PDA

Teljes verzió megtekintése : Mentőernyő FPV UAV miskulanciákhoz

loorio
2011-02-05, 20:52
Swatosi kolléga - kérésemre - elkezdett fejleszteni repülöhöz és mindenféle kopterhez mentőernyőt és nyitó mechanizmust.

Ha már egy vagyon van fent a levegőben, annyi esélyt - én személy szerint - megadok, hogy ha gebasz van
valami maradjon épen a technikából és - adott esetben - a földön lévőknek sem legyen bajuk.

Tehát ha van egy nagy dög fpv repülőd vagy egy méreg drága xy koptered talán megmenekül a szerkezet.
(azt, hogy milyen feltételek alapján nyílik ki az már egy más kérdés, magadnak alakítod ki.)

Kérdésem érdekel-é valakit, mert minél többen kérünk belőle annál olcsóbb lesz. Úgy hogy ha még úgy érzed
nincs elég kacat a gépeden, itt az idő rászerelni még egy extrát :-) :-\

Gaben
2011-02-05, 21:03
Méret,súly,ár,mekkora súlyú gépet képes megmenteni.....ezek fontosak lennének

ati
2011-02-05, 21:05
Engem érdekel, de a különböző méretű gépekhez alighanem különböző ernyő is kell!?

swatosi
2011-02-05, 21:09
persze! ernyő mérete a gép súlyától függ.a mérettel nincs is gond! inkább azzal, hogyan fogatod rá a gépedre .....??

Füligjimmy
2011-02-05, 21:26
ati, a te gépedhez már igazi ejtőernyő kell... ;D

loorio
2011-02-05, 21:34
itten egy profi gyártóval állunk szemben.... úgy, hogy ha kell.... :-)

http://sikloernyo.swatosi.fotoalbum.hu/

csak gyűljünk össze jó sokan....

Gaben
2011-02-05, 21:47
Olyat pl tudnátok mondani,hogy egy kb 3kilós géphez hány négyzetméter ernyő kell?
Ez kb milyen súlyt képvisel?

Üdv

móki
2011-02-05, 21:52
Sziasztok !
Igaz nem ide tartozik de én már használom is SWATOSI mester kezemunkáját ...........egy 3.2m siklóernyőt ...........nem kis örömömre !
Tuti profi munka !
Üdv .M

swatosi
2011-02-05, 22:04
Olyat pl tudnátok mondani,hogy egy kb 3kilós géphez hány négyzetméter ernyő kell?
Ez kb milyen súlyt képvisel?

Üdv

2.78 m2 es ernyő kell hozzá :)

loorio
2011-02-05, 22:15
és a súlya? 20-30deka? több?

swatosi
2011-02-05, 22:19
és a súlya? 20-30deka? több?

116 gramm elvileg az egész + a zsinórzat! de az sem jelentős!
az anyag 42 gramm/m2

loorio
2011-02-05, 22:24
pffff az má'n döfi!!!! :-)

swatosi
2011-02-05, 22:26
pffff az má'n döfi!!!! :-)

:D ahha!
úgy kell elképzelni mintha sima kukás zacsi lenne, végülis ez is nejlon.a pontos neve ripstop nylon, ami annyit tesz hogy szakadás álló nejlon, és lehet varrni!

TotoFLY
2011-02-06, 10:00
Nem olyan rég én is elkezdtem törni a fejem egy mentő ernyő szerkezeten, és annak nyitási opcióin.
Nagyon sok drága gépet láttunk már magasról minden irányítás nélkül lezuhanni, amikor egy mentő ernyő
még segíthetett volna. Sosem értettem hogy több százezres gépekre miért nem fejlesztett még senki ilyet.
Láttam a Pécsen egy csűrő szervó elakadása miatt lezuhant gázturbinás Kobuz videóját, ez után kezdtem
el gondolkodni. Ha csak a gázturbina marad egyben azon a repülőn, akkor legalább 2000€-val kisebb lett
volna a kár.
Az a mechanika amin én törtem a fejem, az áram ellátás megszűnésekor indul be. A másik megoldás, hogy
a távirányítótól külön egy teljesen független adóval lehet elindítani a mentést. Ami adott esetben áramtalanít,
elzárja az üzem anyag útját, és ezután indítaná az ernyőt

swatosi
2011-02-06, 12:04
bár én még annyira ezeket vész dolgokat nem ismerem, de én úgy gondoltam, hogy a kézi nyitáson kívül akkor nyitná az ernyőt, ha megszűnik a jel az adó, és a vevő között! ez lehetséges megoldás?mert ennek lenne szerintem értelme

Peck
2011-02-06, 14:06
Lehetségesnek lehetséges, de 1 pillanatnyi jelkimaradás miatt kicsit túlzás lenne ernyőt nyitni :)
Ejtőernyőzésnél egyszerűbb, mert 1 bizonyos magasság alatt, és sebesség felett nyílik a tartalék és kész, egy RC repülőnél nem tudom milyen nyitási feltételeket kellene megadni :) De pl a minimum magassághoz jó lenne tudni, hogy mennyi idő alatt nyílik ki teljesen az ernyő (no meg nem-e kell lassítani az ernyő nyílását, pl. a hirtelen rántás kettétörheti az egész gépet)

swatosi
2011-02-06, 17:35
Lehetségesnek lehetséges, de 1 pillanatnyi jelkimaradás miatt kicsit túlzás lenne ernyőt nyitni :)
Ejtőernyőzésnél egyszerűbb, mert 1 bizonyos magasság alatt, és sebesség felett nyílik a tartalék és kész, egy RC repülőnél nem tudom milyen nyitási feltételeket kellene megadni :) De pl a minimum magassághoz jó lenne tudni, hogy mennyi idő alatt nyílik ki teljesen az ernyő (no meg nem-e kell lassítani az ernyő nyílását, pl. a hirtelen rántás kettétörheti az egész gépet)

nem pillanatnyi kimaradásnál értem a nyitást hanem amikor totál megszűnik a jel, amikor biztosra megy a rendszer.az ernyőhöz lesz slider építve, és belsőzsák is, ezekkel nem lesz gond!!!gondolva a nagy sebesség miatta nyitásra, viszont mint minden jóban van valami rossz,itt is hátrány lesz ha alacsonyan és lassan fog menni a gép, mert akkor ugye nem azok a feltételek lesznek adottak a nyitáshoz! max csinálok egy olyan ernyőt is ami a lassú sebesség -alacsony magasságra van tervezve!

QQC
2011-02-06, 20:00
Agyaltam én is korábban az ejtőernyőn mint segítség, de nagyon sok a buktató.
Alacsony magasság, kis sebesség = nagy ernyő.
Nagy ernyő + termik, vagy hirtelen szél = futás vagy integetés.
Nem is beszélve a zsinórokról.
Ha ejtőzik a gép, a szél nemcsak az ejtőre van hatással, hanem a gép szárnyaira is, amik rátekeredhetnek a zsinórokra, és oda a technika.
Megoldás lenne ernyőnyitáskor nyírótöltettel leválasztani a szárnyat, de akkor oda a gép. ???

Peck
2011-02-06, 20:07
Ha ejtőzik a gép, a szél nemcsak az ejtőre van hatással, hanem a gép szárnyaira is, amik rátekeredhetnek a zsinórokra, és oda a technika.

Ez azért még megoldható szerintem, csak úgy kell felfogatni a gépet az ernyőre, hogy 45 fokban lefelé nézzen pl. kinyílt ernyőnél, vagy simán a farkánál fogva lógatni, csak akkor orral ér majd földet :)

TotoFLY
2011-02-06, 21:44
Egy dolgot ne felejtsünk el. Első sorban nem a gép amit meg kell menteni! A becsapódás erejét kell minimalizálni, ezáltal ha el is talál valakit vagy valamit a sérülései és az okozott kár kisebbek lehetnek. És ha a repülő héjszerkezete sérül is, de a motor, turbina, elektronika még megmaradhat. Természetesen sok feltételnek kell teljesülnie az ernyő nyitáshoz, de az esetek nagyobb %-ában egy mentőernyő sokat tudott volna segíteni.

loorio
2011-02-06, 22:09
Ha már egy vagyon van fent a levegőben, annyi esélyt - én személy szerint - megadok, hogy ha gebasz van
valami maradjon épen a technikából és - adott esetben - a földön lévőknek sem legyen bajuk.

Tehát ha van egy nagy dög fpv repülőd vagy egy méreg drága xy koptered talán megmenekül a szerkezet.
(azt, hogy milyen feltételek alapján nyílik ki az már egy más kérdés, magadnak alakítod ki.)

GPeti
2011-02-06, 22:21
Engem az xy copteres verzió érdekelne, pár méterről is nagyot lehet vele esni, a másik meg ha felmész vele magasra szinte ugyanakkora áram kell a süllyedéshez.

lazarcopter
2011-02-06, 22:21
én mér régóta gondolkodtam egy hasonló szerkezeten. Őrülök hogy valaki felhozta az ötletet. Mindenképpen hasznos megoldás lehet. Pláne hogy profin megoldható a kivitelezés. Én senkinek sem szeretnék a fejére esni, il ha még a technika is túlélné. Az külön jó lenne. :)

Eduardo
2011-02-06, 22:31
off-swatosi:
Én szoktam görkorizni, és mamámékhoz menet többnyire hátszél van, ha nincs, akkor hazafelé ;D
Tehát ehhez szertnék valami siklóernyőt, vagy nem is tudom mi lenne a jó hozzá súlyom kb 65kg nem tudom megoldhato-e, és ha meg, akkor mennyiből, de szeretnék valamit összehozni!!
Elöre is köszönöm a választ!-on
Én is csinálltam már mentőernyőt a kis cessnamra, mondjuk azt kapcsolni kellett, tehát nem is annyira mentő, de működött.
_________________________________________________S zép időt, jó repülést!_______________________________________ __________

Peck
2011-02-06, 22:38
Hopp... valakinek működik is :)
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1166839

GPeti
2011-02-06, 22:39
800g kopterhez mekkora ernyő kéne, és ez mekkora plusz súly lenne?

loorio
2011-02-06, 22:57
Hát ha egy 3kg-os géphez 2.78nm és 116g, akkor .... nem tudom :-) de pici és könnyű az biztos :-)

gabor2009
2011-02-08, 08:51
Nekem is nagyon tetszik az ötlet.
Az egyik barátom mondta, hogy csinál nekem egy kis ernyőt, de sajna nem készült el.
Én mindenképpen vevő vagyok rá!

csillagvzs
2011-02-08, 18:32
Még nektek sincs elég cuccos a gépeteken. ;D

swatosi
2011-02-12, 23:56
Agyaltam én is korábban az ejtőernyőn mint segítség, de nagyon sok a buktató.
Alacsony magasság, kis sebesség = nagy ernyő.
Nagy ernyő + termik, vagy hirtelen szél = futás vagy integetés.
Nem is beszélve a zsinórokról.
Megoldás lenne ernyőnyitáskor nyírótöltettel leválasztani a szárnyat, de akkor oda a gép. ???

