PDA

Teljes verzió megtekintése : video ado melegedese

L1P1
2011-02-17, 08:14
Sziasztok,

tegnapi napon osszeraktam menetkeszre a repulo szerkezetet es gondoltam tesztelgetek a szobaban ezt azt. A kovetkezo erdekes dolgot vettem eszre:
inesun 1500mW-os videoadom van es amikor osszedugtam mindent akkor toketeles volt a kep a szemuvegben, TV-n stb. Szoszoltem egy kicsit ugy 10 percet es amikor beleneztem ujra azt tapasztaltam hogy nincs jel. Ekkor szetszedtem osszeraktam ujra es a videoado kihagyasaval egybol a TV-n neztem a jelet es jo volt. Amikor ujra radugtam az adot akkor ismet jo volt a kep de most ugy csinaltam hogy a vevot kiraktam a TV-re hogy lassam folyamatosan. Mozgattam kabeleket meg antennat de tokeletes volt minden. kb 5 perc utan elkezdett azonban kasasodni a kep es 6-7 percnel pedig mar olyan volt mintha nem lenne jo a vetel. 10 percet el se ertem mar el is ment ujra a jel. Ekkor megneztem az adot es forro volt azaz a kezem az meg allta de nem volt eppen hideg. vartam hogy huljon es ujra eljatszottam ugyanezt de az eredmeny is ugyanaz lett.

Szerintem a melegedes hatasara vagy elhangolodik az ado vagy egyszeruen legyengul nem tudom de teny hogy amikor kint repultem akkor nem volt ilyen gond mert gondolom a menetszel meg a -4 fok hutotte rendesen.

Kerdesem az hogy kozuletek valakinek volt mar ilyen tapasztalata? Masik kerdesem hogy ti hogy oldottatok meg a hutest? Arra gondoltam hogy bar levettem a gyari bordat rola mert nehez volt de most rakok ra valami konnyebbet es szilikonpasztaval jol ratapasztom.

Udv

L1p1

loorio
2011-02-17, 08:23
Szia.

Kár hogy nem olvastál utána a video adók topicban..... véleményem szerint nagy hiba volt venni INESUN terméket :-(

Vidd el szakemberhez, talán tud rajta segíteni.

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,73909.105.html

Ha valaki biztosra akar menni, a Lawmate 1W-os adót javaslom. Mértem néhányat, mind 1W-ot adott le, és ez nem függött a tápfesztől 9-12V között.

gabor2009
2011-02-17, 08:29
Kis apró hűtőborda kell rá, ha álló helyzetben is fogod használni.
De elegendő egy réz lemezke, amit u alakban meghajtva hűtőbordának használsz.
Fent szélben kap akkora hűtést, hogy nem melegszik túl.
Ez törvényszerű, hogy melegedjen. Ugyanúgy melegszik a fent említett típus is.

Én nem gondolom, hogy biztos a Lawmate. Én mértem Lawmate adót, 450mw-al.
Hány kilométerre is tudsz elmenni egy Lawmate rendszerrel?

Gábor

L1P1
2011-02-17, 08:49
szerintem mindegyik melegszik ez egyertelmu es a borda pedig nem viccbol volt rajta az 100%. Amugy nem parazok mert most menet kozben nem bir ugyse felmelegedni. Nyaron lesz egy kicsit erdekesebb amikor lassan korozok majd a geppel es sut ra meg a nap is de kap egy hutest kulon es csokolom.

Amugy Gabor2009 szolj ha elkeszul a videoado mert mindenkeppen kelleni fog majd 1 nekem es 1 a Gekko kolleganak :), ez az inesun meg megy a csupaszarnyra ahhoz nem kell ugyse nagy hatotav...

gabor2009
2011-02-17, 09:03
Rendben.

A csupádon csak a sebesség fog számítani...

mmormota
2011-02-17, 14:03
Ha kívül van az adó, a menetszél borda nélkül is tökéletesen lehűti, de ha áll a gép túlmelegszik.
Én ezt a bordát használom, bevált. Öntapadó, de a biztonság kedvéért egy kábelkötegelőt is rátettem.
A PC-s boltokban, bontókban beszerezhető chipset hűtőbordák hasonlóak és szintén megfelelnek.
A szilikon nem szerencsés ragasztani, mert ha kicsit is vastagabb a réteg, elrontja a hűtést.
http://www.dpcav.com/xcart/product.php?productid=16351&cat=0&page=1
http://www.dpcav.com/xcart/images/P/hs-001_heatshink1_250.jpg

L1P1
2011-02-17, 14:14
en is pc kornyeken nezelodtem. es chipset bordat kerestem mar. ez neked ha allo helyzetben is elegendo hutest ad akkor maris megnyugtattal mert akkor nalam is jo lesz...

koszi

asanyesz
2011-02-17, 14:49
én biztosra megyek nekem van rajta egy kis ventilátor is :) ami aksiról kapja a be tápot és szuperul hűt:)
számítástech. területen sok ilyet találni:)
üdv

mmormota
2011-02-17, 14:57
en is pc kornyeken nezelodtem. es chipset bordat kerestem mar. ez neked ha allo helyzetben is elegendo hutest ad akkor maris megnyugtattal mert akkor nalam is jo lesz...

Álló gép esetén sem melegszik túl. (az 1W-os Lawmate-tel és a 800mW-os Inesun-nal próbáltam)

jpeti29
2011-02-17, 18:05
én is pc-ből kiszedett (régi proci borda) méretre vágott bordát raktam az inesunra. kis hővetező paszta alá, pill agasztóval rögzítettem a széleken.

L1P1
2011-02-17, 21:10
én is pc-ből kiszedett (régi proci borda) méretre vágott bordát raktam az inesunra. kis hővetező paszta alá, pill agasztóval rögzítettem a széleken.

ugyanezt csinaltam most en is. most nem all mar le egyaltalan