PDA

Teljes verzió megtekintése : Kardánhajtás!! Avagy élet a pinonon és spuron túl!

charger68
2011-01-17, 21:18
Sziasztok!

Gondolom mindenkinek megvan a maga gondja az áttételekkel, a hozzá való motorokkal, feszültséggel, nem beszélve a kopó alkatrészekről!!

Van egy ádáz ellenségünk mindanyiunknak, csak sokan nem tudnak róla, nem is gondolják, hogy mit meg nem tesznek egyesek a hatásfok növeléséért.

Legszebb lenne ha közvezlenül agymotort alkalmaznánk, csak a kerékcsapágy, és gördülési surlódást kéne leküzdenünk.
(elektronikusan differálni :o akinek van ötlete írja meg)

Marad a mechanikus diferenciálmű!

Hajthatnánk a diffit direktben, egy inrunner motorral ami rendhagyó lenne, mivel a mágneseknek a napkerekeket (golyókat) összefogó nagy fogaskerék külső palástján kéne elhelyezkenie.

Ha valakinek van kisméretű marógépe + osztóműve, könnyedén kialakíthatja a mágnesek helyét, de előtte le kell gyártani ezt a napkerék (golyó) tartó tárcsát aluból...

Ez sem a legegyszerűbb út valjuk be.

Én a következő lépcsőt választottam:

Fogtam a Nanodragon2-t ami feszt ledarálta a spurt, meg ott a csúszókuplung is, sok felesleges áttétel, mechanikus emésztő...
Elővettem a fiókból a már sokat átélt újratekercselt outrunner motoromat, és a EzRun35 szabályzómat vettem 2 kisméretű féltengelyt, holnap remélem készlesz a megfelelő fötengely a motorba ami jelenesetben kardánként is üzemel.

Előzetes tesztek alapján a szett 11.v-on lefoghatatlan :)

charger68
2011-01-17, 21:27
hopp a képek:

charger68
2011-01-17, 21:30
még képek:

charger68
2011-01-17, 21:37
Nem mondom nem lesz egyszerű, de csak egyszer kell eltalálni a megfelelő motort és hozzávaló feszültséget.

Az ampert legjobban úgy tudom csökkenteni, hogy csökkentem a gép súlyát, kevesebb nyomaték kell az induláshoz, mozdításhoz, ha mégis növelni kell a nyomatéket (áttételt) nagyobb kerületű uotrunnrre van szükségünk, vagy több szegmensre.

charger68
2011-01-18, 21:36
Elkészült a tengely!! lassan jön az összeszerelés.

charger68
2011-01-19, 15:07
Elkészült a mű!

Autó gyorsan startol, ki is tud pörögni menet közben, és kevés a mozgó tömeg :) még kevesebb az áttétel.

charger68
2011-01-19, 15:09
3 cella Lipo hajtja, és a szervókart is módosítsni kellett kicsit.

HummeRC
2011-01-19, 20:50
Szép munka. Kíváncsi leszek, hogy fog ez muzsikálni hosszabb távon.

TEK
2011-01-20, 09:27
Tettszik.

A kulso forgoresz tomege hogy viszonyul a belso forgoresz + pinion + spur tomegehez?

mod: Bar igy kicsit hibas a kerdes, mert a tomeg elhelyezkedese a forgastengelyhez kepest is fontos.

charger68
2011-01-20, 12:13
Nem csak a inrunner motor+bak, spur-pinon tömegt spóroltam le, hanem a középső difit, annak házát, felfogatását, a csúszókuplungot. (bár ez a kardán tuti nehezebb mint a gyári műanyag).

Motor megválasztása nem volt a legideálisabb, ugyanis 800kv, és lassú 3s-el. (bár a szerszámosládát eltolja :) )

Valószínű áttekercselem 1500 körüli értékre, de marad a csillagpontos kötés.

Továbbá nagyon érdekes egy giroszkóp hatás lép életbe (a nagy motorkerület miatt) és göröngyös talajon hihetetlenül egyenesben tartja az autót!

V.L.
2011-01-20, 12:58
"Továbbá nagyon érdekes egy giroszkóp hatás lép életbe (a nagy motorkerület miatt) és göröngyös talajon hihetetlenül egyenesben tartja az autót!"

Ragaszkodik az egyenes haladáshoz, nem szivesen fordul. Többek között ezért nem terjedt el ez a megoldás.
Viszont a megvalósításhoz gratulálok.

charger68
2011-01-20, 13:44
Igen problémás a fordulás, gázelvétel szükséges mindenképp (jó gumi nem árt)!

Viszont az említett lomhaságot a használt akksi okozta, új 3s el tökéletesen elegendő a sebesség.

charger68
2011-01-20, 17:19
Ma sikerült szőnyegen (majdnem) lemeríteni. (1000mAh 3s)

Ugyanis nem melegszik, sem az akksi, sem a ESC, motor meg végképp nem.

Mérnem kéne egy A-t terhelve.

Összsúly kasznival 825g

Volt némi harc, hogy barikádat csináljak az alvázon, ugyanis a motor az forog, és ledarálna mindenkit aki hozzáér, de 0.5ös acéldrót megoldotta ezen problémámat.

Már csak használni kell! 8)

CippyO
2011-01-22, 19:29
Szia
Grat. a géphez!!

mennyi a menetidő??
motor gyári adatai megvannak?

Üdv: CippyO

charger68
2011-01-24, 10:32
motor:800kv, 1000mah 3s akksival kb 30-50perc.

charger68
2011-03-19, 18:58
A gép kapott új felfüggőket, aluból, meg alu szervóvédöt, kormányrudazatot.

De sajnos meg kell válnom tőle (is).

vevő nélkül, golyós diffikkel, olajos telókkal, ez-run esc-vel, rengeteg pótalkatrésszel, 2 kasznival, akksival 30.000.-