PDA

Teljes verzió megtekintése : Motor fogaskerék - Pinoin

bamboocha91
2011-03-05, 00:25
Sziasztok,

légyszi segítsetek, hogy hogyan tudom megállapítani h egy bizonyos motorra milyen fogaskerék kell??

Ha pl egy motor 15T akkor a fogaskerék is 15T-nek kell hogy legyen?

Van egy 14T motorom, de ami rajta van fogaskeék abban az van hogy 22

Előre is köszönöm a segítséget.

HummeRC
2011-03-05, 01:20
Ez nagyon nem csak a motortól függ, hanem az autótól inkább, meg a használt kerék átmérőjétől is, de sokszor még a pályától is, ahol használni szeretnéd.

Egyébként kezdésnek jobb ha onnan indulsz ki, hogy minél kisebb "T"-s vagy "kör"-ös a motorod (ki hogy hívja), annál nagyobb az elméleti maximális fordulatszáma a motornak és annál kisebb a nyomatéka is. Tehát általában minél gyorsabb egy motor, annál kisebb motorfogas szokott kelleni hozzá. Persze ez csak általánosságban és nagyon csak felszínesen érintve a témát.

A 15T motor és a 15 motorfogas első tippre nem fog össze passzolni, bár azt is jó lenne tudni hozzá, hogy milyen autóba és milyen spur kerékkel gondoltad.

bamboocha91
2011-03-05, 10:50
Az autó amim van egy E10es, és ebben van egy 14T motor, amin szerintem a gyári fogaskerék (22)van. Tehát teljesen pályaautó és teljes mértékben kezdő vagyok az R/C világában. :)
köszi a segítséget

slim79
2011-03-07, 10:47
Üdv bamboocha91!
Az E10 az egy kardánhajtású autó. Ami a kardánon van fogaskerék(spur), az a meghajtott fogaskerék. Ami a motoron van fogaskerék(pinion), az a meghajtó fogaskerék.
Ezeket a fogasokat tudod cserélni megfelelően, a pályához, a motor paramétereihez, és nem utolsó sorban, hogy hogyan szeretnéd használni. A végsebesség a lényeg, esetleg hogy minél jobban gyorsuljon ezeket neked kell eldöntened. Attól is függ, pálya autózni, vagy esetleg driftre kell a verda! Az viszont biztos az E10-hez olyan fogasok kellenek aminél fel van tüntetve: 0,6 modul!

üdv.k.robi

bamboocha91
2011-03-10, 21:18
Köszönöm a választ,

mostmár tudom ezt a két szakkifejezést is :) , igazából nem a végsebesség a lényeg, hanem hogy egy jól autózható gépet kapjak, hogy pl amikor megforgatom kanyarban akkor jól kihúzza az autót, mert ez a 14T jó-jó, de nem az igazi mert kanyar után nem húzza ki úgy igazán az autót, hanem olyan mintha így befáradna, meg olyan mintha ilyenkor nagy erőt akarna kifejteni és elképzelhető hogy hamarabb leszívja az aksit?

tehát elsősorban tegyük fel h driftre kéne vmilyen motor illetve egy jól autózható géphez amivel szépen lehet játszani kanyarokban, csúsztatásban.

tudnátok nekem ajánlani ehez megfelelő technikákat?

előre is köszönöm