Helló!
Ezt nem értem, mit jelent, hogy kis magasság, kis sebesség= nagy ernyő !?
Mert a nagy ernyőt is meglehet úgy oldani hogy gyorsan nyíljon, és a kis ernyőt is úgy hogy lassan!
ha azzal a nyírótöltettel leválasztod a szárnyakat, akkor így is-úgy is oda a géped egy része nem? akkor már bízd a zsinórokra, ha egyáltalán rátekeredne a zsinór, és letépné, de ennek is csak 50% az esélye!
a szél lehet gond, de attól még épségben marad a géped, nem?
Itt sem 100% minden, de attól még nem kell feladni, azért vagyunk itt, hogy megtaláljuk a lehetőségek szerinti legjobb megoldást!
Üdv: Tomi

swatosi
2011-02-12, 23:58
off-swatosi:
Én szoktam görkorizni, és mamámékhoz menet többnyire hátszél van, ha nincs, akkor hazafelé ;D
Tehát ehhez szertnék valami siklóernyőt, vagy nem is tudom mi lenne a jó hozzá súlyom kb 65kg nem tudom megoldhato-e, és ha meg, akkor mennyiből, de szeretnék valamit összehozni!!
Elöre is köszönöm a választ!-on
Én is csinálltam már mentőernyőt a kis cessnamra, mondjuk azt kapcsolni kellett, tehát nem is annyira mentő, de működött.
_________________________________________________S zép időt, jó repülést!_______________________________________ __________

vegyél vontatóernyőt! pansh ace!
az a tuti!

Eduardo
2011-02-13, 08:47
Az nem nagyon drága??
HA már így benne van az úr megmondhatna valami közelítő árat!
Előre is köszönöm!

swatosi
2011-02-13, 10:17
Az nem nagyon drága??
Előre is köszönöm!

Én 40.000-ért vettem a nyáron a kínaiaktól 5m2-es ernyőt, de ez a legolcsóbb paplansárkány!
De azt hiszem ez is igen fini lehet!
http://papirsarkany.hu/two.htm
a lap alján!!
Tom

QQC
2011-02-13, 10:45
Esetleg ez, egy kis géphez?
http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14284

swatosi
2011-02-13, 11:42
Esetleg ez, egy kis géphez?
http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14284

mentőernyőnek mindenképpen körkupolás ernyőt javaslok!
ezeknek 99% , hogy rendben kinyílik!
meglehet próbálkozni paplan ernyővel is, de a fejemet teszem rá, hogy 10 ből 5 ször nem fog úgy kinyílni hogy az tuti legyen!

gabor2009
2011-02-13, 12:02

Az avatarod is siklóernyős. :D

swatosi
2011-02-13, 12:09

Az avatarod is siklóernyős. :D

:D igen!
de az nem mentőernyő!!!!
annak a mentőernyője is körkupolás! :)

Eduardo
2011-02-14, 15:27
Az nem nagyon drága??
Előre is köszönöm!

Én 40.000-ért vettem a nyáron a kínaiaktól 5m2-es ernyőt, de ez a legolcsóbb paplansárkány!
a lap alján!!
Tom

Köszi
A felette lévő az nem bírna el??

swatosi
2011-02-14, 16:37
Az nem nagyon drága??
Előre is köszönöm!

a lap alján!!
Tom

Köszi
A felette lévő az nem bírna el??

ezt hogy érted? mi felett lévő?és kit?mit?

Eduardo
2011-02-14, 18:28
:D
Amit írtál, hogy a lap alján, na az a feletti azt hiszem 1,2m2

swatosi
2011-02-14, 20:11
Amit írtál, hogy a lap alján, na az a feletti azt hiszem 1,2m2

Jaaaa! :) értem már!
Figyu! ezek vontató ernyők! Nem ugrásra ill. nem repülésre valók, hanem hogy a földön ráncigáljon!ez pedig hogy mekkora embert rángat el a szél erejétől függ, ill annyit bír elrángatni, amennyit a zsinórok ill. a szerkezet bír!az én ernyőm 2 zsinóros, minden zsinórja elvileg 180Kg-ot bír, szóval elég erős!Hogy példát írjak, egyik alkalommal mikor viharos erejű szél volt 4-en kapaszkodtunk bele, hozzáteszem 80 Kg körül voltunk, és olyan simán végig tépett minket a focipályán hogy szántani lehetett volna velünk, és az ernyőnek semmi baja nem lett. szal elég komoly szerkentyűk!
Tom

Eduardo
2011-02-14, 21:43
Köszönöm a sok segítséget,ne szemeteljek tovább, lehet hogy belevágok:D

swatosi
2011-02-19, 09:47
Köszönöm a sok segítséget,ne szemeteljek tovább, lehet hogy belevágok:D

kicsit leállt az oldal....
haladok a mentőernyő készítésével! mindefélét próbálgatok vele, több sikerrel!sajna videót nemtudok mert se kamerám, se olyan telefonom amivel valamire is érdemes videót tudnék feltenni! de majd jelzek még....

GPeti
2011-02-19, 11:05
Hogy oldod meg hogy kioldódjon az ernyő, az hogy mikor és miért az részletkérdés?

loorio
2011-02-19, 11:21
Igen.
Azt beszéltük az elején, hogy csinál Swatosi mester egy üzembiztosan kinyíló mentőernyőt egy kb. 1,5kg-os (kopter) és egy 4 kg körüli repülő szerkezetre .

Az hogy milyen feltételek alapján nyit ki, már a mi gondunk.

Talán a kopter ernyőjének - mivel ha jól emlékszem 10-20deka - érdemes lenne egy rugós mechanikus kilövő-pattintó :-[ szerkezetet kreálni, ami segíthet egy alacsony magasságban történő nyitás gyorsításában.

Üdv! 8)

swatosi
2011-02-19, 12:17
Igen.
Azt beszéltük az elején, hogy csinál Swatosi mester egy üzembiztosan kinyíló mentőernyőt egy kb. 1,5kg-os (kopter) és egy 4 kg körüli repülő szerkezetre .

Az hogy milyen feltételek alapján nyit ki, már a mi gondunk.

Talán a kopter ernyőjének - mivel ha jól emlékszem 10-20deka - érdemes lenne egy rugós mechanikus kilövő-pattintó :-[ szerkezetet kreálni, ami segíthet egy alacsony magasságban történő nyitás gyorsításában.

Üdv! 8)

az is egy verzió, amikor a tok, és az ernyő közé egy rugós "lökő" holmi kerül beépítésre, kicsit megsegíti az ernyő elrugaszkodását a géptől!bár én nem gondolom, hogy ez a rendszer szükséges lenne főleg a repülőhöz, mert ott a menetszél is elég lesz hozzá, hogy kikapja a tokból a cuccot!amugy igen, lesz rajta nyitó ernyő, ami majd miután kihúzta az ernyőt a tokból, lehúzza a belsőzsákot az ernyőről, és ezután indul meg a nyilási folyamat
a tok, amiben az ernyő van, annak a nyitását egy szervónak kell majd működtetnie, vagy ha megtudjátok oldani egy olyan eszköznek ami képes legalább 0,5-1 cm-t huzni, hogy majd a tüskét, amivel a tok oldalai össze vannak fogatva kitudja húzni...

GPeti
2011-02-19, 12:29
Nem is biztos szervó kéne, pneumatikus futómű alkatrészekből jobban megoldható lenne.

swatosi
2011-02-19, 12:30
Nem is biztos szervó kéne, pneumatikus futómű alkatrészekből jobban megoldható lenne.

:) ezt az oldalát rátok bízom!

loorio
2011-02-19, 19:27
http://img824.imageshack.us/flvplayer.swf?f=Pj9k

Ez egy MH Meteor 1 a 70-es évekből.... 1:55nél van az érdekes rész :-)

http://img265.imageshack.us/flvplayer.swf?f=P7ru

Ez pedig egy Meteor 2 0:23 tól szintén érdemes figyelni

http://img132.imageshack.us/flvplayer.swf?f=P3sk
itt meg a szöveg a lényeg! 8)

Ha valakit érdekel a meteor történet, itt a topicja:
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,48917.90/topicseen.html

swatosi
2011-02-20, 10:59
meglestem a vidiket!
komoly, hogy már akkoriban is foglalkoztak ezzel a kérdéssel! az ernyőket nézve igen egyszerűen oldották, még annál a gépnél is amelyikre azt írták, hogy a sebessége 180 km/h
semmi extra nem volt az ernyő felépítésében, és a szerkezet mégis kibírta, rendesen kinyílt az ernyő!Ezek szerint mégsem kell túlbonyolítani a nyitást!

