PDA

Teljes verzió megtekintése : FPV OFF topic, szájkaratésok ide, ha már nem bírod magadban tartani, ne szemetel

oldal : [1] 2 3 4 5 6

mcelek
2011-02-12, 00:04
:-\
Senki ne sértődjön meg, de talán a szaki témákat ne szórjuk tele sem rövid velős, sem információt nem tartalmazó hozzászólásokkal.
Esetleg a moderátorok az oda nem illőt áthelyezhetik ide.
Akkor nagyon vicces is lehet, hiszen az nem lessz itt, amire válaszként szántuk és anélkül lehet semmit sem mond.
OFF :P

Stallmaster
2011-04-03, 22:25
Teljesen off. de ezért van ez a topic. ma valaki vagy valami nagyon nem akarta segíteni modellező életem fejlődését. Budapest-Budaörs határ, Sportmax melletti tó, egy hidroplán mínusz, 35 Mhz rádiózavar. Most fontolom meg először a 2,4 gigát. Először azt hittem, túl közel mentem a villamos felsővezetékhez (most kerestem rá, 25 000 volt szalad benne), mert szoktam arrafelé gizázni, hogy legyen ingyencirkusz a horgászoknak. ami fura volt, hogy kb 20 méterrel fölöte voltam, pedig van, hogy úgy emelem fel a tóról a gépet, hogy csak 3-4 méterre megyek el tőle, erre van hely. épp csendesen vitorláztam, gondoltam csak ne essen át a gép, adjunk neki kakaót. de nem csak kb 5 másodperc múlva pörgött fel a motor, addigra a gép kb 6 méterre hozta le magát, aztán enyhe bal fordulóban függőlegesen, full gázon megcsókolta az anyaföldet. hogy ne rossz szájízzel térjek haza, elektronikát gyorsan átpakoltam egy ott várakozó üres gépbe. mialatt szereltem, próbálgattam derült ki, hogy ott kb 2 perces periódusonként, kb 15 másodperces elképesztően nagy zavarok vannak. a gép mellett álltam, és semmit nem reagált a távirányítómra a zavar alatt! érdekes jelenség, mivel ott már repülök egy ideje, soha nem volt hasonló eset. akkor nincs mit tenni, a Nap is éppen lemegy, induljunk haza! hidroplánból kivettem a használható cuccokat, aztán a maradék depront örök nyugalomra helyeztem egy szemetesben. Hazafelé jut eszembe, "vajon az akksi megvan-ééé"? benyúlok a táskámba, valami kis füstszerűség száll fel. gondoltam, a por, ami rárakódott. de csak jön a füst, egyre több és több, ahogy húzom ki az akksit, nagy sárga szikrák is (nem a kis kék elektromos szikra). készen arra hogy kihajítsam az ablakon, kirántottam, azt hittem hogy kigyulladt, mindjárt robban, stb, ahogy ez a liponál megszokott:D szerencsére erre nem volt szükség. annyi történt, hogy a kiváló minőség xenon power akksiról leesett a balancer csatlakozó, a drótok összeértek, elkezdett leégni a szigetelés. 2 drót csupaszra égett, itthon szét kellett cincálnom az egész pakkot, de közben még 3szor keletkezett rövidzár, az összeolvadt szigetelés gyakorlatilag összefogta a két csupasz vezetéket, tövestül...

Lehet benevezni a "peches modellező történetek" versenyre

Az egytlen pozitívum, hogy a fent említett üres gépet átadtam egy barátomnak, aki fpv célokból kicsit kikönnyíti, a kb 50 gramm feleslegesen odabarmolt ragasztóját kikaparja belőle:D

mcelek
2011-04-03, 22:36
Há, már kétéve használhatatlan a 35Mhz a városban és annak szélén.
Bár vidéken is voltak érdekességek és szerintem nem reménytelen, de mitől van zavar?
Ma én is törtem :'( 2x

jpeti29
2011-04-04, 10:08
Ha már van ilyen off topic, akkor megkérdezném, hogy a szerintetek a boltban kapható nem túl drága USB-s DVB-T tunerek miért nem fognak be semmit, vagy csak nagyon szarul? Antenna fos vagy nem ok még a földi sugárzás? Miskolcon lakok, Tokaj a legközelebbi torony.

GPeti
2011-04-04, 10:26
Kültéri antennád van?
Hiába digitális, a rádióhullámokat ez nem érdekli.
Tehát antenna a háztetőn cserépen kívül, sőt még itt is lehetnek interferenciák és ki kell választani az antenna helyét.

stasz
2011-04-04, 10:33
Valószínűleg a tuner érzékenysége se csúcs. Nekem az Avermedia Volar HD beltérben nem fog semmit, de annak az antennájával viszont egy LG tv rendesen veszi az adást. (Bár nekem Kabhegy itt van a "szomszédban")

jpeti29
2011-04-04, 11:58
A hozzá kapott kis lófitty botocska van csak egyenlőre. Nem is az enyém a cucc, csak kölcsönbe kaptam próbálgatni, a gazdájának nem ment.
Nekem nem otthonra kéne a háztetőre, hanem ha kempingezik az ember akkor lenne jó valami mobil megoldás laptoppal. Ezért nem kötök rá egy 1 méteres yagit.

mcelek
2011-04-04, 22:23
Ezek az USB-s cuccok sajnos nem mind jók :(
A PDAPlus fórumján is lógok olykor, velük rendszeres sörözés is szokott lenni és az egyik fórumtárs a múltkor ajánlott valakinek egy tipust.
Megkérdezem majd legközelebb, milyen a jó. Néhány eszköz pedig nem jó kódolásban van Mpeg2-Mpeg4 nem mindegy.
A tegnapi napon sok helyen törtek a gépek :o
Biztosra veszem, hogy a Svéd repcsik miatt >:(

Stallmaster
2011-04-04, 23:09
Há, már kétéve használhatatlan a 35Mhz a városban és annak szélén.
Bár vidéken is voltak érdekességek és szerintem nem reménytelen, de mitől van zavar?
Ma én is törtem :'( 2x

nemtudom, nekem eddig nem volt baj. Budaörsi reptér, és annak 2 km-s környezetében található mezőkön szoktam működni. egyetlenszer volt zavarom, amikor alattomosan meghúzódott fölöttem egy 20kV-s vezeték:D az egy tropa gépemet tropábbra tette:D

Milyen svéd repcsik miatt törnek a madarak?:D

mcelek
2011-04-04, 23:20
Tegnap néhány vadászgép tankolt nálunk, de nem árulták el, hogy melyik reptéren :o
A TV-ben is volt ma.
Szerintem volt valami az éterben

sterby
2011-04-04, 23:44
Valahol a fórumon olvastam: a 35MHz különleges tulajdonsága, lévén hogy elég közel van a 30MHz-hez, hogy erős napfolttevékenység idején alig használható. Ez a sáv normális esetben pontból pontba tud kommunikálni, de mágneses tér jelenlétekor felerősödhet, és felületen képes terjedni. Itt jön a képbe a napfolttevékenység, a csúcsán akár a saját adód is zavarhatja magát miután a jel (alaposan megszórva) körbeért a földön.
Inkább érdemes beruházni egy 72MHz FM vagy 2,4GHz adóba, mivel tavaly indult újra a 11-13 éves napciklus

tv
2011-04-05, 18:28
Miért jó, ha minden mérésről felteszel egy fényképet, amit 25éve valaki épített?
Aki érti ezt a műszer-képet, - nagyságrendileg megszámolhatom a kezemen hányan vagyunk.
Ezért sem látom sok értelmét.

Ha én minden tizedik mérésem képét feltenném a netre, akkor én lennék a forum királya, annyi bejegyzésem lenne.

Aki érti azt amit mondani szeretnél, vagy bemutatni egy műszer képpel, annak van ilyen - vagy hasonló műszere - és tudja is használni.

Gábor!! légyszíves a megfelelő helyre írni az ide nem illő megjegyzésedet !! gondolom láttad, hogy mcelek nyitott erre egy témát:
"FPV OFF topic, szájkaratésok ide, ha már nem bírod magadban tartani, ne szemetelj"
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,85506.0.html

Tv: remélem ezt nem sorolod "FPV OFF topic"-ba. A felsőbb sorokban irtam magyarázatot. Én továbbra sem értem... de mindegy.

Gábor

Miért ne tartozna ide ?
FPV OFF topic, szájkaratésok ide, ha már nem bírod magadban tartani, ne szemetelj

Ha nincs információt tartalmazó hozzászólásod akkor ne szemeteld tele az adott témát, ide lehet írni.
Szerintem a hozzászólásod (és az enyém is) a kiemelt rész fogalma alá tartozik ezért itt a helye. Az egész FPV fórumra igaz, hogy tele van nem oda illő szeméttel, rengeteg téma van indítva, de mindegyikben mindenről van hozzászólás, semmi se áll össze normálisan mert mindenhol van egy morzsadarab amire nehéz rábukkanni, hogy teljes legyen a kép.

(az eredeti helyről töröltem a hozzászólásom, szeretném ha a többiek is eltakarítanák a szemetüket, szerintem ez mindannyiunk érdeke)

Viktor

Stallmaster
2011-04-05, 21:24
Valahol a fórumon olvastam: a 35MHz különleges tulajdonsága, lévén hogy elég közel van a 30MHz-hez, hogy erős napfolttevékenység idején alig használható. Ez a sáv normális esetben pontból pontba tud kommunikálni, de mágneses tér jelenlétekor felerősödhet, és felületen képes terjedni. Itt jön a képbe a napfolttevékenység, a csúcsán akár a saját adód is zavarhatja magát miután a jel (alaposan megszórva) körbeért a földön.
Inkább érdemes beruházni egy 72MHz FM vagy 2,4GHz adóba, mivel tavaly indult újra a 11-13 éves napciklus

Érdekes, érdekes dolgok ezek:D körbeér a Földön, és saját magát zavarja? én hiszek neked, de (természetesen nem mértem stopperrel) de kb 2 percenként jött a zavar, és 15 mp ig tartott. mintha valami adó periodikusan sugárzott volna egy jelet. Talán E.T. próbált hazatelefonálni, vagy a horgászoknak nem tetszettem, és hoztak valami frekizavarót, aztán addig próbálkoztak, amíg meg nem találták a csatornámat ;D 2,4 giga tervbe lett véve.

mcelek
2011-04-05, 22:18
Végre felfedezik a topicot :-*
2,4-en is leestek vasárnap :'(
Eléggé nem pilótahiba volt, nem zuhant le rögtön, csak kapálózott a levegőben összevissza, semmi irányítás nem volt rá hatással. A pilóta kitárta karjait, egyikben az adó, hogy mindenki lássa, nem ő réngatja a karokat. :'(
Persze láttunk már meghibásodott vevőt is, de a vasárnapi többhelyen történt gépvesztés, vagy radar-lokátor, vagy napkitörésre utal.
Nekem beszart az EasyOSD, ugrott egy huszas :o

GPeti
2011-04-05, 23:29
Ha nem a proci füstölt ki a többi még javítható.

sterby
2011-04-05, 23:39
Érdekes, érdekes dolgok ezek:D körbeér a Földön, és saját magát zavarja? én hiszek neked, de (természetesen nem mértem stopperrel) de kb 2 percenként jött a zavar, és 15 mp ig tartott. mintha valami adó periodikusan sugárzott volna egy jelet. Talán E.T. próbált hazatelefonálni, vagy a horgászoknak nem tetszettem, és hoztak valami frekizavarót, aztán addig próbálkoztak, amíg meg nem találták a csatornámat ;D 2,4 giga tervbe lett véve.

Nem csak te vagy a környéken aki 30MHz környékén használ sávot, csak példának hoztam fel és különben is NA ;) . Erősödő napfolttevékenység idején állandó jelleggel vannak zavarok az éterben, ez nem egy kiszámítható dolog, sok az összetevője.

mcelek, nem volt a vevőantenna közelében carbon rúd vagy valami fém amihez hozzádörzsölődhetett? Az ilyesmit még a 2,4 gigás rendszer sem viseli túl jól.

