PDA

Teljes verzió megtekintése : dx201 kamera beallitasa

L1P1
2011-03-06, 21:53
Sziasztok,

tegnap repulgettunk vegre a repcsivel de meg a kamera beallitasa nem az igazi.
Tulsagosan bezavart a nap, amikor hatunk mogott volt a nap akkor semmi gond de amikor belesutott a kameraba az gaz volt. Hazajottem es most automata white balance ra allitottam de szivesen vennem a tapasztaltak segitseget akik mar kikiserleteztek a legjobb beallitast ehhez a kamerahoz.

elore is koszi az infokat

lipi

njozsef
2011-03-06, 22:13
Nem ehhez a kamerához, de a napsütés kompenzálására a BLC menüpont szolgál.
Némelyiken egy területet is be lehet jelölni (négyszög), hogy a kép melyik részén legyen érzékeny.
Elvileg ha erre a területre nagy fény érkezik akkor azt lesötétíti és a sötét részek fekete-szintjét megemeli.

Nagyon kevés kamera tudja ezt jól csinálni a tapasztalatom szerint.

L1P1
2011-03-06, 22:38
Nem ehhez a kamerához, de a napsütés kompenzálására a BLC menüpont szolgál.
Némelyiken egy területet is be lehet jelölni (négyszög), hogy a kép melyik részén legyen érzékeny.
Elvileg ha erre a területre nagy fény érkezik akkor azt lesötétíti és a sötét részek fekete-szintjét megemeli.

Nagyon kevés kamera tudja ezt jól csinálni a tapasztalatom szerint.

minek a roviditese a blc? mert pont ilyet nem latok egyenlore

GPeti
2011-03-06, 22:43
Inkább legyen a topic címe kamerák beállítása ( ha lehet változtatni) csak így általánosan.

BLC = back light compensation

"Definition: Backlight compensation is video gain done either manually or automatically to correct the exposure of subjects that are in front of a bright light source."

L1P1
2011-03-06, 22:50
Inkább legyen a topic címe kamerák beállítása ( ha lehet változtatni) csak így általánosan.

BLC = back light compensation

"Definition: Backlight compensation is video gain done either manually or automatically to correct the exposure of subjects that are in front of a bright light source."

igy mar meg fogom talalni, mert ilyen menupontja az van.
a tema cimet atirom szivesen ha valaki megmondja hogy hogy kell

csillagvzs
2011-03-07, 06:02
Az enyémet állítgattam és elég jó lett. Megpróbálom kiirkálni belőle.

L1P1
2011-03-07, 10:31
Az enyémet állítgattam és elég jó lett. Megpróbálom kiirkálni belőle.

oh koszi akkoren azt meg beirkalom egyik este az enyembe es megveszem a mar esedekes pakk turo rudit is a segitsegedert ;)

deltahf
2011-03-07, 15:37
Zárd be a topicot. Töröld.
-és csinálj újat, de másold be a kérdést és a kamera tipust + a hozzá érkező pozitiv választ esetleg a beérkező beállítás paramétert.
Köszönjük.