Peck
2011-02-20, 12:35
Én is meglepődtem, de azért tegyük hozzá, hogy a 180 km/h-s gépnél is először lekapcsolták a motort, siklatták kicsit, aztán nyitották az ernyőt :)
De a 2. video végén pislogtam a legnagyobbat, földetérés előtt fordítják vízszintbe a gépet. :o
De ha mentőernyőnek szánódik a dolog, akkor bizony fontos dolog a mikor milyen feltételek mellett nyílás (persze értem, ennek nem sok köze swatosi kolléga munkájához),
csak ha a nyílás valahogyan automatizálva van, akkor nem biztos hogy van ráhatása az embernek a gép sebességére, irányára.

swatosi
2011-02-20, 13:04
Én is meglepődtem, de azért tegyük hozzá, hogy a 180 km/h-s gépnél is először lekapcsolták a motort, siklatták kicsit, aztán nyitották az ernyőt :)
De a 2. video végén pislogtam a legnagyobbat, földetérés előtt fordítják vízszintbe a gépet. :o
De ha mentőernyőnek szánódik a dolog, akkor bizony fontos dolog a mikor milyen feltételek mellett nyílás (persze értem, ennek nem sok köze swatosi kolléga munkájához),
csak ha a nyílás valahogyan automatizálva van, akkor nem biztos hogy van ráhatása az embernek a gép sebességére, irányára.

:D nem is mondtam hogy 180-nál nyitották ki az ernyőt! de gondolom úgy tervezték az ernyőt, ami bár nem derült ki a videóból, hogy ha 180-nál kellene kinyitni valami kaki miatt, akkor is rműködjön...
a vízszintbe helyezés non komoly volt... :D
Amúgy biztos van valami közép út a repcsi leggyorsabb, és leglassabb sebbességénél való nyitáshoz, illetve hogy milyen magasságon repül!Ezzel kísérletezgetek most, azért nincs még kész... persze vannak teljesen kizárható lehetőseégek hogy nem nyílik ki időben, pl: pár méterrel a földhöz közel történik a baj.....

loorio
2011-05-23, 10:00
http://vimeo.com/2976685

Ltomi78
2011-10-14, 13:53
Sziasztok!

elkészült valakinek végül a mentőernyő. Olvastam a topic-ot de arra nem kaptam választ hogy milyen anyagból készülhet házilag ernyő. Esetleg készen hol lehet venni tényleg fpv gép mentésére alkalmas ernyőt?
Valalkinek eladó?
1,5 kg-os quadcopter, vagy ugyanilyen Easy Gliderhez használnám.

Köszi

Daine
2011-10-14, 14:29
Sziasztok!

elkészült valakinek végül a mentőernyő. Olvastam a topic-ot de arra nem kaptam választ hogy milyen anyagból készülhet házilag ernyő. Esetleg készen hol lehet venni tényleg fpv gép mentésére alkalmas ernyőt?
Valalkinek eladó?
1,5 kg-os quadcopter, vagy ugyanilyen Easy Gliderhez használnám.

Köszi

loorio
2011-10-14, 16:54
Swatosi mester gyárában készül egy 3m átmérőjű mentő "apróság".....részletek nemsokára. :-)

swatosi
2011-10-15, 00:15
Swatosi mester gyárában készül egy 3m átmérőjű mentő "apróság".....részletek nemsokára. :-)

Az első képek!
http://loorio-mentoernyo.swatosi.fotoalbum.hu/

Ltomi78
2011-10-15, 01:07
8) super. Hol, mikor lehetne venni, rendelni belole. Easy gliderhez kell, szoval nem kell 3m csak max1 m atmero. Nyitomechanika? Köszi

swatosi
2011-10-15, 11:33
8) super. Hol, mikor lehetne venni, rendelni belole. Easy gliderhez kell, szoval nem kell 3m csak max1 m atmero. Nyitomechanika? Köszi

Ilyen nyitó technikát tudnék rá csinálni!
Az 1. képen a fehér ceruza helyett lenne egy normális eszköz, ami biztosítja, hogy a tok ne nyíljon ki! A pöcök végén lenne egy szervo moci, ami kapcsolás után, kihúzza a pöcköt, majd a tok borító lapjai felszabadulnak, és az ernyő nyílási folyamata megindulna!

http://nyitomechanika.swatosi.fotoalbum.hu/

Ltomi78
2011-10-17, 14:36
jól hangzik. Egyeztessünk pü-ben. mekkora lenne súlya szerinted ernyővel?

Ilyen nyitó technikát tudnék rá csinálni!
Az 1. képen a fehér ceruza helyett lenne egy normális eszköz, ami biztosítja, hogy a tok ne nyíljon ki! A pöcök végén lenne egy szervo moci, ami kapcsolás után, kihúzza a pöcköt, majd a tok borító lapjai felszabadulnak, és az ernyő nyílási folyamata megindulna!

http://nyitomechanika.swatosi.fotoalbum.hu/

nhadrian
2011-10-17, 15:00
Olvasgattam a hozzászólásokat. Az alábbi gondolatok jutottak eszembe tri-...-octo vonatkozásban a teljesség igénye nélkül, gondolat ébresztésnek.

-ha egy ilyen eszközt menteni kell akkor érdemes abból kiindulva hogy pár éles, pörgő légcsavarral kaotikusan zuhanó eszközt kell menteni.
-ebből következik számomra hogy először ezt a veszély forrást kell megszüntetni különben hiába nyitunk ernyőt ha szét darabolják a légcsavarok
-főbb meghibásodási források: rádió zavar; egy vagy több motor kiesik a hajtásból szabályzó, légcsavartörés, egyéb miatt; stabilizáló elektronika meghibásodás (pl. szenzorhiba); failsafe (rádió vétel vesztés); áramellátás hiba (minden leáll)
-a nyitás lehet automatikus (elektronika érzékeli a meghibásodást és indítja a nyitási folyamatot) vagy kézi (RC), vagy ezek kombinációja
-a nyitás első lépése mindkét esetben a légcsavarok forgásának megszüntetése kell legyen, pl: légcsavarok eltávolításával, eltörésével, a motor egyik drótjának megszakítása, szabályzó működésének leállítása (pl. relével vagy FET-el valahol megszakítok valamit a szabályzóban) stb.
-az ernyőt mindenképp el kell távolítani a zuhanó és kontrollálatlanul pörgő eszköztől, nehogy a nyíló ernyőbe zuhanjon, pl. pirotöltettel, rugóval
-az ernyő nyitásának olyannak kell lennie hogy minden aerodinamikai esetben biztonságosan nyíljon (pl. kereszt szél, stb).

Ez csak a sor kezdete de most ennyi jutott eszembe. Szerintem egy egész komoly mentő rendszert ki lehetne fejleszteni pl. nagy értékű, kamerás hexakopterekhez ami nagy biztonsággal menti a drága eszközt (és vagy az alatta álló bámészkodókat... ;) )

Üdv Adrián

csillagvzs
2011-10-17, 15:54
Hű már egyszerűbb egy detonátor tnt-vel.

Ltomi78
2011-10-17, 16:15
;D igen., négy petárda ami lerobbantja propellereket, meg a karokat és már kisebb lesz az összsúly amit sérülést okozna ha zuhan :P
Én csak arra az esetre gondoltam, Quad esetén! ha még le tudom venni a gázt és egy servoval kinyitom az ernyőt hogy
ne üssön agyon senkit ha már látom hogy zuhan. Ha leveszem a gázt talán nem nyírja el a prop a köteleket.

Easy glideren ez a baj nem áll fenn, csak kérdés hogy mekkora átmérőkű ernyő kell egy 1.5 kg -os gép zuhanásának lelassításához, és az mekkora súly a nyitóval együtt. csupaszárnyon már halottam hogy alkalmazták, de eglideren nem tudom hogy ráfér-e egyáltalán. Van-e valakinek most működő rendszere 1-2m fesztáv közötti gépen?

swatosi
2011-10-17, 21:59
;D igen., négy petárda ami lerobbantja propellereket, meg a karokat és már kisebb lesz az összsúly amit sérülést okozna ha zuhan :P
Én csak arra az esetre gondoltam, Quad esetén! ha még le tudom venni a gázt és egy servoval kinyitom az ernyőt hogy
ne üssön agyon senkit ha már látom hogy zuhan. Ha leveszem a gázt talán nem nyírja el a prop a köteleket.

Easy glideren ez a baj nem áll fenn, csak kérdés hogy mekkora átmérőkű ernyő kell egy 1.5 kg -os gép zuhanásának lelassításához, és az mekkora súly a nyitóval együtt. csupaszárnyon már halottam hogy alkalmazták, de eglideren nem tudom hogy ráfér-e egyáltalán. Van-e valakinek most működő rendszere 1-2m fesztáv közötti gépen?

1.5 kg-os gliderhez, hogy 3m/s al süllyedjen, amivel biztonságosan földet ér, 2 m átmérőjű ernyőre van szükség! Az ernyő tömege, 42 gramm/m2, a mikroszervo tömegét nemtudom, de gondolom nemsok! rc Glideren is alkalmaznak mentő ernyőt, youtube-on találni vidiket róla!

swatosi
2011-10-20, 00:41
3 m-es mentőernyő alakul.... :)
http://loorio-mentoernyo.swatosi.fotoalbum.hu/?get=/viewlarge/pictureid/16842912

ati
2011-10-20, 04:05
Mi lenne az ára egy ilyen 3m-esnek?

nhadrian
2011-10-20, 05:46
http://loorio-mentoernyo.swatosi.fotoalbum.hu/?get=/viewlarge/pictureid/16842912

Szia.

Ha már szelvényekből varrod, nem lenne célszerűbb a szelvények szélét ívesen kialakítani? Úgy jobban közelíthető lenne az ideális kupola forma.

Üdv Adrián

deltahf
2011-10-20, 06:16
:D még ilyet?!

Oerdescu
2011-10-20, 08:55
Tetszik az ötlet. :)
Nekem is van olyan gépem, amibe akár el is férne egy ilyen mentő-eszköz. Mivel ez egy 2.600 g-os csupaszárny, nem lenne mindegy hogyan és milyen sebességel ér földet egy nem várt meghhibásodás esetén.

Mekkora helyigénye van összecsukott állapotban a 3 m-es változatnak?

Üdv;
Dani

swatosi
2011-10-20, 13:59

Szia.

Ha már szelvényekből varrod, nem lenne célszerűbb a szelvények szélét ívesen kialakítani? Úgy jobban közelíthető lenne az ideális kupola forma.

