PDA

Teljes verzió megtekintése : AR Drone

oldal : [1] 2

torcsip
2010-12-07, 21:15
Sziasztok
Sikerült ma szert tennem 1 Parrotra.
Féltem tőle hogy mennyire lesz nehéz a felprogramozása és a vezethetősége.
Szerencsére mindent megcsinál magától és nem igazán nagy kihívás üzembe helyezni.
Kell hozzá 1 iphone és már irányítható is a kütyü.
Kettő kamerával van felszerelve, 1 előrefelé néz a másik teljesen maga alá.
Lehet rögzíteni a telon.
Természetesen ez nem 1 igazi FPV kütyü hanem 1 komoly játék.

http://ardrone.parrot.com/parrot-ar-drone/en/

torcsip

lazarcopter
2010-12-07, 21:23
teccetös darab. Nem lepődnék meg ha kommandósok fegyvertárába is felütne.(valami strapabíróbb kivitelbe) mennyi az ára?

torcsip
2010-12-07, 21:39
Hali
Itthon a Duna Plazaban Lehet beszerezni 71+ Áfa
torcsip

asanyesz
2010-12-07, 21:47
ez már nem új keletű dolog nem??? vagyis már a nagy Ámerikában láttam már ehhez hasonlót vagy ezt nem tudom... nos enek mekkora a hatótávja?
és mennyit bír időben fent lenni a levegőben???

torcsip
2010-12-07, 21:56
Hali
Igen a nagy pocsolya tulfelén már játszanak vele több mint 1 éve.
A hatótáv, azt a telod wifi-je határozza meg de nem hiszem hogy 50 méternél több lenne.
1 aksival (1000mAh) kb 6-8 perc.
torcsip

bazsika95
2010-12-07, 22:06
Hali
Itthon a Duna Plazaban Lehet beszerezni 71+ Áfa
torcsip

Kicsit borsos ára van :S
És még kell hozzá egy vagy két iphone

torcsip
2010-12-07, 22:25
hali
Igen az ára borsos, de
Jelenleg amit itthon meg tudsz venni quadrokoptert az még ennél is borsosabb.
Nekem meg jelenleg is iphone-m van így spóroltam 60 rongyot.
Mindenkinek vannak olyan dolgai amire nem igazán sajnálja a pénzt, nekem ez a modellezés.
torcsip

bazsika95
2010-12-07, 22:30
hali
Igen az ára borsos, de
Jelenleg amit itthon meg tudsz venni quadrokoptert az még ennél is borsosabb.
Nekem meg jelenleg is iphone-m van így spóroltam 60 rongyot.
Mindenkinek vannak olyan dolgai amire nem igazán sajnálja a pénzt, nekem ez a modellezés.
torcsip

Én is így vagyok vele :)
Erre nem sajnálom de másra eléggé :D
Amikor másra költöm a pénzt olyankor gondolkodok azon hogy most mit vehetnék annyi pénzből a modellboltban:D
A modellezés is egy függőség szerintem csak ez nem ártalmas :P
Egyébként tetszett a videó amit belinkeltél :)

torcsip
2010-12-07, 22:36
Hali
1 pici időnek el kell telnie hogy úgy tudjunk majd a haverral csatázni mint a videón.
torcsip

davidg2918
2010-12-07, 22:50
Szia

Tennél fel képet a "repülő-heliről"? ;D ;D

Illetve milyen Iphone kell hozzá? 3G/3GS/4G? Mindegy,hogy milyen szoftver van rajta? Esetleg nem nehéz irányítani?

Üdvözlettel: Dávid

torcsip
2010-12-08, 09:00
Csaó
Annál jobban nem tudom lefotózni mint az eredeti oldalon fent van.
http://ardrone.parrot.com/parrot-ar-drone/en/
Nekem 3Gs iphone-om van és azzal mükszik.
A videó rögzítő progi viszont csak a 4.1 re rakható fel.
Az irányítás szerintem gyerekjáték a normális modellekhez képest.
De ezt biztos más is meg tudja erősíteni akinek van ilyen kütyüje.
torcsip

csillagvzs
2010-12-08, 10:09
Nagyságrendekkel könnyebb az irányítása mint a többinek.
A hatótávot nem számítva lealáz pár gyártót.
Ma rögzítettem felvételt a fedélzeti kamerákról. Ha lesz pici időm levakarom és feltöltöm.
A felvételt visszanézve nem szaggat a kép repülés közben. ;D
Kipróbáltam a teljes sebességen. ;D
A kb 30m-t rettentően hamar meg tudja tenni. ;D

Véleményem Gaui és Conrad quadro heli után:
Ha elengedsz mindent ha baj van és 6m alatt bevágja magát vizszintbe és tartja a pozíciót.
Szó szerint elképesztő a cuccos és valóban öröm vele repkedni végre gondok nélkül.
Kiveszed a dobozból és már repülhetsz is sz*pások nélkül.
Jól lehet konfigurálni a nagyon barátságostól a vad disznó repkedésig.

loorio
2010-12-08, 10:55
Szerintetek az Iphone-ra leközvetített képet át lehet tolni egy video szemüvegre?
(az lenne aztán a hűha!)

mrsad
2010-12-08, 10:55
Nagyon ott van a cucc... :)
Egy kérdésem lenne azokhoz, akiknek már "testközeli élményük" van: milyen motorok
hajtják? Kefés vagy brushless? Csak mert ahogy nézem, a legkapósabb cserealkatrész
éppen a motor... Ha kefés, akkor vajon meddig bírja a kiképzést? (a kefés-motorokkal
épített koax helik csekély élettartama miatt merült fel bennem ez a kérdés...)

Köszönöm.

loorio
2010-12-08, 11:17
Szia!

Brushless zakatol benne.
http://www.tamiya-model.com/shop/parrot-motor-drone-p-90022833.html
http://www.tamiya-model.com/shop/ardrone-c-2102.html
http://www.kapejod.org/category/ardrone/

Üdv!

cooljoe
2010-12-08, 11:33
Én már sokat repültem vele. Nyár vége óta megvan. Kapott elég sokat a próbálkozások közepette, de még mindig megy és nem cseréltem benne semmit sem.
Raktam bele 1300-as akksit. Így 15 percet is repül ha kell.
Csapágyakat ki lehet cserélni benne és akkor jobb lesz.
Lehet rá Goprot tenni ha Hd videót szeretnél. Szerintem több mint 50 méter a hatótáv..

És tényleg jó játék, de FPV-re szerintem nem igazán használható...

mrsad
2010-12-08, 12:41
Szia!

Brushless zakatol benne.
http://www.tamiya-model.com/shop/parrot-motor-drone-p-90022833.html
http://www.tamiya-model.com/shop/ardrone-c-2102.html
http://www.kapejod.org/category/ardrone/

Üdv!

Köszi a gyors infót :)

davidg2918
2010-12-08, 14:27
Szia

Milyen akkumulátort lehet bele venni pluszba? Nem a gyári akksira gondoltam,hanem helyette olcsóbbat.

Üdv,Dávid

torcsip
2010-12-08, 15:10
Hali
Pl: A hobby-king-es 1300mAh az belemegy.
Értelemszerűen az ennél kisebb is.
torcsip

torcsip
2010-12-08, 15:11
Hali
A jelenlegi aksi ami benne van 1 házban annak a méretei: 75x40x25mm
csaó

davidg2918
2010-12-08, 17:15
Szia

Köszi. Egyébként még nincs AR.Drone-om se és Ipod Touch-om se. ;D ;D ;D Kicsit gyűjtök,aztán szólok,ha meglett az AR. DRONE.

Üdvözlettel: Dávid

Susitu1
2010-12-09, 17:56
HAli ALL,
na megvan az enyém is :))Állati jól lehet vele driftelni:))
nagyon kitalálták, tök jó.A hatótóáv egy csöppet nagyobb az írtnál. És 1800 as cella is belefér úgy 20-22perc a repidő.

szab

torcsip
2010-12-09, 19:33
Hali
Akkor már lassan lehetne valami termet nézni ahol lehet csatázni.
Az összes progi fent van hozzá ha JB a telod.
torcsip

csillagvzs
2010-12-09, 19:45
Ajánlom a DroneControl nevű progit.
Egész jól paraméterezhető. ;D
A terem csatában benne vagyok ;D

Susitu1
2010-12-09, 20:28
Sajna nem JB s.
máshogy nem tudom letölteni?mert így elég rossz:)

csillagvzs
2010-12-09, 20:33
Nekem sem JB-s. És mégis megy.

torcsip
2010-12-09, 20:35
Hali
Ha Nincs JB akkor nincs értelme letölteni.
torcsip

torcsip
2010-12-09, 20:36
Hali

Ha az appstore-rol töltitek akkor nem is kell a JB.
Akkor csak pénz kell. 8)
torcsip

csillagvzs
2010-12-09, 20:38
Marha nagy összeg. :-)

torcsip
2010-12-09, 20:39
Hali
Amit elfelejtek mindig mondani, Sikerült ma kipróbálni a kütyüt iPad-al.
Nagyon rendben volt a kép, csak az irányítás volt 1 picit rumlisabb a mérete miatt.
Szerintem teloval sokkal jobb.
torcsip

Susitu1
2010-12-09, 21:00
Marha nagy összeg. :-)
2,97EUR
mondjuk bekaphassák 90ezeré veszel egy dronet ipone 60-csillagos ég, de minima 140ezer forint kell és akkor még elkérnek 2,97eurót. tudnak élni:)

csillagvzs
2010-12-09, 21:03
A saját szoftverük ingyé van. Repülni lehet vele rendesen. ;D

torcsip
2010-12-09, 21:06
Hali
Igazatok van hogy 3 euró nem 1 nagy összeg, de ha összeadom az összes 2-3 eurós progit akkor kijön 1 szép kis összeg.
Azokról a progikrol nem is beszélve amelyik 50-90 euró.
torcsip

barna
2010-12-10, 07:57
Tegnap a Mom Parkban az Apple üzletbe vettem szemügyre,amikor teszteltek egy ilyet.Akkor már nálúnk is kapható,88900ft áron.Jó játék de ennyit nem ér,ha még nagyob lenne a ható távja.

leskope
2010-12-11, 12:19
Androidra van? Nekem samsung galaxy s van.

csillagvzs
2010-12-13, 07:59
Pc, Iphone és Ipad-ról tudok de Androidról nem. :'(

csillagvzs
2010-12-13, 08:05
Tegnap a Mom Parkban az Apple üzletbe vettem szemügyre,amikor teszteltek egy ilyet.Akkor már nálúnk is kapható,88900ft áron.Jó játék de ennyit nem ér,ha még nagyob lenne a ható távja.

Meddig engedsz el egy 450-s méterű helit?
Kb +- 50 m?
Ez is tudja.
Tedd fel pc-re és akkor bővítheted a hatótávot. Kérdés meddig látod. ;D

torcsip
2010-12-13, 09:30
Hali
Hétvégén amikor éppen nem esett az eső és nem fúúúút a szél kimentem és repkedtem a kütyüvel.
A hatótávval nem igazán volt gondom mert úgy is magam előtt játszottam.
Volt amikor kipróbáltam hogy mi történik ha kimegyek a hatótávból, megáll magában és 1 pici várakozás után leszáll.
Szerintem is bőven elég hatótávval rendelkezik a hülyéskedéshez.
Tudomásul kell venni hogy ez, a nagy gyerekek játéka és nem kell mást belemisztifikálni.
torcsip

leskope
2010-12-13, 09:41
Pc, Iphone és Ipad-ról tudok de Androidról nem. :'(

Szerintem ez androidos: http://www.youtube.com/watch?v=M2UNcK0PECs

Susitu1
2010-12-13, 09:56
Sziasztok,

Samsung Galaxy S ről megy:)))

Ha valakit érdekel én eladom 1 hetes a cucc kb. 20-30 start minden tartozékával gyári sérülésmentes állapotban 1 év garival számlával. A részleteket pü ben. Igény szerint olcsón Iponom is van.

kell egy nagyobb ez nagyon bejött nekem:))))))

barna
2010-12-13, 11:14

Meddig engedsz el egy 450-s méterű helit?
Kb +- 50 m?
Ez is tudja.
Tedd fel pc-re és akkor bővítheted a hatótávot. Kérdés meddig látod. ;D

Oké igazad van.

leskope
2010-12-13, 20:37
Sziasztok,

Samsung Galaxy S ről megy:)))

Ha valakit érdekel én eladom 1 hetes a cucc kb. 20-30 start minden tartozékával gyári sérülésmentes állapotban 1 év garival számlával. A részleteket pü ben. Igény szerint olcsón Iponom is van.

kell egy nagyobb ez nagyon bejött nekem:))))))

Szia! Egy ismerősömet érdekelné, ha megy Galaxy S-ről, és ki is próbálható róla. írd meg légyszi privátba mennyiért adod.

force
2010-12-13, 22:19
http://szifon.com/2010/12/12/ar.drone-quadcopter-ipadiphone-rol-iranyitva/

mcelek
2010-12-14, 23:09
Ez már anno is tetszett, de most, hogy esetleg menne droiddal is, lehet, hogy szerzek egyett ;D
Igaz már egy ÁJFONT is ki kéne próbálni 8)

csillagvzs
2010-12-18, 21:55
Ez már anno is tetszett, de most, hogy esetleg menne droiddal is, lehet, hogy szerzek egyett ;D
Igaz már egy ÁJFONT is ki kéne próbálni 8)

Nálam kipróbálhatod! Közel vagyok ;D ;D

mrsad
2010-12-20, 19:10
Na, organizáltam én is egyet... Még nem bontottam ki, el is dugtam magam elől. Majd a Jézuska... :)
iPhone 3G és iPad fogja kommandírozni. Kicsit beletúrtam az API-ba is, nekem eléggé összeszedettnek
tűnik, bár még nem sikerült egy működő verziót fordítani belőle...
Távlati tervek között szerepel, hogy egy OSX-es verziót összehozzak... Még őrültebb terv egy Androidot
futtató ARMCortex magos BeagleBoard lenne... Nem fogok unatkozni az ünnepek alatt/között/után :)

mcelek
2010-12-20, 19:44
Na, organizáltam én is egyet... Még nem bontottam ki, el is dugtam magam elől. Majd a Jézuska... :)
iPhone 3G és iPad fogja kommandírozni. Kicsit beletúrtam az API-ba is, nekem eléggé összeszedettnek
Távlati tervek között szerepel, hogy egy OSX-es verziót összehozzak... Még őrültebb terv egy Androidot
futtató ARMCortex magos BeagleBoard lenne... Nem fogok unatkozni az ünnepek alatt/között/után :)

Akkor ne adjem a droidot? Vágod annyira témát, hogy a Desire-mmel is játszhatok majd egy Ar Drone-al?

mrsad
2010-12-20, 21:26

Akkor ne adjem a droidot? Vágod annyira témát, hogy a Desire-mmel is játszhatok majd egy Ar Drone-al?

Hát azért rám ne várjál... ;) Én főleg OSX-re és mostanság iOS-re fejlesztek, az Android egyelőre csak
ötletszinten van meg.

Szerintem most is van megoldás az androidos irányításra, pl:
http://dailymobile.se/2010/05/25/android-controlled-ar-drone-at-google-io/

torcsip
2010-12-24, 12:25
Hali
Boldog karácsonyt mindenkinek.
torcsip

gabor2009
2010-12-24, 12:50
Aranyos gép!

Boldog karácsonyt!

gabor2009
2010-12-30, 15:37
Endre!

Hozzd el a Drone-t, átalakítom, hogy nagyobb hatótávolságra is el tudjon menni.

Gábor

csillagvzs
2010-12-30, 18:22
asszem az enyém elég közel van hozzád ;D

gabor2009
2010-12-30, 23:12
Akkor hajrá.
Átalakitom, ha kéred.

csillagvzs
2010-12-31, 09:54
megnézhetjük mit lehet tenni. ;D

Elek
2011-01-20, 19:29
Sziasztok!

Amennyiben valaki megunná,szóljon,mert engem érdekelne!

Üdv
Gábor

kicsiii
2011-01-31, 11:56
Sziasztok..

Nekem megbolondúl az Ar.Drone om amint kiküldöm a szabadba... Lakásba pontos és precíz.
Amikre gyanakszom...

-Kint mindenképp le kell venni a védőgyűrűket?
-A hó zavarja meg, mert nem észleli rendesen a magasságot és ezéért indul el amerre maga akar?
-Annyira hideg van, hogy a levegő sűrűsége nem a megszokott és emiatt?

