PDA

Teljes verzió megtekintése : Szakmai napok az ALVIN PLASTNÁL ??????

lekszikovzsolt
2011-04-17, 13:13
Tisztelt Vegyész !!
Kérlek ha az Alvinplast szakmai napokat szervez bármely témában tedd itt közzé hogy jelentkezhessenrá akit érdekel
Köszönettel Lekszikov Zsolt

vegyész
2011-04-18, 11:40
Kedves Zsolt!

„Engedve a tömegek hisztériás követelésének” (Mark Twain: Burleszk biográfia), a jövőben itt is közzé fogom tenni a pontos programot. Márciusban ez volt a téma:

- Ősminta készítés (extrúziós paszta, „műfa”, „masscast”)
- Rugalmas szerszámkészítő rendszerek (poliuretán, szilikon)
- Öntvények készítése („fastcast”)

Az ősminta készítés azért kicsit belecsúszott a szerszámkészítésbe is.

Debrecenben az egyetemen (május 6-7) egy CNC kiállításon leszünk, ahol mi a megmunkálható anyagokat fogjuk bemutatni. Talán előadást is tartunk, de erről még nem született döntés. Szóval ősz előtt ne számítsatok új szakmai napra.

Egyébként a honlapunkon szoktuk meghirdetni ezeket a szakmai napokat és küldünk e-mailt azoknak, akik benne vannak az értesítési listánkban. Ennek az a hátránya, hogy egyes levelező rendszerek a sok címzettű leveleket automatikusan a levélszemétbe teszik. Ilyenkor is van lehetőség arra, hogy „jó levéllé” minősítse a felhasználó, de ehhez először meg kell találni a szemetesben. ;)
Üdv

lekszikovzsolt
2011-04-18, 17:39
Köszönettel vettük felajánlásodat !!
Cak van akit nem enged regisztrálni a szerveretek :'( :(
Vagy csak én vagyok persona non grata??

vegyész
2011-04-22, 12:32
A rendszer ellenőrzi, hogy valós e-mail címet írtál-e be. Már mással is előfordult, hogy hbásnak minősítette a gép a címét. Mivel a megváltoztatható generált jelszót erre a címre küldené, ezért ilyen esetben már hozzá sem lát a regisztráláshoz. Írd meg nekem a kívánt felhasználó nevet, meg az e-mail címet, és ha visszatér a szabadságáról a kellő hozzáértéssel bíró kollégám, akkor megtetetem vele a megfelelő futólépéseket.
Üdv

lekszikovzsolt
2011-04-22, 15:22
Köszönöm a lehetőséget

vegyész
2011-05-02, 10:53
Debrecenben az egyetem Ótemető utcai épületében lesz május 6-7-én a CNC kiállítás. Mindkét napon 10-16 óráig. Amiért ideírtam, az az, hogy ott is fogunk előadást tartani.

A téma az ősminta készítése és a szerszámkészítés lesz. Sajnos a pontos program nem ismert, tehát nem tudjuk, hogy mikor kerülünk sorra, de viszünk magunkkal számítógépet és akár a standon is tudunk megfelelő információt nyújtani. Természetesen lesz nálunk egy kis megtapogatható anyag is. Például gyúrható epoxi paszta.
Üdv

laszmaj
2011-05-02, 13:32
Tisztelt Vegyész!

Közelebbi helyen, esetleg Budapesten mikor lessz szakmai nap?

Sajnos kocsi nélkül, még Budaörs is messze van!

MLaci

vegyész
2011-05-04, 13:27
Ezek a szakmai napok térítésesek, de önköltségi áron. Ez azt jelenti, hogy nem csak előadásokat tartunk, hanem gyakorlat is van. Ennek is van anyagköltsége, meg valami kis enni-innivalóval is ellátjuk a résztvevőket. A részvételi díj ÁFÁ-val 5000 Ft szokott lenni. Ebbe csak a saját termünk használata fér bele. Debrecenben így is, úgy is ott leszünk. Nyilván belefér egy-két előadás. Persze oda is viszünk egy kis anyagot játszani. Amit feljebb leírtam, az elsősorban a Debrecenben és környékén lakóknak szólt, akik talán még Nálad is nehezebben jutnak el egy ilyen előadásra. Azért jöttek már el Mátészalkáról, Pécsről és Zalaegerszegről is. (CNV viszont inkább a szomszédunkba költözött. ;D)

