PDA

Teljes verzió megtekintése : AeroSIM-RC FPV szimulátor!

nhadrian
2011-01-02, 20:42
Sziasztok!

Talán lesz akinek újat mondok, találtam egy jó kis fejlesztést, AeroSim-RC névre hallgat, és FPV repüléshez lett kifejlesztve. Ez azt jelenti, hogy pl. saját OSD, GPS navi, ugyanakkor pluginként a teljes Ikarus OSD+autopilot szoftvere is helyet kapott benne.
Ezen kívül tartalmaz pár általános repülő típust, valamint Gaui 330X quadrocoptert!!!!! is!
Ahogy nézegettem, egész jól konfigurálható, paraméterezhető, valamint egész baráti a gépigénye is.
Sajnos hátránya hogy a DEMO verzióban 2 perc repülés engedélyezet, utána sajna újra kell indítani.
Ha van kedvetek, próbálkozzatok vele, és írjátok le a tapasztalataitokat!

www.aerosimrc.com

Üdv Adrián

Banditos
2011-01-02, 21:30
Elvileg Windows 7 alatt is fut, mindjárt letesztelem.
Köszi az ajánlást, kíváncsi vagyok rá.
A Gaui Phoenixhez is letölthető szerinted, elvileg RealFlighthoz van...

mmormota
2011-01-02, 21:39
A Gaui Phoenixhez is letölthető szerinted, elvileg RealFlighthoz van...

A Phoenix-ben nincs pilóta nézet, így fpv-re nem alkalmas.

Banditos
2011-01-02, 21:59
Windows 7-en megy, ha valakinek az van esetleg.
A phoenixben arra gondoltam, hogy esetleg lehet valahonnan Gaui modellt letölteni...

nhadrian
2011-01-03, 08:31
Nos, tesztelgettem, nekem egész jónak tűnik a fizikája, legalább is trainernél és easystar-nál. Pl. az easystar-szerű modell hajlamos oldalkormány irányban belengeni. Bár szerintem a modellek kicsit kevéssé önstabilak, egy bedöntésből hamarabb ki kéne jönniük maguktól. A hab 3D repcsi kb közepes, bohóckodni jó, de azért indoor versenyre nem ezzel gyakorolnék. Viszont az FPV része és az OSD az odab..., pl. a pan-tiltnál rendesen érezni a szervó felbontását, lassan mozgatva ugyanolyan darabos mint élőben. A modell szerkesztőben a kamera helyét koordináták alapján a modellen bárhova áthelyezhetjük, azaz a miénkkel azonos kamera nézetet tudunk beállítani. Ja, és a látószög is állítható. Az OSD-ben egész realisztikus a fogyasztás mérése, akksi kijelzés, a GPS koordináták, a digit. iránytű, stbstb.

A gaui 330X is egész ígéretes, csak sajnos egyenlőre hovering módban van azaz mindíg beáll vízszintesbe. Ezt ugyebár az igazi nem tudja (erre való lenne a zöld mód csak hát nem igazán életképes). Viszont, az hogy pl. bólintáskor van egy kis bemozdulás csűrő irányban is, valamint a csúszkálás piruett közben teljesen élethűre sikeredett! Ezen kívűl pozitív hogy tényleg lemodellezték a motor fordulatszám különbségeket az irányításban, ez jól látható is...

gabor2009
2011-01-16, 21:13
Jobb mint az ismertek? Mi a vélemény?

kabir bedi
2011-01-16, 21:22
Windows 7-en megy, ha valakinek az van esetleg.
A phoenixben arra gondoltam, hogy esetleg lehet valahonnan Gaui modellt letölteni...

Szia!

Windows 7-en nekem ment,igaz csak a próba verziót töltöttem le! ;)
Jó lenne ha lenne Gaui330 a Phoenix-hez is mert ez lenne a következő projektem Fpv-re! ;)

gabor2009
2011-01-16, 22:05
Ez megegyezik a "Aerosoft Budapest 1.4 változata microsoft flight simulator 2004 és X verzióhoz." -al?

kabir bedi
2011-01-16, 22:29
Ez megegyezik a "Aerosoft Budapest 1.4 változata microsoft flight simulator 2004 és X verzióhoz." -al?

Sajnos ezek közül egyiket sem használtam,ezért nem tudok ebben a témában nyilatkozni!
A grafikája nem egy Phoenix! :)

kanten
2012-07-01, 09:49
Szép napot mindenkinek!

Nemrég kaptam meg ezt a szimulátor programot és kezdőként egyszerűen odáig nem jutok el, hogy összehozzam a két eszközt - az adóm az Turnigy 9x. Mint már mondottam, kezdő vagyok, így ha lenne valaki, aki érthető módon leírná nekem, hogy mit hogyan kell beállítani, azt nagyon megköszönném.

Előre is köszönöm a segítséget.

n.james
2012-07-01, 13:36
A Phoenix-ben nincs pilóta nézet, így fpv-re nem alkalmas.