Stallmaster
2011-04-06, 21:21
Teljesen hihető a "körbeérajelaföldönéssajátmagátzavarja" elméleted, ma utána érdeklődtem. Elvileg a rövidhullámú cuccok(különösen az URH) az egszerűen kilép a légkörből, a hosszabb hullámhosszúak(alacsonyabb frekijűek) pedig "végigpattognak" a Föld körül, mert nem tudják elhagyni a légkört. De ezek szerint a 2,4 giga nem zavarhatja magát. Lehet, hogy az itt is, meg Csillagvzs zuhanásai kapcsán is megemlített svédek voltak a hibásak, mert tényleg zavarták az étert, vagy hasonlók. Mondjuk elég széles skálán kellett akkor zavarniuk. De ha így van, akkor én nem szeretem őket :'( :D

L1P1
2011-04-06, 21:51
en szombaton eszleltem oriasi zavart 1.2-ben. a diversity folyamatosan kapcsolgatott holott egy hettel elotte ugyanitt szinte meg se nyikkant es 4 km-ert tavolodtam.

rwin
2011-04-06, 22:14
Ha már OFF topic !
Kollégák ! Természetesen körbe lehet rövidhullámon rádiózni a foldet, megfelelő ionoszférikus terjedés esetén. (Pont.) :D
Rossz hír: ez az esetedben nem fordulhatott elő, csak abban az esetben ha nagy nyereségű irányított antannát
használtál jó illesztéssel és minimum néhány száz wattos az adód, és a vevőd extrém érzékenységű. :( ??? ::)
Az ilyen zavar módját ( RH és a föld körülrádiózása) felejtsd el, nem műxik ezekkel a cuccokkal. :-[ :-X :-X
De ha igen akkor a rádióamatőrök királycsászárnak neveznek ki. ;D ;D Ki ? Hát nem Én !

Üdv rwin

rwin
2011-04-06, 22:18
Teljesen hihető a "körbeérajelaföldönéssajátmagátzavarja" elméleted, ma utána érdeklődtem. Elvileg a rövidhullámú cuccok(különösen az URH) az egszerűen kilép a légkörből,

Igen de nagyjából a fény terjedéséhez hasonlít a dolog URH esetében, tehát ha nincs túl sűrű UFO halmaz az
útjában, akkor nincs amiről visszaverődjön. :( ???
Üdv rwin

Stallmaster
2011-04-06, 23:06
Teljesen hihető a "körbeérajelaföldönéssajátmagátzavarja" elméleted, ma utána érdeklődtem. Elvileg a rövidhullámú cuccok(különösen az URH) az egszerűen kilép a légkörből,

Igen de nagyjából a fény terjedéséhez hasonlít a dolog URH esetében, tehát ha nincs túl sűrű UFO halmaz az
Üdv rwin

Jep, és pont hogy a 35 mega nem URH. tehát az nem szalad ki a világból. De a tapasztalatok szerint (zavarok: 35 mega, 1,2, 2,4 GHz) nem okolhatjuk szegény Napocskát mindenért. valami más volt itt a ludas

rwin
2011-04-06, 23:40

Üdv rwin

Jep, és pont hogy a 35 mega nem URH. tehát az nem szalad ki a világból. De a tapasztalatok szerint (zavarok: 35 mega, 1,2, 2,4 GHz) nem okolhatjuk szegény Napocskát mindenért. valami más volt itt a ludas

Pont. :D :D Pontosan félreértettél ?! ??? ???
Pongyolán (vagy házikabáton, ízlés szerint) kijelenthetjük, hogy minél alacsonyabb a freki, tehát hosszabb a hullám ??? ???
persze még nem az enyém, mert még élek...nagyobb az élérhető táv. :o :o ::) Igaz ez így nem minden esetre igaz. ??? ???
A konklúziód alighanem helytálló, a hiba oka máshol keresendő. ;D ;D
Vagy a hiba az én készülékemben van ? >:( :o ;D
Üdv rwin

zafir38
2011-04-06, 23:58
valakinek a valakije mesélte, hogy kb. 1 hónapja, váratlanul lekapcsolt a komplett
napelemes rendszere a házában.
A gyártó magabiztos válasza a napkitörés volt!
és tényleg!!! intenzív naptevékenység észlelésről szerzett infókat a tag.
...szóval..gyanús a nap...

mcelek
2011-04-09, 20:39
Ha majd nem FPV repülünk, hanem a napkitöréseket és az Űrt kutatjuk (lehet az is FPV :D )
akkor ott is lesznek szakszerű magyarázatok.
Arról viszont volt már soxor szó, hogy milyen teljesítménnyel és frekvencián működnek dolgok, persze mindnek van felharmónikusa is.
A földön maradva 8) nekem elég magyarázat volt a Líbiai légtérfigyelésre, rajtunk átutazó Svéd légierő. Naná hogy az összes haditechnikával játszottak nálunk is, mi is nátó tagok vagyunk. Közvetítették a képet biztos a világba is a radarokról, miegymásról :'(

gabor2009
2011-04-11, 09:47
Magyarázat akkor lehetne, ha ott lett volna egy műszer a zuhanáskor.
De ez nem volt sajnos.

Manapság nagyon jön felfelé a napszél okozta zavarok száma is.
Ez sem kizárható.

njozsef
2011-04-11, 10:54
http://www.swpc.noaa.gov/today2.html
előrejelzés

jpeti29
2011-04-12, 13:05
Hol lehet megnézni, hogy egy adott frekvenciát Magyaroszágon mire használnak? pl 411-430Mhz

Illetve még egy kérdés. Mit ajánlotok arra az esetre, ha egymás közelében (1km-en belül) akad 2 rendezvény, ahol mindkét helyszinen szeretnének PMR rádiót használni akár több mint 4 csatornát? meg lehet ezt oldani?

mmormota
2011-04-12, 13:21
valakinek a valakije mesélte, hogy kb. 1 hónapja, váratlanul lekapcsolt a komplett
napelemes rendszere a házában.
A gyártó magabiztos válasza a napkitörés volt!
és tényleg!!! intenzív naptevékenység észlelésről szerzett infókat a tag.
...szóval..gyanús a nap...

A fáraó átka ennél valószínűbb magyarázat... ;)

sterby
2011-04-12, 15:03
mmormota, ajánlom figyelmedbe "A Fizika Kúltúrtörténete" ill. az "Ennyit Kell(ene) Tudnod Fizikából" című nagyszerű könyveket.
Vagy csak kérdezz meg egy fizikust.

mmormota
2011-04-12, 15:06
mmormota, ajánlom figyelmedbe "A Fizika Kúltúrtörténete" ill. az "Ennyit Kell(ene) Tudnod Fizikából" című nagyszerű könyveket.
Vagy csak kérdezz meg egy fizikust.

Múszaki fizika szakon végeztem a BME-n, a villamoskaron. ;D

GPeti
2011-04-12, 15:08
"Vagy csak kérdezz meg egy fizikust."
Mmormota!
Kérdezd saját magad! ;D

gabor2009
2011-04-12, 15:46
A nhh szabályozza.
http://www.nhh.hu/?id=dokumentumtar&mid=943&lang=hu
Most nézem nem működik.
Innen letölthető:
http://rapidshare.com/files/457081596/frekvenciakiosztas.pdf
Kicsit öszetett elmenni rajta, de egy jogásznak sikerül.
Ajánlom azoknak, akik a jogilag is engedélyezett dolgokat szeretnék követni.

G

Hol lehet megnézni, hogy egy adott frekvenciát Magyaroszágon mire használnak? pl 411-430Mhz

Illetve még egy kérdés. Mit ajánlotok arra az esetre, ha egymás közelében (1km-en belül) akad 2 rendezvény, ahol mindkét helyszinen szeretnének PMR rádiót használni akár több mint 4 csatornát? meg lehet ezt oldani?

Paraglider
2011-05-03, 12:35
http://www.youtube.com/watch?v=ppKkq1s8lXM&feature=player_embedded

dezertor1
2011-05-03, 15:46
Azt a ku..a. Nem rakta zsebre a mit utana kapott.

By Dezertor

Daine
2011-05-03, 17:52
Azt a ku..a. Nem rakta zsebre a mit utana kapott.

By Dezertor

Olyan mint ha a dobozok üresek lettek volna! :o :o

eniac
2011-05-03, 18:48
UAV vs MIG29

http://www.youtube.com/watch?v=OvDvKUdazz8&feature=player_embedded

:D

Stallmaster
2011-05-06, 00:21
most láttam moziban a Halálos iramban 5-öt. Van benne fpv-s távirányítós kisautó ;D

njozsef
2011-05-06, 06:27
Az UAV-nek a video linkje analóg átvitelű :)
Vajon miért nem digit?

UAV vs MIG29

http://www.youtube.com/watch?v=OvDvKUdazz8&feature=player_embedded

GPeti
2011-05-06, 09:18
Ami még érdekesebb hogy a zajon ottmaradtak az osd adatok, tehát az osd képre keverése a földön történik, a gps stb adatok lesugárzása egy külön telemetria csatornán mehet.
Ennek az lehet az előnye fpv terén hogy még akkor is haza lehet találni ha nincs kép, ugyanis a telemetria adatokat a kis szávszélesség miatt kisebb frekin lehet továbbítani (pl 50, 70MHz amatőrsáv), ezáltal nagyobb hatótáv, a vevőoldalon kisebb sávszélesség miatt érzékenyebb vevő, esetleg a földön levő gépről (lezuhant, elveszett) is lehet információt szerezni.

stasz
2011-05-16, 21:08
Na eljött az a pillanat amikor már nálam is leverte a biztosítékot egy-két dolog... (ld. nagyhatótávolságú magyar távirányító topikok)

0.
A gyártó hozzáállása minősíthetetlen. Teljesen jogosnak érzem a jogi útra terelését a kérdésnek...

1.
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,90852.msg1121520.html#msg1121520
"A személyes jogok megsértésének fogalmát kimeríti ha valamely fórumozó a Google naplókönyvtárával visszaállítja a letörölt állományt."

Amikor valaki nyílt internetes fórumra ír, az abban a tudatban teszi, hogy az a szöveg az interneten már fent is marad, ha nem is az eredeti oldalon, de a sok kereső szolgáltatás cache-ében mindenképpen. Így a fenti kijelentés szerintem bíróságon nem nagyon állna meg...

2.
Nekem egyes ember(ek) hozzáállása a kérdéshez gyanúsan hasonlít a kérdéses gyártó hozzáállásához, tűntek már el topic-ok innen-onnan korábban is...

3.
Amit a http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,90840.0.html topic első bejegyzéseiben látok az eléggé felháborít... Azt értem, hogy a moderátor az moderátor, de beleírni mások hozzászólásában úgy, hogy összekeveredik a hozzászóló és a moderátor szövege, azaz nem tudni, hogy melyik kié az szerintem nem egészen korrekt... Ahogy már korábban is felmerült, jobban át kellene az oldal üzemeltetőjének gondolnia, hogy kinek és milyen feltételekkel biztosít moderátori jogot.

4.
Miért tűrik el a moderátorok egy tisztán reklámcélú, üzleti hirdetést az FPV témában, ráadásul lezárva, ráadásul kiemelve, ... A kiemeléshez ráadásul nem moderátori segítség kellett?

Részemről a fentieket le is zárom, nem kívánom tovább kommentálni, csak muszáj volt kiírni magamból...

U.i. Sajna nem biztos, hogy eljutok a találkozóra ezért bár nem itt szerettem volna, de itt vetem fel: a "kemény magot" esetleg érdekelné egy zárt FPV fórum kialakítása? Infrastruktúrát és a szaktudást az üzemeltetéshez tudom biztosítani + garantálhatom, hogy egyszemélyes akciók nem történnek...

Peck
2011-05-16, 21:38
stasz: respect :) Én is elkezdtem 1 hozzászólást aaa nagyonhosszúnevű topicban, de gondoltam inkább ide rakom, de végülis te már mindent elmondtál...
csak 1-2 gondolat még.

1. egyáltalán milyen állomány? :)
2. a jogok/kötelességekbe az is beletartozik, ha valamin megsértődsz, akkor törölheted a saját topicod, mindennel ami benne van
3. azért ha percenként frissítgetsz, akkor látod mikor ki mit változtatott :) de úgy eleve mi baj volt a to be continued-el vagy a topicnévvel? :)

Zárt fórumról már eddig is volt szó, de talán újat indítani nincs értelme, van külföldi direkt erre a célra indított.

mmormota
2011-05-16, 21:55
Megszüntettem a topic-ok kiemelését, mivel szerencsésebbnek tartom, ha a pörgés miatt kerülnek előre, nem erőből. Különös tekintettel arra, hogy némi indulatok szabadultak el - kár lenne ezeket odaszögelni... ;)

----------moderátor-----------

stasz
2011-05-16, 21:56
Köszönjük!