Kérlek válaszoljatok..
Üdv,
Gabor

torcsip
2011-01-31, 14:12
Sziasztok

Egy új projekt miatt megválnék a papagájomtól.
Tavaly decemberben vettem és repültem vele 1 párszor.
Hibátlan a szerkezet. Kitalálok valami kedvező árat és jelentkezem.
torcsip

torcsip
2011-01-31, 14:15
61990.-Huf

kicsiii
2011-01-31, 16:06
1 A védőkarikát nem kell levenni
2 A hó megzavarhatja az ultrahangos magasságmérőt ( de nem lenne szabad hogy megzavarja)
3 A hideg nagy probléma a repülőrobotok esetében, abban az esetben ha a szoftver nem képes hő kompenzációra vagy ha szenzor nem korszerű.

Az ArDrones szenzorra korszerű így érthetetlen a dolog.

4 A levegő sűrűségének jelen esetben nincs jelentősége.

Az Alsó lefelé néző kamera a helyzet meghatározásban játszik szerepet. Lehetséges, hogy ez a rendszer nem szereti az összefüggő fehér képet, mert nincs semmi, ami a képmezőben változna. Érzékelhetetlen a változás az egybeolvadó fehérségben.

Újra kell indítani a rendszert (reset), és meg kell próbálni. Egy biztos hogy ez az eszköz nem való hideg havas télies időjárás alkalmával a használatra.

Az ARDrone atom stabil repülő robot Egy valódi prezentációra tervezett robotrepülőgép, de nem alkalmas arra hogy télen nagy hidegben és hóban játszunk vele

Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Akkor várom az olvadást és a tavaszt...
Üdvözlettel:
Gábor

Peck
2011-01-31, 16:19
Valamikor decemberben láttam egyet repülni kültéren, nem úgy tűnt hogy zavarja a hideg (engem jobban zavart), és a hó sem (de többnyire nem volt alatta egybefüggő fehérség)

mcelek
2011-01-31, 18:50
AZt valahol taglalták, hogy a hó zavarja a szenzort, nem tud dolgozni és ezért meghűlyül a gép. Talán az alsó kamera is bele van kötve a rendszerbe, de nem a hideg okozza az biztos.
Köd-ködszitálás nagyon gyengíti az RF jelet is, leginkább száraz, de legfőképpen hómentes területen repíts.

Torcsip, van letölthető vezérlő program Androidhoz is? Mert Húsvétig biztos nem veszek iPhon-t. Vagy lehet rácsatlakoztatni mondjuk egy spekrum vevőt, hogy a DX6i-vel is irányíthatom?

mrsad
2011-02-01, 00:35
...van letölthető vezérlő program Androidhoz is? Mert Húsvétig biztos nem veszek iPhon-t. Vagy lehet rácsatlakoztatni mondjuk egy spekrum vevőt, hogy a DX6i-vel is irányíthatom?

Bár nem nekem szólt a kérdés:
https://projects.ardrone.org/projects/ardrone-api/boards

Érdemes böngészni az ardrone developer fórumát, van egy-két (működő) megoldás Androidra is. Én most Mac OSX alá próbálok egy "command center"-t összehozni, amennyire az időm engedi. Értelme nem sok van, de jó móka :)

Viszont külső vevővel egyelőre nem lehet "megszólítani" az ardrone-t. A firmware alapvetően wifi-n
kommunikál, saját hálózatot hozva létre. A kommunikáció AT parancskészleten alapul. A freki még csak-csak egyezne, de a protokoll már végképp nem stimmel... Ez van.

Sajnos a firmware - egyelőre - nem publikus (egy jó hónappal ezelőtt még ez volt a szitu), így nincs esély arra, hogy pl. egy RC vevővel (akár 2.4 GHz-en, akár a régi 35/40 megán) "beszélgessünk" a drone-nal. Arról nem is beszélve, hogy az egyik legjobb feature (az élő videó visszaküldése) ez esetben elmarad, ill. más módon kellene megoldani.

(BTW: 2 drone van a birtokomban, az egyiktől én is megválnék... Azért vettem anno kettőt, hogy legyen egy tartalékba, de valóban annyira bolondbiztos a kütyü, hogy nem látom értelmét az alkatrészbázis fenntartásának:))

mrsad
2011-02-01, 09:27
Aircamfilm,

2. generációs "iPod eszköz" alatt 2. generációs iPod Touch-ot értesz, ugye? Classic, Nano vagy Shuffle nem játszik...
Ha már belenyúltok, akkor az akksit is érdemes meghekkelni, mert a folyamatos wifi kapcsolat nagyon igénybeveszi - az adott esetben már kevésbé izmos - akkut.

Egyébként az 50 méteres hatótáv nálam bőven megvan (iPad), vízszintesen, kb. másfél-két méteres magasságban. Függőlegesen nem próbáltam.

mcelek
2011-02-01, 23:06
Én nem csak az antennát tunigolnám, kiváló wifi erősítők vannak :D
Mindkét oldalra kell egy Booster :D
És csak az akku teljesítménye lehet a hatótáv :-*

nhadrian
2011-02-03, 07:43
Sziasztok!

Véletlenül akadtam rá erre a topicra, lényege hogy megoldották az RC irányítást Ar-Drone-ra, ohne hatótáv gond!!!
És ha jól látom, emellett van video downlink is!
Mivel nincs sajátom így nem is tervezek a témába belefolyni, de érdekes volt beleolvasgatni kívülállóként is:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1335257

Üdv Adrián

ui.: Ebből látszik hogy igaz a mondás, nincs lehetetlen csak tehetetlen.... :D

nhadrian
2011-02-03, 09:43
Nos, a fél órás pozíciótartás az ultrahangos szenzor és a CCD eredménye, sajnos ez a szenzor rendszer korlátozott repülési magasságig képes ezt a szintű tartást biztosítani. De ez összhangban is van a Parrot eredeti szándékával mivel az Ar-Drone-t egy szórakoztató eszköznek és nem munkagépnek szánták (mint pl. Mikrokopter hexa, okto). Ez egyben arra is magyarázatot ad, miért nem használják nagyobb magasságban történő pozícionáláshoz, úgy mint pl. az előbb említett eszközöknél. Mivel a GPS alapú tartás bármilyen magasságban képes 2 m-es körön belül tartani a szerkezetet.
Egyébként csendben megjegyzem az ultrahang nagyon nem szereti pl. a havat, mivel olyan szintű a felület elnyelése és szórása hogy azt érzékeli hogy magasan van, és ezért szépen "belehúzza" a jószágot a földbe. Ez barometrikus alapon nem fordul elő, igaz, ott 0,5-1m a szabályzási magassági zóna (előbbinél 10-20 cm) , gyorsulásmérő adattal kiegészítve inkább 0,5m. (tapasztalat)
Szóval az Ar-Drone szerintem egy remek szórakozás, játékszer, kellő strapabírósággal felvértezve, a hatótáv növelés pedig a "játéktér" kibővítése szempontjából nagyon jó opció, ráadásul aki csak repkedni, szórakozni szeretne egy brutálisat, egy ixxxx eszköz beszerzésétől is megkímelheti magát, ami szerintem bővíti a vásárlók körét!!!

mcelek
2011-02-03, 20:12
A Boosterr-el megnövelt hatótáv esetében, igazi FPV gépet kaphatunk.
Az a legszebb az egészben, hogy a két eszköz között oda-vissza kommunikáció van, ezt még nem oldotta meg senki más.
Lehet, hogy a sávszélesség a korlát (15fps), de nagyon használható a kép ;D

kicsiii
2011-03-31, 17:22
Nagyon tetszik ez az Rc-s irányítás... Esetleg valakinek van ismerőse aki meg tudja ezt az rc távirányítóval való upgradelést oldani nekem?

Köszi. Üdv,

Sziasztok!

Véletlenül akadtam rá erre a topicra, lényege hogy megoldották az RC irányítást Ar-Drone-ra, ohne hatótáv gond!!!
És ha jól látom, emellett van video downlink is!
Mivel nincs sajátom így nem is tervezek a témába belefolyni, de érdekes volt beleolvasgatni kívülállóként is:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1335257

Üdv Adrián

ui.: Ebből látszik hogy igaz a mondás, nincs lehetetlen csak tehetetlen.... :D

Sammy
2011-04-01, 23:14
hali Mindenkinek!

Android mukodik a kezemben!

Siukerult szereznem egy drone-t es mivel nekem galaxy s-em van, kenytelen voltam addig nezelodni, mig meg nem talatam a megoldast . (nem en oldottam meg, csak megtalaltam es kiviteleztem en is :))
.
A lenyeg hogy a drone-nak meg kell mondani, csatlakozzon a galaxy mobil hozzaferesi pontjahoz.
Ime a link:

http://www.shellware.com/BlogEngine.Web/post/2011/03/27/How-to-Manually-Infrastructure-Enable-Your-ARDrone.aspx

Majd teszek fel videot youtub-ra.
Sok szerencset es jo repkedest!
Sammy

Tsyrke
2011-05-22, 11:06
Sziasztok

Kéne egy kis segitség. Nekem is van e dronom. Ráraktam egy sony bloggit ami ~120gr és alig akar felemelkedni látszik rajta hogy nagyon kinlódik vele. Ebben a videóban 2200mah 3 cella meg egy kamera van a dronon és mégis megy. Esetleg a progiba kell beállitani valamit? Ha esetleg valaki...

Előre is köszi

Aircamfilm
2011-05-23, 06:17
A PID értékek nem engedik meg a túlterhelést. Próbáltam GoPro HD kamerával, azt megemeli.

Az akkumulátor nem lehet sokkal nehezebb mint a gyári, DE ki lehet cserélni hasonló súlyú, nagyobb kapacitású akkumulátorra.

Tsyrke
2011-05-23, 08:35
A PID értékek nem engedik meg a túlterhelést. Próbáltam GoPro HD kamerával, azt megemeli.

Az akkumulátor nem lehet sokkal nehezebb mint a gyári, DE ki lehet cserélni hasonló súlyú, nagyobb kapacitású akkumulátorra.

1300as akksi van benne ami pont 10 grammal nagyobb mint a gyári. A go pro meg ha jól tudom 95 gr. Akkor 30 gr plusz súlyom van a tiedhez képest. Ennyi lenne a gond? Nem hiszem. Marom magam mert pont azért vettem a bloggit hogy tudjak a dronnal videózni >:( >:( >:(

Aircamfilm
2011-05-23, 11:06
Valami nem jó ott nálad…..

( a PID értékek a stabilitásra vonatkoznak és ezzel kapcsolatban jegyeztem meg)

180 g túlterhelést fel kell tudjon emelni. Ki fogom próbálni, hogy az enyém mennyit tud megemelni.

gb
2011-06-25, 23:44
Sziasztok!
Ha valaki megunta a gépét és eladná, küldhetne egy PÜ.-t.
Köszi, üdv!

pumuklis
2011-08-20, 18:24
Sziasztok!
Sikerült már valakinek megoldani az AR Drone RC irányítását?
Láttam ezt a linket, http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1335257 de nem egészen világos.
A Drone gyári paneljához kell forrasztani a vevő csatlakozóit?

drjuhasz
2011-08-21, 00:22
http://kenbuys.com/parrot-ar-drone-rc-transmitter-mod/

http://code.google.com/p/ardudrone/wiki/HowTo

Részletes leírás a dologról, és vannak webáruházak, ahol a komplett szett megrendelhető 2-300 dollárért.
Lényege: arduino wifi yellowjacket. ez egy sima rc - receiver jeleit fogadja, és wifi hálózatot generálva továbbitja az ar drone rendszerének. forrasztani kell (ld linkek), de maga az ar drone érintetlen marad.
Csak hát elveszíted a videomegjelenítést, a telemetriát (akku % kijelzés), és azt a fílinget hogy a telót előkapva már irányíthatod is.

Tsyrke
2011-08-22, 10:29
Hello

Nekem is van egy droneom. Szarakodik >:( Összedugom az akksit emelkednék, de semmi. Mikor megnyomom a take off gombot, felpörögnek a motorok, 1 mp és leáll. Tud-e valaki megoldást?

Köszi

drjuhasz
2011-08-22, 21:13
esetleg valami hibaüzenetet nem ír? akksi rendesen fel van töltve? szoftver/firmware frissítve? nincs súlyban túlterhelve?
kb ezek jutnak első körbe eszembe.

beki
2011-11-23, 10:33
Üdv Parrotosok!

Én is gondolkozok egy ilyen vásárlásán, nagyon bejön és az ára sem tűnik olyan rossznak...
De nem tetszik benne a kb 50m-es hatótáv, mivel egy "fpv" gépben szerintem a hatótáv lenne a lényeg de javítsarok ki ha nincs igazam... De gondolom szórakozni elég, és várnék véleményt hogy kinek mennyire elég ez a hatótáv! :D
A másik kérdéses, hogy az első kamera képe a maga 15fps-ével és a kis felbontásával mennyire használható?

Köszi a válaszokat!

Ltomi78
2011-11-23, 14:09
Üdv Parrotosok!

Én is gondolkozok egy ilyen vásárlásán, nagyon bejön és az ára sem tűnik olyan rossznak...
De nem tetszik benne a kb 50m-es hatótáv, mivel egy "fpv" gépben szerintem a hatótáv lenne a lényeg de javítsarok ki ha nincs igazam... De gondolom szórakozni elég, és várnék véleményt hogy kinek mennyire elég ez a hatótáv! :D
A másik kérdéses, hogy az első kamera képe a maga 15fps-ével és a kis felbontásával mennyire használható?

Köszi a válaszokat!

Azt is vedd figyelembe hogy mennyi a repülési idő, és a sebesség, mert lehet ha 5-600-mre elviszed mire visszaér le is merül. Messzebbrő met ha szél van vissza se tundá küszködni magát. Ezekből van nem wifi-s verzió is, ott az RC irányító hatótávja jóval nagyobb lehet mint egy android vagy i-phone-é.

beki
2011-11-23, 16:26
Hát igen... De ha legalább a házat körül tudnám járni vele, de annyira azért nem lehet erős a wifije... :D

Ltomi78
2011-11-23, 17:44
Én egyszer összekapcsoltam az android-os telóm mint webkamera az asztali pc -vel wifi-n keresztül. És kisétálva a házból 100-m -re még jó kép volt. Lehet a HTC telefonokban erős a wifi jeladó.

beki
2011-11-23, 17:52
Persze, akadály nélkül az iPhone wifije is egész sokáig jó ha routeren vagy hasonló erős jeladón van, de a parrot nem hiszem hogy ilyen erős jelet generálna... :D

Ltomi78
2011-11-23, 22:34
Technikai leírásban, vagy valahol az rcgroups-on már biztos kitárgyalták hány miliwatt a kimenő teljesítménye a 2.4 ghz-es videó adó modulnak. Gondolom a wifi nem fogható be az FPV-ben használatos AV vevőkkel, mivel a 2.4-es sávon belül a wifi frekijét használja. Ha ez mégis lehetséges adtól kezdve egy jó patch antenna ami 2.4-nél nem nagyobb 10x10 centinél, már jelentősen javíthat egy 10 mw-os videó adón is, lehet abból bőven 100méter. Ennek kéne utánna nézni, szerintem az FPV videóátvitelben jártas kollegák meg tudják mondani hogy az ARdrone milyen frekin ad a 2.4 belül és hogy az fogható e a kínai AV vevőkkel. Ha ez megy nincs gond. Ha nem megy akkor az I-phone-t -kéne megbontani hogy nagyobb antennát csatlakoztassunk rá ;D
Vagy fogod és kiveszed a videó adóját, és teszel bele egy 2.4-es sima kínai 800mw-os adót kb 30 gramm, vagy 20 kibontva. Aztán azzal lehet km-re is repkedni, csak nyílván nem az i-phone-on lesz a kép :o

beki
2011-12-17, 22:13
Üdv!

Na, én is megvettem, nagyon bejön! :D
Csak egy akksival nem állapot, de a gyári akksiért meg sajnálok 10e-et azért a tudásért... Ezzel szerintetek jól menne? http://www.rcmodell.com/shop/product_info.php/cPath/308/products_id/4893
Elvileg belefér, de nemtudom hogy elbírja-e...

loorio
2012-01-10, 16:05
és itt a 2.0 verzió........ 8)

http://www.youtube.com/watch?v=4-8JrD-woBo&feature=player_embedded

hpepe75
2012-02-23, 14:40
Üdv AR Drone-os társak, Tud valaki segíteni, androidos telóhoz frissítenem kellene a firmware-t, ezt hogy lehet megoldani? >:(

davidg2918
2012-05-23, 19:37
Sziasztok

Mitől van az,hogy az elaső kamera képke akadozik az Ipod Touch-on(4G)? Ez miért van? A gyári programot használom, bár most ki jött az új dronhoz való, és frisítette magát, lehet,hogy ez a gond? Nekted akadt a kép?

Tudnátok küldeni egy konkrét linket a HobbyKing-től, akksi ügyben?

Üdv,Dávid

Tsyrke
2012-05-23, 20:21
Hi

A legideálisabb akksi szerintem EZ (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11903__Turnigy_nano_tech_1300mah_3S_25_50C_Lipo_ Pack.html).

