PDA

Teljes verzió megtekintése : szabalyzo es motor korszamok

Necro
2004-08-09, 17:53
szal lenne lama kerdesem :)
van egy Rookie szabalyzom ami 16 koros mocikig jo
ez most azt jelenti, hogy ez a max amit ra lehet dugni?
ugy ertem, hogy a korszamok minel kevesebbek, annak tobbet fogyasztanak a mocik?
van egy GM Purple Bull Racing mocim, sajna nincs rairva, hogy hany koros a neten sem birom beazonositani, viszont a szbalyzo nagyon meleg
leginkabb forro
a motor lehet 12-17 korosig, sajna rairva nincs
van egy masik moci is, ami LRP-HPi Challenge
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=3740266022&category=33229&sspagename=rvi:1:1
ez lehet 23 koros?
vagyis mar csak azt szeretnem megtudni, hogy az 23x1 az mit is jelent pontosan, tehat hogyan valasszak mocit a szablyzomhoz?

koszi :)

gb
2004-08-16, 18:52
A szabályzó körszáma elvileg meghatározza a ráköthető motor körszámát, azaz azzal megegyező, vagy nagyobb körszámú motort tehetsz rá. Azért csak elvileg, mert ez nagyon sok minden mástól is függ. Ha meleg, sőt forró a szabályzód, akkor van rá esély, hogy kisebb körszámú motort kötöttél rá, mint ami javasolt. Ha jó a szabályzód, van benne túláram és hővédelem, akkor elvileg nem teheted tönkre. Gyakorlat szerint, helyes választásnál, a motor mindíg jobban melegszik, mint a szabályzó. Ha megteheted, próbáld ki a szabályzódat 15 körös motorral, valószínüleg bírni fogja. Egy másik topikban van egy írás és egy próba hasonló dologról. Csak a saját felelősségedre kisérletezz, én itt a saját tapasztalataimat írtam le, más motorok és szabályzók másképp viselkednek, könnyen nyugdíjazhatod a cuccodat, ha nincs szerencséd!