Aircamfilm
2011-05-16, 23:18
stasz: respect :) Én is elkezdtem 1 hozzászólást aaa nagyonhosszúnevű topicban, de gondoltam inkább ide rakom, de végülis te már mindent elmondtál...
csak 1-2 gondolat még.

1. egyáltalán milyen állomány? :)
2. a jogok/kötelességekbe az is beletartozik, ha valamin megsértődsz, akkor törölheted a saját topicod, mindennel ami benne van
3. azért ha percenként frissítgetsz, akkor látod mikor ki mit változtatott :) de úgy eleve mi baj volt a to be continued-el vagy a topicnévvel? :)

Zárt fórumról már eddig is volt szó, de talán újat indítani nincs értelme, van külföldi direkt erre a célra indított.

Véleményem szerint nem szerencsés ha a fórum párbeszédei kimennek a világhálóra. ( Google) Ha a nevezett kereső motorja nem tudna hozzáférni a fórum bejegyzéseihez csak magához a fórumhoz akkor nem lennének fenntartásaim ebben a témában. Nem szükséges zárt rendszerbe zárni a fórumot de a teljes hozzáférés ( Google) szerencsésebb lenne elkerülni.

Aircamfilm
2011-05-16, 23:23
Megszüntettem a topic-ok kiemelését, mivel szerencsésebbnek tartom, ha a pörgés miatt kerülnek előre, nem erőből. Különös tekintettel arra, hogy némi indulatok szabadultak el - kár lenne ezeket odaszögelni... ;)

----------moderátor-----------

Bizonyos témák elsőbbséget élvezhettek volna, ….. mert a Magyar fejlesztéseknek ökrös elsőbbséget kellene adni ebben a reményt vesztett hazában. És nem csak a modellezéssel kapcsolatban. A magyar gyártmányok prioritása megkérdőjelezhetetlen abban az esetben amikor mindent a távol-kelet irányít.

Aircamfilm
2011-05-16, 23:31
Na eljött az a pillanat amikor már nálam is leverte a biztosítékot egy-két dolog... (ld. nagyhatótávolságú magyar távirányító topikok)

0.
A gyártó hozzáállása minősíthetetlen. Teljesen jogosnak érzem a jogi útra terelését a kérdésnek...

1.
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,90852.msg1121520.html#msg1121520
"A személyes jogok megsértésének fogalmát kimeríti ha valamely fórumozó a Google naplókönyvtárával visszaállítja a letörölt állományt."

Amikor valaki nyílt internetes fórumra ír, az abban a tudatban teszi, hogy az a szöveg az interneten már fent is marad, ha nem is az eredeti oldalon, de a sok kereső szolgáltatás cache-ében mindenképpen. Így a fenti kijelentés szerintem bíróságon nem nagyon állna meg...

2.
Nekem egyes ember(ek) hozzáállása a kérdéshez gyanúsan hasonlít a kérdéses gyártó hozzáállásához, tűntek már el topic-ok innen-onnan korábban is...

3.
Amit a http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,90840.0.html topic első bejegyzéseiben látok az eléggé felháborít... Azt értem, hogy a moderátor az moderátor, de beleírni mások hozzászólásában úgy, hogy összekeveredik a hozzászóló és a moderátor szövege, azaz nem tudni, hogy melyik kié az szerintem nem egészen korrekt... Ahogy már korábban is felmerült, jobban át kellene az oldal üzemeltetőjének gondolnia, hogy kinek és milyen feltételekkel biztosít moderátori jogot.

4.
Miért tűrik el a moderátorok egy tisztán reklámcélú, üzleti hirdetést az FPV témában, ráadásul lezárva, ráadásul kiemelve, ... A kiemeléshez ráadásul nem moderátori segítség kellett?

Részemről a fentieket le is zárom, nem kívánom tovább kommentálni, csak muszáj volt kiírni magamból...

U.i. Sajna nem biztos, hogy eljutok a találkozóra ezért bár nem itt szerettem volna, de itt vetem fel: a "kemény magot" esetleg érdekelné egy zárt FPV fórum kialakítása? Infrastruktúrát és a szaktudást az üzemeltetéshez tudom biztosítani + garantálhatom, hogy egyszemélyes akciók nem történnek...

Több száz precedens értékű pert nyertek a Google naplózó állományával kapcsolatban. A Sértett panaszát ugyan letörölte a szolgáltató de a „szégyenfolt „örökre „ megmaradt, és ezért a sértettek pert nyertek , nem is keveset.

Nem régen Súlyos botrányba keveredett a Google
Olaszország - Egy Down-kórós gyerek bántalmazása került fel a Google Olaszország portáljára, ezért pert indítottak a keresőóriás ellen. Az ügy kapcsán négy Google vezetőt idéztek bíróság elé, a pert azonban szeptemberig elhalasztották. Az ítélet akár precedens értékű is lehet, hiszen a tartalomszolgáltatók felelősségét érinti az ilyen ügyek kapcsán.

ati
2011-05-16, 23:33
Teljesen egyetértek azzal a megközelítéssel, hogy a magyar termékeket ki kell emelni, azonban a VL-el kapcsolatban különös ködösítés volt jellemző. Ha magyar fejlesztés, miért is kell kina alsóban gyártani? Valahogy Mmormota projekje jobban követhető világosabb és nekem leginkább hitelesebb. Még azt is tudjuk, hogy hol készül.

mcelek
2011-05-16, 23:34
Néhány észrevétel:
A szó elszáll, de hová lett az írásom?
Van olyan topic, ahol nem tudom törölni a posztomat (adok-veszek), de konkrét topic törölhető velem egyeütt.
A történelem megmarad utódainknak, ha hadjuk és megmentjük a "könyvégetőktől"
Ez a fórum a tapasztalatok és szakamai ismeretek megosztására szolgál, pl. én innen tudtam meg nagyon sok hasznos információt, ha elvész, vagy mások nem találhatják meg, csapdába kerülhet a jövő.
Az a jövő van veszélyben, amit mi alapozunk és unokáink fognak tovább építeni.
UFF 8)

mmormota
2011-05-16, 23:35
Örömmel visszaszögelem, ha érkeznek a pozitív teszt eredmények - ilyen viharos időkben nem feltétlenül előnyös a kiemelés... ;)

Füligjimmy
2011-05-16, 23:36
Csak tájékoztatásul közlöm hogy a Magyar jog nem precedens alapján dönt, minden bíró szabadon értékelheti a bizonyítékokat és lelkiismerete alapján dönthet.

Aircamfilm
2011-05-16, 23:36
Teljesen egyetértek azzal a megközelítéssel, hogy a magyar termékeket ki kell emelni, azonban a VL-el kapcsolatban különös ködösítés volt jellemző. Ha magyar fejlesztés, miért is kell kina alsóban gyártani? Valahogy Mmormota projekje jobban követhető világosabb és nekem leginkább hitelesebb. Még azt is tudjuk, hogy hol készül.

NEM A VL- TÉMÁJÁRA GONDOLTAM !!!!! A KIEMELÉSSEL KAPCSOLATBAN

Aircamfilm
2011-05-16, 23:38
Örömmel visszaszögelem, ha érkeznek a pozitív teszt eredmények - ilyen viharos időkben nem feltétlenül előnyös a kiemelés... ;)

A szerénység............most nem célravezető ( veletek kapcsolatban ) Sok ídőt szántok a tesztelésre ezért nyugodtabb minden körülöttetek

mmormota
2011-05-16, 23:40
Ok, de mi is volt kiemelve? Egy VL reklám, egy VL ekéző meg egy jogi eszmefuttatás a VL kapcsán, plusz a mi még fejlesztés alatt álló és nem hozzáférhető cuccunk. Szerintem jobb ez így.

Aircamfilm
2011-05-16, 23:44
A robotpilóta fejlesztése kiemelkedő eredménye lehetne a hazai FPV –repülésnek.

A szerénységet most a pad alá kell rejteni.!!!

Emeld ki mert a robotpilóta az FPV repülés "alfája omegája".

mmormota
2011-05-16, 23:47
Remélem, felmászik az a pörgés miatt is az elejére, ahogy kiadjuk tesztre az első sorozatot... ;D
Már csak néhány hét...

Aircamfilm
2011-05-16, 23:51
A hazai modellboltok polcain is szívesen találkoznék a termékkel. Nem beszélve a „ Vedd a Magyart Mozgalomban” mert higgyétek el most ránk férne egy kis önbizalom.

Aircamfilm
2011-05-16, 23:55
És még egyszer de utoljára........... a VL- kapcsolatban…….. Őszintén sajnálom hogy egy bizonyos magyar fejlesztés a modellezéssel kapcsolatban elbukni látszik pedig ez sem lett volna „ egy egyszer használatos papír zsebkendő” és sokan, és sokszor, örömmel használhatta volna……..

Dudkin
2011-05-17, 11:02
Mielőtt mindenki az ide és ide nem vonatkozó törvények idézgetésével tölti az idejét, kérem, olvassa el még egyszer a regisztrációs szabályzatot.

Feketén-fehéren le van írva, hogy kinek a tulajdonába kerül az ide leírt szellemi termék.

Felhasználó hozzászólása elküldésével lemond valamennyi, szerzöi joggal kapcsolatos vagyoni jogáról a hozzászólásban elhelyezett bármilyen információhordozó tekintetében. A fórumban közzétett szövegek, képek és információk nyilvánossághoz közvetítési jogai a fórumos hozzászólás elküldését követöen - a Fórum jellegéböl adódó strukturált formában - az RCmodell.hu-ra szállnak, újraközlésük bármilyen nyomtatott vagy elektronikus formában az RCModell.hu engedélyéhez kötött. Ez nem zárja ki a felhasználó saját hozzászólásának az általa történö további szabad felhasználását. A fórumban közzétett bármilyen szöveges, képi vagy egyéb információhordozókra az értesítés nélküli újraközlés jogát fenntartjuk.

Üdvözlettel:

D

loorio
2011-05-17, 14:10
..... :-)

Asszem itt nincs több kérdés.

Stallmaster
2011-06-09, 21:29
http://www.youtube.com/watch?v=nnR8fDW3Ilo

ez most nagy szenzáció, h tisztán a madarak mozgásának leutánzásával repül egy ilyen ketyere. kicsit liftezik a kamera a hátán...

GPeti
2011-07-26, 20:56
Melyik az az internetes oldal ahol a budapesti vagy szegedi meteorológiai ballonok méréseit közlik?
A múltkor meg lett de most nem találom.
A felhőalap magassága érdekelne.

L1P1
2011-07-26, 22:34
A googlet kitiltani nagyon egyszeru, ha ilyet kell csinalni az 2 perc es maradhat minden a helyen nem kell uj forum,akar 1 mehatarozott tppicrol is litilthato a google nem is kell az egeszrol

mcelek
2011-07-26, 22:53
;D
A Windguru.cz/hu oldalon 3 rétegre bontják a felhőket és százalékosan jelzik, mennyit takarnak az égbolton.

Leginkább a megfigyelés jött be nekem, jellemzően a hidegfront, vagy rögtön az eső után vannak alacsonyan a felhők. még nem voltam felettük, mert még nem jött össze, pedig volt, hogy mindössze 200 méteren lehettek a felhőpamacsok.

Szerintem a gugli jódolog, ahogy az írott történelm is, amiből tanulhatunk 8)

stasz
2011-07-27, 08:02
Az előző topicot az én f@...gom és egy másik ember konoksága miatt töröltem. Nem volt hajlandó rendbe-tisztába tenni.
Mindegy, ez van.

Hát "köszönjük", szigorúan idézőjelek között... Így megint egy értékes hozzászólásokat tartalmazó topic tűnt el... Ezzel sikerült belépned azok táborába akiket korábban te is fennhangon kritizáltál... (még ha az alapvető szándék pozítív is lett volna)

Azt esetleg próbáltad, hogy írsz a moderátornak, hogy x,y,z nem a topicba tartozó hozzászólásokat pls, törölje?

