PDA

Teljes verzió megtekintése : Csak egy ötlet...

Hasi
2011-02-23, 22:14
Sziasztok!

Támadt egy ötletem és gondoltam, hogy megosztom veletek: A co2-es motor ugyebár tömörített levegővel működik. Így: http://www.animatedengines.com/co2.shtml
Akkor elvileg, ha nem egy co2-es partront teszek a végére, hanem egy kis víztartályt és a víztartály alá egy gyertyát akkor úgy is működne. Szerintetek működőképes lenne? Valaki próbálkozott már ilyennel?

sry
2011-02-24, 10:46
Üdv.

A CO2 motor nem "tömörített levegővel működik" hanem CO2 gázzal. Ennek nagy jelentőssége van, mert a CO2 gáz szobahőmérsékleten, megfelelő nyomáson folyadék fázisban tartható, így a motor üzemanyagtartálya folyékony CO2 gázzal törlhető fel. Ez eredményezi a megfelelő időtartamű üzemelést. Van olyan, hogy légmotor, ami komprimált levegővel működik, de mivel a levegő nem tartható egyszerű eszközökkel folyadék fázisban, csak egy nagy tartályt lehet ponpálni több BAR nyomásig, ami veszélyes, és lényegesen rövidebb üzemet eredményez. A tartály nagy a motor gyenge. Szóval a CO2 motor nem véletlenül CO2-vel működik, ez az a gáz aminek a fizikai tulajdonságai megfelelőek ehhez.

Ez a visszacsapószelepes megoldás elméletileg nagyon nagy gőznyomással működhetne, de mivel a kipufogás során végig zárva van a henger, olyan nagy károstérnyomás keletkezik, hogy a berendezés nem működik. Így nem lehet gőzgépet építeni.

Üdv.: SRY

ksanyi
2011-02-24, 18:29
Sziasztok! Határozottan igaza van sry kollégának. Mivel a gőz lehűléskor elveszíti a nyomásának nagy részét s ráadásul még vízzé is alakul már pedig mint tudjuk a folyadék nem össze nyomható úgy fog viselkedni a dugattyú és a henger fej között mintha oda valamit beejtettünk volna. Tehát meg kellene oldanunk a gőz ill a víz szabadon távozását a dugattyú felfelé haladása közben és ez a gőzgép. ;D A co2 motor kis állítgatással működik sűrített levegővel, de akkor már jobb a ferde hajtókarú lengődugattyús levegős motor ,mert annál a dugattyú felfelé mozgásakor nincs sűrítés. Üdv ksanyi.

Hasi
2011-02-27, 22:19
Csak néha támadnak ilyen ötleteim és nem tudom, hogy ez így működne vagy sem. :D
Egy ilyen co2-es partonban hány bar nyomás van?

sry
2011-02-27, 22:21
Csak néha támadnak ilyen ötleteim és nem tudom, hogy ez így működne vagy sem. :D
Egy ilyen co2-es partonban hány bar nyomás van?

20 fokon 57 BAR ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Gondolnád milyen tömegpusztító fegyverrel játszol, amikor szódát készítessz ???? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Hasi
2011-02-27, 23:20
20 fokon 57 BAR ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Gondolnád milyen tömegpusztító fegyverrel játszol, amikor szódát készítessz ???? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ezt nem gondoltam volna, bár szódát sem szoktam készíteni :D

sry
2011-02-28, 10:05
Ennek a visszacsapó szelepes motornak (mint a CO2 motor) ez a lelke a nagyon nagy nyomású százaz gáz, ami nem kondenzálódik, azért nem is működik (rendesen, vagy sehogysem) más munkaközeggel.

Üdv.: SRY