PDA

Teljes verzió megtekintése : Biztonságos szabályzó bekötés

HG2ECI
2004-08-14, 15:33
Sziasztok!
Nekem egy elektromos vitorlázó modellbe kellene BEC-s szabályzót bekötnöm. Mivel a vevő tápfeszültségét is a motor akkupackjából szeretném nyerni, van értelme plusz kapcsolót használni a vevő és a szabályzó között? Mennyire inteligensek a szabályzók? Értve ezalatt vezérlés nélkül véletlen motorindítástól kell-e tartanom? Ismerem a procedúrát : - adó be , -gázkar le stb.

mabor
2004-08-14, 15:46
Helló HG-2... Vannak olyan intelligens szabályzók. /vagy kapcsolók,/
melyekbe egy kis biztonsági nyomógomb van bekötve, véletlen indítás ellen.
Ha a Tiedben nincs, akkor feltétlen érdemes bekötni egy kapcsolót, mert a legkissebb feledékenység, és beindul a moci --- sajnos láttam már igen komoly balesetet így!!
Nem nagy ügy, a vevő és a szab- közé kell kötni, egy pólus megszakítása elég.

HG2ECI
2004-08-14, 15:56
Köszönöm a gyors reagálást!
Tulajdonképpen én arra gondoltam amíg nincs a vevőnek tápfesze akkor a szabályzó is csak "lóg a levegőbe" kérdés így tud-e "hülyeséget" csinálni. Az a gyanum bízni kell néha a technikába.

mabor
2004-08-14, 16:15
Helló kolléga! Ott tévedsz, hogy amikor a nagy akkut csatlakoztatod, akkor a vevő is fesz. alá kerül, a BEC áramkör révén!! Ezért a kormányokat működtetni is tudod, ha bekapcsolod az adót. Ha az adó nincs bekapcsolva, minden zavarás bejöhet. A technikában bízhatsz ,de
"Varázslóban" /ez a modellező / ritkábban..
Szóval csak óvatosan...

HG2ECI
2004-08-14, 16:28
Tisztelt Mabor!
Értem óvo szavaid, és köszönöm. Picit másra gondoltam a kérdésemben, de a lényeget értem. Mégegyszer köszönöm a reagálást.

takacsj
2004-08-14, 21:35
Ne bízz a szabályozóban, sem a vevőben.
Nekem (igaz hogy még 27 MHz-en) majdnem felszeletelte az ujjamat egy MIG 600.
A motort külön kapcsolóval szakítsd meg midíg!!!!!

TJ