Kedves adminok, moderátorok: nem lehetne letiltani a topicok törlését?

jpeti29
2011-07-27, 08:58
Igen, ez szerintem is kicsit túl drasztikus megoldása volt a dolgoknak. Kár azokért a szép videókért. Valóban jobb lenne, ha ezeket a topicokat a moderátorok tartanák inkább tisztán, mint pl az adok veszek topikot. Én is a hajam tépem mikor valaki odaír egy ilyet hogy küldtem PM-et. Mi a büdös francnak azt oda post-olni? Én megértem hogy zavartak ezek a postok, de a topic törlése kicsit túlzás volt. Inkább kérjél moderátori jogot ezekre a topicokkra és tisztogass.

stasz
2011-07-27, 09:06
Írtam Dudkinnak. Ha van mentés (reméljük van :), akkor megpróbálom rávenni, hogy állítsuk vissza azt a topic-ot (deltahf hozzászólásai nélkül, hogy ne sérüljenek a jogai :) )

deltahf
2011-07-27, 09:32
Helyes. :D

Szpeti
2011-07-27, 09:52
Nem volt szép dolog törölni azt a szép gyűjteményt.
Igaz ez volt a legegyszerűbb megoldása az elmúlt napok szóváltásának,
de gyáva dolognak tartom.

Javaslom nyisson valaki más topicot ennek a témának, mert deltahf egója alkalmatlanná teszi erre a feladatra.
Megtenném én, de túlságosan (ál)szerény vagyok, és még itt van a tojás a fenekemen ebben a témában.

Nem mondom, hogy nem, de nem szívesen teszek deltahf topicjába linket ezentúl.

Ne indítsunk egy szavazást, hogy kit tartunk megfelelő személynek topic nyitásra? ........................................

Szpeti
2011-07-27, 09:54
Megelőztek. Elnézést.

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,94550.0.html

De nem javítom az előzőt mert nem csak erről szólt.

stasz
2011-07-27, 21:38
Mintha ma Dudkin azt írta volna, hogy mostantól nem lehet törölni, mostmeg mintha ismét eltűnt volna az FPV VIDEÓK ... topic. Valaki érti ezt?

deltahf
2011-07-27, 22:08
Ott van! nézd meg! :D

Aircamfilm
2011-07-30, 22:39
Ne nyomkodj a YouTube feltöltött videódra mert úgysem megy tovább a számlálód!

Mint mindannyian tudjátok a YouTube videó megosztó portálon évek óta ádáz küzdelem folyik annak érdekében, hogy kinek a videóját nézik meg a legtöbben. Kit érdekel ez? gondolhatjuk sokan. Vannak olyan esetek, amikor üzleti szempontok miatt a megrendelők bizalmába lehet férkőzni azzal ha a videód sokan megnézik meg, mert meggyőző lehet a nagy látogatottság. Vannak olyan videók a YouTube feltöltve, amelyek tíz másodperc hosszúságúak és egy nagyon rosszminőségű régebbi telefonnal vannak rögzítve. A példának felhozott videón egy gyomorforgató jelenet látszik, amin egy nem normális kölyök direkt belehány egy zacskóba. Ezt a videót 168.764.133 százharminc millióan nézték meg. Vagy kattintottak rá? A legnagyobb Hollywoodi filmeket sem nézték meg ilyen sokan. Steven Spielberg most elgondolkodik, hogy érdemesebb a YouTube feltölteni a nagy mozifilmjeit?
( ez is tervbe van véve ) A példámban említett hányós videót vagy megnézték százhatvan millióan vagy nem? Vagy egy úgynevezett klikkelő robotot állítottak rá a nagy „művész” készítői, ami felvitte a nézetséget egy bizonyos szintre. Ha elér egy bizonyos szintet a nézetség, akkor már erre sincs szükség, mert a kereső motorok automatikusan az elsők közé sorolják azokat a videókat, amelyeket százezernél többen megnéztek. Ezek után már a lavina magától elindul, mert mindenki, ha akarja, ha nem akarja, óhatatlanul ráklikkel a videóra és pár hónap alatt a százmilliós nézetségre kúszik fel egy olyan videó, amely ocsmány, értéktelen, idóta, és gusztustalan is.

A klikkelő robotok miatt és azok miatt is akik saját videóikra próbálnak csellel többször ráklikkelni hogy nagyobb nézetséget érjenek el a YouTube ez év július 11-én világszerte leállította a számlálók működését ( ezzel akarta megbüntetni a felhasználókat ? ) Az óriás vállalat közleményében azt közölte, hogy „bizonyos műszaki hiba” miatt szándékosan leállította a videók nézetségének számlálóját. A YouTube azon dolgozik, hogy áttörve a számítógépek védelmét beleférkőzzön az adott számítógép rendszerébe és kiolvassa az alaplap és a processzor titkosított azonosító számait. Tehát ha te bármely oldalról rámászol a videódra, legyen az a RC-Modell Fórum, hogy növeld annak nézetségét nem fog tovább menni a számlálód ha csak nem tíz vagy húsz számítógépet nem tartasz otthon és akkor a húsz darab számítógépeden elérhetsz magadnak húsz pontot. A változó IP címek nem számítanak csak az alaplap vagy a processzor belső azonosító kódja?

Számítógép szakértő modellező kollégák mit szóltok ehhez?

A YouTube óriás vállalat egy újabb közleményében a következővel fenyegetőzik:

Idézet a YouTube - tól:

„Sajnos, vannak, akik mesterségesen próbálják növelni a nézettséget. Ezzel néha más felhasználók, esetleg spam robotok / rosszindulatú programok próbálkoznak, vagy akár maga a videó feltöltője teszi meg. Az érvénytelen megtekintések számlálásának elkerülése végett néha lelassítjuk vagy akár le is állítjuk a videók megtekintésének számlálóját, ha a megtekintések számának mesterséges növelésére irányuló kísérletet érzékelünk. Ez a rendszerünk normális működésének részét képezi. A YouTube kifinomult technológiával rendelkezik a megtekintések folyamatos számlálásához. Ha ez a technológia egy videó megtekintési számának mesterséges növelésére irányuló kísérletet érzékel, akkor a videó megtekintési számát leállítja. Amíg a megtekintések száma változatlannak tűnik, az érvényes megtekintések száma továbbra is rögzítésre kerül. Ezt a technológiát és megtekintési szám-analízist a rendszer védelme érdekében alkalmazzuk. A videók megtekintési száma a YouTube-közösség számára kiemelkedő fontosságú, ezért szeretnék, ha csak az érvényes megtekintések lennének megszámlálva (szemben a rendszer kijátszására irányuló kísérletekkel). Végső soron, a következetes megtekintési számok a közösség minden tagjának érdekét szolgálják, mind a feltöltőkét, mind a közönségükét. „Idézet vége

Úgy látszik az emberek örökké harcban állnak egymással még a kultúra területén is?

( Goldstein Endre)

ati
2011-07-31, 06:48
Hát lehet, hogy ez is a kiberháború része. Pár hónapja a HírTv-n volt, hogy megbukott az Android, kiderült, hogy adatokat küldözget a CIA-nak. Nekem úgy tűnik, hogy azok a cégek lesznek sikeresek, akik hajlandóak együttműködni és kémkedni a CIA-nak. Nem csodálkoznék ha a Facebook után a Youtube-ról is kiderülne hasonló.

njozsef
2011-07-31, 09:55
A google nevű kisvállalat évekig működött úgy, hogy hihetetlennek tűnt a számomra az, hogy hogyan tartja fent magát.
(98-ban csak a keresője volt és a mail szolgáltatása).
Szerintetek ki fizette? Egy ekkora infohalmaz szerintem már több mint hatalom.

Aircamfilm
2011-07-31, 10:14
Mekkora lehet az a bizonyos Google, mint a világ leghatalmasabb szervere, amelyet katonák őriznek egy atom biztos földalatti bunkerben ott Kaliforniában? Ezeken a szervereken fut a YouTube, a Google, Gmail, és ki tudja még mi nem? Ez egy akkora hatalom, hogy belegondolni is rettenetes. Ha büntető szándékkal leállítaná a Google a rendszerét, mondjuk csak pár napra ( magántulajdonban álló rendszer ) akkor összeomlana az üzleti élet, és meginogna vagy összeroppanna a világgazdaság?

deltahf
2011-07-31, 15:01
:D mik nem vannak?! :o

Gaben
2011-07-31, 17:03
Mekkora lehet az a bizonyos Google, mint a világ leghatalmasabb szervere, amelyet katonák őriznek egy atom biztos földalatti bunkerben ott Kaliforniában? Ezeken a szervereken fut a YouTube, a Google, Gmail, és ki tudja még mi nem? Ez egy akkora hatalom, hogy belegondolni is rettenetes. Ha büntető szándékkal leállítaná a Google a rendszerét, mondjuk csak pár napra ( magántulajdonban álló rendszer ) akkor összeomlana az üzleti élet, és meginogna vagy összeroppanna a világgazdaság?

Ha jól emlékszem Billi Gétszet is hasonló monopólium miatt akarták valagba rúgni,mert van neki az az ablakos progija....

lazarcopter
2011-08-03, 23:32
Megbolondult a világ???? :-\
http://www.origo.hu/nagyvilag/20110803-letartoztattak-egy-konyhajaban-atomreaktort-keszito-sved-ferfit.html

loorio
2011-08-04, 07:55
http://www.youtube.com/watch?v=dwRt74nzRmY

stasz
2011-08-04, 09:50
http://www.youtube.com/watch?v=dwRt74nzRmY

Nézegessetek csak ilyen című videókat, aztán NBH majd kopogtat jól az ajtón :)

mcelek
2011-08-04, 22:29
Szerintem most legalább 100-an megnéztük :'(
Most mi lesz, házkutatás?
:o

zafir38
2011-08-31, 17:33
A címe után azt hittem min. egy Predator!
...aztán látom a képen, hogy kisebb, mint az EasyStarom!

http://index.hu/tech/2011/08/31/titokzatos_kemrepulo_zuhant_le_pakisztanban/

...na meg a DiyDrones a forrás...

Stallmaster
2011-10-23, 14:11
a mai nap tanulsága: ha szobában játszol 1,2ghz-es adóval, könnyen megőrül a wifi->ennek a család többi tagja nem nagyon örül :D

Paraglider
2011-11-25, 22:27
nyelvlecke:
http://www.youtube.com/watch?v=Enlg2Azjgzg&feature=related

Daine
2011-11-26, 12:11
nyelvlecke:
http://www.youtube.com/watch?v=Enlg2Azjgzg&feature=related

Milyen szép a Magyar nyelv! ;)

loorio
2011-12-04, 22:22
Micsoda hír!

http://index.hu/kulfold/2011/12/04/iran_lelott_egy_amerikai_dront/

GPeti
2011-12-06, 06:50
http://www.jovonk.info/2011/12/05/kina-es-iran-kicserelik-ismereteiket-az-amerikai-pilota-nelkuli-kemrepulogepekrol

Nem lőtték le, átvették az irányítást és leszálltak vele állítólag.

loorio
2011-12-06, 08:05
Pffff hát akkor ez egy szép munka volt :-) (pusztán technikai szempontból...)

Kíváncsi lettem volna az operátorok arcára, amikor látják a monitorokon hogy letér az útvonalról a gépük.... :-\ :-\ :-\ ez már akár egy akció filmes témai is lehetne.

deltahf
2011-12-06, 08:12
Aztán megint a felébredés és a fránya bili... :D

GPeti
2011-12-06, 13:21
Lemásolják a kínaiak így nemsoká a hobbycitin is kapható lesz.

GPeti
2011-12-08, 21:46
http://kuruc.info/r/6/89179/

mcelek
2011-12-08, 22:13
Nem kicsi :o
Mivel repül? Tuti nem LiPo-val kergetik, gondolom nem kevés üzemanyagot kell cipelnie.
Sebessége is szerény lehet, de mire jó, ha már a google earth-ön is jól látszanak a dolgok, pláne amit nekünk engednek látni 8)

Daine
2012-01-01, 10:27
Egy kedves barátom megtisztelő újévi köszöntője:
"Újév alkalmábol minden jót kívánok. Hányd le a mezőn az összes virágot. Az ivászat miatt ne fájjon a fejed, mint a hortobagyi nádas égjen a beled. Szexnek híve légy mint dalnak a zenész, lankadt faszod lepje be a penész, s hogy e vers miatt ne legyünk haragban, az újévi malacot huzzák a farkadra. BUÉK!!! "

http://www.smiley-gratos.com/smileys/2707-mdr-cochon.gif

Stallmaster
2012-01-04, 20:01
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NhbLDMmoMn0#!
2:10 - LIPI?:D

csillagvzs
2012-01-05, 07:26
Egy gyöngyszem a barátomtól:
http://www.scribd.com/doc/38314797/Turbo-Booster

zafir38
2012-01-25, 11:58
http://maria.blog.hu/2012/01/04/tuntess_repulo_kamerak_elott

...a Békemeneten nem Skywalkerezett valaki?... :)

Stallmaster
2012-02-01, 12:27
ötletes! repülő emberek+oktokopter

Stallmaster
2012-02-01, 12:29

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dcDN409ZBv4

k.ervin
2012-02-01, 17:49

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dcDN409ZBv4

marha jól néz ki! ;D ;D ;D

RC Zumuld
2012-02-01, 18:20
Ugyanez kicsit másként:
http://www.youtube.com/watch?v=sKqTe8F18sQ

Daine
2012-02-01, 18:53
Az én kedvencem:http://jebcorliss.net/
Félfüllel hallodtam a hírekben múlthéten,hogy balesetet szenvedett,de túl élte!