Én ilyennel használom. Súlyban is elbirja plusz kamerával együtt ami max 100-120g. Ja plusz occsóósztjó...

üdv

Ja van eladó drone-om 50 magyar pézé ha valakit érdekel.

Kép, info priviben.

davidg2918
2012-05-23, 21:02
Szia

Köszi, még annyi kérdés,hogy hogy hívják azt a csatit ami az ar drone akksin van ill. az ar droneban? Hol tudok olyat venni?

Köszi,;)

CooBy
2012-05-23, 21:09
Mitől van az,hogy az elaső kamera képke akadozik az Ipod Touch-on(4G)? Ez miért van? A gyári programot használom, bár most ki jött az új dronhoz való, és frisítette magát, lehet,hogy ez a gond? Nekted akadt a kép?

Habár nincsen Drone-om, de szerintem a gyatra átvitel miatt akad. Az összes ilyen hordozható WiFi-s cuccon (tapasztalat, az én iPhone4-emen is) 'behal' a WiFi, ha elfekteted (polarizáció). És a Drone irányításakor fektetve tartod a Touch-ot. Amúgy még a megjelenésekor nézegettem róla videókat, és sok helyen nekem úgy tűnt, hogy laggolt egy kicsit a kép.

Hasi
2012-05-23, 21:21
Szia

Köszi, még annyi kérdés,hogy hogy hívják azt a csatit ami az ar drone akksin van ill. az ar droneban? Hol tudok olyat venni?

Köszi,;)

Tegyél rá a rdónra egy deant!

Tsyrke
2012-05-23, 22:32
Szia

Köszi,;)

Szia

Én ILYET (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__68__PolyMax_3_5mm_Gold_Connectors_10_PAIRS_20PC_ .html) raktam a drone-ra is meg az akksira is. Ami általában "szabványos" a többi szabályzó csatijával is tehát igy nem csak a drone-nal tudod használni.

üdv

Hasi
2012-05-23, 22:44
Én ilyet (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11961__Nylon_T_Connectors_10_Pairs_20pc_.html) használok. Sok akku alapból ezzel a csatlakozóval jön és még fordítva be sem lehet dugni a dolgokat. :D

CooBy
2012-05-23, 23:33
Szia

Köszi,;)

JST-nek hívják, és itt (male (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9630), female (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9631)) tudsz venni.

Hasi
2012-05-24, 09:01
Szia

Köszi,;)

JST-nek hívják, és itt (male (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9630), female (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9631)) tudsz venni.

Jst-t is használok a kisebb akkukra...

f-romi
2012-07-17, 23:24
valakinel kolcsonbe Drone egy hetvegerem vagy jo aron elado? Esetleg csere??

deflektor
2012-11-20, 11:44
Sziasztok.

Van valakinek tapasztalata a 2.0-s verzióval?
Maximum Magasság?Videó minőség?Repülési idő?
A hatótávot lehet növelni valamiféle elektronikával?

Köszi előre is a válaszokat

H2opok
2013-03-17, 11:59
Nekem most jött meg egy v1 es verzió. Semmi gondom nem volt vele eddig. De kiváncsiságból,j.héten jön egy v2. A külónbségre kiváncsi leszek, biztos jobb a 2 es.

H2opok
2013-03-24, 16:23
Úgy látom nem sok mindenkinek van ilyen gép. Nos az én Drone 2.0 gépem pár napja jött meg. Gondoltam leírom az eddigi tapasztalataim.
V1 es-em is volt.
Első bekapcsoláskor egyből frissítette a firmware-t.
A különbség az 1 es hez képest, amit én tapasztaltam.
-A kersztváz erősebb
-Burkolat módosítva lett a kamerát jobban védi
-A felső lap alu,ami végigfut a kameráig
-A gépen van egy USB aljzat a pendrive-nak, így oda is tud rögzíteni videót
-A dobozban van egy nagy praktikus AR.Drone-os hordtáska, így nem kell kézben cipelni
-A belső alaplap teljesen más, nincs rajta "reset" és "unpair" gomb.
-A gyári aksi is más. Fali töltős. Ugyanúgy 1000mah. Nincs rajta kivezetve a balanc csati csak a táp. (a v1 es nél ki volt) A balanc érintkezők bele vannak a tokozásba építve, mint pl. egy kamera akksinál. Így rc-s töltővel nem lehet balancolva tölteni. A töltési idő kb 45perc, repülési idő kb. 7-8perc.
-Front kamera HD, 1280x720, 30fps.
Leírásokat olvasgatva, még az elektronikán és érzékelőkön javítottak, finomítottak.

Én amit "módosítottam" rajta egyből.
-Rotortengelynél lévő bronz perselyeket csapágyra cseréltem. 8db kell, 2x5x2mm es. Zenn-től van.
Mind a 4 rotort "kiegyensúlyoztam" mert jócskán van benne eltérés. (valamivel halkabb és simábban megy)
Aksikat 1300mah-ra cseréltem, így a rep idő kb. 13-15 perc. Töltés Imax B6 al, kb. 20perc.
A repülés.
Gyakorlatilag ugyan az mint az 1-es.
Felszállás után stabilan lebeg. Lemerülésig ha akarom.
A gyári androidos progin jó pár dolog beállítható. A drone azonnal kapcsolódik.
Ami érdekes és "hasznos" beállítás, az az "Absolut Controll". Ha be van kapcsolva, akkor a gép a kezelőt veszi referencia pontnak, és függetlenül attól hogy a gép velem szemben, vagy nekem háttal van, az irányításban az irányok, jobb -bal nem változik. Ha jobbra döntöm a telefont jobbra megy, ha szemben van velem, ha nem. Ez egy kezdőnek elég hasznos lehet.
Nekem pl a joypad -os irányítás nem a legjobb, így a telefon "döntögetésével" irányítom. Szerintem így sokkal egyszerűbb. Persze ennek az érzékenységét is be lehet állítani.
A flip módot még nem próbáltam.
Igény szerint választható még, hogy a telefonra, vagy a gépbe helyezett pendrive-ra vegye a videókat. Célszerűbb a pendrive-os verziót használni, mert így nem terheli a wifi kapcsolatot.
Ide oda repkedéskor, stabilan lehet irányítani, semmi rendellenességet nem tapasztaltam. Enyhe szelet is bírja, kerettel, folyamatosan stabilizál, szinte le sem lehet vele zuhanni.
Összességében, elég jó kis gép, könnyű irányítani, egy kezdőnek jó választás lehet. Persze ha van rá közel 90ezer, ami ugye nem kevés.

Akosz
2013-04-08, 22:04
Sziasztok.
Egy technikai segítséget szeretnék kérni. AR Drone új tulaj vagyok, és a Firmware frisítés közben véletlen(nem véletlen volt, csak elfelejtettem hogy nem lehet) lehúztam az aksit. Azóta nem akar zöldre váltani. Folytatódik a frissítés? vagy ha nem, akkor hogy oldjam meg?
üdv
Akosz.

H2opok
2013-04-08, 22:42
Sziasztok.
Egy technikai segítséget szeretnék kérni. AR Drone új tulaj vagyok, és a Firmware frisítés közben véletlen(nem véletlen volt, csak elfelejtettem hogy nem lehet) lehúztam az aksit. Azóta nem akar zöldre váltani. Folytatódik a frissítés? vagy ha nem, akkor hogy oldjam meg?
üdv
Akosz.

Próbáls meg,dugd vissza az ukut. Ha nem jó, pc- keresztül kapcsolódj a dronhoz, és a gyári frissitésibleirás alapján fissitsd. Töltsd le a firmwaret pc re, Totalcommanderben ftp kapcsolatcés másold a dronra a filet. Majd aksi ki, majd vissza. Elkezdvfrissiteni, majd kb. 3-4 perc után vált zöldre. Ok.

Akosz
2013-04-08, 23:59
És ha ez így nem megy? Wifi nem látja, pirosan világít folyamatosan.

kopaszati
2013-04-28, 19:18
hozzászólás törölve

drone42
2013-06-10, 21:39
H2opok mondja: "Mind a 4 rotort "kiegyensúlyoztam" mert jócskán van benne eltérés. (valamivel halkabb és simábban megy)"

Ezt hogy érted, hogy kiegyensúlyoztad?

Olyan tapasztalatod van, hogy ok nélkül elindul valamerre magától?

KisVuk
2013-06-12, 08:10
Sziasztok!
Drone motort keresek!
Ha valaki tud egyszerű gyors megoldást,kérem jelezzen PM-ben.
Köszönöm

ITEM
2013-07-12, 20:45
Sziasztok!

AR DRONE 2.0 hoz szeretnék akksikat vásárolni, a tanácsokat szívesen venném!!

2000 és afeletti kapacitásúakat szeretnék mindenképpen. Ti milyet használtok ??

Nézegettem párat,ezek szerintetek használhatóak lennének ??

http://www.zenn.hu/modelsport/product_info.php?cPath=27_41_347&products_id=4856

http://www.zenn.hu/modelsport/product_info.php?cPath=27_41_348&products_id=5706

Krisz22
2013-08-23, 11:38
Sziasztok!

Olyan problémám van hogy a örömöm nem ad ki wifijelet!
Valakinek ötlet?
A motorok bevillannak de ennyi!

KisVuk
2013-08-23, 11:50
Szia!
Milyen firmware van rajta?
Lehet hogy egy frissités segitene..(persze USB-én keresztül)

Krisz22
2013-08-23, 12:40
Szia!
Milyen firmware van rajta?
Lehet hogy egy frissités segitene..(persze USB-én keresztül)

passzolok a firmwaret illetően...
esetleg tudnál segíteni?

KisVuk
2013-08-23, 15:57
Szia!
Mivel a wifid nem indul azon keresztül nem megy a frissités.Marad az usb.A gond az hogy a cuccos linux felületü.Amugy egyszerű, leszeded a legfrissebb firmware-t és felülirod a sys.txt-t.
(Persze nekem is egy jóval képzettebb kollégám segitett.)
Megkérem irjon rád PM-ben
üdv

roland.nagy
2013-09-06, 12:31
Sziasztok!Kb.1hónapja vettem egy Ar.Drone 2.0-t, olvasgattam, nézelődtem külföldi oldalakon, találtam pár hasznos dolgot. Amit kipróbáltam az a "wifi jel növelése" range extenderrel. Vettem egy TP-LINK WA830RE range extendert, leírás szerint (de egyébként is egyértelmű) beállítottam és tökéletesen működik!Eddigi legtávolabbi repülésem 150-180m volt, de nem volt még tökéletesen beállítva rendszer, de simán működött.

ITEM
2013-09-07, 23:10
Sziasztok!Kb.1hónapja vettem egy Ar.Drone 2.0-t, olvasgattam, nézelődtem külföldi oldalakon, találtam pár hasznos dolgot. Amit kipróbáltam az a "wifi jel növelése" range extenderrel. Vettem egy TP-LINK WA830RE range extendert, leírás szerint (de egyébként is egyértelmű) beállítottam és tökéletesen működik!Eddigi legtávolabbi repülésem 150-180m volt, de nem volt még tökéletesen beállítva rendszer, de simán működött.

Gratula,csak így tovább. Majd írj még róla,hogy milyenek a tapasztalataid a megnövelt wifi-vel. Esetleg pár képet dobhatnál a rendszeredről. ;)

roland.nagy
2013-09-08, 00:49
Köszi! :)
Képeket majd készítek és felteszek valahova.
Rendeltem még 2db. gyári akkut és kipróbálok egy hobbykinges 1500mAh-eset is, amihez rendeltem balance charger-t. Kíváncsi vagyok, hogy mennyivel lesz több a repülési idő a nagyobb akkuval. Ami még izgatja a fantáziám, az a drone wifi antenna kivezetése, de egyelőre nem merek neki állni forrasztgatni. Majd talán a gari lejárta után. A következő beruházásom a Flight Recorder lesz. :)

ITEM
2013-09-08, 01:13
Köszi! :)
Képeket majd készítek és felteszek valahova.
Rendeltem még 2db. gyári akkut és kipróbálok egy hobbykinges 1500mAh-eset is, amihez rendeltem balance charger-t. Kíváncsi vagyok, hogy mennyivel lesz több a repülési idő a nagyobb akkuval. Ami még izgatja a fantáziám, az a drone wifi antenna kivezetése, de egyelőre nem merek neki állni forrasztgatni. Majd talán a gari lejárta után. A következő beruházásom a Flight Recorder lesz. :)

Nekem is volt ilyen drone-om,annak idején nézegettem én is az erősebb akksikat. A gyártó szerint a saját 1500-as akksijukkal 50%-al több repülési idő érhető el.

Ezt az oldalt ajánlom a figyelmedbe: http://www.dronemod.com/

Wifi modding :D : http://dronemod.com/images/698169d35066a284ab5ff0b8082cd0ef_hs1n.jpg

Van hozzá már antenna mod kitt is 8) : http://shop.dronemod.com/Antenna-Mod-Kits_c3.htm

roland.nagy
2013-09-08, 13:39
A gyári 1500mAh-es elég drága ahogy néztem, azt nem igen veszek. Ezt az antennát néztem én is, de nem tudo, hogy bele fogjak-e!Majd gari időn túl! :)
Látom, neked Phantomod van. Az milyen a drone-hoz képest? Paramétereit néztem, komolyabb eszköz... De gyakorlatban? Pozitívum/negatívum?

ITEM
2013-09-08, 14:00
A gyári 1500mAh-es elég drága ahogy néztem, azt nem igen veszek. Ezt az antennát néztem én is, de nem tudo, hogy bele fogjak-e!Majd gari időn túl! :)
Látom, neked Phantomod van. Az milyen a drone-hoz képest? Paramétereit néztem, komolyabb eszköz... De gyakorlatban? Pozitívum/negatívum?

Gyári akksit én sem vettem volna,mert valóban horror az ára,csak a kapacitás miatt írtam neked,hogy ezt állítja a gyártó. Természetesen vannak olcsóbb alternatívák is nem csak 1500-as hanem 1800-2000-2200 kivitelben is. Ez pl egy elég jó ár/kapacitás/súly ajánlat: 131.5g Lightweight Dronetuner AR.Drone 2.0 Factory Assembled 2000mah Lipo Battery - Compatible with AR 2.0 Charger http://www.dronetuner.com/index.php?option=com_opencart&Itemid=1&route=product/product&path=63&product_id=227

Szerettem a kis AR-t még tervbe volt,hogy megveszem hozzá a Flight Recordert is,aztán akkoriban nem nagyon tudták szállítani és úgydöntöttem,hogy komolyabb irányba megyek tovább,ezért esett a phantomra a választásom. Sokkal drágább hobbi,mint az AR. Elég sokat költöttem már rá és még nincs vége. ;D A két quad között annyi a különbség,hogy a phantomnak egy elég komoly repülésiránytó rendszere van (NAZA-M) ami miatt nagyon stabil és könnyű vezetni. Gyárilag van benne GPS is. A NAZA-M vezérlő egy csomó hasznos dolgot is tud. Az irányítást pedig a hozzáadott 2.4Ghz-es távval lehet kivitelezni. Nem Wifi-s a gép és az iránytó közötti kapcsolat,hanem egy un, ISM sáv ez kb 300-700M es távolságig működik. Alapban nincs neki kamerája,de rakható rá,pl gopro ehhez adnak a csomagban egy feltétet is. Az AR ugye FPV-s azaz látod,hogy mit lát a drone-os és könnyebben lehet úgy irányítani,a phantomra külön kell megvenni az extra FPV-s lehetőséget,igaz az sokkal nagyobb távolságot is tud 5.8Ghz es frekvencián működik így nem zavarja a 2.4-es ISM irányítást. (átlag 2-3km)

Még mikor megvolt az AR rendeltem az USA-ból egy kontrollert ( http://www.60beat.com/category_s/76.htm) amivel sokkal könnyebb irányítani,mint a telefonnal vagy táblagéppel. A külön megvásárolható kb 10 euróba kerülő alternatív alkalmazás már ismeri alapból ezt a vezérlőt és így könnyedén be lehet kapcsolni ezt a funkciót. http://www.youtube.com/watch?v=YhxrIhu4GyY ezen a videón láthatod is a kontrollert és a működést is. Szállítással áfával együtt 14.500Ft ban van nekem. Mivel az Amazon nem szállít ide ezért kénytelen voltam megrendeltetni egy olyan céggel,akik megveszik majd elküldik nekünk haza a cuccokat. http://www.idealer.hu/

roland.nagy
2013-09-09, 11:16
Értem, köszi a választ!Jónak tűnik a Phantom, lehet, hogy a következő az lesz nekem is. Egyelőre a drone-t megtanulom használni, utána majd meglátjuk. Jónak tűnik a gyári méretű 2000mAh-s akku, csak kicsit drága. ::)
Jó ötlet a kontroller is... látom, mindent lehet kapni.
Egyelőre az zavar, hogy a drone beépitett antennája pozició érzékeny. Ha háttal van nekem, akkor könnyebben el veszíti a jelet, mintha más pozícióban van. Ezért is lenne jó kivezetni pl.egy körantennát vagy csak simán a hadára egy laposat.
Tegnap megint tezteltem a range extendert, hogy mi van akkor ha más ssid-t adok neki mint a drone-nak. De igy ugy tűnik, hogy hamarabb dobja a jelet. Ha meg ugyan az az ssid mint a droné, távolabbra megy jóval. Érdekes.

roland.nagy
2013-09-16, 23:19
iOS-re megjelent ma a 2.4.7-es frissítése a FreeFlight alkalmazásnak!
Elvileg Release Note szerint csak iOS7.x kompatibilis lett, más infót nem írnak!

roland.nagy
2013-09-19, 17:14
Valaki tudna segíteni abban, hogy az Ar.Drone 2.0 gyári akkut (1000mAh,LiPo,10C) hány amperrel érdemes tölteni?Tudom, hogy van gyári töltője, de vettem egy balance charger-t+adaptert és azzal is ki szeretném próbálni. Köszi!

