PDA

Teljes verzió megtekintése : motor helyreállítás

técé
2011-03-06, 12:26
Tisztelt Sporttársak!

Szeretnék tapasztalatokat kérni vagy inkább segítséget, körbe gugliztam, í béjeztem a kérdéskört, de a tapasztalat ezeknél többet érhet :)
Adott "pat" kolléga jóvoltából egy LRP ZR.21X motor, ami egy OFNAHyper7es szíve hivatott lenni. A bökkenő ott van hogy a motor erősen hiányos, szeretném helyre állítani új alkatrészekből, mert hobbi célra és hosszútávra tervezek vele. Tanácsokat várnék elsősorban azzal kapcsolatban hogy megéri e itthon vásárolni? nem igazán volt időm foglalkozni az elmult 1-2 évben a modellezéssel és nem tudom mi a helyzet belföldi alkatrész kontra külföldről vásárolt stb.stb.
Várom a véleményeket azoktól akik az adott típussal, vagy legalább a gyártóval képben vannak.

maradok tisztelettel técé

Zemen
2011-03-22, 09:18
Szia,

Nekem is egy LRP mocim van. Z.18 Pro Spec 2.
Mindenféleképpen nézz szét idehaza is, hátha találsz hozzá cuccokat.
Én Új dugó-hüvely párost vettem USA-bol Kőkemény háromezer (3000) forintért póstával együtt!!! ;)
Mindaddig amíg kézbe nem vettem nem hittem el!!!!
Idehaza 10000 alatt szóba sem álltak volna velem.
A hajtókar alsó bronz csapágyát is ki kellett cserélnem, mivel nagyon lógott (valószínűleg a törött főtengelycsapágy miatt).
Mindenhol keresgéltem hajtókart, de végül is úgy döntöttem, lesz ami lesz megpróbálom felújítani.
Kb 6000 lett volna egy új hajtókar :o
Szereztem ólombronzot (csapágybronz), és esztergáltam bele új perselyt.
Most a motorom nagyon állat. kompresszió van rendesen, szépen jár és alapjáraton (egy egész tankot elpöfékelt, egyszer sem állt le!!!) és már óvatosan két tankot el is kanyarogtam vele.

Próbálj meg szétnézni
Minden jót