PDA

Teljes verzió megtekintése : RC akadémia

Bat21
2011-03-31, 11:28
Jó reggelt !

Terveink szerint valamikor ősszel elindítanánk egy kimondottan elektromos autómodellekkel, autómodellezéssel kapcsolatos előadás-sorozatot, ahol azon témákból tartanánk előadásokat, melyek az elektromos autómodellek beállításával, kezelésével, versenyekre való felkészítésével és a versenyek technikájával, taktikájával kapcsolatosak. Pár előadás cím ízelítőül:
Kormánygeometria ( mit is jelent, hogy kell változtatni, hatása az autó viselkedésére, jelenségek kezelése, stb.)
Futóműbeállítás (az autó viselkedésének elemzése, az autó futóművének optimalizálása, szerkezetismeret, stb.)
Meghajtás és áttétel (a meghajtás elemei, teljesítményoptimalizálás, a hajtás hangolása, illesztése a pályához, stb.)

Természetesen az előadások tartalma, és a témakörök erősen függenek attól, hogy az érdeklődők, vagyis a leendő résztvevők, hallgatók milyen információkra kíváncsiak, milyen kérdésekben szeretnének tisztábban látni, és milyen témákban szeretnének előadásokat meghallgatni.
Az is érdekelne, hogy körülbelül hány embert érdekelne ez a kezdeményezés, és ha valami csoda folytán akadnak érdeklődők, akkor azoknak mely időpontok lennének megfelelőek.

Első körben úgy tervezzük, hogy az előadásokat a Modellzóna boltjában tartanánk, valamelyik hétköznap délutánján, hetente egy alkalommal.
Azt szeretném kérni, hogy ha a kezdeményezés érdekel valakit, akkor az jelezze ezen véleményét ebben a topikban, valamint ha van a konkrét előadás témákkal kapcsolatos elképzelése, akkor azt is ossza meg velem.

További kellemes mulatozást kívánok !

konvi
2011-04-06, 10:37
Szia

Szerintem ez nagyon jó kezdeményezés!

Tervezitek, hogy az előadásokat közzéteszitek valamilyen videomegosztón, hogy
esetleg a magamfajta vidéki rc-sek is tanulhassanak az elhangzottakból?

KÖszi
Konvicny Peti

Bat21
2011-04-06, 14:08
Jó reggelt !

Hmm... Erre még nem gondoltam, de ez vélhetően csak azért lehet, mert én nem igazán vagyok ilyen informatikai beállítottságú tag. Azonban az ötlet jó, így ha valaki veszi a fáradtságot, és felveszi, közzéteszi az elhangzottakat, akkor elérhető lesz a "vidéki RC-sek" (egyébként magam is az lennék...) számára is.

Na, további jó mulatást kívánok !

samek
2011-04-06, 22:36
Engem is érdekelne a videós megoldás mert nem tudok minden héten pestre utazni.

Üdv.:Péter

giocatore
2011-04-19, 12:33
Sziasztok vidékiek!
Én jönnék szívesen és valószínüleg "Magyar Balázs Az Autómodell Versenyről" is velem tartana. Amellett, hogy érdekel a klasszikus túraautó vonal, szívesen hallanék még a merevtengelyes RWD-ről és az FF-ekről is. Pénteket kivéve bármelyik délután ráérek.

Üdv,
Laci

robinson01
2011-06-19, 20:06
Üdv!
Én is támogatom a kezdeményezést, remélem ha lesz belőle valami, akkor videómegosztón is, esetleg élő közvetítéssel vagy valamilyen úton-módon elérhető lesz, mert sajnos nekem sincs sem időm, sem pénzem hetente egy 2*200km-es oda-visszát lenyomni.

oceanearth
2011-06-29, 09:30
Én már rengeteg Bat21 féle előadást meghallgattam, de tudásszomjam nem enyhült! :) A világért sem hagynám ki!

voicespeed
2011-06-30, 22:28
Sziasztok!

Dicsérendő kezdeményezés! Egymagam fellogisztikázni a modellzónáig nem kis költség,de videómegosztós, esetleg DVD változat mindenképpen üdvös lenne.
Szerintem érinthetnénk olyan témákat is, hogyan lehet kell követni a tapadás javulását a verseny folyamán ( a rcprofos leírásban pl olajat cserélnek gátlókban a döntők előtt, a Barócsi (csótányka) Attiláék az első gátlókat döntötték meg jobban) Illetve ki lehetne térni a most terjedő fogaskerekes difikre is (tekintettel arra is hogy a TA-06 PRO is azokkal jön ki).
Sok sikert hozzá, remélem megvalósul.

Üdv Petya

giocatore
2011-07-01, 09:59
Az utóbbi hozzászólásból is látszik, hogy milyen népes tábora kellene hogy legyen ennek az előadássorozatnak. ;)

Micropixel
2011-07-27, 12:19
Hi

Engem is érdekelnének az előadások! (ezt mar a boltban is jeleztem, de gondoltam itt megírom)

Mondjuk fura nekem, hogy nincs valami nagy tolongás! Rajtam kivűl biztos mindenki mindent tud…. :O

giocatore
2011-07-27, 12:38
Rajtam kivűl biztos mindenki mindent tud…. :O

Mindenki azt hiszi, hogy mindent tud. Bat21 is így van vele, csak ő velünk ellentétben nem javarészt alaptalanul. Érdekes dolgok lesznek ott, az biztos.