ITEM
2013-09-19, 18:33
Valaki tudna segíteni abban, hogy az Ar.Drone 2.0 gyári akkut (1000mAh,LiPo,10C) hány amperrel érdemes tölteni?Tudom, hogy van gyári töltője, de vettem egy balance charger-t+adaptert és azzal is ki szeretném próbálni. Köszi!

Maximum 1A azaz 1C a gyári ajánlott!

Ezek a gyári töltő értékei: (13,5V/0.9A Output)

roland.nagy
2013-09-20, 08:40
Rendben, köszönöm!

roland.nagy
2013-11-17, 22:46
Azóta megérkezett a gyári akkukhoz(3db. van összesen) a balance charger adapter, ki is próbáltam és tökéletesen működik minden!
Megrendeltem a Flight Recorder-t is, a napokban megérkezik.
Kíváncsi leszek rá!

ITEM
2013-11-17, 22:51
Azóta megérkezett a gyári akkukhoz(3db. van összesen) a balance charger adapter, ki is próbáltam és tökéletesen működik minden!
Megrendeltem a Flight Recorder-t is, a napokban megérkezik.
Kíváncsi leszek rá!

Szia Roland!

Majd raksz fel videót a Flight Recorderes repülésről? Az még érdekelne.. Köszi! ;)

roland.nagy
2013-11-18, 12:23
Hello!
Persze, majd rakok fel!
Ma kaptam reggel e-mailt és sms-t, hogy a futárnak leadták a "csomagot" :)
Remélem holnap itt is lesz és nem fog délután esni az eső, mert akkor gyorsan ki is próbálom a közeli réten! :)
Arra kíváncsi vagyok, hogy a drone "teteje" rárakható-e, ha a Flight Recorder használva van...

bockoska
2013-11-18, 15:31
Sziasztok!

Ma vettem én is egy Ar.drone-t

Az lenne a kérdésem, hogy max mekkora(hány mah) akksit lehet belerakni?

Köszi!
Botond

bockoska
2013-11-18, 18:13
Ja és mégegy...

Ha iPhonról(3gs) átrakom a gépre a videót a Képlletöltő alkalmazással, akkor a felbontása csak 640*360 lesz, ami azért messze van a hd től.

Ez a régi iPhone miatt van?

Köszi
Botond

roland.nagy
2013-11-18, 20:54
Sziasztok!

Ma vettem én is egy Ar.drone-t

Az lenne a kérdésem, hogy max mekkora(hány mah) akksit lehet belerakni?

Köszi!
Botond

Hello!

Ez egy jó kérdés!A youtube-on ha szétnézel, látsz pár videót, de szerintem 3000mAh körüli még elmegy. Sajnos az akku hossza és súlya befolyásolja a dolgot.
Gondolkodtam én is nagyobb akkun, de állítólag van egy méret már, ahol nehezebben emelkedik fel és nem is stabil annyira kültéren.
Én vettem hozzá +2db. gyári akkut és egy balance töltőt, ezzel már el lehet lenni.
Sajnos a gyári 1500mAh-s aránytalanul drága, azt nem vettem.
Ami még jó dolog, a Range Extender!
Nekem kb.180-200m távolságra simán elment a drone úgy, hogy még közben videót is továbbított! :)

roland.nagy
2013-11-18, 20:59
Ja és mégegy...

Ha iPhonról(3gs) átrakom a gépre a videót a Képlletöltő alkalmazással, akkor a felbontása csak 640*360 lesz, ami azért messze van a hd től.

Ez a régi iPhone miatt van?

Köszi
Botond

Én úgy szoktam leszedni a videót, hogy az iPad mini-t vagy iPhone 5C-t összekötöm a géppel és a Sajátgép-ben megjelenik legalul, utána pedig csak simán kikeresem és CTRL+C, CTRL+V.
Próbáltam az USB-re mentést is, csak azután kell a pendrive-ot rádugni, ha már bekapcsoltad a drone-t!Ha rajta marad az usb és úgy kapcsolod be a drone-t, akkor nem érzékeli! :(

roland.nagy
2013-11-18, 21:08
Az én cuccom:

roland.nagy
2013-11-18, 21:13
Ez a balance töltő adapter a gyári akkuhoz!

roland.nagy
2013-11-18, 21:14
Töltés közben.

bockoska
2013-11-18, 21:16
Hát nekem sajnos közelre sem küldi akadás nélkül a videót (iPhone 3gs)

Küldenél egy linket a Range Extenderről amit te használsz?

Mennyi a gyári akksi súlya (pont nincs kéznél konyhamérleg)

Nekem most egy 1500 (nem gyári, de használt) akksim van, csak még töltőt keresek hozzá, plussz tervezek venni még egy ilyesmi akksit.

roland.nagy
2013-11-18, 21:26
101g a gyári akku súlya!
Én olyan 12° körüli dőlést szoktam beállítani neki azzal 8perc körül elrepkedek folyamatosan!
De szoktam kimenni erdőbe, ott 5°-ot állítok be, azzal 10-12 percet lehet repülni.
A Range Extender-re szintén kapsz megoldást a youtube-on.
Én egy TP-LINK WA830RE típust használok, kettő antennás,300Mbps.
A gyári 5dBi antennákat lecseréltem 8dBi-re, mint a képen is látszik.
Egyébként hová valósi vagy?

bockoska
2013-11-18, 22:01
Pilisjászfalu

Egy mezei penrdive-ra is lehet menteni a videót?

roland.nagy
2013-11-18, 22:03
Pilisjászfalu

Egy mezei penrdive-ra is lehet menteni a videót?

Igen, lehet! Csak FAT32-ben kell formázni, mert sajnos az NTFS-t nem kezeli!

roland.nagy
2013-11-19, 10:36
Megérkezett! ;D

ITEM
2013-11-19, 16:15
Megérkezett! ;D

Akkor tesztre fel. :D

roland.nagy
2013-11-19, 16:20
Hát igen... csak sajnos korán sötétedik.
De megpróbálom!

roland.nagy
2013-11-23, 19:55
Ma sikeresen "lezuhantam" és sajnos a kamera átvezető szalagkábel elszakadt! Így most nem müxik a kamera ami elöl van! :( Pont a GPS-t próbáltam, visszajött a kiindulási pontra, utána meg manuálisan repkedtem, de sajnos nagy volt a szél és egy manőver után orral a földbe csapódott. Mivel gps-szel repüléskor nincs rajta a kültéri borítás, sajnos a kamera volt ami felfogta az ütődést! :( Nézhetek alkatrészt hozzá! Szóval ma is tanultam valamit! :S

bockoska
2013-11-30, 20:38
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy 8C-s akksi elég-e az ar drone 2.0-hoz?

Ha nem akkor minimum mekkora kell?

Köszi!
Botond

bockoska
2013-12-01, 22:01
Sziasztok!

Köszi!
Botond

Fontos és sűrgős lenne, hogy megtudjam!
Köszi!

ITEM
2013-12-01, 22:09
Sziasztok!

Köszi!
Botond

Fontos és sűrgős lenne, hogy megtudjam!
Köszi!

A gyári 1000mAh-ás is 10C-s

bockoska
2013-12-01, 22:16
Akkor konkrétan egy 2200mah 8C -s akksi jó lenne bele, vagy nem?

Köszi!

csillagvzs
2013-12-01, 22:27

Köszi!

én 15C alatt nem hiszem, hogy betennék akkut.

bockoska
2013-12-01, 23:43
Köszi a választ!

És mennyire éri meg nagyobb mah-eset venni, ha nemhezebb is egyben, hosszabb lesz a repulési idő?

Most egy 150mah-os 100 grammos aksival használom, ha belerakok egy 1800mah-osat ami 153 gramm, akkor hosszabb lesz a repidő?

OBi_
2013-12-02, 09:19

Köszi!

A C meghatározza a legnagyobb kisütő áramot. Pl.

1000mAh aksinál 1C = 1A tehát 10C = 10A
2200mAh 1C = 2.2A tehát 8C= 17.6A

A 2200-as aksi, annak ellenére, hogy kisebb a C, de nagyobb a kapacitása, ezért jobban terhelhető. Már csak az a kérdés hogy a súlya nem túl nagy e.

OBi_
2013-12-02, 09:24
Köszi a választ!

És mennyire éri meg nagyobb mah-eset venni, ha nemhezebb is egyben, hosszabb lesz a repulési idő?

Most egy 150mah-os 100 grammos aksival használom, ha belerakok egy 1800mah-osat ami 153 gramm, akkor hosszabb lesz a repidő?

Elméletileg a kapacitás miatt igen, de nem arányosan, hiszen nagyobb a súly is.

bockoska
2013-12-02, 10:09
Amit kinéztem az 2200mah 120 grammos 8C

Amivel most használom, az 1500mah 100g 25C

OBi_
2013-12-02, 10:33
Minél nagyobb a felszálló súly, annál nehezebben és lomhábban fog repülni, amíg a motorok bírják, azután már nem fog elemelkedni sem. Nem tudom, hol van ez a határ, de ki kísérletezhető.

bockoska
2013-12-02, 12:03
325 grammal még röüködtem 2-3 méter magasan, természetesen nem olyan simán mint nélküle, és nagyon hamar merült is, de elbírta!

Szerintem a plussz 20 gramm nem sokat számít.

De, hogyha a gyári akksi 1000mah és 10c, akkor elvileg elégnek kell lennie a 2200mah 8c-nek.

bockoska
2013-12-02, 17:19
Lehet, hogy rossz helyen kérdezem...

Egy 9voltal működő wifi range extender tönkre megy egy 11,1 voltos aksitól vagy az jó hozzá?

Köszi!

roland.nagy
2013-12-02, 21:00
Sziasztok!Vettem egy 1500mAh-es LiPo akkut, 11.1V, Turnigy Nano-Tech, 25-50C.
Ezt hány amperrel érdemes tölteni(balance és normál töltés)?
Köszi!

norka
2013-12-02, 22:38
1C-vel vagyis 1,5 Amperrel javasolt az 1500 mAh akku és Balancolva.

bockoska
2013-12-03, 01:55
De, hogyha a gyári akksi 1000mah és 10c, akkor elvileg elégnek kell lennie a 2200mah 8c-nek.

valaki?

OBi_
2013-12-03, 08:48

valaki?

Itt írtam le hogy igen. -> http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,81872.msg1741448.html#msg1741448

roland.nagy
2013-12-03, 10:46
1C-vel vagyis 1,5 Amperrel javasolt az 1500 mAh akku és Balancolva.

Köszi!

bockoska
2013-12-03, 11:10

valaki?

Itt írtam le hogy igen. -> http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,81872.msg1741448.html#msg1741448

ok, köszi!

roland.nagy
2013-12-11, 08:31
Múlthéten megérkezett a gyári komplett alsó rész (main body) a dronehoz, szombaton siekresen kicseréltem, átraktam bele mindent.Nem vészes a csere, könnyen megoldható!Egyúttal a csatlakozókat is kicseréltem XT60-ra az akkukon és a droneon is. A drone tápvezetékét teljesen ki is cseréltem, így nincs köztes forrasztás. Vasárnap volt tesztelés is, minden jó lett, az 1500mAh-s akku is jól működött, érezhetően tovább bírja mint a gyári!

roland.nagy
2013-12-12, 08:49
Kész lett a matrica is! ;D
5x5cm és 10x10cm méretben!

drone42
2013-12-23, 17:20
Sziasztok!
Van 2 db repülésképtelen AR.DRONE 2-esem :)
Panelhibásak és pár propeller hiányzik a kettőből egyet szerelés miatt.
De viszont amik jók bennük:

8 motor
2 kamera
4 + pár tarcsi propeller
1 1000 és 1 2000 MaH akku
a vázak nem kifogástalanok
a védő keretek és kinti kabin
van egy vakitó körled az aljára :)

szóval alkatrészként olcsón odaadnám az egészet :)

érdekel esetleg valakit?
pofátlanul alacson árat is megfontolok :)

üdv
Z

Saabi
2013-12-24, 00:23

Ezalatt a habszivacs testet vagy a keresztet érted? Olyan keresztet keresek, amely többé-kevésbé sértetlen. (karcolás nem érdekel, törött meg van nekem is) Egy-két tartalék motor is jól jönne, mennyiért adnád ezeket? Mondjuk két motort és egy keresztet?

Ave, Saabi.

drone42
2013-12-24, 12:55

Ezalatt a habszivacs testet vagy a keresztet érted? Olyan keresztet keresek, amely többé-kevésbé sértetlen. (karcolás nem érdekel, törött meg van nekem is) Egy-két tartalék motor is jól jönne, mennyiért adnád ezeket? Mondjuk két motort és egy keresztet?

Ave, Saabi.

Nekem is már X350-es van, így az AR.DRONE 2 csak itt foglalja a helyet :) Egy jó kis tanuló lépcső volt, de már kinőttem :)
Nekem az egész (2 drone2 + alkatrészek) jóval 200e Ft felett volt, de hogy itt álljon, annál a kis pénz is jobb :)
Szóval az egész pakkot odaadom 30.000 Ft-ért :) Már magában a 2 db akku is ér ennyit!
Saabi, úgy látom pesti vagy, én dunaújvárosi, de sűrűn járok arra. Ha gondolod valamikor összefutunk és megnézed milyen állapotban van a kereszt. Most én úgy látom, hogy a kereszt őnmagához képest merev és stabil, de a habváza már kotyog rajta...
Üdv
Z

Saabi
2013-12-30, 13:00
Javítani akartam az AR.Drone 2.0 hatótávolságán, ezért beszereztem egy TP-LINK TL-WA730RE Wireless N Range Extendert. Éltem a feltételezéssel, hogy az AR.Drone kisméretű antennája és az iPhone szintén kisméretű antennája közti gyenge kapcsolatot egy ilyen eszközzel - mely eszköz rendes antennával bír - fel tudom javítani. Sajnos a mobil üzemeltetést még nem oldottam meg, de az autó szivargyújtójáról tudom használni. Így a helye a kocsi teteje.
Viszont úgy néz ki, az iPhone nem vesz róla tudomást, akkor is az AR.Drone-hoz kapcsolódik, ha a Range Extender mellette van és kapcsolódott a drone-hoz.
Működött már valakinek a hatótávolság növelés range extenderrel? Mit ronthattam el a saját konfigurációmban?

szepnorbee
2013-12-30, 16:57

Ave, Saabi.

Nekem is már X350-es van, így az AR.DRONE 2 csak itt foglalja a helyet :) Egy jó kis tanuló lépcső volt, de már kinőttem :)
Nekem az egész (2 drone2 + alkatrészek) jóval 200e Ft felett volt, de hogy itt álljon, annál a kis pénz is jobb :)
Szóval az egész pakkot odaadom 30.000 Ft-ért :) Már magában a 2 db akku is ér ennyit!
Saabi, úgy látom pesti vagy, én dunaújvárosi, de sűrűn járok arra. Ha gondolod valamikor összefutunk és megnézed milyen állapotban van a kereszt. Most én úgy látom, hogy a kereszt őnmagához képest merev és stabil, de a habváza már kotyog rajta...
Üdv
Z

Szia! Mi bajuk van az alaplapoknak? Teljesen halottak?

bockoska
2013-12-31, 17:48
Javítani akartam az AR.Drone 2.0 hatótávolságán, ezért beszereztem egy TP-LINK TL-WA730RE Wireless N Range Extendert. Éltem a feltételezéssel, hogy az AR.Drone kisméretű antennája és az iPhone szintén kisméretű antennája közti gyenge kapcsolatot egy ilyen eszközzel - mely eszköz rendes antennával bír - fel tudom javítani. Sajnos a mobil üzemeltetést még nem oldottam meg, de az autó szivargyújtójáról tudom használni. Így a helye a kocsi teteje.
Viszont úgy néz ki, az iPhone nem vesz róla tudomást, akkor is az AR.Drone-hoz kapcsolódik, ha a Range Extender mellette van és kapcsolódott a drone-hoz.
Működött már valakinek a hatótávolság növelés range extenderrel? Mit ronthattam el a saját konfigurációmban?