Itt nincs teljes throtte vészhelyzetben! :(

RC Zumuld
2012-02-01, 21:24
Az én kedvencem:http://jebcorliss.net/
Félfüllel hallodtam a hírekben múlthéten,hogy balesetet szenvedett,de túl élte!

Itt nincs teljes throtte vészhelyzetben! :(

Hát, valljuk be őszintén, mindent elkövet, hogy baja eshessen! De ebben ez a "szép"! Mekkora adrenalin bomba lehet már!!!

Daine
2012-02-27, 18:12
Ez mekkora: :o :o
http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&NR=1&v=aC4988JqEOk
;D ;D

mmormota
2012-03-01, 13:50
Ez mekkora: :o :o
http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&NR=1&v=aC4988JqEOk
;D ;D

Ez nagyon tetszik!

szsk
2012-03-01, 15:42
És az árát tudjátok?
Az egyik ügyfelem szeretett volna ilyet venni,találtunk Németországban egy forgalmazót és volt szerencsénk ki is próbálni.
Fantasztikus egy cucc,van egy egység mögötted amit húzol a vízen,az szívja fel a vizet és a víz nyomás emel fel.Benzines motor löki a vizet.
Emlékeim szerint 89.000 Euros ajánlatot kaptunk rá!Ez nem vicc!

Stallmaster
2012-03-01, 15:50
jetlev.com on ott az ara, 100 000 dollar. Egy fullos auto ara.

mmormota
2012-03-01, 15:57
Húzós, így nemigen lesz tömegsport belőle.

Hasi
2012-03-01, 17:16
És kölcsönözni nem lehet?

Daine
2012-03-01, 22:55
jetlev.com on ott az ara, 100 000 dollar. Egy fullos auto ara.

Mennyi?? :o :o

Minimum egy M3

loorio
2012-03-24, 19:05
http://index.hu/tech/hoax/2012/03/24/ne_varja_hogy_helikopter_hozza_a_tacot/

:-\ :-\ :-\

Gaben
2012-03-24, 21:59
Ha jól tudom a taco egyik fontos alapanyaga a darálthús.
Na az lesz bőven ;D

jpeti29
2012-03-27, 21:28
Sziasztok!

Van itt a fórumon sok hozzáértő ember, ezért kérném ki a szakértő véleményeteket.
Nemrégiben rámbíztak egy Motorola Radius GM300 típusu Rádió adó-vevőt. Ez elsősorban autóba készült. Az antennája is éppen ezért egy Mini UHF csatlakozós 5méter RG58-as kábelű mágnestalpas ellensúly nélküli sugárzó. Mivel a rádió több sávot is tudna ezért az antenna is ennek megfelelően hosszabb mint egy sima PMR rádióé.

Én ezt a rádiót nem autóban szeretném használni, hanem gyakorlatilag egy mozgatható poznára telepített antennájú kis egységként terepen cipelve. Jól gondolom, hogy az RG58 nem a legjobb kábel ehhez a rádióhoz? főlegnem 5m hosszan? vagy jó az ide? 10W-os a rádió, és nem is akarok vele 5km-nél nagyobb távot átlőni, csak árnyékolt, rálátás nélküli helyeken kell sokszor használni. Hangátvitelre szeretném használni, amire szolgál.

Szóval azt tapasztaltam, hogy a puxing kézi PMR-em sokkal nagyobb érzékenységű, azzal halottam egy adott adást, míg ezzel a motorolával nem. Ez a rádió betegsége, vagy lehet ez az antenna gondja? javítana a helyzeten, ha RG58 helyett valami mást használnék és ha igen, milyet? (nem aranyárban lévőre gondoltam). Javítana a helyzeten, ha házilag 446MHz-re barkácsolt-reszelt dipólt vagy GP-t használnék?

Gaben
2012-03-27, 22:20
A mágnestalpas antenna ellensúlya maga az autó fémfelülete.Póznára szerelve is kelleni fog neki egy fémlap...
A fenti tesztnél hogy használtad a mágnestalpast?

jpeti29
2012-03-27, 22:27
Persze hogy kell ellensúly. De mivel nem fog nagy fém tárgy a rendelkezésemre álni ezért akarok dipolt csinálni házilag. az említett tesztkor egy kb 150x250x400mm-es fém lőszeresládára volt felcuppantva. Vasbeton épületbe ültünk és kb 700m-ról hallgattunk 500mW-os adást.

mmormota
2012-03-28, 16:32
Az RG58 nem rossz kábel, 5m-en kb. 2dB a csillapítása ezen a frekvencián.

Szpeti
2012-04-01, 09:24
Van még hova fejlődnünk. :P

http://www.youtube.com/watch?v=wzture1i3Hc&feature=uploademail

Susitu1
2012-04-01, 10:08
Hat igen ......
De hat ok osi si nemzet......

ati
2012-04-06, 09:11
Lehet, hogy nem új hír, de hozzám most jutott el. A második negyedévtől kiadják a 70MHz-et a rádió amatőröknek. Januártól már HIF engedéllyel működik egy jeladó Sopronban. Szinte csoda, hogy az EU-ban nem a legutólsóként.

icahone
2012-04-11, 10:58
Ehhez hasznalj te is Turnigy radiot ! 8)

icahone
2012-04-20, 15:58
Akkor hat nekunk egyelore marad a lipo... ::)

http://www.guardian.co.uk/world/2012/apr/02/us-plans-nuclear-drones

mcelek
2012-04-20, 23:31
Akkor hat nekunk egyelore marad a lipo... ::)

http://www.guardian.co.uk/world/2012/apr/02/us-plans-nuclear-drones

Volt az svéd faszi is, aki házilag csinált atomerőművet, persze bekaszlizták :o

Nekem 3 db kéne, egy az autóba, egy a kéróba, harmadik lehet kisseb, csak a repcsit vigye jó magasra ;)

Ja, jó a gugli fordítója ;D

rendkívül érzékeny kutatás az úgynevezett "ultra-perzisztencia technológiák" megoldását tűzte ki, hogy három problémát jár a herék: elégtelen "Hang time" egy potenciális célpontot, nem a hatalom a futó kifinomult felügyeleti és fegyverzeti rendszerek, valamint a hiányos

GPeti
2012-05-01, 11:05
Közvetlenül napelemmel töltöm az akkumulátort:

BCorsa
2012-05-01, 11:35
Király!
Hol lehet szerezni ilyen napelemet??

kabir bedi
2012-05-01, 12:57
Király!
Hol lehet szerezni ilyen napelemet??

Csatlakozni szeretnék én is! ;)
Esetleg egy kis adatot tudnál nekünk adni?

Hasi
2012-05-01, 13:42
Nagyon drága lehet egy ilyen napelem...
De jó ötlet. :D

GPeti
2012-05-01, 14:00
Dehogy drága. A Vaterán már kapsz egy 50W-os táblát 20000Ft alatt:
http://epitkezes-otthon.vatera.hu/lampa_vilagitas/alkatresz_kiegeszito/napelem_50w_12v_monokristaly_50_watt_solar_panel_1 581583337.html

Nekem cellák vannak:
http://elektronika.vatera.hu/elem_akkumulator_tolto/egyeb/napelem_cella_panel_80x150mm_0_5v_3_6a_1_8wp_15776 27225.html

390Ft / db. Ezt a cellás megoldást nem ajánlom senkinek csak játszani jó, ugyanis házilag nem tudod úgy bekapszulázni hogy tartós legyen, nekem is csak cellux borítás van rajta, meg nem éri meg ha már van készen olcsón.
Amiket lehet kapni általában 36 cellásak ólom akku töltéséhez, ez a töltőnek kicsit sok kb 22V ot ad le üresjáratban ezért kell rá egy pl egyszerű söntsabilizátor ami 18V ra maximalizálja a feszültséget, nekem most 33 cella van sorba kötve de a töltőhöz 30 lenne ideális mert hidegbe ezzel a darabszámmal már nem megy fel a fesz 18V fölé.

Hasi
2012-05-01, 14:04
Annyiból akár könnyen megépítek egy jobb habrepcsit. ;) Nekem az sok, mint diák...

GPeti
2012-05-01, 18:38
Annyiból akár könnyen megépítek egy jobb habrepcsit. ;) Nekem az sok, mint diák...

Lehet, de a kettőt nem lehet egy kalap alá venni, a napelem állítólag még 30 év múlva is energiát termel.
De elképzelhető hogy pár év és az áram is olyan luxus lesz mint ma az 500Ft-os benzin, ami nem is olyan régen még 200 körül volt ha jól emlékszem.

Stallmaster
2012-05-01, 20:42

Lehet, de a kettőt nem lehet egy kalap alá venni, a napelem állítólag még 30 év múlva is energiát termel.
De elképzelhető hogy pár év és az áram is olyan luxus lesz mint ma az 500Ft-os benzin, ami nem is olyan régen még 200 körül volt ha jól emlékszem.

30 év?? :o szép! nemrég még olyanokat hallottam, hogy 15 év után tönkremennek ezek a napelemek.

GPeti
2012-05-25, 21:00
Próbált már valaki fpv tengeralattjáróval kísérletezni?
A távirányítás 27 35 vagy 40 megán lehetséges, illetve a VHF I. sávon lehetne a videót adni AM üzemmódban, ez valahol 60MHz környékén ad rendes tv-vel vehető; sajnos a víz alatti átvitelre csak ilyen alacsony frekvenciákat lehet alkalmazni. Nem tudom megszüntették-e már a tv adást ezeken a csatornákon.

CooBy
2012-05-25, 22:15

30 év?? :o szép! nemrég még olyanokat hallottam, hogy 15 év után tönkremennek ezek a napelemek.

Átlag 25 év teljesítmény garanciát vállalnak a gyártók, ami azt jelenti, hogy a hatásfoka legalább 80%-os lesz, még ennyi idő után is. A hibrid panelek (napelem + hőkollektor egyben) állítólag egy kicsivel tovább bírják, és lassabban is romlik a hatásfokuk, mert ott az átfolyó víz hűti a napelemet is, és nem hevül fel akár 70-80°C-ra maga a panel. Magasabb hőmérsékleten rosszabb a hatásfokuk, és gyorsabban használódnak. Amúgy simán üzemképesek maradnak még 30 év után is, csak már nem termelnek annyi áramot, mint új korukban.

AR
2012-06-01, 19:07

Mielött még valaki félreérti és megprópálja!!!
A töltőt kapcsolja közvetlen a napelemre és nem az akkut!
Bocs, hogy bele vau, de szerintem akadt olyan aki ezt így olvasta. Főleg mivel nem bejelentkezve nem látszik a kép!
Azért én kiszámolnám, hogy mennyi akksit kell feltöltenem, hogy megtérüljön. Úgy 30 évig kitartana az biztos! 8)
50W csúcsban! Ami borús felhős időben 5W! Vagyis olyan ne vegye, aki szereti ha 1 óra alatt feltölti a pakkokat vagy netán hamarabb. Esetleg este!
Az azért érdekelne, hogy a töltő hogyan viseli a folyamatos néha esetleg akadozó táplálást?
Sajnos sokan bedőlnek, mert jól hangzik.
Ahogy viszont tökéletes lehetne ilyen célra, hogy 2-3 mező és invertert, utána egy autós akksitöltő majd egy 50Ah körüli autó akksi és úgy a modellcélú töltő. Evvel folyamatos és zavartalan töltést lehet biztosítani. Csak ugye így már 60 év lesz a megtérülése.
Sajnos az emberek összekeverik az energia spórolást a pénz spórolással. A kettő nem ugyanaz. A lényeg nem az, hogy Te járjál jól, hanem az, hogy a pénzed kiadd és OTT több maradjon belőle!

