüket, hogy tudják miért fognak tanulni. Tanár a feleségem és innen tudom, meg magamról is, hogy a diákokat mi érdekli? A tanuláson kívül szinte bármi. Így ebben a korban inkább nem a Széchenyi féle, kompetencia alapú stb rendszert használnám mert ez már "el avult", hanem mint régen a nagymamám idejében,(tudom hogy ez is régi) a kevesebbet és általánosabbat tanulnák a rengeteg tudományos és nehéz tananyag helyett, de azt jól. Manapság egy diák sem tud az alap hétköznapi ismeretekből semmit...mitől nőnek a fák, miből vannak a fémek, hogy jutnak hozzá az alapanyaghoz stb -remélem érthető mire gondolok, arra gondolok itt hogy azokról a dolgokról nem tanulnak semmit amivel nap mint nap találkoznak... E helyett a diákok zöme olyan bonyolult inkább tudományos dolgokat tanul amire az életben nem lesz szüksége csak ha tudós lesz belőle.
Azzal meg szerintem a mai világban felesleges takarózni hogy az országnak tartania kell egy színvonalat tudás téren. Mert nem is kell messzire menni pl India...le lakott házakban él az emberek zöme, már akiket a tvben lehet látni, de van még nagyon sok ország ahol számunkra abszurd hogy a jelen időben még létezhetnek ilyen körülmények.

Tudom ezen sokat lehetne vitatkozni és félre is érthető hogy itt utalhatnék arra is hogy inkább éljünk úgy, de ezt csak példának hoztam fel hogy mindig azt halljuk hogy mi hogy le vagyunk maradva tanulás és kiépítettség téren..de vannak még kivételek.

No zárom soraimat, ne haragudjatok a süketelésemért!
Üdv! Csabi

balagaba
2011-06-09, 14:38
Sziasztok!

Hali!

Mit csinálsz ott, milyen munkakörbe vettek fel?
Csak mert én most végzek mint rep.szerelő ,de oda esélytelen szinte bekerülni mint szerlő..... :'(

pfgábor
2011-06-29, 17:17
Sziasztok!
Én asztalos segéderőt keresek csepeli műhelybe. Kb 1 hónapra.
Idáig az ismeretségi körben nem jártam sikerrel.
Ha valakit érdekel hívjon t.0620 9357527.
Üdv Pfalzer Gábor

GPeti
2011-11-23, 18:52
Tudnék adni pár jó tanácsot a munkavállalóknak.
Mindenki ismerje meg a jogait és olvassa át a munka törvénykönyvét.
(Persze dolgozni is kell de most nem erről van szó.)
Nem árt ha van munkajogi perekre jogvédelmi biztosítás, nekem is van családi alapon 3000ft-tól van havonta.
Ezt szeretném népszerűsíteni, ugyanis nemrég pont szükség volt rá, családtagom betegállomány után közös megegyezéssel küldték volna el persze a közös megegyezés nem volt, a biztosító által küldött ügyvédi felszólítást követően egyből tudták mi a törvény illetve kifizették ami ilyen esetben jár a szerződés lejártáig. Persze nem azért hogy nekünk jó legyen hanem azért hogy nehogy kiderüljenek a munkaadónál -"vállalkozónál"- az egyéb simlisségek.