Szia!

Én is most karácsonkor kaptam egy hasonló TP-Link range extendert. Nekem egyszerű beállítás (papír a dobozban) után egyből működött. Csatlakoztast kábellel egy számítógéphez, vagy lehet vezetés nélkül is, de hozd elő a beállításokat. Kapcsold be az AR.Drone-t és akkor be lehet állítani, hogy melyik hálózatot (az éppel láthatóak közül lehet választani) erősítse az extender. Be tudod állítani, hogy mi legyen az extended ssid, vagyis amit az extender küld, és ha kész, akkor látni fogsz két hálózatot, egy a drone eredeti hálózata, egy pedig az erősített hálózat, neked az erősítettre kell csatlakoznod! Ezt a beállítást csak egyszer kell végig csinálnod, utána már csak be kell kapcsolnod a drone-t, aztán az erősítőt és várni egy kicsit és már megy is.

Nekem erősítővel felment a drone 100m magasra és 150m messzire (ment volna messzebb is, csak olyan messze már nem látszik a helyzete).

Remélem érthetp volt.

Boti

Saabi
2013-12-31, 17:59
Be tudod állítani, hogy mi legyen az extended ssid, vagyis amit az extender küld, és ha kész, akkor látni fogsz két hálózatot, egy a drone eredeti hálózata, egy pedig az erősített hálózat, neked az erősítettre kell csatlakoznod!

Aha, ez maradt ki nekem. Most éppen pihen a drónom, mert új keresztre vár, de mikor újra jó lesz, ezt is megnézem. Köszi! :-)

roland.nagy
2013-12-31, 22:02
Hello!
Én is használok range extender-t, de nekem nincs ilyen gondom! Kicsit várni kell, míg a range extender bekapcsol, rákeres a drone-ra és csatlakozik hozzá.
Én először bekapcsolom a dronet, utána a range extendert és várok 1percet kb. és csak utána kapcsolom be a telón a wifi-t és keresek rá a hálózatokra.
Próbáltam azt is, hogy más SSID-t adok az extendernek, de úgy nekem valahogy nem volt az igazi. Ha másolom a drone-ét, akkor jobb a kapcsolat az én tapasztalataim szerint.

drone42
2014-01-04, 16:09
"Szia! Mi bajuk van az alaplapoknak? Teljesen halottak?"

Mégiscsak van egy működő képes drone 2.0-ám :)
Csak le volt csúszva az egyik szalagkábel :)
Repül a madárka! :)
És még mindig eladó :)
Valaki?

bockoska
2014-01-11, 12:39
Sziasztok!

Nem tud valaki véletlen Magyarországon olyan helyet, ahol AR.Drone-hoz lehet csapágyat kapni, mert nekem teljesen elhasználódott az egyik és emiatt lötyög a propeller?

Köszi!
Botond

krisztián77
2014-01-11, 21:31
Sziasztok keresnék parroth
1 szabályzót ha van valakinek kérem jelezze.
06705606856

Saabi
2014-01-11, 22:01
Nem tud valaki véletlen Magyarországon olyan helyet, ahol AR.Drone-hoz lehet csapágyat kapni, mert nekem teljesen elhasználódott az egyik és emiatt lötyög a propeller?

Én valahonnan Nagy-Britanniából rendeltem hozzá golyóscsapágyakat a gyári bronz csúszók helyett. Mondhatnám, hogy húdesokkaljobblett, de őszintén szólva nem tűnt fel nagyon a váltás. De talán tartósabbak mint az eredeti csapágyak.
Ha viszont ragaszkodsz az eredeti alkatrészhez, akkor... a wplaza.net-et akartam írni, de most látom, hogy nincs is cserealkatrészben bronzcsapágy, cserélheted tartóval együtt, ami ugye a komplett keresztet jelenti. Szívás. Akkor viszont valóban csak az marad, hogy külföldről keresel tuning csapágyakat.

Ave, Saabi.

roland.nagy
2014-01-12, 00:05
Én azon azért elgondolkodnék, hogy miért nem egyből csapágyazottra készítette a Parrot a drone-t! Percenként 28800-at forog lebegéskor és 45000 körül forog ha emelkedsz... ennek biztosan örülne egy ilyen pici csapágy! Nem? Érdemes kicsit utána nézni és lehet, hogy kiderül, nem is olyan hülyeség a jelenlegi megoldás!

Saabi
2014-01-12, 00:21
Én azon azért elgondolkodnék, hogy miért nem egyből csapágyazottra készítette a Parrot a drone-t! Percenként 28800-at forog lebegéskor és 45000 körül forog ha emelkedsz... ennek biztosan örülne egy ilyen pici csapágy! Nem? Érdemes kicsit utána nézni és lehet, hogy kiderül, nem is olyan hülyeség a jelenlegi megoldás!

Én ehhez nem igazán értek, de nekem nem tűnik logikusnak, hogy egy csúszócsapágy jobban bírná a nagy fordulatot mint egy golyós. De mindegy, nem ezért cseréltem, hanem mert az ütést viszont egyáltalán nem szerette, márpedig ezek a légi járművek mindig vesztésre állnak a gravitációval szemben. Ugyanakkor nem kapni bronzcsapágyat vagy akár csak egy kar végén lévő műanyag lábat egymagában, csak a komplett keresztet. Bár az is tény, hogy végül a garnitúra csapágy szállítással együtt nem volt sokkal olcsóbb, mint egy kereszt a wplázában.
Azt sok helyen olvastam, hogy miután lecserélték a csapágyakat golyósra, sokal simábban forogtak a propellerek. Ez sajnos nem tudom alátámasztani, én nem vettem észre semmit. A propellerek kiegyensúlyozása sokkal többet ért. Az biztos, hogy a csapágycsere és a prop egyensúlyozás után nem zselésedett többet a kép.

Ave, Saabi.

roland.nagy
2014-01-12, 12:49
Gépészmérnök vagyok, bár nekem sem teljesen szakterületem a csapágyak alkalmazása, de vannak nálam profibbak a cégnél, akik elég sokat foglalkoznak hasonló témával és eléggé egyöntetű volt a válasz, hogy a csapágy nem lesz jó megoldás. Az élettartamot tekintve is sokkal kevesebb ideig fog jól működni mint a bronz persely. Ilyen fordulatszámnál a csapágy kenése eléggé nem megoldott a drone-on, míg a bronzperselynél szinte önkenés valósul meg.
De ha érdekel valakit jobban, akkor utánanézek és leírom!

Saabi
2014-01-12, 12:52
Gépészmérnök vagyok, bár nekem sem teljesen szakterületem a csapágyak alkalmazása, de vannak nálam profibbak a cégnél, akik elég sokat foglalkoznak hasonló témával és eléggé egyöntetű volt a válasz, hogy a csapágy nem lesz jó megoldás. Az élettartamot tekintve is sokkal kevesebb ideig fog jól működni mint a bronz persely. Ilyen fordulatszámnál a csapágy kenése eléggé nem megoldott a drone-on, míg a bronzperselynél szinte önkenés valósul meg.

Ezzen nem akarok vitatkozni, mivel nem értek hozzá. Két dolgot látok erről:
1, ha ütés éri, deformálódik
2, nem kapni másikat
Nálam ez kb. eldöntötte a kérdést. Nem mellékesen mindenfelé azt olvastam, hogy a népek sorra cserélték le golyósra, másmilyent meg nem is kapni, legalábbis én nem találtam.

Ave, Saabi.

roland.nagy
2014-01-12, 13:36
Én kértem árat az SKF-től, náluk egy jó minőségű ilyen pici csapágy (0,5mm-rel magasabb-szélesebb-a szabvány méret) olyan 900-1000Ft./db-ra jön ki. Egy kínai (amit annyira nem ajánlottak) 4-500Ft./db. áron lenne.
Vitatkozni én sem szeretnék ezen, felesleges! :)

csillagvzs
2014-01-13, 22:57

Dron működésekor állandó szereplő a por. Ami ugye igen hamar kinyírja a bronz csapágyat.
Inkább a rendes csapágy és az nem az SKF-nél kezdődik.

Prome
2014-01-13, 23:56
Hanem?
Legalább valami gyártót mondj kérlek, de a legjobb lenne link...

bockoska
2014-01-14, 02:09
Hát nekem a tengely konkrétan balamart a cspágyba, emiatt nem egy síkban forog a propeller.

Repülni repül rendesen, fotózásra is jó de videóra nem mert nagyon remeg a kép.

Szerintem ez az oka: sokat repültem gopro(hero2)-val 100 gramm
szápen vitte, de szerintem hosszútávon eléggé megviseli a szerkezetet az ilyen nagy túlterhelés.

Egyébkéne nem értem, hogy csapágyat mért nem anak külön, ha majdnem minden mást meg igen.
Mondjuk, valószínűleg ha nem terhelem, akkor nem ment volna szét.

Saabi
2014-01-14, 08:15
Mondjuk, valószínűleg ha nem terhelem, akkor nem ment volna szét.

Én nem raktam az enyémre semmit, ugyanakkor néhányszor leesett, amit nem tekintek nem rendeltetésszerű használatnak, az elgörbült tengely meg deformálta a csapágyat. Szóval ehhez nem kell külön terhelni. Szerintem.

H2opok
2014-01-15, 22:53
A Sylka- nál van ilyen kis csapágy. Én ott vettem. De az eredeti bronzot is csináltattam egy ismerős esztergályossal.

bockoska
2014-01-16, 00:01
A Sylka- nál van ilyen kis csapágy. Én ott vettem. De az eredeti bronzot is csináltattam egy ismerős esztergályossal.

Köszi szépen!
Azt véletlen nem tudod, hogy pontosan mik a csapágy méretei (most nincs kéznél, hogy lemérjem)

H2opok
2014-01-16, 09:19
2x5x2 mm es,8db kell bele. 1300 as akksikat is onnan vettem. De bocs, nem a sylka hanem a zenn-től van.

KisVuk
2014-01-16, 09:38
Sziasztok!
Keresek működöképes motort+szabályzót!Már a szabályzó is segitene mert a motornak semmi baja.Ha valakinél lapul egy a fiókba ,kérem segítsen.
Előre is köszönöm!

bockoska
2014-01-16, 16:57
2x5x2 mm es,8db kell bele. 1300 as akksikat is onnan vettem. De bocs, nem a sylka hanem a zenn-től van.

Pontosan melyik db-ot vetted meg, mert mindkét boltban csak 2*5*2,5-eset látok?

H2opok
2014-01-17, 14:40
Akkor még volt. De a tengelynek kell 2mm esnek lennie,a vastagsága lehet 2.5. De hivd fel őket ,lehet nincs a shopba kirakva.

bockoska
2014-01-18, 20:19
Sziasztok!

És véletlen fogaskereket és tengelyt nem tudtok, mert egy helyet találtam ahol lehet kapni, de ott 3000 ft a szállítás, vagy 1000, de akkor 15 munkanap.

Ha valakinek véletlenül van fölösleges tengelye, fogaskereke, vagy csapágya, esetleg mindegyik AR.Drone 2.0-hoz, azt szívesen megvásárolnám!

Köszi!
Botond

Feki
2014-01-18, 21:39
Sziasztok!
Nem érdekel valakit egy ar drone 1-es? Frissen csapágyazva,androidról is irányítható.
Üdv
Feki
Elkelt :)

deflektor
2014-01-21, 08:23
Sziasztok.
Nemrég vettem egy 2.0-ás Dron-t és lenne néhány kérdésem a használatával kapcsolatban.
Nem mertem még kipróbálni hogy milyen magasra bír mennni,estleg van valakinek tapsztalata(mindenféle hatótávnövelő nélkül)?Ha a massága maximumán elveszti a jelet akkor lezuhan,vagy szépen lassan megpróbál leszálni?

Köszi előre is

Saabi
2014-01-21, 10:22
Sziasztok.
Nemrég vettem egy 2.0-ás Dron-t és lenne néhány kérdésem a használatával kapcsolatban.
Nem mertem még kipróbálni hogy milyen magasra bír mennni,estleg van valakinek tapsztalata(mindenféle hatótávnövelő nélkül)?Ha a massága maximumán elveszti a jelet akkor lezuhan,vagy szépen lassan megpróbál leszálni?

Amikor megszakad a kapcsolat, elkezd lebegni, de GPS nélkül csak az alsó kamerája segít tartani a pozíciót. Mérsékelt sikerrel. Gyakorlatilag arra fújja a szél, amerre akarja. Aztán lemerül az aksi és elkezd leszállni, mindegy mi van alatta. Én harminc méternél még nem mertem magasabbra engedni de már ott is rezgett a léc. Ezt tablettel. Telefonnal a tíz méter is szép eredmény...

Ave, Saabi.

deflektor
2014-01-21, 10:49
Köszi a gyors választ.
Milyen "tuning" lehetőségeket ismertek,vannak?Esetleg ilyen csináld magad okosságok?Mind hatótáv,mind drone ügyileg?!

Saabi
2014-01-21, 10:54
Köszi a gyors választ.
Milyen "tuning" lehetőségeket ismertek,vannak?Esetleg ilyen csináld magad okosságok?Mind hatótáv,mind drone ügyileg?!

Egyrészt lecseréltem a csúszócsapágyakat golyósra, hogy jobb lett-e nem tudnám megmondani. Viszont a régiek a zuhanásoktól eltorzultak, azoknál mindenképp jobbak az újak.
Mostanság kezdtem egy WiFi Range Extenderrel kisérletezni, de közben akkorát esett, hogy valószínűleg javíthatatlanul eltörött a középső kereszt. Mivel egyéb koptereim mostanában jobban érdekelnek, ez pihen. Később majd kap új keresztet.

Ave, Saabi.

deflektor
2014-01-21, 11:00
Milyen típusú range-extendert használsz.CSak mert kismillió félét találtam.Melyiket ajánlod?Nehéz beállítani?Távolságban mit jelent?

Saabi
2014-01-21, 11:03
Milyen típusú range-extendert használsz.CSak mert kismillió félét találtam.Melyiket ajánlod?Nehéz beállítani?Távolságban mit jelent?

Én egy olcsó TP-Linket vettem de nem tudom még ajánlani, mert egyszer próbáltam csak ki és akkor valamiért nem használta a telefon, inkább közvetlenül kapcsolódott a drone-ra.

deflektor
2014-01-21, 11:09
Értem,hát sok sikert hozzá,szerintem én is benevezek egyre.
Alkatrészeket ebay-ről vagy van esetleg kínai oldal ahol lehet venni hozzá utángyártott alkatrészeket?

Saabi
2014-01-21, 11:12
Értem,hát sok sikert hozzá,szerintem én is benevezek egyre.
Alkatrészeket ebay-ről vagy van esetleg kínai oldal ahol lehet venni hozzá utángyártott alkatrészeket?

Én a wplaza.net-ről tervezem megvenni a keresztet. Csapágyakat angliából rendeltem, a fogaskerékkitet meg az öcsém vette, talán a speedshopban?

bockoska
2014-01-21, 16:05
Sziasztok.

Köszi előre is

Szia!

Én range extender nélkül max 52méterre engedtem fel (iPhone 3gs-el)
Amikor kiment nekem a hatótávból fölfelé eddig mindig egy-két másodperc alatt visszeállt a kapcsolat.

A range extender amit használok: TL-WA830RE
http://www.arukereso.hu/router-c3144/tp-link/tl-wa830re-p64144603/
(de ne ilyedj meg. ha nem úgy néz ki, mint az árukereső képen, valamiért oda rossz képet raktak)
Itt a fórumon ajánlották és nekem nagyon bevált.
Megcsináltam, hogy akksiról is menyjen, így tudom vinni magammal.
Nagyon gyorsan csatlakozik, kb 15mp.
Így a hatótáv fölfelé 100m (sajnos ezt a szoftver lekorlátozza, esetleg valaki nem tudja, hogy hogyan lehet azt túllépni?)
távolságba, pedig eddig 200m a mért legnagyobb, de csak a "kis" hely miatt (még ment volna messzebb)

Nekem eddig kelett propellert cserélni (a4team), csapágyat (itt a fórumon vettem)
És fogaskereket még keresek, mert eltört az egyik.

Botond

bockoska
2014-01-21, 21:27
Senki nem tud fogaskerék és tengely készletet ar drone 2 -höz Magyarországon?

Már megnéztem vagy 10 honlapot, ahol árulták, de most sehol.

A parrotnál van, de ott vagy 1000Ft és 12-15 munkanap, vagy 3000Ft a szállítás.