Természetesen GPeti ez nem a te személyednek szól. Bocs, ha félreérthető. Csak Te adtad a témát és én szerettem volna kiegészíteni.
Én többek között ezekkel a rendszerekkel is foglalkozom. És nem szeretem, ha a marketing pofátlanul turkál az emberek zsebében.
Legyen a tájékoztatás korrekt, és ha valaki így is megveszi, akkor áldásom rá!

Üdv AR!

loorio
2012-06-01, 20:43
Próbált már valaki fpv tengeralattjáróval kísérletezni?
A távirányítás 27 35 vagy 40 megán lehetséges, illetve a VHF I. sávon lehetne a videót adni AM üzemmódban, ez valahol 60MHz környékén ad rendes tv-vel vehető; sajnos a víz alatti átvitelre csak ilyen alacsony frekvenciákat lehet alkalmazni. Nem tudom megszüntették-e már a tv adást ezeken a csatornákon.

Nekem egy TT Neptun 1-es volt a Balcsi parton üzemelt.
Irányítás 40 Mhz
Video 2.4 Ghz

Azt tudni kell, higy ez a B.világosi sekély partszakasz. Szélcsend esetén 2nap és kristály tiszta látható minden a víz alatt. 1m-es vízben volt, a kövek között vicces volt nézni a halakat videon.

De már eladtam.... :-( elment a balatoni telek is... :-(

Paraglider
2012-06-01, 22:19
érdekes lehet!m ilyen hatotávval birt a szerelék?

GPeti
2012-06-02, 11:35

Mielött még valaki félreérti és megprópálja!!!
A töltőt kapcsolja közvetlen a napelemre és nem az akkut!
Bocs, hogy bele vau, de szerintem akadt olyan aki ezt így olvasta. Főleg mivel nem bejelentkezve nem látszik a kép!
Azért én kiszámolnám, hogy mennyi akksit kell feltöltenem, hogy megtérüljön. Úgy 30 évig kitartana az biztos! 8)
50W csúcsban! Ami borús felhős időben 5W! Vagyis olyan ne vegye, aki szereti ha 1 óra alatt feltölti a pakkokat vagy netán hamarabb. Esetleg este!
Az azért érdekelne, hogy a töltő hogyan viseli a folyamatos néha esetleg akadozó táplálást?
Sajnos sokan bedőlnek, mert jól hangzik.
Ahogy viszont tökéletes lehetne ilyen célra, hogy 2-3 mező és invertert, utána egy autós akksitöltő majd egy 50Ah körüli autó akksi és úgy a modellcélú töltő. Evvel folyamatos és zavartalan töltést lehet biztosítani. Csak ugye így már 60 év lesz a megtérülése.
Sajnos az emberek összekeverik az energia spórolást a pénz spórolással. A kettő nem ugyanaz. A lényeg nem az, hogy Te járjál jól, hanem az, hogy a pénzed kiadd és OTT több maradjon belőle!

Természetesen GPeti ez nem a te személyednek szól. Bocs, ha félreérthető. Csak Te adtad a témát és én szerettem volna kiegészíteni.
Én többek között ezekkel a rendszerekkel is foglalkozom. És nem szeretem, ha a marketing pofátlanul turkál az emberek zsebében.
Legyen a tájékoztatás korrekt, és ha valaki így is megveszi, akkor áldásom rá!

Üdv AR!

Kép nélkül tényleg félreérthető, bocsánat.

De nem a spórolásról szól a dolog hanem egészen más érzés tölt el repülés közben hogy a gépet a Nap fél négyzetméterre eső fénye mozgatja, szavakat sem találok hozzá.
A következő projekt az elektromos biciklim napelemes töltése lesz.

Egy valamit nem értek, bárki vesz egy napelemet egyből mindenki azt kezdi számolni hogy mennyire nem éri meg. A mai 50Ft/kWh áram mellett tényleg nem éri meg, de új autót megéri venni?
Drága cigarettát megéri venni?

A másik dolog hogy mi másabb most mint 4 éve, hát megmondom: 250Ft körül volt a benzin ma kb 450Ft, de senki nem keres azóta 2x annyit mint akkor.
Az áram nagy részét még ma is szénhidrogének elégetésével állítják elő, így nem kizárt hogy újabb 4 év és ha most azon gondolkozol hogy kocsiba üljek-e vagy kibiciklizzek a közértbe, lehet nem sokára azon kell gondolkodni hogy ma hány órát nézzek tv-t.
Elrettentésképpen kis olvasni való:
http://szepvilagunknakvege.blog.hu/

kabir bedi
2012-06-06, 19:08
Találtam egy jó Quadrokopter vázat! ;)

http://subba.blog.hu/2012/06/04/a_ficko_aki_a_macskajabol_helikoptert_keszitett_1

csillagvzs
2012-06-06, 19:12
Találtam egy jó Quadrokopter vázat! ;)

http://subba.blog.hu/2012/06/04/a_ficko_aki_a_macskajabol_helikoptert_keszitett_1

Má több topikba már linkelték és válaszok is születtek. ;D

kabir bedi
2012-06-06, 19:39
akkor bocsi! :-[

drager
2012-06-15, 20:23
Rendeltem a GLB-től, de más e-mail címmel regisztráltam mint amivel a Paypal-nál. így nem jelent meg hogy kifizettem volna :'( járt már valaki így? gondolom a paypal-os szállítási címre ugyanúgy elküldik a cuccot, csak nem jelent meg az account-omnál.

Susitu1
2012-06-16, 15:23
Találtam egy jó Quadrokopter vázat!

akkor én egy repülő mókusra igényt tartanék....ugye az akkor jó lejtőzni?

RC Zumuld
2012-06-19, 08:47
http://index.hu/tech/2012/06/19/uj_felderito_dront_mutattak_be/

icahone
2012-07-03, 12:01
Ez most igy komoly lehet vagy fake? :-\

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7mtHjqzjuJw

icahone
2012-07-03, 13:19
Miert nem ilyenekkel repulunk es filmezunk vazze http://www.youtube.com/watch?v=qb_ACMSG_hc ?
Ez meg is tud farolni a levegoben ;D

Hasi
2012-07-03, 13:24
Miert nem ilyenekkel repulunk es filmezunk vazze http://www.youtube.com/watch?v=qb_ACMSG_hc ?
Ez meg is tud farolni a levegoben ;D

Egy kis szél kell és elviszi a francba a több 100 dolláros fpv cuccot...

icahone
2012-07-03, 13:40
Azt irjak hogy 15km/h szelben par oran keresztul iranyithato. Ha meg nagy a gebasz akkor a failsafe belobbantja a heliumot :D

RC Zumuld
2012-07-03, 19:53
Már majdnem FPV: http://www.youtube.com/watch?v=vvIXVh6PKhk&feature=g-all-c

pulsarxp
2012-07-03, 19:59

de beteg :D

Daine
2012-07-03, 20:00

Nagy az Isten állatkertje!! ;D

pulsarxp
2012-07-03, 20:08
http://www.youtube.com/watch?v=kK8msVgUKy4&feature=g-all-lik
50km :o

Daine
2012-07-03, 20:22
http://www.youtube.com/watch?v=kK8msVgUKy4&feature=g-all-lik
50km :o

És 930 méter magasan fordúl! :o
Kiváncsi lennék a rendszerére!

Gaben
2012-07-03, 20:27
A spanyol fickó a kis termikvitorlájával túl van a 100 km-en 200 oda vissza.

http://fpvlab.com/forums/showthread.php?5911-New-round-trip-world-record-100-200-Km!!!

mcelek
2012-07-04, 00:14
A madár nagyon jó, van pár ötletem az irányításra is :P
Energiatakarékos, hiszen csak morzsák kellenek és pár mag ;D

jpeti29
2012-07-04, 09:44
elég ha lógatod a szeme előtt a morzsát. én a kamerát a fejére szereltem volna, ott nagyobb a rezgéscsillapítás. :)

pulsarxp
2012-07-04, 14:38
Ez most igy komoly lehet vagy fake? :-\

a discovern volt ez a tervezőasztaltól a kezdőrúgásig műsor, és ott mutatták, hogy hexákkal figyelik a közönséget, meg akár közvetítenek is, és ott mondta a csávó, hogy a kopterek akár 3 órát is levegőbe tudnak lenni. Kicsit ott lestem, és betudtam fordítási hibának :D

Susitu1
2012-07-04, 17:08
Ez most igy komoly lehet vagy fake?

ilyet már láttam:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7mtHjqzjuJw (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7mtHjqzjuJw)

30-35 percig egyfolytában fent volt a bemutatón...

Susitu1
2012-07-04, 17:10
A spanyol fickó a kis termikvitorlájával túl van a 100 km-en 200 oda vissza.

http://fpvlab.com/forums/showthread.php?5911-New-round-trip-world-record-100-200-Km!!!

ez szép......jó termikes időben olyan termikutak vannak, csak győzze az ember nyomni a gép orrát lefelé...

icahone
2012-07-04, 19:07
Errol beszelek:

"
ilyet már láttam:

30-35 percig egyfolytában fent volt a bemutatón...
"

Susitu1
2012-07-04, 20:16
http://www.microdrones.com/products/md4-1000/md4-1000-key-information.php

njozsef
2012-07-05, 16:05
itt vannak az adatai
http://www.microdrones.com/products/md4-1000/md4-1000-technical-specification.php

üresen 2600g körül van akkuval. Gondolom a 70 percet így tudja.
up to 70 minutes (dep. on load/wind/battery)
22.2V, 6S2P 12.2Ah

Ha 3 db 4000-es 6 cellással számolok akkor az lipo-ból 1800gramm
a motor és váz pedig ezexerint összesen 800gramm

ha 70 percet repül akkor nagyjából 12A lehet a fogyasztása vagyis motoronként 3A
3A-rel egy motor 60W-ot fogyaszt és 650 g-ot emel.
lehet 60W-tal 650g-ot emelni? (3 cellánál ez kb 5A (ha valaki habgépben otthon van))

vagy ez nem igaz, vagy mi csinálunk valamit nagyon rosszul.
(gondolom a második az igaz :)

airman
2012-07-05, 16:41
lehet 60W-tal 650g-ot emelni?

Lehet! ;D
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,99644.msg1237571.html#msg1237571

Ahhoz, hogy a legtovább fent tudjon maradni a gép, a legnagyobb energiasűrűségre kell törekedni: közel annyi aksit kell felvinni, amekkora össztömegnél még nem égnek le a motorok és a szabályzók. A hideg is jó a sűrű levegő és a hűtés miatt. Az aksikból kis "c" értékűt érdemes választani, mert azoknak nagyobb az energiasűrűségük.

Hasi
2012-07-05, 16:46
Lehet számolni. :D Kezdem: Hogy 650g-ot a levegőben tartsunk kell kb. 6,4 Newton.

Hasi
2012-07-05, 16:47
Lehet számolni. :D Kezdem: Hogy 650g-ot a levegőben tartsunk kell kb. 6,4 Newton.

Ok, ezzel elkéstem.... OOOps

njozsef
2012-07-05, 16:54
kiszámoltam az arányokat (lehet, hogy nem jó).
Ezen a gépen az akku súlya (tömege) 2.25 szerese az üres gépnek.
Nekem ezesetben a sajátomra 40 amperórát kellene pakolnom.

az ecalc-al 22 percnél nem tudtam jobbat kihozni :(

Hasi
2012-07-05, 17:03
Hát ha ez az ecalc tényleg jól működik, akkor a tricopterem fél órát tud majd repülni. :o :o :o

njozsef
2012-07-05, 17:12
....és?
nem tud?

Hasi
2012-07-05, 17:14
....és?
nem tud?

Még nincs kész. Most fogják a kínaiak elküldeni a cuccokat a következő pár napon...

icahone
2012-07-10, 07:36
Talan meg van egy kis idonk ::)

http://www.youtube.com/watch?v=5bJeeocJuyY&feature=related

icahone
2012-07-26, 09:03
@forumAdmin, Moderatorok:

Mar emlitettek paran korabban, most en is megemlitenem: nem lehetne a multirotoroknak letrehozni egy kulon alforumot a fooldalon, valamint atpakolni oda az osszes ehhez kapcsolodo temat?
Sokkal attekinthetobb lenne az egesz, igy most az fpv temakorok keverednek nem fpv temakorokkel is.

