PDA

Teljes verzió megtekintése : Sony CCD kamerák.

TBéla
2011-01-11, 17:33
Sony és egyéb márkájú kis CCD kamerák.

Üdv. mindenkinek!

Nélkülözhetetlen kis szem az FPV pilótáknak s mégis csak nagyon kevés infót lehet fellelni róluk itt a fórumon,
ezért gondoltam, nyitok egy új topicot ami csak róluk szól. :D

Ha már itt tartok, fel is teszem azt a pár kérdést amire nem kaptam még leírást itt. ::) és fontos lehet a
kezdő és tapasztalat nélküli pilótáknak.

- Van észrevehető különbség egy 420 és egy 540 TVLine-os kamera között?
- Minimális fényigény (például alkonyatkor), mennyire van szükség, hogy jól látható legyen vele, 1- 0,5- 0,01(Lux) ?
- Elektronikus zársebesség, mi a szükséges minimum?
- A lencse nagysága 3,6mm és 6mm általában, melyiket jobb FPV-re használni, nem mindig van feltüntetve a lencse
látószöge.
- Mennyire fontos az OSD menü?

Persze nem várom el, hogy most erre az 5 kérdésre kapjak 5 választ, de szeretném ha leírnátok ide, hogy ti melyik típust
használtok vagy nem előszeretettel. (esetleg be is lehet linkelni)

Kösz!!! ;D

Peck
2011-01-11, 18:06
Próbáltam rövid lenni :)

Sony és egyéb márkájú kis CCD kamerák.

Üdv. mindenkinek!

Nélkülözhetetlen kis szem az FPV pilótáknak s mégis csak nagyon kevés infót lehet fellelni róluk itt a fórumon,
ezért gondoltam, nyitok egy új topicot ami csak róluk szól. :D

Ha már itt tartok, fel is teszem azt a pár kérdést amire nem kaptam még leírást itt. ::) és fontos lehet a
kezdő és tapasztalat nélküli pilótáknak.
- Van észrevehető különbség egy 420 és egy 540 TVLine-os kamera között?

Van :)

- Minimális fényigény (például alkonyatkor), mennyire van szükség, hogy jól látható legyen vele, 1- 0,5- 0,01(Lux) ?

Szerintem minimum 0,01, de általában ezt a 0,01-et a legtöbb kamerára rá is írják :) És akkor még nem biztos hogy jó lesz esti repülésre

- Elektronikus zársebesség, mi a szükséges minimum?
- A lencse nagysága 3,6mm és 6mm általában, melyiket jobb FPV-re használni, nem mindig van feltüntetve a lencse
látószöge.

3,6mm, de másoknak 2.5-2.8mm a bevált.

- Mennyire fontos az OSD menü?

Nem fontos, de 1 jobb kameránál sok apróságot be tudsz állítani vele a saját szájízed szerint. Pl contrast/brightness/fehéregyensúly, hogy csak a legalapabbakat említsem. Szóval mégiscsak jó :)

Persze nem várom el, hogy most erre az 5 kérdésre kapjak 5 választ, de szeretném ha leírnátok ide, hogy ti melyik típust
használtok vagy nem előszeretettel. (esetleg be is lehet linkelni)

Kösz!!! ;D

TBéla
2011-01-11, 19:33
Kösz a válasz Peck! ;)

Ma kaptam a neten ezt a kamerát, s mivel vásárlás előtt állok gondoltam be linkelem,
hátha tud valaki vélemény mondani róla...

http://www.securitycamera2000.com/products/540TVL-SONY-CCD-Chipset-Color-Board-Video-Camera-for-Security.html

Peck
2011-01-11, 20:01
Szerintem a legtöbb ebay-es kamera ettől a forgalmazótól van :)
Nekem 25 USDs 420 soros Sony kamerám van, kezdésnek szerintem tökéletes, ha most vennék, akkor a WDR-ekből választanék egyet:
http://www.securitycamera2000.com/categories/CCTV-Cameras/WDR-Cameras/
De ez csak tipp.

Egy kis adalék a kamera OSDhez:
http://vimeo.com/15698600
Itt meg egy kis éjszakai tuning:
http://vimeo.com/13084838

jpeti29
2011-01-11, 20:30
látószöge.