Ha valakinek van egy fölösleges fogaskereke és egy tengelye, akkor az szívesen megvenném (rövidtávon egy-egy db elég lenne)

Köszönöm!
Botond

roland.nagy
2014-01-21, 21:53
Hello!Az a4team webshopját is megnézted már?

bockoska
2014-01-22, 00:37
Hello!Az a4team webshopját is megnézted már?

Igen, ott mindent adnak, csak pont azt nem, még email-t is írtam nekik.

bockoska
2014-01-26, 19:56
Van egyáltalán még valaki aki repül itt AR.Drone-al?

Kiváncsin lennék képekre, videókra, beszámolókra, módosításokra, mindenféléra, ami az AR.Drone-hoz kapcsolódik.

Kezdetnek itt egy vágott videó a saját repüléseimről (a drone saját kamerájával):

http://www.youtube.com/watch?v=w8XXn8mt-hs

Késöbb ha érdekel valakit, rakok fel GoPro-s képeket is 100m magasból.

Botond

Saabi
2014-01-26, 20:03
Van egyáltalán még valaki aki repül itt AR.Drone-al?

Persze, csak mostanában kicsit hideg van.

bockoska
2014-01-26, 20:20
Az igaz, hogy hideg van, de én sajnos nem azért nem repülök, hanem a r...dt fogaskerekek miatt. >:(

bockoska
2014-01-27, 08:49
Sziasztok!

És véletlen fogaskereket és tengelyt nem tudtok, mert egy helyet találtam ahol lehet kapni, de ott 3000 ft a szállítás, vagy 1000, de akkor 15 munkanap.

Ha valakinek véletlenül van fölösleges tengelye, fogaskereke, vagy csapágya, esetleg mindegyik AR.Drone 2.0-hoz, azt szívesen megvásárolnám!

Köszi!
Botond

Ezt hol találtad, mutatsz linket?
Köszi!

Hát ezt a hivatalos parrot oldalon találtam:
http://www.parrotshopping.com/hu/p_parrot_product.aspx?i=199964

Prome
2014-02-09, 20:33
Sziasztok! AR Drone-t milyen távirányítókkal lehet használni, ha valakinek nincs Iphonja?
(Csak Samsung Galaxi Mini-m van, úgy tudom azzal nem megy.)

ITEM
2014-02-10, 00:04
Sziasztok! AR Drone-t milyen távirányítókkal lehet használni, ha valakinek nincs Iphonja?

Ha ezt le tudod tölteni a play store ból a telefonodra,akkor ezzel tudod irányítani.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.parrot.freeflight&hl=hu

DiveZ
2014-02-10, 01:30
Sziasztok!

Totál láma vagyok a repülős dolgokhoz, de ez a drone dolog már rég vonz.
Nemrég láttam egy videót ahol amcsi egyetemisták kicsit "tuningolták" a madarakat...
Ezeknél meg lehet oldani, hogy pl adott távolságból kövessenek valamit?
Mondjuk felteszek egy markert és azt követi a kamerával...?
Pl egy modellautó lekövetése...?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Prome
2014-02-10, 02:52

Ha ezt le tudod tölteni a play store ból a telefonodra,akkor ezzel tudod irányítani.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.parrot.freeflight&hl=hu

EZ AZ alkalmazás NEM Kompatibilis AZ eszközével.

:((

Ezt írja ki...

Prome
2014-02-10, 07:34
Tudok olyan linket ahol fel van sorolva milyen mobilok jöhetnek szóba vagy milyen távirányító?
Köszi
(Ja és ArDrone egyesről van szó)

Saabi
2014-02-10, 10:48
Tudok olyan linket ahol fel van sorolva milyen mobilok jöhetnek szóba vagy milyen távirányító?
Köszi
(Ja és ArDrone egyesről van szó)

Az AR.FreeFlight 2.4.10 kompatibiltásáról a http://ardrone2.parrot.com/support/ oldal "Compatibility" fülén találsz információt. Ne zavarjon az URL, ez a program kell az AR.Drone-hoz és az AR.Drone 2.0-hoz egyaránt.

Prome
2014-02-10, 19:01
Köszi

Lehetséges hogy ez a gép csak 50-100 ezres mobilokkal használható?

Saabi
2014-02-10, 19:08
Köszi

Lehetséges hogy ez a gép csak 50-100 ezres mobilokkal használható?

Hát, a Nokia 2110 erre nem elég! :-D Amúgy igen, esélyes hogy vas kell mögé. Szerintem 100KHUF alatt nem okostelefont kapsz, csak valamit, ami hasonlít rá.
Szerintem egyébként érdemesebb tabletet használni telefon helyett.

mcelek
2014-02-11, 00:38
Na neeeee.
Azért kapható a piacon már jó pár használt és bevált tipus, ami alkalmas.
Na meg úgytudom, elketyeg androiddal is :-*

Prome
2014-02-11, 00:44
OFF Én a Samsung Galaxi Minit 20 Ft-ért vettem. Nem 20 000, hanem 20 Ft. :))) Igaz aláírattak 2 éves hűséget s fizettettek havi 5000-t, na de ebben benne volt az internet s 180 perc beszélgetés, amit addig is kifizettek máshova, úgyhogy nekem tényleg csak 20 Ft-ba került.:))
De eszek szerint ez nem okostelefon.:)) Nem tudom, nincs viszonyítási alapom, eddig jó volt, most van vele az első gond az ARDrone miatt.
ON

Ezek szerint az árához hozzá kell adni plusz 100 000 Ft-ot. Vagy távirányítót venni olcsóbban, de akkor meg nincs FPV.
Ami zavar, hogy azt olvastam róla, ez nem igazi FPV. Más irányból is hallottam, hogy a mobillal kombinált gépek rádióminősége messze alulmarad a normál táv-adó minőségétől.
Neked látom van más nagygéped is, és látom van Katicás FPV-s géped is. Mi ebben a tapasztalatod, tényleg alulmarad?
Ugyanakkor úgy tudom, az a Katica kefés motorú gép, hány stratot bír? Ez az ARDrone meg kefe nélküli. Tényleg igaz, hogy hajthatod bármennyit, a motor nem megy tönkre?

A fentieket közben írtam. Igen, megy androidról, de vajon Miniről is megy mégis? Másik progi letöltésével, vagy teljesen esélytelen?

Másképp kérdezem, vajon melyik a legolcsóbb mobil, amivel még megy?

Saabi
2014-02-11, 01:08
De eszek szerint ez nem okostelefon.:)) Nem tudom, nincs viszonyítási alapom, eddig jó volt, most van vele az első gond az ARDrone miatt.

Bocs, nem akartalak megbántani, de véleményem tartom. Van a családban Galaxy Mini, tényleg nem tartom okostelefonnak, akár Android, akár nem. Az AR.FreeFlight valószínűleg a kicsi kijelző miatt nem működik rajta.

Ezek szerint az árához hozzá kell adni plusz 100 000 Ft-ot. Vagy távirányítót venni olcsóbban, de akkor meg nincs FPV.

Vagy veszel egy NVidia Shieldet, de tudtommal az sem olcsó. Én az enyémet három (vagy ha úgy nézzük négy) készülékkel próbáltam. Egy iPhone 4S-el, egy Samsung Galaxy SII-vel, egy iPad 2-vel és végül az öcsém iPhone 4-ével. Ezek jóval nagyobb kijelzőjű telefonok mint a Galaxy Mini de ezekkel sem jó irányítani, az FPV meg felejtős, mivel a kezemtől nem látni a kijelzőt. Az iPad 2 ~10"-os kijelzője már jobb, én erről szeretem leginkább irányítani a gépet.

Ami zavar, hogy azt olvastam róla, ez nem igazi FPV. Más irányból is hallottam, hogy a mobillal kombinált gépek rádióminősége messze alulmarad a normál táv-adó minőségétől.
Neked látom van más nagygéped is, és Latom van Katicás FPV-s géped. Mi ebben a tapasztalatod, tényleg alulmarad?
Ugyanakkor úgy tudom, az a katica kefés motorú gép, ez az ARDrone meg kefe nélküli. Tényleg igaz, hogy hajthatod bármennyit, a motor nem megy tönkre?

A hatótáv nevetséges. A 'drone WiFi antennája nem túl nagy, a mobiloké is kicsi, nem jó párosítás. WiFi Range Extenderrel állítólag lehet rajta javítani, nekem még nem sikerült.
Nekem ugyan AR.Drone 2.0-m van, az első generációsról nincs tapasztalatom, de azt tudom mondani, hogy tök más az irányításuk mint a klasszikus transmitterrel irányított modelleké. Az AR.Drone 2.0 sokkal többet segít, mint a QR X350. Sokkal gyorsabban tanultam meg vele biztonsággal repülni mint az X350-el. Az AR.Drone-nal körberepülök egy fát úgy, hogy a kamerája - tehát az eleje - folyamatosan a fát nézi. Az X350-el ezt még nem tudom megcsinálni. Az AR.Drone vezérlője gyakorlatilag egy linuxos számítógép, be is lehet rá jelentkezni. Irányítani két soft joystickkel kell, ezek beállítása a transmitterek mode 3-as beállításának felel meg (bal stick: elevation, aileron; jobb stick: throttle, rudder), ezért használom én is ezt az üzemmódot a többi távirányítón is.
Az FPV amúgy nem lenne rossz, csak hát a WiFi sávszélesség...

Igen, megy androidról, de vajon Miniről is megy mégis? Másik progi letöltésével, vagy teljesen esélytelen?

Úgy tippelem a kijelző felbontása az egyik szűrőfeltétel. Egy használt Galaxy SII például biztos jó. De inkább tabletet javaslok.

a8l
2014-02-11, 03:54
OFF Én a Samsung Galaxi Minit 20 Ft-ért vettem. Nem 20 000, hanem 20 Ft. :))) Igaz aláírattak 2 éves hűséget s fizettettek havi 5000-t, na de ebben benne volt az internet s 180 perc beszélgetés, amit addig is kifizettek máshova, úgyhogy nekem tényleg csak 20 Ft-ba került.:))
ON

Neked látom van más nagygéped is, és látom van Katicás FPV-s géped is. Mi ebben a tapasztalatod, tényleg alulmarad?
Ugyanakkor úgy tudom, az a Katica kefés motorú gép, hány stratot bír? Ez az ARDrone meg kefe nélküli. Tényleg igaz, hogy hajthatod bármennyit, a motor nem megy tönkre?

A fentieket közben írtam. Igen, megy androidról, de vajon Miniről is megy mégis? Másik progi letöltésével, vagy teljesen esélytelen?

Nekem nincs AR drone-om, de katicám igen így erre tudok válaszolni.
Elég sokat kibír a katica motorja, akár éveket is nem túl sok használattal, szerintem többszáz startot is bír de nagyban függ az esések számától és erejétől. Amióta nem nagyon zuhan le az enyém azóta nem kell motort cserélni, régebben meg gyakran kellett, akár pár naponta ha sokat esett. Viszont nagy előnye hogy kb 900-1000ft egy motor ami nem túl sok pénz érte, ami még hasznos hozzá az a hab védőkeret, sokkal stabilabban repül beltérben és lehet nyugodtan nekimenni bárminek, plafonra feltapadni stb, amióta keretem van azóta egy motort cseréltem csak azt is azért mert nem bírta a légicsatát egy másik katicával, pár légi ütközet és esés után az egyik motor elkezdett kihagyni meg remegni emiatt nem volt stabil a gép, ezt egy pár hónap várakozás után meguntam(vártam hogy meghaljon a motor) és kicseréltem, azóta megint hibátlan.
Szerintem ha kezdő vagy inkább egy fpv-s vagy fpv nélküli katicával kell kezdeni hab védőkerettel.
Utána jöhet az ar drone vagy más nagyobb gép.

DiveZ
2014-02-11, 09:47
Sziasztok!

Nemrég láttam egy videót ahol amcsi egyetemisták kicsit "tuningolták" a madarakat...

Ha esetleg nem tudtok válaszolni a kérdésre azt is megértem.
De ha tudtok olyan helyet vagy személyt aki válaszolhat, akkor kérlek, osszátok meg velem, mert azon a határon vagyok, hogy vegyek egyet (akár használtat is) csak nem tudom, milyet.
Nem szeretnék egy egész flottát venni a polcra. Inkább egyet de jót...

Kérlek, segítsetek!

Köszönöm!

Prome
2014-02-11, 10:38
Köszi mindkettőtöknek a választ.

A kezdősségből kiemelkedés már folyamatban van, V262-vel nyomulok, ami kb. annyira hasonlít az ARDronhoz, mint a Galaxi mini az okostelefonhoz.:))

4 nap után ment tönkre az első motor, ugyanakkor szinte nonstop feltöltés-repülés ment, rengeteg zuhanással, és tömeg emeléses repülés is volt benne. Kezdek megnyugodni, ezekszerint szabad volt neki ilyen üzem mellett 4 nap után tönkremenni.
A másik ami nem tetszik: a fogaskerék is erőteljesen kopik, de akkor ennek is köze van a zuhanásokhoz? Zuhanásmentes repülésnél ez is csökkenni fog?

Az ARDrone fogaskerekei masszívabbnak látszanak, ugyanakkor több mint tízszer annyiba kerülnek. Úgyhogy gondolkoztam ugyan, hogy átszerelem erre a fogaskereket, de tízszeres ár mellett felesleges...

Azt még megkérdezem, azonkívül, hogy, ha hab- vagy egyéb rugalmas keret van rajta, érdemes a lábára is szerelni azt a gyorskötözős csillapítást? És felfele van valami megoldás? ( Ha nem ismeritek, előkeresem a képet) Merthogy habkeret volt rajta, de sok kemény landolás volt, s a keret nem segített a plafonnal való találkozás ellen se, csupa karc mind a 4 propeller. S így ment tönkre a motor 4 nap alatt kb. 30 start és kb. 100 zuhanás után.

Az elvileg nem lenne baj nekem, hogy kicsi a képernyő, ha megoldható lenne az, hogy egy hagyományos távirányítóval irányítom, s a Galaxi Minin csak a képet nézem. Itt jön be újra a kérdés, hagyományos távirányítóval hogyan irányítható. Ha ez gyakorlatilag egy linuxos, nyílt rendszer, akkor bármilyen távirányítóval képes kommunikálni, ha megkapja a programját. Mi a gyakorlat?

A másik, akkor egy olyan Linuxos asztali géppel is simán kell tudnia kommunikálni, amiben van Bluetooth port. S a monitoron látnám, amit a drone lát.
De szerintem a linuxos ARdronnak a Windowsos gépnek is tudnia kellene videó jelet küldenie, hisz a Bluetooth szabvány elvileg mindkét gépen ugyanaz.

Saabi akkor nem bántasz meg, ha kicsit alá is támasztod a véleményed. Ugyanis információ ellen semmi kifogásom. Oké, hogy itt off, de megköszönném, ha azért leírnád mitől okosabbak az általad használt telefonok a Mininél? A nagyobb képernyő oké, az hogy több letölthető alkalmazás fut rajta oké, gyorsabb proci, esetleg több mag, takarékosabb akkuhasználat miatt hosszabb üzemidő (nekem forró ha egy képet elküldök) szóval amiket én tudok felsorolni különbséget, abból nekem nem az jön le hogy okosabb a többi, hanem az, hogy több pénzért nagyobb hardverek vannak benne. De az okostelefon ismérvek -saját szintjén fejleszthető, laptop jellegű alkalmazhatóság - a Miniben is benne vannak. Ez most nem vita, félre ne érts, azt akarom megtudni van e olyan általam nem ismert tulajdonság, ami miatt azt mondom, hogy oké, veszek akkor egy sok tízezres másik okostelefont mert nekem megéri, s akkor az ARDronehez is lesz.
A másik lehetőség, hogy nem veszek és az ARDronról is lemondok, s inkább egy FPV szettet veszek és rászerelem a V262-re amivel közben megtanulok zuhanás nélkül repülni.
Igaz annak a hatótávja csak 50 méter, de ezek szerint az ArDronnak sem ez az erőssége.
Az a baj, ezen nem igazodok ki:
http://www.banggood.com/Wholesale-FPV-System--c-2734.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=Crc-SCM-58fpv&utm_content=nydia&utm_design=7&gclid=CIOGjdjPw7wCFQzItAodLV4ASw
melyik mit tartalmaz, FPV adó, vevő, antenna, AV átalakító, stb, mennyi egy komplett rendszer, de pl itt:
http://www.banggood.com/buy/fpv-v262.html
http://img.banggood.com/thumb/view/upload/2012/chenjianwei/SKU086889.1.jpg
kb. 20 000 Ft-nyi dollárért kínálnak V262-höz komplett FPV szettet. Vagy erre is azt mondjátok, hogy ez nem FPV szett? Mondjátok ki nyugodtan, még mindig jobb mintha megveszem, s utána tudom meg...
Igaz ebben nincsen benne pl. a föld figyelése kamerával, s a magasság érzékelés, ugyanakkor kb. 50 000 Ft az egész a multikopterrel együtt. AZ ARDrone képes rögziteni kártyára azt amit lát? A földre néző kamerát is? Én azt hallottam, az amit az lát a felhasználó számára hozzá se férhető. Igaz ez?
Az ARDrone politikája meg ha jól értem az, hogy százezerért adok egy 200 ezres cuccot úgy, hogy neked már megvan a fele egy okostelefon formájában máshonnan. Nos, nekem nincs meg, ha meglenne nekem se lenne kérdés.

