PDA

Teljes verzió megtekintése : Vitorlás hajó verseny légi felvételei

CatSailing
2011-04-11, 09:49
Sziasztok RC Guruk,

Súlyosan befertőzött sport katamarán (Formula 18) vitorlázóként gyakran veszek részt vitorlás versenyeken, időnként a versenyek rendezésében is érintett vagyok.

Maguk a versenyek elég látványosak és izgalmasak tudnak lenni, de meglehetősen nehéz jó felvételeket készíteni az eseményekről. Sokat javítanak a helyzeten a légi felvételek, a nagyobb nemzetközi versenyeken gyakran filmeznek helikopterből. Ez nyilvánvalóan kifizethetetlen költséget jelentene a legtöbb hazai versenyrendezőnek.

Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne vitorlás hajó versenyekről légi videó felvételeket készíteni RC modellekről ? Néhány további infó, hátha valakinek ez megmozgatja a fantáziáját:

A hajók sebessége kb. 5-20 csomó tartományban mozog
A szélsebesség a pályán 5 - 25 csomó (max mekkora szélben lehet repülni ?)
A modelleket motoros hajóról lehetne indítani, követni, illetve irányítani. Motorost tudunk keríteni
Nagyon fontos a biztonság. Versenyzőket, hajókat, vitorlákat nem lehet összekeszabolni
Láttam, hogy lehet egészen professzionális eszközök is ebben a témában, ami nagyon jó, de a kölségek alacsonyan tartása továbbra is fontos !

Egy hasonló holland próbálkozás itt:
http://catsailingnews.blogspot.com/2011/04/f18-team-race-setup-and-preparations.html

Írok szivesen továbbiakat, ha van valaki, akinek van ilyesmiben tapasztalata, vannak eszközei, és érdekli a téma.

pbr110
2011-04-11, 21:57
Szia!

Én láttam már több egyszerű megoldást is. Endréék a Modell Hungáriába már HD közvetítő kocsival nyomják.
De láttam már Helivel is Stabilizált álványról, RC Heli.

jpeti29
2011-04-11, 22:14
Szerintem itt a probléma a 25csomós széllel van. ilyen erős szél a legtöbb repülőnek, helinek, multicopternek sok. Nagy vitorlás géppel esetleg bevállalható lenne.

A Feladat inkább repülőre lenne szabott, de a hajóról való indítás egy nagy gépnek, aminek nem árt a szél, illetve leszálni rá az felejtős.

Partról, 3m vagy nagyobb motoros vitorlás géppel talán.

mmormota
2011-04-11, 22:48
Szerintem üvegszálas vitorlázógéppel simán megoldható. Ezek képesek nagyon gyorsan (100km/h felett) repülni, és jól tűrik a nagy szelet. A nagy heliknél pedig jóval kevésbé veszélyesek.

loorio
2011-04-21, 08:56
.....és akkor CoolJoe kamerás repcsijéről nem is beszéltünk. 8) kb 2-3 órát repül 1 tankolással a 100km/h sem gond.