Udv, Robi.

pulsarxp
2012-07-29, 14:44
FPV kicsit másképpen :D

http://index.hu/video/2012/07/29/komi/

mcelek
2012-07-29, 22:44
Nagy az Isten állatkertje ;D
Mi nem, de bátrabbak simán repkednek a belvárosban.
Mostmár rajtunk a sor :P

Paraglider
2012-07-30, 00:54
Kötött pályás fpv repülés....

icahone
2012-07-31, 14:41
Megiscsak van aki hasznal leghajot fotozashoz: http://www.aero-photo.hu/leghajok.html

Csak par apro gond van vele:
- helium draga
- a leghajonak napi 2-3% gaz vesztesege van
- tarolas
- szelet max. 15-20km/h-ig birja
- nagyon magasra nem lehet vele menni

De meg mindig motoszkal bennem a gondolat...

pulsarxp
2012-07-31, 14:45
Megiscsak van aki hasznal leghajot fotozashoz: http://www.aero-photo.hu/leghajok.html

- helium draga
- tarolas

garázsban jól mutat mikor nem használod :D

RC Zumuld
2012-07-31, 14:57

- helium draga
- tarolas

Nézd a pozitív oldalát:

- Nincs rolling shutter
- Ha megunod, még el tudod használni a héliumot esküvői lufidekorra.
- Vicces hangod lesz tőle. Mármint a héliumtól.

Zs

Susitu1
2012-07-31, 15:41

Annyira nem elvetett ötlet a mostani IV. generációs UAV-k ilyenek lesznek:) A ballon anyagában napkollektor, működési időt 10évet írnak!! Szép:)

pulsarxp
2012-07-31, 15:42

Annyira nem elvetett ötlet a mostani IV. generációs UAV-k ilyenek lesznek:) A ballon anyagában napkollektor, működési időt 10évet írnak!! Szép:)

És nem megy el belőle a gáz?

Susitu1
2012-07-31, 15:50
NEm:)))vicces mi...de nem, gondolom valahogy megoldották, vagy légiutántöltik:)))
A belsejéről nincs infóm, de kívülről pofásan néz ki:)majd rakok fel képet

pulsarxp
2012-07-31, 15:52
NEm:)))vicces mi...de nem, gondolom valahogy megoldották, vagy légiutántöltik:)))

de deee... :) Tanulmányaimból úgy rémlik (persze lehet rosszul :D ) hogy a gáz mindenen átmegy egy idő után, azt már nem írom le miért, mert hülyeségnek tűnik így átgondolva :D

Susitu1
2012-07-31, 15:57
persze minden anyag polozus...

itt vannak az első tesztek:http://www.youtube.com/watch?v=x2mYxoPGghA
ez egy éve volt, tudomásom szerint már van fent pár darab hónapok óta tesztelésen

pulsarxp
2012-07-31, 15:59
persze minden anyag polozus...

itt vannak az első tesztek:http://www.youtube.com/watch?v=x2mYxoPGghA
ez egy éve volt, tudomásom szerint már van fent pár darab hónapok óta tesztelésen

uh.. azt hittem sokkal kisebb :)

Susitu1
2012-07-31, 16:31
kicsi ez van:
http://www.uasvision.com/2012/05/29/rpas-nano-rpas-a-new-reality/

pulsarxp
2012-07-31, 18:34
kicsi ez van:
http://www.uasvision.com/2012/05/29/rpas-nano-rpas-a-new-reality/

eh.. fél méter után már nem látnám melyik az eleje :D

Stallmaster
2012-07-31, 18:46

de deee... :) Tanulmányaimból úgy rémlik (persze lehet rosszul :D ) hogy a gáz mindenen átmegy egy idő után, azt már nem írom le miért, mert hülyeségnek tűnik így átgondolva :D

nekem is rémlik ilyesmi, hogy ha elég sokszor próbálkozom, én is át tudnék menni egy falon. nekünk a tanárunk levezette, h ha úgy számolsz, hogy másodpercenként 1szer tudsz nekifutni a falnak, akkor is pár univerzumnyi idő kellene ahhoz, hogy 1szer biztosan "átszűrődj" a téglák közt:D csak a gázmolekulák pöppet gyorsabbak, mint az ember, szóval reális időn belül meg tudnak szökni.

pulsarxp
2012-07-31, 18:54
nekem is rémlik ilyesmi, hogy ha elég sokszor próbálkozom, én is át tudnék menni egy falon. nekünk a tanárunk levezette, h ha úgy számolsz, hogy másodpercenként 1szer tudsz nekifutni a falnak, akkor is pár univerzumnyi idő kellene ahhoz, hogy 1szer biztosan "átszűrődj" a téglák közt:D csak a gázmolekulák pöppet gyorsabbak, mint az ember, szóval reális időn belül meg tudnak szökni.

Ez quantum fizika, én nem erre gondoltam :)
Hanem, hogy a gáz molekulák kisebbek, mint az őt körül vevő anyag közötti térháló, tehát elvben ha jókor jó helyen "próbálkozik" akkor átfér... Vagy valami ilyesmi... :D

csomy
2012-07-31, 18:57
Így van. Lévén a hélium a hidrogén után a legkönnyebb, legkevesebb elektroni, neutront és protont tartalmazó elem, így a mérete is kicsi.
Szimplán 'kiesik a kosárból'.

GPeti
2012-07-31, 21:39
A Flysky CT6B vevő és klónjainak rssi megoldása, nekem így működik jól.
Az A7105 1. lábán van egy csip kondenzátor, közvetlenül erre kell forrasztani az R1 ellenállást és onnan kihozni vezetékkel (így nem hülyül meg a rádió meg ha kap egy kis feszt nem megy tönkre) egy kis panelon megépített feszültség kétszerező áramkörre aminek kimenete az osd rssi bemenetére megy.

Itt megjegyzem még hogy a CT6B bind kivezetésén soros ppm jel jön ki így használható a legtöbb multikopter vezérlővel.
Vigyázni kell hogy nem terhelhető mert akkor belép bind üzemmódba, ha kell egy fet-es vagy valamilyen leválasztást kell alkalmazni.

pulsarxp
2012-08-02, 22:38
Off, mert helikopterek, de én ezt nem hiszem el... valaki nyugtasson meg, hogy ezeket drótokkal rángatják! Én ilyen fizikát nem ismerek, ahol ezek így mozoghatnak.... :D
http://www.youtube.com/watch?v=1S3rxJN45XU

icahone
2012-08-03, 08:06
Bakker, ilyet en is tudok! Igaz csak egyszer es azt is lefele jovet ;D

RC Zumuld
2012-08-03, 09:46
Off, mert helikopterek, de én ezt nem hiszem el... valaki nyugtasson meg, hogy ezeket drótokkal rángatják! Én ilyen fizikát nem ismerek, ahol ezek így mozoghatnak.... :D

Melyikekre gondolsz? A kék ruhás, sapkásokra? ;)

pulsarxp
2012-08-03, 09:52

Melyikekre gondolsz? A kék ruhás, sapkásokra? ;)

a gépekre, de ha már megmelítetted a kékruhásokat, ők meg tuti rajzolva vannak ;P

icahone
2012-08-07, 10:54
Uhmm, jol latom hogy a motoroknak sincs kulon temakore a forumon? Vajon miert?

RC Zumuld
2012-08-09, 16:51
http://hvg.hu/itthon/20120809_robotrepulo_kormany_hende

Ltomi78
2012-08-10, 08:54

Gondolom tetszene nekik a C4S...néha mikor ezeket a cikkeket olvasom az az érzésem tudában már itt előrébb járunk..., azért érdekelne a config listája, video tx rx antennák stb ;D

csomy
2012-08-10, 09:10
Az amerikai példákat látva biztosan nem így van, de remélem, hogy nem ott tartanak, mint mi.
Én úgy képzelem el a dolgot, hogy full digitális, titkosított adatkommunikáció van, és azon megy a videó is, meg a vezérlés is.
Ilyen UAVnál biztosan követelmény a repülés közbeni útiterv módosítàs, amit a C4S nem tud.

Ltomi78
2012-08-10, 09:54
Az amerikai példákat látva biztosan nem így van, de remélem, hogy nem ott tartanak, mint mi.
Én úgy képzelem el a dolgot, hogy full digitális, titkosított adatkommunikáció van, és azon megy a videó is, meg a vezérlés is.
Ilyen UAVnál biztosan követelmény a repülés közbeni útiterv módosítàs, amit a C4S nem tud.

Ja ha tudná...már talán néhány igazi predator is megjellenne az FPV talikon....figyelve az eseményeket ;D

Hasi
2012-08-10, 10:01

3G-n keresztül meg lehetne oldani, csak az is plusz súly...

ati
2012-08-10, 11:25
Az amerikai drónokat műholdakon keresztül irányítják, vajon ezt hogyan oldják meg?? Reméljük lesz rá lehetőség, hogy összemérhessük a cuccost élőben. Én készülök rá és nagyon várom! :D

ati
2012-08-10, 11:27
3G-n keresztül meg lehetne oldani, csak az is plusz súly...

Persze, és 30eFt-ért lehet kapni jammert a 3G-hez, oszt fel se száll!!! Jó kis katonai cucc lenne!!

loorio
2012-08-10, 12:02

Gondolom tetszene nekik a C4S...néha mikor ezeket a cikkeket olvasom az az érzésem tudában már itt előrébb járunk..., azért érdekelne a config listája, video tx rx antennák stb ;D

:-) :-) :-) tetszik nekik a C4S!

ati
2012-08-10, 15:25
Ja a GPS-hez i árulnak jammert (zavaró), úgyhogy komoly célra felejtős a polgári GPS, a katonáknak van másik frekijük is.

GPeti
2012-08-10, 18:13

Ugyan már, elosztanak pár milliárdot a haverok közt, azután azt mondják nem sikerült, végül milliárdoké vagy az ország vízkészletéért vesznek az ígéret földjéről egy pár modellt.

icahone
2012-08-10, 19:00
Megint Izraelbol? :)

pulsarxp
2012-08-10, 20:36
(Nem akarok politizálni, de a vizet minden nap viszik innen esténkét a bezárt termináltól)

Egyébként a 3G modullal az a gond, hogy 2-300 méter magasan már úgy sincs térerő, és nem működne. De megnéznék egy "mobil" műhold adót, amit ezekbe szerelnek :)

Hasi
2012-08-10, 21:13
(Nem akarok politizálni, de a vizet minden nap viszik innen esténkét a bezárt termináltól)

Egyébként a 3G modullal az a gond, hogy 2-300 méter magasan már úgy sincs térerő, és nem működne. De megnéznék egy "mobil" műhold adót, amit ezekbe szerelnek :)

Ezt biztos? Elvileg nincs semmi az adó és a vevő között (házak, fák, stb..), szóval sokkal tovább is lehetne vele menni, mint földön a mobilokkal, szerintem...
Egyszer egy repülőben bekapcsolva felejtettem a mobilomat és leszállásnál volt térerő! És nem is voltunk olyan alacsonyan...

mcelek
2012-08-10, 21:31
Ezt biztos? Elvileg nincs semmi az adó és a vevő között (házak, fák, stb..), szóval sokkal tovább is lehetne vele menni, mint földön a mobilokkal, szerintem...
Egyszer egy repülőben bekapcsolva felejtettem a mobilomat és leszállásnál volt térerő! És nem is voltunk olyan alacsonyan...

AZt is próbáltad, hogy kicsöng, pl. 600m magasan? Van kb 1,5mp késés a jelben, elsősorban a GSM kódolás miatt.

pulsarxp
2012-08-10, 21:32

AZt is próbáltad, hogy kicsöng, pl. 600m magasan? Van kb 1,5mp késés a jelben, elsősorban a GSM kódolás miatt.

Telefonálni próbáltam 300m-n, és volt ahol sikerült, és volt ahol nem, de leginkább nem :)
Igaz ennek kb 6 éve :)

ati
2012-08-10, 22:16
A térerőn nem kellene ennyire fennakadni. Gondoljátok végig, hogyan működik a mobiltelefon, könnyen szabotálható, és ez végzetes egy ilyen repülőnél.

Hasi
2012-08-11, 09:09
A térerőn nem kellene ennyire fennakadni. Gondoljátok végig, hogyan működik a mobiltelefon, könnyen szabotálható, és ez végzetes egy ilyen repülőnél.

De nem katonai, csak hobby célra gondoltam. Meg egyébként is egyszerűen lehet az internetetn titkosítani a dolgokat. És csak arra kellene a 3G, hogy a levegőben lehessen új waypoint-okat megadni (esetleg beállításokat módosítani), ezért nem számít a késés.