Üdv Adrián

minden kupolás ernyőnek a széle egyenes.az ívvel az baj, hogy azt nehéz szépen megvarrni.

swatosi
2011-10-20, 14:01
Tetszik az ötlet. :)
Nekem is van olyan gépem, amibe akár el is férne egy ilyen mentő-eszköz. Mivel ez egy 2.600 g-os csupaszárny, nem lenne mindegy hogyan és milyen sebességel ér földet egy nem várt meghhibásodás esetén.

Mekkora helyigénye van összecsukott állapotban a 3 m-es változatnak?

Üdv;
Dani

Megpróbálom minél kisebb helyigényre összehajtani! Ezt a 3m-est max. 20x20cm -es placcra kell, elvileg lehetséges...

swatosi
2011-10-25, 02:18
loorio 3 m-es mentőernyőjének kupolája készen van, már csak a zsinórzatot kell feltenni, és a belsőzsákot! :)
képek a neten!
http://loorio-mentoernyo.swatosi.fotoalbum.hu/viewlarge/pictureid/16886239

Banditos
2011-10-25, 08:31
loorio 3 m-es mentőernyőjének kupolája készen van, már csak a zsinórzatot kell feltenni, és a belsőzsákot! :)
képek a neten!

Súlyra mennyi lesz a végén, mennyivel kalkuláltok?
Mi fogja nyitni, vannak már rá ötletek?

B.

swatosi
2011-10-25, 11:07
képek a neten!

Súlyra mennyi lesz a végén, mennyivel kalkuláltok?
Mi fogja nyitni, vannak már rá ötletek?

B.

30 dkg az egész ernyő! az ernyőn lesz belső zsák, és nyitóernyő ami majd kihúzza a gépből

csika
2011-10-29, 14:13
Sziasztok!

En csinaltam mentoernyot valahol video is van rola hogy mukodik, es mindezt nagyon egyszeruen.
A matekhoz keves koze volt, de azert 1-2 szamitast belevettem anno a keszitesehez.
alapok:
1. repcsi 2 kg mindennel egyutt!
2. azt vettem alapul hogy a gep akkorat essen mintha 1m magasbol ejtenem le, ehhez tartozo sebesseg 4,43m/sec
3. az ehhez tartozo c-ertek nem kupolat hanem az egyenes lap es a kupola kozti ertekkel szamolva 1,1 lett
4. az elozo ket szempont figyelembe vetelevel a feluletem 1,39m2 lett
5. kupolaval a sugar r=0,67m, es amolyan sajat negyszoggel a=1,179m

termeszetesen a kupola c erteke kedvezobb 1,2 szoval ott kisebb is lehet de a kivitelezes sokkal bonyolultabb!

keszites:
alapanyagok: damil, legkonnyebb takarofolia, 1cm vastag cellux, 1db 5gr szervo, kb. 0,3m2 6mm depron.(csak ezek voltak itthon)
egy csapoajtot a menetszel kinyit ezzel nyitja a mentoernyo tarolo ajtajat, es egy kabel kirantja az ernyot ami az ajtora van erositve!
ezutan a kiesett ernyo ami hatulrol visszafele van hajtogatva belobban, es menti a cuccot.
elkeszites:
az ernyo sarkaira kotod a 4 db damilt, a szeleken megerosited celluxszal, es kereszbe is teszel celluxot.

folyt kov el kell mennem:)

swatosi
2011-11-01, 22:06
http://www.youtube.com/user/dabrophoto#p/a/u/0/r5c0kEY_gMU

Na, itt a videó az ernyőről! :D

Oerdescu
2011-11-02, 21:09

Szépen mutat, ügyes vagy. :)
Mekkora súly volt a "teszt-alany"?

swatosi
2011-11-02, 21:34

Szépen mutat, ügyes vagy. :)
Mekkora súly volt a "teszt-alany"?

Köszi! :)
5 Kg!

swatosi
2011-11-03, 00:10
Nemrég néztem egy netes filmet az amerikai hadsereg ejtőernyőseiről! Tudtátok, hogy már 1960-ban volt nekik Rc kémrepülőik? A Pláne, hogy már arra is tettek mentőernyőt!

Oerdescu
2011-11-03, 08:23
5 kg az már komoly. El tudom képzelni, hogy egy fele ekkora gépet teljesen épségben le tudjon tenni az ernyő.

Nemrég néztem egy netes filmet az amerikai hadsereg ejtőernyőseiről! Tudtátok, hogy már 1960-ban volt nekik Rc kémrepülőik? A Pláne, hogy már arra is tettek mentőernyőt!

Azt nem tudtam, hogy már ilyen régen van nekik ilyesmi masinájuk, de mintha úgy tudtam volna, hogy nem is tudtak kerékre landolni, mindig ernyővel erszkedtek le. Persze lehet, hogy rosszul emlékszem.

swatosi
2011-11-03, 10:34
Azt nem tudtam, hogy már ilyen régen van nekik ilyesmi masinájuk, de mintha úgy tudtam volna, hogy nem is tudtak kerékre landolni, mindig ernyővel erszkedtek le. Persze lehet, hogy rosszul emlékszem.
[/quote]

lehet igazad van :) odáig már nem jutottam el :)

skocsiss
2012-09-05, 22:49
Szia Swatosi,

Elkészült végül a mentőernyő? Élvezettel olvastam a topicot idáig.
Lenne két észrevételem a készítéséhez.
1. A kupola közepén kicsinek tűnik a kémény nyílás, ezért lengett be az ernyő a próbadobásokkor, mert az ernyő alatt keletkező buborék fel-felbillenti az oldalait.
2. Mentőernyőre nem szoktak belső zsákot húzni, mert az nyíláskésleltető, nyitási terhelést csökkentő eszköz, a mentőernyőnek meg minél kisebb magasságról be kell lobbannia és nem lényeges a nyitási terhelés, mivel életmentő, illetve technika mentő eszközről van szó.

Remélem segíthettem vele.

Üdv,
Sanyi

grezoo
2012-09-14, 23:09
Szia, ez a veszprémi kilátó.. Te veszprémi vagy? összefuthatnánk,.. én is gondolkodom egy hasonlóról.. de eddig kevés sikerrel.. :-)

loorio
2012-11-13, 10:32
Ezek sem rosszak.

http://opale-paramodels.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=54&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1

deltahf
2012-11-21, 08:20
:o :D

Hasi
2012-11-21, 09:21
Ezt már láttátok?: http://youtu.be/oX91q967u70

Daine
2013-01-27, 09:57
a vége érdekes:http://www.youtube.com/watch?v=1PhKAWEGwww&feature=player_embedded

silaghitamas
2013-01-27, 10:56
Az Izraeliek ezt megkomojabban csinaljak!
http://www.youtube.com/watch?v=LRmwLkZyiJw

RC Zumuld
2013-01-27, 15:13
a vége érdekes:http://www.youtube.com/watch?v=1PhKAWEGwww&feature=player_embedded

Nem értem, minek a katapult! Emberek az X8- at is kézből indítják... :(

pulsarxp
2013-01-27, 15:16
Hat mert ok kemények. :)
Láttam mar x8at kézből indítani, hat Érdekes :)

Sys-Ak
2013-01-27, 18:47
Ipari/katonai alkalmazásban fontos a megbízhatóság, és ebben a katapult jobb mint a kézből dobás, másrészt úgy kell megcsinálni a cuccot, hogy "bárki" tudja üzemeltetni. Még egy dolog ami nem látszik közvetlenül, hogy az ilyen gépek általában nagyobb felületi terheléssel rendelkeznek mint amivel az amatőrök repkednek, így nagyobb kezdő sebesség is kell neki.

engine
2013-01-27, 20:34
Figyelembe véve, hogy egyre többen foglalkoznak FPV-vel, elképzelhető, hogy a hatóságok is komolyabban veszik ezeket az eszközöket. A repülés biztonságossá tétele nem csak azt jelenti, hogy a légtérben ne ütközzünk légijárműnek, hanem azt is, hogy a meghibásodott modell - UAV ne essen senki fejére. Nem lehet azt mondani, hogy az én gépem csak 3 kg tömegű nem okoz semmi bajt. Képzeld el, hogy bekeveredik az autópálya fölé és egy vasárnapi sofőr találkozik vele. ..... Nagyon jó ötletnek tartom, hogy ilyen megoldáson is töri valaki a fejét, mert ha a hatóságok esetleg engedélyezik az FPV-UAV gépeket ezt a vészrendszert biztos megkövetelik.
Ha a drága eszközök megmentéséről van szó, érdemes a kamerát, robotot, ... - tehát az értékesebb dolgokat - egy közös elemre építeni, amit az ernyő nyitás közben "kiszakít" a törzsből.

csomy
2013-01-27, 21:23
...amit az ernyő nyitás közben "kiszakít" a törzsből.

Szerintem meg érdemes lehozni azt, úgy, ami fent van, és a talajon kiguberálni az értékes cuccot.
Továbbá mi lesz a törzzsel? Az eshet az autópályára?

Hasi
2013-01-27, 21:30
Az teljesen mindegy, hogy egy "valami" ejtőernyővel vagy nélküle esik az autópályára. Ha éppen egy ijedős vezető jár arrafelé és egy rossz döntést hoz, ugyanazt a balesetet okozza.

engine
2013-01-27, 21:36
Semmi ne essen az autópályára!

Távol mindentől, jelenlegi helyzetben: Ha viszont a sárkány nagyságrendekkel olcsóbb mint az elektronika és vészhelyzetben menteni kívánjuk a felszerelést, akkor ez egy jó megoldás lehet a közös alapra építés. Katonai helikoptereken is használnak ilyeneket, igaz ott a pilótákat mentik.
Ezt már mindenki maga döntse el, hogyan építi meg a gépét.

engine
2013-01-27, 21:37
Az teljesen mindegy, hogy egy "valami" ejtőernyővel vagy nélküle esik az autópályára. Ha éppen egy ijedős vezető jár arrafelé és egy rossz döntést hoz, ugyanazt a balesetet okozza.