Egy konkrét kérdés. Az a nevetséges hatótáv konkrétan mennyi?

Arra próbálok tulajdonképpen rájönni, hogy az ezek szerint 4 szer drágább komplett Airdron rendszer mennyivel, miben jobb a V262 FTP rendszernél?

Prome
2014-02-11, 10:43
Sziasztok!

De ha tudtok olyan helyet vagy személyt aki válaszolhat, akkor kérlek, osszátok meg velem, mert azon a határon vagyok, hogy vegyek egyet (akár használtat is) csak nem tudom, milyet.
Nem szeretnék egy egész flottát venni a polcra. Inkább egyet de jót...

Kérlek, segítsetek!

Köszönöm!

Sajnos én nem tudok sokat segíteni. Amiben én fantáziát látok, az okostelefon vezérelt eszközök. és ép az ARDrone ilyen. Ismerek ugyanis valakit, aki az Okostelefon programozásban jártas. ha szeretnéd előkerítem az emailcimét, vele felveheted a kapcsolatot s tőle megkérdezheted, mennyire járható az az út, hogy az okostelefonban levő ARDront vezérlő programot átírja. Vagy esetleg ez vagy hasonló már meg is van írva. Vagy eleve ilyesmire gondoltál?

Saabi
2014-02-11, 13:20
Azt még megkérdezem, azonkívül, hogy, ha hab- vagy egyéb rugalmas keret van rajta, érdemes a lábára is szerelni azt a gyorskötözős csillapítást? És felfele van valami megoldás? ( Ha nem ismeritek, előkeresem a képet) Merthogy habkeret volt rajta, de sok kemény landolás volt, s a keret nem segített a plafonnal való találkozás ellen se, csupa karc mind a 4 propeller. S így ment tönkre a motor 4 nap alatt kb. 30 start és kb. 100 zuhanás után.

Az én drone-om kapott ilyet. Utálom, mert szarul néz ki, de hasznosnak tűnik. Nem is annyira a láb, mint inkább a központi kereszt védelmében.

Az elvileg nem lenne baj nekem, hogy kicsi a képernyő, ha megoldható lenne az, hogy egy hagyományos távirányítóval irányítom, s a Galaxi Minin csak a képet nézem. Itt jön be újra a kérdés, hagyományos távirányítóval hogyan irányítható. Ha ez gyakorlatilag egy linuxos, nyílt rendszer, akkor bármilyen távirányítóval képes kommunikálni, ha megkapja a programját. Mi a gyakorlat?

Olyan megoldást találtam, ami egy plusz elektroni a drone tetején. Van benne egy klasszikus 2.4Ghz vevő és egy konverter, ami a kapott parancsokat lefordítja az ar.drone nyelvére. Ez a készülék WiFi-n kapcsolódik az ar.drone-hoz, ami azért jó, mert nem kell a drone-t módosítani. De találtam olyan megoldásokat is, ami a drone alaplapjának módosítását igényelte.

A másik, akkor egy olyan Linuxos asztali géppel is simán kell tudnia kommunikálni, amiben van Bluetooth port. S a monitoron látnám, amit a drone lát.
De szerintem a linuxos ARdronnak a Windowsos gépnek is tudnia kellene videó jelet küldenie, hisz a Bluetooth szabvány elvileg mindkét gépen ugyanaz.

Az ar.drone WiFi-n kommunikál, nem BT-n. Amúgy elképzelhető hogy van ilyen eszköz, mintha a QGroundControl tudna ilyet, bár annak meg szüksége van az ar.drone 2-höz való GPS kiegészítőre.

Saabi akkor nem bántasz meg, ha kicsit alá is támasztod a véleményed. Ugyanis információ ellen semmi kifogásom. Oké, hogy itt off, de megköszönném, ha azért leírnád mitől okosabbak az általad használt telefonok a Mininél? A nagyobb képernyő oké, az hogy több letölthető alkalmazás fut rajta oké, gyorsabb proci, esetleg több mag, takarékosabb akkuhasználat miatt hosszabb üzemidő (nekem forró ha egy képet elküldök) szóval amiket én tudok felsorolni különbséget, abból nekem nem az jön le hogy okosabb a többi, hanem az, hogy több pénzért nagyobb hardverek vannak benne.

Igen, ettől okos telefon a Galaxy SII és ezért nem tartom elég okosnak a minit.

De az okostelefon ismérvek -saját szintjén fejleszthető, laptop jellegű alkalmazhatóság - a Miniben is benne vannak. Ez most nem vita, félre ne érts, azt akarom megtudni van e olyan általam nem ismert tulajdonság, ami miatt azt mondom, hogy oké, veszek akkor egy sok tízezres másik okostelefont mert nekem megéri, s akkor az ARDronehez is lesz.

Sajnos nem találtam sehol minimum követelményt az AR.FreeFlighthoz, így csak tippelni tudok, hogy egyrészt a kijelző felbontása lehet kritikus, másrészt a számítási teljesítmény. Ne feledd, hogy alkalmazáson belül megveheted a Director Mode-ot, aminek része egy video post-processing is. Ennek azért kell némi kraft.

A másik lehetőség, hogy nem veszek és az ARDronról is lemondok, s inkább egy FPV szettet veszek és rászerelem a V262-re amivel közben megtanulok zuhanás nélkül repülni.
Igaz annak a hatótávja csak 50 méter, de ezek szerint az ArDronnak sem ez az erőssége.

Én arra jutottam, hogy mobiltelefonos/tabletes irányítás zsákutca. A virtuál stickek nem adnak semmilyen feedback-et, olykor azt sem vettem észre, hogy már kihúztam az ujjam a kijelző szélére, ahol nem érzékel. Az FPV reménytelen, egyrészt mert az ujjaimtól nem látom a képernyőt, másrészt akadozik a kép, nekem ezzel a drone-t vezetni nem sikerült. Mivel van hozzá SDK és találtam is néhány oldalt, ahol a programozásáról szólnak, a jövőben inkább autonóm repülésre fogom használni. Ehhez persze kell még a GPS modul hozzá.

Igaz ebben nincsen benne pl. a föld figyelése kamerával, s a magasság érzékelés, ugyanakkor kb. 50 000 Ft az egész a multikopterrel együtt. AZ ARDrone képes rögziteni kártyára azt amit lát? A földre néző kamerát is? Én azt hallottam, az amit az lát a felhasználó számára hozzá se férhető. Igaz ez?

Az aksi mellett van egy USB A csatlakozó, oda lehet pendrive-ot csatlakoztatni, erre képes rögzíteni a kamera képét. A távirányítóról kapcsolható, hogy a 720p-s front, vagy az alacsony felbontású alsó kamera képét közvetítse és rögzítse. Sajnos egyszerre csak az egyiket. Ha veszel hozzá GPS modult, akkor abban van 4GByte plusz rádughatsz egy pendrive-ot. Mondjuk ekkor már nem teszed rá az outdoor hullt.

Az ARDrone politikája meg ha jól értem az, hogy százezerért adok egy 200 ezres cuccot úgy, hogy neked már megvan a fele egy okostelefon formájában máshonnan. Nos, nekem nincs meg, ha meglenne nekem se lenne kérdés.

Ez így van. De ha megnézed a többi játékukat, azok is arra alapoznak, hogy már van egy okostelefonod hozzá.

Egy konkrét kérdés. Az a nevetséges hatótáv konkrétan mennyi?

Körülményektől függ, fordul már elő, hogy tíz méterre lebegett tőlem a drone és a telefon nem talált kapcsolatot. Aztán persze rájöttem, hogy nem kéne az iPhone-t körbeölelni, leárnyékolva az összes antennáját. Többek közt ezért is szeretem jobban tablettel irányítani.

Arra próbálok tulajdonképpen rájönni, hogy az ezek szerint 4 szer drágább komplett Airdron rendszer mennyivel, miben jobb a V262 FTP rendszernél?

Sajnos nem ismerem a V262-t. Az AR.Drone-nak szerintem az autonóm repülés irányában van fejlődési lehetősége, mivel a vezérlője nagyon intelligens. Az már majdnem mindegy, hogy az autonóm repülést egy rajta futó alkalmazás, vagy egy távirányító számítógép biztosítja.
A fentiekben főképp az AR.Drone 2.0-ra gondoltam, az első generációs drone-t nem ismerem. Viszont azt olvastam, hogy a generációváltás egy sokkal erősebb, gyorsabb vezérlőt hozott. Az új kiegészítők, a GPS modul mind az AR.Drone 2.0-hoz csatlakoztathatók.

Ave, Saabi.

Saabi
2014-02-11, 13:26

Nem tudok róla, hogy itthon lenne klub vagy bármilyen közösség, akik az AR.Drone programozásával foglalkoznának, de ha találsz ilyet, kérlek szólj!

Google. Én elég sokat kerestem, de magyar társaságot nem találtam. A drone progamozására vannak egész jó példák, de sehol nem találtam ezekről részleteket. Amire magamtól jutottam:
- QGroundControl: ha az AR.Drone 2.0-hoz beszerzed a Flight Recorder GPS-t, akkor ezzel a progammal útvonalat tervezhetsz, amin végigrepül. Nem próbáltam.
- Node.js + ar-drone: javascriptből programozható az ar.drone. nagyon ezt sem próbáltam, mivel otthon nincs helyem a drone-t reptetni.

DiveZ
2014-02-11, 16:24
Sajnos a GPS-es dolog nem nyerő, mert egyrészről többnyire fedett és beltér, másrészről azok a GPS modulok amik elférnek egy ilyen masinán azok a legjobb indulattal is legfeljebb térinformatikai (3-6m) megbízhatóságot tudnának (de inkább se...)

Amiről én beszélek az aktív követés!
De akkor ez itt ebben a formában zsákutca?! Sajnos?!

roland.nagy
2014-02-11, 16:31
Sziasztok!
Nekem volt gps modulom Ar.Drone 2.0-hoz, de eladtam.
A pontossága 1m-ig lement, azzal nem volt gond, engem jobban zavart, hogy a sebessége 1,2m/s-ban maximalizálódott a repülésnek ilyenkor és az nem igazán gyors. Meg szerintem elveszett pont az irányítás élmnye!
Kb.2x repültem vele a Kápolnás réten. Abból az utolsónál lezuhantam és eltört az első kamera átvezető szalagkábelem...
Végül eladtam! Nekem jobban tetszik ha én irányítok!
A hatótávolsághoz pedig annyit szólnék, hogy nekem nagyon bejött a Range Extender-es használat. Azzal 150-180m-ről még volt videó jelem stabilan!

Prome
2014-02-11, 16:34
mennyi egy ilyen gps modul ehhez?

Saabi
2014-02-11, 16:47
Sajnos a GPS-es dolog nem nyerő, mert egyrészről többnyire fedett és beltér, másrészről azok a GPS modulok amik elférnek egy ilyen masinán azok a legjobb indulattal is legfeljebb térinformatikai (3-6m) megbízhatóságot tudnának (de inkább se...)

Amiről én beszélek az aktív követés!
De akkor ez itt ebben a formában zsákutca?! Sajnos?!

Nem feltétlen, legfeljebb nem tudjuk, hogyan. Láttam videót, ahol egy csomó ar.drone úgy tájékozódott, hogy színes négyzetek voltak meghatározott mintában alattuk és azokat figyelték. De láttam olyat is, hogy egy ar.drone állandóan a kezelője felé fordult, mert arcfelismeréssel működött. Szerintem a lehetőségek korlátlanok, de ezek az alkalmazások szerintem túlmutatnak a klasszikus távirányítós modellezzés világán.

smith_hun
2014-02-11, 16:51
...AR Drone kérdések...
Szia!

nekem ugyan nincs ilyen drónom, de kis híján vettem...Samsung Galaxy SIII-al terveztem használni, elég erős vas ehhez...de...a hatótáv nagyon kérdéses lett volna, és hiába a 10 perc (Drone 2.0 esetében 25-30 perc) repidő, ha nem tudod normálisan használni...Én úgy gondolom, hogy átalakítások nélkül a Drone képességeit nem lehet kihasználni...
A másik ami miatt lemondtam róla, az a kis tömege, és ebből adódóan a stabilitása...szélcsendes időben csinálták a GPS-es irányító bemutatóvideóját, és ott is elég instabil volt a repülése...én rohadtul féltem, hogy elköltök egy adag pénzt, elküldöm önálló repülésre, és ki tudja viszont látom-e...
A Flight recorder kb. 32-36eHUF körül rendelhető meg külföldről...

Van fenn egy videó, ahol a srác elküldte autonóm repülésre, és a google map pontatlansága, a GPS nem megfelelő pontossága, és a szél miatt a drone egy lezárt területen szállt le, bő 10-15 méterrel az indulási helyétől...ez azért elég gáz...
Ellenben a GPS-es kiegészítőt megvásárolva egyből hozzájutsz a programhoz is, amivel mobilról lehet irányítani...ez nagyon szimpi volt nekem is...

Egy manus tett fel videót, ahol távolsági rekordot akart bemutatni, de a videókép kb. 60 méter körül megszakadt, a drone pedig a kapcsolat elvesztése után leszállt valahol 70 méter körül...

Mivel nem hagyott nyugodni a dolog, néztem egyéb irányítási módokat is...az egyik egy 3G GSM stick alkalmazása, de erről csak egy videó volt fenn, ott pedig egy telekommunikációs cég támogatta a francia csapatot, és a helyszínen felállítottak egy GSM bázisállomást...ezzel kimért, és jelölt 1km körüli távolságra irányították el a drone-t, közben volt végig élőkép...tartok tőle, hogy ez itthon nem kivitelezhető...

A másik lehetőség amit egy korosabb (szerintem amcsi) férfi csinált, hogy a tabletjére szerelt egy külső lapos wifi antennát (irányantenna), és ezzel repült FPV-t a Drone-al, asszem 1300 méteres távolságra, és vissza.

Azért jegyezzük meg, hogy ezeket a repüléseket általában sík terepen, akadályozó növényzet nélküli helyeken csinálták meg...

Egyébként van a google play-en két szoftver is, amit letöltesz, és gyakorolhatsz, illetve ismerkedhetsz a közösséggel...a gyakorló program egy szimulátor, ahol FPV replést is tudsz gyakorolni az összes típussal...A másik a valós irányítást is lehetővé tevő szoftver, de ennek a képességeit nem tudod kihasználni teljesen a drone nélkül...arra viszont jó, hogy megnézd, hogy a közeledben van-e drone tulaj...oda esetleg el tudsz menni, és esetleg meg tudja mutatni élőben mit tud a drone...

December óta én is egy szobai/utcai kis quadro-val gyakorlok, vettem hozzá egy kamerát, ami microSD-re rögzíti a filmet...arra jó, ogy megnézd utána, mit is sikerült repülni...terveztem venni rá egy Walkera 5,8GHz-es gyári kamerát, de úgy gondoltam, hogy érdemes inkább egyszer venni egy jót, mint fejleszteni a kis gépet...ráadásul kellett volna hozzá egy 5,8GHz-en vevő kijelző is...én olyat néztem, ami egyből rögzíti is a videót...de ennek is kb. 100 méter lett volna a távolsága...inkább veszek egy komolyabb gépet...

Én azért pártoltam el a kis Drone-tól, mert a kiegészítők drágák hozzá, a kis tömege miatt szerintem nem áll ellen a szellőnek (szélnek) úgy, mint a nagyobb társai (Walkera 350, Dji Phantom)...

Itt egy videó, hogy a kis quadro mit teljesített kültéren: http://www.youtube.com/watch?v=ZWWPCGAD7P4

Szerintem a drone arra jó, hogy közvetlen irányítással egy kb. 50 méteres távig a kertben röpködjön vele az ember...én ennél többet szerettem volna (önálló repülés, élőkép küldése messziről, esetleg telemetria a videóra, nagyobb hatótáv - megfigyelésre kellett volna-, és nyilván videó készítése)...vagy egy hónapon keresztül napi szinten bújam az itteni fórumot, de még inkább a külföldi (USA, UK) fórumokat, hátha van valami igazi tapasztalat, extrém teszt...több napig bújtam a videókat is, mire képes a kopter...

Ezután jutottam arra, hogy amire nekem kellett volna...nem alkalmas...olcsóbb egy jó quadro-t átépíteni FPV-re, mint ezt a határra tuningolni...

Rohadtul sajnálom, hogy nem vehetem meg, mert kettőre nem futi, pedig rohadtul tetszik a kicsike...