Cell phones work on airplanes? Why does the FAA discourage their use? What's the maximum altitude at which a cell phone will work?

From this morning's New York Times: "According to industry experts, it is possible to use cell phones with varying success during the ascent and descent of commercial airline flights, although the difficulty of maintaining a signal appears to increase as planes gain altitude. Some older phones, which have stronger transmitters and operate on analog networks, can be used at a maximum altitude of 10 miles, while phones on newer digital systems can work at altitudes of 5 to 6 miles. A typical airline cruising altitude would be 35,000 feet, or about 6.6 miles."
http://www.slate.com/id/1008297/

Szóval 300m-ig bőven elmegy a jel...

ati
2012-08-11, 11:31
Erre a célra léteznek sokkal egyszerűbb és megbízhatóbb adat modemek. Egyébként mindegy, hogy mennyire titkosítod, ha egyszer zavarják, akkor nincs 3G. Itt katonai fejlesztésről volt szó. Ennyi pénzből már drone-nagyhatalom lehetnénk.

pulsarxp
2012-08-11, 16:37
De nem katonai, csak hobby célra gondoltam. Meg egyébként is egyszerűen lehet az internetetn titkosítani a dolgokat. És csak arra kellene a 3G, hogy a levegőben lehessen új waypoint-okat megadni (esetleg beállításokat módosítani), ezért nem számít a késés.

Cell phones work on airplanes? Why does the FAA discourage their use? What's the maximum altitude at which a cell phone will work?

From this morning's New York Times: "According to industry experts, it is possible to use cell phones with varying success during the ascent and descent of commercial airline flights, although the difficulty of maintaining a signal appears to increase as planes gain altitude. Some older phones, which have stronger transmitters and operate on analog networks, can be used at a maximum altitude of 10 miles, while phones on newer digital systems can work at altitudes of 5 to 6 miles. A typical airline cruising altitude would be 35,000 feet, or about 6.6 miles."
http://www.slate.com/id/1008297/

Szóval 300m-ig bőven elmegy a jel...

Azért az itt leírt adatok nekem kicsit furák, de kipróbálom :)

Hasi
2012-08-11, 17:45

Hogy próbálod ki? Ráfogod a mobilodat egy modellre? :D

pulsarxp
2012-08-11, 19:07

Hogy próbálod ki? Ráfogod a mobilodat egy modellre? :D

Még idén érvényes a pilóta orvosim "elkötök" egy gépet :)
Anno is úgy próbáltam, hogy repkedés közben próbáltam telefonálni, de 300-on telefonálni (lejjebb nem mehettem, mert annyi a megengedett lakot terület felett :) )

Hasi
2012-08-11, 21:05
Anno is úgy próbáltam, hogy repkedés közben próbáltam telefonálni, de 300-on telefonálni (lejjebb nem mehettem, mert annyi a megengedett lakot terület felett :) )

Az szép. Bár nem lehet, hogy a repülő úgy működik, mint egy faraday-kalitka? :D

Stallmaster
2012-08-12, 02:47

Az szép. Bár nem lehet, hogy a repülő úgy működik, mint egy faraday-kalitka? :D

ki kell dugni a telót az ablakon ;D

Banditos
2012-08-12, 15:39
Lehet már látta mindenki:
http://www.youtube.com/watch?v=kYs215TgI7c&feature=player_embedded#!

K.S.M.T.
2012-08-12, 15:58

A technika ismert és quad illetve különböző koptereken már láttam! de eddig gondolom azért csak olyanokon mert a térkép leképezése és a jelfeldolgozás valószínűleg nem volt elég gyors hogy egy 10 m/sec sebességgel mozgó repülőt elvezessen a robot.

Ennél is kíváncsi lennék egy hazai home made fejlesztésre. A laser scanner elérhető (igaz horror áron) hozzá egy elektronika, vagy mondjuk fuzionálni egy robottal "C4S"-el és... ;D :P

pulsarxp
2012-08-12, 16:07

:o nem gyenge... ahogy manőverez a parkóházba.... hát... le a kalappal :)

icahone
2012-08-12, 20:52
Hmm. Ez tenyleg jo, de mire is? Celtalan repulesre?

mcelek
2012-08-12, 22:15
Hmm. Ez tenyleg jo, de mire is? Celtalan repulesre?

Akkor nem jól értelmezed a lényeget.
Ez olyan robot, ami lát 8)
Pl. berepülsz egy ilyen parkolóházba, segít kijönni, mert kevesen vannak, akik képesek ilyenre ;)

icahone
2012-08-13, 07:32
Ertem en hogy :) lat hiszen szkenneli a kornyezetet, igy elkeruli az akadalyokat. De mivel nem elore programozott utvonalon halad hanem maga dont ezert nagyjabol celtalan a repulese, nem?
Ha mentesi feladatokhoz kene ilyen akkor maximum lefilmezi a kornyezetet, de ennyi. Es mi garantalja hogy ki is talal? Masreszt en pl. miert repulnek be egy parkolohazba? ::)

pulsarxp
2012-08-14, 19:41
Ertem en hogy :) lat hiszen szkenneli a kornyezetet, igy elkeruli az akadalyokat. De mivel nem elore programozott utvonalon halad hanem maga dont ezert nagyjabol celtalan a repulese, nem?
Ha mentesi feladatokhoz kene ilyen akkor maximum lefilmezi a kornyezetet, de ennyi. Es mi garantalja hogy ki is talal? Masreszt en pl. miert repulnek be egy parkolohazba? ::)

Ln annyi értelmét látom, hogy pl mikor C4S fail safe-be kapcsol, és ugye egy egyenesen akar hazavinni, akkor ha van valami ott, akkor kikerüli, az, hogy egy parkolóházba repked, szerintem csak demonstráció, hogy mennyire gyors, és precíz :)

icahone
2012-08-15, 07:43
Hat robotba beepiteni kicsit draga, de ilyen celra hasznalhato lenne, valoban. Persze gondolom a fejlesztok nem hobbycelokra szanjak, hanem valami komolyabb felhasznalasra.

pulsarxp
2012-08-15, 07:44
Hat robotba beepiteni kicsit draga, de ilyen celra hasznalhato lenne, valoban. Persze gondolom a fejlesztok nem hobbycelokra szanjak, hanem valami komolyabb felhasznalasra.

hát ha ráraknak még egy kamerát, kiválóan lehet vele parkolójegyeket leolvasni ;D

pulsarxp
2012-08-15, 10:02
nem FPV azért rakom ide, de durva ahogy "indítja" a gépet:
http://www.youtube.com/watch?v=wqX915_7tmc&feature=g-high-rec#t=1m13s

amice
2012-08-15, 16:15
Hali! A HLG ilyen módon indítása miért is "durva"? "Ezek" ilyenek! ;D

pulsarxp
2012-08-15, 16:28
Hali! A HLG ilyen módon indítása miért is "durva"? "Ezek" ilyenek! ;D

lehet, viszont akkor csak nekem új, mert még nem láttam ilyet ;)

Hasi
2012-08-15, 20:31
Nekem is van egy (bár felé akkora, mint ami a videón van), de a HLG kategórián belül ez a DLG...

Stallmaster
2012-08-20, 02:55
http://index.hu/video/2012/08/20/legiregeszet/

zafir38
2012-08-20, 10:02

Banditos!!!!!:-)

csillagvzs
2012-08-20, 10:20

Banditos!!!!!:-)

Is :)

Banditos
2012-08-20, 10:38
Elnézést az FPV szakma nevében, ha rosszat mondtam....:).
Sokat beszéltem, keveset vágtak bele, így szokott ez lenni.

Peck
2012-08-20, 10:38
Csillagvzs is :)
No meg BCorsa

BCorsa
2012-08-20, 10:43
Szerintem jó kis anyag lett, a technikai részletek csak untatnák a nagyérdeműt :D

csillagvzs
2012-08-20, 10:46
Elnézést az FPV szakma nevében, ha rosszat mondtam....:).
Sokat beszéltem, keveset vágtak bele, így szokott ez lenni.

De legalább megmentettél az interjútól. ;D

srobi
2012-08-24, 21:44
Lehet a jövőben már így fogunk irányítani, minek ide head tracker....:

http://www.origo.hu/techbazis/20120824-az-agyszamitogep-interfesszel-szinte-mindenhogy-manipulalhato-az-emberi-agy.html

srobi
2012-08-24, 21:56

http://www.origo.hu/techbazis/20120824-az-agyszamitogep-interfesszel-szinte-mindenhogy-manipulalhato-az-emberi-agy.html

és tessék:

http://www.youtube.com/watch?v=XCvCQaJb09g&feature=player_embedded

Paraglider
2012-08-24, 22:32

és tessék:

hat nem tudom...nagyon oda kell koncentralni a gondolatokra.
egy oda nem illo kosza dolog :

http://www.fohguild.org/forums/attachments/screenshots/212364d1342294026-pretty-girl-thread-04ba3cde7457fdfd962901158a912c64.jpg

FAIL SAFE DETECTED !

csillagvzs
2012-08-24, 22:33

és tessék:

hat nem tudom...nagyon oda kell koncentralni a gondolatokra.
egy oda nem illo kosza dolog :

http://www.fohguild.org/forums/attachments/screenshots/212364d1342294026-pretty-girl-thread-04ba3cde7457fdfd962901158a912c64.jpg

FAIL SAFE DETECTED !

Uh Failsafe valid!

csillagvzs
2012-08-24, 22:37
A felső néni 2 újjal kezeli a távirányítót!

GPeti
2012-08-25, 21:30
Megpróbáltam szemüvegben extrát vezetni:
http://www.youtube.com/watch?v=_XJaA6H3QVw&feature=plcp

pulsarxp
2012-08-26, 08:19
Fé off csak, csak nem tudom hová is írjam.
Van egy motor tengelyem, és kéne esztergával egy hornyot belevágni a zégernek.
Nem tudjátok hol vállalnak ilyet pesten?

Hasi
2012-08-26, 08:59

Én fúróval szoktam csinálni. Fogd bele a fúróba, pörgesd fel max fordulatra és tartsd oda röviden a lombfűrészt, vagy ha az túl vastag, akkor egy régi szikét, amit már amúgyis ki akartál dobni.

pbr110
2012-08-26, 10:14
Én anya gyémántporos körömreszelőjét használom.
De pszt!

pulsarxp
2012-08-26, 10:39

Én fúróval szoktam csinálni. Fogd bele a fúróba, pörgesd fel max fordulatra és tartsd oda röviden a lombfűrészt, vagy ha az túl vastag, akkor egy régi szikét, amit már amúgyis ki akartál dobni.

A fűrészlap is, és a kés is elkopott, de a tengelyen szinte nyoma sincs a műveletnek :)

pzotya
2012-08-26, 11:37
Jó tengely :-)

Próbáld ugyanígy Dremellel, ha van.

capriv6
2012-08-26, 13:47
Hát volt amibe nekem is beletört a bicskám már .....
Az eszterga sem vitte mert felületi edzett az anyag..
Legtöbb esetben köszörülik bele a hornyot.
Én mindig a végére ahol nem akarom hogy kicsúszon oda (tengelyvégre) CO-val rakok rá egy gumot... ha nem lessz jo akkor visszaesztergálom...
Nekem ez jött be..

A fűrészlap is, és a kés is elkopott, de a tengelyen szinte nyoma sincs a műveletnek :)

Ltomi78
2012-08-27, 08:45
WIFI, 5.6 GHZ nmhh :o
http://index.hu/tech/2012/08/26/a_wifi_zavarja_az_idojaras-elorejelzest/

Találtak rendellenesen működő időjárásjelző-órát, játékhelikoptert, távirányítót, vezeték nélküli csengőt, de fennakadt a rostán egy szúrófűrész is.

pulsarxp
2012-08-27, 16:56
Elvittem egy gépműhelybe egy szakihoz, de ő is megszenvedett vele. Azt mondta hogy @****#& kemény egy anyag, de végül is megoldotta :)

pulsarxp
2012-08-27, 17:42
nem tom hová írjam, így inkább ide:
Szóval megjött a géphez a motor meg a szabályzó. A motoron rajta van a csatlakozó, de a szabályzón csak forrasztott vezeték vég van. Mi annak az összetolható csatlakozónak a neve ami a szabályzóra megy?

Peck
2012-08-27, 17:51
http://www.zenn.hu/modelsport/product_info.php?cPath=29_64&products_id=2069
Vigyázz, van többféle méretben.