Egy gáláns ajánlat:
Ha megszervezed, hogy Budapesten megfelelő számú résztvevő (cca. 20 ember) összejöjjön egy ingyenesen használható teremben, akkor tárgyalhatunk a dologról. Még a témaköröket is megválaszthatod. Ehhez persze a főnöknőm hozzájárulása is kell, de ez nem szokott akadályba ütközni.
Üdv

laszmaj
2011-05-06, 05:38
Szia, Vegyész!

Keressük a megoldást és a lehetőséget!

Remélem összejön!

MLaci

f-romi
2011-06-02, 13:10
Sziasztok, beszeltem vegyeszel, es elvileg el tudnam intezni a helyszint III kerben, kb. 1km-ra a Godor reptertol. Ha jol ertettem, akkor egy worshop eseteben (elmelet es gyarolat helyben) kisse tamogatni is kellene a ceget. De ebben nem szeretnek reszletekbe bocsatkozni, hiszen en csak segitenem a rendezvenyt ,de a fo rendezo a nagybetus ceg. Kb. 20 jelentkezo eseten mar lehet inditani a partit. En eddig 3 forol tudok, kit erdekelne. Kezdjuk osszeirni, es terjesszetek az iget testvereim. Oszt ha kello mennyisegu erdeklodot ossze tududunk toborozni, mar csak idopontegyeztetets kell.

gab
2011-06-02, 14:24
Hali F-romi!

Szívesen elmennék egy workshop-ra!
Szóval +1 == 4 a létszám!

gab

f-romi
2011-06-02, 14:32
Gut, gut, gut... ugy szamolgattuk, hogy 5E ftbol meglenne. Ebbe benne van az eloadas, a gyurhato anyag, meg nyomtatott olvasmany. De ez meg nem vegleges.

vegyész
2011-06-02, 15:39
A céget nem kell támogatni, de szoktuk szeretni, ha nullszaldósra jön ki a dolog. Aki a helyszínről gondoskodik, annak kell biztosítania az étel-italt. Ezek ugyanis egész napos programok szoktak lenni. Szóval leginkább Téged kellene támogatni F-romi. Mindet összevetve az ötezer (ÁFÁ-val együtt mindig elég szokott lenni. Ugye nem feledkeztél el az ígért pom-pom lányokról sem!
Azt már korábban is említettem, hogy ki kellene találni, hogy mi legyen a tárgyköre a szórakozásnak. Elég széles területen vagyunk felkészülve. Természetesen a kétkezi munkára mindenképpen szakítunk időt. A nyomtatott anyag az előadások valamennyi kivetített képét tartalmazza – oldalanként hármat – mellettük van hely jegyzetelésre.
Üdv

f-romi
2011-06-02, 16:00
en eddig csak a termeket vallaltam, meg a tuzhelyet a sutogeteshez. Azt eddig kemeny 0 forintrol, remelem, senki nem akar alkudozni belole... :) Ha nekem kell biztositani a kajat is, azt is megoldom, nem okoz problemat. De ezt majd a ha megvan a 20 fo. Igyekszem a pompom lanyokat is osszehozni. Ugyanolyan kicsik s szorosek lesznek ;). nehez ugy manapsag.

f-romi
2011-06-02, 16:45
4+1=5

vegyész
2011-06-03, 13:35
Jó dolog a sütögetés, de ilyenkor célszerűbbek a szendvicsek, mert nem töltünk velük sok időt.
Ugye nem az egyik pom-pom lányt látom az avatarodban? Ugye nem?
Üdv

f-romi
2011-06-03, 15:59
nem, az a tesoja...
A sutogetest ugy ertem relaxkent utana. Menetkozben semmi megterhlo. Jo kis zsirosdeszka hagymaval, ebedre egy kis borscsleves, hozza malatakave...;)