A rendszer lényege, hogy el se érje az autópályát.

Robertony
2013-01-27, 21:44
Az a legegyszerubb ha fel se szallsz, mert a repules veszelyes uzem.

engine
2013-01-27, 21:48

Daine
2013-01-27, 22:29
Mar megint miről?!! :-\

pulsarxp
2013-01-27, 22:36
Mar megint miről?!! :-\

csak a szokásos... :D
de az ernyős dolog azért jó lehet.

mcelek
2013-01-27, 23:20
Kedves Engin!
Van a rémisztgetésnek is topicja, úgyhívjuk:
Alapvető biztonság az FPV repülésben.
Többnyire nem kezdő modellező urak vagyunk, akik ezt a nemes és kihívásokkal teli hobbyt választottuk és a személyes találkozások során meggyőződtünk a fiatalabb társaink felelősétudatáról is.
A technikák, ahogy ezek az ernyős megoldások is, jók, de a tuti, ha a rinyagépek inkább sakkoznak és akkor nem lesz baj ;)
Az, hogy a gépen hogyan helyezünk el dolgokat, nem az ilyen "nagyon szakszerű" elképzelés határozza meg, aminek nem sok értelme van.
Igenis számít, mekkora tömeg+sebesség csapódik bele akár mibe is ???
A tömeg és méret nem ésszerű boncolgatása a veszélynek, hiszen elrúgott gumilaszti is tört már csontot, hát még bőrbogyó, mindegy, ha dobják is.
Annak, hogy autópályára esik egy modell, főleg FPV repülő, pont annyi az esélye, mint az egyfőre jutó lottó ötös ;D
Valamivel kevesebb hobbysta van, mint 1:1 repülő, amit ha itt megnézel, rengeteg van:
http://www.flightradar24.com/
Ezekből elég gyakran leesik pár darab, úgy 2-300 utasal, pont olyan, mint amikor a túristabusz a vonatsinekre hajt.
Azért tart itt az emberiség, mert féltünk lejönni a fáról, aztán jött a barlang és az asszony :o Kép a falon, függöny, váza, mi meg rögtön repülni akartunk 8)

pulsarxp
2013-01-27, 23:34
aztán jött a barlang és az asszony

vazzeg... ez ütött :D :D :D :D :D

csillagvzs
2013-01-28, 06:14
(OFF)

@McElek
Mielőtt leszeded a fejét, te is tudod 1 hülye és átgondolatlan dolgokat sorjázó ember is elég a bajhoz.
És ide szándékosan nem írtam modellezőt. Megelőlegeztem az ember szót.
És nem is írt hülyeséget.

Párunk felelősségtudatáról meg már inkább nem is írok semmit sem.
Csak a fejemet fogom néha.
(ON)

engine
2013-01-28, 08:40
Tisztelt "Szakemberek"!

Látom ebben a topikban ismét a lényegről nem sikerül beszélni.

Daine
2013-01-28, 08:57
Tisztelt "Szakemberek"!

Látom ebben a topikban ismét a lényegről nem sikerül beszélni.

Talán ha az autópályáról vissza találsz a főútra! ;D

engine
2013-01-28, 09:17
Egy dolgot ne felejtsünk el. Első sorban nem a gép amit meg kell menteni! A becsapódás erejét kell minimalizálni, ezáltal ha el is talál valakit vagy valamit a sérülései és az okozott kár kisebbek lehetnek.

engine
2013-01-28, 09:43
Az ernyő nyitáshoz mindenképpen javasolt egy rugós mechanika beépítése, ami segíti belobbanni az ernyőt. A METEOR-on használt ernyők is rendelkeztek ilyennel.
A sebesség, magassági paraméterek mindig kritikusak az ejtőernyő nyitásánál. pl. a vitorlázó repülőknek azt tanítják, hogy 200 m-n ne nagyon ugráljanak ki a gépből, mert nem sokat segít.
A megboldogult MIG-21 -esek fékezőernyői 350 km/h -ra volt méretezve, így mikor a pilóta mellényúlt a nyitókarnak 800 km/h-nál egy kisebb darab szakadt ki a gépből.

mcelek
2013-01-28, 16:14
Talán az OFF részeket áthelyezi egy moderátor ;D
Az ernyő is csak akkor segít, ha műxik, de előtte a pilóta, aztán a robot, persze, ha a jó a technika. Ha meg jó, akkor mi lehet a gond?
Na ugye, hogy minden, de főleg a pilóta :-[
:-*

csillagvzs
2013-01-28, 17:32
Talán az OFF részeket áthelyezi egy moderátor ;D
Az ernyő is csak akkor segít, ha műxik, de előtte a pilóta, aztán a robot, persze, ha a jó a technika. Ha meg jó, akkor mi lehet a gond?
Na ugye, hogy minden, de főleg a pilóta :-[
:-*

Ebben is igazad van. :)

csika
2013-01-28, 19:23
Engem már mentett meg. Beragadt szervó miatt.Pedig volt pilóta, gép, robot minden.Sose lehet tudni.És azért jó úgy odamenni egy lezuhant géphez hogy nem kell 2 hetet várnod hogy újra repülj.

grezoo
2013-01-28, 21:04
egy 1600mm siklóernyő, milyen nehéz géppel siklana le? Szerintetek? elvileg 2kg -ost elbír.. ? ha kikalkulálom siklóernyős kalkulátorral, még belefér..

vergabi
2013-01-28, 23:37
Az ernyő nyitáshoz mindenképpen javasolt egy rugós mechanika beépítése, ami segíti belobbanni az ernyőt. A METEOR-on használt ernyők is rendelkeztek ilyennel.
A sebesség, magassági paraméterek mindig kritikusak az ejtőernyő nyitásánál. pl. a vitorlázó repülőknek azt tanítják, hogy 200 m-n ne nagyon ugráljanak ki a gépből, mert nem sokat segít.
A megboldogult MIG-21 -esek fékezőernyői 350 km/h -ra volt méretezve, így mikor a pilóta mellényúlt a nyitókarnak 800 km/h-nál egy kisebb darab szakadt ki a gépből.

Khmm.. A Meteoron nem volt rugós mechanika..:-)

RC Zumuld
2013-01-29, 09:51
Hobby célra már használnak ernyőt:
http://www.youtube.com/watch?v=h5SLm59rP6A

Kifejezetten az ezzel foglalkozó videójukat már nem találom, de annakidején kérdeztem a srácot aki azt mondta, minimum 150- 180m magasság kell ahhoz, hogy az ernyő biztonsággal nyíljon!

engine
2013-01-29, 19:48

ott álltunk mellette drégelypalánkon

pulsarxp
2013-01-29, 20:33
Lehet ilyet venni? Vagy mindenki maga fabrikálja?

vergabi
2013-01-29, 23:01

ott álltunk mellette drégelypalánkon

Ja! Az más. De rugós mechanika akkor sem volt rajta:-DD

engine
2013-01-30, 18:48
Igaz! Az M1 -nek sima ernyője volt, az M2 meg ejtőernyősöket imitált (ahhoz volt rugós eje) a M3 -n pedig nem volt semmi ilyesmi.
De az eddig saját és a nemzetközi tapasztalatok alapján az UAv-k esetében szükséges lesz, hogy megkapja a hatósági engedélyeket.

loorio
2013-02-10, 21:32
http://www.h-h-enterprises.com/white_parachutes.htm

Ez nem rossz ár. Asszem 60" az durván 152cm

RC Zumuld
2013-02-10, 22:39

Akkor, magadon kívül már csak 224 embert kell találnod, aki ilyet akar venni. Feltéve, hogy jól értetem és a 225db- ot egyben lehet csak megvenni! :)

Robertony
2013-02-10, 22:49
Rosszul erted, azt irja hogy kereskedok megvehetik 225-os csomagban kedvezobb arert :)

Akkor, magadon kívül már csak 224 embert kell találnod, aki ilyet akar venni. Feltéve, hogy jól értetem és a 225db- ot egyben lehet csak megvenni! :)

pulsarxp
2013-02-10, 23:45
13$? :o

loorio
2013-02-11, 10:03

Bizony! :-) Vajon mihez gyártották eredetileg ezeket?

csomy
2013-02-11, 10:26

Bizony! :-) Vajon mihez gyártották eredetileg ezeket?

Katonai világító rakétákhoz.

pulsarxp
2013-02-11, 13:28
Érdekes. Kéne egyet rendelni.... ::)

csomy
2013-02-11, 13:42

Ki tart vissza? ;)

pulsarxp
2013-02-11, 13:43

Ki tart vissza? ;)

az OTP :D :D :D

jpeti29
2013-02-11, 14:12
ez hogy lobban be? ha rákötök egy téglát és elengedem az egészet egy gépről, be tud lobban magától?

grezoo
2013-02-11, 15:13
Az igazin gumiszalag "lövi ki" ... nyitja ki a tartó zsákot.. aztán a nyitóernyő..
használtam olyan cuccot, ami rugós drót keretes vászon frizbi.. ezt össze lehetett hajtogatni icipicire, aztán kipattant mikor eldobtam...

egy vászon kört képzelj el, mint a dob teteje, olyan feszes.. rá van varrva egy drót keretre..
összehajtani 8 -asokban kell, icipicire.. A drót nem törik meg.. és nagyon hamar kipattan...

loorio
2013-02-11, 15:49
Nem bírtam ki. Rendeltem 2db-ot. Ha másra nem a Fly Fly Bae hawk-ra jó lesz scale fékernyőnek.... :-) :-) :-)

mcelek
2013-02-11, 20:45
Vagy a gyerek G.I.JOE katonájának ;D
Azám a Scale :D

pulsarxp
2013-02-11, 20:51
Vagy a gyerek G.I.JOE katonájának ;D
Azám a Scale :D

:D régen volt csúzlival kilőhető ejtőernyős bábum :D

Politie
2013-02-11, 21:05
Bocs, ha már ismeritek az oldalt, gondoltam érdekes lehet http://mikrokopter.altigator.com/parachutes-rescue-systems-c-126.html?zenid=4jlepe37iqkm80mn4pe72dma83
Üdv Politie

grezoo
2013-02-11, 22:01
régen volt csúzlival kilőhető ejtőernyős bábum
ilyeneket árultak a kikben is... :-)

http://1jatekbolt.hu/jatekok/23656/nyari-es-kulteri-jatekok/kulteri-jatekok-1/ejtoernyos-figura

http://1jatekbolt.hu/images/product/26826_4cc4c_view/public/nyari-es-kulteri-jatekok/kulteri-jatekok-1/ejtoernyos-figura-5.jpg

csak iszonyat ronda a színe.. :-)

swatosi
2013-02-26, 12:25
Ezek sem rosszak.

http://opale-paramodels.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=54&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1

Igen, az Opale-okos ernyői garantáltan nagyon jók! Szépek, és működnek is jól!

swatosi
2013-02-26, 12:26
Ezek sem rosszak.

