PDA

Teljes verzió megtekintése : GXR28 as motor probléma! Segítsetek!

páris.szabolcs
2011-02-26, 21:16
Sziasztok!
Van egy kolegámnak egy Kyosho inferno gt amibe egy GXR28 as motor van ! Ha fél gázon beinditom irtózatosan pörög az autó, ha veszem le a gázt nem csökken a fordulat hanem egyik pillanatról a másikra leáll! Ez mitőr lehet?
Létezhet olyan hogy valahol farsot sziv és azért teszi?
Vagy esetleg a gyertya milyet lehet ilyen? OS 8 as gyertya van benne!
Előre is köszönöm észrevételeiteket!
Köszönöm!

zimi10
2011-03-10, 23:50
hali nekem is ez volt a problémám OS2-es gyertyával megy most és nem szabad hagyni nagyon felmelegedni.
Üdv

Robee
2011-04-04, 19:21
Helló!
Nekem is ugyanez a motorom van a járgányban AMG Mercedes DTM 2008as kiadású autóm van a Kyoshotól. Olyan problémám lenne hogy a hengerhüvely alsó pereme 18,1mm és felfele szűkül 18mm-re és a dugattyú nem teszi meg a teljes utat a hengerben magyarán nem tesz teljes fordulatot a tengely. Hogyan járjak el a kikoptatással hogy biztonságosan beindíthatom a mocit? Köszi szépen!

Üdv.: Robee

zimi10
2011-04-04, 23:52
hali
Ez természetes mivel a felső holtponton szorulni fog a dugó nem szabad hozzányúlni ennek ilyennek kell lennie.
Üdv: Imi

Robee
2011-07-17, 15:20
Helló!
Sikerrel jártam az autó első beindításánál. Amikor emelni akartam kicsit a fordulatot akkor egy idő után lefulladt lehet hogy megszívta magát a dús keveréktől? Egy darabig járt is szépen és egyszer csak erőteljesen felgyorsult a fordulat valamiért. Különben a gyári gyertyát használtam hozzá ez idő alatt ami már használhatatlan (elszakadt az izzítószál), fél tanknyi üzemanyag ment el a bejáratásra. A kérdésem pedig az lenne hogy milyen gyertyát ajánltok bele, OS 2 -8 vagy esetleg más?
Köszi szépen a válszat!

SYL
2011-07-17, 20:02
Helló!
Sikerrel jártam az autó első beindításánál. Amikor emelni akartam kicsit a fordulatot akkor egy idő után lefulladt lehet hogy megszívta magát a dús keveréktől? Egy darabig járt is szépen és egyszer csak erőteljesen felgyorsult a fordulat valamiért. Különben a gyári gyertyát használtam hozzá ez idő alatt ami már használhatatlan (elszakadt az izzítószál), fél tanknyi üzemanyag ment el a bejáratásra. A kérdésem pedig az lenne hogy milyen gyertyát ajánltok bele, OS 2 -8 vagy esetleg más?
Köszi szépen a válszat!

Szia!
Gondolom ez a GX motor az újságos Merciben dolgozik, a tünetek szinte ugyanezek voltak az összesnél (kb. 60 db), amely nálunk járt.
A felpörgés oka a túlmelegedés, nagyon kicsi a hűtőborda, "lekevesel" a motor.
A megoldás extrémül kitekerni (kijjebb álljon a síktól) az alapjárati tűt és hideg gyertyát használni, pl. SH 5, vagy SH 6, én ezeket ajánlom ehhez a motorhoz.
Üzemanyagnak pedig a 16% Team Saxo-t.
Ha nem sikerül a beállítás és van lehetőséged elhozni hozzánk, segítek a beállításban és a kocsi jópár típus hibáit is tudjuk orvosolni. Elérhetőségek az avatarnál.
Üdv: Szilágyi Csaba /SYL/

Robee
2011-07-22, 18:13
Helló Csaba (SYL)!
Köszi szépen a segítséget! LRP R6 -os hideg gyertyát vásároltam a járműbe és sikerült a karbit is beállítani, sokkal szebb az alapjárat és jó reagál a gázra. Járattam egy darabig és ki is próbáltam az udvarban, de a merült elemeknek köszönhetően csaknem irányíthatatlanná vált az autó és neki csapódott a falnak persze nem gyorsan de a jobb első kerékagytartó eltörött és most ez a legnagyobb problémám. A közeljövőben szeretnék ellátogatni hozzátok megjavítani a kicsikét.
Üdv. Kenyó Róbert

GPeti
2011-11-02, 22:06
Miért van az hogy ez a motor (amg merciben) a berántástól az esetek többségében fordítva indul be?
Mikor először előfordult alig jöttem rá miért nem megy az autó.

stenzi
2011-11-03, 21:50
Nekem startpadról is csinálta párszor. Hihetetlen, ezek a japok tudnak valamit. :o Dugó-hüvely csere segített nekem, ami benne volt az már megevett pár lityit.