A 4-es verzióban már van 4 generált pálya (InfinityScape), ezeken van pilótafülke nézet, de szerintem nem az igazi. ::)
http://www.youtube.com/watch?v=mkPoFKIhlKk

n.james
2012-07-01, 13:44
Jó lenne ha lenne Gaui330 a Phoenix-hez is mert ez lenne a következő projektem Fpv-re! ;)

Van benne Gaui330-X. ;) http://www.youtube.com/watch?v=93b6c5BVfLQ

pulsarxp
2012-07-01, 15:39
Szép napot mindenkinek!

Nemrég kaptam meg ezt a szimulátor programot és kezdőként egyszerűen odáig nem jutok el, hogy összehozzam a két eszközt - az adóm az Turnigy 9x. Mint már mondottam, kezdő vagyok, így ha lenne valaki, aki érthető módon leírná nekem, hogy mit hogyan kell beállítani, azt nagyon megköszönném.

Előre is köszönöm a segítséget.

na ez engem is érdekelne. Milyen kábel kell hozzá? Lehet-e csinálni otthon?

kanten
2012-07-01, 16:39
Ez egy szett, ami tartalmaz 1db lemezt és egy spéci USB kábelt. No most ezt elviekben rádugom a Turnigy-re és mint egy joystick használható az általad a programban kiválasztott gép vezetésére. Nálam a win felismeri a USB keresztül a csatolót, de a konfigurálás már nem megy. Valami biztos kimaradt, csak nem tudom mi. :o

kanten
2012-07-05, 11:36
A probléma DASCO segítségével megoldódott. A lényeg, hogy Turnigy 9x alatt az RF modult ki kell húzni az adóból. Ezt követően a windows kalibráció már működni fog.

pumuklis
2013-09-28, 18:09
Az AeroSIM RC-nek van már feltört változata?

pumuklis
2013-09-28, 20:48
Az AeroSIM-RC FPV szimulátor-nak van valami trükkje, hogy win8 alatt elinduljon?
Esetleg más szimulátor ami megy win8 alatt tud valami hasonló FTP-s repülést szimulálni?

n.james
2013-09-29, 09:28
Az AeroSIM-RC FPV szimulátor-nak van valami trükkje, hogy win8 alatt elinduljon?
Esetleg más szimulátor ami megy win8 alatt tud valami hasonló FTP-s repülést szimulálni?

XP kompatibilátási módban próbáltad már?

pumuklis
2013-09-29, 10:06

XP kompatibilátási módban próbáltad már?

Igen.
Se Xp, Se Win7 modban nem megy. >:(

nhadrian
2013-09-29, 11:04
Szia.

Nekem is Win8-am van, délután kipróbálom megy vagy sem.

Üdv Adrián

pumuklis
2013-09-29, 14:59
Szia.

Nekem is Win8-am van, délután kipróbálom megy vagy sem.

Üdv Adrián

Várom az eredményt.

Stefi_
2013-09-29, 20:50
Phoneix és a Realflight is tud belső pilóta nézet azok mennek win8-al.

pumuklis
2013-09-30, 06:10

Phoenix 4-et használok, de én nem találtam meg. Vagy csak bizonyos gépeknél lehet választani?

nhadrian
2013-09-30, 06:58
Nekem sem indul Win8 alatt.
A hibaüzenet alapján valami Visual Studio Debugger baja van...

Üdv Adrián

n.james
2013-09-30, 10:16

Phoenix 4-et használok, de én nem találtam meg. Vagy csak bizonyos gépeknél lehet választani?

Csak a 3D-s pályákon van, állítsd a nézetet "cockpit" módra. Nem az igazi, ezzel az erővel akár a MS FS programját is használhatnánk . ::)

Stefi_
2013-09-30, 17:01
Nekem sem indul Win8 alatt.
A hibaüzenet alapján valami Visual Studio Debugger baja van...

Üdv Adrián

Én is leszedtem a netről ezt a AeroSIM progit és nekem megy win8 64bit alatt, csak a 2perc alatt beállítani sem volt időm.

pumuklis
2013-09-30, 17:18

Csak a 3D-s pályákon van, állítsd a nézetet "cockpit" módra. Nem az igazi, ezzel az erővel akár a MS FS programját is használhatnánk . ::)

Ha magyar nyelvű a program, akkor a "cockpit" módot hol találom?

Stefi_
2013-09-30, 18:22
A nézetnél

pumuklis
2013-09-30, 19:05
Köszi, megvan! ;D

Saabi
2013-12-26, 23:03
Próbálta már valaki, hogy összepasszítható-e ez a cucc a Walkera Devo 7 távirányítójával? A weboldal szerint támogat jónéhány transmittert mono jack aljzaton keresztül és történetesen a Devo 7-en is van egy "DSC" felirattal, szóval hátha...