Igen, az Opale-osok ernyői garantáltan nagyon jók! Szépek, és működnek is jól!

swatosi
2013-02-26, 14:54
csak felmérés szintjén kérdezem, hogy hány embert érdekelne mentőernyő modell repcsire?

engine
2013-02-26, 15:08
1 biztos

pulsarxp
2013-02-26, 15:33
engem is, ha értelmes árban van.

asellyei
2013-02-26, 16:48
engem is, ha értelmes árban van.

Engem is.

Ltomi78
2013-02-26, 16:52
engem is, 8) főleg a quadra. arra vannak egész jó ötletek youtube videókon is parachute quadcopter alatt talátok párat.

Nekem van egy Usa-ból rendelt ott kis hobbyrakétákhoz használt ernyőm de 70 cm átmérőjű, ami kevés az én 1-1.4kg -os quadomhoz a számítások szerint.

érdemes használni rendelés előtt: http://www.onlinetesting.net/cgi-bin/descent3.3.cgi

Ltomi78
2013-02-26, 17:02
most mindenki számol? ::) :D hány km/h a normális zuhanási sebesség hol még egy hab gép nem törik darabokra, gondolom 20-30 közzött elég lenni nem?

swatosi
2013-02-26, 19:17
az ára persze méret függő....de bízzatok bennem, nem lenne földhöz vágós...

grezoo
2013-02-26, 19:20
Csütörtökön bemutató? :-))

swatosi
2013-02-26, 19:32
Csütörtökön bemutató? :-))

Persze, simán! Kiviszek minden darabot!

pulsarxp
2013-02-26, 19:35
Hová? Budaörs? Mert akkor megyek. :)

swatosi
2013-02-26, 19:40

:) Veszprém-Csatár!

swatosi
2013-02-26, 19:41

:) Veszprém-Csatár!

bár, ha kell huzat repcsire, helire, táv-ra, még az is megoldható

srobi
2013-02-26, 20:47
Engem is érdekelne 1 biztos

jpeti29
2013-02-27, 08:23
csináljatok videót! hátha mást is érdekel, aki nem tud ott lenni.

loorio
2013-02-27, 09:47
http://www.youtube.com/watch?v=r5c0kEY_gMU

Ezt nekem készítette a Mester úr.

swatosi
2013-02-27, 10:53
http://www.youtube.com/watch?v=r5c0kEY_gMU

Ezt nekem készítette a Mester úr.

és ez óta fejlődtek s dolgok! Új anyagok(a régi 42g/nm, helyett 20g/nm-es szövet), új ernyő tervek, stabilabb süllyedés!viszont az megmaradt, hogy egyedire lehet csináltatni mindent!

pulsarxp
2013-02-27, 12:56
jól néz ki, nekem ez is tetszik. És egy ekkora ernyő mekkora súlyt "tart meg" biztonságosan?

swatosi
2013-02-27, 19:16
jól néz ki, nekem ez is tetszik. És egy ekkora ernyő mekkora súlyt "tart meg" biztonságosan?

ez az ernyő 5 kg-ra lett tervezve, néha elcsípni a vidiben, hogy 2db súlyt van feltéve (1:06)-nál.nagyjából látni milyen a süllyedése, bár ez nem volt olyan "igazi" teszt, mert még lassult volna. de gondolom ennél a sebességnél nem törne a gép!

pulsarxp
2013-02-27, 19:21
Nem ismerem az ernyők fizikáját. Ha ennél kisebb súlyt raksz rá, akkor az javít rajta, vagy esetleg nem fog működni?
És egy ilyen ernyő mennyibe jön ki? Szívesen tesztelném a repcsin :)

ez az ernyő 5 kg-ra lett tervezve, néha elcsípni a vidiben, hogy 2db súlyt van feltéve (1:06)-nál.nagyjából látni milyen a süllyedése, bár ez nem volt olyan "igazi" teszt, mert még lassult volna. de gondolom ennél a sebességnél nem törne a gép!

swatosi
2013-02-27, 20:42
az ernyők terhelhetősége súlykategóriák közé van besorolva, egy minimum, és egy maximum.persze van egy ideális is.ha kisebb súlyt teszel rá, lassabban nyílik, instabilabb is lehet....és van hogy ki sem nyílik....

Peck
2013-04-08, 13:58

loorio!
Megjöttek az ernyők?

loorio
2013-04-08, 14:49

loorio!
Megjöttek az ernyők?

Hűűűű! De jó, hogy kérdezted! Nem! Na írok nekik..... :-\

Peck
2013-04-08, 14:51
Na igen... nekem sem, de 45 nap után jutott eszembe >:(

loorio
2013-04-08, 15:04
Most írtam nekik.
Nálad valami ímél váltás volt?

jomunkasember
2013-04-09, 15:26
Hali,

a nyitást hogy oldjátok meg?

Ltomi78
2013-04-09, 17:47
Hali,

EN igy akarom
http://www.youtube.com/watch?v=6D8OB-t3B_c&feature=youtube_gdata_player

Ltomi78
2013-04-09, 17:50
Hali,

EN igy akarom

Igy készült..szerintem tok jó
http://www.youtube.com/watch?v=tbmKzaPs82A&feature=youtube_gdata_player

Ltomi78
2013-04-09, 17:58
Most valamelyikotok arul ilyen ernyő t...mennyi lenne? bp i átvétel megoldhato
Peck..Loorio?

pulsarxp
2013-04-09, 18:22
Most valamelyikotok arul ilyen ernyő t...mennyi lenne? bp i átvétel megoldhato
Peck..Loorio?

azt írták, hogy nem jött meg, így nem hiszem egyenlőre :)

Peck
2013-04-10, 00:33
Gondoltam hogy mást is érdekelhet... így 2t rendeltem :) Ha megjön, majd számolgatok.

jomunkasember
2013-04-10, 10:22
Milyen jó, hogy beszélünk róla... :-D
Én eddig csak passzív nyitásról agyaltam áramszünet esetére...

Hali,

EN igy akarom

Ltomi78
2013-04-10, 12:26

Hali,

passzív nyitás... a gép zuhanásától keletkező légáramlatban hiszel? ::).... Nekem már zuhant le gépem de áram szünet miatt sose.
Mire gondoltál passziv nyitás alatt mi indítja be a nyitási folyamatot?

EN igy akarom

jomunkasember
2013-04-10, 12:37
egy kis áramu relére gondoltam, amely bizonyos fesz alatt (amikor a cucc -quad- már tuti nem repképes) elenged és
elengedi az előfeszített gumit.
ezt lehetne kombinálni az aktív nyitással.

Hali,

passzív nyitás... a gép zuhanásától keletkező légáramlatban hiszel? ::).... Nekem már zuhant le gépem de áram szünet miatt sose.
Mire gondoltál passziv nyitás alatt mi indítja be a nyitási folyamatot?

EN igy akarom

loorio
2013-07-16, 10:23
Találtam egy ilyet:

http://stores.ebay.com/JonRocket-Store/Recovery-/_i.html?_fsub=1487449017

egész jó áron vannak.

swatosi
2013-08-28, 08:04
Helló!
Elkészült a legújabb tag!100 cm átmérővel, irányító-és toló réssel ellátva, így nem csak előre képes haladni, hanem jobbra-balra forog.250-750 gramm tömegű tárgyak biztonságos földre tételére alkalmas.minimális nyitási magasság 10m.kézből feldobva simán kinyílik!süllyedési-előre haladási képessége 1:1, stabilizátoros résszel kiegészítve, így nyitás után nem imbolyog!!
http://static.fotoalbum.hu/picturezoom/2013/08-28/swatosi/10854_645677145444865_206755788_n_080148.jpg
http://static.fotoalbum.hu/picturezoom/2013/08-28/swatosi/1176345_645677132111533_1148409550_n_080150.jpg
http://static.fotoalbum.hu/picturezoom/2013/08-28/swatosi/1185494_645677128778200_1866404880_n_080153.jpg
http://static.fotoalbum.hu/picturezoom/2013/08-28/swatosi/13561_645677135444866_1266201343_n_080151.jpg
http://static.fotoalbum.hu/picturezoom/2013/08-28/swatosi/9364_645677125444867_621914971_n_080152.jpg

és egy videó a működéséről!
http://www.youtube.com/watch?v=O5m6s5aru6Q&feature=youtu.be

Ltomi78
2013-08-28, 09:43
Szia
Klassz.
Mekkora a súlya. Van hozzá nyitasi mechanika es elektronika. Szervoval nyilik? Mekkora helyet foglal a gépen?
Rendelhető?

csika
2013-08-30, 21:44
Szia!