Ez az adat nem a lencse nagysága, hanem a fókusztávolsága. ebből következik a látószög is.
itt láthatod az összefüggéseket kb
http://www.ezcctv.com/cctv-lens-guide.htm

kb 4.5mm körüli az emberi szem átszámolva. ez alatt széles látószög, e fölött tele, azaz nagyít.
Peck kolléga jól mondta, általában 3.6ot illetve 2.8at használunk, mindkettő széleslátószögű objetív, torzítanak is kicsit. A 2.8 már erősen torzít, de ha nincs kamera mozgatód és fürgébb gépet választasz, akkor nagyon jól jöhet az extra látószög a 3.6hoz képest is. telét nem ajánlom, még nagy magasságú repülésnél se, olyan mintha távcsővel a fejeden próbálnál autót vezetni.
Vannak változtatható látószögű lencsék is, 2.8-9(12) mm-ig varjálhatók. Ezeknek nagyobb a frontlencséje és ezért jobb a fényereje is mint az alap fix objektíveknek. Az alapok általában 2f értékűek, a nagyobb lencséjű variálhatók pedig 1.2F értékűek. Ez sokat számít szürkületkor, nappal minimális a különbség. A variálhatók viszont nagyon nehezek, ezt számításba kell venni.

Peck
2011-01-12, 11:34
Köszi a hasznos infokat :)
Tegnap ebayezgettem kicsit, azért a varifocal lencséknél is sok az F1.4.
Ahogy néztem, autofocusos olcsón nem igazán van (vagy csak rosszul kerestem), így sok értelmét már nem látom a varifocalnak FPVre :(
Talán az Auto IRIS miatt megéri egy, ha nem számít a súly, de érdekelne mások véleménye is.

Mindenesetre itt egy F1.2-es 2.8mm-es lencse:
http://cgi.ebay.com/2-8mm-F1-2-Replacement-CCTV-Camera-Fixed-Iris-Lens-/160522707506?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item255fe62232
Ehhez csak az érdekelne, hogy konkrétan milyen CS adapter kell hozzá hogy felpasszírozható legyen a board kamerára :)

jpeti29
2011-01-12, 12:06
Hát igen, autófokusz nélkül csak annyit ér mint egy fix optika.

Én az egyik kamerámhoz kaptam egy olyan műanyag adatptert, amit a nyákra csavarozva CS objaktív szerelhető rá. De ekkor sajna nincs tokozás, hacsak nem csinálsz magadnak rá.

Martin111
2013-10-02, 13:41
Sziasztok van egy maszekolt ccd kamerám amiből 3-kábel jön ki C4s hez átalakotva a kábelje.
Egy piros,fekete,fehér.
Ebből a piros a video jel volna?
A masik kettő a betáp? -hány volt kell neki?
Köszi.

Martin111
2013-10-02, 13:51
Sziasztok van egy maszekolt panel kamerám amiből 3-kábel jön ki C4s hez átalakotva a kábelje.
Egy piros,fekete,fehér.
Köszi.

Peck
2013-10-02, 14:02
Azért ez így eléggé akármi, amiből bármi is lehet...
Általában a piros a táp, fekete a föld, sárga a videójel.

C4S bekötése:
A videókamera csatlakozója
Felül: Gnd (föld)
Középen: tápfeszültség (értéke a camera jumper beállítása szerint)
Alul: videójel

Namost ha a piros kábel a középső az átalakított kébelen, akkor nagy eséllyel tényleg az a táp, de ezt aki "maszekolta" valószínűleg meg tudja neked mondani, ahogy azt is, hogy hány Volt kell neki.

Ltomi78
2013-10-02, 17:27
Sziasztok van egy maszekolt ccd kamerám amiből 3-kábel jön ki C4s hez átalakotva a kábelje.
Egy piros,fekete,fehér.
Köszi.

A képek sokat segítenének, meg mondjuk a kamera típusa. Abból nagyjából sejthető hogy mi a pontos lábkiosztás. Nekem annoa pixim kamerám nál két föld kábel volt egy fekete és kék, ebből elég egyet használni a security cam2000 elküldte a pontos képet mindkét kábel bekötéséről, mehet 3 eres meg 4 eresről.

Egyébként a fehér nyilván a videó jel ha csak nem akartak megviccelni, de jobb megmérni ilyenkor mi hova megy mielőtt leégeted