Ja a szimulátor programjával egy élmény a repülés, és minden paramétere ugyanúgy változtatható, mint az élő gépé...hagyományosan irányítva baromi szokszor zuhantam vele, de FPV-szimulációban elég jól meghajtottam...

Angol fórumokon nézelődj, ott nagyon sok, és olcsó tuning lehetőségről írnak a tulajok...

Saabi
2014-02-11, 16:54
Végül eladtam! Nekem jobban tetszik ha én irányítok!

Ez is érthető. De van, akinek az jön be, ha programot ír, aminek a segítésével önmagától tájékozódik és repül egy ilyen készülék. Az általam ismert multikopterek közül ennek legjobban az AR.Drone 2.0 felel meg. Egyrészt a meglehetősen önjáró vezérlése, másrészt a kapcsolathoz használt, számítógépes világban ma már defaultnak számító WiFi kapcsolat miatt. Ahhoz, hogy számítógépről vezéreld, nincs szükség speciális hardware-re, elég egy általános célú laptop, software-ek és némi programozás tudás.

roland.nagy
2014-02-11, 20:18
A stabilitását tekintve nekem pont jó tapasztalataim vannak. Igaz, hogy szélben tud kúszni, de az optikai és ultrahangos érzékelő miatt eléggé egy helyben marad, egyáltalán nem instabil!Nagy szélben is szépen megmarad, bedől és lebeg. Nagy szélben úgy sem lehet jól repülni.
A programozást én is jó ötletnek tartom, de ebben a témában nem vagyok otthon.
Szerintem egy Galaxy S3-as meghajtaná a progit.
Egyébként egy ilyen gps modult (Flight Recorder) 25E-ért már lehet venni itthon!

Saabi
2014-02-16, 20:43
Nem értem, ha bedől, akkor hogy tud optikai stabilizátorral egyhelyben maradni? Úgy tudom, nincs rajta gimbál.

Attól még lelát és látja, hogyan változik a táj alatta. Ráadásul azért ez nem egy bombabiztos pozíciótartás.

ITEM
2014-08-15, 13:02
Most érkeztek meg a tuning alkatrészek. Este szerelés.. ;D

Ezek is küldtek ajándék gumicukrot,de már saját márkás zacsiban van.. :D :D

http://oi61.tinypic.com/9vl6bc.jpg

Diamond
2014-08-15, 22:24
Milyen aksit rendeltél? Nanotech-et?

ITEM
2014-08-15, 23:09
Milyen aksit rendeltél? Nanotech-et?

Szia!

Nem,ezek kimondottan speciálisan az AR-DRONE-hoz vannak összerakva. "A" osztályú lipo cellákat alkalmaznak és méretileg tökéletesen illeszkedik a gyári
akkutartó helyére. 2000mAh és 15C-s

Ez az: https://shop.afterbuy.de/public/catalog_xmlxslproducts.aspx?suid=5094&art=viewproduct&productid=42119063&zid=ac3d40ff-8821-46b9-8540-907cb873cdd3&opr=1&ln=us

ITEM
2014-08-17, 15:18
Csapágyak kicserélve, erősített nagy és kis fogaskerekek beépítve.

Akkuteszt repülés: 18 Perc 37 másodperc. (Lebegés és egy két kisebb nagyobb manőver)

http://rendszerguru.hu/Egyebek/drone/ardroneteszt.jpg

Videó: (a kicserélt alkatrészeknek hála szinte zselémentes a videó) Akinek a gépe bírja váltson 4K-ra az az eredeti videó minősége!

https://i.ytimg.com/vi/glw7ayA8U-w/mqdefault.jpg (https://www.youtube.com/watch?v=glw7ayA8U-w&list=UUwyRewXOJQl2jDMNSlhZExw)

mcelek
2014-08-17, 22:48
A gépem szerintem gyűrné, de valamiért a 4k fele képernyőt zöldre festi, alatta tök jó. Gondolom a jutub is elvesz belőle rendesen, nem egy GoPro, de csapatni kiváló ;)
Mekkora fájlokat kreál így?

ITEM
2014-08-17, 23:11
A gépem szerintem gyűrné, de valamiért a 4k fele képernyőt zöldre festi, alatta tök jó. Gondolom a jutub is elvesz belőle rendesen, nem egy GoPro, de csapatni kiváló ;)
Mekkora fájlokat kreál így?

Akkor ott valami codec hiba lesz,vagy a vga drivered nem csípi a felbontást. A sima file 554MB 1280x720 @ 30 képkocka /másodperc és 3879kb/s es bitrátával rögzítette a gép a videót a pendrivera. Az 1Ghz-es Parrot 6 ARM proci valós időben tömöríti a videót / nézi maga alatt a terepet a 60fps-es 640x480-as kamerájával közben ugye fut a kód is amivel vezeti a gépet. Goprotól nagyon messze van,de a maga kategóriájában nem rossz ez.

Azért rendereltettem le 3840x2160-ba mert ha 1080P-be töltöd fel a videót és 1080P-t választasz ki,akkor csak a kb a youtube 720P minőséget fogod látni. 3840x2160-ba feltöltve közel a gyári,eredeti minőséget lehet nézni,mivel ezt a felbontást más codec-el konvertálja a youtube.

smith_hun
2014-08-18, 10:01
Az én gépem vitte a videót szaggatás nélkül, de a minősége nem lett lényegesen jobb, mint a 720p felbontás...ketten is megnéztük.
PC: Toshiba i7, 8GB ram, 50MBit/sec internet...

minimális jello látható volt, de nem számottevő az eredeti videókhoz képest...

Írhatnál egy összeget (ha nem írtál volna), meg egy beszerelési nehézségi fokot...

ITEM
2014-08-18, 10:06
Az én gépem vitte a videót szaggatás nélkül, de a minősége nem lett lényegesen jobb, mint a 720p felbontás...ketten is megnéztük.
PC: Toshiba i7, 8GB ram, 50MBit/sec internet...

minimális jello látható volt, de nem számottevő az eredeti videókhoz képest...

Írhatnál egy összeget (ha nem írtál volna), meg egy beszerelési nehézségi fokot...

Szia!

Innen rendeltem: http://droneparts.de/

Csapágyak: http://droneparts.de/AR-Drone-2-0-Tuning---Spares-AR-Drone-2-Tuning-Parts--general--AR-Drone-High-speed-ball-bearings--bushings/a35323508_u5094_ze4482487-3156-40c1-bfa8-597e19062541/

Erősített kis és nagy fogaskerék: http://droneparts.de/AR-Drone-2-0-Tuning---Spares-AR-Drone-2-Gear-Tuning-AR-Drone-DroneParts-High-Performance-Tuning-Getriebe--Translucent-!/a45648706_u5094_ze4482487-3156-40c1-bfa8-597e19062541/

Akksik: http://droneparts.de/AR-Drone-2-0-Tuning---Spares-AR-Drone-2-Lipo---Chargers-Lipo-Batteries-DroneParts-TUNING-LIPO-2000mAh-15C--NEW!/a42119063_u5094_ze4482487-3156-40c1-bfa8-597e19062541/

A légcsavarok gyáriak és nincsenek még balanszolva..

Rendeltem erősített tengelyt is,de azt most nem cseréltem ki: http://droneparts.de/AR-Drone-2-0-Tuning---Spares-AR-Drone-2-Tuning-Parts--general--droneparts%E2%84%A2-AR-Drone-OnePrecision-rotor-shafts---for-tuning-bearings!!/a49210921_u5094_ze4482487-3156-40c1-bfa8-597e19062541/

ITEM
2014-08-19, 22:06
AR DRONE 2.0 Evolúció.. 8)

https://i.ytimg.com/vi/vLbPBg8s_Lc/mqdefault.jpg (https://www.youtube.com/watch?v=vLbPBg8s_Lc)

QGroundControl - OSX
ALFA NETWORK Inc. - AWUS 036NHR
AR Drone 2.0 SPEC-T
Flight Recorder - Hamarosan. ;D

Saabi
2014-08-21, 19:07

https://i.ytimg.com/vi/vLbPBg8s_Lc/mqdefault.jpg (https://www.youtube.com/watch?v=vLbPBg8s_Lc)

QGroundControl - OSX
AR Drone 2.0 SPEC-T

Hmm... a QGroundControl és az AR.Drone 2.0 kapcsolatához nem kötelező a Flight Recorder? Az az "Alfa" cucc minek kell? Nem elég a Macbook WiFi-je?

ITEM
2014-08-21, 19:45

QGroundControl - OSX
AR Drone 2.0 SPEC-T

Hmm... a QGroundControl és az AR.Drone 2.0 kapcsolatához nem kötelező a Flight Recorder? Az az "Alfa" cucc minek kell? Nem elég a Macbook WiFi-je?

Szia!

Wifivel tudsz csatlakozni a QGroundControlhoz és a az adatokat szépen küldi a drone. Waypoint repülésekhez persze szükség van a flight recorderre,de a közvetlen adatkapcsolathoz nem.
Az Alpha 036HNR egy elég brutál teljesítményű wifi adóvevő. 1W teljesítménnyel. A beépített wifin is mükszik a dolog,de ezzel lényegesebben sokkal messzebb is megmarad még a wifi kapcsolat,mintha a laptop saját belső wifijét használnám. ;)

Pl ha elküldöd autonóm repülésre és közben elfogy a wifijel akkor sikít a QGroundControl,hogy "Lost Connection" a repülést viszont folytatja a drone. Ezt szeretném elkerülni,hogy végig megmaradjon a wifi kapcsolat és esetleg megtudjam szakítani a korábban már elküldött és végrehajtott repülési utasításokat.

Saabi
2014-08-21, 21:52
Wifivel tudsz csatlakozni a QGroundControlhoz és a az adatokat szépen küldi a drone. Waypoint repülésekhez persze szükség van a flight recorderre,de a közvetlen adatkapcsolathoz nem.

Akkor ezt kipróbálom. Eddig abban a tévhitben éltem, hogy Flight Recorder nélkül esélytelen. Talán mert nem igazán jött össze a kapcsolat. Van valami titka?

Ave, Saabi.

ITEM
2014-08-21, 23:06

Akkor ezt kipróbálom. Eddig abban a tévhitben éltem, hogy Flight Recorder nélkül esélytelen. Talán mert nem igazán jött össze a kapcsolat. Van valami titka?

Ave, Saabi.

Semmi, letöltöttem a legutolsó QGroundControlt és mikor elindítottam előtte wifivel rákapcsolódtam a drone-ra és indítás után a wifi kommunikációra nyomtam. Ennyi. ;)

Saabi
2014-08-22, 00:09
Semmi, letöltöttem a legutolsó QGroundControlt és mikor elindítottam előtte wifivel rákapcsolódtam a drone-ra és indítás után a wifi kommunikációra nyomtam. Ennyi. ;)

Megy ez nekem is! :-D Ott ronthattam el, hogy nem bírtam rávenni - most sem - hogy csináljon valamit. De megmozgatva tényleg mozog a műhorizont. Akkor most elkezdek ismerkedni ezzel a programmal. Köszi az ihletet! (és a segítséget) :-D

Ave, Saabi.

ITEM
2014-08-22, 00:18

Megy ez nekem is! :-D Ott ronthattam el, hogy nem bírtam rávenni - most sem - hogy csináljon valamit. De megmozgatva tényleg mozog a műhorizont. Akkor most elkezdek ismerkedni ezzel a programmal. Köszi az ihletet! (és a segítséget) :-D

Ave, Saabi.

Igazán nincs mit,örülök,hogy itt rajtam kívül mást is érdekel. :)

Saabi
2014-08-22, 01:13

Naná, hogy érdekel. Viszont nem értem, hogy Flight Recorder nélkül hogy repül waypointtól waypointig? Addig oké, hogy kell a folyamatos WiFi kapcsolat, de a QGroundControlban a waypointokat a koordinátájuk határozza meg. Arról meg Flight Recorder nélkül fogalma sincs a drónnak.
Egyelőre nem sikerült itthon rávennem, hogy akár csak bekapcsolja a motorjait, pedig láthatóan kommunikált a software a géppel. Mondjuk a lakásban nagy repülést amúgy sem terveztem. :-)
Úgy vettem észre, a QGroundControl az online térképek miatt folyamatos 'net kapcsolatot igényel, bár talán be lehet tölteni előre a tervezett repülési hely térképét. Viszont kipróbálom a hétvégén egy TPLink WiFi Range Extenderrel, ami a múltkor a tablettel nem működött igazán, hogy mit csinál, ha direktben kötöm rá a laptopra? (ethernet kábellel)

Na, egészen fellelkesültem, a nyár szegény drónnak repülés nélkül telt, annyira kiábrándultam a tabletes, nyögvenyelős irányításból. Ráadásul a range extender sem vált be eddig (a kapcsolat maradt közvetlen a drón és a tablet között, pont leszarták a range extender jelenlétét)

Ave, Saabi.

ITEM
2014-08-22, 11:02

Naná, hogy érdekel. Viszont nem értem, hogy Flight Recorder nélkül hogy repül waypointtól waypointig? Addig oké, hogy kell a folyamatos WiFi kapcsolat, de a QGroundControlban a waypointokat a koordinátájuk határozza meg. Arról meg Flight Recorder nélkül fogalma sincs a drónnak.
Egyelőre nem sikerült itthon rávennem, hogy akár csak bekapcsolja a motorjait, pedig láthatóan kommunikált a software a géppel. Mondjuk a lakásban nagy repülést amúgy sem terveztem. :-)
Úgy vettem észre, a QGroundControl az online térképek miatt folyamatos 'net kapcsolatot igényel, bár talán be lehet tölteni előre a tervezett repülési hely térképét. Viszont kipróbálom a hétvégén egy TPLink WiFi Range Extenderrel, ami a múltkor a tablettel nem működött igazán, hogy mit csinál, ha direktben kötöm rá a laptopra? (ethernet kábellel)

Na, egészen fellelkesültem, a nyár szegény drónnak repülés nélkül telt, annyira kiábrándultam a tabletes, nyögvenyelős irányításból. Ráadásul a range extender sem vált be eddig (a kapcsolat maradt közvetlen a drón és a tablet között, pont leszarták a range extender jelenlétét)

Ave, Saabi.

Azt írtam,hogy waypoint repülés nem megoldható a flight recoreder nélkül. ;)

Nem kell folyamatos kapcsolat,elsőként netre kapcsolódsz a wifivel és lekérhető az aktuális google térkép a helyzetedről,manuálisan megkeresed ahol vagy illetve,ha a flight recorder talált műholdakat,akkor csak simán ránagyítasz a drone ikonra a térképen. A következő,hogy csatlakozol a dronehoz és már mehet is a waypoint repülés.

A range extender úgy működik,hogy a menüjében szépen mutatja az elérhető hálózatokat. Ott kiválasztod a drone által küldött jelet és a végén újraindítod a range extendert és lényegében az közvetlen a drone-ra csatlakozik te meg a felerősített jelre. Ajánlott elsőként a drone-t bekapcsolni.majd a range extendert ezután a tableted vagy telefonod wifijét.

Illetve van egy acces pointos megoldás is,azt majd tesztelem valamikor. Van itthon range extender is ami tud acces point funkciót és range extender üzemmódot is.

ITEM
2014-08-25, 14:54
Új program tesztelése folyamatban... 8)

http://oi58.tinypic.com/se4kz7.jpg

http://oi61.tinypic.com/fc1sk.jpg

Program tulajdonságai: (Angolul)

Compatible with ArDrone 1 and 2
Control the drone with keyboard and joystick. The keys, the joystick axis and the joystick buttons are configurable
The application recognizes the connected joystick and load the configuration for it
Head up display with all usefull informations (speed, altitude, direction...)
Video displayed on pc in 360p or 720p (720p only on V2)
Recording videos on pc or usb stick (usb only on V2)
Take screenshots
Alarm for low battery and low wifi signal
Configurable: HUD color and style, units in meters or feets, ...
Support connection to custom ip address
3 languages are available : English, French and German
Portable, copy the application wherever you want or start it from an usb key !
Compatible with all Windows versions (x86 et x64) since Window Xp
[EXPERIMENTAL] Support RC Mod, to display only the video
[EXPERIMENTAL] RTH (return to home) function, works without gps

ITEM
2014-08-27, 15:27
Megérkezett az új "műszer" :D

http://oi60.tinypic.com/2zobtxl.jpg

Saabi
2014-08-27, 15:47
Azt írtam,hogy waypoint repülés nem megoldható a flight recoreder nélkül. ;)

Ez oké, de a QGroundControl meg - eddig legalábbis ezt tapasztaltam - csak ilyen repülésre alkalmas, tehát Flight Recorder nélkül hiába ép a kapcsolat az AR.Drone és a QGroundControl között a kapcsolat, semmire sem használható. Nekem pl. a motorokat sem sikerült elindítanom. Persze nem kizárt, hogy én rontottam el valamit, de nem tudom, mit.

Ave, Saabi.