Szerintem a failsafe esetén való nyitás értelmetlen a robot miatt ha van, vagy ha nincs robot akkor még sok esetben lehet menteni a gépet. Pl magasabbra helyezem az adóantennát és ez az esetek 90%-ban segít. Inkább olyan kellene ha a vezérlés elmegy és eltelik 8-10 sec utána nyisson az ernyő mert az valószínű menthetetlen. Az elég kellemetlen hogy van egy 2-3 mp failsafe és valahol egy falu vagy kukoricás vagy tó stb.. felett nyit az ernyő és indulhat az amúgy sok esetben sajnos értelmetlen keresés. Nyilván ha 20m magasan vagyunk akkor törik a gép, de valószínű hogy jelentősebb távolságokra biztonságos magasságban repülünk mint akik 1:1 gépet vezetnek. Amúgy 1,5 kg felett már illene elgondolkodni rajta. Nekem az első fpv gépemen volt ernyő és nagyon sok kellemetlenségtől mentett meg. Most azokra a gépekre szerelek amiken nincs robot. De nyilván csak akkor tudjuk milyen hasznos amikor ment, és 10 perc múlva újra repkedünk egy rossz dugóhúzó, beakadt kormánylapát stb miatt.

icahone
2013-09-04, 09:20
Nem feltetlenul.
Ne csak merevszarnyu gepekben gondolkodjunk, foleg mert mig egy repulo akar meg le is tud vitorlazni,
egy multirotor esik mint a tegla. Multinal failsafe eseten foleg kell hogy nyisson.

Engem is erdekelne hogy nyitasi mechanika/elektronika van-e hozza es hogyan lehetne hozzajutni ilyen ernyohoz, valamint az is hogy mennyi a sulya.

swatosi
2013-09-10, 03:12
m.youtube.com/watch?v=oX91q967u70
Sziasztok.kb.így kell elképzelni a dolgot,legalàbbis sztem ez egy jó megoldàs bàr mostanàban lecsökkent az időm,h foglalkozzak vele.tömeg terén még nem sikerült gramm mérleget szereznem,mert pàr grammnàl nem több a cucc :D

swatosi
2013-09-10, 03:14
m.youtube.com/watch?v=oX91q967u70&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DoX91q967u70
Sziasztok.kb.így kell elképzelni a dolgot,legalàbbis sztem ez egy jó megoldàs bàr mostanàban lecsökkent az időm,h foglalkozzak vele.tömeg terén még nem sikerült gramm mérleget szereznem,mert pàr grammnàl nem több a cucc :D
[/quote]

swatosi
2013-09-10, 03:19
http://www.youtube.com/watch?v=oX91q967u70&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DoX91q967u70&nomobile=1

[/quote]

ati
2013-09-10, 08:38
Engem meggyőzött, nagyon szuper. Szerintem be kellee venni az ajánlások közé!

RC Zumuld
2013-09-10, 08:45

... multirotoros gépekre!!!
Maga az elképzelés tényleg tuti, de gondolj bele, hogy pl egy ES- en hova tennél fel egy ilyen ernyőt a nyitó mechanikával?

swatosi
2013-09-10, 17:56

... multirotoros gépekre!!!
Maga az elképzelés tényleg tuti, de gondolj bele, hogy pl egy ES- en hova tennél fel egy ilyen ernyőt a nyitó mechanikával?

Természetesen ez is egy olyan eszköz, ami nem alkalmas mindenre, mindenhova....arra lehet feltenni, amire fel lehet....

swatosi
2014-03-21, 11:54
üdvözlet!
Elkészült egy újabb ernyő!
A Magyarok által is használt német Rs-4-es készült el 2m-es átmérőben....képek+videók!
http://rc-rs4-2m.swatosi.fotoalbum.hu/
https://www.youtube.com/watch?v=vaMeGxy-4K0&list=UUH9yaAzoncGQNHBvgaSc4Pw
https://www.youtube.com/watch?v=cfcEPOqJN34
http://static.fotoalbum.hu/picturezoom/2014/03-21/swatosi/feltlts_42_040535.JPG
http://static.fotoalbum.hu/picturezoom/2014/03-21/swatosi/feltlts_44_040645.JPG
http://static.fotoalbum.hu/picturezoom/2014/03-21/swatosi/feltlts_4_040504.JPG
http://static.fotoalbum.hu/picturezoom/2014/03-21/swatosi/feltlts_3_040407.JPG
http://static.fotoalbum.hu/picturezoom/2014/03-21/swatosi/megezis_1_040719.JPG

jpeti29
2014-03-21, 13:23
Az igen!!! nagyon tetszetős! mekkora súly való rá és mibe fájna egy ilyen?

swatosi
2014-03-21, 13:36
Az igen!!! nagyon tetszetős! mekkora súly való rá és mibe fájna egy ilyen?

Köszönöm! :)
0,5Kg-tól már szépen repül, és még 2kg ot is biztonságosan leteszi....
még nem számoltam össze a végleges összeget, mert még nincs teljesen kész, de majd privátban elküldöm...
T.

Mk2_s
2014-12-30, 13:31
DJI már mentő ernyőt is árul
http://www.dji.com/product/dropsafe

A Zero-Tech már rég használja a sajátját,sima rugós megoldás,semmi CO2 meg hasonlók..

https://www.youtube.com/watch?v=m2ma6E63aQI

Amúgy meg az a kb 100 lépéses összeszerelés és beállítás nem egy plug n play cucc. ;D

és a bonyolultságának megfelelően biztos hogy 1000 USD körül vagy fölött lesz az ára :D

De ha jobban belegondolunk, akkor ilyet házilag is lehetne gyártani kissebb-nagyobb gépekhez (repülő, heli, multi). Annyi a titka, hogy erre lehetne egy külön fórum ahol az ötleteket össze lehetne szednia megvalósításhoz és mivel sok ember van itt mindenki máshoz ért így magánba meg valósítható lenne akár a kisszériás kivitelezés is.
Nem egy ördöngősség az egész. (persze lehet ezt túlkomplikálni is akár, és akkor aztán csillagászati árakon fog kijönni)

-Az alap az ugye az, hogy ha ernyő nyílik akkor le kell választani az akkut a rendszerről hogy ne legyen probléma a nyitásnál. Tehát erre kell egy elektronika.
-Utána el kell gondolkodni, hogy manuális nyitású legyen a vezerles, vagy automata nyissa, vagy vegyes megoldás. (ha nincs a távon több szabad csatorna)
-Ernyő nyitásának megoldása mechanikus (pl. rugóerőtárolós nyitás), vagy kényszernyitésú (segédernyő nyitja), vagy pirotechnikai, esetleg sürített gázokkal nyitás
-A végén meg ha olyan helyen szállna le ahol emberek vannak, vagy egy olyan helyen ahol eltűnhet szem elől ehhez egy nyomjelzőt is csatolni az elektronikához amit SMS-es módszerrel lekérdez az ember és visszaküld GPS poziciót, valamint hangos hangjelzéssel jelzi a vészereszkedést figyelmeztetve az alatta tartózkodókat vagy jelezve a helyét.
(ilyenkor még jöhet az ernyő mérete ami az ereszkedés sebességét befolyásolja na meg a hasznos tehet szállítását is korlátozza egy gépen és emiatt lehet eltérő méretű mondván ki mit vállal be, az, hogy az ernyű felfüggesztése hányszorosan van biztosítva, tehát a gép max súlyának hányszorosával van túlméretezve a kötélzet, valamint az ernyőtartó is kérdéses mert erre valami áramvonalas dolgot kellene kitalálni mint egy tengeri kagyló, hogy a szélteher miatt ne nagyon csökkenjen a működési idő)

A leglényegesebb, hogy mivel vészfeladatra tervezett eszközről van szó, minél egyszerűbb, minél átláthatóbbnak kell lennie, mindenféle meghibásodást kiküszöbölve.

Ezek nem megvalósíthatatlanul nehéz dolgok. Én már neki is álltam az anyagok keresgélésének mert érdekel a dolog. Ugyanis megnyugtató egy ilyen kiegészítő azért is mert nem okozok balesetet, és mert a pénztárcámat is kímélheti(akár olyan téren, hogy nem esik le a gép, vagy ha egy rádiózavar, vagy GPS zavar miatt el akarna szökni akkor is vészereszkedésre lehetne bírni).
Tehát elkezdtem utánajárni a dolgoknak. Siklóernyős havertól már érdeklődtem, hogy honnét lehet használt ernyőanyagot szerezni (aztán lehet, hogy katonaságnál kiselejtezett ernyőket kellene megvenni erre a célra). A kötélzet terén meg már találtam üzletet ami ernyős kötélzetet árul nem túl drágán, eltérő színbe, eltérő átmérőben. Az elektronika meg kérdéses még, de erre is van megoldásom.

A feljebb lévő anyag jogvádett. ;D

Gondoltam egyet, és csináltam erre inkább egy forumot, ahol ezt részletesebben is ki leetne tárgyalni.
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,169351.0.html

cenci2
2014-12-30, 13:58
DJI már mentő ernyőt is árul

A Zero-Tech már rég használja a sajátját,sima rugós megoldás,semmi CO2 meg hasonlók..

https://www.youtube.com/watch?v=m2ma6E63aQI

Amúgy meg az a kb 100 lépéses összeszerelés és beállítás nem egy plug n play cucc. ;D

és a bonyolultságának megfelelően biztos hogy 1000 USD körül vagy fölött lesz az ára :D

De ha jobban belegondolunk, akkor ilyet házilag is lehetne gyártani kissebb-nagyobb gépekhez (repülő, heli, multi). Annyi a titka, hogy erre lehetne egy külön fórum ahol az ötleteket össze lehetne szednia megvalósításhoz és mivel sok ember van itt mindenki máshoz ért így magánba meg valósítható lenne akár a kisszériás kivitelezés is.
Nem egy ördöngősség az egész. (persze lehet ezt túlkomplikálni is akár, és akkor aztán csillagászati árakon fog kijönni)

-Az alap az ugye az, hogy ha ernyő nyílik akkor le kell választani az akkut a rendszerről hogy ne legyen probléma a nyitásnál. Tehát erre kell egy elektronika.
-Utána el kell gondolkodni, hogy manuális nyitású legyen a vezerles, vagy automata nyissa, vagy vegyes megoldás. (ha nincs a távon több szabad csatorna)
-Ernyő nyitásának megoldása mechanikus (pl. rugóerőtárolós nyitás), vagy kényszernyitésú (segédernyő nyitja), vagy pirotechnikai, esetleg sürített gázokkal nyitás
-A végén meg ha olyan helyen szállna le ahol emberek vannak, vagy egy olyan helyen ahol eltűnhet szem elől ehhez egy nyomjelzőt is csatolni az elektronikához amit SMS-es módszerrel lekérdez az ember és visszaküld GPS poziciót, valamint hangos hangjelzéssel jelzi a vészereszkedést figyelmeztetve az alatta tartózkodókat vagy jelezve a helyét.
(ilyenkor még jöhet az ernyő mérete ami az ereszkedés sebességét befolyásolja na meg a hasznos tehet szállítását is korlátozza egy gépen és emiatt lehet eltérő méretű mondván ki mit vállal be, az, hogy az ernyű felfüggesztése hányszorosan van biztosítva, tehát a gép max súlyának hányszorosával van túlméretezve a kötélzet, valamint az ernyőtartó is kérdéses mert erre valami áramvonalas dolgot kellene kitalálni mint egy tengeri kagyló, hogy a szélteher miatt ne nagyon csökkenjen a működési idő)

A leglényegesebb, hogy mivel vészfeladatra tervezett eszközről van szó, minél egyszerűbb, minél átláthatóbbnak kell lennie, mindenféle meghibásodást kiküszöbölve.

Ezek nem megvalósíthatatlanul nehéz dolgok. Én már neki is álltam az anyagok keresgélésének mert érdekel a dolog. Ugyanis megnyugtató egy ilyen kiegészítő azért is mert nem okozok balesetet, és mert a pénztárcámat is kímélheti(akár olyan téren, hogy nem esik le a gép, vagy ha egy rádiózavar, vagy GPS zavar miatt el akarna szökni akkor is vészereszkedésre lehetne bírni).
Tehát elkezdtem utánajárni a dolgoknak. Siklóernyős havertól már érdeklődtem, hogy honnét lehet használt ernyőanyagot szerezni (aztán lehet, hogy katonaságnál kiselejtezett ernyőket kellene megvenni erre a célra). A kötélzet terén meg már találtam üzletet ami ernyős kötélzetet árul nem túl drágán, eltérő színbe, eltérő átmérőben. Az elektronika meg kérdéses még, de erre is van megoldásom.

A feljebb lévő anyag jogvádett. ;D

Talán az új Hubsan X4 PRO H109S ejtőernyő elrendezése tetszetősebb ,de a kis magasságú vésznyitáskor nem biztos hogy elég hatékony ,aztán lehet ,hogy látni kellene .

http://kepfeltoltes.hu/thumb/141230/20141226135145_3312_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/141230/20141226135145_3312_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Mk2_s
2014-12-30, 14:12
Van egy arany igazság, ami egyszer felmegy az le is jön.

Ennek az arany köpésnek a jegyében kellene találni olyan megoldásokat, amivel meg lehetne előzni (ha mindez műszaki hiba miatt történik) az életbiztonságot, és a vagyoni kár kialaulását.
Mert egy autó balesetbejelentőjére is mit írunk a végén? Azt, hogy mindent megtettünk a károkozás kialakulásának megelőzéséért. (persze ezt egy ügyvéd szebben adná elő, de ezek miatt az ember ne jusson bíróságra)

Egy másik fórumból átemelem a kezdő gonolatomat, amit aztán lehetne tovább vinni ötletekkel. Ezek szerintem nem csak a multisok érdeke, hanem az összes modellezőnek aki a gravitációval viaskodik.

"De ha jobban belegondolunk, akkor ilyet házilag is lehetne gyártani kissebb-nagyobb gépekhez (repülő, heli, multi). Annyi a titka, hogy erre lehetne egy külön fórum ahol az ötleteket össze lehetne szednia megvalósításhoz és mivel sok ember van itt mindenki máshoz ért így magánba meg valósítható lenne akár a kisszériás kivitelezés is.

Tehát elkezdtem utánajárni a dolgoknak. Siklóernyős havertól már érdeklődtem, hogy honnét lehet használt ernyőanyagot szerezni (aztán lehet, hogy katonaságnál kiselejtezett ernyőket kellene megvenni erre a célra). A kötélzet terén meg már találtam üzletet ami ernyős kötélzetet árul nem túl drágán, eltérő színbe, eltérő átmérőben. Az elektronika meg kérdéses még, de erre is van megoldásom."

Hozzunk össze közösen valami jót, valami maradandót!

Mk2_s
2014-12-30, 14:18
[DJI már mentő ernyőt is árul

Talán az új Hubsan X4 PRO H109S ejtőernyő elrendezése tetszetősebb ,de a kis magasságú vésznyitáskor nem biztos hogy elég hatékony ,aztán lehet ,hogy látni kellene .

http://kepfeltoltes.hu/thumb/141230/20141226135145_3312_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/141230/20141226135145_3312_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Csináltam egy új topicot, hogy ott lehessen ezt kitárgyalni. Az ötlet amúgy nem rossz.

relaxman
2014-12-30, 15:01
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,85145.0.html ::)

cenci2
2014-12-30, 15:49
Egy két megoldás :
https://www.youtube.com/watch?v=tbmKzaPs82A

http://kepfeltoltes.hu/thumb/141230/41icIFvzHfL_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/141230/41icIFvzHfL_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/141230/DSC_0078s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/141230/DSC_0078s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Ernyőkészítés: https://www.youtube.com/watch?v=kXqH3daEgAo
http://kepfeltoltes.hu/thumb/141230/Parachute_tube_installation_www.kepfeltoltes.hu_.j pg (http://kepfeltoltes.hu/view/141230/Parachute_tube_installation_www.kepfeltoltes.hu_.j pg)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/141230/capsule1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/141230/capsule1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/141230/capsule2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/141230/capsule2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/141230/dji-dropsafe-parachute-system-_2_-1654-p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/141230/dji-dropsafe-parachute-system-_2_-1654-p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/141230/DJI-S1000DROPSAFE_400x300_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/141230/DJI-S1000DROPSAFE_400x300_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/141230/Mars-120-Parachute-on-multirotor_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/141230/Mars-120-Parachute-on-multirotor_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/141230/735011125maxresdefault_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/141230/735011125maxresdefault_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/141230/rsks80-2_www.kepfeltoltes.hu_.png (http://kepfeltoltes.hu/view/141230/rsks80-2_www.kepfeltoltes.hu_.png)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/141230/AreoHawk_Parachute_Recovery_www.kepfeltoltes.hu_.j pg (http://kepfeltoltes.hu/view/141230/AreoHawk_Parachute_Recovery_www.kepfeltoltes.hu_.j pg)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/141230/aeromapper-2_www.kepfeltoltes.hu_.png (http://kepfeltoltes.hu/view/141230/aeromapper-2_www.kepfeltoltes.hu_.png)

Háznak mondjuk lehet használni a gyerekünk játékkészletéből egy kis kukát ,vagy lehet kapni kuka asztali tolltartót :

http://kepfeltoltes.hu/thumb/141230/kreat_v-szem_tt_rol_-kuka-alak_-tolltart__www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/141230/kreat_v-szem_tt_rol_-kuka-alak_-tolltart__www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/141230/1432787_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/141230/1432787_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/141230/3158901_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/141230/3158901_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Mk2_s
2014-12-30, 16:06
A TV, a net, és a videómegosztók tele vannak csodaszép légi felvételekkel, amit sokszor csodálattal nézek mert gondolom, hogy mennyi munka van ezekkel, és mennyi tudást kellett felhalmozni, hogy az az 1-2 csodálatos percnyi videóanyag létrejöjjön.
Viszont a mások oldalon meg egy gyanútlan ember vagyok aki az utcán, réten, vagy akárhol gyalogol és nem igazán gondolja, hogy a fejére "eshet" valami olyan ami ember irányítású eszköz.
Amikor ezek eszembe jutnak kíváncsi vagyok, hogy erre ki gondol akkor amikor olyan helyen röpteti a kedvencét, vagy dolgozik vele (akárhányszorosan bebiztosított drága elektronikával működő gépekkel) ahol komoly problémákat okozhat.(ez olyan mint a légzsák, ritkán kell de akkor emberéletet menthet

Erre születnek már jobbnál jobb ötletek, amiket a neten is meg lehet találni ), és akár ezek alapján megcsinálni.
Ami engem a leginkább megfogott az az innovadrone csapat vészleszállója. Ez az ami viszonylag komplett felszerelés egy multirotorosra, de ezek alapján kicsit átszabva a kűlalakot, és elektronika nagyságát el lehetne indulni a házi kivitelezésbe mindenféle repülő alkalmatosságra.
Videó:https://www.youtube.com/watch?v=XuLnIwcQgMk
Csapat weblapja:http://www.innovadrone.com/catalogue/dirs/

Videók a témával kapcsolatba: https://www.youtube.com/results?search_query=drone+parachute

Itthon is csak addit nem foglalkozik vele a TV ameddig nem történik valami szaftos, mert idehaza csak az a hír nem úgy mint a Franciáknál: https://www.youtube.com/watch?v=bX43wLU4XWc

Itt vannak még más gyártók termékei is csak úgy válogatás nélkül: http://www.foxtechfpv.com/zerotech-parachute-for-highone-p-1630.html, http://www.foxtechfpv.com/zerotech-parachute-for-eepic-p-1622.html ,
http://www.dji.com/product/dropsafe, https://www.youtube.com/watch?v=QJ_VSTNS6Bc&feature=player_embedded , itt van ár is: http://www.dslrpros.com/dslrpros-products/dslr-drone-kits/dji-dropsafe.html,
http://www.opale-paramodels.com/index.php/en/shop-opaleparamodels/rescue-systems (talán még ez a legolcsóbb forgalmazó, és részegységenként is lehet vásárolni),
http://www.marsparachutes.com/, https://www.youtube.com/watch?v=K3MUSRse9gc

Mk2_s
2014-12-30, 16:56
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,85145.0.html ::)

Köszönöm. Ezt nem találtam.
Tehát az alap ernyő az megvan, már csak a nyitó mechanikát, az elektromos részt kell akkor kitalálni. Na ez viszont közelebb áll a szívemhez és így egyszerűbb is lesz. Remélem swatosi Mester még foglalkozik ezekkel. :)